Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Poród w wodzie

> 
dorka.9
czw, 03 sty 2019 - 10:00
Co myślicie o takim porodzie ?
dorka.9


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: śro, 17 paź 18 - 11:15
Nr użytkownika: 52,178




post czw, 03 sty 2019 - 10:00
Post #1

Co myślicie o takim porodzie ?
marikakosa
czw, 03 sty 2019 - 11:17
Nie znam takiej metody..Może warto iść do ginekologa i zobaczyć co on powie?
marikakosa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: czw, 03 sty 19 - 11:10
Nr użytkownika: 52,513




post czw, 03 sty 2019 - 11:17
Post #2

Nie znam takiej metody..Może warto iść do ginekologa i zobaczyć co on powie?
barbara.g
piÄ…, 04 sty 2019 - 11:32
Aby urodzić w wodzie/wannie musisz być zdrowa , dziecko również. Jakakolwiek choroba skreśla ciebie z tego rodzaju rozwiązania ciąży.
barbara.g


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: wto, 13 lis 18 - 18:21
Nr użytkownika: 52,313




post piÄ…, 04 sty 2019 - 11:32
Post #3

Aby urodzić w wodzie/wannie musisz być zdrowa , dziecko również. Jakakolwiek choroba skreśla ciebie z tego rodzaju rozwiązania ciąży.
majka_k
pon, 07 sty 2019 - 11:48
Położne ze szkoły rodzenia prenalen twierdzą, że woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej. Niestety nie każda przyszła mama może rodzić w wodzie. O kwalifikacji do tego typu porodu decyduje osoba prowadząca ciążę.
majka_k


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: wto, 16 paź 18 - 11:04
Nr użytkownika: 52,171




post pon, 07 sty 2019 - 11:48
Post #4

Położne ze szkoły rodzenia prenalen twierdzą, że woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej. Niestety nie każda przyszła mama może rodzić w wodzie. O kwalifikacji do tego typu porodu decyduje osoba prowadząca ciążę.
barbara.g
wto, 08 sty 2019 - 09:51
W moim szpitalu każda sala porodowa wyposażona jest w wannę, ale statystyki mówią, że w niewielkim stopniu są wykorzystywane 32.gif . Procedury są tak skrojone, że tylko kobiety w 100 % zdrowe mogą z tego skorzystać.
barbara.g


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: wto, 13 lis 18 - 18:21
Nr użytkownika: 52,313




post wto, 08 sty 2019 - 09:51
Post #5

W moim szpitalu każda sala porodowa wyposażona jest w wannę, ale statystyki mówią, że w niewielkim stopniu są wykorzystywane 32.gif . Procedury są tak skrojone, że tylko kobiety w 100 % zdrowe mogą z tego skorzystać.
majka_k
śro, 09 sty 2019 - 09:37
Barbaro, nie tylko kobieta musi być zdrowa dziecko również. Jakiekolwiek podejrzenia choroby eliminują ciężarną. W takim wypadku pozostaje łóżko, piłka jeśli jest lub schody (one również maja zbawienny wpływ na poród).
majka_k


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: wto, 16 paź 18 - 11:04
Nr użytkownika: 52,171




post śro, 09 sty 2019 - 09:37
Post #6

Barbaro, nie tylko kobieta musi być zdrowa dziecko również. Jakiekolwiek podejrzenia choroby eliminują ciężarną. W takim wypadku pozostaje łóżko, piłka jeśli jest lub schody (one również maja zbawienny wpływ na poród).
Maciek120
nie, 13 sty 2019 - 16:14
Wydaje mi się, że to nie jest już dobra opcja porodu, kiedyś może i tak, jak nie było warunków.
Maciek120


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: pią, 15 lis 13 - 15:38
Skąd: łódź
Nr użytkownika: 43,153




post nie, 13 sty 2019 - 16:14
Post #7

Wydaje mi się, że to nie jest już dobra opcja porodu, kiedyś może i tak, jak nie było warunków.
barbara.g
czw, 17 sty 2019 - 11:14
Znalazłam w sieci szkoły rodzenia jakie przeciwwskazania uniemożliwiają poród w wodzie:
- aktywna infekcja z gorÄ…czkÄ…,
- infekcja nerek czy dróg rodnych,
- choroba zakrzepowo – zatorowa,
- zagrożenie rzucawką,
- poród wcześniaka,
- nieprawidłowe ułożenie dziecka,
- zaburzenia tętna płodu,
-łożysko przodujące czy krwawienie z dróg rodnych,
- niektóre choroby serca,
- niektóre choroby skóry – ropne zakażenia,
-nosicielstwo wirusa HIV,
-odpływanie gęstych, zielonych wód płodowych.
Trochę tych przeciwwskazań jest icon_sad.gif
barbara.g


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: wto, 13 lis 18 - 18:21
Nr użytkownika: 52,313




post czw, 17 sty 2019 - 11:14
Post #8

Znalazłam w sieci szkoły rodzenia jakie przeciwwskazania uniemożliwiają poród w wodzie:
- aktywna infekcja z gorÄ…czkÄ…,
- infekcja nerek czy dróg rodnych,
- choroba zakrzepowo – zatorowa,
- zagrożenie rzucawką,
- poród wcześniaka,
- nieprawidłowe ułożenie dziecka,
- zaburzenia tętna płodu,
-łożysko przodujące czy krwawienie z dróg rodnych,
- niektóre choroby serca,
- niektóre choroby skóry – ropne zakażenia,
-nosicielstwo wirusa HIV,
-odpływanie gęstych, zielonych wód płodowych.
Trochę tych przeciwwskazań jest icon_sad.gif
miska.kwit
piÄ…, 18 sty 2019 - 12:12
Według mnie każde rozwiązanie ciąży które będzie bezbolesne jest ok. Wiem jedno, że w czasie porodu można pozwolić sobie na wszystko co pozwoli urodzić szybko i sprawnie. Tak też dziewczyny możemy krzyczeć, dotleniamy się wtedy i mięśnie krocza rozluźniają się. Może być poród w wodzie, woda działa jak środek przeciwbólowy(potwierdzam, sprawdzone). Mam nadzieję, że obecna ciąża też się zakończy porodem w wannie.
miska.kwit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: wto, 13 lis 18 - 18:13
Nr użytkownika: 52,312




post piÄ…, 18 sty 2019 - 12:12
Post #9

Według mnie każde rozwiązanie ciąży które będzie bezbolesne jest ok. Wiem jedno, że w czasie porodu można pozwolić sobie na wszystko co pozwoli urodzić szybko i sprawnie. Tak też dziewczyny możemy krzyczeć, dotleniamy się wtedy i mięśnie krocza rozluźniają się. Może być poród w wodzie, woda działa jak środek przeciwbólowy(potwierdzam, sprawdzone). Mam nadzieję, że obecna ciąża też się zakończy porodem w wannie.
dorka.9
pon, 21 sty 2019 - 11:23
Dzięki majka za opis icon_smile.gif,myślę że położne wiedzą co koi ból w czasie porodu i chcą aby rozwiązanie ciąży następowało szybko bez szwanku dla kobiety i jej dziecka.Jeśli takie osoby wypowiadają się pozytywnie to dlaczego nie spróbować icon_wink.gif.
dorka.9


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: śro, 17 paź 18 - 11:15
Nr użytkownika: 52,178




post pon, 21 sty 2019 - 11:23
Post #10

Dzięki majka za opis icon_smile.gif,myślę że położne wiedzą co koi ból w czasie porodu i chcą aby rozwiązanie ciąży następowało szybko bez szwanku dla kobiety i jej dziecka.Jeśli takie osoby wypowiadają się pozytywnie to dlaczego nie spróbować icon_wink.gif.
Halina Kozioł
piÄ…, 25 sty 2019 - 18:00
Na pewno taki poród jest mniej bolesny ... Pamiętam jak przed porodem poszłam się wykąpać i nalałam całą wannę wody i praktycznie nie czułam tego bólu ale jak wstawałam to abarot od razu bolało.
Halina Kozioł


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 03 sty 19 - 10:47
Nr użytkownika: 52,512




post piÄ…, 25 sty 2019 - 18:00
Post #11

Na pewno taki poród jest mniej bolesny ... Pamiętam jak przed porodem poszłam się wykąpać i nalałam całą wannę wody i praktycznie nie czułam tego bólu ale jak wstawałam to abarot od razu bolało.
> Poród w wodzie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama