Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Nerwica, depresja?? Co sie ze mnÄ… dzieje??

, Ataki zimna i dreszczy
> , Ataki zimna i dreszczy
Anilka
piÄ…, 06 sie 2010 - 11:52
Ostatnimi czasy dzieje się coś ze mną dziwnego, jak tylko się zdenerwuję muszę iść zaraz do toalety 21.gif , potrafię tak kilka razy w ciągu dnia, chociaż ostatnio też w nocy mi się zdarzyło. Ale oprócz tego zdarzyło mi się ostatnio kilka razy, że jak tak porządnie się zdenerwowałam to zaczęło robić mi się gwałtownie bardzo zimno, dostawałam strasznych dreszczy aż mi dosłownie zęby szczękały a dłonie robiły się białe, każdą żyłkę było widać jak cieniutką niebieską kreseczkę i strasznie szczypały. Czy ktoś z was miał coś takiego?? Jak sobie z tym poradzić??
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post piÄ…, 06 sie 2010 - 11:52
Post #1

Ostatnimi czasy dzieje się coś ze mną dziwnego, jak tylko się zdenerwuję muszę iść zaraz do toalety 21.gif , potrafię tak kilka razy w ciągu dnia, chociaż ostatnio też w nocy mi się zdarzyło. Ale oprócz tego zdarzyło mi się ostatnio kilka razy, że jak tak porządnie się zdenerwowałam to zaczęło robić mi się gwałtownie bardzo zimno, dostawałam strasznych dreszczy aż mi dosłownie zęby szczękały a dłonie robiły się białe, każdą żyłkę było widać jak cieniutką niebieską kreseczkę i strasznie szczypały. Czy ktoś z was miał coś takiego?? Jak sobie z tym poradzić??

--------------------





mim0za
piÄ…, 06 sie 2010 - 12:06
Miałam. Pierwszy raz w wieku 7-8 lat. Wtedy nie mówiono o nerwicach.
W dorosłym życiu powtórka. Bez specjalisty się nie obejdzie. Nie czekaj, aż doprowadzisz się do stanu kiedy nie będziesz mogła oddechu złapać.
Powodzenia i trzymam kciuki.
mim0za


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,560
Dołączył: czw, 14 gru 06 - 14:34
Nr użytkownika: 9,076




post piÄ…, 06 sie 2010 - 12:06
Post #2

Miałam. Pierwszy raz w wieku 7-8 lat. Wtedy nie mówiono o nerwicach.
W dorosłym życiu powtórka. Bez specjalisty się nie obejdzie. Nie czekaj, aż doprowadzisz się do stanu kiedy nie będziesz mogła oddechu złapać.
Powodzenia i trzymam kciuki.
Dirty Diana
piÄ…, 06 sie 2010 - 14:03
Anilka, najpierw wizyta u lekarza pierwszego kontaktu i badania. Może to ma podłoże w braku czegoś lub nadmiarze, np. hormonów. Organizm po ciąży mógł się rozregulować. Dopiero jak wykluczysz powyższe ewentualności lub, nie daj Boże, jakąś chorobę, zacznij myśleć o [psychologu lub psychiatrze.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post piÄ…, 06 sie 2010 - 14:03
Post #3

Anilka, najpierw wizyta u lekarza pierwszego kontaktu i badania. Może to ma podłoże w braku czegoś lub nadmiarze, np. hormonów. Organizm po ciąży mógł się rozregulować. Dopiero jak wykluczysz powyższe ewentualności lub, nie daj Boże, jakąś chorobę, zacznij myśleć o [psychologu lub psychiatrze.

--------------------
harkon
piÄ…, 06 sie 2010 - 15:23
Kaelsa ma racje, zreszta jakikolwiek dobry psychiatra tez by Ci zalecil najpierw badania mikroelementow, badania tarczycy itd. Jak bedzie wszsytlkook, mozna zaczac szukac przyczyn w psychice.
harkon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 499
Dołączył: wto, 02 paź 07 - 19:53
SkÄ…d: wieÅ› pod WarszawÄ…
Nr użytkownika: 16,398




post piÄ…, 06 sie 2010 - 15:23
Post #4

Kaelsa ma racje, zreszta jakikolwiek dobry psychiatra tez by Ci zalecil najpierw badania mikroelementow, badania tarczycy itd. Jak bedzie wszsytlkook, mozna zaczac szukac przyczyn w psychice.

--------------------

Anilka
sob, 07 sie 2010 - 15:49
dzięki dziewczyny, będę musiała po niedzieli iść do lekarza. Tylko ja takie napady miałam jeszcze przed ciążą, więc z tymi hormonami to chyba nic wspólnego nie ma ale może z innymi.
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post sob, 07 sie 2010 - 15:49
Post #5

dzięki dziewczyny, będę musiała po niedzieli iść do lekarza. Tylko ja takie napady miałam jeszcze przed ciążą, więc z tymi hormonami to chyba nic wspólnego nie ma ale może z innymi.

--------------------





Ika
sob, 07 sie 2010 - 16:15
Mnie się silny atak depresji wywołanej stresem objawił tak, jak ciężka grypa, tylko bez gorączki. Telepało mną, byłam słaba jak ważka, bolały mnie mięśnie. Lekarka grypy nie stwierdziła, natomiast wysłała mnie do specjalisty i zabroniła pojawiać się w pracy...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post sob, 07 sie 2010 - 16:15
Post #6

Mnie się silny atak depresji wywołanej stresem objawił tak, jak ciężka grypa, tylko bez gorączki. Telepało mną, byłam słaba jak ważka, bolały mnie mięśnie. Lekarka grypy nie stwierdziła, natomiast wysłała mnie do specjalisty i zabroniła pojawiać się w pracy...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
chaton
sob, 07 sie 2010 - 17:14
QUOTE(Ika @ Sat, 07 Aug 2010 - 17:15) *
Mnie się silny atak depresji wywołanej stresem objawił tak, jak ciężka grypa, tylko bez gorączki. Telepało mną, byłam słaba jak ważka, bolały mnie mięśnie. Lekarka grypy nie stwierdziła, natomiast wysłała mnie do specjalisty i zabroniła pojawiać się w pracy...

No widzisz, a we Francji dostajesz pigoly i wio do pracy! Bo co to by byla za katastorfa ekonomiczna, gdyby kazdego depresyjnego na zwolnienie wysylali... 1/5 Francozow cierpi na depresje, sami konsumuja najwieksza ilosc psychotropow w Europie dzieki takiej polityce. icon_rolleyes.gif

Anilka; kniecznie do lekarza, a ten moze do specjalisty Cie odesle.
Ile po porodzie jestes?
chaton


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,486
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 16:39
Nr użytkownika: 21,762




post sob, 07 sie 2010 - 17:14
Post #7

QUOTE(Ika @ Sat, 07 Aug 2010 - 17:15) *
Mnie się silny atak depresji wywołanej stresem objawił tak, jak ciężka grypa, tylko bez gorączki. Telepało mną, byłam słaba jak ważka, bolały mnie mięśnie. Lekarka grypy nie stwierdziła, natomiast wysłała mnie do specjalisty i zabroniła pojawiać się w pracy...

No widzisz, a we Francji dostajesz pigoly i wio do pracy! Bo co to by byla za katastorfa ekonomiczna, gdyby kazdego depresyjnego na zwolnienie wysylali... 1/5 Francozow cierpi na depresje, sami konsumuja najwieksza ilosc psychotropow w Europie dzieki takiej polityce. icon_rolleyes.gif

Anilka; kniecznie do lekarza, a ten moze do specjalisty Cie odesle.
Ile po porodzie jestes?

--------------------
Duza: 15 maj 2007

Maly: 15 styczen 2013


(*) 24/08/2011; (*) 26/12/2011
Ika
sob, 07 sie 2010 - 17:19
Chaton, normalnie to i w Polsce dostaje się piguły i chodzi do pracy, ale u mnie źródłem mojego stanu była sytuacja w pracy a poza tym stan był poważny. Pół roku siedziałam na zwolnieniu i rzeczywiście dopiero pod koniec tego pół roku poczułam się mocniejsza.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post sob, 07 sie 2010 - 17:19
Post #8

Chaton, normalnie to i w Polsce dostaje się piguły i chodzi do pracy, ale u mnie źródłem mojego stanu była sytuacja w pracy a poza tym stan był poważny. Pół roku siedziałam na zwolnieniu i rzeczywiście dopiero pod koniec tego pół roku poczułam się mocniejsza.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Anilka
nie, 08 sie 2010 - 11:00
CYTAT(chaton @ Sat, 07 Aug 2010 - 16:14) *
Anilka; kniecznie do lekarza, a ten moze do specjalisty Cie odesle.
Ile po porodzie jestes?


6 i pół miesiąca po porodzie. Zaznaczę, ze mój stan nie ma nic wspólnego z porodem, dzieckiem, zajmowaniem się domem. Powodem ataku jest mój mąż i problemy z nim związane.
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post nie, 08 sie 2010 - 11:00
Post #9

CYTAT(chaton @ Sat, 07 Aug 2010 - 16:14) *
Anilka; kniecznie do lekarza, a ten moze do specjalisty Cie odesle.
Ile po porodzie jestes?


6 i pół miesiąca po porodzie. Zaznaczę, ze mój stan nie ma nic wspólnego z porodem, dzieckiem, zajmowaniem się domem. Powodem ataku jest mój mąż i problemy z nim związane.

--------------------





Dirty Diana
nie, 08 sie 2010 - 11:20
Anilko, tak czy inaczej najpierw lekarz pierwszego kontaktu, ale od razu szukaj dobrego psychologa.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post nie, 08 sie 2010 - 11:20
Post #10

Anilko, tak czy inaczej najpierw lekarz pierwszego kontaktu, ale od razu szukaj dobrego psychologa.

--------------------
pcola
nie, 08 sie 2010 - 11:23
Anilka,

psycholog i/lub psychiatra. Psychiatra też potrafi pomóc, doraźnie lekami i w razie
potrzeby skieruje na terapiÄ™.

Edit:
Z tego co pamiętam do psychiatry nie jest potrzebne skierowanie. Prywatna wizyta to koszt od 50 do ok 200zł za wizytę.

Ten post edytował pcola nie, 08 sie 2010 - 11:25
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post nie, 08 sie 2010 - 11:23
Post #11

Anilka,

psycholog i/lub psychiatra. Psychiatra też potrafi pomóc, doraźnie lekami i w razie
potrzeby skieruje na terapiÄ™.

Edit:
Z tego co pamiętam do psychiatry nie jest potrzebne skierowanie. Prywatna wizyta to koszt od 50 do ok 200zł za wizytę.

--------------------



--------------------------
milutka
czw, 27 paź 2011 - 17:02
Dziewczyny, pewna osoba w mojej bliskiej rodzinie ma problemy. W ciągu 4 dni schudła 4 kg, ma właśnie dreszcze, ciągle płacze, mówi, że widzi sens w życiu, ale mimo to, pojawiają się czasami myśli samobójcze. Zapisała się ta osoba do psychoterapeuty, czy myślicie, że taki specjalista może pomóc? W czasie zapisywania się nawet płakała do słuchawki i lekarz powiedział, że widzi, że spore problemy musi mieć.
Dodam, że w domu ma ogromne problemy finansowe.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 27 paź 2011 - 17:02
Post #12

Dziewczyny, pewna osoba w mojej bliskiej rodzinie ma problemy. W ciągu 4 dni schudła 4 kg, ma właśnie dreszcze, ciągle płacze, mówi, że widzi sens w życiu, ale mimo to, pojawiają się czasami myśli samobójcze. Zapisała się ta osoba do psychoterapeuty, czy myślicie, że taki specjalista może pomóc? W czasie zapisywania się nawet płakała do słuchawki i lekarz powiedział, że widzi, że spore problemy musi mieć.
Dodam, że w domu ma ogromne problemy finansowe.

--------------------
pcola
czw, 27 paź 2011 - 18:30
milutka,

psychoterapeuta, jeśli odpowiedzialny i świadomy, pokieruje w razie czego do psychiatry po leki. Tak więc pierwszy krok jest dobry, byle się nie poddawać.
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post czw, 27 paź 2011 - 18:30
Post #13

milutka,

psychoterapeuta, jeśli odpowiedzialny i świadomy, pokieruje w razie czego do psychiatry po leki. Tak więc pierwszy krok jest dobry, byle się nie poddawać.

--------------------



--------------------------
milutka
czw, 27 paź 2011 - 20:11
CYTAT(pcola @ Thu, 27 Oct 2011 - 19:30) *
milutka,

psychoterapeuta, jeśli odpowiedzialny i świadomy, pokieruje w razie czego do psychiatry po leki. Tak więc pierwszy krok jest dobry, byle się nie poddawać.


Dzięki . Ta osoba już wiele lat bierze leki na nerwicę, może one przestają działać?
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 27 paź 2011 - 20:11
Post #14

CYTAT(pcola @ Thu, 27 Oct 2011 - 19:30) *
milutka,

psychoterapeuta, jeśli odpowiedzialny i świadomy, pokieruje w razie czego do psychiatry po leki. Tak więc pierwszy krok jest dobry, byle się nie poddawać.


Dzięki . Ta osoba już wiele lat bierze leki na nerwicę, może one przestają działać?

--------------------
pcola
czw, 27 paź 2011 - 21:02
milutka,

skoro bierze leki na nerwicę, to ma prowadzącego psychiatrę (wypisuje recepty) więc najlepiej będzie umówić się na wizytę i opisać nowe dolegliwości.

pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post czw, 27 paź 2011 - 21:02
Post #15

milutka,

skoro bierze leki na nerwicę, to ma prowadzącego psychiatrę (wypisuje recepty) więc najlepiej będzie umówić się na wizytę i opisać nowe dolegliwości.



--------------------



--------------------------
milutka
czw, 27 paź 2011 - 21:10
CYTAT(pcola @ Thu, 27 Oct 2011 - 22:02) *
milutka,

skoro bierze leki na nerwicę, to ma prowadzącego psychiatrę (wypisuje recepty) więc najlepiej będzie umówić się na wizytę i opisać nowe dolegliwości.


I chyba w tym problem tkwi, bo u psychiatry była bardzo dawno temu, iles lat temu , a leki wypisuje jej lekarz rodzinny, chyba kontynuując zalecenia psychiatry.

No nic, zobaczymy co ta lekarka na to poradzi.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 27 paź 2011 - 21:10
Post #16

CYTAT(pcola @ Thu, 27 Oct 2011 - 22:02) *
milutka,

skoro bierze leki na nerwicę, to ma prowadzącego psychiatrę (wypisuje recepty) więc najlepiej będzie umówić się na wizytę i opisać nowe dolegliwości.


I chyba w tym problem tkwi, bo u psychiatry była bardzo dawno temu, iles lat temu , a leki wypisuje jej lekarz rodzinny, chyba kontynuując zalecenia psychiatry.

No nic, zobaczymy co ta lekarka na to poradzi.

--------------------
Zuzia
sob, 05 lis 2011 - 21:55
Ja ataki zimna i dreszczy mam od 5 lat i występują zawsze na 10 dni przed miesiączką...
Zuzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 832
Dołączył: czw, 04 mar 04 - 20:12
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 1,521




post sob, 05 lis 2011 - 21:55
Post #17

Ja ataki zimna i dreszczy mam od 5 lat i występują zawsze na 10 dni przed miesiączką...

--------------------
wiktore
nie, 06 lis 2011 - 08:49
Anilka mi to wyglÄ…da na objawy nerwicy.
Polecam książkę Oswoic lęk- Gdańskie towarzystwo psychologiczne. Mi bardzo pomogła w pracy nad sobą.

Ten post edytował wiktore nie, 06 lis 2011 - 12:48
wiktore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,543
Dołączył: czw, 29 gru 05 - 19:07
Nr użytkownika: 4,401




post nie, 06 lis 2011 - 08:49
Post #18

Anilka mi to wyglÄ…da na objawy nerwicy.
Polecam książkę Oswoic lęk- Gdańskie towarzystwo psychologiczne. Mi bardzo pomogła w pracy nad sobą.
pcola
nie, 06 lis 2011 - 11:08
CYTAT(milutka @ Thu, 27 Oct 2011 - 21:10) *
I chyba w tym problem tkwi, bo u psychiatry była bardzo dawno temu, iles lat temu , a leki wypisuje jej lekarz rodzinny, chyba kontynuując zalecenia psychiatry.

No nic, zobaczymy co ta lekarka na to poradzi.



milutka,

być może leki przestały działać. Naprawdę warto kontynuować współpracę z psychiatrą przez cały okres brania leków.
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post nie, 06 lis 2011 - 11:08
Post #19

CYTAT(milutka @ Thu, 27 Oct 2011 - 21:10) *
I chyba w tym problem tkwi, bo u psychiatry była bardzo dawno temu, iles lat temu , a leki wypisuje jej lekarz rodzinny, chyba kontynuując zalecenia psychiatry.

No nic, zobaczymy co ta lekarka na to poradzi.



milutka,

być może leki przestały działać. Naprawdę warto kontynuować współpracę z psychiatrą przez cały okres brania leków.


--------------------



--------------------------
Sylwia89
nie, 23 lis 2014 - 10:18
Udaj się do psychiatry i zgłoś mu problem
Sylwia89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: śro, 29 sty 14 - 12:30
Nr użytkownika: 43,484




post nie, 23 lis 2014 - 10:18
Post #20

Udaj się do psychiatry i zgłoś mu problem
> Nerwica, depresja?? Co sie ze mnÄ… dzieje??, Ataki zimna i dreszczy
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama