Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Warszawa pod kątem dziecka

> 
blaire
pon, 16 cze 2008 - 13:05
Powiedzcie mi proszę, co warto zobaczyć, gdzie warto pójść w Wawie. Ale nie chodzi mi o typowe zwiedzanie tylko o jakieś atrakcje dla dzieci. Wiecie, coś takiego niesamowitego jak wesołe miasteczko w Chorzowie, Safari i Park Jurajski w Bałtowie itd.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 13:05
Post #1

Powiedzcie mi proszę, co warto zobaczyć, gdzie warto pójść w Wawie. Ale nie chodzi mi o typowe zwiedzanie tylko o jakieś atrakcje dla dzieci. Wiecie, coś takiego niesamowitego jak wesołe miasteczko w Chorzowie, Safari i Park Jurajski w Bałtowie itd.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
cydorka
pon, 16 cze 2008 - 13:54
CYTAT(blaire @ Mon, 16 Jun 2008 - 12:05) *
Powiedzcie mi proszę, co warto zobaczyć, gdzie warto pójść w Wawie. Ale nie chodzi mi o typowe zwiedzanie tylko o jakieś atrakcje dla dzieci. Wiecie, coś takiego niesamowitego jak wesołe miasteczko w Chorzowie, Safari i Park Jurajski w Bałtowie itd.

nędzna Warszawa pod tym względem jest, takiej wielgaśnej atrakcji to nie ma ale sporo jest do zobaczenia/zrobienia

wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury?

tu jest taka stronka

https://www.miastodzieci.pl/
gdzie można sprawdzić atrakcje na dany tydzień

a kiedy będziesz w Wawie?
cyd

edit
właściwie wszystko też zależy od wieku dzieci, mówisz o swoich chłopakach?

jeżeli to nie ma być "zwiedzanie", a czym dzieciaki się interesują?,

cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 16 cze 2008 - 13:54
Post #2

CYTAT(blaire @ Mon, 16 Jun 2008 - 12:05) *
Powiedzcie mi proszę, co warto zobaczyć, gdzie warto pójść w Wawie. Ale nie chodzi mi o typowe zwiedzanie tylko o jakieś atrakcje dla dzieci. Wiecie, coś takiego niesamowitego jak wesołe miasteczko w Chorzowie, Safari i Park Jurajski w Bałtowie itd.

nędzna Warszawa pod tym względem jest, takiej wielgaśnej atrakcji to nie ma ale sporo jest do zobaczenia/zrobienia

wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury?

tu jest taka stronka

https://www.miastodzieci.pl/
gdzie można sprawdzić atrakcje na dany tydzień

a kiedy będziesz w Wawie?
cyd

edit
właściwie wszystko też zależy od wieku dzieci, mówisz o swoich chłopakach?

jeżeli to nie ma być "zwiedzanie", a czym dzieciaki się interesują?,

cyd
Agnieszka AZJ
pon, 16 cze 2008 - 13:58
Biblioteka Uniwesytecka na Powiślu - ogród na dachu, fajne przejścia, mostki. Julka była juz kilka razy i zawsze jest to dla niej frajda. A w podziemiach - sala zabaw Hula - Kula.

Poza tym - standartowo ZOO. Jest plac zabaw i mini ZOO ze zwierzakami, ktore mozna głaskać i karmić.

Muzeum Powstania Warszawskiego - ale to dla starszych niz Twoje chłopaki.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 13:58
Post #3

Biblioteka Uniwesytecka na Powiślu - ogród na dachu, fajne przejścia, mostki. Julka była juz kilka razy i zawsze jest to dla niej frajda. A w podziemiach - sala zabaw Hula - Kula.

Poza tym - standartowo ZOO. Jest plac zabaw i mini ZOO ze zwierzakami, ktore mozna głaskać i karmić.

Muzeum Powstania Warszawskiego - ale to dla starszych niz Twoje chłopaki.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
cydorka
pon, 16 cze 2008 - 14:02
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 16 Jun 2008 - 12:58) *
Biblioteka Uniwesytecka na Powiślu - ogród na dachu, fajne przejścia, mostki. Julka była juz kilka razy i zawsze jest to dla niej frajda. A w podziemiach - sala zabaw Hula - Kula.

Poza tym - standartowo ZOO. Jest plac zabaw i mini ZOO ze zwierzakami, ktore mozna głaskać i karmić.

Muzeum Powstania Warszawskiego - ale to dla starszych niz Twoje chłopaki.


no tak ZOO, fakt
nie wiem tylko czy Blair nie myśli o tym, czego nie ma u siebie

ale BUW, faktycznie nie pomyślałam..
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 16 cze 2008 - 14:02
Post #4

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 16 Jun 2008 - 12:58) *
Biblioteka Uniwesytecka na Powiślu - ogród na dachu, fajne przejścia, mostki. Julka była juz kilka razy i zawsze jest to dla niej frajda. A w podziemiach - sala zabaw Hula - Kula.

Poza tym - standartowo ZOO. Jest plac zabaw i mini ZOO ze zwierzakami, ktore mozna głaskać i karmić.

Muzeum Powstania Warszawskiego - ale to dla starszych niz Twoje chłopaki.


no tak ZOO, fakt
nie wiem tylko czy Blair nie myśli o tym, czego nie ma u siebie

ale BUW, faktycznie nie pomyślałam..
cyd
Edi Zet :)
pon, 16 cze 2008 - 14:02
Muzeum Techniki w Pałacu Kultury.
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
Skąd: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post pon, 16 cze 2008 - 14:02
Post #5

Muzeum Techniki w Pałacu Kultury.

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, Szymuś /2007 i Hania/2012
Mika
pon, 16 cze 2008 - 14:03
jest jeszcze Pepeland https://www.pepeland.pl/
ale to trochę "pod" W-wą icon_wink.gif

piaseczyńska kolejka wąskotorowa
https://www.kolejka-piaseczno.com/

Ten post edytował Mika pon, 16 cze 2008 - 14:10
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 16 cze 2008 - 14:03
Post #6

jest jeszcze Pepeland https://www.pepeland.pl/
ale to trochę "pod" W-wą icon_wink.gif

piaseczyńska kolejka wąskotorowa
https://www.kolejka-piaseczno.com/

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Agnieszka AZJ
pon, 16 cze 2008 - 14:04
Kino trójwymiarowe w IMAXie na Sadybie.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 14:04
Post #7

Kino trójwymiarowe w IMAXie na Sadybie.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Graz
pon, 16 cze 2008 - 14:27
Place zabaw - przy placu Wilsona, w parku Ujazdowskim, poza tym Łazienki (pawie, karpie, konie, no i ogólnie ładnie tam jest - też plac zabaw)
na starówce - kolejka staromiejska icon_smile.gif
rejs tramwajem wodnym po Wiśle
https://www.tramwajwodny.waw.pl/index.html


Atrakcje icon_smile.gif
https://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/miasto/turystyka.htm

Ten post edytował Graz pon, 16 cze 2008 - 14:34
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 16 cze 2008 - 14:27
Post #8

Place zabaw - przy placu Wilsona, w parku Ujazdowskim, poza tym Łazienki (pawie, karpie, konie, no i ogólnie ładnie tam jest - też plac zabaw)
na starówce - kolejka staromiejska icon_smile.gif
rejs tramwajem wodnym po Wiśle
https://www.tramwajwodny.waw.pl/index.html


Atrakcje icon_smile.gif
https://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/miasto/turystyka.htm

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

blaire
pon, 16 cze 2008 - 21:52
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 16 Jun 2008 - 12:58) *
Biblioteka Uniwesytecka na Powiślu - ogród na dachu, fajne przejścia, mostki. Julka była juz kilka razy i zawsze jest to dla niej frajda. A w podziemiach - sala zabaw Hula - Kula.

Poza tym - standartowo ZOO. Jest plac zabaw i mini ZOO ze zwierzakami, ktore mozna głaskać i karmić.

Muzeum Powstania Warszawskiego - ale to dla starszych niz Twoje chłopaki.


Muzeum z Kornelem odpada, ale jeśli będę go miała gdzie zostawić to Kubie chętnie bym pokazała. ZOO to bardziej we Wrocławiu bym chciała z nimi zobaczyć, w warszawskim już byliśmy. Natomiast ten ogród na dachu to też niezły pomysł.

W stolicy będziemy albo na początku albo w połowie lipca.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 21:52
Post #9

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 16 Jun 2008 - 12:58) *
Biblioteka Uniwesytecka na Powiślu - ogród na dachu, fajne przejścia, mostki. Julka była juz kilka razy i zawsze jest to dla niej frajda. A w podziemiach - sala zabaw Hula - Kula.

Poza tym - standartowo ZOO. Jest plac zabaw i mini ZOO ze zwierzakami, ktore mozna głaskać i karmić.

Muzeum Powstania Warszawskiego - ale to dla starszych niz Twoje chłopaki.


Muzeum z Kornelem odpada, ale jeśli będę go miała gdzie zostawić to Kubie chętnie bym pokazała. ZOO to bardziej we Wrocławiu bym chciała z nimi zobaczyć, w warszawskim już byliśmy. Natomiast ten ogród na dachu to też niezły pomysł.

W stolicy będziemy albo na początku albo w połowie lipca.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
blaire
pon, 16 cze 2008 - 21:55
A co to jest ta kolejka staromiejska? To coś na torach czy z normalnymi kołami? wink.gif

To kino trójwymiarowe- warto tam z 2,5latkiem?
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 21:55
Post #10

A co to jest ta kolejka staromiejska? To coś na torach czy z normalnymi kołami? wink.gif

To kino trójwymiarowe- warto tam z 2,5latkiem?

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
KM
pon, 16 cze 2008 - 22:06
Blaire, trzy tygodnie w lipcu będę na urlopie. Jeżeli trafisz z pobytem w W-wie na moje siedzenie w domu to mój nr masz, mogę zająć się Twoim Kornelem na czas wypadu do muzeum.

Aha, kolejka staromiejska jest na kołach, a kino trójwymiarowe nie dla 2,5 latka, niestety. Moim zdaniem, chociaż to chyba tylko 45 min trwa.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post pon, 16 cze 2008 - 22:06
Post #11

Blaire, trzy tygodnie w lipcu będę na urlopie. Jeżeli trafisz z pobytem w W-wie na moje siedzenie w domu to mój nr masz, mogę zająć się Twoim Kornelem na czas wypadu do muzeum.

Aha, kolejka staromiejska jest na kołach, a kino trójwymiarowe nie dla 2,5 latka, niestety. Moim zdaniem, chociaż to chyba tylko 45 min trwa.
pirania
pon, 16 cze 2008 - 22:20
Widze blaire, ze wzielas byka za rogi icon_smile.gif
no wiec ja to widze tak:
zrob sobie jakies plany tematycznena poszczegolne miasta. NO ja wiem- syrenka w Warszawie smok w krakowie koziolki w Poznaniu itd.
I na kazde miasto uloz scenariusz z suspensem i poszukiwaniami.
czego mozna szukac w warszawie?
syrenek- bo sa dwie
bazykiszka (i tu urocza legenda o bazyliszku i lusterku w samochodzie po drodze np, plus wziac mape warszawy, nakleic marszrute, albo po trochu doklejac zaliczone punkty, plus wydrukowac no dokladniejsza mape staregomiasta, gdzie ten bazyliszek,plus jedna syrenka plus zlota kaczka)
moze naciagane ale ja bym dolozyla jeszcze ZOO i np szukanie bazyliszka w ZOO- jest icon_smile.gif
Plus dom tajemniczego pajaka czyli plac zabaw w Parku ujazdowskim z gigantyczna pajeczyna.
plus genialny plac zabaw na pl. wilsona, tez z odpowiednia historyjka (tam niedaleko jest cytadela, mozna podejsc od dolu ku gorze skarpy np znowu poslugujacsie mapa lub planem)
park wodny warszawianka drogi ale na pewno nie bedziecie sie nudzic
hula kula w bibliotece uniwerrsyteckiej a dla ducha- pieknie ogrody na jej dachu
plus jakies imprezy plenerowe, ktore na pewno sie odbeda
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post pon, 16 cze 2008 - 22:20
Post #12

Widze blaire, ze wzielas byka za rogi icon_smile.gif
no wiec ja to widze tak:
zrob sobie jakies plany tematycznena poszczegolne miasta. NO ja wiem- syrenka w Warszawie smok w krakowie koziolki w Poznaniu itd.
I na kazde miasto uloz scenariusz z suspensem i poszukiwaniami.
czego mozna szukac w warszawie?
syrenek- bo sa dwie
bazykiszka (i tu urocza legenda o bazyliszku i lusterku w samochodzie po drodze np, plus wziac mape warszawy, nakleic marszrute, albo po trochu doklejac zaliczone punkty, plus wydrukowac no dokladniejsza mape staregomiasta, gdzie ten bazyliszek,plus jedna syrenka plus zlota kaczka)
moze naciagane ale ja bym dolozyla jeszcze ZOO i np szukanie bazyliszka w ZOO- jest icon_smile.gif
Plus dom tajemniczego pajaka czyli plac zabaw w Parku ujazdowskim z gigantyczna pajeczyna.
plus genialny plac zabaw na pl. wilsona, tez z odpowiednia historyjka (tam niedaleko jest cytadela, mozna podejsc od dolu ku gorze skarpy np znowu poslugujacsie mapa lub planem)
park wodny warszawianka drogi ale na pewno nie bedziecie sie nudzic
hula kula w bibliotece uniwerrsyteckiej a dla ducha- pieknie ogrody na jej dachu
plus jakies imprezy plenerowe, ktore na pewno sie odbeda

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

użytkownik usunięty

Go??







post wto, 17 cze 2008 - 00:30
Post #13

CYTAT(blaire @ Mon, 16 Jun 2008 - 21:52) *
Muzeum z Kornelem odpada, ale jeśli będę go miała gdzie zostawić to Kubie chętnie bym pokazała. ZOO to bardziej we Wrocławiu bym chciała z nimi zobaczyć, w warszawskim już byliśmy. Natomiast ten ogród na dachu to też niezły pomysł.

W stolicy będziemy albo na początku albo w połowie lipca.

Jak będziecie po 12 to może gdzieś razem skoczymy? Ja wiem, że dla chłopaków Hugo to jeszcze mała atrakcja, ale mamom też się coś należy icon_wink.gif
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 17 cze 2008 - 00:31
Post #14

A jak będziesz na pl. Wilsona to już Ci nie daruję na pewno bo to koło mnie i my tam z Hugo na spacery chodzimy icon_smile.gif
trylinka
śro, 18 cze 2008 - 14:19
Plac zabaw koło Parku Dreszera (Odyńca róg Niepodległości, dojazd Metrem do stacji Racławicka)- jest lepszy i większy niż pl. Wilsona. Ale to takie tam moje skromne zdanie.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post śro, 18 cze 2008 - 14:19
Post #15

Plac zabaw koło Parku Dreszera (Odyńca róg Niepodległości, dojazd Metrem do stacji Racławicka)- jest lepszy i większy niż pl. Wilsona. Ale to takie tam moje skromne zdanie.
blaire
śro, 18 cze 2008 - 14:38
jully, w Warszawie będę prawdopodobnie 14-16 lipca, więc bardzo ucieszę się z towarzystwa Twojego i Hugo.

pirania, wielkie dzięki! Pomysł super! Gdzie jest ta druga syrenka? Podpowiesz? wink.gif
Czym najlepiej się poruszać? Pewnie metro itd?
Z legendami w samochodzie może być problem. Kuba nie czyta jeszcze na tyle dobrze, żeby robić to zupełnie samodzielnie, a na kasetach raczej nie znajdę. Nie mam w samochodzie odtwarzacza CD. Ale do wyjazdu zostało trochę czasu, spróbuję poczytać im wieczorami.

Ten plan coraz bardziej mi się podoba wink.gif
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post śro, 18 cze 2008 - 14:38
Post #16

jully, w Warszawie będę prawdopodobnie 14-16 lipca, więc bardzo ucieszę się z towarzystwa Twojego i Hugo.

pirania, wielkie dzięki! Pomysł super! Gdzie jest ta druga syrenka? Podpowiesz? wink.gif
Czym najlepiej się poruszać? Pewnie metro itd?
Z legendami w samochodzie może być problem. Kuba nie czyta jeszcze na tyle dobrze, żeby robić to zupełnie samodzielnie, a na kasetach raczej nie znajdę. Nie mam w samochodzie odtwarzacza CD. Ale do wyjazdu zostało trochę czasu, spróbuję poczytać im wieczorami.

Ten plan coraz bardziej mi się podoba wink.gif

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 18 cze 2008 - 23:42
Post #17

Blaire zależy gdzie się poruszać? tzn. gdzie się zatrzymacie.
Wysyłam priva z namiarami na mnie icon_smile.gif
pirania
czw, 19 cze 2008 - 00:11
jedna jest na rynku starego miasta a druga kolo mostu Swietokrzyskiego, zreszta bardzo ladnego bo wiszacego.

jak ci sie pomysl podoba to jade dalej icon_smile.gif

na kazde miasto sobie wymysl taki scenariusz z historyjkami wprowadzajacymi. Wtedy dzieci cos takiego kupuja bez gadania icon_smile.gif jak starsze to mozna dawac zadania bardziej skomplikowane z poczytaniem czy dopytaniem sie (nota bene taka metoda to chyba zywcem z harcerstwa wzieta ze samemu wiedze trzeba skombinowac, albocos odegrac).

Mam pomysl tez na scenariusz szpiegowski z Wroclawiem- ubierzcie sie w peleryny, szkla powiekszajace i te sprawy, Wroclawia nie znam KOMPLETNIE,wiec nie wiem czego tam szukac mozna, ale takmi sie przez Krajewskiego detektywistycznie kolarzy.

Krakow z racji smoka kojarzy mi sie dinozaurowo, szczegolnie ze najpierw mozna zahaczyc o baltow gdzie dzieci oszaleja, a nastepnie pojechac na poszukiwania jednego takiego dinozaura na specjalnych prawach u Macka Giertycha icon_smile.gif

ponadto oczywiscie Krakow mi sie kojarzy geologicznie, gdyz morze miocenskie, sole z morza wysychajacego sa teraz w Wieliczce, ale to ja, prosze na mnie uwagi nie zwracac icon_smile.gif

do Wieliczki bym jednak zjechala, z latarkami z tym ze na krotsza trase icon_smile.gif

powiem jeszcze ze z moich doswiadczen wynika ze dzieci jakos lepiej przyjmuja informacje "odpoczniemy jak znajdziecie krola" niz "usiadziemy za pol godzinki".
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post czw, 19 cze 2008 - 00:11
Post #18

jedna jest na rynku starego miasta a druga kolo mostu Swietokrzyskiego, zreszta bardzo ladnego bo wiszacego.

jak ci sie pomysl podoba to jade dalej icon_smile.gif

na kazde miasto sobie wymysl taki scenariusz z historyjkami wprowadzajacymi. Wtedy dzieci cos takiego kupuja bez gadania icon_smile.gif jak starsze to mozna dawac zadania bardziej skomplikowane z poczytaniem czy dopytaniem sie (nota bene taka metoda to chyba zywcem z harcerstwa wzieta ze samemu wiedze trzeba skombinowac, albocos odegrac).

Mam pomysl tez na scenariusz szpiegowski z Wroclawiem- ubierzcie sie w peleryny, szkla powiekszajace i te sprawy, Wroclawia nie znam KOMPLETNIE,wiec nie wiem czego tam szukac mozna, ale takmi sie przez Krajewskiego detektywistycznie kolarzy.

Krakow z racji smoka kojarzy mi sie dinozaurowo, szczegolnie ze najpierw mozna zahaczyc o baltow gdzie dzieci oszaleja, a nastepnie pojechac na poszukiwania jednego takiego dinozaura na specjalnych prawach u Macka Giertycha icon_smile.gif

ponadto oczywiscie Krakow mi sie kojarzy geologicznie, gdyz morze miocenskie, sole z morza wysychajacego sa teraz w Wieliczce, ale to ja, prosze na mnie uwagi nie zwracac icon_smile.gif

do Wieliczki bym jednak zjechala, z latarkami z tym ze na krotsza trase icon_smile.gif

powiem jeszcze ze z moich doswiadczen wynika ze dzieci jakos lepiej przyjmuja informacje "odpoczniemy jak znajdziecie krola" niz "usiadziemy za pol godzinki".

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

Roberta
pią, 20 cze 2008 - 11:53
Ad Syrenki:
Piękna rzeźba Syreny jest na ul. Karowej na estakadzie.
Syreny można wypatrzyć na metalowych drzwiach do Archikatedry na Starówce.
No i na autobusach, tramwajach, niektórych starodawnych latarniach.
Roberta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 763
Dołączył: pon, 22 mar 04 - 11:08
Skąd: ze Wsi, Starej
Nr użytkownika: 1,566




post pią, 20 cze 2008 - 11:53
Post #19

Ad Syrenki:
Piękna rzeźba Syreny jest na ul. Karowej na estakadzie.
Syreny można wypatrzyć na metalowych drzwiach do Archikatedry na Starówce.
No i na autobusach, tramwajach, niektórych starodawnych latarniach.

--------------------
Mama Kacperka (24.12.2001), Igorka (14.07.2004), Hubercika (24.10.2006) i aniołka (10 t.c. ['] 5.12.2008)
Klient FCJPNFM
Gosiaczek.K
pią, 20 cze 2008 - 23:27
CYTAT(blaire @ Mon, 16 Jun 2008 - 20:52) *
Muzeum z Kornelem odpada, ale jeśli będę go miała gdzie zostawić to Kubie chętnie bym pokazała.

Madzia, przecież wiesz, że ja icon_biggrin.gif
Gosiaczek.K


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,713
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 00:19
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 6,560




post pią, 20 cze 2008 - 23:27
Post #20

CYTAT(blaire @ Mon, 16 Jun 2008 - 20:52) *
Muzeum z Kornelem odpada, ale jeśli będę go miała gdzie zostawić to Kubie chętnie bym pokazała.

Madzia, przecież wiesz, że ja icon_biggrin.gif

--------------------
Eryk
Julia
> Warszawa pod kątem dziecka
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:41
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama