Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
23 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Ciasta i ciasteczka

> 
marghe.
pon, 24 sty 2005 - 22:43
BArdzo proste "ciasteczka" / czekoladki


1,5 szklanki cukru
1/2 szklanki kakao
8 lyzek mleka
1/2 kostki masła
2 szklanki płatków owsianych
zapach (ulubiony.. u nas był arakowy)
orzechy

Cukier, masło, kako i mleko zagotowac. Dodac zapach. Nie zdejmując z ognia dosypywać płatki ciągl emieszając.
Zagotować , ciągle mieszając utrzymywac na małym ogniu ca 10 -15 min.
Formowac małe ciasteczka (na papierze do pieczenie np) .Posypac pokruszonymi orzechami (niekoniecznie)
Jesć jak tylko wystygna - wtedy sa ciągutkowe.. później twardnieją.. ale nadal są smaczne.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 24 sty 2005 - 22:43
Post #21

BArdzo proste "ciasteczka" / czekoladki


1,5 szklanki cukru
1/2 szklanki kakao
8 lyzek mleka
1/2 kostki masła
2 szklanki płatków owsianych
zapach (ulubiony.. u nas był arakowy)
orzechy

Cukier, masło, kako i mleko zagotowac. Dodac zapach. Nie zdejmując z ognia dosypywać płatki ciągl emieszając.
Zagotować , ciągle mieszając utrzymywac na małym ogniu ca 10 -15 min.
Formowac małe ciasteczka (na papierze do pieczenie np) .Posypac pokruszonymi orzechami (niekoniecznie)
Jesć jak tylko wystygna - wtedy sa ciągutkowe.. później twardnieją.. ale nadal są smaczne.
Kasia Sz.
pon, 24 sty 2005 - 23:09
CYTAT(marghe.)
1/32 kosti masła


...to ile to wchodzi... plasterek ? icon_eek.gif icon_smile.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post pon, 24 sty 2005 - 23:09
Post #22

CYTAT(marghe.)
1/32 kosti masła


...to ile to wchodzi... plasterek ? icon_eek.gif icon_smile.gif

--------------------
marghe.
śro, 26 sty 2005 - 09:11
CYTAT(Kasia.Sz)
CYTAT(marghe.)
1/32 kosti masła


...to ile to wchodzi... plasterek ? icon_eek.gif icon_smile.gif

icon_redface.gif poprawiłam
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 26 sty 2005 - 09:11
Post #23

CYTAT(Kasia.Sz)
CYTAT(marghe.)
1/32 kosti masła


...to ile to wchodzi... plasterek ? icon_eek.gif icon_smile.gif

icon_redface.gif poprawiłam
Ika
sob, 29 sty 2005 - 22:47
Muffiny jabłkowo-kukurydziane

1 szklanka mąki
1 szklanka mąki kukurydzianej
1/4 szklanka cukru
1 łyżka proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli
2 jajka ubite widelcem
2/3 szklanki słodzonego musu jabłkowego
1/2 szklanki mleka
1/4 szklanki oleju
1 jabłko, obrane i pokrojone w drobną kostkę


3-4 jabłka zetrzeć na drobnej tarce, rozgotować z cukrem.
Wymieszać osobno suche składniki i mokre. Połączyć, dodać pokrojone w drobną kosteczkę jabłko. Piec w 200 stopni 20-25 min.

Mnie mus jabłkowy wyszedł taki pyszny, ze zeżarłam połowę... icon_redface.gif Na szczęście było go sporo, bo mam duże jabłka, więc jutro mogę zrobić kolejną porcję muffinków icon_wink.gif

Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post sob, 29 sty 2005 - 22:47
Post #24

Muffiny jabłkowo-kukurydziane

1 szklanka mąki
1 szklanka mąki kukurydzianej
1/4 szklanka cukru
1 łyżka proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli
2 jajka ubite widelcem
2/3 szklanki słodzonego musu jabłkowego
1/2 szklanki mleka
1/4 szklanki oleju
1 jabłko, obrane i pokrojone w drobną kostkę


3-4 jabłka zetrzeć na drobnej tarce, rozgotować z cukrem.
Wymieszać osobno suche składniki i mokre. Połączyć, dodać pokrojone w drobną kosteczkę jabłko. Piec w 200 stopni 20-25 min.

Mnie mus jabłkowy wyszedł taki pyszny, ze zeżarłam połowę... icon_redface.gif Na szczęście było go sporo, bo mam duże jabłka, więc jutro mogę zrobić kolejną porcję muffinków icon_wink.gif



--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
lea

Go??







post nie, 30 sty 2005 - 15:32
Post #25

no to wrzucam swoje sprawdzone przepisy icon_smile.gif

sernik z brzoskwiniami:

ciasto:
3 szklanki mąki
1 kostka margaryny
3 łyżki cukru
5 żółtek
3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

połączyć składniki, do 1/3 części ciasta dodać 4 łyżki kakao, obie części ciasta wkładamy na jakieś 30 min do lodówki

masa serowa:
1 kg sera
2 jaja
2 budynie śmietankowe ( w proszku nie gotować ! )
1 kostka margaryny
1szkl. cukru

połączyć składniki.
Schłodzone białe ciasto zetrzec na tarce na wysmarowana i wysypaną mąką blachę. Na to ciasto wlewamy masę serową. Na ser ułozyć brzoskwinie. Z 5 białek ubić pianę i powoli dodawać do niej 1 szkl. cukru. ubita piane połozyc na owoce, na owoce zetrzeć ciemne ciasto.

Piec ok 1 godz. w temp 180C





CIASTECZKA KAKAOWE NIEPIECZONE

20 dkg zmielonych przez maszynkę orzechów laskowych
1/2 paczki biszkoptów okrągłych - również zmielić
2 żółtka
10dkg masła
15dkg cukru pudru
1 łyżka prawdziwego kakao
1 łyżki rumu

DO OZDOBIENIA
czekolada do gotowania
połówki orzechów włoskich albo migdałów

Ciasto ugnieść musi odchodzić od palców , nie może się kleić. Włozyc na 20min do lodówki. Rozwałkować i wykrajać foremką ( kształt
łezki, serca, gwiazdki...)
przygotować czekoladę maczamy w niej jedną strone ciastka i przyklejamy orzech ew. migdał odstawiamy na blaszke do wystygnięcia
czekolady.

MAROKANKI

14dkg masła
1/4l mleka
14dkg cukru
4dkg mąki tortowej
15dkg grubo pokrojonych orzechów laskowych
5dkg rodzynek
1 opakowanie kandyzowanych owoców

DO OZDOBIENIA CZEKOLADA DO GOTOWANIA

mleko, masło cukier gotujemy, dodamy mąkę, orzechy, rodzynki,owoce kandyzowane, cały czas gotując. Aż się wszystko razem pogotuje
i będzie gęstło wyłańczamy gaz.
najlepiej dopiero w drugim dniu ( niekoniecznie ale musi masa wystygnąć ) masę nabieramy małą łyżeczką i kładziemy takie grudki -
placuszki na wysmarowaną delikatnie tłuszczem blachę. I polewamy czekoladą. Pozostawiamy do zastygniecią.

ZLEPIANKI ( bardzo proste do wykonania i moje ulubione )

25dkg masła
13dkg cukru
37dkg maki tortowej
1 jajko
dżem albo nutella

ciasto ugnieść musi być stałej konsystencji i odchodzić z łatwością od palców. Włożyć na 20-25min do lodówki. Potem wyjąć
wywałkować i wykrajać foremką jeden wzór (może być więcej ale ciasteczka bedą sklejane więc kółka nie skleimy z serduszkiem )
kładziemy na wysmarowaną i wysypana mąką blaszke i pieczemy w temp. ok 180C . Ciasteczka są kruche i maja żółciuski kolorek.
Sklejamy łącząc ciasteczka dżemem albo nutelą. Sypiemy cukrem pudrem.



WANILIOWE ROGALIKI

44dkg mąki tortowej
24dkg masła
14dkg cukru pudru
1 cukier waniliowy
1 jajko

ugnieść ciasto stałej konsystencji i równiez powinno łatwo odchodzić od palców ( nie zawsze tak jest ) włożyć na 25min do lodówki
po czym robić małe kuleczki i tworzyć z nich maciupeńkie rogaliki jakieś 5cm. Proszę się nie denerwować , bo lubią się łamać . Na wysmarowanej i wysypanej blaszce piec w temp. 180C jak zwykle sprawdzając czas pieczenia ok 20- 30min ( różnie bywa)
gotowe sypiemy cukrem pudrem wymieszanym z cukrem waniliowym


Rogaliki z jabłakami

ok. 40dkg mąki tortowej piszę ok. bo mi te 40 nigdy nie starcza i dosypuję.
1 margaryna zwykła
1 szklanka wody

ciasto ugniatamy tak aby sie nie kleiło ( wyjdzie podobne do francuskiego ale nie całkiem )

wkładamy na 20min do lodówki.

potem wałkujemy i nozem wycinamy koło, koło dzielimy na trójkaty ( tak jak tort czy pizzę ).

na środek kładziemy np. starte jabłka z cynamonem i rodzynkami ale może byc równiez ser pleśniowy, ser biały - co kto
lubi...

potem dwa górne rogi zwijamy dośrodka i zawijamy w rogalik

smarujemy ( nie koniecznie ) żółtkiem i pieczemy jakieś 25 min. sprawdzając piekarnik

PĄCZUSIE z serków homogenizowanych

składniki:
1 serek homogenizowany ( waga 125g )
3 jajka
1,5 szklanki mąki
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Wymieszaną masę kładziemy małą łyżeczka na rozgrzany w rondelku olej. Wyjmujemy gdy pączusie zaczną zmieniać kolor na złoty brąz ( dosyś czybko ).
Sypaś cukrem pudrem wymieszanym z cukrem waniliowym.

Dodam, że ja zwykle robię z 2 serków ( jedna dawka jest pochłonięta w mig ) i dodaję wówczas 5 jaj ale muszą być duże

Sernik z budyniem

ciasto:
1kostka margaryny
1szklanka cukru
3żółtka
3szklanki mąki tortowej
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

ciasto wyrobić i włożyć na 30 min do lodówki

masa serowa:
1,20 mielonego twarogu
1,5szklanki cukru
4żółtka
4 białka ubić na pianę
2 budynie śmietankowe
rodzynki
wszystkie składniki razem wymieszać na sam koniec powoli wmieszając pianę z białek.

ciasto z lodówki wywałkować na wysmarowaną i wysypana blaszkę, na ciasto wylać masę serową, piec w temp. 160C 90min 9 rzecz jasna należy zajrzeć raz po raz do piekarnika )

STRUCLA JABŁKOWA ( 3 składniki )

3szklanki mąki tortowej
1/2szklanki oleju
1/2szklanki mleka o temperaturze pokojowej
starte jabłka ( należy z nich wycisnąć sok ), rodzynki, cynamon, cukier

ciasto zagnieść z wyżej wymienionych składników, pozostawic do wypoczęcia jakieś 30 min. rozwałkować, pełnic startymi jabłkami i rodzynkami, sypać cynamonem i cukrem, zawinąć strucle piec w temp 170 - 180C sprawdzając co jakisz czas czy aby się upiekło.

Po upieczeniu ciasto w smaku przypomina ciasto francuskie , jest kruche i trochę w środku mokrawe przez jabłka.

KAKAOWA ROLADA Z BITĄ ŚMIETANĄ

ciasto:

5 żółtek
10 dkg cukru
2 łyżki kakao
z 5 białek ubić pianę

składniki wymieszać na sam koniec dodać ubitą pianę, na blaszkę wyłożyc folie aluminową, delikatnie wysmarować ja olejem i wysypać maka, wylać ciasto i nakłuć je widelcem ( ta czynnośc jest baardzo ważna ! ) piec w temp. 160C czasu nie znam trzeba sprawdzać bo za każdym razem w moim wypadku czas jest inny. Ciasto nie rośnie za bardzo, bo ma być elastyczne i będzie się je zwijać. Na upieczone i wystudzone ciasto kladziemy ubitą smietanę ( ja dodaje fixu dla śmietany ) i teraz bardzo delikatnie i powoli należy zwijac roladę.

ciasto jest przepyszne !

Ciasto z kiwi

ciasto:
26 dkg mąki tortowej
26 dkg cukru pudru
4 jajka
z 4 białek ubić pianę
150 ml wody
1/2proszku do pieczenia

składniki wyrobić, wylać na wysmarowaną i wysypaną blachę i piec ok. 45 min w 160-170C

krem:
1 śmietana kremówka
należy ja ubić z 1 łyżka cukru pudru ( możecie dodać fix do śmietany żeby śmietana dłużej się trzymała )
2 kubeczki gęstej śmietany kwaśnej

śmietany razem powoli wymieszać i klaść na upieczone ciasto, dekorować skrojonym owocem kiwi

CIASTO MIODOWO-ORZECHOWO-JABŁKOWE

składniki:

1/2szkl miodu
60g masła ( 1/4 kostki masła )
2 jajka
200g mąki ( niepełne 2 szklanki )
100g płatków owsianych ( ew. kasza manna niecała szklanka )
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2łyzeczki cynamonu
1kg jablek
10dkg migdałów drobno posiekanych
2 łyżki rumu ew. inny alkohol

miód i masło podgrzać w rondelku, ucierać z jajami, dodać 2 łyżki rumu, mąkę, płatki lub kaszę manną, proszek do pieczenia, cynamon - wszystko razem ucierać. Podzielic na 2 części. 1 częśc wyłozyc na blachę.

1kg jabłek zetrzeć na grubej tarce, dodać migdały, troszkę rumu - wyłożyć masę na 1 połowę ciasta, drugą połową przykryć jabłka. Piec w tem 190C ok 40 min.

JOGURTOWA ROLADA

tą roladą często goszczę swoich gości, jest dosłownie pochłaniana z ciasta zawsze wychodzą 2 sztuki i dobrze, bo 1 sztukę całą pochłania mój mąż polecam, naprawdę smaczna

jogurtowa rolada z jabłkami

składniki:
400g mąki tortowej
1 jajo
2 jogurty białe naturalne takie po 125g
pól opakowania proszku do pieczenia
i margaryna
ponad 1kg jabłek
cukier cynamon

składniki na ciato razem wymieszamy, ciasto ma być lekkie i ma prawo lekko kleic się do rąk, jeżeli klei się za bardzo dosypać troszkę mąki. Wyrobione ciasto włożyć do lodówki na ok. 20-30min. w międzyczasie obrać jabłka i zetrzeć je na tarce ( większe oczka) wycisnąć sok z jabłek.
Wyjąć ciasto z lodówki, podzielić na 2 części i rozwałkować dosyć cienko na ciasto kłaśc jabłka, posypać cynamonem, ew. troszką cukru , roladę zawinąć i położyć na wysmarowanej blaszce, piec w nagrzanym piekarniku temp. 160-180C
upieczone rolady sypać cukrem pudrem i konsumować
addera
pon, 31 sty 2005 - 13:08
BEZY

6 białek (bez odrobiny żółtka),
1/2 + 1/4 szklanki cukru
Blacha wysmarowana masłem.
Piec rozgrzany do 135°C/275F.
Białka ubić powoli, aż będą gęste, ale nie suche. Dodać 1/2 szklanki cukru równym strumieniem, ciągle ubijając. Po dodaniu ubijać jeszcze 3 minuty. Wyłączyć mikser, dodać 1/4 szklanki cukru, wymieszać łyżką, dokładnie. Umieścić białka w worku nylonowym z odciętym rogiem, wyciskać na blaszkę w odstępie 2-3 cm, okrągłe, jak orzechy, albo długie, jak paluszki, albo duże, okrągłe, za pomocą specjalnej łyżki do lodów, żeby były półkuliste, na sokoły.
Piec, aż się upieką. Kolor się zmieni z białego na jasno-beżowy. Jednego wyjąć, jak ostygnie, spróbować. Ja lubię, jak mi się środek ciągnie. Inni lubią szklaki, przepieczone na wylot. Myślę, że około godziny, może trochę dłużej.
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post pon, 31 sty 2005 - 13:08
Post #26

BEZY

6 białek (bez odrobiny żółtka),
1/2 + 1/4 szklanki cukru
Blacha wysmarowana masłem.
Piec rozgrzany do 135°C/275F.
Białka ubić powoli, aż będą gęste, ale nie suche. Dodać 1/2 szklanki cukru równym strumieniem, ciągle ubijając. Po dodaniu ubijać jeszcze 3 minuty. Wyłączyć mikser, dodać 1/4 szklanki cukru, wymieszać łyżką, dokładnie. Umieścić białka w worku nylonowym z odciętym rogiem, wyciskać na blaszkę w odstępie 2-3 cm, okrągłe, jak orzechy, albo długie, jak paluszki, albo duże, okrągłe, za pomocą specjalnej łyżki do lodów, żeby były półkuliste, na sokoły.
Piec, aż się upieką. Kolor się zmieni z białego na jasno-beżowy. Jednego wyjąć, jak ostygnie, spróbować. Ja lubię, jak mi się środek ciągnie. Inni lubią szklaki, przepieczone na wylot. Myślę, że około godziny, może trochę dłużej.

--------------------



moko.
pią, 04 lut 2005 - 11:08
Antoniki
to ciasto ale przepyszne, podaje składniki:)

Ciasto:
20 dag cukru pudru, 1/2kg maki, 7 dag miodu, 7 dag margaryny, 1 łyzeczka sody, 2 jaja:D
upiec z tego 3 cienkie placki- po upieczeniu są twarde jak kamień, ale potem zmiękną.

Krem:
1 l mleka, 20 dag cukru pudru, 1/2 kostki margaryny i masła, 8 łyeki grysiku.
Mleko zagotować z grysikiem utrzec z masłem, marg, cukrem i 1/2 skórki z cytryny. ma być masa gęsta niczym budyń.
Następnie na ciasto położyc krem a na krem kawałki czekolady gorzkiej, rodzynki i orzechy ( dużo), potem nastęony placek, krem, bakalie itd. wierzch posypac cukrem pudrem.
po kilku dniach nadaje sie do jedzenia bo jest miękkie

Jest to znakomite ciasto baaaaaaardzo pyszne:)
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pią, 04 lut 2005 - 11:08
Post #27

Antoniki
to ciasto ale przepyszne, podaje składniki:)

Ciasto:
20 dag cukru pudru, 1/2kg maki, 7 dag miodu, 7 dag margaryny, 1 łyzeczka sody, 2 jaja:D
upiec z tego 3 cienkie placki- po upieczeniu są twarde jak kamień, ale potem zmiękną.

Krem:
1 l mleka, 20 dag cukru pudru, 1/2 kostki margaryny i masła, 8 łyeki grysiku.
Mleko zagotować z grysikiem utrzec z masłem, marg, cukrem i 1/2 skórki z cytryny. ma być masa gęsta niczym budyń.
Następnie na ciasto położyc krem a na krem kawałki czekolady gorzkiej, rodzynki i orzechy ( dużo), potem nastęony placek, krem, bakalie itd. wierzch posypac cukrem pudrem.
po kilku dniach nadaje sie do jedzenia bo jest miękkie

Jest to znakomite ciasto baaaaaaardzo pyszne:)

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
skanna
pią, 04 lut 2005 - 11:12
Moko, a jak się jeszcze pod masę da powidła śliwkowe, to w ogóle niebo w gębie. A do masy można aromat migdałowy.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pią, 04 lut 2005 - 11:12
Post #28

Moko, a jak się jeszcze pod masę da powidła śliwkowe, to w ogóle niebo w gębie. A do masy można aromat migdałowy.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
moko.
pią, 04 lut 2005 - 12:08
Skanna a jak się da dzem truskawkowy - własnej roboty icon_smile.gif to juz w ogóle umrzesz z zachwytu icon_biggrin.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pią, 04 lut 2005 - 12:08
Post #29

Skanna a jak się da dzem truskawkowy - własnej roboty icon_smile.gif to juz w ogóle umrzesz z zachwytu icon_biggrin.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
lea

Go??







post pią, 04 lut 2005 - 13:29
Post #30

moko - uwielbiam to ciasto, robi je moja teściowa ale oni nazywają go drewniak po w pierwszym dniu jest twarde icon_lol.gif
marghe.
wto, 08 lut 2005 - 23:22
Wysłany: Wto Lut 08, 2005 9:52 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

CIASTO CYTRYNOWE Z KEFIREM - Skanna
4 jajka
1,5 kubka (po kefirze 200 g) cukru
cukier waniliowy
3 kubki mąki
0,5 kubka oleju
1 kubek (200 g) kefiru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
aromat cytrynowy

Jajka ubić z cukrem, stopniowo dodawać mąkę z proszkiem, kefir, olej i aromat. Piec ok. 45 min w 180 - 200 st. na złoty kolor
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 08 lut 2005 - 23:22
Post #31

Wysłany: Wto Lut 08, 2005 9:52 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

CIASTO CYTRYNOWE Z KEFIREM - Skanna
4 jajka
1,5 kubka (po kefirze 200 g) cukru
cukier waniliowy
3 kubki mąki
0,5 kubka oleju
1 kubek (200 g) kefiru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
aromat cytrynowy

Jajka ubić z cukrem, stopniowo dodawać mąkę z proszkiem, kefir, olej i aromat. Piec ok. 45 min w 180 - 200 st. na złoty kolor
marghe.
wto, 08 lut 2005 - 23:23
Ciasto cytrynowe - autor Alka
Składniki:
2 szkl. mąki
2 szkl. cukru
3 jaja
25 dag tłuszczu
2 łyżeczki proszku do pieczenia
5 cytryn

Sposób przygotowania:

Cytryny sparzyć, otrzeć skórkę i wycisnąć sok - to niestety najdłużej się robi. Do tłuszczu dodać połowę cukru, dorzucić jaja, wsypać mąkę wymieszaną z proszkiem i zmiksować. Wyłożyć ciasto do tortownicy 32 cm średnicy i piec w temp. 175 st. C na złoty kolor. Upieczone wyjąć i gorące ponakłuwać mocno widelcem, posypać resztą cukru wymieszaną z otartą skórką i równo nasączyć sokiem.
No i – niestety – trzeba poczekać aż ostygnie. "
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 08 lut 2005 - 23:23
Post #32

Ciasto cytrynowe - autor Alka
Składniki:
2 szkl. mąki
2 szkl. cukru
3 jaja
25 dag tłuszczu
2 łyżeczki proszku do pieczenia
5 cytryn

Sposób przygotowania:

Cytryny sparzyć, otrzeć skórkę i wycisnąć sok - to niestety najdłużej się robi. Do tłuszczu dodać połowę cukru, dorzucić jaja, wsypać mąkę wymieszaną z proszkiem i zmiksować. Wyłożyć ciasto do tortownicy 32 cm średnicy i piec w temp. 175 st. C na złoty kolor. Upieczone wyjąć i gorące ponakłuwać mocno widelcem, posypać resztą cukru wymieszaną z otartą skórką i równo nasączyć sokiem.
No i – niestety – trzeba poczekać aż ostygnie. "
marghe.
wto, 08 lut 2005 - 23:24
Tarta z cytrynowym kremem - mojej mamy.. marghe
ciasto kruche upiec w nagrzanym piekarniku (do temp. 190) najlepiej obciazone grochem itp

Krem: ubijac 2 zoltka z 4 lyzkami cukru, az beda puszyste. Dodac starta skorke i sok z 2 cytryn.Mieszajac caly czas podgrzewac krem na parze na malym plomieniu. Podgrzewac az sie zagesci (nie dopuscic do zagotowania). Ostudzic, dodac zelatyne( ca 1 lyzeczke w odrobinie wody), szklanke ubitej smietany i piane z 1 bialka i 1 lyzki cukru pudru. Wylozyc krem na ciasto i udekorowac krazkami cytryny ...
Ja zwykle robie z podwojnej porcji."
Schłodzić w lodówce.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 08 lut 2005 - 23:24
Post #33

Tarta z cytrynowym kremem - mojej mamy.. marghe
ciasto kruche upiec w nagrzanym piekarniku (do temp. 190) najlepiej obciazone grochem itp

Krem: ubijac 2 zoltka z 4 lyzkami cukru, az beda puszyste. Dodac starta skorke i sok z 2 cytryn.Mieszajac caly czas podgrzewac krem na parze na malym plomieniu. Podgrzewac az sie zagesci (nie dopuscic do zagotowania). Ostudzic, dodac zelatyne( ca 1 lyzeczke w odrobinie wody), szklanke ubitej smietany i piane z 1 bialka i 1 lyzki cukru pudru. Wylozyc krem na ciasto i udekorowac krazkami cytryny ...
Ja zwykle robie z podwojnej porcji."
Schłodzić w lodówce.
Jutta
śro, 09 lut 2005 - 08:24
Tarta sliwkowa pod bezowa pierzynka icon_wink.gif


3 szklanki mąki krupczatki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 żółtka
3 łyżki cukru
1 kostka margaryny

piana z 4 białek
1 szkl. cukru pudru
2 łyzki tartej bułki

Wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia, posiekać z margaryną i cukrem, dodać żółtka, szybko zagnieść. Schłodzić w lodówce lub zamrażarce. Jeśli używam tortownicy lub formy do tarty biorę 1/2 porcji ciasta - resztę zamrażam. (wtedy analogicznie potrzeba tylko 2 białka, reszte też można zamrozić)

Wylepiam foremkę robiac wyższy rancik wokół. Podpiekam w około 180 C jakieś 10 - 15 minut. Na ciasto wykładam rozmrozone i odsaczone sliwki (posypuje ciasto łyzką bułki tartej, po sliwkach posYpuje tez bułke, by wsiąkł w nią nadmiar soku)
Na sliwki wykładam ubite białka do których pod koniec dosypuje cukier puder. Całość posypuje płatkami migdałowymi lub siekanymi orzechami. Piekę jakieś 20 - 30 minut w 150- 160 stopniach. Ponieważ nadal testuje swoja kuchenke i jej mozliwości spiekłam za szybko góre (przez termoobieg) więc ponakłuwałam góre i zmniejszyłam temperaturę by wnętrze także dobrze "wyschło"

Jutta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 13:22
Nr użytkownika: 859




post śro, 09 lut 2005 - 08:24
Post #34

Tarta sliwkowa pod bezowa pierzynka icon_wink.gif


3 szklanki mąki krupczatki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 żółtka
3 łyżki cukru
1 kostka margaryny

piana z 4 białek
1 szkl. cukru pudru
2 łyzki tartej bułki

Wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia, posiekać z margaryną i cukrem, dodać żółtka, szybko zagnieść. Schłodzić w lodówce lub zamrażarce. Jeśli używam tortownicy lub formy do tarty biorę 1/2 porcji ciasta - resztę zamrażam. (wtedy analogicznie potrzeba tylko 2 białka, reszte też można zamrozić)

Wylepiam foremkę robiac wyższy rancik wokół. Podpiekam w około 180 C jakieś 10 - 15 minut. Na ciasto wykładam rozmrozone i odsaczone sliwki (posypuje ciasto łyzką bułki tartej, po sliwkach posYpuje tez bułke, by wsiąkł w nią nadmiar soku)
Na sliwki wykładam ubite białka do których pod koniec dosypuje cukier puder. Całość posypuje płatkami migdałowymi lub siekanymi orzechami. Piekę jakieś 20 - 30 minut w 150- 160 stopniach. Ponieważ nadal testuje swoja kuchenke i jej mozliwości spiekłam za szybko góre (przez termoobieg) więc ponakłuwałam góre i zmniejszyłam temperaturę by wnętrze także dobrze "wyschło"



--------------------
Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczynaja prawa drugiego człowieka ...
Babcia Mateuszka 16.08.2003 i Julii 17.03.2006
JKP
czw, 10 lut 2005 - 15:19
Witam wszystkie mamuśki !
swoją przygodę na tym forum zacznę od jabłecznika -a jaki on jest to musicie same zrobić i ocenić
dla mnie niebo w ustach
polecam smacznego


JABŁECZNIK NA SPECJALNE OKAZJE
[i]ciasto:[/i]
1szklanka mąki ziemniaczanej
1szklanka mąki tortowej
1 szklanka cukru
1szklanka oleju
6 jaj
3 łyżeczki proszku do pieczenia

krem:1/2 litra mleka
1 szklanka cukru
6 łyżek mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki tortowej
1 cukier waniliowy
1 kostka margaryny

do przełożenia:1 litr musu jabłkowego

na wierzch:
10dkg wiórki kokosowe

wykonanie:
Ubić białka z cukrem , dodać żółtka ,olej ,mąki wraz z proszkiem do pieczenia.Piec 30min w 180*C.Wystudzić i przekroić na 2 części.Odlać 1/2 szklanki mleka, a pozostałe zagotować z cukrem waniliowym i cukrem. W zimnym mleku rozmieszać makę i mąkę ziemniaczaną, wlać do gotującego się mleka i ugotować budyń.Wystudzic , utrzeć margarynę i dodawać po łyżce zimnego budyniu.
Przełożyć następująco:
ciasto+1/2 kremu +1/2 musu+ ciasto+1/2 kremu+1/2musu
Posypać zrumienionymi na patelni wiórkami z dwoma łyzkami margaryny
JKP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: nie, 06 lut 05 - 14:21
Nr użytkownika: 2,642




post czw, 10 lut 2005 - 15:19
Post #35

Witam wszystkie mamuśki !
swoją przygodę na tym forum zacznę od jabłecznika -a jaki on jest to musicie same zrobić i ocenić
dla mnie niebo w ustach
polecam smacznego


JABŁECZNIK NA SPECJALNE OKAZJE
[i]ciasto:[/i]
1szklanka mąki ziemniaczanej
1szklanka mąki tortowej
1 szklanka cukru
1szklanka oleju
6 jaj
3 łyżeczki proszku do pieczenia

krem:1/2 litra mleka
1 szklanka cukru
6 łyżek mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki tortowej
1 cukier waniliowy
1 kostka margaryny

do przełożenia:1 litr musu jabłkowego

na wierzch:
10dkg wiórki kokosowe

wykonanie:
Ubić białka z cukrem , dodać żółtka ,olej ,mąki wraz z proszkiem do pieczenia.Piec 30min w 180*C.Wystudzić i przekroić na 2 części.Odlać 1/2 szklanki mleka, a pozostałe zagotować z cukrem waniliowym i cukrem. W zimnym mleku rozmieszać makę i mąkę ziemniaczaną, wlać do gotującego się mleka i ugotować budyń.Wystudzic , utrzeć margarynę i dodawać po łyżce zimnego budyniu.
Przełożyć następująco:
ciasto+1/2 kremu +1/2 musu+ ciasto+1/2 kremu+1/2musu
Posypać zrumienionymi na patelni wiórkami z dwoma łyzkami margaryny

--------------------
Jola
Mattkapolka
czw, 24 lut 2005 - 12:19
A to ja pozwolę sobie wrzucić przepis na ciasteczka owsiane, które można dowolnie modyfikować. Skopiowałam go ze swojego bloga i dodałam późniejsze modyfikacje, bo bardzo poprawiają smak. Dzieci za nimi przepadają a poza tym świetnie nadają się dla dziewczyn w ciąży, bo poprawiaja trawienie...

SZYSZKI - CIASTKA OWSIANE

Składniki
500-600g płatków owsianych (ja kupuję górskie, ale z różnych firm wyglądają inaczej. generalnie patrzę, żeby nie były takie płatki w całości, tylko połamane, wtedy lepiej się je. Przynajmniej Potworom. uwaga, paczki są często po 400g!)
pół szklanki cukru
6 jajek
250ml śmietany
pół słoika miodu sztucznego (a pewnie z naturalnym byłoby jeszcze lepsze, ale akurat nie miałam)
rodzynki (nawet parę garści), pestki słonecznika, wiórki kokosowe (ja wrzucam całą 100gramową paczkę), posiekane orzechy, skórka pomarańczowa i co kto jescze ma
łyżeczka proszku do pieczenia
Dwie czubate łyżki mąki
Dwie łyżeczki kakao
kilka łyżek oleju

Wykonanie
Na patelnię wlać olej i wrzucić płatki. Dosypać cukier. Zrumienić na złoto cały czas mieszając. Nie piszę ile oleju, bo płatki różnie go wchłaniają. Leję tyle, żeby nie były strasznie suche. Rumienię umiarkowanie, bo szybko się przypalają. Chodzi głównie o to, żeby nie pachniały surowizną. W zasadzie tylko niektóre maja przyrumienione krawędzie. Na mocnym dośc ogniu nie trzymam tego więcej niż 5 minut.
Przesypać do michy. Jak wystygnie dorzucić makę, kakao i proszek do pieczenia, wymieszać.
Potem wlać śmietanę, miód (jesli naturalny, to oczywiście rozpuszczony i wystudzony) i wbić jajka.
Dorzucić bakalie i mieszać, żeby się skleiło. Jak coś się śmie jeszcze sypać - dołożyć odrobinę śmietany albo jajo, ale w zasadzie mi jeszcze się nie ośmieliło...
Wykładać łyżeczką na blachę takie małe szyszki. Ja używam papieru do pieczenia.
Piec w temp. 180 stopni aż się zrumienią. Ja grzeję od góry i od dołu. Najlepiej wyciagnąć jedno i spróbować. Za bardzo przypieczone kłują w paszczę!

Jest jeszcze wersja gotowana, z kakao, którą Mattka robiła namiętnie w czasach stanu wojennego, kiedy nic a nic nie było. Do tej pory lubi sobie zrobić takie czekoladowe szyszki, ale te to wszyscy chyba znają...

[/color]
Mattkapolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: śro, 23 lut 05 - 10:15
Nr użytkownika: 2,735




post czw, 24 lut 2005 - 12:19
Post #36

A to ja pozwolę sobie wrzucić przepis na ciasteczka owsiane, które można dowolnie modyfikować. Skopiowałam go ze swojego bloga i dodałam późniejsze modyfikacje, bo bardzo poprawiają smak. Dzieci za nimi przepadają a poza tym świetnie nadają się dla dziewczyn w ciąży, bo poprawiaja trawienie...

SZYSZKI - CIASTKA OWSIANE

Składniki
500-600g płatków owsianych (ja kupuję górskie, ale z różnych firm wyglądają inaczej. generalnie patrzę, żeby nie były takie płatki w całości, tylko połamane, wtedy lepiej się je. Przynajmniej Potworom. uwaga, paczki są często po 400g!)
pół szklanki cukru
6 jajek
250ml śmietany
pół słoika miodu sztucznego (a pewnie z naturalnym byłoby jeszcze lepsze, ale akurat nie miałam)
rodzynki (nawet parę garści), pestki słonecznika, wiórki kokosowe (ja wrzucam całą 100gramową paczkę), posiekane orzechy, skórka pomarańczowa i co kto jescze ma
łyżeczka proszku do pieczenia
Dwie czubate łyżki mąki
Dwie łyżeczki kakao
kilka łyżek oleju

Wykonanie
Na patelnię wlać olej i wrzucić płatki. Dosypać cukier. Zrumienić na złoto cały czas mieszając. Nie piszę ile oleju, bo płatki różnie go wchłaniają. Leję tyle, żeby nie były strasznie suche. Rumienię umiarkowanie, bo szybko się przypalają. Chodzi głównie o to, żeby nie pachniały surowizną. W zasadzie tylko niektóre maja przyrumienione krawędzie. Na mocnym dośc ogniu nie trzymam tego więcej niż 5 minut.
Przesypać do michy. Jak wystygnie dorzucić makę, kakao i proszek do pieczenia, wymieszać.
Potem wlać śmietanę, miód (jesli naturalny, to oczywiście rozpuszczony i wystudzony) i wbić jajka.
Dorzucić bakalie i mieszać, żeby się skleiło. Jak coś się śmie jeszcze sypać - dołożyć odrobinę śmietany albo jajo, ale w zasadzie mi jeszcze się nie ośmieliło...
Wykładać łyżeczką na blachę takie małe szyszki. Ja używam papieru do pieczenia.
Piec w temp. 180 stopni aż się zrumienią. Ja grzeję od góry i od dołu. Najlepiej wyciagnąć jedno i spróbować. Za bardzo przypieczone kłują w paszczę!

Jest jeszcze wersja gotowana, z kakao, którą Mattka robiła namiętnie w czasach stanu wojennego, kiedy nic a nic nie było. Do tej pory lubi sobie zrobić takie czekoladowe szyszki, ale te to wszyscy chyba znają...

[/color]

--------------------
Matka dwóch Potworów - 7,5 letniej Janeczki i niespełna 3letniej Maryśki
marghe.
pią, 04 mar 2005 - 11:25
CIASTO JABŁKOWO KOKOSOWE - DORUSIA

,kilogram obranych jabłek(np kortlandy) pokroić na kawałki,takie hmmm jak sie uda,plasterki,półćwiartki,no jakkolwiek

2,ugotowac 0,75l wody,wrzucić kawałki jabłek,i ugotowac kompot,ale nie bardzo długo,tak,żeby były kawałki jabłek,które sie nie rozpadły,ale jak sie nie uda i będzie ciapa,to trudno

3,odcedzić jabłka od kompotu,ALE KOMPOTU NIE WYLWEAĆ,
jabłka wyłożyć na biszkopt.

4,zagotowac kompot i ugotowac na nim dwa budynie śmietankowe z cukrem.budyń wyłożyć na jabłka.

5,w garku małym roztopić 10dag margaryny z 10dag cukru,odstawić z gazu,dosypac 20dag wiórków kokosowych,i dodac 2 całe jajka,wymieszać i wyłożyć na budyń

6,rozgrzac piekarnik do 200-220 stopni i włozyć do niego ciasto całe na około 10-15 minut

7, ostudzić i jeść,mozna podawac z bita śmietaną

Biszkopt: ubić 5 białek następnie dodawac po jednym żółtku ,jednej łyzce cukru,jednej łyżce mąki z odrobiną proszku do pieczenia,tak około pół łyżeczki,na koniec 5 łyżek wody
ma być wszystkiego po pięć-białek łyzek cukru,łyzek mąki,łyżek wody

biszkopt piecze się około 15minut w 150-180stopni.

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 04 mar 2005 - 11:25
Post #37

CIASTO JABŁKOWO KOKOSOWE - DORUSIA

,kilogram obranych jabłek(np kortlandy) pokroić na kawałki,takie hmmm jak sie uda,plasterki,półćwiartki,no jakkolwiek

2,ugotowac 0,75l wody,wrzucić kawałki jabłek,i ugotowac kompot,ale nie bardzo długo,tak,żeby były kawałki jabłek,które sie nie rozpadły,ale jak sie nie uda i będzie ciapa,to trudno

3,odcedzić jabłka od kompotu,ALE KOMPOTU NIE WYLWEAĆ,
jabłka wyłożyć na biszkopt.

4,zagotowac kompot i ugotowac na nim dwa budynie śmietankowe z cukrem.budyń wyłożyć na jabłka.

5,w garku małym roztopić 10dag margaryny z 10dag cukru,odstawić z gazu,dosypac 20dag wiórków kokosowych,i dodac 2 całe jajka,wymieszać i wyłożyć na budyń

6,rozgrzac piekarnik do 200-220 stopni i włozyć do niego ciasto całe na około 10-15 minut

7, ostudzić i jeść,mozna podawac z bita śmietaną

Biszkopt: ubić 5 białek następnie dodawac po jednym żółtku ,jednej łyzce cukru,jednej łyżce mąki z odrobiną proszku do pieczenia,tak około pół łyżeczki,na koniec 5 łyżek wody
ma być wszystkiego po pięć-białek łyzek cukru,łyzek mąki,łyżek wody

biszkopt piecze się około 15minut w 150-180stopni.

kasiask
pon, 07 mar 2005 - 10:13
a ja szukam przepisu na ciasto marchewkowe! gdzie znajdę? pomocy!!! icon_smile.gif
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post pon, 07 mar 2005 - 10:13
Post #38

a ja szukam przepisu na ciasto marchewkowe! gdzie znajdę? pomocy!!! icon_smile.gif

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




kasiask
pon, 07 mar 2005 - 10:20
dziękuję bardzo icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post pon, 07 mar 2005 - 10:20
Post #40

dziękuję bardzo icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

> Ciasta i ciasteczka
Start new topic
Reply to this topic
23 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:55
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama