Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna  

Czy można zrezygnować z karmienia piersią już w szpitalu?

> 
AsiaKG
śro, 10 lis 2010 - 20:49
CYTAT(Gruszka @ Wed, 10 Nov 2010 - 13:26) *
W szpitalu gdzie rodziłam też było mleko gotowe (takie płynne w butelkach - a nie z proszku) - ja nie miałam w ogóle pokarmu, więc praktycznie cały czas Emilka jechała na butli.


U mnie identycznie.
Za pierwszym i drugim razem pokarm dostałam w 5tej dobie już będąc w domu;))

Lenę musiałam dokarmiać sama-tzn. w pomieszczeniu przypominającym kuchnię stało pełno butelek z mlekiem (w wodzie ciągle podgrzewanej)
Przy Ninie pielęgniarki robiły to za mnie;)- ale szpital inny.
I za pierwszym i drugim razem pytano się mnie czy wyrażam zgodę na dokarmienie.

z ciekawości zapytałam jakie to mleko- w sensie czy maja jakieś specjalne- na co usłyszałam, że zależy jakie akurat dostana od sponsora.
AsiaKG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,331
Dołączył: śro, 02 maj 07 - 20:46
Skąd: z miasta gdzie bieganie psom szkodzi...;)
Nr użytkownika: 13,622




post śro, 10 lis 2010 - 20:49
Post #21

CYTAT(Gruszka @ Wed, 10 Nov 2010 - 13:26) *
W szpitalu gdzie rodziłam też było mleko gotowe (takie płynne w butelkach - a nie z proszku) - ja nie miałam w ogóle pokarmu, więc praktycznie cały czas Emilka jechała na butli.


U mnie identycznie.
Za pierwszym i drugim razem pokarm dostałam w 5tej dobie już będąc w domu;))

Lenę musiałam dokarmiać sama-tzn. w pomieszczeniu przypominającym kuchnię stało pełno butelek z mlekiem (w wodzie ciągle podgrzewanej)
Przy Ninie pielęgniarki robiły to za mnie;)- ale szpital inny.
I za pierwszym i drugim razem pytano się mnie czy wyrażam zgodę na dokarmienie.

z ciekawości zapytałam jakie to mleko- w sensie czy maja jakieś specjalne- na co usłyszałam, że zależy jakie akurat dostana od sponsora.

--------------------



rysa154
śro, 10 lis 2010 - 22:31
CYTAT(A_KA @ Tue, 09 Nov 2010 - 00:42) *
U nas można było mieć swoje mleko proszkowe, co więcej - pielęgniarki delikatnie namawiały ku temu (pewnie chcąc oszczędzić swoje zapasy szpitalne icon_wink.gif ). Ale to namawianie bardzo delikatne było.



u nas trzeba było przynosić swoje jeśli matka nie miała pokarmu...ale z kolei jak ja karmiłam piersią a dziecko leżało pod lampą i się wygrzewało to dokarmiały szpitalnym o czym dowiedziałam sie patrząc w karte przy wypisie ze szpitala 37.gif

Ten post edytował ryba154 śro, 10 lis 2010 - 22:31
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
Skąd: b.
Nr użytkownika: 25,743




post śro, 10 lis 2010 - 22:31
Post #22

CYTAT(A_KA @ Tue, 09 Nov 2010 - 00:42) *
U nas można było mieć swoje mleko proszkowe, co więcej - pielęgniarki delikatnie namawiały ku temu (pewnie chcąc oszczędzić swoje zapasy szpitalne icon_wink.gif ). Ale to namawianie bardzo delikatne było.



u nas trzeba było przynosić swoje jeśli matka nie miała pokarmu...ale z kolei jak ja karmiłam piersią a dziecko leżało pod lampą i się wygrzewało to dokarmiały szpitalnym o czym dowiedziałam sie patrząc w karte przy wypisie ze szpitala 37.gif

--------------------


~just~
czw, 11 lis 2010 - 17:05
Jully, moze po prostu przygotuj sobie mleko (proszkowe i nie) i pozniej zapytasz tylko gdzie mozesz je przygotowac zamiast stresowac sie, czy beda mieli mleko, focha, czy cokolwiek. Pomysl moze tez o laktatorze. Kiedy przyjdzie pokarm moze okazac sie pomocny, a Ty, jesli nie bedzie przeciwskazan, bedziesz mogla podkarmic nim dziecko na poczatku, stopniowo redukujac laktacje.
~just~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 689
Dołączył: nie, 20 maj 07 - 19:26
Skąd: To tu to tam
Nr użytkownika: 14,438

GG:


post czw, 11 lis 2010 - 17:05
Post #23

Jully, moze po prostu przygotuj sobie mleko (proszkowe i nie) i pozniej zapytasz tylko gdzie mozesz je przygotowac zamiast stresowac sie, czy beda mieli mleko, focha, czy cokolwiek. Pomysl moze tez o laktatorze. Kiedy przyjdzie pokarm moze okazac sie pomocny, a Ty, jesli nie bedzie przeciwskazan, bedziesz mogla podkarmic nim dziecko na poczatku, stopniowo redukujac laktacje.
Agnieszka AZJ
czw, 11 lis 2010 - 17:23
Jully,

pytanie o to przez telefon chyba nie było zbyt fortunne. Szczególnie jeśli na stronie mają taką deklarację:
CYTAT
Zespół kompetentnych lekarzy położników i neonatologów oraz wszystkie położne promują naturalne karmienie piersią.

W kontakcie osobistym może byc zupełnie inaczej.

Z innej beczki - ja po drugim i trzecim porodzie wychodziłam ze szpitala w tym samym dniu, na własną prośbę. Po prostu nie widziałam sensu siedzenia tam dłużej niz to jest konieczne.
Może to jest rozwiązanie dla Ciebie ? W domu zrobisz to, co sama uznasz za stosowne.

Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 11 lis 2010 - 17:23
Post #24

Jully,

pytanie o to przez telefon chyba nie było zbyt fortunne. Szczególnie jeśli na stronie mają taką deklarację:
CYTAT
Zespół kompetentnych lekarzy położników i neonatologów oraz wszystkie położne promują naturalne karmienie piersią.

W kontakcie osobistym może byc zupełnie inaczej.

Z innej beczki - ja po drugim i trzecim porodzie wychodziłam ze szpitala w tym samym dniu, na własną prośbę. Po prostu nie widziałam sensu siedzenia tam dłużej niz to jest konieczne.
Może to jest rozwiązanie dla Ciebie ? W domu zrobisz to, co sama uznasz za stosowne.



--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 11 lis 2010 - 23:22
Post #25

just w sumie masz rację, nawet jak nie można, to przecież torby mi przy zapisie nie sprawdzą icon_smile.gif

AgnieszkaAZJ ja bardzo chętnie wyjdę szybko, ale jeśli będę znów miała taki ciężki poród, to nie będzie mi wolno (miałam mocny krwotok, hemoglobina spadła do niespełna 7 i ogólnie nieciekawie było).
k76
nie, 12 gru 2010 - 17:11
Muszę pochwalić mój szpital w Sanoku, jest rewelacyjny pod względem karmienia noworodków. Jeśli poprosi się, to dziecko nakarmią, kiedy tylko się chce. Zachęcają do karmienia naturalnego, ale szanują decyzje jeśli ktoś nie chce, zabiorą wtedy dziecko i przewinięte oraz nakarmione przyniosą mamie. Karmią chyba Bebilonem. Nic nie trzeba mieć swojego, oprócz pieluch jednorazowych.
k76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 15:11
Nr użytkownika: 14,161




post nie, 12 gru 2010 - 17:11
Post #26

Muszę pochwalić mój szpital w Sanoku, jest rewelacyjny pod względem karmienia noworodków. Jeśli poprosi się, to dziecko nakarmią, kiedy tylko się chce. Zachęcają do karmienia naturalnego, ale szanują decyzje jeśli ktoś nie chce, zabiorą wtedy dziecko i przewinięte oraz nakarmione przyniosą mamie. Karmią chyba Bebilonem. Nic nie trzeba mieć swojego, oprócz pieluch jednorazowych.

--------------------

n00wa
śro, 15 gru 2010 - 18:34
A u mnie była położna środowiskowa i powiedziała,że ostatnio karmienie piersią to rzadkość, że jak Ona chodzi w odwiedziny do Mam to co 4ta karmi piersią!!
Ja byłam w szoku, wydawało mi się że może co druga nie chce karmić bo do pracy wraca albo jest jakieś przeciwskazanie ale że 75% karmi sztucznym???

Ja tez nie miałam pokarmu ale widziałam jakie problemy miała moja siostra więc nauczona jej doświadczeniem miałam taką desperację w staraniach o mleko,że od samego porodu co godzinę przystawiałam do piersi na 5 inut (pustej) i położne mi sprawdzały,że nie mam i czy mam butelkę to będę dokarmiać a ja na to że puki nie płacze to nie chce dawać sztucznego i już na drugi dzień miałam mleko. I to wg mnie dzięki tym moim staraniom. No bo co godzinę cały czas nawet w nocy z budzikiem to naprawdę była moja ciężka praca. Ale się udało i teraz ciesze się karmieniem malucha
n00wa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: śro, 15 gru 10 - 16:29
Nr użytkownika: 35,173




post śro, 15 gru 2010 - 18:34
Post #27

A u mnie była położna środowiskowa i powiedziała,że ostatnio karmienie piersią to rzadkość, że jak Ona chodzi w odwiedziny do Mam to co 4ta karmi piersią!!
Ja byłam w szoku, wydawało mi się że może co druga nie chce karmić bo do pracy wraca albo jest jakieś przeciwskazanie ale że 75% karmi sztucznym???

Ja tez nie miałam pokarmu ale widziałam jakie problemy miała moja siostra więc nauczona jej doświadczeniem miałam taką desperację w staraniach o mleko,że od samego porodu co godzinę przystawiałam do piersi na 5 inut (pustej) i położne mi sprawdzały,że nie mam i czy mam butelkę to będę dokarmiać a ja na to że puki nie płacze to nie chce dawać sztucznego i już na drugi dzień miałam mleko. I to wg mnie dzięki tym moim staraniom. No bo co godzinę cały czas nawet w nocy z budzikiem to naprawdę była moja ciężka praca. Ale się udało i teraz ciesze się karmieniem malucha

--------------------

promyx
pią, 17 gru 2010 - 20:13
u nas też były buteleczki z mlekiem NAN HA1, mozna było brać do woli i nikt nie wnikał jak sie karmi.
Też uważam że jest to indywidualna sprawa matki jak chce karmić swoje dziecko. Mój synek dostawał w szpitalu bytelkę, bo ja po cesarce nie miałam od razu pokarmu a i on miał przedłużony pobyt, ale potem rozpracowałam piersi laktatorem i mleczko się pojawiło i karmie piersiąicon_smile.gif
promyx


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 596
Dołączył: nie, 14 wrz 08 - 13:12
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 21,737




post pią, 17 gru 2010 - 20:13
Post #28

u nas też były buteleczki z mlekiem NAN HA1, mozna było brać do woli i nikt nie wnikał jak sie karmi.
Też uważam że jest to indywidualna sprawa matki jak chce karmić swoje dziecko. Mój synek dostawał w szpitalu bytelkę, bo ja po cesarce nie miałam od razu pokarmu a i on miał przedłużony pobyt, ale potem rozpracowałam piersi laktatorem i mleczko się pojawiło i karmie piersiąicon_smile.gif

--------------------
Anielka
nie, 06 lut 2011 - 19:00
Jully ja wiem,że temat już nie jest świeży, ale...

Położne z oddziału noworodkowego wcale nie są ortodoksyjne laktacyjnie. Byłyśmy tam jak młoda miała 10 dni przez jakiś czas i dzieci swobodnie były dokarmiane lub karmione jeśli zachodziła taka potrzeba bebilonem HA szpitalnymi butelkami. Maluchy, które same zostawały na noc i rozpaczały dostawały nawet smoczki, więc realnie ciśnienie nie jest tak duże jak szpital promuje.

Pierwsze primo "własna" położna może dużo ułatwić.
Drugi primo położna, która jest na dyżurze też pewnie dużo ułatwi jeśli porozmawiasz z nią na początku.

Ostatnia deska ratunku to tekst: "Nie będę karmić i nie chcę o tym rozmawiać" Jeśli Ty nie masz zaparcie żeby to powiedzieć to niech pomoże mąż. Nikt nie może Cię zmusić, a Ty nie musisz się ukrywać, bo karmienie butelką to nie przestępstwo.

Anielka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 760
Dołączył: czw, 05 maj 05 - 23:48
Nr użytkownika: 3,086

GG:


post nie, 06 lut 2011 - 19:00
Post #29

Jully ja wiem,że temat już nie jest świeży, ale...

Położne z oddziału noworodkowego wcale nie są ortodoksyjne laktacyjnie. Byłyśmy tam jak młoda miała 10 dni przez jakiś czas i dzieci swobodnie były dokarmiane lub karmione jeśli zachodziła taka potrzeba bebilonem HA szpitalnymi butelkami. Maluchy, które same zostawały na noc i rozpaczały dostawały nawet smoczki, więc realnie ciśnienie nie jest tak duże jak szpital promuje.

Pierwsze primo "własna" położna może dużo ułatwić.
Drugi primo położna, która jest na dyżurze też pewnie dużo ułatwi jeśli porozmawiasz z nią na początku.

Ostatnia deska ratunku to tekst: "Nie będę karmić i nie chcę o tym rozmawiać" Jeśli Ty nie masz zaparcie żeby to powiedzieć to niech pomoże mąż. Nikt nie może Cię zmusić, a Ty nie musisz się ukrywać, bo karmienie butelką to nie przestępstwo.



--------------------
Kobieta, żona i matka ;-)


Uleńka
czw, 10 lut 2011 - 18:26
ja jak urodzilam Wiktora polozne karmily mlekiem szpitalnym , NANem bodajze jak sie nie myle, u mnie te namawialy na karmienie piersia ale krotko odpowiedzialam ze chce karmic sztucznie, na obchodzie wspomnialam o tym lekarzowi ktory wpisal w karte, dziecko karmione sztucznie, od tamtej pory nie musialam o nic prosic, polozne co trzy godziny przychodzily karmic, jesli byla taka potrzeba to dzwonilam i karmily czesciej, choc o to troche dymu bylo bo bywaly noce gdy pol godziny dzwonilam i dzwonilam a dziecko plakalo
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post czw, 10 lut 2011 - 18:26
Post #30

ja jak urodzilam Wiktora polozne karmily mlekiem szpitalnym , NANem bodajze jak sie nie myle, u mnie te namawialy na karmienie piersia ale krotko odpowiedzialam ze chce karmic sztucznie, na obchodzie wspomnialam o tym lekarzowi ktory wpisal w karte, dziecko karmione sztucznie, od tamtej pory nie musialam o nic prosic, polozne co trzy godziny przychodzily karmic, jesli byla taka potrzeba to dzwonilam i karmily czesciej, choc o to troche dymu bylo bo bywaly noce gdy pol godziny dzwonilam i dzwonilam a dziecko plakalo

--------------------



kajek
pon, 28 lut 2011 - 18:24
rodziłam w Poznaniu w klinice na Polnej - dziewczyna z łóżka obok miała problem z karmieniem, poszła po sztuczne i okazał się ze owszem mleko jest i może je dostać ale... nie ma smoczków do butelek(!!!). "Bo matki kradną". Dopiero po kilku godzinach i awanturze smoczek się znalazł (była druga w nocy).
kajek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 688
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 15:43
Nr użytkownika: 3,290




post pon, 28 lut 2011 - 18:24
Post #31

rodziłam w Poznaniu w klinice na Polnej - dziewczyna z łóżka obok miała problem z karmieniem, poszła po sztuczne i okazał się ze owszem mleko jest i może je dostać ale... nie ma smoczków do butelek(!!!). "Bo matki kradną". Dopiero po kilku godzinach i awanturze smoczek się znalazł (była druga w nocy).


--------------------

agabr
wto, 01 mar 2011 - 22:24
W Zofii wyjecie butelki jest mniej wiecej na tym pulapie co wyjecie magnum i strzelanie prosto w glowe .Lezala w sali obok matka , ktora nie chciala karmic piersia , maz przemycal butelke , mleko jest ale tylko do karmienia po palcu lub kieliszku.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post wto, 01 mar 2011 - 22:24
Post #32

W Zofii wyjecie butelki jest mniej wiecej na tym pulapie co wyjecie magnum i strzelanie prosto w glowe .Lezala w sali obok matka , ktora nie chciala karmic piersia , maz przemycal butelke , mleko jest ale tylko do karmienia po palcu lub kieliszku.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
moko.
wto, 01 mar 2011 - 22:30
W moim lokalnym szpitalu był zakaz karmienia dzieci butelką, owszem dokarmiano je ale strzykawką.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 01 mar 2011 - 22:30
Post #33

W moim lokalnym szpitalu był zakaz karmienia dzieci butelką, owszem dokarmiano je ale strzykawką.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
aniakuleczka
śro, 13 kwi 2011 - 18:01
jully,
jak w końcu na czym stanęło?
na żelaznej kobieta musiałaby być rzeczywiście mocno asertywna, żeby nie karmić.
dokarmiali dzieci strzykawką z wężykiem i po palcu
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post śro, 13 kwi 2011 - 18:01
Post #34

jully,
jak w końcu na czym stanęło?
na żelaznej kobieta musiałaby być rzeczywiście mocno asertywna, żeby nie karmić.
dokarmiali dzieci strzykawką z wężykiem i po palcu

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
odynka

Go??







post śro, 13 kwi 2011 - 19:02
Post #35

ja generalnie nie umiem sobie wyobrazić nie karmienia piersiąicon_razz.gif ale oczywiście szanuję każdą decyzjęicon_smile.gif

rodziliśmy w Wołominie, na wszelki miałam swoje butle ale... szpital wolał swoimi karmić bo mają szklane i łatwiej im je utrzymać w czystości... mleko mieli swoje... na smoczki patrzyli krzywo:P
pirania
śro, 13 kwi 2011 - 19:52
jest gdzies watek jak jully mleko sika wiec stanelo na tym na czym mialo icon_smile.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post śro, 13 kwi 2011 - 19:52
Post #36

jest gdzies watek jak jully mleko sika wiec stanelo na tym na czym mialo icon_smile.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

magdosz
śro, 13 kwi 2011 - 20:42
a się też właśnie zastanawiałam, bo czytałam, że jej sika (współczuję, to akurat mniej przyjemny z aspektów karmienia)
Jully sama zmieniłaś zdanie, czy może duże naciski z zewnątrz mialaś?
magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
Skąd: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post śro, 13 kwi 2011 - 20:42
Post #37

a się też właśnie zastanawiałam, bo czytałam, że jej sika (współczuję, to akurat mniej przyjemny z aspektów karmienia)
Jully sama zmieniłaś zdanie, czy może duże naciski z zewnątrz mialaś?

--------------------


Anai_
śro, 13 kwi 2011 - 23:19
heh, widzę, że nie tylko mnie temat męczył icon_smile.gif
Anai_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,760
Dołączył: czw, 03 lis 05 - 22:58
Nr użytkownika: 3,971




post śro, 13 kwi 2011 - 23:19
Post #38

heh, widzę, że nie tylko mnie temat męczył icon_smile.gif

--------------------
anai

Julek (2004)
Tymek (2006)
Antek (2012)
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 17 kwi 2011 - 14:15
Post #39

Nacisk z wewnątrz miałam, żeby wyrodną matką nie być. Dalej podtrzymuję, że karmienie jest do bani, nie cierpię itd, ale zaciskam zęby i karmię.

Na Madalińskiego byłoby trudno nie karmić, bo b. duży nacisk kładą na karmienie. Natomiast miło mnie na patronażowej wizycie zaskoczyła pediatra, bo powiedziała, ze skoro ja już powoli wracam do pracy, to zamiast męczyć się z laktatorem i nieprzespanymi nocami mogę spróbować karmić mieszanie, czyli piersią i modyfikowanym.

Mamakasiiolka
śro, 18 kwi 2018 - 09:37
Odświeżam wątek, bo mam właśnie dylemat, w jaki sposób karmić malucha. To moje drugie dziecko, ale pierwszy raz karmienie jest dla mnie tak bolesne, że zastanawiam się nad przejściem na sztuczny pokarm. Znalazłam taki artykuł: https://supermamy.limango.pl/karmienie-dzie...elka-czy-piers/ , bardzo wyczerpujący i faktycznie nie czuję się już tak źle z myślą, że pora odstawić pierś (synek ma 3 miesiące). Czy któraś z was próbowała w tym wieku odstawiać dziecko od piersi, może macie jakieś porady?
Mamakasiiolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: pią, 24 lis 17 - 08:49
Nr użytkownika: 50,984




post śro, 18 kwi 2018 - 09:37
Post #40

Odświeżam wątek, bo mam właśnie dylemat, w jaki sposób karmić malucha. To moje drugie dziecko, ale pierwszy raz karmienie jest dla mnie tak bolesne, że zastanawiam się nad przejściem na sztuczny pokarm. Znalazłam taki artykuł: https://supermamy.limango.pl/karmienie-dzie...elka-czy-piers/ , bardzo wyczerpujący i faktycznie nie czuję się już tak źle z myślą, że pora odstawić pierś (synek ma 3 miesiące). Czy któraś z was próbowała w tym wieku odstawiać dziecko od piersi, może macie jakieś porady?
> Czy można zrezygnować z karmienia piersią już w szpitalu?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:22
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama