Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Jakie okna pcv?

> 
Pysio
czw, 07 lip 2011 - 16:31
Zamierzam wymienić okna w całym mieszkaniu, na okna pcv z tzw. średniej półki. I mam problem, jak zwykle nie umiem zdecydować, która oferta jest lepsza. Mam do wyboru okna aluplastu, kbe i dobroplast. Może podpowiecie mi co sądzicie o tych firmach. I jakie okna posiadacie i czy jesteście zdowolone?
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post czw, 07 lip 2011 - 16:31
Post #1

Zamierzam wymienić okna w całym mieszkaniu, na okna pcv z tzw. średniej półki. I mam problem, jak zwykle nie umiem zdecydować, która oferta jest lepsza. Mam do wyboru okna aluplastu, kbe i dobroplast. Może podpowiecie mi co sądzicie o tych firmach. I jakie okna posiadacie i czy jesteście zdowolone?

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003
lornetka
czw, 07 lip 2011 - 17:03
och, na temat okien to ja mogę godzinami icon_smile.gif (z branży jestem icon_wink.gif)
Przy doborze okien zwróć uwagę na głębokość zabudowy (przy standardowych oknach dobrze byś wybrała 74mm).
Teraz chwytem marketingowych jest ilość komór, jednak one mają znikomy wpływ na przenikanie ciepła- bo to tylko chwyt marketingowy icon_wink.gif
Poproś wszystkie firmy o oferty, porównaj sobie współczynnik przenikania ciepła i głębokość zabudowy (im mniejszy współczynnik przenikania ciepła tym lepiej).
Jeszcze zastanów się czy chcesz pakiet dwuszybowy, czy trzyszybowy i polecałabym ci tzw. ciepłą ramkę, która nie jest droga a zmniejsza przenikanie ciepła o 10% i ładnie wygląda icon_wink.gif

ReasumujÄ…c:
- głębokość zabudowy (bardzo ważna rzecz)
-współczynnik przenikania ciepła (jeszcze ważniejsze)

i wtedy będziesz wiedzieć, które okna są dobre!
lornetka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,848
Dołączył: nie, 18 cze 06 - 17:40
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 6,309




post czw, 07 lip 2011 - 17:03
Post #2

och, na temat okien to ja mogę godzinami icon_smile.gif (z branży jestem icon_wink.gif)
Przy doborze okien zwróć uwagę na głębokość zabudowy (przy standardowych oknach dobrze byś wybrała 74mm).
Teraz chwytem marketingowych jest ilość komór, jednak one mają znikomy wpływ na przenikanie ciepła- bo to tylko chwyt marketingowy icon_wink.gif
Poproś wszystkie firmy o oferty, porównaj sobie współczynnik przenikania ciepła i głębokość zabudowy (im mniejszy współczynnik przenikania ciepła tym lepiej).
Jeszcze zastanów się czy chcesz pakiet dwuszybowy, czy trzyszybowy i polecałabym ci tzw. ciepłą ramkę, która nie jest droga a zmniejsza przenikanie ciepła o 10% i ładnie wygląda icon_wink.gif

ReasumujÄ…c:
- głębokość zabudowy (bardzo ważna rzecz)
-współczynnik przenikania ciepła (jeszcze ważniejsze)

i wtedy będziesz wiedzieć, które okna są dobre!
Pysio
czw, 07 lip 2011 - 17:09
Aguutka piszÄ™ pw
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post czw, 07 lip 2011 - 17:09
Post #3

Aguutka piszÄ™ pw

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003
lornetka
czw, 07 lip 2011 - 17:29
pisz śmiało icon_smile.gif
lornetka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,848
Dołączył: nie, 18 cze 06 - 17:40
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 6,309




post czw, 07 lip 2011 - 17:29
Post #4

pisz śmiało icon_smile.gif
goralka
czw, 07 lip 2011 - 23:56
mogę i ja się podpiąć pod temat?
chcemy wybrać okna i wahamy się między dwoma producentami: oknoplus i oknoplast.
Oknoplus:
- współczynnik dla całego okna U=0,9
- 3-szybowe (spotkaliśmy się z opinią, że są cięższe, a przez to zdarzają się pęknięcia zawiasów)

Oknoplast:
- współczynnik dla całego okna U=1,25
- chyba 2-szybowe, ale teraz nie mogę znaleźć :/

Czy warto obstawać przy współczynniku U jako najważniejszym parametrze wyboru okna? czy na coś innego powinniśmy zwrócić uwagę? dlaczego ta grubość ramki jest taka ważna?
goralka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,340
Dołączył: nie, 19 kwi 09 - 17:58
SkÄ…d: krk
Nr użytkownika: 26,751

GG:


post czw, 07 lip 2011 - 23:56
Post #5

mogę i ja się podpiąć pod temat?
chcemy wybrać okna i wahamy się między dwoma producentami: oknoplus i oknoplast.
Oknoplus:
- współczynnik dla całego okna U=0,9
- 3-szybowe (spotkaliśmy się z opinią, że są cięższe, a przez to zdarzają się pęknięcia zawiasów)

Oknoplast:
- współczynnik dla całego okna U=1,25
- chyba 2-szybowe, ale teraz nie mogę znaleźć :/

Czy warto obstawać przy współczynniku U jako najważniejszym parametrze wyboru okna? czy na coś innego powinniśmy zwrócić uwagę? dlaczego ta grubość ramki jest taka ważna?

--------------------
milutka
piÄ…, 08 lip 2011 - 01:01
CYTAT(Aguutka @ Thu, 07 Jul 2011 - 18:03) *
och, na temat okien to ja mogę godzinami icon_smile.gif (z branży jestem icon_wink.gif)
Przy doborze okien zwróć uwagę na głębokość zabudowy (przy standardowych oknach dobrze byś wybrała 74mm).
Teraz chwytem marketingowych jest ilość komór, jednak one mają znikomy wpływ na przenikanie ciepła- bo to tylko chwyt marketingowy icon_wink.gif
Poproś wszystkie firmy o oferty, porównaj sobie współczynnik przenikania ciepła i głębokość zabudowy (im mniejszy współczynnik przenikania ciepła tym lepiej).
Jeszcze zastanów się czy chcesz pakiet dwuszybowy, czy trzyszybowy i polecałabym ci tzw. ciepłą ramkę, która nie jest droga a zmniejsza przenikanie ciepła o 10% i ładnie wygląda icon_wink.gif

ReasumujÄ…c:
- głębokość zabudowy (bardzo ważna rzecz)
-współczynnik przenikania ciepła (jeszcze ważniejsze)


Ale chyba to nie są wtedy okna ze średniej półki ?




ALUPLAST odradzam, do kitu są, mam je, klamki się psują, ciężko się zamykają. Nie wiem czy wszędzie takie same są z aluplast, ale w Zielonej Górze zakupione są do bani.

Edit: Agutka tez mam pytanie do Ciebie, czy istnieją okna bez parapetów? tzn takie do których nie trzeba zakładać parapetów?

Ten post edytował milutka pią, 08 lip 2011 - 01:03
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post piÄ…, 08 lip 2011 - 01:01
Post #6

CYTAT(Aguutka @ Thu, 07 Jul 2011 - 18:03) *
och, na temat okien to ja mogę godzinami icon_smile.gif (z branży jestem icon_wink.gif)
Przy doborze okien zwróć uwagę na głębokość zabudowy (przy standardowych oknach dobrze byś wybrała 74mm).
Teraz chwytem marketingowych jest ilość komór, jednak one mają znikomy wpływ na przenikanie ciepła- bo to tylko chwyt marketingowy icon_wink.gif
Poproś wszystkie firmy o oferty, porównaj sobie współczynnik przenikania ciepła i głębokość zabudowy (im mniejszy współczynnik przenikania ciepła tym lepiej).
Jeszcze zastanów się czy chcesz pakiet dwuszybowy, czy trzyszybowy i polecałabym ci tzw. ciepłą ramkę, która nie jest droga a zmniejsza przenikanie ciepła o 10% i ładnie wygląda icon_wink.gif

ReasumujÄ…c:
- głębokość zabudowy (bardzo ważna rzecz)
-współczynnik przenikania ciepła (jeszcze ważniejsze)


Ale chyba to nie są wtedy okna ze średniej półki ?




ALUPLAST odradzam, do kitu są, mam je, klamki się psują, ciężko się zamykają. Nie wiem czy wszędzie takie same są z aluplast, ale w Zielonej Górze zakupione są do bani.

Edit: Agutka tez mam pytanie do Ciebie, czy istnieją okna bez parapetów? tzn takie do których nie trzeba zakładać parapetów?

--------------------
lornetka
piÄ…, 08 lip 2011 - 09:01
Goralka to prawda, że okna 3-szybowe są cięższe, dlatego przy większych wymiarach lepiej robić je 2 skrzydłowe. Głębokość zabudowy jest ważna im głębsza zabudowa okna tym lepsze parametry temoizolacyjne. Współczynnik U, jest bardzo ważny, jeśli nie chcesz by ciepło uciekało przez okno.
Współczynnik 0,9 to bardzo dobry parametr, ale pamiętać trzeba, że współczynnik do każdego okna jest inny, uzależniony jest on od funkcji okna, przegródek itp. dlatego przy ofertach dobrze jest prosić o współczynnik przenikania ciepła dla szyby i okna dla każdego okna osobno.
Oknoplast na pewno 2-szybowy, bo to typowy parametr dla 2 szybowych okien.
Zapytaj koniecznie o ciepłą ramkę, bo ona naprawdę dużo daje, a droga nie jest icon_wink.gif (ona także zapobiega skraplaniu pary wodnej na obrzeżach szyby, przez co szyby nie parują)

Milutka Twoje okna wymagają regulacji, skontaktuj się z biurem i zgłoś reklamację, powinni przyjechać i wyregulować okna, a wtedy będą działać jak należy icon_wink.gif
Okna bez parapetów sa jak najbardziej możliwe, to kwestia montażu i obróbki tynkarskiej icon_wink.gif

CYTAT
Ale chyba to nie są wtedy okna ze średniej półki ?


no, ja pisałam o standardzie icon_wink.gif

Ten post edytował Aguutka pią, 08 lip 2011 - 09:06
lornetka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,848
Dołączył: nie, 18 cze 06 - 17:40
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 6,309




post piÄ…, 08 lip 2011 - 09:01
Post #7

Goralka to prawda, że okna 3-szybowe są cięższe, dlatego przy większych wymiarach lepiej robić je 2 skrzydłowe. Głębokość zabudowy jest ważna im głębsza zabudowa okna tym lepsze parametry temoizolacyjne. Współczynnik U, jest bardzo ważny, jeśli nie chcesz by ciepło uciekało przez okno.
Współczynnik 0,9 to bardzo dobry parametr, ale pamiętać trzeba, że współczynnik do każdego okna jest inny, uzależniony jest on od funkcji okna, przegródek itp. dlatego przy ofertach dobrze jest prosić o współczynnik przenikania ciepła dla szyby i okna dla każdego okna osobno.
Oknoplast na pewno 2-szybowy, bo to typowy parametr dla 2 szybowych okien.
Zapytaj koniecznie o ciepłą ramkę, bo ona naprawdę dużo daje, a droga nie jest icon_wink.gif (ona także zapobiega skraplaniu pary wodnej na obrzeżach szyby, przez co szyby nie parują)

Milutka Twoje okna wymagają regulacji, skontaktuj się z biurem i zgłoś reklamację, powinni przyjechać i wyregulować okna, a wtedy będą działać jak należy icon_wink.gif
Okna bez parapetów sa jak najbardziej możliwe, to kwestia montażu i obróbki tynkarskiej icon_wink.gif

CYTAT
Ale chyba to nie są wtedy okna ze średniej półki ?


no, ja pisałam o standardzie icon_wink.gif
agabr
piÄ…, 08 lip 2011 - 09:56
Polecam oknoplast , mam w domu okna 2 roznych firm i te oknoplastu sa bez zarzutu , ale nie wiem czy to nie zalezy tez od drużyny icon_smile.gif montujacej .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post piÄ…, 08 lip 2011 - 09:56
Post #8

Polecam oknoplast , mam w domu okna 2 roznych firm i te oknoplastu sa bez zarzutu , ale nie wiem czy to nie zalezy tez od drużyny icon_smile.gif montujacej .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
anetadr
piÄ…, 08 lip 2011 - 10:26
Ja mam okna Deceuninck. Zamontowane chyba z 10 lat temu. Działają bez zarzutu. Plastik w ogóle nie żółknie.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post piÄ…, 08 lip 2011 - 10:26
Post #9

Ja mam okna Deceuninck. Zamontowane chyba z 10 lat temu. Działają bez zarzutu. Plastik w ogóle nie żółknie.

Aneta


--------------------
goralka
piÄ…, 08 lip 2011 - 22:39
CYTAT(Aguutka @ Fri, 08 Jul 2011 - 10:01) *
Goralka to prawda, że okna 3-szybowe są cięższe, dlatego przy większych wymiarach lepiej robić je 2 skrzydłowe. Głębokość zabudowy jest ważna im głębsza zabudowa okna tym lepsze parametry temoizolacyjne. Współczynnik U, jest bardzo ważny, jeśli nie chcesz by ciepło uciekało przez okno.
Współczynnik 0,9 to bardzo dobry parametr, ale pamiętać trzeba, że współczynnik do każdego okna jest inny, uzależniony jest on od funkcji okna, przegródek itp. dlatego przy ofertach dobrze jest prosić o współczynnik przenikania ciepła dla szyby i okna dla każdego okna osobno.
Oknoplast na pewno 2-szybowy, bo to typowy parametr dla 2 szybowych okien.
Zapytaj koniecznie o ciepłą ramkę, bo ona naprawdę dużo daje, a droga nie jest icon_wink.gif (ona także zapobiega skraplaniu pary wodnej na obrzeżach szyby, przez co szyby nie parują)

w oknoplusie pan właśnie zachwalał okna, że niby u nich to U jest najniższe i konkurencja jest daleko w tyle...
Ale zastanawiam się, o ile więcej procentowo zatrzymuje ciepła takie okno? bo różnica w cenie jest spora, pytanie czy to się nam w ogrzewaniu zwróci?
jutro jeszcze pójdziemy do oknoplastu i dopytam o tę ciepłą ramkę

Ten post edytował goralka śro, 03 sie 2011 - 11:41
goralka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,340
Dołączył: nie, 19 kwi 09 - 17:58
SkÄ…d: krk
Nr użytkownika: 26,751

GG:


post piÄ…, 08 lip 2011 - 22:39
Post #10

CYTAT(Aguutka @ Fri, 08 Jul 2011 - 10:01) *
Goralka to prawda, że okna 3-szybowe są cięższe, dlatego przy większych wymiarach lepiej robić je 2 skrzydłowe. Głębokość zabudowy jest ważna im głębsza zabudowa okna tym lepsze parametry temoizolacyjne. Współczynnik U, jest bardzo ważny, jeśli nie chcesz by ciepło uciekało przez okno.
Współczynnik 0,9 to bardzo dobry parametr, ale pamiętać trzeba, że współczynnik do każdego okna jest inny, uzależniony jest on od funkcji okna, przegródek itp. dlatego przy ofertach dobrze jest prosić o współczynnik przenikania ciepła dla szyby i okna dla każdego okna osobno.
Oknoplast na pewno 2-szybowy, bo to typowy parametr dla 2 szybowych okien.
Zapytaj koniecznie o ciepłą ramkę, bo ona naprawdę dużo daje, a droga nie jest icon_wink.gif (ona także zapobiega skraplaniu pary wodnej na obrzeżach szyby, przez co szyby nie parują)

w oknoplusie pan właśnie zachwalał okna, że niby u nich to U jest najniższe i konkurencja jest daleko w tyle...
Ale zastanawiam się, o ile więcej procentowo zatrzymuje ciepła takie okno? bo różnica w cenie jest spora, pytanie czy to się nam w ogrzewaniu zwróci?
jutro jeszcze pójdziemy do oknoplastu i dopytam o tę ciepłą ramkę

--------------------
lornetka
sob, 09 lip 2011 - 09:20
Goralka a to chcesz w okna energooszczędne zainwestować tak? (szerokość zabudowy powyżej 83 mm, 3 szyby)
To spytam tak, czy te okna mają być w domku?
JakÄ… macie wentylacjÄ™?
Jaką macie grubość ocieplenia budynku?
Jak odpowiesz na te pytanie, odpowiem Ci czy okna energooszczędne maja w ogóle sens icon_wink.gif

Jeśli posiadacie wentylację mechaniczną (rekuperator), ocieplenie powyżej 20 cm, to wtedy koszty ogrzewania przy zastosowaniu okien energooszczędnych obniża się o połowę.

Możesz poprosić również o wycenę standardowych okien, w pakiecie 3 szybowym + ciepła ramka (ok. 20zł na jednym oknie) i wówczas U jest bliski 1, a to też malutko, a oszczędność duża.

Ten post edytował Aguutka sob, 09 lip 2011 - 09:28
lornetka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,848
Dołączył: nie, 18 cze 06 - 17:40
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 6,309




post sob, 09 lip 2011 - 09:20
Post #11

Goralka a to chcesz w okna energooszczędne zainwestować tak? (szerokość zabudowy powyżej 83 mm, 3 szyby)
To spytam tak, czy te okna mają być w domku?
JakÄ… macie wentylacjÄ™?
Jaką macie grubość ocieplenia budynku?
Jak odpowiesz na te pytanie, odpowiem Ci czy okna energooszczędne maja w ogóle sens icon_wink.gif

Jeśli posiadacie wentylację mechaniczną (rekuperator), ocieplenie powyżej 20 cm, to wtedy koszty ogrzewania przy zastosowaniu okien energooszczędnych obniża się o połowę.

Możesz poprosić również o wycenę standardowych okien, w pakiecie 3 szybowym + ciepła ramka (ok. 20zł na jednym oknie) i wówczas U jest bliski 1, a to też malutko, a oszczędność duża.
goralka
pon, 11 lip 2011 - 10:18
wydaje mi się, że to zwykłe okna do domku, art plus thermo z oknoplusa.
Dom jest z lat bodajże 60 czy 70, będzie ocieplony, wykonawca wspominał coś o 12 cm, co do wentylacji to nie wiem o co pytasz, poproszę pytanie pomocnicze icon_biggrin.gif
rekuperatora nie przewidujemy
Dom dopiero kupujemy, tak więc chcemy dobrze remont przewidzieć icon_smile.gif
goralka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,340
Dołączył: nie, 19 kwi 09 - 17:58
SkÄ…d: krk
Nr użytkownika: 26,751

GG:


post pon, 11 lip 2011 - 10:18
Post #12

wydaje mi się, że to zwykłe okna do domku, art plus thermo z oknoplusa.
Dom jest z lat bodajże 60 czy 70, będzie ocieplony, wykonawca wspominał coś o 12 cm, co do wentylacji to nie wiem o co pytasz, poproszę pytanie pomocnicze icon_biggrin.gif
rekuperatora nie przewidujemy
Dom dopiero kupujemy, tak więc chcemy dobrze remont przewidzieć icon_smile.gif

--------------------
lornetka
wto, 12 lip 2011 - 13:08
Goralka w takim razie nie ma sensu inwestować w okna energooszczędne, bo i tak całe ciepło będzie Ci kominem ulatywać icon_wink.gif
Profil o szerokości zabudowy 73mm jak podaje Oknoplus jest w sam raz, ewentualnie nad pakietem trzyszybowym U-0,6 możesz się zastanowić icon_wink.gif
Myślę, że to dobry wybór.
lornetka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,848
Dołączył: nie, 18 cze 06 - 17:40
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 6,309




post wto, 12 lip 2011 - 13:08
Post #13

Goralka w takim razie nie ma sensu inwestować w okna energooszczędne, bo i tak całe ciepło będzie Ci kominem ulatywać icon_wink.gif
Profil o szerokości zabudowy 73mm jak podaje Oknoplus jest w sam raz, ewentualnie nad pakietem trzyszybowym U-0,6 możesz się zastanowić icon_wink.gif
Myślę, że to dobry wybór.
goralka
wto, 12 lip 2011 - 14:01
myśleliśmy właśnie o 3-szybowych, bo podobno też lepiej izolują hałas...
dzięki za pomoc przytul.gif
goralka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,340
Dołączył: nie, 19 kwi 09 - 17:58
SkÄ…d: krk
Nr użytkownika: 26,751

GG:


post wto, 12 lip 2011 - 14:01
Post #14

myśleliśmy właśnie o 3-szybowych, bo podobno też lepiej izolują hałas...
dzięki za pomoc przytul.gif


--------------------
lornetka
wto, 12 lip 2011 - 14:06
i przede wszystkim zmniejszają przenikanie ciepła, bylebyś pakietu trzyszybowego nie wkładała w profil 70mm icon_wink.gif
lornetka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,848
Dołączył: nie, 18 cze 06 - 17:40
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 6,309




post wto, 12 lip 2011 - 14:06
Post #15

i przede wszystkim zmniejszają przenikanie ciepła, bylebyś pakietu trzyszybowego nie wkładała w profil 70mm icon_wink.gif
goralka
wto, 12 lip 2011 - 14:15
a jaki ma być profil do 3-szybowych?
goralka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,340
Dołączył: nie, 19 kwi 09 - 17:58
SkÄ…d: krk
Nr użytkownika: 26,751

GG:


post wto, 12 lip 2011 - 14:15
Post #16

a jaki ma być profil do 3-szybowych?

--------------------
lornetka
wto, 12 lip 2011 - 14:33
no właśnie ten profil 73 mm jest już ok do 3-szybowych, byle nie mniejszy i pamiętaj, że 3-szybowe skrzydło waży nawet 50 kg!! Dlatego staraj się nie robić zbyt szerokich jednoskrzydłowych okien (max. 1300 mm szerokości, ale to max więc zaleca się mniejsze jednoskrzydłowe w pakiecie 3 szybowym)
lornetka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,848
Dołączył: nie, 18 cze 06 - 17:40
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 6,309




post wto, 12 lip 2011 - 14:33
Post #17

no właśnie ten profil 73 mm jest już ok do 3-szybowych, byle nie mniejszy i pamiętaj, że 3-szybowe skrzydło waży nawet 50 kg!! Dlatego staraj się nie robić zbyt szerokich jednoskrzydłowych okien (max. 1300 mm szerokości, ale to max więc zaleca się mniejsze jednoskrzydłowe w pakiecie 3 szybowym)
goralka
wto, 12 lip 2011 - 23:24
o widzisz, nie ma to jak rozmowa z fachowcem icon_smile.gif
zerknęłam na wycenę i podane wymiary - żadne okno w podstawie nie ma 1300 mm, zresztą nie bardzo mamy możliwość zmieniania ich wyglądu icon_wink.gif
to jutro idziemy zamawiać pana na profesjonalne obmierzenie i kupujemy icon_smile.gif
raz jeszcze dziękuję ci za pomoc przytul.gif
goralka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,340
Dołączył: nie, 19 kwi 09 - 17:58
SkÄ…d: krk
Nr użytkownika: 26,751

GG:


post wto, 12 lip 2011 - 23:24
Post #18

o widzisz, nie ma to jak rozmowa z fachowcem icon_smile.gif
zerknęłam na wycenę i podane wymiary - żadne okno w podstawie nie ma 1300 mm, zresztą nie bardzo mamy możliwość zmieniania ich wyglądu icon_wink.gif
to jutro idziemy zamawiać pana na profesjonalne obmierzenie i kupujemy icon_smile.gif
raz jeszcze dziękuję ci za pomoc przytul.gif

--------------------
lornetka
śro, 13 lip 2011 - 14:37
Goralka okno w podstawie może mieć nawet więcej jak 1300, byleby jedno skrzydło nie miało aż tyle, a piszesz, że nie ma więc luz. Oby się dobrze użytkowało!
lornetka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,848
Dołączył: nie, 18 cze 06 - 17:40
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 6,309




post śro, 13 lip 2011 - 14:37
Post #19

Goralka okno w podstawie może mieć nawet więcej jak 1300, byleby jedno skrzydło nie miało aż tyle, a piszesz, że nie ma więc luz. Oby się dobrze użytkowało!
milutka
pon, 25 lip 2011 - 11:50
Aguutka jako do profesjonalistki mam do Ciebie pytanie icon_wink.gif
Czy to prawda , że okna schuco są o wiele lepsze od veka?

I do tego o wiele droższe? chodzi mi o okna, szyba zespolona jednokomorowa, jakiś PMS:16mm .

No i na przykład okno tej firmy schuco 1,30x1,90 ile może kosztować?
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 25 lip 2011 - 11:50
Post #20

Aguutka jako do profesjonalistki mam do Ciebie pytanie icon_wink.gif
Czy to prawda , że okna schuco są o wiele lepsze od veka?

I do tego o wiele droższe? chodzi mi o okna, szyba zespolona jednokomorowa, jakiś PMS:16mm .

No i na przykład okno tej firmy schuco 1,30x1,90 ile może kosztować?

--------------------
> Jakie okna pcv?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama