Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Płytki w kuchni-jakie macie, mat czy połysk?

, mam sprzeczne informacje, doradźcie proszę
> , mam sprzeczne informacje, doradźcie proszę
Tamara79
czw, 08 wrz 2011 - 16:38
A więc płytki w kuchni, mega problem, bo jak czytam w necie, to jedni zachwalają matowe, że niby nic nie widać, że rewelacja i w ogóle. Inni znów twierdzą, że ich płytki matowe to porażka, każdą kropkę, plamkę widać i ciężko się to to czyści.
Podobnie jest z płytkami z połyskiem, jedni chwalą pod niebiosa inni przeklinają.
Generalnie marzy mi się dość jasna podłoga (kuchnia będzie biała ale bez połysku) tylko jakie te płytki. Głupieję już...
A może to zależy tylko i wyłącznie od koloru, na ciemnych bardziej widać zachlapania, a na jasnej mniej.

rzućcie swoimi pomysłami plisssss
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post czw, 08 wrz 2011 - 16:38
Post #1

A więc płytki w kuchni, mega problem, bo jak czytam w necie, to jedni zachwalają matowe, że niby nic nie widać, że rewelacja i w ogóle. Inni znów twierdzą, że ich płytki matowe to porażka, każdą kropkę, plamkę widać i ciężko się to to czyści.
Podobnie jest z płytkami z połyskiem, jedni chwalą pod niebiosa inni przeklinają.
Generalnie marzy mi się dość jasna podłoga (kuchnia będzie biała ale bez połysku) tylko jakie te płytki. Głupieję już...
A może to zależy tylko i wyłącznie od koloru, na ciemnych bardziej widać zachlapania, a na jasnej mniej.

rzućcie swoimi pomysłami plisssss

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
Carrie
czw, 08 wrz 2011 - 16:42
mam pastelowe ( mięta i piasek) matowe

trzeba sie dobrze przypatrzeć,żeby wiedzieć, gdzie czyścić 03.gif

edit: te na ścianie

bo te na podłodze to z takim hmmm połyskiem - bo faktura jest jak pobitego szkła, takiego mrożonego.Fajne, bo podłoga w kólko wygląda jakbym dopiero co ją mopem przeleciała.

Ten post edytował Carrie czw, 08 wrz 2011 - 16:44
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post czw, 08 wrz 2011 - 16:42
Post #2

mam pastelowe ( mięta i piasek) matowe

trzeba sie dobrze przypatrzeć,żeby wiedzieć, gdzie czyścić 03.gif

edit: te na ścianie

bo te na podłodze to z takim hmmm połyskiem - bo faktura jest jak pobitego szkła, takiego mrożonego.Fajne, bo podłoga w kólko wygląda jakbym dopiero co ją mopem przeleciała.

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Tamara79
czw, 08 wrz 2011 - 16:58
Carrie a firma, nazwa, pamiętasz może?
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post czw, 08 wrz 2011 - 16:58
Post #3

Carrie a firma, nazwa, pamiętasz może?

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
ajakielka
czw, 08 wrz 2011 - 17:00
CYTAT(Carrie @ Thu, 08 Sep 2011 - 15:42) *
trzeba sie dobrze przypatrzeć,żeby wiedzieć, gdzie czyścić 03.gif


U mnie to samo, muszę pod kątem patrzeć, ba, bardzo blisko się nachylić, żeby coś dostrzec (no chyba, że sosem pomidorowym pochlapię). Kolorystykę mam podobną do Carrie, ze znaczną przewagą piasku.
ajakielka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,416
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 23:43
Skąd: Suchy Las koło Poznania
Nr użytkownika: 14,265




post czw, 08 wrz 2011 - 17:00
Post #4

CYTAT(Carrie @ Thu, 08 Sep 2011 - 15:42) *
trzeba sie dobrze przypatrzeć,żeby wiedzieć, gdzie czyścić 03.gif


U mnie to samo, muszę pod kątem patrzeć, ba, bardzo blisko się nachylić, żeby coś dostrzec (no chyba, że sosem pomidorowym pochlapię). Kolorystykę mam podobną do Carrie, ze znaczną przewagą piasku.

--------------------
Asia, Mikołaj i Miłosz :)




Pysiaczek
czw, 08 wrz 2011 - 17:10
Ja podobnie jak dziewczyny - fartuch koło kuchenki mam matowy a podłoga z połyskiem - ale na niej widać jak jest już pochlapana. plus taki że świetnie sie myje - nie zachodzi brudem.
Pysiaczek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,137
Dołączył: czw, 28 cze 07 - 13:16
Skąd: Lubin
Nr użytkownika: 15,166

GG:


post czw, 08 wrz 2011 - 17:10
Post #5

Ja podobnie jak dziewczyny - fartuch koło kuchenki mam matowy a podłoga z połyskiem - ale na niej widać jak jest już pochlapana. plus taki że świetnie sie myje - nie zachodzi brudem.

--------------------
Justyna - mama Julki



rysa154
pią, 09 wrz 2011 - 21:50
według mnie to zależy od płytek(wzoru, koloru) a nie od tego czy są w polerze czy w macie...mi te z połyskiem bardziej pasują, bo spawiaja wrażenie czystości...musiałabys naocznie sparwdzic albo ewentualnie gdzies przeczytac i porownac w sklepie o konkternych modelach....
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
Skąd: b.
Nr użytkownika: 25,743




post pią, 09 wrz 2011 - 21:50
Post #6

według mnie to zależy od płytek(wzoru, koloru) a nie od tego czy są w polerze czy w macie...mi te z połyskiem bardziej pasują, bo spawiaja wrażenie czystości...musiałabys naocznie sparwdzic albo ewentualnie gdzies przeczytac i porownac w sklepie o konkternych modelach....

--------------------


Carrie
pią, 09 wrz 2011 - 22:26
CYTAT(Kanuś @ Thu, 08 Sep 2011 - 17:58) *
Carrie a firma, nazwa, pamiętasz może?


OPOCZNO

na dole tej strony możesz kliknąć na "powrót do aranżacji" - wtedy zobaczysz jak na ścianie wyglądają

i idź koniecznie do sklepu obejżeć - bo na stronie to kolory beznadziejnie wyglądają

Są świetne, sprawują się dobrze już jakieś 7 lat. I faktycznie trzeba się nieźle sosem pomidorowym napracować,żeby było widać,że w kuchni się pracowało.A ja z tych gotujących sporo.

Tych z podłogi nie powiem - są dużo starsze, mąż już nie pamięta co kładł.Tylko,że hiszpańskie były.

edit: na podłodze są w takim jakimś bladym, szaro-hmmm, nie wiem jakim kolorze.Jasne.Nie muszę schylać się po każdy najmniejszy okruszek.Na ciemnym zdecydowanie bardziej by się odcinały.No i nasza kuchnia też mała - ciemna podłoga zrobiłaby jeszcze mniejsze wrażenie i bardzo zwracała uwagę.

Ten post edytował Carrie pią, 09 wrz 2011 - 22:39
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post pią, 09 wrz 2011 - 22:26
Post #7

CYTAT(Kanuś @ Thu, 08 Sep 2011 - 17:58) *
Carrie a firma, nazwa, pamiętasz może?


OPOCZNO

na dole tej strony możesz kliknąć na "powrót do aranżacji" - wtedy zobaczysz jak na ścianie wyglądają

i idź koniecznie do sklepu obejżeć - bo na stronie to kolory beznadziejnie wyglądają

Są świetne, sprawują się dobrze już jakieś 7 lat. I faktycznie trzeba się nieźle sosem pomidorowym napracować,żeby było widać,że w kuchni się pracowało.A ja z tych gotujących sporo.

Tych z podłogi nie powiem - są dużo starsze, mąż już nie pamięta co kładł.Tylko,że hiszpańskie były.

edit: na podłodze są w takim jakimś bladym, szaro-hmmm, nie wiem jakim kolorze.Jasne.Nie muszę schylać się po każdy najmniejszy okruszek.Na ciemnym zdecydowanie bardziej by się odcinały.No i nasza kuchnia też mała - ciemna podłoga zrobiłaby jeszcze mniejsze wrażenie i bardzo zwracała uwagę.

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Gracjanna
nie, 24 maj 2015 - 20:20
Mozaika jest fajna. DUNE ma takie małe kolorowe mozaikowe elementy. W Łodzi w GRESIE na Wigury oglądałam je ostatnio i szalenie przypadły mi do gustu. Więc pewnie jak będą fundusze na remont to taki będzie mój wybór.

@Carrie - czy ja widze fanke DM? Też uwielbiam Dejwa i spółkę ,choć bardziej niż "World in my Eyes" wolę klimaty z "Songs of faith and Devotion" icon_biggrin.gif
Gracjanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: nie, 17 maj 15 - 22:00
Nr użytkownika: 45,846




post nie, 24 maj 2015 - 20:20
Post #8

Mozaika jest fajna. DUNE ma takie małe kolorowe mozaikowe elementy. W Łodzi w GRESIE na Wigury oglądałam je ostatnio i szalenie przypadły mi do gustu. Więc pewnie jak będą fundusze na remont to taki będzie mój wybór.

@Carrie - czy ja widze fanke DM? Też uwielbiam Dejwa i spółkę ,choć bardziej niż "World in my Eyes" wolę klimaty z "Songs of faith and Devotion" icon_biggrin.gif
kuna87
pon, 25 maj 2015 - 08:39
Ja mam w sumie mozaikę ale bardziej matową niż błyszczącą icon_wink.gif
kuna87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 351
Dołączył: czw, 26 lut 15 - 21:11
Nr użytkownika: 45,434




post pon, 25 maj 2015 - 08:39
Post #9

Ja mam w sumie mozaikę ale bardziej matową niż błyszczącą icon_wink.gif

--------------------
6-08-2015 2 kreseczka <jupi>
jola25
śro, 26 sie 2015 - 20:55
Ja mam płytki z tej kolekcji [edit: moderacja], też są bardziej matowe, sprawują się dobrze, łatwo się je czyści, a też nie zauważyłam, żeby tak bardzo było na nich widać jakieś brudy więc chyba dobrze spełniają swoją rolę icon_smile.gif
jola25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: czw, 23 lip 15 - 21:07
Nr użytkownika: 46,173




post śro, 26 sie 2015 - 20:55
Post #10

Ja mam płytki z tej kolekcji [edit: moderacja], też są bardziej matowe, sprawują się dobrze, łatwo się je czyści, a też nie zauważyłam, żeby tak bardzo było na nich widać jakieś brudy więc chyba dobrze spełniają swoją rolę icon_smile.gif
rowan_berry
nie, 30 sie 2015 - 16:52
u mnie bedzie biały połysk, a na podłodze imitacja drewna, więc to taki ani mat, ani połysk
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 430
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post nie, 30 sie 2015 - 16:52
Post #11

u mnie bedzie biały połysk, a na podłodze imitacja drewna, więc to taki ani mat, ani połysk

--------------------


lenna
pon, 21 wrz 2015 - 14:11
Ważne, żeby nie były gładkie i żeby fuga była ciemniejsza - wtedy się szybko i sprawnie czyści.
lenna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: śro, 16 wrz 15 - 16:09
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 46,388




post pon, 21 wrz 2015 - 14:11
Post #12

Ważne, żeby nie były gładkie i żeby fuga była ciemniejsza - wtedy się szybko i sprawnie czyści.
madziamama12
wto, 26 sty 2016 - 15:14
CYTAT(cinnamon7 @ Mon, 25 Jan 2016 - 15:53) *
A skąd takie matowe miętowe płytki?


Tutaj znajdziesz piękne: [edit: moderacja] Radzę tylko uważać podczas mycia nieszkliwionych płytek - tylko ściereczka z mikrofibry i woda, płyny do glazury zawierające np. nabłyszczacz mogą fatalnie wpłynąć na ich wygląd. A poza tym - moim zdaniem to najładniejszy rodzaj wykończenia łazienki:)
madziamama12


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 55
Dołączył: śro, 04 lut 15 - 15:35
Nr użytkownika: 45,314




post wto, 26 sty 2016 - 15:14
Post #13

CYTAT(cinnamon7 @ Mon, 25 Jan 2016 - 15:53) *
A skąd takie matowe miętowe płytki?


Tutaj znajdziesz piękne: [edit: moderacja] Radzę tylko uważać podczas mycia nieszkliwionych płytek - tylko ściereczka z mikrofibry i woda, płyny do glazury zawierające np. nabłyszczacz mogą fatalnie wpłynąć na ich wygląd. A poza tym - moim zdaniem to najładniejszy rodzaj wykończenia łazienki:)
majka1985
pon, 14 mar 2016 - 14:21
Ja zdecydowałam się na panele ze szkła zamiast płytek. [edit: moderacja]
majka1985


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pon, 14 mar 16 - 14:18
Nr użytkownika: 47,264




post pon, 14 mar 2016 - 14:21
Post #14

Ja zdecydowałam się na panele ze szkła zamiast płytek. [edit: moderacja]
julia92
wto, 15 mar 2016 - 11:35
Witam, ja mam matowe i są rewelacyjne, nie widać żadnego brudu, jak i zacieków.
julia92


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25
Dołączył: wto, 01 mar 16 - 12:29
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 47,212




post wto, 15 mar 2016 - 11:35
Post #15

Witam, ja mam matowe i są rewelacyjne, nie widać żadnego brudu, jak i zacieków.
fixcombra
wto, 15 mar 2016 - 19:33
mam mat i polysk w roznych miejscach - mat wyglada swietnie caly czas, polysk - coz - swieca sie jak psu **** - a jak sie zapali zarowke to wrecz raza po oczach tym swoim polyskiem. Dobrze ze to tylko na scianie, na podlogach mam wszedzie mat i jest super - ale to pytanie jest o GUST wiec mija sie ono z celem
fixcombra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: wto, 15 mar 16 - 19:24
Nr użytkownika: 47,269




post wto, 15 mar 2016 - 19:33
Post #16

mam mat i polysk w roznych miejscach - mat wyglada swietnie caly czas, polysk - coz - swieca sie jak psu **** - a jak sie zapali zarowke to wrecz raza po oczach tym swoim polyskiem. Dobrze ze to tylko na scianie, na podlogach mam wszedzie mat i jest super - ale to pytanie jest o GUST wiec mija sie ono z celem

--------------------
[Sygnatura niezgodna z regulaminem forum]
Maruszka
pon, 16 maj 2016 - 11:23
Ja mam matowe kafelki i nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Za to mogę polecić jeszcze coś co sprawi, że wasza lodówka będzie jak nowa. Słyszałyście o matach magnetycznych na lodówkę. Na [edycja moderatorska] znajdziecie najlepsze inspiracje. Zdjęcia na tych matach są jak marzenie. Moim typem nr 1, który mam w kuchni to:
Maruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: pon, 21 mar 16 - 20:11
Nr użytkownika: 47,295




post pon, 16 maj 2016 - 11:23
Post #17

Ja mam matowe kafelki i nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Za to mogę polecić jeszcze coś co sprawi, że wasza lodówka będzie jak nowa. Słyszałyście o matach magnetycznych na lodówkę. Na [edycja moderatorska] znajdziecie najlepsze inspiracje. Zdjęcia na tych matach są jak marzenie. Moim typem nr 1, który mam w kuchni to:
viola30
wto, 07 cze 2016 - 12:27
W domu mam matowe płytki Equipe Caprice kupione w sklepie www.alekafelki.pl. Płytki trzymają się świetnie, dobre jakościowo i świetne w utrzymaniu:)
viola30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 11 maj 16 - 13:32
Nr użytkownika: 47,533




post wto, 07 cze 2016 - 12:27
Post #18

W domu mam matowe płytki Equipe Caprice kupione w sklepie www.alekafelki.pl. Płytki trzymają się świetnie, dobre jakościowo i świetne w utrzymaniu:)


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 30 sie 2016 - 06:12
Post #19

Ja też się zastanawia.
aneta80
czw, 08 wrz 2016 - 17:02
Ja u siebie mam plytki na polsyk. Do tego miedzy szafkami mam wklejone taka ozdobna mozaike. Wybralam takie plytki aby zgrywaly sie z meblami. Jesli chodzi o producenta, to najwiekszy wybor znalazlam w ceramice Paradyz (ich strona https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki--kuchnia) i tam tez dokonalam zakupu. Plytki sa dosyc grube i wygladaja dobrze jakosciowo. Zreszta mozna je znalezc w prawie kazdym wiekszym markecie budowlanym, jakby kogos interesowala ich budowa.
aneta80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 29
Dołączył: wto, 14 cze 16 - 13:56
Nr użytkownika: 47,720




post czw, 08 wrz 2016 - 17:02
Post #20

Ja u siebie mam plytki na polsyk. Do tego miedzy szafkami mam wklejone taka ozdobna mozaike. Wybralam takie plytki aby zgrywaly sie z meblami. Jesli chodzi o producenta, to najwiekszy wybor znalazlam w ceramice Paradyz (ich strona https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki--kuchnia) i tam tez dokonalam zakupu. Plytki sa dosyc grube i wygladaja dobrze jakosciowo. Zreszta mozna je znalezc w prawie kazdym wiekszym markecie budowlanym, jakby kogos interesowala ich budowa.
> Płytki w kuchni-jakie macie, mat czy połysk?, mam sprzeczne informacje, doradźcie proszę
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:25
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama