Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Atopowe zapalenie skóry

> 
Vena
pon, 02 lut 2004 - 15:54
Dziękuję Ci Magdalenko...

Najlepszym chyba wyjściem będzie zmiana mieszanki, zresztą i tak już niedługo przestanę karmić piersią, w tej chwili w zasadzie je tylko rano, kończy mi się pokarm icon_sad.gif
Dieta będzie mi już niepotrzebna, niestety synek będzie jeszcze długo na diecie.
Vena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 110
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 15:05
Skąd: Lwówek Śląski
Nr użytkownika: 1,255

GG:


post pon, 02 lut 2004 - 15:54
Post #21

Dziękuję Ci Magdalenko...

Najlepszym chyba wyjściem będzie zmiana mieszanki, zresztą i tak już niedługo przestanę karmić piersią, w tej chwili w zasadzie je tylko rano, kończy mi się pokarm icon_sad.gif
Dieta będzie mi już niepotrzebna, niestety synek będzie jeszcze długo na diecie.

--------------------
Pozdrawiam
Vena i Jeremi
Basza
pon, 02 lut 2004 - 22:07
Ja poproszÄ™ o tÄ… dietÄ™ , ale na forum, nie na prywatnÄ… skrzynkÄ™ !!!
Basza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 169
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 23:29
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 369




post pon, 02 lut 2004 - 22:07
Post #22

Ja poproszÄ™ o tÄ… dietÄ™ , ale na forum, nie na prywatnÄ… skrzynkÄ™ !!!

--------------------
Basza mama Szymonka i Basi
eMariola
śro, 25 lut 2004 - 09:42
Cześć dziewczyny.
Moja córeczka (2 latka i 4 mies.) ma ostatnio dziwne skórne problemy.
Po wejściu do wody pojawia się drobniutka czerwona wysypka (na brzuchu, ramionkach , udach i zgięciach rączek). Po wyjściu z kąpieli wysypka znika. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to że przez kilka ostatnich nocy mała drapie sie przez sen, aż do krwi.
Kiedyś podrapała brzuszek, a więc wczoraj założyłam jej do spania body no i podrapała sobie dla odmiany rączkę (w zgieciu ).
A wysypki żadnej ani śladu, suchej czy zaczerwienionej skóry też nie ma.
Alergikiem jak dotąd nie była.
Nie zmieniałam ostatnio płynu do kąpieli, proszku do prania czy mydła.

Co to może być???
O, dodam jeszcze że w ostatnią sobotę byliśmy z Julką na basenie.
Czy to może być reakcja na chlor?

Proszę odezwijcie się, może ktoś miał podobne objawy.
eMariola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,827
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 491




post śro, 25 lut 2004 - 09:42
Post #23

Cześć dziewczyny.
Moja córeczka (2 latka i 4 mies.) ma ostatnio dziwne skórne problemy.
Po wejściu do wody pojawia się drobniutka czerwona wysypka (na brzuchu, ramionkach , udach i zgięciach rączek). Po wyjściu z kąpieli wysypka znika. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to że przez kilka ostatnich nocy mała drapie sie przez sen, aż do krwi.
Kiedyś podrapała brzuszek, a więc wczoraj założyłam jej do spania body no i podrapała sobie dla odmiany rączkę (w zgieciu ).
A wysypki żadnej ani śladu, suchej czy zaczerwienionej skóry też nie ma.
Alergikiem jak dotąd nie była.
Nie zmieniałam ostatnio płynu do kąpieli, proszku do prania czy mydła.

Co to może być???
O, dodam jeszcze że w ostatnią sobotę byliśmy z Julką na basenie.
Czy to może być reakcja na chlor?

Proszę odezwijcie się, może ktoś miał podobne objawy.

--------------------


Vena
śro, 25 lut 2004 - 10:09
Cześć icon_smile.gif eMariola
Moim zdaniem to że nie zmieniałaś środków czystości nie znaczy że się na któreś z nich córcia nie uczuliła. To samo dotyczy pokarmów, uważaj zwłaszcza na nowe lub te co sporadycznie dajesz i nie zauważyłaś z tego powodu związku lub wcześniej nie wystąpiły żadne objawy. Reakcja na chlor na ogół występuje w ciągu 48 godzin, ale to zazwyczj poprzedza podrażnienie oczu. Świąd może wywołać wiele przyczyn np. roztocza, pasożyty, może pojawił się zwierzak np. u koleżanki, a mała się z nim bawi. Może to nie mież też zupełnie nic związanego z alergią, może to być jakaś choroba więc najlepiej będzie jeśli udasz się z tym do lekarza. Wskazówką dla lekarza może być wiele rzeczy po wywiadzie z Tobą. Przede wszystkim musisz obserwować małą, zwrócić uwagę kiedy najczęściej się drapie, może to robi tylko w nocy, może w domu jest jakaś napięta atmosfera. Dzieci często się drapią jak się denerwują. Najlepiej to widać gdy muszą powiedzieć wierszyk przed publicznością.
Możliwości jest wiele więc tu jest potrzebna Twoja wnikliwa obserwacja i porada lekarska.
Vena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 110
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 15:05
Skąd: Lwówek Śląski
Nr użytkownika: 1,255

GG:


post śro, 25 lut 2004 - 10:09
Post #24

Cześć icon_smile.gif eMariola
Moim zdaniem to że nie zmieniałaś środków czystości nie znaczy że się na któreś z nich córcia nie uczuliła. To samo dotyczy pokarmów, uważaj zwłaszcza na nowe lub te co sporadycznie dajesz i nie zauważyłaś z tego powodu związku lub wcześniej nie wystąpiły żadne objawy. Reakcja na chlor na ogół występuje w ciągu 48 godzin, ale to zazwyczj poprzedza podrażnienie oczu. Świąd może wywołać wiele przyczyn np. roztocza, pasożyty, może pojawił się zwierzak np. u koleżanki, a mała się z nim bawi. Może to nie mież też zupełnie nic związanego z alergią, może to być jakaś choroba więc najlepiej będzie jeśli udasz się z tym do lekarza. Wskazówką dla lekarza może być wiele rzeczy po wywiadzie z Tobą. Przede wszystkim musisz obserwować małą, zwrócić uwagę kiedy najczęściej się drapie, może to robi tylko w nocy, może w domu jest jakaś napięta atmosfera. Dzieci często się drapią jak się denerwują. Najlepiej to widać gdy muszą powiedzieć wierszyk przed publicznością.
Możliwości jest wiele więc tu jest potrzebna Twoja wnikliwa obserwacja i porada lekarska.

--------------------
Pozdrawiam
Vena i Jeremi
eMariola
śro, 25 lut 2004 - 10:16
Tak Vena, wiem że musze udać się do lekarza-idziemy jutro rano do pediatry.
Ale jestem już przerażona i spanikowana.
Bardzo cieszyłam sie że Julka jest okazem zdrowia i nie musimy borykac się z alergiami, które w dzisiejszych czasach są tak powszechne, a tu proszę.
icon_cry.gif
eMariola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,827
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 491




post śro, 25 lut 2004 - 10:16
Post #25

Tak Vena, wiem że musze udać się do lekarza-idziemy jutro rano do pediatry.
Ale jestem już przerażona i spanikowana.
Bardzo cieszyłam sie że Julka jest okazem zdrowia i nie musimy borykac się z alergiami, które w dzisiejszych czasach są tak powszechne, a tu proszę.
icon_cry.gif

--------------------


Pecia
śro, 25 lut 2004 - 11:07
Mariola sprobuj smarowac jej cale cialo jakims kremem,balsamem dla dzeci,oliwka ? moze to byc reakcja na przesuszenie od kaloryferow.
Jasiek jak ma sucha skore to tez sie drapie.
To nie musi byc od razu alergia.
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post śro, 25 lut 2004 - 11:07
Post #26

Mariola sprobuj smarowac jej cale cialo jakims kremem,balsamem dla dzeci,oliwka ? moze to byc reakcja na przesuszenie od kaloryferow.
Jasiek jak ma sucha skore to tez sie drapie.
To nie musi byc od razu alergia.

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Vena
śro, 25 lut 2004 - 11:27
Zgadza się to może być przesuszona skóra, daj znać co lekarz powiedział.
Vena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 110
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 15:05
Skąd: Lwówek Śląski
Nr użytkownika: 1,255

GG:


post śro, 25 lut 2004 - 11:27
Post #27

Zgadza się to może być przesuszona skóra, daj znać co lekarz powiedział.

--------------------
Pozdrawiam
Vena i Jeremi
eMariola
śro, 25 lut 2004 - 11:53
Rzeczywiście to może przesuszona skóra.
Julka uwielbia sie kąpać i codziennie przynajmniej godzinę siedzi w wannie.
Tyle że pierwszy raz zdarza sie takie drapanie.
I zauważyłam jeszcze że wysypka na brzuszku jest tylko pod papmersem-wyżej jast czyściutko, ale to może zbieg okoliczności.
Wczoraj posmarowałam ją balsamem dla dzieci, a od dzisiaj zaczniemy stosować do kąpieli krochmal.
No i zakupiłam już dzisiaj linomag-w naszym przypadku jest to jak narazie cudowna maść lecząca wszelkie zmiany skórne i podrażnienia.

No i chyba wstrzymamy sie z nastepna wizytą na basenie, chociaż Julka codziennie dopytuje się kiedy tam pojedziemy bo bardzo jej sie podobało.
eMariola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,827
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 491




post śro, 25 lut 2004 - 11:53
Post #28

Rzeczywiście to może przesuszona skóra.
Julka uwielbia sie kąpać i codziennie przynajmniej godzinę siedzi w wannie.
Tyle że pierwszy raz zdarza sie takie drapanie.
I zauważyłam jeszcze że wysypka na brzuszku jest tylko pod papmersem-wyżej jast czyściutko, ale to może zbieg okoliczności.
Wczoraj posmarowałam ją balsamem dla dzieci, a od dzisiaj zaczniemy stosować do kąpieli krochmal.
No i zakupiłam już dzisiaj linomag-w naszym przypadku jest to jak narazie cudowna maść lecząca wszelkie zmiany skórne i podrażnienia.

No i chyba wstrzymamy sie z nastepna wizytą na basenie, chociaż Julka codziennie dopytuje się kiedy tam pojedziemy bo bardzo jej sie podobało.

--------------------


eMariola
czw, 26 lut 2004 - 09:28
Wiecie co nie poszłam dzisiaj do lekarza. Jeszcze poczekam.
Dzisiejszej nocy było wszystko w porzadku, mała spała spokojnie.
Wczoraj zrobiłam jej kąpiel w krochmalu i podczas kąpieli nie miała na ciele ani jednej krostki.
Później posmarowałam ją linomagiem, dostała wapno i do dzisiejszego ranka jest wszystko ok.
Jeszcze oliwę z oliwek muszę zakupić.
Myślę że to był efekt przesuszenia skóry -mam nadzieję.
Ale na wszelki wypadek wyrzucam narazie z diety Julki mleko i jego przetwory, jajka, ryby i orzechy. icon_cry.gif
Tylko nie wiem na jak długo je wykluczyć, na 2 tygodnie wystarczy?
eMariola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,827
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 491




post czw, 26 lut 2004 - 09:28
Post #29

Wiecie co nie poszłam dzisiaj do lekarza. Jeszcze poczekam.
Dzisiejszej nocy było wszystko w porzadku, mała spała spokojnie.
Wczoraj zrobiłam jej kąpiel w krochmalu i podczas kąpieli nie miała na ciele ani jednej krostki.
Później posmarowałam ją linomagiem, dostała wapno i do dzisiejszego ranka jest wszystko ok.
Jeszcze oliwę z oliwek muszę zakupić.
Myślę że to był efekt przesuszenia skóry -mam nadzieję.
Ale na wszelki wypadek wyrzucam narazie z diety Julki mleko i jego przetwory, jajka, ryby i orzechy. icon_cry.gif
Tylko nie wiem na jak długo je wykluczyć, na 2 tygodnie wystarczy?

--------------------


Vena
czw, 26 lut 2004 - 09:52
Jeżeli odrzucisz pokarmy najczęściej uczulające podczas gdy spróbowałaś krochmalu i jest wszystko w porządku to nie dowiesz się co córci dolega. ja bym poczekała z odstawieniem kilka dni żeby się przekonać że to krochmal pomógł, bo jeśli tak, jeśli to przesuszenie skóry to będziesz mogła nadal dawać wszystko co do tej pory. Jeśli po kilku dniach stosowania krochmalu wystąpiło by to ponownie to dopieto wówczas powinnaś zastosować dietę eliminacyjną.

Myślę, że warto upewnić się co się dziej, z jakiego powodu aby w przyszłości tego uniknąć. Jeśli rzeczywiście jest to wina przesuszenia to może spróbuj wieszać pranie w pomieszczeniu, albo mokre ręczniki. Ja tak robię latem by ostudzić mieszkanie ale teraz miało by to na celu nawilżenie powietrza.
Vena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 110
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 15:05
Skąd: Lwówek Śląski
Nr użytkownika: 1,255

GG:


post czw, 26 lut 2004 - 09:52
Post #30

Jeżeli odrzucisz pokarmy najczęściej uczulające podczas gdy spróbowałaś krochmalu i jest wszystko w porządku to nie dowiesz się co córci dolega. ja bym poczekała z odstawieniem kilka dni żeby się przekonać że to krochmal pomógł, bo jeśli tak, jeśli to przesuszenie skóry to będziesz mogła nadal dawać wszystko co do tej pory. Jeśli po kilku dniach stosowania krochmalu wystąpiło by to ponownie to dopieto wówczas powinnaś zastosować dietę eliminacyjną.

Myślę, że warto upewnić się co się dziej, z jakiego powodu aby w przyszłości tego uniknąć. Jeśli rzeczywiście jest to wina przesuszenia to może spróbuj wieszać pranie w pomieszczeniu, albo mokre ręczniki. Ja tak robię latem by ostudzić mieszkanie ale teraz miało by to na celu nawilżenie powietrza.

--------------------
Pozdrawiam
Vena i Jeremi
eMariola
czw, 26 lut 2004 - 10:04
Dzięki Vena.
W takim razie dietę pozostawię narazie bez zmian, a kontynuować będę kąpiele w krochmalu i intensywne nawilżanie.
Wiesz w mieszkaniu rzeczywiście jest dość sucho pomimo pojemników z wodą na grzejnikach.
No i te codzienne kąpiele, a niestety nie zawsze nawilżałam małą po kąpieli. I jeszcze być może dodatkowe wysuszenie skóry przez basenową wodę.
Jestem dobrej myśli, że to nie jest żadna alergia.
eMariola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,827
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 491




post czw, 26 lut 2004 - 10:04
Post #31

Dzięki Vena.
W takim razie dietę pozostawię narazie bez zmian, a kontynuować będę kąpiele w krochmalu i intensywne nawilżanie.
Wiesz w mieszkaniu rzeczywiście jest dość sucho pomimo pojemników z wodą na grzejnikach.
No i te codzienne kąpiele, a niestety nie zawsze nawilżałam małą po kąpieli. I jeszcze być może dodatkowe wysuszenie skóry przez basenową wodę.
Jestem dobrej myśli, że to nie jest żadna alergia.

--------------------


Vena
czw, 26 lut 2004 - 10:16
Ja też, bo nic dobrego, zwłaszcza wytłumaczyć dziecku że mu tego czy tamtego nie wono.
Powodzenia i duuuuużo zdrówka.
Vena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 110
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 15:05
Skąd: Lwówek Śląski
Nr użytkownika: 1,255

GG:


post czw, 26 lut 2004 - 10:16
Post #32

Ja też, bo nic dobrego, zwłaszcza wytłumaczyć dziecku że mu tego czy tamtego nie wono.
Powodzenia i duuuuużo zdrówka.

--------------------
Pozdrawiam
Vena i Jeremi
anonimowy

Go??







post nie, 14 mar 2004 - 21:04
Post #33

MAGDALENKO JEZELI MOZESZ TO BARDZO CIE PROSZE NAPISZ MI ROWNIEZ COS NA TEMAT TEJ DIETY MAM 2 -GO SYNKA I OSTATNIOV MA PASKUDNA WYSYPKA NA BUZI JESTEM ZALAMANA PROSZE CIE POMOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO MOJ MAIL smoniq@poczta.fm
dagg
piÄ…, 26 mar 2004 - 10:40
Magdalenko czy mogłabyś mi coś więcej napisać o tej diecie jaka stosujesz u swojego dziecka.
Mój synek ma straszne problemy z AZS a ja juz nie wiem jak postępować żeby było lepiej.

dagmara
Prosze o kntakt na adres

dagkob@tlen.pl

PS napisałam również na priva
dagg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 15:10
Nr użytkownika: 500




post piÄ…, 26 mar 2004 - 10:40
Post #34

Magdalenko czy mogłabyś mi coś więcej napisać o tej diecie jaka stosujesz u swojego dziecka.
Mój synek ma straszne problemy z AZS a ja juz nie wiem jak postępować żeby było lepiej.

dagmara
Prosze o kntakt na adres

dagkob@tlen.pl

PS napisałam również na priva
dagg
wto, 30 mar 2004 - 09:53
Magdalenko bardzo dziękuję za informacje

Pozdrawiam
dagmara
dagg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 15:10
Nr użytkownika: 500




post wto, 30 mar 2004 - 09:53
Post #35

Magdalenko bardzo dziękuję za informacje

Pozdrawiam
dagmara
WiolaW
piÄ…, 28 maj 2004 - 15:46
CYTAT(magdalenka)
No a u mnie (u nas) ostatnio duzo, duzo lepiej. Trafilam do Pani, ktora jest dietetykiem, robi tez testy na alergeny. Zanim pobrala krew Tymka, zapytala, co jem. Gdy przedstawilam jej swoj jadlospis byla przerazona i... przesiedzialam u Niej z godzine notujac Jej uwagi: co mam jesc, jak, w jakich ilosciach. To bylo w polowie listopada, jestem bardzo zadowolona wynikami: kapie Tymka zwyklym mydlem, nacieram zwyklym kremem icon_lol.gif. Jestem zachwycona. Alergia niekiedy sie odnawia... ale w 99% wiem, dlaczego. Ten 1%... dzwonie, pytam, wiem!
Jezeli jestescie zainteresowane, jaka to "dieta", chetnie napisze (choc rzadnych cudow tam nie ma)!


Witam CiÄ™ serdecznie!
W chwili rozpaczy nad upierdliwą alergią pokarmową mojego syneczka, chciałabym Cię prosić jeśli to możliwe o namiary na tą Panią doktor dietetyk. Będę bardzo wdzięczna bo już nie wiem co wymyśleć żeby zlikwidować te wstrętne icon_evil.gif ochydne plamki.
Pozdrawiam
WiolaW


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 76
Dołączył: śro, 21 kwi 04 - 10:50
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,679

GG:


post piÄ…, 28 maj 2004 - 15:46
Post #36

CYTAT(magdalenka)
No a u mnie (u nas) ostatnio duzo, duzo lepiej. Trafilam do Pani, ktora jest dietetykiem, robi tez testy na alergeny. Zanim pobrala krew Tymka, zapytala, co jem. Gdy przedstawilam jej swoj jadlospis byla przerazona i... przesiedzialam u Niej z godzine notujac Jej uwagi: co mam jesc, jak, w jakich ilosciach. To bylo w polowie listopada, jestem bardzo zadowolona wynikami: kapie Tymka zwyklym mydlem, nacieram zwyklym kremem icon_lol.gif. Jestem zachwycona. Alergia niekiedy sie odnawia... ale w 99% wiem, dlaczego. Ten 1%... dzwonie, pytam, wiem!
Jezeli jestescie zainteresowane, jaka to "dieta", chetnie napisze (choc rzadnych cudow tam nie ma)!


Witam CiÄ™ serdecznie!
W chwili rozpaczy nad upierdliwą alergią pokarmową mojego syneczka, chciałabym Cię prosić jeśli to możliwe o namiary na tą Panią doktor dietetyk. Będę bardzo wdzięczna bo już nie wiem co wymyśleć żeby zlikwidować te wstrętne icon_evil.gif ochydne plamki.
Pozdrawiam

--------------------
Wiolcia mama Krzysia-Pysia i Wojtusia-Tuptusia
user posted image
Maciejonka
nie, 30 maj 2004 - 22:33
Magdalenko i ja poproszę! Szymon jest non stop wysypany, sama już nie wiem po czym...
Mój adres: maciejonka@interia.pl
Maciejonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,077
Dołączył: śro, 23 lip 03 - 13:51
Skąd: Jastrzębie
Nr użytkownika: 920

GG:


post nie, 30 maj 2004 - 22:33
Post #37

Magdalenko i ja poproszę! Szymon jest non stop wysypany, sama już nie wiem po czym...
Mój adres: maciejonka@interia.pl

--------------------
Asia. Mama Szymonka (08.01.2004) i Piotrusia (23.07.2007)





WSTAĆ
PRZEŻYĆ
IŚĆ SPAĆ
mama4
czw, 10 cze 2004 - 04:35
Dopisze sie do tego watku, chociaz nie jestem pewna, czy chodzi nam o to samo. Moja corka (3 latka) ma nastepujace objawy: robi sie jej cos, co moglabym nazwac skorupa. Szczegolnie na przegubach dloni, pod kolanami. Jak objawy sie nasilaja, to robi sie jej bardzo szorstka skora na nogach i brzuchu. Dodatkowo robia sie jej obrzeki i zaczerwienienie wokol oczu. Lekarka powiedziala, ze to egzema (?), wypisala jakas droga masc i to wszystko. Ale te obajwy tylko sie nasilaja. Wiem, ze corka ma sucha i wrazliwa skore, dlatego tez juz dawno odstawilismy wszelakie plyny do kapieli i cudnie pachnace balsamy, ale czasami wyglada to strasznie. Mnie bardzo martwia te podkrazone oczy. Skora wkolo oczu tez zaczyna sie luszczyc, a buzia ma taki ziemisty kolor. Dziewczyny, co to moze byc?
Marta
mama4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: sob, 24 maj 03 - 03:40
Nr użytkownika: 765




post czw, 10 cze 2004 - 04:35
Post #38

Dopisze sie do tego watku, chociaz nie jestem pewna, czy chodzi nam o to samo. Moja corka (3 latka) ma nastepujace objawy: robi sie jej cos, co moglabym nazwac skorupa. Szczegolnie na przegubach dloni, pod kolanami. Jak objawy sie nasilaja, to robi sie jej bardzo szorstka skora na nogach i brzuchu. Dodatkowo robia sie jej obrzeki i zaczerwienienie wokol oczu. Lekarka powiedziala, ze to egzema (?), wypisala jakas droga masc i to wszystko. Ale te obajwy tylko sie nasilaja. Wiem, ze corka ma sucha i wrazliwa skore, dlatego tez juz dawno odstawilismy wszelakie plyny do kapieli i cudnie pachnace balsamy, ale czasami wyglada to strasznie. Mnie bardzo martwia te podkrazone oczy. Skora wkolo oczu tez zaczyna sie luszczyc, a buzia ma taki ziemisty kolor. Dziewczyny, co to moze byc?
Marta
mama4
czw, 10 cze 2004 - 04:42
A! Dodam jeszcze, ze ona bardzo drapie sie w nocy. Tak bardzo, ze prosi, aby te swedzace miejsca smarowac kremem.
mama4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: sob, 24 maj 03 - 03:40
Nr użytkownika: 765




post czw, 10 cze 2004 - 04:42
Post #39

A! Dodam jeszcze, ze ona bardzo drapie sie w nocy. Tak bardzo, ze prosi, aby te swedzace miejsca smarowac kremem.
grzałka
czw, 10 cze 2004 - 05:33
Martka, objawy pasuja na AZS.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 10 cze 2004 - 05:33
Post #40

Martka, objawy pasuja na AZS.

--------------------
> Atopowe zapalenie skóry
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:38
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama