Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

Co robić w weekendy?

> 
anonimowy

Go??







post sob, 23 paź 2004 - 00:24
Post #41

W sali Hop Bęc jest teraz promocja i za 3 godz. zabawy płaci się 15 zł(w tygodniu) a weekendy 18 zł.
mamaMichałka
sob, 23 paź 2004 - 00:26
Ten gość to byłam ja icon_smile.gif
mamaMichałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 168
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 00:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 234




post sob, 23 paź 2004 - 00:26
Post #42

Ten gość to byłam ja icon_smile.gif

--------------------
mama Michała ur.25.11.2002
"Poranek zwiastuje jaki będzie dzień,a dzieciństwo-dorosłe życie"
John Milton
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 23 paź 2004 - 08:29
Post #43

Dzięki za info icon_smile.gif
Ewcia!
śro, 27 paź 2004 - 19:05
Wybieramy się w sobotę 30. X. do teatru Lalek na Konika Garbuska o 11.00. Kto dołączy icon_smile.gif ??
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post śro, 27 paź 2004 - 19:05
Post #44

Wybieramy się w sobotę 30. X. do teatru Lalek na Konika Garbuska o 11.00. Kto dołączy icon_smile.gif ??

--------------------
1234
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 27 paź 2004 - 22:20
Post #45

Ewcia, zobaczymy. Na razie niemogę obiecać, bo trochę przeziębiona jestem.
Doruśka
śro, 27 paź 2004 - 22:22
Ewcia,a o której trzeba być,zeby bilet kupic?
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 27 paź 2004 - 22:22
Post #46

Ewcia,a o której trzeba być,zeby bilet kupic?
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 28 paź 2004 - 08:31
Post #47

I ile kosztuje bilet?
Dorka
czw, 28 paź 2004 - 08:38
A dwulatek da radę to obejrzeć??
icon_rolleyes.gif
PRZEDSTAWIENIA DLA DZIECI
bilety zbiorowe (szkolne) 12 zł
bilety indywidualne 14 zł
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post czw, 28 paź 2004 - 08:38
Post #48

A dwulatek da radę to obejrzeć??
icon_rolleyes.gif
PRZEDSTAWIENIA DLA DZIECI
bilety zbiorowe (szkolne) 12 zł
bilety indywidualne 14 zł

--------------------
mama WKM ;)
Ewcia!
czw, 28 paź 2004 - 09:54
odpowiem na pytania, jak umiem icon_wink.gif
...czy dwulatek...? też się wybieram z moją 2,5 latką i 6-latką; mam nadzieję, że młodsza nie zepsuje zabawy starszej i nie będę musiała wychodzić wcześniej. Starałam się wybrać przedstawienie dla młodszych, kierując się wskazówkami ze strony teatru:

Popularną rosyjską bajkę wielu dorosłych pamięta z dziecinnych lektur na dobranoc. Ta wierszowana opowieść o losach prostego Wani o dobrym sercu i jego przyjaciela Konika Garbuska w realizacji Aleksandra Maksymiaka umożliwia małym widzom spotkanie z tradycyjnym teatrem lalkowym. Animowane zza parawanów kukły, jawajki, lalki bunraku, poetycka scenografia, wysmakowana muzyka stanowią o uroku tej klasycznej propozycji dla najmłodszych.

***
(...) baśń rosyjskiego romantyka, Piotra Jerszowa opowiada o losach najmłodszego z trzech braci. Dwaj, Gawryło i Daniło, są leniuchami i oszustami. Ale Wania wcale nie jest przysłowiowym głuptasem. Bywa śpiochem, na to zgoda. Ale ma dobre serce i jest skromny. Te cechy zapewniają mu przyjaźń ułomnego Konika, który - jak to w baśni - potrafi mówić ludzkim głosem. (...)
Leszek Pułka, Zgodnie z konwencją, Gazeta Wyborcza Wrocław, 11. 05. 2004

***
To spektakl dla najmłodszych, którzy nieufnie przyjmują artystyczne udziwnienia oraz nadinterpretacje reżyserów wizjonerów. Tej bajki zrobionej po bożemu maluchy słuchają z zapartym tchem. Czaruje ich też plastyczna strona przedstawienia, poetycko skomponowane obrazy.
Krzysztof Kucharski, Popychadło carem, Słowo Polskie Gazeta Wrocławska, 11. 05. 2004



https://www.teatrlalek.art.pl/spektakle/konik.html

...o której trzeba być...? kasa czynna na godzinę przed spektaklem, czyli w sob. od 10; w tej chwili jest duzo miejsc. Mozna rezerwowac, wtedy trzeba wykupic w pt 15-17 lub o 10 w sob(ostatnia opcja nie dla mnie icon_wink.gif ). Ja kiedys kupowałam zupełnie w ostatniej chwili, myślę, że pare miejsc się zawsze znajdzie. Gorzej bywa w dni powszednie, bo przychodzą grupy. No, chyba, że chcemy siedziec razem, to trzeba by zamówic ...
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post czw, 28 paź 2004 - 09:54
Post #49

odpowiem na pytania, jak umiem icon_wink.gif
...czy dwulatek...? też się wybieram z moją 2,5 latką i 6-latką; mam nadzieję, że młodsza nie zepsuje zabawy starszej i nie będę musiała wychodzić wcześniej. Starałam się wybrać przedstawienie dla młodszych, kierując się wskazówkami ze strony teatru:

Popularną rosyjską bajkę wielu dorosłych pamięta z dziecinnych lektur na dobranoc. Ta wierszowana opowieść o losach prostego Wani o dobrym sercu i jego przyjaciela Konika Garbuska w realizacji Aleksandra Maksymiaka umożliwia małym widzom spotkanie z tradycyjnym teatrem lalkowym. Animowane zza parawanów kukły, jawajki, lalki bunraku, poetycka scenografia, wysmakowana muzyka stanowią o uroku tej klasycznej propozycji dla najmłodszych.

***
(...) baśń rosyjskiego romantyka, Piotra Jerszowa opowiada o losach najmłodszego z trzech braci. Dwaj, Gawryło i Daniło, są leniuchami i oszustami. Ale Wania wcale nie jest przysłowiowym głuptasem. Bywa śpiochem, na to zgoda. Ale ma dobre serce i jest skromny. Te cechy zapewniają mu przyjaźń ułomnego Konika, który - jak to w baśni - potrafi mówić ludzkim głosem. (...)
Leszek Pułka, Zgodnie z konwencją, Gazeta Wyborcza Wrocław, 11. 05. 2004

***
To spektakl dla najmłodszych, którzy nieufnie przyjmują artystyczne udziwnienia oraz nadinterpretacje reżyserów wizjonerów. Tej bajki zrobionej po bożemu maluchy słuchają z zapartym tchem. Czaruje ich też plastyczna strona przedstawienia, poetycko skomponowane obrazy.
Krzysztof Kucharski, Popychadło carem, Słowo Polskie Gazeta Wrocławska, 11. 05. 2004



https://www.teatrlalek.art.pl/spektakle/konik.html

...o której trzeba być...? kasa czynna na godzinę przed spektaklem, czyli w sob. od 10; w tej chwili jest duzo miejsc. Mozna rezerwowac, wtedy trzeba wykupic w pt 15-17 lub o 10 w sob(ostatnia opcja nie dla mnie icon_wink.gif ). Ja kiedys kupowałam zupełnie w ostatniej chwili, myślę, że pare miejsc się zawsze znajdzie. Gorzej bywa w dni powszednie, bo przychodzą grupy. No, chyba, że chcemy siedziec razem, to trzeba by zamówic ...

--------------------
1234
anonimowy

Go??







post sob, 30 paź 2004 - 10:01
Post #50

A jak dojechać do tej zagrody autobusem? A może mają jakąs stronę internetową?
Anita.W
sob, 30 paź 2004 - 13:20
Ooo ja tez sie wybieram do teatru lalek na "Zwierzeta doktora Dolittle". Tylko nie wiem czy Kuba wytrzyma icon_confused.gif
Anita.W


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 567
Dołączył: wto, 11 mar 03 - 12:54
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 99




post sob, 30 paź 2004 - 13:20
Post #51

Ooo ja tez sie wybieram do teatru lalek na "Zwierzeta doktora Dolittle". Tylko nie wiem czy Kuba wytrzyma icon_confused.gif

--------------------
Anita mama kochanego Kubusia (14.08.2002r.) i Kacperka (18.03.2006r.)
Dorka
piÄ…, 05 lis 2004 - 11:27
7.11. w niedziele o 11.00 idę do Teatru Lalek ze starszym synem na "Kopciuszka" icon_biggrin.gif (spektakl w ramach III Międzynarodowych Spotkań Teatralnych Lalka chyba z Warszawy) .
Ktoś jeszcze będzie?? Bilety w przedsprzedaży 12zł wink.gif My będziemy w V rzędzie.
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post piÄ…, 05 lis 2004 - 11:27
Post #52

7.11. w niedziele o 11.00 idę do Teatru Lalek ze starszym synem na "Kopciuszka" icon_biggrin.gif (spektakl w ramach III Międzynarodowych Spotkań Teatralnych Lalka chyba z Warszawy) .
Ktoś jeszcze będzie?? Bilety w przedsprzedaży 12zł wink.gif My będziemy w V rzędzie.

--------------------
mama WKM ;)
Potwora
piÄ…, 05 lis 2004 - 20:34
My dostaliśmy zaproszenie na cały festiwal - mamy za sobą Doktora dolitte ( super - Maksio zachwycony, przedstawienie bardzo fajne, ciewkawe, kolorowe kostiumy, sporo piosenek) oraz Ali Babę i 40 Robójników ( niestety dzieci się nudziły, wierciły i gadały po przedstawienie było po czesku, ale lalki i scenografia - piękne), jutro idziemy na Najmniejszy cyrk na świecie i podobno na Kopciuszka nie ma już miejsc icon_rolleyes.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post piÄ…, 05 lis 2004 - 20:34
Post #53

My dostaliśmy zaproszenie na cały festiwal - mamy za sobą Doktora dolitte ( super - Maksio zachwycony, przedstawienie bardzo fajne, ciewkawe, kolorowe kostiumy, sporo piosenek) oraz Ali Babę i 40 Robójników ( niestety dzieci się nudziły, wierciły i gadały po przedstawienie było po czesku, ale lalki i scenografia - piękne), jutro idziemy na Najmniejszy cyrk na świecie i podobno na Kopciuszka nie ma już miejsc icon_rolleyes.gif
Ewcia!
sob, 06 lis 2004 - 12:35
A my mamy wiatrówkę i do teatru się nie wybierzemy icon_sad.gif
Na szczęście w ubiegłą sobotę zdążyliśmy. "Konik.." był piękny, 6-latkom bardzo się podobał (wzięliśmy koleżankę), młoda spokojnie wysiedziała, chociaż pewnie nie wszystko zrozumiała.

W najblizszym terminie pewnie szewczyk Dratewka w grudniu...
Miłych wrażeń!!
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post sob, 06 lis 2004 - 12:35
Post #54

A my mamy wiatrówkę i do teatru się nie wybierzemy icon_sad.gif
Na szczęście w ubiegłą sobotę zdążyliśmy. "Konik.." był piękny, 6-latkom bardzo się podobał (wzięliśmy koleżankę), młoda spokojnie wysiedziała, chociaż pewnie nie wszystko zrozumiała.

W najblizszym terminie pewnie szewczyk Dratewka w grudniu...
Miłych wrażeń!!

--------------------
1234
MartaTwins
czw, 11 lis 2004 - 10:33
A my dzisiaj sie wybieramy na tor wyscigowy na Patrynicach, bedzie Hubertus:) Zaczyna sie o 11.
MartaTwins


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: nie, 15 lut 04 - 18:36
SkÄ…d: Wroclaw
Nr użytkownika: 1,449

GG:


post czw, 11 lis 2004 - 10:33
Post #55

A my dzisiaj sie wybieramy na tor wyscigowy na Patrynicach, bedzie Hubertus:) Zaczyna sie o 11.

--------------------
Marta, mama Helenki i Eryka (07.05.2003)
Jalla
sob, 13 lis 2004 - 19:25
ProponujÄ™ wycieczkÄ™ po TELEWIZJI!
Jutro (tj. niedziela 14 listopad '04) od 10 do 16 - Dzień Otwarty w Telewizji Wrocław!
https://www.wroclaw.tvp.pl/trojka/drzwiotwarte.htm
"dzieci zostaną przywitane przez mimów, którzy w zabawny sposób zaproszą je na wycieczkę po magicznym świecie telewizji"
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post sob, 13 lis 2004 - 19:25
Post #56

ProponujÄ™ wycieczkÄ™ po TELEWIZJI!
Jutro (tj. niedziela 14 listopad '04) od 10 do 16 - Dzień Otwarty w Telewizji Wrocław!
https://www.wroclaw.tvp.pl/trojka/drzwiotwarte.htm
"dzieci zostaną przywitane przez mimów, którzy w zabawny sposób zaproszą je na wycieczkę po magicznym świecie telewizji"

--------------------
Potwora
pon, 22 lis 2004 - 11:40
Dziewczyny! Macie może wieści co dzieje się w domach kultury, czy organizowane są zajęcia dla małych dzieci ( od ok 3 roku)? Jak wyglądają zapisy, czy są to płatne zajęcie itp.
DoruÅ› - napisz coÅ› o Klubie Polanka!!! icon_smile.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post pon, 22 lis 2004 - 11:40
Post #57

Dziewczyny! Macie może wieści co dzieje się w domach kultury, czy organizowane są zajęcia dla małych dzieci ( od ok 3 roku)? Jak wyglądają zapisy, czy są to płatne zajęcie itp.
DoruÅ› - napisz coÅ› o Klubie Polanka!!! icon_smile.gif
Doruśka
pon, 22 lis 2004 - 12:34
klub Polanka

dla dzieci od 3 lat:
poniedziałek tańce(chyba9zł)
wtorek
zajecia plastyczne 9zł na 16-widziałam,ze dzieci cos z masy solnej robiły,jakieś wazoniki oprócz tego,a co wiecej to nie wiem,bo Kaluska za mała.

rytmika 9zł na 17

koniec.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post pon, 22 lis 2004 - 12:34
Post #58

klub Polanka

dla dzieci od 3 lat:
poniedziałek tańce(chyba9zł)
wtorek
zajecia plastyczne 9zł na 16-widziałam,ze dzieci cos z masy solnej robiły,jakieś wazoniki oprócz tego,a co wiecej to nie wiem,bo Kaluska za mała.

rytmika 9zł na 17

koniec.
Dorka
wto, 30 lis 2004 - 08:55
Ze starszymi dziećmi można zwiedzić wystawę w Ratuszu "Leonardo da Vinci - geniusz i jego machiny" (czynna do 15.12) https://www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/wyst...sowe.php?wys=17
cyt. "Wystawa prezentuje w wielorakiej formie (modele, szkice, makiety architektoniczne, itp.) dokonania mistrza w dziedzinie badań anatomii człowieka, architektury, mechaniki, hydrotechniki, aerodynamiki. Ekspozycja przygotowywana była przez kilka lat przez naukowców i archiwistów włoskich. Na podstawie badań rysunków i opisów Leonarda da Vinci zawartych w jego słynnych Kodeksach, wykonano kilkadziesiąt modeli machin i urządzeń pomysłu artysty. Prace pod okiem naukowców wykonali wyselekcjonowani rzemieślnicy florenccy."

Trochę drogie bilety icon_confused.gif normalny - 12 zł,ulgowy - 7 zł, ale mojemu 6-cio latkowi bardzo się podobało (jak nikt nie widział to ruszali te modele icon_redface.gif , bo jak zademonstrowac dziecku jak to miało działać, bez uruchomienia modelu icon_rolleyes.gif
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post wto, 30 lis 2004 - 08:55
Post #59

Ze starszymi dziećmi można zwiedzić wystawę w Ratuszu "Leonardo da Vinci - geniusz i jego machiny" (czynna do 15.12) https://www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/wyst...sowe.php?wys=17
cyt. "Wystawa prezentuje w wielorakiej formie (modele, szkice, makiety architektoniczne, itp.) dokonania mistrza w dziedzinie badań anatomii człowieka, architektury, mechaniki, hydrotechniki, aerodynamiki. Ekspozycja przygotowywana była przez kilka lat przez naukowców i archiwistów włoskich. Na podstawie badań rysunków i opisów Leonarda da Vinci zawartych w jego słynnych Kodeksach, wykonano kilkadziesiąt modeli machin i urządzeń pomysłu artysty. Prace pod okiem naukowców wykonali wyselekcjonowani rzemieślnicy florenccy."

Trochę drogie bilety icon_confused.gif normalny - 12 zł,ulgowy - 7 zł, ale mojemu 6-cio latkowi bardzo się podobało (jak nikt nie widział to ruszali te modele icon_redface.gif , bo jak zademonstrowac dziecku jak to miało działać, bez uruchomienia modelu icon_rolleyes.gif

--------------------
mama WKM ;)
Ewcia!
wto, 30 lis 2004 - 23:03
Dorka, mówisz, że byłas z Wojtkiem? Ja tam Basi raczej nie widziałam...
Załapałam sie z gimnazjalistami i synkiem na doczepkę, mieliśmy przewodniczkę i to był b. dobry pomysł. Pani była w miarę kompetentna, opowiadała konkretnie plus ciekawostki. Nie pozwalała za bardzo poruszać , ale sama demonstrowała działanie tych urządzeń, które się dało. Kosztowało nas to 1 zł od łebka więcej, grupa ok 20 osób.
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post wto, 30 lis 2004 - 23:03
Post #60

Dorka, mówisz, że byłas z Wojtkiem? Ja tam Basi raczej nie widziałam...
Załapałam sie z gimnazjalistami i synkiem na doczepkę, mieliśmy przewodniczkę i to był b. dobry pomysł. Pani była w miarę kompetentna, opowiadała konkretnie plus ciekawostki. Nie pozwalała za bardzo poruszać , ale sama demonstrowała działanie tych urządzeń, które się dało. Kosztowało nas to 1 zł od łebka więcej, grupa ok 20 osób.

--------------------
1234
> Co robić w weekendy?
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:10
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama