Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

PowracajÄ…ca grzybica pochwy:-(

> 
piola
piÄ…, 30 sty 2004 - 15:21
Jeszcze trochę a oszaleję. Grzybica chyba mnie pokochała na dobre. Ledwo były dwa miesiące spokoju a dzisiaj znowu czuję lekkie swędzenie. Sił już na to nie mam. Ludzie, skąd to się bierze bo mi już pomysłów brak. Nie stosuję żadnych płynów do higieny intymnej, płynów do płukania, podmywam się samą wodą, podpaski stosuję tylko bawełniane, no staram się jak mogę. A ona i tak zawsze się przypałęta. Ostatnio moja pani doktor przepisała mi taką kurację jakby zapobiegawczą, czyli przez trzy miesiące mam brać w ciągu okresu doustne leki przeciwgrzybice, i proszę nie minęłu jeszcze nawet te trzy miesiące a mnie znowu swędzi. Jestem załamana, już nie wiem co począć żeby nie powtarzało się co chwila. Zauważyłam, że u mnie z reguły takie coś następuje pare dni przed spodziewanym okresem. Zaznaczę, że biorę Microgynon, czy to może być jakieś uczulenie na te tabletki? Może powinnam je zmienić?
Piola
piola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 288
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 11:31
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 332




post piÄ…, 30 sty 2004 - 15:21
Post #1

Jeszcze trochę a oszaleję. Grzybica chyba mnie pokochała na dobre. Ledwo były dwa miesiące spokoju a dzisiaj znowu czuję lekkie swędzenie. Sił już na to nie mam. Ludzie, skąd to się bierze bo mi już pomysłów brak. Nie stosuję żadnych płynów do higieny intymnej, płynów do płukania, podmywam się samą wodą, podpaski stosuję tylko bawełniane, no staram się jak mogę. A ona i tak zawsze się przypałęta. Ostatnio moja pani doktor przepisała mi taką kurację jakby zapobiegawczą, czyli przez trzy miesiące mam brać w ciągu okresu doustne leki przeciwgrzybice, i proszę nie minęłu jeszcze nawet te trzy miesiące a mnie znowu swędzi. Jestem załamana, już nie wiem co począć żeby nie powtarzało się co chwila. Zauważyłam, że u mnie z reguły takie coś następuje pare dni przed spodziewanym okresem. Zaznaczę, że biorę Microgynon, czy to może być jakieś uczulenie na te tabletki? Może powinnam je zmienić?
Piola

--------------------
Mamusia kochanego Mateuszka (13.04.2002) i Majki (19.02.2006.)
i.
piÄ…, 30 sty 2004 - 15:28
Niestety kobiety zażywające pigułki hormonalne są bardziej podatne na grzybice icon_confused.gif Sama się z tym męczyłam kilka lat i wiem jakie to wkurzające. brałam leki dopochwowe, doustne, leczył się mój partner i nic. Wydałam na to kupę pieniędzy, a takie zapalenie miałam raz w miesiącu icon_cry.gif W końcu lekarz zasugerował mi, że to uczulenie. Po pewnym czasie doszłam, że uczula mnie kolorowy papier toaletowy icon_eek.gif Nie wiem czym oni go farbują, ale najwyraźniej te barwiniki były moim utrapieniem. Od tej pory używam biały i już 3 lata mam spokój - ani jedego zapalenia icon_biggrin.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post piÄ…, 30 sty 2004 - 15:28
Post #2

Niestety kobiety zażywające pigułki hormonalne są bardziej podatne na grzybice icon_confused.gif Sama się z tym męczyłam kilka lat i wiem jakie to wkurzające. brałam leki dopochwowe, doustne, leczył się mój partner i nic. Wydałam na to kupę pieniędzy, a takie zapalenie miałam raz w miesiącu icon_cry.gif W końcu lekarz zasugerował mi, że to uczulenie. Po pewnym czasie doszłam, że uczula mnie kolorowy papier toaletowy icon_eek.gif Nie wiem czym oni go farbują, ale najwyraźniej te barwiniki były moim utrapieniem. Od tej pory używam biały i już 3 lata mam spokój - ani jedego zapalenia icon_biggrin.gif
piola
piÄ…, 30 sty 2004 - 15:37
Ilka ja właśnie mam kolorowy papier toaletowy, więc z niego zrezygnuję, może to jest to. Zawsze zwracałam uwagę żeby nie był pachnący a o kolorze nie pomyślałam. a ostatnio w aptece na te wszystkie moje leki wydałam 140 zł icon_sad.gif . Na razie posmarowałam się maścią i czekam na okres bo mam podczas okresu wziąść ostatnią dawke tych moich leków, a potem zobaczymy.
Piola
piola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 288
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 11:31
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 332




post piÄ…, 30 sty 2004 - 15:37
Post #3

Ilka ja właśnie mam kolorowy papier toaletowy, więc z niego zrezygnuję, może to jest to. Zawsze zwracałam uwagę żeby nie był pachnący a o kolorze nie pomyślałam. a ostatnio w aptece na te wszystkie moje leki wydałam 140 zł icon_sad.gif . Na razie posmarowałam się maścią i czekam na okres bo mam podczas okresu wziąść ostatnią dawke tych moich leków, a potem zobaczymy.
Piola

--------------------
Mamusia kochanego Mateuszka (13.04.2002) i Majki (19.02.2006.)
maja03
sob, 31 sty 2004 - 11:35
Spytaj siÄ™ swojego lekarza o DAFENEGIN.
Mi pomógł bardzo skutecznie.
Za pomocą specjalnego aplikatora wprowadza się krem na noc do pochwy. Kuracja trwa coś od 10-14 dni. Tym bardziej, że cena tego specyfiku jest w miarę przystępna.

Pozdrawiam
maja03


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 822
Dołączył: śro, 26 lis 03 - 19:34
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,217

GG:


post sob, 31 sty 2004 - 11:35
Post #4

Spytaj siÄ™ swojego lekarza o DAFENEGIN.
Mi pomógł bardzo skutecznie.
Za pomocą specjalnego aplikatora wprowadza się krem na noc do pochwy. Kuracja trwa coś od 10-14 dni. Tym bardziej, że cena tego specyfiku jest w miarę przystępna.

Pozdrawiam

--------------------
Maja mama marcowej Jagódki ( 4.03.2004 )

user posted image
OlivkaMamaNorber...
sob, 31 sty 2004 - 21:54
CYTAT
Niestety kobiety zażywające pigułki hormonalne są bardziej podatne na grzybice


Potwierdzam. To prawda.
OlivkaMamaNorber...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,610
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 20:30
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 401

GG:


post sob, 31 sty 2004 - 21:54
Post #5

CYTAT
Niestety kobiety zażywające pigułki hormonalne są bardziej podatne na grzybice


Potwierdzam. To prawda.
haga.

Go??







post śro, 04 lut 2004 - 09:15
Post #6

Jeżeli bierzesz antybiotyki, to pij dużo jogurtu.
kasiask
śro, 04 lut 2004 - 09:19
U mnie swędzeniem - okropnym- objawiło się uczulenie na prezerwatywy.

U mojej koleżanki powracające infekcje pochwy trwały do momentu, kiedy jej mąż nie wyprowadził się z domu. Razem z nim jakoś wszystko minęło. U drugiej zresztą było podobnie... icon_cry.gif

Nic nie sugeruję, ani broń Boże nie twierdze, tak mi przyszło do głowy... icon_redface.gif
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post śro, 04 lut 2004 - 09:19
Post #7

U mnie swędzeniem - okropnym- objawiło się uczulenie na prezerwatywy.

U mojej koleżanki powracające infekcje pochwy trwały do momentu, kiedy jej mąż nie wyprowadził się z domu. Razem z nim jakoś wszystko minęło. U drugiej zresztą było podobnie... icon_cry.gif

Nic nie sugeruję, ani broń Boże nie twierdze, tak mi przyszło do głowy... icon_redface.gif

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

i.
śro, 04 lut 2004 - 11:27
Coś w tym jest Kasia. Też mam znajomą, u której lekarz stwierdził uczulenie na spermę męża icon_eek.gif W tym wypadku pomogły jednak gumki.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 04 lut 2004 - 11:27
Post #8

Coś w tym jest Kasia. Też mam znajomą, u której lekarz stwierdził uczulenie na spermę męża icon_eek.gif W tym wypadku pomogły jednak gumki.
piola gość

Go??







post śro, 04 lut 2004 - 15:53
Post #9

Szczerze powiem, że też zastanawiałam czy nie jest to przypadkiem uczulenie na spermę męża. Ale trochę poobserwowałam i wygląda na to, że nie. Zresztą jak byłam w ciąży to przecież też współżyliśmy i o dziwo miałam grzybicę tylko raz! Moje problemy powróciły wraz z tym jak zaczęłam brać tabletki. I bądź tu człowieku mądry. Na dzień dzisiejszy wprowadziłam kolejne ograniczenie w swoim życiu - koniec z kolorowym papierem, od paru dni tylko biały! icon_biggrin.gif I zobaczymy co dalej będzie
Piola
kasiask
śro, 04 lut 2004 - 22:16
A czy nikt w domu nie ma jakiejkolwiek grzybicy?? Moja mama miała nawracającą grzybice pochwy w czasie kiedy mój ojciec leczył grzybice paznokci. Moze się infekujesz przez ręcznik, albo ubikację, albo nie wiem co????
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post śro, 04 lut 2004 - 22:16
Post #10

A czy nikt w domu nie ma jakiejkolwiek grzybicy?? Moja mama miała nawracającą grzybice pochwy w czasie kiedy mój ojciec leczył grzybice paznokci. Moze się infekujesz przez ręcznik, albo ubikację, albo nie wiem co????

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

anoola
śro, 25 lut 2004 - 22:27
...jezeli grzybica pojawia sie po kuracjii antybiotykowej to najlepiej przy nastepnej kupic sobie karton jogurtow...i dokad trwa kuracja pic 1-2 dziennie

P.S Jogurt zwykly najzwyklejszy bez owocow
anoola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: wto, 24 lut 04 - 22:43
Nr użytkownika: 1,491




post śro, 25 lut 2004 - 22:27
Post #11

...jezeli grzybica pojawia sie po kuracjii antybiotykowej to najlepiej przy nastepnej kupic sobie karton jogurtow...i dokad trwa kuracja pic 1-2 dziennie

P.S Jogurt zwykly najzwyklejszy bez owocow

--------------------
Mama Xeni (marcowej dziewczynki)
ania
czw, 26 lut 2004 - 18:43
W przypadku grzybicy dobrze jest też, aby przeleczył się partner, nawet wówczas gdy nie ma żadnych widocznych objawów. My z mężem oboje zajadaliśmy Fluconazol. Na razie mam spokój.
ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 21:27
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 231

GG:


post czw, 26 lut 2004 - 18:43
Post #12

W przypadku grzybicy dobrze jest też, aby przeleczył się partner, nawet wówczas gdy nie ma żadnych widocznych objawów. My z mężem oboje zajadaliśmy Fluconazol. Na razie mam spokój.

--------------------
Pozdrawiamy:)
Ania i Magda (30.04.99)
Joel
sob, 28 lut 2004 - 20:42
Polecam bardzo sprawdzony naturalny, tani sposób pozbycia się "intruza". Tampon włożyć do jogurtu naturalnego(oczywiście bez cukru i różnych zbóż) na ok.5 min. Później zaaplikować sobie taką przyjemność na ok. 30 min. Można to powtórzyć kilka razy dziennie. Ulga jest natychmiastowa.
Joel
Joel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:48
Skąd: Bielsko - Biała
Nr użytkownika: 536




post sob, 28 lut 2004 - 20:42
Post #13

Polecam bardzo sprawdzony naturalny, tani sposób pozbycia się "intruza". Tampon włożyć do jogurtu naturalnego(oczywiście bez cukru i różnych zbóż) na ok.5 min. Później zaaplikować sobie taką przyjemność na ok. 30 min. Można to powtórzyć kilka razy dziennie. Ulga jest natychmiastowa.
Joel
sandra

Go??







post śro, 10 mar 2004 - 10:21
Post #14

Ja jeszcze radzilam sobie robiac irygacje pochwy Tantum Rosa. Naprawde pomagalo. Czasem zanim zdazylam pojsc do lekarza po leki, to sie tym sama wyleczylam.
Edi Zet :)
śro, 10 mar 2004 - 10:29
CYTAT(Joel)
Polecam bardzo sprawdzony naturalny, tani sposób pozbycia siÄ™ "intruza". Tampon wÅ‚ożyć do jogurtu naturalnego(oczywiÅ›cie bez cukru i różnych zbóż) na ok.5 min. Później zaaplikować sobie takÄ… przyjemność na ok. 30 min. Można to powtórzyć kilka razy dziennie. Ulga jest natychmiastowa.  
Joel


Joel, a ja polecam Lactovaginal. Liofilizowane pałeczki kw. mlekowego. Kupuje się je w aptece, nie trzeba robić tak jak Ty z tamponem. Zaręczam, że wynik identyczny.
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post śro, 10 mar 2004 - 10:29
Post #15

CYTAT(Joel)
Polecam bardzo sprawdzony naturalny, tani sposób pozbycia siÄ™ "intruza". Tampon wÅ‚ożyć do jogurtu naturalnego(oczywiÅ›cie bez cukru i różnych zbóż) na ok.5 min. Później zaaplikować sobie takÄ… przyjemność na ok. 30 min. Można to powtórzyć kilka razy dziennie. Ulga jest natychmiastowa.  
Joel


Joel, a ja polecam Lactovaginal. Liofilizowane pałeczki kw. mlekowego. Kupuje się je w aptece, nie trzeba robić tak jak Ty z tamponem. Zaręczam, że wynik identyczny.

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
ania
śro, 10 mar 2004 - 10:39
Potwierdzam, że Lactovaginal to rewelacja. Dodatkowym plusem jest to, że można go kupić bez recepty, tylko kosztuje coś ok. 20 zł.
ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 21:27
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 231

GG:


post śro, 10 mar 2004 - 10:39
Post #16

Potwierdzam, że Lactovaginal to rewelacja. Dodatkowym plusem jest to, że można go kupić bez recepty, tylko kosztuje coś ok. 20 zł.

--------------------
Pozdrawiamy:)
Ania i Magda (30.04.99)
i.
śro, 10 mar 2004 - 10:41
A mnie Lactovaginal nigdy nie pomagał icon_cry.gif Ale irygacje /nasiadówki w Tantum Rosa tak.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 10 mar 2004 - 10:41
Post #17

A mnie Lactovaginal nigdy nie pomagał icon_cry.gif Ale irygacje /nasiadówki w Tantum Rosa tak.
Dorka
sob, 13 mar 2004 - 07:51
Najbardziej typowa infekcja pochwy ma swoje podloze w grzybicy-efekcie przerostu Candida albicans (bakterii zwykle obecnej w pochwie,przewodzie pokarmowym i jamie ustnej w bezpiecznych ilosciach ). Niektore kobiety zadko maja problem z ta dolegliwoscia.Inne zapadaja na nia bardzo czesto.


Niektóre przyczyny grzybicy:
**zmiany hormonalne zw. z ciążą bądź nawet przed okresem
**przyjmowaniw hormonow bądź pigułki antykoncepcyjnej
**antybiotyki i sterydy
**wysoki poziom cukru we krwi
**czesty seks (szczegolnie przy malej wilgotnosci pochwy)
**płukanie pochwy
**gorące,długie kąpiele
**używanie produktow higieny osobistej i innych prod. toaletowych (ten papier toaletowY!!.
**depresja,stres,zmeczenie
**niestrawnosc
**powracające injekcje skóry(liszaje,grzybica stóp)
**osłabienie systemu po przebytej chorobie

Metody leczenia i zapobiegania
**wlasciwa higiena osobista-dokladne mycie pochwy czysta woda i osuszanie po kapieli lub prysznicu
**bawełniana bielizna
**podcieranie sie od przodu do tylu
**unikanie obcisłych spodni,legginsów,rajstop itp
**częsta zmiana bielizny-zwlaszcza po wysiłku fizycznym
**używanie bezzapachowych podpasek i ich częsta zmiana
**unikanie piany do kapieli, środkow higieny intymnej, mydła i innych środkow chemicznych
**unikanie dlugich ,gorÄ…cych kÄ…pieli,mokrego kostiumu kÄ…pielowego
**prysznic po pływaniu na basenie-by usunac chlor.
**przyjmuj antybiotyki tylko wtedy gdy jest to naprawde konieczne i tylko przy infekcjach bakteryjnych (NIE wirusowych)
**zdrowa dieta-ograniczenie ilości cukru i pokarmów mącznych.
**włączenie do diety jogurtu naturalnego-poprawiajacego flore bakteryjną
**aplikowanie jugurtu(naturalnego) do wewnatrz pochwy
**płukanie pochwy roztworem octu winnego:1 łyzeczka octu winnego na 1 szkl wody./raz dziennie
**acidophilus-tabletki zawierajace naturalne enzymy regulujace flore bakteryjna
**2-3 krople Olejku z drzewa herbacianego rozcienczone w 1 litrze wody-należy się podmywać 2-3 razy dziennie
**podmywanie siÄ™ wywarem z rumianku,rozmarynu, gorzknika kanadyjskiego lub tymianku ( 3 ostatnie nie powinny byc stosowane w czasie ciazy).
**dostępne są rownież kremy dopochwowe na bazie gorzknika kanadyjskiego i nagietka badz
drzewa herbacianego
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post sob, 13 mar 2004 - 07:51
Post #18

Najbardziej typowa infekcja pochwy ma swoje podloze w grzybicy-efekcie przerostu Candida albicans (bakterii zwykle obecnej w pochwie,przewodzie pokarmowym i jamie ustnej w bezpiecznych ilosciach ). Niektore kobiety zadko maja problem z ta dolegliwoscia.Inne zapadaja na nia bardzo czesto.


Niektóre przyczyny grzybicy:
**zmiany hormonalne zw. z ciążą bądź nawet przed okresem
**przyjmowaniw hormonow bądź pigułki antykoncepcyjnej
**antybiotyki i sterydy
**wysoki poziom cukru we krwi
**czesty seks (szczegolnie przy malej wilgotnosci pochwy)
**płukanie pochwy
**gorące,długie kąpiele
**używanie produktow higieny osobistej i innych prod. toaletowych (ten papier toaletowY!!.
**depresja,stres,zmeczenie
**niestrawnosc
**powracające injekcje skóry(liszaje,grzybica stóp)
**osłabienie systemu po przebytej chorobie

Metody leczenia i zapobiegania
**wlasciwa higiena osobista-dokladne mycie pochwy czysta woda i osuszanie po kapieli lub prysznicu
**bawełniana bielizna
**podcieranie sie od przodu do tylu
**unikanie obcisłych spodni,legginsów,rajstop itp
**częsta zmiana bielizny-zwlaszcza po wysiłku fizycznym
**używanie bezzapachowych podpasek i ich częsta zmiana
**unikanie piany do kapieli, środkow higieny intymnej, mydła i innych środkow chemicznych
**unikanie dlugich ,gorÄ…cych kÄ…pieli,mokrego kostiumu kÄ…pielowego
**prysznic po pływaniu na basenie-by usunac chlor.
**przyjmuj antybiotyki tylko wtedy gdy jest to naprawde konieczne i tylko przy infekcjach bakteryjnych (NIE wirusowych)
**zdrowa dieta-ograniczenie ilości cukru i pokarmów mącznych.
**włączenie do diety jogurtu naturalnego-poprawiajacego flore bakteryjną
**aplikowanie jugurtu(naturalnego) do wewnatrz pochwy
**płukanie pochwy roztworem octu winnego:1 łyzeczka octu winnego na 1 szkl wody./raz dziennie
**acidophilus-tabletki zawierajace naturalne enzymy regulujace flore bakteryjna
**2-3 krople Olejku z drzewa herbacianego rozcienczone w 1 litrze wody-należy się podmywać 2-3 razy dziennie
**podmywanie siÄ™ wywarem z rumianku,rozmarynu, gorzknika kanadyjskiego lub tymianku ( 3 ostatnie nie powinny byc stosowane w czasie ciazy).
**dostępne są rownież kremy dopochwowe na bazie gorzknika kanadyjskiego i nagietka badz
drzewa herbacianego
piola
sob, 20 mar 2004 - 08:00
Niestety u mnie bez zmian. Od czasu napisania tamtego postu wróciła dwa razy icon_sad.gif Już sama nie wiem co mam robić, mam tysiąc różnych pomysłów. Odstawiłam kolorowy papier i nic icon_sad.gif Podmywam się Laktacydem i nic icon_sad.gif Oszaleję chyba. W tej chwili poważnie zastanawiam się nad odstawieniem tabletek bo może faktycznie to jest główną przyczyną moich problemów. Z moich skojarzeń wynika, że wszystko jakoś tak właśnie się zaczęło jak zaczęłam je brać. No i wiecie co, zawsze swędzenie pojawia się na początku ostatniego tygodnia brania tabletek. Czy to ma jakieś znaczenie icon_question.gif Napiszę jeszcze tylko, że moją słabością są słodycze a czytałam, że to też może być przyczyną powstawania grzyba. Nie jem ich w ogromnych ilościach, ale faktem jest że jednak jem, więc może jeszcze to ograniczyć. Już naprawdę nie wiem co robić icon_question.gif
Piola
piola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 288
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 11:31
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 332




post sob, 20 mar 2004 - 08:00
Post #19

Niestety u mnie bez zmian. Od czasu napisania tamtego postu wróciła dwa razy icon_sad.gif Już sama nie wiem co mam robić, mam tysiąc różnych pomysłów. Odstawiłam kolorowy papier i nic icon_sad.gif Podmywam się Laktacydem i nic icon_sad.gif Oszaleję chyba. W tej chwili poważnie zastanawiam się nad odstawieniem tabletek bo może faktycznie to jest główną przyczyną moich problemów. Z moich skojarzeń wynika, że wszystko jakoś tak właśnie się zaczęło jak zaczęłam je brać. No i wiecie co, zawsze swędzenie pojawia się na początku ostatniego tygodnia brania tabletek. Czy to ma jakieś znaczenie icon_question.gif Napiszę jeszcze tylko, że moją słabością są słodycze a czytałam, że to też może być przyczyną powstawania grzyba. Nie jem ich w ogromnych ilościach, ale faktem jest że jednak jem, więc może jeszcze to ograniczyć. Już naprawdę nie wiem co robić icon_question.gif
Piola

--------------------
Mamusia kochanego Mateuszka (13.04.2002) i Majki (19.02.2006.)
aneea
sob, 20 mar 2004 - 13:21
CYTAT(Joel)
Polecam bardzo sprawdzony naturalny, tani sposób pozbycia siÄ™ "intruza". Tampon wÅ‚ożyć do jogurtu naturalnego(oczywiÅ›cie bez cukru i różnych zbóż) na ok.5 min. Później zaaplikować sobie takÄ… przyjemność na ok. 30 min. Można to powtórzyć kilka razy dziennie. Ulga jest natychmiastowa.  
Joel


Mozna tez inaczej, prosciej - kupujesz w aptece czopki dopochwowe, niestety nie pamietam nazwy, ale zapytaj w aptece. Sa to czopki, ktore maja za zadanie przywrocic prawidlowa flore bakteryjna w pochwie. Czyli cos jak Lacidofil.
Co jeszcze mi przychodzi do glowy, to moze nalezy zmienic lek? Moj gino podczas gdy mialam takie uporczywe grzybice co rusz to zmienial lek na inny.
Ten sam lekarz radzil, abym sie myla mydlem szarym, ja nie probowalam, ale mojej kuzynce pomoglo.
aaa i jeszcze - moze to proszek? W czym pierzesz bielizne i reczniki? Pewna lekarka mi powiedziala, ze zauwazyla taka prawidlowosc - wszystkie jej pacjentki cierpiace na przewlekle grzybice pochwy uzywaly Viziru. Moze warto sie przesiasc na jakie platki mydlane albo prac w szarym mydle... ?
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
SkÄ…d: ÅšLÄ„SK
Nr użytkownika: 600

GG:


post sob, 20 mar 2004 - 13:21
Post #20

CYTAT(Joel)
Polecam bardzo sprawdzony naturalny, tani sposób pozbycia siÄ™ "intruza". Tampon wÅ‚ożyć do jogurtu naturalnego(oczywiÅ›cie bez cukru i różnych zbóż) na ok.5 min. Później zaaplikować sobie takÄ… przyjemność na ok. 30 min. Można to powtórzyć kilka razy dziennie. Ulga jest natychmiastowa.  
Joel


Mozna tez inaczej, prosciej - kupujesz w aptece czopki dopochwowe, niestety nie pamietam nazwy, ale zapytaj w aptece. Sa to czopki, ktore maja za zadanie przywrocic prawidlowa flore bakteryjna w pochwie. Czyli cos jak Lacidofil.
Co jeszcze mi przychodzi do glowy, to moze nalezy zmienic lek? Moj gino podczas gdy mialam takie uporczywe grzybice co rusz to zmienial lek na inny.
Ten sam lekarz radzil, abym sie myla mydlem szarym, ja nie probowalam, ale mojej kuzynce pomoglo.
aaa i jeszcze - moze to proszek? W czym pierzesz bielizne i reczniki? Pewna lekarka mi powiedziala, ze zauwazyla taka prawidlowosc - wszystkie jej pacjentki cierpiace na przewlekle grzybice pochwy uzywaly Viziru. Moze warto sie przesiasc na jakie platki mydlane albo prac w szarym mydle... ?
> PowracajÄ…ca grzybica pochwy:-(
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 06:26
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama