Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

moskitiery

> 
myszka
sob, 23 wrz 2006 - 11:03
Jak wygląda i czemu ma służyć - wiem. Interesuje mnie, czy pasują do każdego okna - czyli są jakieś uniwersalne, czy też kupuje się to na wymiar i do konkretnego rodzaju (plastikowe, drewniane)? Czy to się montuje na stałe, do ramy okiennej, czy jak (eeee... no chyba do ramy, bo jak...)? Wewnątrz czy na zewnątrz? Czy to, że moskitiera jest zamontowana w oknie oznacza, że widok jest cały czas "zasiatkowany", czy może to się jakoś składa? I w ogóle wszystko chcę wiedzieć.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post sob, 23 wrz 2006 - 11:03
Post #1

Jak wygląda i czemu ma służyć - wiem. Interesuje mnie, czy pasują do każdego okna - czyli są jakieś uniwersalne, czy też kupuje się to na wymiar i do konkretnego rodzaju (plastikowe, drewniane)? Czy to się montuje na stałe, do ramy okiennej, czy jak (eeee... no chyba do ramy, bo jak...)? Wewnątrz czy na zewnątrz? Czy to, że moskitiera jest zamontowana w oknie oznacza, że widok jest cały czas "zasiatkowany", czy może to się jakoś składa? I w ogóle wszystko chcę wiedzieć.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
skanna
sob, 23 wrz 2006 - 11:06
Można zamówić w firmach "okiennych", to zdejmowalne jest, na sezon zakładasz.
A można tanim sumptem - kupujesz w OBI czy innej Castoramie albo zgoła w jakim niesieciowym sklepie moskitierę z taśmą (z jednej strony przylepiec, z drugiej rzep) i sama docinasz, po czym przyklejasz do okna. Znaczy taśmę do ramy, a do niej na rzep moskitierę.

Widok niby zasiatkowany, ale nie wadzi to nijak, przejrzyste toto jak firanka.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post sob, 23 wrz 2006 - 11:06
Post #2

Można zamówić w firmach "okiennych", to zdejmowalne jest, na sezon zakładasz.
A można tanim sumptem - kupujesz w OBI czy innej Castoramie albo zgoła w jakim niesieciowym sklepie moskitierę z taśmą (z jednej strony przylepiec, z drugiej rzep) i sama docinasz, po czym przyklejasz do okna. Znaczy taśmę do ramy, a do niej na rzep moskitierę.

Widok niby zasiatkowany, ale nie wadzi to nijak, przejrzyste toto jak firanka.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
skanna
sob, 23 wrz 2006 - 11:09
Aaaa, jeszcze jedno, większość much i komarów, które latają u mnie w domu, przelatuje mi niestety przez drzwi balkonowe, tam szmatki z Obi nie zamontujesz, bo na balkon byś nie wyszła, czyli w tym miejscu albo nic, albo rzetelna moskitiera na ramie.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post sob, 23 wrz 2006 - 11:09
Post #3

Aaaa, jeszcze jedno, większość much i komarów, które latają u mnie w domu, przelatuje mi niestety przez drzwi balkonowe, tam szmatki z Obi nie zamontujesz, bo na balkon byś nie wyszła, czyli w tym miejscu albo nic, albo rzetelna moskitiera na ramie.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Tobatka
sob, 23 wrz 2006 - 14:26
Ja mam taką z Leroy własnie - rzep przyklejony do okna, na to siatka przycięta a wymiar (uwaga, nie naciągać, bo potem rzep się odkleja - lepiej trochę luzu siatce dać icon_wink.gif )...

Ale i tak komary włażą mi przez drzwi - z reszty domu się zlatują i czekają, aż drzwi otworzę i na hura wszystkie wlatują, wrrrr... Efekt braku moskitiery w łazienkach i w wejściu tarasowym...
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post sob, 23 wrz 2006 - 14:26
Post #4

Ja mam taką z Leroy własnie - rzep przyklejony do okna, na to siatka przycięta a wymiar (uwaga, nie naciągać, bo potem rzep się odkleja - lepiej trochę luzu siatce dać icon_wink.gif )...

Ale i tak komary włażą mi przez drzwi - z reszty domu się zlatują i czekają, aż drzwi otworzę i na hura wszystkie wlatują, wrrrr... Efekt braku moskitiery w łazienkach i w wejściu tarasowym...
Tobatka
sob, 23 wrz 2006 - 19:10
Dziś wpadła mi w ręce oferta z drzwiami i oknami w roli głównej (akurat dla nas bardzo temat na czasie, bo wczoraj zamówiliśmy okna do domu icon_smile.gif ) i tam były moskitiery w ramce montowane sezonowo, jak pisała Skanna, w ramkach, na sztywno i moskitiery rolowane, montowane w takich prowadnicach, jak rolety wewnętrzne, te materiałowe (są własnie takie w prowadnicach wzdłuż okna) icon_smile.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post sob, 23 wrz 2006 - 19:10
Post #5

Dziś wpadła mi w ręce oferta z drzwiami i oknami w roli głównej (akurat dla nas bardzo temat na czasie, bo wczoraj zamówiliśmy okna do domu icon_smile.gif ) i tam były moskitiery w ramce montowane sezonowo, jak pisała Skanna, w ramkach, na sztywno i moskitiery rolowane, montowane w takich prowadnicach, jak rolety wewnętrzne, te materiałowe (są własnie takie w prowadnicach wzdłuż okna) icon_smile.gif
myszka
pon, 25 wrz 2006 - 10:14
Muszę zatem zrobić rozeznanie na rynku. Dzięki.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post pon, 25 wrz 2006 - 10:14
Post #6

Muszę zatem zrobić rozeznanie na rynku. Dzięki.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
mamami
pon, 25 wrz 2006 - 10:31
Na drzwi balkonowe też sie da zamowic w firmie okniarskiej taką jak w hamerykanskich filmach maja czyli otwierana jak drzwi. Własnie planuje zakup takiego cuda przed przyszlorocznym latem.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post pon, 25 wrz 2006 - 10:31
Post #7

Na drzwi balkonowe też sie da zamowic w firmie okniarskiej taką jak w hamerykanskich filmach maja czyli otwierana jak drzwi. Własnie planuje zakup takiego cuda przed przyszlorocznym latem.
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 16 kwi 2007 - 22:02
Post #8

Podciągam temat, bo chciałabym sobie przed sezonem zainstalować takie cuda (w lecie nie da się spać przy zamkniętym oknie, a Wrocław, jakoże na Odrze postawiony, słynie z komarów).

Mam dwa pytania:
1. Gdzie kupowałyście moskitiery ramkowe? (Pytanie przede wszystkim do dziewczyn z Wrocławia).
2. Jak się mniej więcej kształtują ceny - nie chciałabym się naciąć w pierwszym lepszym punkcie roletkowo-żaluzjowo-okiennym (to już pytanie do "szerokiego ogółu").
Mika
pon, 16 kwi 2007 - 22:56
można zrobić samemu icon_wink.gif

ja co prawda na moskitierę się nie porwałam ale bramkę dla Antka zoroiłam coby mi na taras nie wylatywał icon_wink.gif

5 drewnianych listewek,siatka,ozdobne zdejmowane zawiasy,haczyk bądź zamek coby nie stukało o framugę i gotowe icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 16 kwi 2007 - 22:56
Post #9

można zrobić samemu icon_wink.gif

ja co prawda na moskitierę się nie porwałam ale bramkę dla Antka zoroiłam coby mi na taras nie wylatywał icon_wink.gif

5 drewnianych listewek,siatka,ozdobne zdejmowane zawiasy,haczyk bądź zamek coby nie stukało o framugę i gotowe icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 17 kwi 2007 - 09:42
Post #10

Ja mam niestety dwie lewe ręce icon_lol.gif

Właśnie dostałam maila z jednej firmy:
"Moskitierę liczy sie po obwodzie (2x szer, 2x wys.). Cena 1mb to 28zł. Można też liczyć z metra kwadratowego 1 m2 = 112zł."

Czy to dobra cena?
myszka
wto, 17 kwi 2007 - 11:01
O, właśnie - przecież miałam moskietiery kupić. icon_rolleyes.gif
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post wto, 17 kwi 2007 - 11:01
Post #11

O, właśnie - przecież miałam moskietiery kupić. icon_rolleyes.gif

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
Tobatka
wto, 17 kwi 2007 - 11:21
Ja w tym roku (i pewnie kilka następnych) z powodu cięcia kosztów (przeprowadzka i wykańczanie domu kosztuje) będę miała w oknach moskitiery siatkowe z leroy, takie na rzepy. Teraz taką mamy od kilku lat - średnio wytrzymuje 2-3 lata ciągłego rozwieszenia w oknie (nie ściągam na zimę) i narażenia na wszelkie warunki atmosferyczne.
Myjąc okno przecieram ją z kurzu i juz... Jest biała (teraz lekko szara po 2 latach icon_smile.gif ), nie ogranicza mi widoczności w sposób uciążliwy, a wolę mniej widzieć, niż drapać się i komary gonic... icon_smile.gif

Za kilka lat będziemy po kolei zamawiać moskietiery montowane do okna (zaczniemy od sypialni icon_smile.gif )... Wtedy chyba weźmiemy takie montowane na prowadnicach jak rolety, żeby mozna było podciągnąć w razie potrzeby...
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post wto, 17 kwi 2007 - 11:21
Post #12

Ja w tym roku (i pewnie kilka następnych) z powodu cięcia kosztów (przeprowadzka i wykańczanie domu kosztuje) będę miała w oknach moskitiery siatkowe z leroy, takie na rzepy. Teraz taką mamy od kilku lat - średnio wytrzymuje 2-3 lata ciągłego rozwieszenia w oknie (nie ściągam na zimę) i narażenia na wszelkie warunki atmosferyczne.
Myjąc okno przecieram ją z kurzu i juz... Jest biała (teraz lekko szara po 2 latach icon_smile.gif ), nie ogranicza mi widoczności w sposób uciążliwy, a wolę mniej widzieć, niż drapać się i komary gonic... icon_smile.gif

Za kilka lat będziemy po kolei zamawiać moskietiery montowane do okna (zaczniemy od sypialni icon_smile.gif )... Wtedy chyba weźmiemy takie montowane na prowadnicach jak rolety, żeby mozna było podciągnąć w razie potrzeby...
Erima
wto, 17 kwi 2007 - 12:21
Ja też się w końcu do moskitiery przymierzam....
Powiedzcie czy lepiej założyć w oknie czy na balkonie, bo obydwu na raz nie dam rady finansowo (chcę taką przez fachowców z prawdziwego zdarzenia zrobić i na dłużej). Okna tylko odchylam to chyba trochę za mało przewiewu, a z kolei na balkon się wychodzi, no i sama nie wiem gdzie zrobić?
Erima


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 432
Dołączył: pią, 15 wrz 06 - 15:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,504

GG:


post wto, 17 kwi 2007 - 12:21
Post #13

Ja też się w końcu do moskitiery przymierzam....
Powiedzcie czy lepiej założyć w oknie czy na balkonie, bo obydwu na raz nie dam rady finansowo (chcę taką przez fachowców z prawdziwego zdarzenia zrobić i na dłużej). Okna tylko odchylam to chyba trochę za mało przewiewu, a z kolei na balkon się wychodzi, no i sama nie wiem gdzie zrobić?

--------------------
Anio?ki - 18.11.2000, 22.03.2001, 07.06.2002 i URWISY: Erwinek 27.08.2003, Marcinek 11.10.2005

dorothyz
śro, 18 kwi 2007 - 13:39
Chyba jednak lepiej w onie a nie w drzwiach balkonowych z wiadomych przyczyn. Ja posiadam moskitiery ramkowe (takie a ramce aluminiowej) zdejmuję je tylko do mycia okien i w efekcie umyte już moskitiery zakładam odrazu na miejsce , takze tkwią w oknach cały rok nie ważne zima nie zima.
dorothyz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 594
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 09:05
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,469

GG:


post śro, 18 kwi 2007 - 13:39
Post #14

Chyba jednak lepiej w onie a nie w drzwiach balkonowych z wiadomych przyczyn. Ja posiadam moskitiery ramkowe (takie a ramce aluminiowej) zdejmuję je tylko do mycia okien i w efekcie umyte już moskitiery zakładam odrazu na miejsce , takze tkwią w oknach cały rok nie ważne zima nie zima.

--------------------
"...co nas nie zabije, to nas wzmocni..."

Dorota-mama Zuzi (23.01.2002)

Tobatka
śro, 18 kwi 2007 - 17:03
Właśnie dziś mi koleżanka pokazała leżące u niej na ziemi, czekające na zmontowanie moskitiery w aluminiowych ramkach, o których wspomniała Dorothy.
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post śro, 18 kwi 2007 - 17:03
Post #15

Właśnie dziś mi koleżanka pokazała leżące u niej na ziemi, czekające na zmontowanie moskitiery w aluminiowych ramkach, o których wspomniała Dorothy.
Jaco
śro, 18 kwi 2007 - 21:47
Fajne te zwijane icon_smile.gif

https://www.uni-kolor.waw.pl/index.php/opis...tka,zwijana.htm
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post śro, 18 kwi 2007 - 21:47
Post #16

Fajne te zwijane icon_smile.gif

https://www.uni-kolor.waw.pl/index.php/opis...tka,zwijana.htm

--------------------
Jacobina - mama Kuby






Maciejonka
śro, 18 kwi 2007 - 22:36
Mi maż zakłada moskitiery (castorama, Liroy) troszke inaczej niz na instrukcji. Najpierw wyciaga tą uszczelkę co jest w ramach okiennych i potem śrubokrętem szerokim wpycha je na miejsce łapiąc siatkę. Siatka jest dobrze naciągnięta, uszczelki nie wypadaja (od kilku lat mam tak zakładane). W tym roku chciałabym zmienić bo ta siatka którą mam ma za duze oczka. Szukam takiej zeby w kwadracie jeszcze się nitki krzyzowały.
No i najlepsze są czarne. Nie dość, ze brudu nie wdać to jeszcze nie daje takiego firankowatego widoku. icon_rolleyes.gif
W moim bloku wyjścia na balkon są dwuskrzydłowe. Siatka na jednym moze wisieć okrągły rok.
Maciejonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,077
Dołączył: śro, 23 lip 03 - 13:51
Skąd: Jastrzębie
Nr użytkownika: 920

GG:


post śro, 18 kwi 2007 - 22:36
Post #17

Mi maż zakłada moskitiery (castorama, Liroy) troszke inaczej niz na instrukcji. Najpierw wyciaga tą uszczelkę co jest w ramach okiennych i potem śrubokrętem szerokim wpycha je na miejsce łapiąc siatkę. Siatka jest dobrze naciągnięta, uszczelki nie wypadaja (od kilku lat mam tak zakładane). W tym roku chciałabym zmienić bo ta siatka którą mam ma za duze oczka. Szukam takiej zeby w kwadracie jeszcze się nitki krzyzowały.
No i najlepsze są czarne. Nie dość, ze brudu nie wdać to jeszcze nie daje takiego firankowatego widoku. icon_rolleyes.gif
W moim bloku wyjścia na balkon są dwuskrzydłowe. Siatka na jednym moze wisieć okrągły rok.

--------------------
Asia. Mama Szymonka (08.01.2004) i Piotrusia (23.07.2007)





WSTAĆ
PRZEŻYĆ
IŚĆ SPAĆ
lazurowa
czw, 04 sie 2011 - 14:10
Witam,
Chciałam przestrzec przed moskitierami z marketów, które ktoś tutaj opisywał. Chodzi o te przyklejane z samodzielnym montażem. Kupiłam takie jakiś czas temu i to był ostatni raz. Montaż może i prosty, ale tak: takie moskitiery słabo się trzymają, później zaczynają się odlepiać. Są wykonane z kiepskich materiałów i bardzo szybko się drą - wystarczy, że kot wejdzie na parapet.
Teraz mam moskitiery ze sklepu, który ma wysokiej jakości produkty i zajmuje się też montażem i od dłuższego czasu nie narzekam. Chodzi o takie moskitiery: link usunięty przez moderatora
czyli przykręcane do ramy. Na zime można to oczywiście zdjąć.
lazurowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: czw, 04 sie 11 - 14:03
Nr użytkownika: 37,337




post czw, 04 sie 2011 - 14:10
Post #18

Witam,
Chciałam przestrzec przed moskitierami z marketów, które ktoś tutaj opisywał. Chodzi o te przyklejane z samodzielnym montażem. Kupiłam takie jakiś czas temu i to był ostatni raz. Montaż może i prosty, ale tak: takie moskitiery słabo się trzymają, później zaczynają się odlepiać. Są wykonane z kiepskich materiałów i bardzo szybko się drą - wystarczy, że kot wejdzie na parapet.
Teraz mam moskitiery ze sklepu, który ma wysokiej jakości produkty i zajmuje się też montażem i od dłuższego czasu nie narzekam. Chodzi o takie moskitiery: link usunięty przez moderatora
czyli przykręcane do ramy. Na zime można to oczywiście zdjąć.
hobbit99
pon, 06 maj 2013 - 13:50
tu masz filmik jak Å‚atwo i szybko samodzielnie montuje siÄ™ moskitiere (edytowane przez moderatora)
hobbit99


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 06 maj 13 - 13:46
Nr użytkownika: 42,127




post pon, 06 maj 2013 - 13:50
Post #19

tu masz filmik jak Å‚atwo i szybko samodzielnie montuje siÄ™ moskitiere (edytowane przez moderatora)
> moskitiery
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 01:42
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama