Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Usługa "gdzie jest dziecko" itp.

, i możliwości ustalania miejsca pobytu danej osoby.
> , i możliwoÅ›ci ustalania miejsca pobytu danej osoby.
tyczka
czw, 03 maj 2012 - 11:10
Pytanie dość na gorąco, ale ponieważ nie jestem biegła w sprawach technicznych - może któraś forumka mi pomoże i udzieli konkretnych odpowiedzi icon_wink.gif
Na jakiej zasadzie działa tego typu aplikacja ? Czy osoba ( jej miejsce pobytu ), bez swojej wiedzy i zgody, może być namierzana przez inny telefon komórkowy ( smartphone, komputer etc.) ? Czy to jest łatwe w aplikacji i zgodne z prawem ?
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post czw, 03 maj 2012 - 11:10
Post #1

Pytanie dość na gorąco, ale ponieważ nie jestem biegła w sprawach technicznych - może któraś forumka mi pomoże i udzieli konkretnych odpowiedzi icon_wink.gif
Na jakiej zasadzie działa tego typu aplikacja ? Czy osoba ( jej miejsce pobytu ), bez swojej wiedzy i zgody, może być namierzana przez inny telefon komórkowy ( smartphone, komputer etc.) ? Czy to jest łatwe w aplikacji i zgodne z prawem ?

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
minka.
czw, 03 maj 2012 - 13:00
Tyczko ja tak na szybko tez: mam take aplykacje:)

Ja z mezem sobie sciagnelismy( szwedzka: hitta mina vänner) Obydwoje musimy miec te aplikacje i dodac siebie tam juz do sledzonych przyjaciol(mozna tez wylaczyc chwilowo, wlaczyc itd) Sprawdza sie dosyc dobrze:) Poszukaj na app store.

Nie wydaje mi sie byc mozgla zrobic to bez zgody tej osoby.
minka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,622
Dołączył: wto, 30 maj 06 - 01:03
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 6,069

GG:


post czw, 03 maj 2012 - 13:00
Post #2

Tyczko ja tak na szybko tez: mam take aplykacje:)

Ja z mezem sobie sciagnelismy( szwedzka: hitta mina vänner) Obydwoje musimy miec te aplikacje i dodac siebie tam juz do sledzonych przyjaciol(mozna tez wylaczyc chwilowo, wlaczyc itd) Sprawdza sie dosyc dobrze:) Poszukaj na app store.

Nie wydaje mi sie byc mozgla zrobic to bez zgody tej osoby.

--------------------

I HAVE THE BODY OF A GOD. (Unfortunately it's Buddha)
aniakuleczka
czw, 03 maj 2012 - 15:01
W Polsce są różne tego typu usługi dostępne
dla osób prywatnych usługi typu Gdzie jest dziecko:
czyli: ty jesteś właścicielem obu numerów i na jednym z nich włączasz usługę namierzania,
osoba będąca użytkownikiem tego drugiego numeru musi wyrazić na to zgodę (gdy to jest dziecko, to po prostu przesyłasz smsa ze zgodą).

Druga usługa to Lokalizator (Orange)
i jest dostępna dla klientów biznesowych. Czyli - pracodawca włącza namierzanie telefonów należących do jego firmy. Dostaje do tego specjalną aplikację, w której może śledzić przemieszczanie się pracowników. Są podobne usługi także dla samochodów. tam nie ma potrzeby wyrażania zgody.

Jednak za każdym razem są to usługi
a) płatne
b) możliwe tylko dla numerów, za które sama płacisz - czyli są na Twoim koncie.

tyle w ramach usług komórkowych.

prawdopodobnie są też hakerskie i niehakerskie programy, które umożliwiają śledzenie telefonów. ale to nie po numerze telefonu, ta osoba powinna znać IMEI modelu telefonu (unikalny numer seryjny telefonu).

aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post czw, 03 maj 2012 - 15:01
Post #3

W Polsce są różne tego typu usługi dostępne
dla osób prywatnych usługi typu Gdzie jest dziecko:
czyli: ty jesteś właścicielem obu numerów i na jednym z nich włączasz usługę namierzania,
osoba będąca użytkownikiem tego drugiego numeru musi wyrazić na to zgodę (gdy to jest dziecko, to po prostu przesyłasz smsa ze zgodą).

Druga usługa to Lokalizator (Orange)
i jest dostępna dla klientów biznesowych. Czyli - pracodawca włącza namierzanie telefonów należących do jego firmy. Dostaje do tego specjalną aplikację, w której może śledzić przemieszczanie się pracowników. Są podobne usługi także dla samochodów. tam nie ma potrzeby wyrażania zgody.

Jednak za każdym razem są to usługi
a) płatne
b) możliwe tylko dla numerów, za które sama płacisz - czyli są na Twoim koncie.

tyle w ramach usług komórkowych.

prawdopodobnie są też hakerskie i niehakerskie programy, które umożliwiają śledzenie telefonów. ale to nie po numerze telefonu, ta osoba powinna znać IMEI modelu telefonu (unikalny numer seryjny telefonu).



--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
grzałka
czw, 03 maj 2012 - 20:21
łatwe w aplikacji i zgodne z prawem, mamy to wzajemnie z mężem i lokalizujemy swoją córkę
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 03 maj 2012 - 20:21
Post #4

łatwe w aplikacji i zgodne z prawem, mamy to wzajemnie z mężem i lokalizujemy swoją córkę

--------------------
tyczka
czw, 03 maj 2012 - 21:05
Dziękuję za odpowiedzi.

Minko, czyli skoro nazwa aplikacji nazywa się "śledź moich przyjaciół", to potrzebna była czyjakolwiek zgoda ? Przepraszam, piszę niegramatycznie i w biegu, bo Młody mi nie daje. Meritum - minko, grzałko, aniu - czy każda osoba może więc śledzić moje poczynania ( a przynajmniej miejsce, w jakim się znajduję ), jedynie znając mój numer telefonu, bez mojej wiedzy i zgody ?! Grzałko, zgodne z prawem..???
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post czw, 03 maj 2012 - 21:05
Post #5

Dziękuję za odpowiedzi.

Minko, czyli skoro nazwa aplikacji nazywa się "śledź moich przyjaciół", to potrzebna była czyjakolwiek zgoda ? Przepraszam, piszę niegramatycznie i w biegu, bo Młody mi nie daje. Meritum - minko, grzałko, aniu - czy każda osoba może więc śledzić moje poczynania ( a przynajmniej miejsce, w jakim się znajduję ), jedynie znając mój numer telefonu, bez mojej wiedzy i zgody ?! Grzałko, zgodne z prawem..???

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
grzałka
czw, 03 maj 2012 - 21:40
ta aplikacja co my mamy wymaga zgody namierzanego- ale jednorazowo, jak wyrażę, to potem mnie namierza
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 03 maj 2012 - 21:40
Post #6

ta aplikacja co my mamy wymaga zgody namierzanego- ale jednorazowo, jak wyrażę, to potem mnie namierza

--------------------
Agnes-3
czw, 03 maj 2012 - 21:44
Tyczka to ja Cie namierze 03.gif Sprawdze czy do szkoly sie nie spozniasz 06.gif

ps.mialam dzwonic ale mnie syn nawiedzil i sie pozno zrobilo.
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post czw, 03 maj 2012 - 21:44
Post #7

Tyczka to ja Cie namierze 03.gif Sprawdze czy do szkoly sie nie spozniasz 06.gif

ps.mialam dzwonic ale mnie syn nawiedzil i sie pozno zrobilo.

--------------------








Agnieszka
minka.
czw, 03 maj 2012 - 23:07
Tyczko, tak musialam zaakceptowac tych ktorzy chca mnie sledzic ale zawsze w dowolnym momencie moge wylaczyc i nie bedzie mnie lokalizowalo:)
minka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,622
Dołączył: wto, 30 maj 06 - 01:03
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 6,069

GG:


post czw, 03 maj 2012 - 23:07
Post #8

Tyczko, tak musialam zaakceptowac tych ktorzy chca mnie sledzic ale zawsze w dowolnym momencie moge wylaczyc i nie bedzie mnie lokalizowalo:)

--------------------

I HAVE THE BODY OF A GOD. (Unfortunately it's Buddha)
Gruszka
piÄ…, 04 maj 2012 - 10:20
Tyczka, poza opcjami wymienionymi przez Anię Kuleczkę nie ma możliwości (legalnej), żeby ktoś Cię namierzał bez Twojej zgody.
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post piÄ…, 04 maj 2012 - 10:20
Post #9

Tyczka, poza opcjami wymienionymi przez Anię Kuleczkę nie ma możliwości (legalnej), żeby ktoś Cię namierzał bez Twojej zgody.

--------------------
Ika
piÄ…, 04 maj 2012 - 10:33
CYTAT(grzałka @ Thu, 03 May 2012 - 20:40) *
ta aplikacja co my mamy wymaga zgody namierzanego- ale jednorazowo, jak wyrażę, to potem mnie namierza

Grzałko, o jakiej konkretnie aplikacji piszesz?
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 04 maj 2012 - 10:33
Post #10

CYTAT(grzałka @ Thu, 03 May 2012 - 20:40) *
ta aplikacja co my mamy wymaga zgody namierzanego- ale jednorazowo, jak wyrażę, to potem mnie namierza

Grzałko, o jakiej konkretnie aplikacji piszesz?

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Wiewi
piÄ…, 04 maj 2012 - 11:54
a czy jest coś takiego dla sieci Play? jak tak patrzyłam wszystkie mają, tylko w Playu brak.
Wiewi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,560
Dołączył: śro, 14 lut 07 - 10:29
SkÄ…d: tu
Nr użytkownika: 11,040




post piÄ…, 04 maj 2012 - 11:54
Post #11

a czy jest coś takiego dla sieci Play? jak tak patrzyłam wszystkie mają, tylko w Playu brak.

--------------------
Moja Dziupla

If You wanna make the world a better place, take a look at Yourself, and then make a Change - MJ
katarakta
piÄ…, 04 maj 2012 - 12:13
Przez aplikacje Google tez mozna szpiegowac na telefonie.
katarakta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 981
Dołączył: nie, 07 lut 10 - 12:22
Nr użytkownika: 31,526




post piÄ…, 04 maj 2012 - 12:13
Post #12

Przez aplikacje Google tez mozna szpiegowac na telefonie.

--------------------
2007, 2011
Gruszka
piÄ…, 04 maj 2012 - 13:55
CYTAT(*zacma* @ Fri, 04 May 2012 - 13:13) *
Przez aplikacje Google tez mozna szpiegowac na telefonie.

Co przez to rozumiesz?
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post piÄ…, 04 maj 2012 - 13:55
Post #13

CYTAT(*zacma* @ Fri, 04 May 2012 - 13:13) *
Przez aplikacje Google tez mozna szpiegowac na telefonie.

Co przez to rozumiesz?

--------------------
gosiagosia
piÄ…, 04 maj 2012 - 14:39
a ze spyphona ktos korzysta ?

Ten post edytował gosiagosia pią, 04 maj 2012 - 14:39
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post piÄ…, 04 maj 2012 - 14:39
Post #14

a ze spyphona ktos korzysta ?

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
Sojka
pon, 21 mar 2016 - 18:50
Wiesz... skoro jakoś odpalasz blokadę na telefonie to wiadomo, że w jakiś sposób można ją również wyłączyć. Zazwyczaj jest to dosyć trudne - nasz syn akurat sobie z tym nie poradził, a przynajmniej nic o tym nie wiem. Bezpieczne strefy działają, sami to sprawdzaliśmy. Tylko wiadomo, że to nie jest tak idealnie co do metra lokalizowane, więc kawałek dalej może wyjść za strefę i dopiero dostaniesz powiadomienie. Też jednak testowałam ze 3 aplikacje, więc może są takie, które działają inaczej.
Sojka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 70
Dołączył: pon, 12 maj 14 - 19:35
Nr użytkownika: 44,047




post pon, 21 mar 2016 - 18:50
Post #15

Wiesz... skoro jakoś odpalasz blokadę na telefonie to wiadomo, że w jakiś sposób można ją również wyłączyć. Zazwyczaj jest to dosyć trudne - nasz syn akurat sobie z tym nie poradził, a przynajmniej nic o tym nie wiem. Bezpieczne strefy działają, sami to sprawdzaliśmy. Tylko wiadomo, że to nie jest tak idealnie co do metra lokalizowane, więc kawałek dalej może wyjść za strefę i dopiero dostaniesz powiadomienie. Też jednak testowałam ze 3 aplikacje, więc może są takie, które działają inaczej.
Sojka
nie, 27 mar 2016 - 12:21
Nie powiem Ci z pamięci co to było - pierwsze lepsze jak znalazłam w sklepie Google Play. Ta którą mam nazywa się Parental Control Calmean. Jak chcesz to zainstaluj sobie i sprawdź ją. Dwa tygodnie korzystania masz za darmo, normalnie pełnej wersji ze wszystkimi opcjami.
Sojka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 70
Dołączył: pon, 12 maj 14 - 19:35
Nr użytkownika: 44,047




post nie, 27 mar 2016 - 12:21
Post #16

Nie powiem Ci z pamięci co to było - pierwsze lepsze jak znalazłam w sklepie Google Play. Ta którą mam nazywa się Parental Control Calmean. Jak chcesz to zainstaluj sobie i sprawdź ją. Dwa tygodnie korzystania masz za darmo, normalnie pełnej wersji ze wszystkimi opcjami.
Sojka
śro, 30 mar 2016 - 18:37
Daj sobie całe dwa tygodnie na sprawdzenie tematu - sprawdź czy umiesz wszystko wykorzystać. No i wysyłaj pytania do supportu. Skrócisz sobie drogę do zrozumienia wszystkich funkcji. Nam odpowiadali nawet na totalne banały.
Sojka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 70
Dołączył: pon, 12 maj 14 - 19:35
Nr użytkownika: 44,047




post śro, 30 mar 2016 - 18:37
Post #17

Daj sobie całe dwa tygodnie na sprawdzenie tematu - sprawdź czy umiesz wszystko wykorzystać. No i wysyłaj pytania do supportu. Skrócisz sobie drogę do zrozumienia wszystkich funkcji. Nam odpowiadali nawet na totalne banały.
Sojka
sob, 28 maj 2016 - 18:19
Niby wcześniej na to nie wpadłam, ale mam kolejne zastosowanie apki. Wyobrażacie sobie, że w markecie w ciągu 2h, szukali rodziców dwójki dzieci, różnych? Ogólnie taka sytuacja wydaj się być niedopuszczalna, ale mimo wszystko jeśli coś takiego się zdarza, to mam wrażenie, że każdy rodzic powinien mieć w tych czasach lokalizator. I wcale nie przesadzam...
Sojka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 70
Dołączył: pon, 12 maj 14 - 19:35
Nr użytkownika: 44,047




post sob, 28 maj 2016 - 18:19
Post #18

Niby wcześniej na to nie wpadłam, ale mam kolejne zastosowanie apki. Wyobrażacie sobie, że w markecie w ciągu 2h, szukali rodziców dwójki dzieci, różnych? Ogólnie taka sytuacja wydaj się być niedopuszczalna, ale mimo wszystko jeśli coś takiego się zdarza, to mam wrażenie, że każdy rodzic powinien mieć w tych czasach lokalizator. I wcale nie przesadzam...
Gość_Maciuś_*

Go??







post nie, 09 paź 2016 - 16:37
Post #19

Witam mam problem ponieważ pewna osoba sama bez mojej wiedzy ustawiła mi na telefonie usługę "Gdzie jest dziecko" czy można to jakoś usunąć ? czy potrzebny jest do tego drugi tel który mnie śledzi ?? jak rozwiązać ten problem??
Sojka
pon, 14 maj 2018 - 19:12
Moje dziecko cały czas używa lokalizatora.
Nie rozumiem, dlaczego mam nie korzystać z takiego rozwiązania, skoro koszt jest groszowy, a mam dzięki temu zdecydowanie spokojniejszą głowę. Dla mnie akurat to jest mega przydatne.[code][/code]
Sojka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 70
Dołączył: pon, 12 maj 14 - 19:35
Nr użytkownika: 44,047




post pon, 14 maj 2018 - 19:12
Post #20

Moje dziecko cały czas używa lokalizatora.
Nie rozumiem, dlaczego mam nie korzystać z takiego rozwiązania, skoro koszt jest groszowy, a mam dzięki temu zdecydowanie spokojniejszą głowę. Dla mnie akurat to jest mega przydatne.[code][/code]
> UsÅ‚uga "gdzie jest dziecko" itp., i możliwoÅ›ci ustalania miejsca pobytu danej osoby.
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 19:32
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama