Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
11 Stron V  « poprzednia 9 10 11  

cesarka na życzenie

> 
Ewelinek
pią, 22 wrz 2006 - 17:02
CYTAT([użytkownik x])
Olivka - czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia  8)  

A ja nie jestem za wrzuczeniem kwoty kilkuset złotowej w koszta podatnika. Chcesz rodzić bez bólu - płać. Bo zzo jest luksusem, nie koniecznością  :)


W takim razie cc też bez znieczulenia??
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
Skąd: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post pią, 22 wrz 2006 - 17:02
Post #201

CYTAT([użytkownik x])
Olivka - czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia  8)  

A ja nie jestem za wrzuczeniem kwoty kilkuset złotowej w koszta podatnika. Chcesz rodzić bez bólu - płać. Bo zzo jest luksusem, nie koniecznością  :)


W takim razie cc też bez znieczulenia??
OlivkaMamaNorber...
pią, 22 wrz 2006 - 18:48
CYTAT([użytkownik x])
Olivka - czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia  8)  

A ja nie jestem za wrzuczeniem kwoty kilkuset złotowej w koszta podatnika. Chcesz rodzić bez bólu - płać. Bo zzo jest luksusem, nie koniecznością  :)


W całej UE ZZO jest refundowane...
Nie powiedziałbym, żeby to był luksus icon_confused.gif Każda kobieta ma prawo rodzić po ludzku, czyli także bez bólu.
Zarówno rodząca jak i umierający mają prawo do środków p/bólowych...
OlivkaMamaNorber...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,610
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 20:30
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 401

GG:


post pią, 22 wrz 2006 - 18:48
Post #202

CYTAT([użytkownik x])
Olivka - czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia  8)  

A ja nie jestem za wrzuczeniem kwoty kilkuset złotowej w koszta podatnika. Chcesz rodzić bez bólu - płać. Bo zzo jest luksusem, nie koniecznością  :)


W całej UE ZZO jest refundowane...
Nie powiedziałbym, żeby to był luksus icon_confused.gif Każda kobieta ma prawo rodzić po ludzku, czyli także bez bólu.
Zarówno rodząca jak i umierający mają prawo do środków p/bólowych...

--------------------
Lidka, mama Norberta Dawida (15.09.2002)
i Wiktorii El?biety (8.12.2005)
user posted image
user posted image
ania 82
pią, 22 wrz 2006 - 21:24
Dokladnie:) ja tez jestem za bezplatnym znieczuleniem. Gdzies czytalam ze we Francji kobiety musza upszedzic ze chca rodzic bez znieczulenia, bo tam to jest norma, ciekawe czy u nas kiedykolwiek tak bedzie???
ania 82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 780
Dołączył: wto, 13 gru 05 - 12:04
Skąd: opolskie
Nr użytkownika: 4,283




post pią, 22 wrz 2006 - 21:24
Post #203

Dokladnie:) ja tez jestem za bezplatnym znieczuleniem. Gdzies czytalam ze we Francji kobiety musza upszedzic ze chca rodzic bez znieczulenia, bo tam to jest norma, ciekawe czy u nas kiedykolwiek tak bedzie???

--------------------


Użytkownik usunięty

Go??







post sob, 23 wrz 2006 - 01:10
Post #204

Dziewczyny, wybaczcie... To miała być IRONIA... ale chyba coś spaprałam, bo wzięłyście to na serio...
Biala
nie, 24 wrz 2006 - 10:29
Nie wiem czy było, ale wstawiam.

Śmiertelnie modna cesarka

Na świecie rośnie liczba przeprowadzanych cięć cesarskich, zwłaszcza na życzenie. Okazało się, że zwiększają one ryzyko poporodowych zgonów noworodków.

więcej tu:

https://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1158928812.157
Biala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 327
Dołączył: pon, 29 maj 06 - 16:29
Nr użytkownika: 6,062




post nie, 24 wrz 2006 - 10:29
Post #205

Nie wiem czy było, ale wstawiam.

Śmiertelnie modna cesarka

Na świecie rośnie liczba przeprowadzanych cięć cesarskich, zwłaszcza na życzenie. Okazało się, że zwiększają one ryzyko poporodowych zgonów noworodków.

więcej tu:

https://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1158928812.157

--------------------


myszowata
nie, 24 wrz 2006 - 21:33
CYTAT(Ewelinek)
W takim razie cc też bez znieczulenia??


Miałam okazję przeżyć - nie polecam icon_twisted.gif
Tzn. znieczulenie mi zrobili ale nie podziałało icon_lol.gif

CYTAT(grzalka)
to tak samo jak by nie dać kobiecie po cc środków przeciwbólowych- znieczulenie przeciez juz dostała, niech sobie trochę pocierpi, a co


Hahaha i to też znam - nie dali bo miało działać znieczulenie icon_lol.gif

A tak na serio to uważam, że zzo przy porodzie sn powinno być bezpłatne...
myszowata


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,986
Dołączył: wto, 13 wrz 05 - 19:51
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,637

GG:


post nie, 24 wrz 2006 - 21:33
Post #206

CYTAT(Ewelinek)
W takim razie cc też bez znieczulenia??


Miałam okazję przeżyć - nie polecam icon_twisted.gif
Tzn. znieczulenie mi zrobili ale nie podziałało icon_lol.gif

CYTAT(grzalka)
to tak samo jak by nie dać kobiecie po cc środków przeciwbólowych- znieczulenie przeciez juz dostała, niech sobie trochę pocierpi, a co


Hahaha i to też znam - nie dali bo miało działać znieczulenie icon_lol.gif

A tak na serio to uważam, że zzo przy porodzie sn powinno być bezpłatne...

--------------------
Monika i Ida (10.03.2006),


Kajetan (15.11.2007)


oraz Inka (29.10.2015)


Borkowszczyzna
Karolka18
pon, 25 wrz 2006 - 08:25
a ja myślałam ze zzo jest bezpłatne wszędzie icon_eek.gif skoro w Białymstoku jest bezpłatne to myslałam,ze wszedzie jest icon_rolleyes.gif

tez miałam cc i bardzo ją sobie chwalebo juz na 3 dzień czułam sie bardzo dobrze ale zdarza sie ze kiedy mysle o porodzie czuje sie zawiedziona ze jednak nie rodziłam naturalnie icon_sad.gif chciałabym drzec sie na lekarzy,ściskać dłoń męża i poczuć maleństwo na brzuchu icon_cry.gif aż mnie skręca kiedy o tym myśle icon_sad.gif nie wiem po co na własne zyczenie tracić tak piękne chwile...dałabym wiele zeby następnym razem rodzić naturalnie icon_smile.gif
Karolka18


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,723
Dołączył: nie, 04 wrz 05 - 17:06
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 3,589

GG:


post pon, 25 wrz 2006 - 08:25
Post #207

a ja myślałam ze zzo jest bezpłatne wszędzie icon_eek.gif skoro w Białymstoku jest bezpłatne to myslałam,ze wszedzie jest icon_rolleyes.gif

tez miałam cc i bardzo ją sobie chwalebo juz na 3 dzień czułam sie bardzo dobrze ale zdarza sie ze kiedy mysle o porodzie czuje sie zawiedziona ze jednak nie rodziłam naturalnie icon_sad.gif chciałabym drzec sie na lekarzy,ściskać dłoń męża i poczuć maleństwo na brzuchu icon_cry.gif aż mnie skręca kiedy o tym myśle icon_sad.gif nie wiem po co na własne zyczenie tracić tak piękne chwile...dałabym wiele zeby następnym razem rodzić naturalnie icon_smile.gif
asia77

Go??







post pon, 25 wrz 2006 - 09:58
Post #208

A ja ze względu na dużą wadę wzroku miałam cc. Jak jeszcze działało znieczulenie to czułam się fantastycznie i uważałam , że cc to dar niebios, jak przestało działać myślałam, że z bólu będę ścianę szpitalną gryźć. Na drugi dzień po operacji (bo wg mnie cc jest operacją) nie mogłam się samodzielnie podnieść. Do tej pory, a Niunia ma 3,5 miesiąca, pobolewają mnie pocięte mięśnie brzucha. Ja rozumiem, że jak są wskazania np. zdrowie matki lub dziecka to trzeba cc wykonać ale dobrowolnie się na nią skazywać??? Sorki tego to ja już nie rozumiem icon_rolleyes.gif . Tym bardziej, że kochane pierworódki nie zakładajcie z góry, że poród będzie koszmarnie bolesny i tylko cc przyniesie ukojenie. Ono też boli. Nie da się przejść porodu bez bólu, czy to naturalnie czy pod skalpelem. Nie każda odczuwa to tak jak Vida (ty szczęściaro wink.gif ), bezboleśnie prawie. Jak pisała Zona_Zenona, nie da się całkowicie bólu wyeliminować. No kurcze, nie da się.
LilySnape
czw, 29 mar 2007 - 19:10
W sumie to rozumiem te osoby, które wolą załatwić sobie CC. Rozumiem też te, które nie chcą CC za żadne skarby.

Dużo zależy od środowiska, w którym żyjemy.

Poród naturalny moze się kojarzyć z totalną drogą przez mękę. Jesteśmy zewsząd bombardowane ideałem kobiety: zgrabna, piękna, uśmiechnięta, pachnąca - a nie krzycząca z bólu, spocona, nie panująca nad sobą i fizjologicznymi odruchami. Poród naturalny może kojarzyć się z uszkodzeniem dziecka, cięciem krocza, późniejszymi trudnościami z seksem. Przy nim CC wydaje się superestetyczne.

Z drugiej strony jednak CC to operacja - z całym bólem po niej i też nie jest tak różowo, jakby się wydawało. Zdarzają się powikłania. Na pewno nie jest lekko.

Te, które wolą poród naturalny, pewnie z kolei boją się operacji, nie chcą dłużej dochodzić do siebie, chcą poczuć jak kobiety rodziły od wieków.

Tak czy siak, bólu nie unikniemy w zadnym z tych 2 porodów. Trzeba się jakoś z tym pogodzić icon_smile.gif
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
Skąd: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post czw, 29 mar 2007 - 19:10
Post #209

W sumie to rozumiem te osoby, które wolą załatwić sobie CC. Rozumiem też te, które nie chcą CC za żadne skarby.

Dużo zależy od środowiska, w którym żyjemy.

Poród naturalny moze się kojarzyć z totalną drogą przez mękę. Jesteśmy zewsząd bombardowane ideałem kobiety: zgrabna, piękna, uśmiechnięta, pachnąca - a nie krzycząca z bólu, spocona, nie panująca nad sobą i fizjologicznymi odruchami. Poród naturalny może kojarzyć się z uszkodzeniem dziecka, cięciem krocza, późniejszymi trudnościami z seksem. Przy nim CC wydaje się superestetyczne.

Z drugiej strony jednak CC to operacja - z całym bólem po niej i też nie jest tak różowo, jakby się wydawało. Zdarzają się powikłania. Na pewno nie jest lekko.

Te, które wolą poród naturalny, pewnie z kolei boją się operacji, nie chcą dłużej dochodzić do siebie, chcą poczuć jak kobiety rodziły od wieków.

Tak czy siak, bólu nie unikniemy w zadnym z tych 2 porodów. Trzeba się jakoś z tym pogodzić icon_smile.gif

--------------------
Marcin, 25.05.2007
katiek
czw, 29 mar 2007 - 22:43
OT Rekordzistka ponoć miała 8 cesarek.
OT2 Z reguły po trzeciej proponują ubezpłodnienie poprzez podwiązanie jajowodów. Bo przy np 4 czy 5 cesarce może się okazać że trzeba usunąć macicę, bo po prostu nie ma jak jej zszyć i dokładnie widać że kolejna ciąża zabiłaby matkę (dziecko oczywiście też)
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post czw, 29 mar 2007 - 22:43
Post #210

OT Rekordzistka ponoć miała 8 cesarek.
OT2 Z reguły po trzeciej proponują ubezpłodnienie poprzez podwiązanie jajowodów. Bo przy np 4 czy 5 cesarce może się okazać że trzeba usunąć macicę, bo po prostu nie ma jak jej zszyć i dokładnie widać że kolejna ciąża zabiłaby matkę (dziecko oczywiście też)
> cesarka na życzenie
Start new topic
Reply to this topic
11 Stron V  « poprzednia 9 10 11
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 08:58
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama