Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa

, tak siÄ™ zastanawiam............warto?
> , tak siÄ™ zastanawiam............warto?
h_ania
czw, 26 sty 2012 - 21:51
Mam ochotę zafundować sobie taki zabieg. Wiem, że trochę to kosztuje, do tego dochodzi później wymiana wypełnień. Chciałabym poznać Wasze opinie - osób, które taki zabieg zrobiły oczywiście - warto?? Faktycznie jest różnica??
h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post czw, 26 sty 2012 - 21:51
Post #1

Mam ochotę zafundować sobie taki zabieg. Wiem, że trochę to kosztuje, do tego dochodzi później wymiana wypełnień. Chciałabym poznać Wasze opinie - osób, które taki zabieg zrobiły oczywiście - warto?? Faktycznie jest różnica??

--------------------


Marta M
sob, 28 sty 2012 - 17:05
ja robiłam wiele razy,pacjentom,efekt jest,u jednych większy u innych mniejszy,jest to związane z zębami danego pacjenta,rodzaju przebarwień,dentysta powinien Ci powiedzieć jakie są szanse na stopień wybielenia Twoich zębów
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post sob, 28 sty 2012 - 17:05
Post #2

ja robiłam wiele razy,pacjentom,efekt jest,u jednych większy u innych mniejszy,jest to związane z zębami danego pacjenta,rodzaju przebarwień,dentysta powinien Ci powiedzieć jakie są szanse na stopień wybielenia Twoich zębów
amore
nie, 29 sty 2012 - 15:25
Na jak długo taki zabieg wystarcza?
amore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 311
Dołączył: sob, 31 lip 10 - 19:24
Skąd: koło Gdyni
Nr użytkownika: 33,859




post nie, 29 sty 2012 - 15:25
Post #3

Na jak długo taki zabieg wystarcza?
Marta M
nie, 29 sty 2012 - 21:22
tego nie można przewidzieć zależy od budowy zęba,nawyków żywieniowych,tj picie kawy,herbaty,czerwonego wina,spożywanie dużej ilości warzyw,u jednych po roku warto dobielić u innych po 2-3 latach
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 29 sty 2012 - 21:22
Post #4

tego nie można przewidzieć zależy od budowy zęba,nawyków żywieniowych,tj picie kawy,herbaty,czerwonego wina,spożywanie dużej ilości warzyw,u jednych po roku warto dobielić u innych po 2-3 latach
h_ania
wto, 31 sty 2012 - 18:29
a czy taki zabieg osłabia zęby, szkliwo?
czy mogą być reakcje uczuleniowe na preparaty stosowane do wybielania?

h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post wto, 31 sty 2012 - 18:29
Post #5

a czy taki zabieg osłabia zęby, szkliwo?
czy mogą być reakcje uczuleniowe na preparaty stosowane do wybielania?



--------------------


Marta M
śro, 01 lut 2012 - 16:21
o uczuleniach mi nie wiadomo,jeśli zęby są "słabe"to wybielanie może wpłynąć na nie niekorzystnie,pójdź do dentysty,często konsultacje nawet w dobrych prywatnych gabinetach są bezpłatne,wszystkiego sie dowiesz
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post śro, 01 lut 2012 - 16:21
Post #6

o uczuleniach mi nie wiadomo,jeśli zęby są "słabe"to wybielanie może wpłynąć na nie niekorzystnie,pójdź do dentysty,często konsultacje nawet w dobrych prywatnych gabinetach są bezpłatne,wszystkiego sie dowiesz
h_ania
śro, 01 lut 2012 - 20:54
Marta, dziękuję bardzo za odpowiedzi:)
Dopytam wszystkiego.
h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post śro, 01 lut 2012 - 20:54
Post #7

Marta, dziękuję bardzo za odpowiedzi:)
Dopytam wszystkiego.

--------------------


Marta M
sob, 04 lut 2012 - 11:00
proszÄ™ 06.gif
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post sob, 04 lut 2012 - 11:00
Post #8

proszÄ™ 06.gif
mama_do_kwadratu
sob, 04 lut 2012 - 11:20
CYTAT(Marta M @ Sat, 04 Feb 2012 - 11:00) *
proszÄ™ 06.gif

trochę OT: świetna, bardzo stomatologiczna ikonka, Marto icon_smile.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 04 lut 2012 - 11:20
Post #9

CYTAT(Marta M @ Sat, 04 Feb 2012 - 11:00) *
proszÄ™ 06.gif

trochę OT: świetna, bardzo stomatologiczna ikonka, Marto icon_smile.gif


--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
TAQILLA
śro, 08 lut 2012 - 19:44
będąc w gabinecie zapytaj jeszcze o kwestię wrażliwości zębów. W moim wypadku wybielanie odpada niestety - mam bardzo wrażliwe zęby z przodu. Wybielałam zęby paskami na próbę (dentystka mi poleciła sprawdzić jak zareagują moje zęby na taki zabieg - skłąd żelu na paskach jest taki sam jak tego którego używa się w gabinetach, jedynie stężenie jest inne) i niestety porażka. Pomijając "popalone" dziąsła (to akurat wina niedopasowanych rozmiarowo pasków), zęby niestety zaczęły mnie boleć tak jakbym gryzła żywy lód. I niestety ten ból utrzymywał się zarówno w trakcie wybielania jak i później ze 2 dni po zabiegu. Dentystka w takiej sytuacjo odradziła mi wybielanie profesjonalne bo żel stomatologiczny jest mocniejszy i skutki uboczne w moim wypadku byłyby niewspółmierne do uzyskanych korzyści.
Aczkolwiek jeśli ktoś dałby mi gwarancję, ze po 2 dniach ból ustapi całkowicie i będę miała hollywoodzki uśmiech to pewnie bym zaryzykowała te 2 dni katuszy icon_wink.gif

Piszę o tym bo kilka razy trafiłam na stomatologów którzy wybielają "taśmowo" nie zważając na dolegliwości pozabiegowe.
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post śro, 08 lut 2012 - 19:44
Post #10

będąc w gabinecie zapytaj jeszcze o kwestię wrażliwości zębów. W moim wypadku wybielanie odpada niestety - mam bardzo wrażliwe zęby z przodu. Wybielałam zęby paskami na próbę (dentystka mi poleciła sprawdzić jak zareagują moje zęby na taki zabieg - skłąd żelu na paskach jest taki sam jak tego którego używa się w gabinetach, jedynie stężenie jest inne) i niestety porażka. Pomijając "popalone" dziąsła (to akurat wina niedopasowanych rozmiarowo pasków), zęby niestety zaczęły mnie boleć tak jakbym gryzła żywy lód. I niestety ten ból utrzymywał się zarówno w trakcie wybielania jak i później ze 2 dni po zabiegu. Dentystka w takiej sytuacjo odradziła mi wybielanie profesjonalne bo żel stomatologiczny jest mocniejszy i skutki uboczne w moim wypadku byłyby niewspółmierne do uzyskanych korzyści.
Aczkolwiek jeśli ktoś dałby mi gwarancję, ze po 2 dniach ból ustapi całkowicie i będę miała hollywoodzki uśmiech to pewnie bym zaryzykowała te 2 dni katuszy icon_wink.gif

Piszę o tym bo kilka razy trafiłam na stomatologów którzy wybielają "taśmowo" nie zważając na dolegliwości pozabiegowe.

--------------------
Olivia 2007
jak
śro, 08 lut 2012 - 20:06
podłączę się pod wątek a czy możecie polecić pastę do zębów ,która naprawdę wybiela ?? nie jestem palaczem ale piję tyle herbaty ,że mi sie osad na zębach robi
jak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 982
Dołączył: wto, 11 lip 06 - 08:20
Nr użytkownika: 6,571




post śro, 08 lut 2012 - 20:06
Post #11

podłączę się pod wątek a czy możecie polecić pastę do zębów ,która naprawdę wybiela ?? nie jestem palaczem ale piję tyle herbaty ,że mi sie osad na zębach robi
Mariola***
śro, 08 lut 2012 - 20:34
To o czym pisze Taqilla- przeżyłam na własnych...zębach.
Wybielałam kilka lat temu. Zrobiłam sobie zdjęcie przed i po i różnica niewielka, mam kość żółtą niestety i zęby były ładnie doczyszczone, gładkie, błyszczące, trochę jaśniejsze, ale z bielą tą która widzę w gazetach, na zdjęciach wszystkich celebrytów to nic wspolnego nie miało. Możne znaczenie ma tez fakt, że tak kilka minut przed końcem już darłam się, żeby to coś na zębach neutralizować, bo po pierwsze zaczęło mi to spływac do gardła, dziąsła bolały, jak od zimnego.
Oczywiście dentystka poinformowała mnie żebym juz w tym dniu nie myła zębów, ale nie powiedziała, ze przez kolejny dzień, dwa tez mam uważać i tym sposobem, nastenego dnia rano umyłam zęby i narobiłam sobie wielkiej szkody. To co jest miedzy jedynkami, ta część dziąsła, to narmalnie prawie ją zdarłam i z fioletowymi dziąsłami poszłam do pracy, nie odzywajac się przez cały dzień a juz absolutnie nie uśmiechając.
Natomiast po samym zabiegu, spłukaniu tego czegos czym sie wybiela, dziasła nie bolały, było normalnie.
W sumie gdybym miała na zbyciu teraz troszkę gotóki to zrobiłabym sobie raz jeszcze takie cóś...
Mariola***


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,966
Dołączył: pon, 19 sty 04 - 20:15
SkÄ…d: dg
Nr użytkownika: 1,351

GG:


post śro, 08 lut 2012 - 20:34
Post #12

To o czym pisze Taqilla- przeżyłam na własnych...zębach.
Wybielałam kilka lat temu. Zrobiłam sobie zdjęcie przed i po i różnica niewielka, mam kość żółtą niestety i zęby były ładnie doczyszczone, gładkie, błyszczące, trochę jaśniejsze, ale z bielą tą która widzę w gazetach, na zdjęciach wszystkich celebrytów to nic wspolnego nie miało. Możne znaczenie ma tez fakt, że tak kilka minut przed końcem już darłam się, żeby to coś na zębach neutralizować, bo po pierwsze zaczęło mi to spływac do gardła, dziąsła bolały, jak od zimnego.
Oczywiście dentystka poinformowała mnie żebym juz w tym dniu nie myła zębów, ale nie powiedziała, ze przez kolejny dzień, dwa tez mam uważać i tym sposobem, nastenego dnia rano umyłam zęby i narobiłam sobie wielkiej szkody. To co jest miedzy jedynkami, ta część dziąsła, to narmalnie prawie ją zdarłam i z fioletowymi dziąsłami poszłam do pracy, nie odzywajac się przez cały dzień a juz absolutnie nie uśmiechając.
Natomiast po samym zabiegu, spłukaniu tego czegos czym sie wybiela, dziasła nie bolały, było normalnie.
W sumie gdybym miała na zbyciu teraz troszkę gotóki to zrobiłabym sobie raz jeszcze takie cóś...

--------------------
Miłosz -ur 26.07.2004
Martyna -ur 02.06.2007
h_ania
czw, 09 lut 2012 - 21:08
CYTAT(TAQILLA @ Wed, 08 Feb 2012 - 21:44) *
Wybielałam zęby paskami na próbę (dentystka mi poleciła sprawdzić jak zareagują moje zęby na taki zabieg - skłąd żelu na paskach jest taki sam jak tego którego używa się w gabinetach, jedynie stężenie jest inne) i niestety porażka.


Chodzi o takie paski jak np. Blend-a-med, dostępne w drogeriach?
h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post czw, 09 lut 2012 - 21:08
Post #13

CYTAT(TAQILLA @ Wed, 08 Feb 2012 - 21:44) *
Wybielałam zęby paskami na próbę (dentystka mi poleciła sprawdzić jak zareagują moje zęby na taki zabieg - skłąd żelu na paskach jest taki sam jak tego którego używa się w gabinetach, jedynie stężenie jest inne) i niestety porażka.


Chodzi o takie paski jak np. Blend-a-med, dostępne w drogeriach?

--------------------


Potwora
sob, 11 lut 2012 - 20:50
CYTAT(h_ania @ Thu, 09 Feb 2012 - 21:08) *
Chodzi o takie paski jak np. Blend-a-med, dostępne w drogeriach?

Ja polecam paski Crest. Kupowałam na Allegro.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post sob, 11 lut 2012 - 20:50
Post #14

CYTAT(h_ania @ Thu, 09 Feb 2012 - 21:08) *
Chodzi o takie paski jak np. Blend-a-med, dostępne w drogeriach?

Ja polecam paski Crest. Kupowałam na Allegro.
tuLena
nie, 12 lut 2012 - 15:45
a masz porównanie z innymi ? ostatnio w Rossmanie widzialam całą gamę paskow wybielających do wyboru, ale czym się kierować ???
tuLena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,192
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 21:22
Nr użytkownika: 15,964




post nie, 12 lut 2012 - 15:45
Post #15

a masz porównanie z innymi ? ostatnio w Rossmanie widzialam całą gamę paskow wybielających do wyboru, ale czym się kierować ???

--------------------






literówki mi się mnożą na potęgę- poprawiam co tylko mogę, żeby dało sie przeczytać ;))
z resztÄ… siÄ™ poddajÄ™....
Marta M
nie, 12 lut 2012 - 21:07
nie wiem,czy napewno jest róźne,ale szukaj pasków z najwyższym stężeniem prep wybielającego,ono i tak jest dużo mniejsze niż w prep profesjonalnych
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post nie, 12 lut 2012 - 21:07
Post #16

nie wiem,czy napewno jest róźne,ale szukaj pasków z najwyższym stężeniem prep wybielającego,ono i tak jest dużo mniejsze niż w prep profesjonalnych
Potwora
pon, 13 lut 2012 - 15:27
CYTAT(tuLena @ Sun, 12 Feb 2012 - 15:45) *
a masz porównanie z innymi ? ostatnio w Rossmanie widzialam całą gamę paskow wybielających do wyboru, ale czym się kierować ???


Niestety nie mam porównania icon_wink.gif

Podejrzewam, że można kierować się metodą prób i błędów icon_wink.gif Na szczęście paski nie stanowią takiego kosztu jak wybielanie u stomatologa.
Mój małżonek swego czasu wydał sporo pieniędzy na nakładki i żele, po czym okazało się, że nie jest w stanie ich stosować.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post pon, 13 lut 2012 - 15:27
Post #17

CYTAT(tuLena @ Sun, 12 Feb 2012 - 15:45) *
a masz porównanie z innymi ? ostatnio w Rossmanie widzialam całą gamę paskow wybielających do wyboru, ale czym się kierować ???


Niestety nie mam porównania icon_wink.gif

Podejrzewam, że można kierować się metodą prób i błędów icon_wink.gif Na szczęście paski nie stanowią takiego kosztu jak wybielanie u stomatologa.
Mój małżonek swego czasu wydał sporo pieniędzy na nakładki i żele, po czym okazało się, że nie jest w stanie ich stosować.
KM
pon, 19 mar 2012 - 22:56
CYTAT(Marta M @ Sun, 12 Feb 2012 - 21:07) *
nie wiem,czy napewno jest róźne,ale szukaj pasków z najwyższym stężeniem prep wybielającego,ono i tak jest dużo mniejsze niż w prep profesjonalnych

A jak jest w przypadku martwych zębów? Chyba tylko wkład dokanalowy mozna zastosowac?

Taquilla, tez przeżyłam na własnych zębach to o czym piszesz, ale po prostu zacisnelam zeby i warto było trochę sie pomeczyc dla takiego efektu jaki osiagnelam(krótkotrwałego niestety).
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post pon, 19 mar 2012 - 22:56
Post #18

CYTAT(Marta M @ Sun, 12 Feb 2012 - 21:07) *
nie wiem,czy napewno jest róźne,ale szukaj pasków z najwyższym stężeniem prep wybielającego,ono i tak jest dużo mniejsze niż w prep profesjonalnych

A jak jest w przypadku martwych zębów? Chyba tylko wkład dokanalowy mozna zastosowac?

Taquilla, tez przeżyłam na własnych zębach to o czym piszesz, ale po prostu zacisnelam zeby i warto było trochę sie pomeczyc dla takiego efektu jaki osiagnelam(krótkotrwałego niestety).
KM
pon, 19 mar 2012 - 22:56
CYTAT(Marta M @ Sun, 12 Feb 2012 - 21:07) *
nie wiem,czy napewno jest róźne,ale szukaj pasków z najwyższym stężeniem prep wybielającego,ono i tak jest dużo mniejsze niż w prep profesjonalnych

A jak jest w przypadku martwych zębów? Chyba tylko wkład dokanalowy mozna zastosowac?

Taquilla, tez przeżyłam na własnych zębach to o czym piszesz, ale po prostu zacisnelam zeby i warto było trochę sie pomeczyc dla takiego efektu jaki osiagnelam(krótkotrwałego niestety).
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post pon, 19 mar 2012 - 22:56
Post #19

CYTAT(Marta M @ Sun, 12 Feb 2012 - 21:07) *
nie wiem,czy napewno jest róźne,ale szukaj pasków z najwyższym stężeniem prep wybielającego,ono i tak jest dużo mniejsze niż w prep profesjonalnych

A jak jest w przypadku martwych zębów? Chyba tylko wkład dokanalowy mozna zastosowac?

Taquilla, tez przeżyłam na własnych zębach to o czym piszesz, ale po prostu zacisnelam zeby i warto było trochę sie pomeczyc dla takiego efektu jaki osiagnelam(krótkotrwałego niestety).
Marta M
wto, 20 mar 2012 - 08:04
można tylko dokomorowo na kilka dni,albo dokomorowo+ zewnętrznie na koronę-w gabinecie
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post wto, 20 mar 2012 - 08:04
Post #20

można tylko dokomorowo na kilka dni,albo dokomorowo+ zewnętrznie na koronę-w gabinecie
> Profesjonalne wybielanie zÄ™bów u stomatologa, tak siÄ™ zastanawiam............warto?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 04:42
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama