Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

piaskownica, i basen, dla dziecka

> 
bolka
wto, 27 maj 2008 - 21:34
Nie lubię robić zakupów przez internet, ale za długo planuję zakup piaskownicy i basenu dla dzieci.
Skupiłam się na allegro, ze względu na normalne ceny.
Piaskownica musiałaby mieć pokrywę, myślę o czymś takim:
https://www.allegro.pl/item368864546_piasko...nlinestore.html
ale czy nie za mała, zwłaszcza, że w przyszłym sezonie będzie się bawić moja dwójka?
i czy piaskownica nie powinna mieć jakiegoś siedzenia, żeby dziecko na zimnym piasku nie siedziało (ta piaskownica jest lekka, to nie wiem czy na krawędzi da się siadać)?

Odnośnie basenu, zależałoby mi na pompowanym dnie o wymiarach ok. 1.5m np.
https://www.allegro.pl/item367115268_basen_...ntex_57403.html

Może widziałyście coś ciekawszego? (cena ok 100zł na jedną rzecz)
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post wto, 27 maj 2008 - 21:34
Post #1

Nie lubię robić zakupów przez internet, ale za długo planuję zakup piaskownicy i basenu dla dzieci.
Skupiłam się na allegro, ze względu na normalne ceny.
Piaskownica musiałaby mieć pokrywę, myślę o czymś takim:
https://www.allegro.pl/item368864546_piasko...nlinestore.html
ale czy nie za mała, zwłaszcza, że w przyszłym sezonie będzie się bawić moja dwójka?
i czy piaskownica nie powinna mieć jakiegoś siedzenia, żeby dziecko na zimnym piasku nie siedziało (ta piaskownica jest lekka, to nie wiem czy na krawędzi da się siadać)?

Odnośnie basenu, zależałoby mi na pompowanym dnie o wymiarach ok. 1.5m np.
https://www.allegro.pl/item367115268_basen_...ntex_57403.html

Może widziałyście coś ciekawszego? (cena ok 100zł na jedną rzecz)

--------------------
Adriannna
wto, 27 maj 2008 - 23:56
Ja mam podobny basen, moze odrobine wiekszy i wyzszy swietnie sie sprawdza, mozesz do niego wejsc razem z dzieckiem. Piaskownica, hmm...z doswiadczenia nie mojego, lecz sasiadki wiem iz niebardzo sie sprawdzila. Dzieci szybko przestaly sie w niej miescic. Jest naprawde niewielka. Na allegro jest wiecej zakrywanych piaskownic z tego co widzialam, moze poszukaj jakiejs wiekszej, dluzej beda z niej maluchy korzystac.
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
SkÄ…d: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post wto, 27 maj 2008 - 23:56
Post #2

Ja mam podobny basen, moze odrobine wiekszy i wyzszy swietnie sie sprawdza, mozesz do niego wejsc razem z dzieckiem. Piaskownica, hmm...z doswiadczenia nie mojego, lecz sasiadki wiem iz niebardzo sie sprawdzila. Dzieci szybko przestaly sie w niej miescic. Jest naprawde niewielka. Na allegro jest wiecej zakrywanych piaskownic z tego co widzialam, moze poszukaj jakiejs wiekszej, dluzej beda z niej maluchy korzystac.

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
Mika
śro, 28 maj 2008 - 00:06
co do piaskownicy
muszelka jest do d... icon_wink.gif szczególnie jak ją zakmkniesz -piach zacznie się zaparzać
dwa-jest mała
trzy-z piachem nie do przesunięcia
cztery-na brzegu się nie usiadzie -za mały i za delikatny
cztery-na 2 dzieci za mała stanowczo
moja muszelka robi za pokrywę dużej drewnianej piaskownicy
aaa -wcześniej robiła za basen dla malucha,później już tylko do moczenia nóg icon_wink.gif
najlepsza byłaby piaskownica drewniana,z przykrywą bądź tym mykiem gdzie przykrywa zmienia się po otwarciu w 2 ławeczki i najlepiej przynajmniej 150x150 bo przy mniejszej kłótnie o miejsce murowane icon_wink.gif
https://www.allegro.pl/item371729732_piasko...laweczkami.html


o basenach się nie wypowiadam,bo kupiłam na wyrost 2 na 4m dla starszych,a najmłodszemu w zeszłym roku wystarczył "brodzik"
https://www.allegro.pl/item366925723_basen_...ntex_56438.html

Ten post edytował Mika śro, 28 maj 2008 - 00:08
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 28 maj 2008 - 00:06
Post #3

co do piaskownicy
muszelka jest do d... icon_wink.gif szczególnie jak ją zakmkniesz -piach zacznie się zaparzać
dwa-jest mała
trzy-z piachem nie do przesunięcia
cztery-na brzegu się nie usiadzie -za mały i za delikatny
cztery-na 2 dzieci za mała stanowczo
moja muszelka robi za pokrywę dużej drewnianej piaskownicy
aaa -wcześniej robiła za basen dla malucha,później już tylko do moczenia nóg icon_wink.gif
najlepsza byłaby piaskownica drewniana,z przykrywą bądź tym mykiem gdzie przykrywa zmienia się po otwarciu w 2 ławeczki i najlepiej przynajmniej 150x150 bo przy mniejszej kłótnie o miejsce murowane icon_wink.gif
https://www.allegro.pl/item371729732_piasko...laweczkami.html


o basenach się nie wypowiadam,bo kupiłam na wyrost 2 na 4m dla starszych,a najmłodszemu w zeszłym roku wystarczył "brodzik"
https://www.allegro.pl/item366925723_basen_...ntex_56438.html

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
bolka
śro, 28 maj 2008 - 08:43
W sumie basen chciałam nie za duży, bo często będę wodę dzieciom zmieniać. Jednak też nie za mały, bo bez wody będzie pełnił funkcję miejsca zabaw dla dzieci. I też łatwo przenośny bez spuszczania powietrza, to w domu wrzucę piłeczki i też zabawa. W sumie znalazłam trochę większą wersję mojej propozycji z daszkiem. Ale po co mi ten daszek? - podwaja koszt, szybko będzie sie kurzył; z drugiej strony ścianki będą dobrym ogranicznikem dla Adasia i przed słońcem chroni (albo nagrzewa i będzie parzył w dotyku?)
https://www.allegro.pl/item368837979_basen_...irmy_intex.html
a może zwykła okrągła wersja (cena w realu 30zł)
https://www.allegro.pl/item365989826__bg%5D...edsezonowa.html

Piaskownica drewniana nie bardzo mi się widzi, bo chciałam mieć z dnem i w tym sezonie trzymać na tarasie (wtedy Darka mam na oku z kuchni), no i zachowanie drewna przy deszczach... Jednak skłaniam się do tego zakupu, jeśli lepszego rozwiązania nie znajdę.

Dzięki za uwagi co do muszli.
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post śro, 28 maj 2008 - 08:43
Post #4

W sumie basen chciałam nie za duży, bo często będę wodę dzieciom zmieniać. Jednak też nie za mały, bo bez wody będzie pełnił funkcję miejsca zabaw dla dzieci. I też łatwo przenośny bez spuszczania powietrza, to w domu wrzucę piłeczki i też zabawa. W sumie znalazłam trochę większą wersję mojej propozycji z daszkiem. Ale po co mi ten daszek? - podwaja koszt, szybko będzie sie kurzył; z drugiej strony ścianki będą dobrym ogranicznikem dla Adasia i przed słońcem chroni (albo nagrzewa i będzie parzył w dotyku?)
https://www.allegro.pl/item368837979_basen_...irmy_intex.html
a może zwykła okrągła wersja (cena w realu 30zł)
https://www.allegro.pl/item365989826__bg%5D...edsezonowa.html

Piaskownica drewniana nie bardzo mi się widzi, bo chciałam mieć z dnem i w tym sezonie trzymać na tarasie (wtedy Darka mam na oku z kuchni), no i zachowanie drewna przy deszczach... Jednak skłaniam się do tego zakupu, jeśli lepszego rozwiązania nie znajdę.

Dzięki za uwagi co do muszli.


--------------------
Mika
śro, 28 maj 2008 - 08:48
Bolka -mam drewnianą już 8 lat,zaimpregnowana i żyje icon_wink.gif
z warunkami atmosferycznymi przegrała muszelka

Ten post edytował Mika śro, 28 maj 2008 - 08:50
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 28 maj 2008 - 08:48
Post #5

Bolka -mam drewnianą już 8 lat,zaimpregnowana i żyje icon_wink.gif
z warunkami atmosferycznymi przegrała muszelka

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
bolka
śro, 28 maj 2008 - 09:17
Mika a jak zorganizowałaś dno piaskownicy?, tzn. nie wydaje mi się, że można po prostu wsypać piasek do środka, tylko czymś wyścielać, czy sypać na trawę?

jeszcze myślę nad tym (cenę zwiększam do 200zł za piaskownicę)
(tylko nieznacznie różni się od wymiarów muszli, która miała 20 x 90 x 86 cm), ale wygląda stabilniej, tylko co dwójka będzie miała ciasno?
https://www.allegro.pl/item371362318_nowosc...zolw_bonus.html

Ten post edytował bolka śro, 28 maj 2008 - 09:17
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post śro, 28 maj 2008 - 09:17
Post #6

Mika a jak zorganizowałaś dno piaskownicy?, tzn. nie wydaje mi się, że można po prostu wsypać piasek do środka, tylko czymś wyścielać, czy sypać na trawę?

jeszcze myślę nad tym (cenę zwiększam do 200zł za piaskownicę)
(tylko nieznacznie różni się od wymiarów muszli, która miała 20 x 90 x 86 cm), ale wygląda stabilniej, tylko co dwójka będzie miała ciasno?
https://www.allegro.pl/item371362318_nowosc...zolw_bonus.html

--------------------
Mika
śro, 28 maj 2008 - 09:38
sypałam normalnie na trawę
sypanie np na folię uniemożliwiłoby wentylację i nadmiar deszczówki nie miałby ujścia
co skutkowałoby tym,że piach by się zaparzał i zieleniał
a tak w normalnej piaskownicy mamy suchy na wierzchu,a mokry na dnie
przy plastikowych piaskownicach piach albo ma za dużo wody i zaczyna capić,albo za wszybko wysycha i trzeba wody dolewać żeby babki zrobić
jeśli masz podwórko to nie wywalałabym kasy na bajeranckie plastikowe tylko na porządną drewnianą
drewniana wytrzyma dłużej jak plastikowa
poza tym drewno ładnie sie starzeje a plastik po roku będzie porowaty,wyblaknięty i brudny icon_wink.gif

my mamy pisakownicę 120 na 120 bo nikt nie pomyślał o ilości dzieci
przy dwójce się kłócą,przy trójce w ogóle nie ma zabawy,bo brakuje miejsca na zabawki i miejca na babki
żeby 2 osoby mogły coś zbudować trzeba wywalic wszystkie zabawki z piachu

Ten post edytował Mika śro, 28 maj 2008 - 09:40
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 28 maj 2008 - 09:38
Post #7

sypałam normalnie na trawę
sypanie np na folię uniemożliwiłoby wentylację i nadmiar deszczówki nie miałby ujścia
co skutkowałoby tym,że piach by się zaparzał i zieleniał
a tak w normalnej piaskownicy mamy suchy na wierzchu,a mokry na dnie
przy plastikowych piaskownicach piach albo ma za dużo wody i zaczyna capić,albo za wszybko wysycha i trzeba wody dolewać żeby babki zrobić
jeśli masz podwórko to nie wywalałabym kasy na bajeranckie plastikowe tylko na porządną drewnianą
drewniana wytrzyma dłużej jak plastikowa
poza tym drewno ładnie sie starzeje a plastik po roku będzie porowaty,wyblaknięty i brudny icon_wink.gif

my mamy pisakownicę 120 na 120 bo nikt nie pomyślał o ilości dzieci
przy dwójce się kłócą,przy trójce w ogóle nie ma zabawy,bo brakuje miejsca na zabawki i miejca na babki
żeby 2 osoby mogły coś zbudować trzeba wywalic wszystkie zabawki z piachu

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Martalka
czw, 29 maj 2008 - 10:08
My mamy drewnianÄ…, zrobionÄ… u stolarza. Wymiary jak siÄ™ nie mylÄ™ 150/150. Dwoje dzieci bawi siÄ™ na luzie. jest miejsce na zabawki, babki.
Stolarz zrobił do kompletu ramę, do której mąż przytwierdził plastikową gęstą siatkę, i służy ona do zamykania piaskownicy przed sikającymi kotami.
Pod piaskiem jest ziemia (usunęliśmy trawę i trochę ziemi, aby piaskownica była głębsza).
Piaskownica jest zaimpregnowana, właśnie zaczyna swój drugi sezon i wygląda całkiem dobrze icon_smile.gif

Bardzo podoba mi sie piaskownica z Å‚aweczkami.
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post czw, 29 maj 2008 - 10:08
Post #8

My mamy drewnianÄ…, zrobionÄ… u stolarza. Wymiary jak siÄ™ nie mylÄ™ 150/150. Dwoje dzieci bawi siÄ™ na luzie. jest miejsce na zabawki, babki.
Stolarz zrobił do kompletu ramę, do której mąż przytwierdził plastikową gęstą siatkę, i służy ona do zamykania piaskownicy przed sikającymi kotami.
Pod piaskiem jest ziemia (usunęliśmy trawę i trochę ziemi, aby piaskownica była głębsza).
Piaskownica jest zaimpregnowana, właśnie zaczyna swój drugi sezon i wygląda całkiem dobrze icon_smile.gif

Bardzo podoba mi sie piaskownica z Å‚aweczkami.


--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
pati.n
czw, 05 cze 2008 - 22:00
moja mała dostała taki basen i jest nim zachwycona, szczególnie zabawkami tymi dmuchanymi, tylko nie wiem czy dla Ciebie nie za mały, moja mała ma rok i jak dla niej idealny icon_smile.gif https://www.allegro.pl/item373185433_basen_...ntex_56438.html
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post czw, 05 cze 2008 - 22:00
Post #9

moja mała dostała taki basen i jest nim zachwycona, szczególnie zabawkami tymi dmuchanymi, tylko nie wiem czy dla Ciebie nie za mały, moja mała ma rok i jak dla niej idealny icon_smile.gif https://www.allegro.pl/item373185433_basen_...ntex_56438.html

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
bolka
czw, 05 cze 2008 - 22:24
pati.n zgrabny jednak mały, bo basen będzie miał wiele funkcji m. in. koca na tarasie, w domu będzie to basen z piłeczkami, no i wolę jeden dla dwójki

Zakup w sumie już zaplanowany: piaskownica drewniana, i basen zwykła okrągła wersja, jednak czekam aż M. wróci z podróży służbowej i zaliczymy jakieś castoramy czy coś w tym stylu, zamiast allegro.
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post czw, 05 cze 2008 - 22:24
Post #10

pati.n zgrabny jednak mały, bo basen będzie miał wiele funkcji m. in. koca na tarasie, w domu będzie to basen z piłeczkami, no i wolę jeden dla dwójki

Zakup w sumie już zaplanowany: piaskownica drewniana, i basen zwykła okrągła wersja, jednak czekam aż M. wróci z podróży służbowej i zaliczymy jakieś castoramy czy coś w tym stylu, zamiast allegro.

--------------------
Wujek_Kiki
piÄ…, 08 sie 2008 - 11:19
Witam wszystkich!

W zeszłą niedzielę kupiłem mojej bratanicy basen plac zabaw firmy Intex.

Mała na sam jego widok bardzo się ucieszyła, bo samo zdjęcie na opakowaniu już jest bardzo zachęcające...
Oleńka dopiero co wróciła z wakacji z nad morza, a przy obiedzie nie dawała spokoju: "Wujku... kiedy pójdziemy go napompować" - pytała icon_razz.gif

Po napompowaniu Ola szybko wskoczyła w swój strój kąpielowy i czekała, aż basen napełni się wodą.

I wreszcie wskoczyła... Ja miałem nadzieję, że basen jej się spodoba, ale nie myślałem, że aż tak.
Świetnie się człowiek wtedy czuje, jak widzi, że sprawił dziecku tak wiele radości!!!

Aleksandra nie mogła się nacieszyć tym gadżetem. I po kilku godz. zabawy oczywiście bardzo niechętnie reagowała na prośby, żeby z niego wyszła. icon_surprised.gif
Ola ma 4 latka.

Piszę, bo sam nie mam jeszcze dzieci, chociaż chciałbym je już mieć. Dobrze, że jest moja kochana Aleks...

Czy Wasza pociecha ma też taki basen? Ciekawi mnie zachowanie innych dzieci...

Ten post edytował Ila pią, 08 sie 2008 - 12:19
Wujek_Kiki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 08 sie 08 - 11:00
Nr użytkownika: 21,100




post piÄ…, 08 sie 2008 - 11:19
Post #11

Witam wszystkich!

W zeszłą niedzielę kupiłem mojej bratanicy basen plac zabaw firmy Intex.

Mała na sam jego widok bardzo się ucieszyła, bo samo zdjęcie na opakowaniu już jest bardzo zachęcające...
Oleńka dopiero co wróciła z wakacji z nad morza, a przy obiedzie nie dawała spokoju: "Wujku... kiedy pójdziemy go napompować" - pytała icon_razz.gif

Po napompowaniu Ola szybko wskoczyła w swój strój kąpielowy i czekała, aż basen napełni się wodą.

I wreszcie wskoczyła... Ja miałem nadzieję, że basen jej się spodoba, ale nie myślałem, że aż tak.
Świetnie się człowiek wtedy czuje, jak widzi, że sprawił dziecku tak wiele radości!!!

Aleksandra nie mogła się nacieszyć tym gadżetem. I po kilku godz. zabawy oczywiście bardzo niechętnie reagowała na prośby, żeby z niego wyszła. icon_surprised.gif
Ola ma 4 latka.

Piszę, bo sam nie mam jeszcze dzieci, chociaż chciałbym je już mieć. Dobrze, że jest moja kochana Aleks...

Czy Wasza pociecha ma też taki basen? Ciekawi mnie zachowanie innych dzieci...
> piaskownica, i basen, dla dziecka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 12:08
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama