Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Wynajem mieszkania

, 19.10.-zajrzyjcie na 2 stronkÄ™ plisssss
> , 19.10.-zajrzyjcie na 2 stronkÄ™ plisssss
milutka
wto, 26 cze 2012 - 19:50
Muszę tutaj, bo sprawa pilna, jutro już środa a w sobotę lub niedzielę wprowadzają się lokatorzy.

Nie damy chyba rady z umową okazjonalną, no chyba, że do notariusza wystarczy tylko jak ja będę, mimo, że jesteśmy współwłaścicielami z mężem?

Jeśli podpiszemy zwykłą umowę, bez notariusza i umieścimy tam wszystkie ważne informacje, typu też , że w razie jakiejś niezgody opuszczą lokal, to to wystarczy?

Pani mówi, że z dotychczasowym najemcą mieli zwykła umowę ściągniętą z internetu, aby jakąś tam umowę mieć.


Macie może wzór jak taka umowa ma wyglądać, albo skąd można za darmo ściągnąć?

Ten post edytował milutka pią, 19 paź 2012 - 03:00
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post wto, 26 cze 2012 - 19:50
Post #1

Muszę tutaj, bo sprawa pilna, jutro już środa a w sobotę lub niedzielę wprowadzają się lokatorzy.

Nie damy chyba rady z umową okazjonalną, no chyba, że do notariusza wystarczy tylko jak ja będę, mimo, że jesteśmy współwłaścicielami z mężem?

Jeśli podpiszemy zwykłą umowę, bez notariusza i umieścimy tam wszystkie ważne informacje, typu też , że w razie jakiejś niezgody opuszczą lokal, to to wystarczy?

Pani mówi, że z dotychczasowym najemcą mieli zwykła umowę ściągniętą z internetu, aby jakąś tam umowę mieć.


Macie może wzór jak taka umowa ma wyglądać, albo skąd można za darmo ściągnąć?

--------------------
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
SkÄ…d: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post wto, 26 cze 2012 - 20:39
Post #2

https://www.maluchy.pl/forum/wynajecie-mieszkania-t85064.html

--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
rysa154
wto, 26 cze 2012 - 20:51
ja bym jeszcze pomyślała o kaucji w razie ewentualnych zniszczeń,niepłacenia itp.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post wto, 26 cze 2012 - 20:51
Post #3

ja bym jeszcze pomyślała o kaucji w razie ewentualnych zniszczeń,niepłacenia itp.

--------------------


milutka
wto, 26 cze 2012 - 20:55
CYTAT(rysa154 @ Tue, 26 Jun 2012 - 21:51) *
ja bym jeszcze pomyślała o kaucji w razie ewentualnych zniszczeń,niepłacenia itp.


Tak , kaucja będzie icon_smile.gif

Małgosiu ale ja sierota, owszem szukałam w wyszukiwarce, ale tylko na działach prawo i mieszkanie icon_redface.gif

Edit: Gosiu, dzięki, bardzo tamto pomogło mi, napiszę tak jak Ty tam napisałaś icon_smile.gif

Ale mam pytanie bo ciągle to mylę, ja jestem wynajmująca a lokator najemca czy na odwrót?

I jak czynsz się bierze z góry czy jak? lokatorzy zamieszkają od 1 lipca.

Ten post edytował milutka wto, 26 cze 2012 - 21:19
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post wto, 26 cze 2012 - 20:55
Post #4

CYTAT(rysa154 @ Tue, 26 Jun 2012 - 21:51) *
ja bym jeszcze pomyślała o kaucji w razie ewentualnych zniszczeń,niepłacenia itp.


Tak , kaucja będzie icon_smile.gif

Małgosiu ale ja sierota, owszem szukałam w wyszukiwarce, ale tylko na działach prawo i mieszkanie icon_redface.gif

Edit: Gosiu, dzięki, bardzo tamto pomogło mi, napiszę tak jak Ty tam napisałaś icon_smile.gif

Ale mam pytanie bo ciągle to mylę, ja jestem wynajmująca a lokator najemca czy na odwrót?

I jak czynsz się bierze z góry czy jak? lokatorzy zamieszkają od 1 lipca.

--------------------
malgosia1968
wto, 26 cze 2012 - 22:22
milutka Ty jako właściciel mieszkanie jesteś WYNAJMUJĄCYM a osoba która od Ciebie najmuje to mieszkanie i tam zamieszka jest NAJEMCĄ
musisz ustalić do jakiego dnia miesiąca najmujący będzie Ci wpłacał czynsz
jeśli zaznaczysz, że należność za wynajem mieszkania ma być płatna do 10-go każdego miesiąca to tak najemca Ci wpłaci
możesz też z góry ustalić, że bierzesz kaucję od razu a za wynajem mieszkania najemca wpłaci w określonym terminie
albo za wynajem i kaucję płacą w pierwszym miesiącu w dniu otrzymania kluczy
musi to być napisane w umowie

edit lit

Ten post edytował malgosia1968 wto, 26 cze 2012 - 22:24
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
SkÄ…d: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post wto, 26 cze 2012 - 22:22
Post #5

milutka Ty jako właściciel mieszkanie jesteś WYNAJMUJĄCYM a osoba która od Ciebie najmuje to mieszkanie i tam zamieszka jest NAJEMCĄ
musisz ustalić do jakiego dnia miesiąca najmujący będzie Ci wpłacał czynsz
jeśli zaznaczysz, że należność za wynajem mieszkania ma być płatna do 10-go każdego miesiąca to tak najemca Ci wpłaci
możesz też z góry ustalić, że bierzesz kaucję od razu a za wynajem mieszkania najemca wpłaci w określonym terminie
albo za wynajem i kaucję płacą w pierwszym miesiącu w dniu otrzymania kluczy
musi to być napisane w umowie

edit lit

--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
Ewcia!
śro, 27 cze 2012 - 00:50
kaucjÄ™ od razu, przy wydaniu kluczy
czynsz jak napiszesz w umowie (mnie np proszono, zeby po wypłacie icon_wink.gif )
Spisz stany licznikow jako zalacznik
Ja jeszcze dołaczałam stan inwentarza (z grubsza oczywiście - szafki, krzesla, stoly, wymieniona lodówka i pralka itd)

Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post śro, 27 cze 2012 - 00:50
Post #6

kaucjÄ™ od razu, przy wydaniu kluczy
czynsz jak napiszesz w umowie (mnie np proszono, zeby po wypłacie icon_wink.gif )
Spisz stany licznikow jako zalacznik
Ja jeszcze dołaczałam stan inwentarza (z grubsza oczywiście - szafki, krzesla, stoly, wymieniona lodówka i pralka itd)



--------------------
1234
milutka
śro, 27 cze 2012 - 01:58
CYTAT(Ewcia! @ Wed, 27 Jun 2012 - 01:50) *
kaucjÄ™ od razu, przy wydaniu kluczy
czynsz jak napiszesz w umowie (mnie np proszono, zeby po wypłacie icon_wink.gif )
Spisz stany licznikow jako zalacznik
Ja jeszcze dołaczałam stan inwentarza (z grubsza oczywiście - szafki, krzesla, stoly, wymieniona lodówka i pralka itd)


Kaucja będzie od razu, ale rozłożona na dwie raty, bo muszą zapłacić w poprzednim mieszkaniu czynsz.

Czyli mimo, że w umowie będzie wpisany stan inwentarza, to jeszcze oprócz tego spisać osobno protokół?

Dobrze, że przypomniałaś mi, abym spisała stan licznika i super, że podpowiedziałaś , żeby stan liczniku dopisać.

Zgodziłam się na psa, ale nie powinien szkód narobić taki yorkuś icon_smile.gif A i jeszcze muszę wpisać w umowie, że zgadzam się na wszelkie malowani ścian, ale we własnym zakresie i za ich pieniądze. Pani też się ucieszyła, że może sobie karnisze zawiesić, no ogólnie, że może gwoździe wbijać.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 27 cze 2012 - 01:58
Post #7

CYTAT(Ewcia! @ Wed, 27 Jun 2012 - 01:50) *
kaucjÄ™ od razu, przy wydaniu kluczy
czynsz jak napiszesz w umowie (mnie np proszono, zeby po wypłacie icon_wink.gif )
Spisz stany licznikow jako zalacznik
Ja jeszcze dołaczałam stan inwentarza (z grubsza oczywiście - szafki, krzesla, stoly, wymieniona lodówka i pralka itd)


Kaucja będzie od razu, ale rozłożona na dwie raty, bo muszą zapłacić w poprzednim mieszkaniu czynsz.

Czyli mimo, że w umowie będzie wpisany stan inwentarza, to jeszcze oprócz tego spisać osobno protokół?

Dobrze, że przypomniałaś mi, abym spisała stan licznika i super, że podpowiedziałaś , żeby stan liczniku dopisać.

Zgodziłam się na psa, ale nie powinien szkód narobić taki yorkuś icon_smile.gif A i jeszcze muszę wpisać w umowie, że zgadzam się na wszelkie malowani ścian, ale we własnym zakresie i za ich pieniądze. Pani też się ucieszyła, że może sobie karnisze zawiesić, no ogólnie, że może gwoździe wbijać.


--------------------
Ketmia
śro, 27 cze 2012 - 09:50
Zastanów się, czy nie zaznaczyć, żeby kolory ścian nie były zbyt ciemne. Moi znajomi wynajmowali mieszkanie i ktoś pomalował pokój tak ciemną farbą, że potem ciężko im było to przemalować.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post śro, 27 cze 2012 - 09:50
Post #8

Zastanów się, czy nie zaznaczyć, żeby kolory ścian nie były zbyt ciemne. Moi znajomi wynajmowali mieszkanie i ktoś pomalował pokój tak ciemną farbą, że potem ciężko im było to przemalować.

--------------------
milutka
śro, 27 cze 2012 - 15:03
CYTAT(Ketmia @ Wed, 27 Jun 2012 - 10:50) *
Zastanów się, czy nie zaznaczyć, żeby kolory ścian nie były zbyt ciemne. Moi znajomi wynajmowali mieszkanie i ktoś pomalował pokój tak ciemną farbą, że potem ciężko im było to przemalować.

Nasi znajomi jak tam mieszkali pomalowali przedpokój na ciemny śliwkowy icon_wink.gif musimy go odświeżyć, to damy taką samą farbę, bo nawet fajny kolorek.
A z kolei mój szwagier pomalował na pomarańcz salon, ale tak brzydko pomalował, że masakra icon_sad.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 27 cze 2012 - 15:03
Post #9

CYTAT(Ketmia @ Wed, 27 Jun 2012 - 10:50) *
Zastanów się, czy nie zaznaczyć, żeby kolory ścian nie były zbyt ciemne. Moi znajomi wynajmowali mieszkanie i ktoś pomalował pokój tak ciemną farbą, że potem ciężko im było to przemalować.

Nasi znajomi jak tam mieszkali pomalowali przedpokój na ciemny śliwkowy icon_wink.gif musimy go odświeżyć, to damy taką samą farbę, bo nawet fajny kolorek.
A z kolei mój szwagier pomalował na pomarańcz salon, ale tak brzydko pomalował, że masakra icon_sad.gif


--------------------
milutka
śro, 27 cze 2012 - 18:51
Jeszcze mam pytanie, mówiliśmy od razu najemcom , że mieszkanie jest całe na prąd, więc po okresie zimowym będzie niedopłata za prąd, którą będą musieli pokryć, ale jak to zapisać w umowie ? teraz jak mieszkał szwagier to za zimę była niedopłata 800zł.

I pytanie do najemców, jak płacicie czynsz z góry ? jeśli od 1 lipca zamieszkają, to mają od razu czynsz wpłacać?

edit: jestem zakręcona, przecież już o to sie pytałam, ale ni wiem jak lepiej dla mnie, bo jeśli ustalę do 10 to czyli co te 10 dni będą darmo mieszkać?

Ten post edytował milutka śro, 27 cze 2012 - 18:54
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 27 cze 2012 - 18:51
Post #10

Jeszcze mam pytanie, mówiliśmy od razu najemcom , że mieszkanie jest całe na prąd, więc po okresie zimowym będzie niedopłata za prąd, którą będą musieli pokryć, ale jak to zapisać w umowie ? teraz jak mieszkał szwagier to za zimę była niedopłata 800zł.

I pytanie do najemców, jak płacicie czynsz z góry ? jeśli od 1 lipca zamieszkają, to mają od razu czynsz wpłacać?

edit: jestem zakręcona, przecież już o to sie pytałam, ale ni wiem jak lepiej dla mnie, bo jeśli ustalę do 10 to czyli co te 10 dni będą darmo mieszkać?

--------------------
April.
śro, 27 cze 2012 - 19:22
Nie darmo, bo przecież 10 wpłacą kwotę za cały miesiąc.

Ja przez pół roku wynajmowałam mieszkanie, płaciłam za miesiąc z góry - czyli np. do 10 lipca za lipiec.

A sprawa z prądem - to pomimo opłat zaliczkowych spisujesz tez liczniki. Po zakończeniu okresu najmu, albo po rozliczeniu roku porównujesz i rozliczasz należność.
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post śro, 27 cze 2012 - 19:22
Post #11

Nie darmo, bo przecież 10 wpłacą kwotę za cały miesiąc.

Ja przez pół roku wynajmowałam mieszkanie, płaciłam za miesiąc z góry - czyli np. do 10 lipca za lipiec.

A sprawa z prądem - to pomimo opłat zaliczkowych spisujesz tez liczniki. Po zakończeniu okresu najmu, albo po rozliczeniu roku porównujesz i rozliczasz należność.

--------------------
milutka
śro, 27 cze 2012 - 19:40
CYTAT(April. @ Wed, 27 Jun 2012 - 20:22) *
Nie darmo, bo przecież 10 wpłacą kwotę za cały miesiąc.

Ja przez pół roku wynajmowałam mieszkanie, płaciłam za miesiąc z góry - czyli np. do 10 lipca za lipiec.

A sprawa z prądem - to pomimo opłat zaliczkowych spisujesz tez liczniki. Po zakończeniu okresu najmu, albo po rozliczeniu roku porównujesz i rozliczasz należność.


Dzięki, to wpiszę do 10 , tak my też do gminy płaciliśmy.

Umowę napisałam, teraz sprzątanie mieszkania mnie czeka, chociaż powinien mój szwagier tam wrócić i wysprzątać.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 27 cze 2012 - 19:40
Post #12

CYTAT(April. @ Wed, 27 Jun 2012 - 20:22) *
Nie darmo, bo przecież 10 wpłacą kwotę za cały miesiąc.

Ja przez pół roku wynajmowałam mieszkanie, płaciłam za miesiąc z góry - czyli np. do 10 lipca za lipiec.

A sprawa z prądem - to pomimo opłat zaliczkowych spisujesz tez liczniki. Po zakończeniu okresu najmu, albo po rozliczeniu roku porównujesz i rozliczasz należność.


Dzięki, to wpiszę do 10 , tak my też do gminy płaciliśmy.

Umowę napisałam, teraz sprzątanie mieszkania mnie czeka, chociaż powinien mój szwagier tam wrócić i wysprzątać.


--------------------
ania_411
śro, 27 cze 2012 - 21:09
my placimy z gory i do piatego kazdego miesiaca;)
ania_411


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,631
Dołączył: pią, 26 gru 08 - 14:15
Skąd: Prümzurlay
Nr użytkownika: 24,317

GG:


post śro, 27 cze 2012 - 21:09
Post #13

my placimy z gory i do piatego kazdego miesiaca;)

--------------------



Ewcia!
czw, 28 cze 2012 - 01:24
jesli chodzi o te 10 dni, to po to m.in masz kaucjÄ™ icon_smile.gif
A prad rozliczaj z licznikow a nie z zaliczek, uprzedzz ze beda wysokie rachunki
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post czw, 28 cze 2012 - 01:24
Post #14

jesli chodzi o te 10 dni, to po to m.in masz kaucjÄ™ icon_smile.gif
A prad rozliczaj z licznikow a nie z zaliczek, uprzedzz ze beda wysokie rachunki

--------------------
1234
milutka
piÄ…, 29 cze 2012 - 00:16
CYTAT(Ewcia! @ Thu, 28 Jun 2012 - 02:24) *
jesli chodzi o te 10 dni, to po to m.in masz kaucjÄ™ icon_smile.gif
A prad rozliczaj z licznikow a nie z zaliczek, uprzedzz ze beda wysokie rachunki


Czyli co miesiac spisywać licznik? tylko, że my już mamy ustalone za wynajem z mediami 900zł, ale zaliczki zawsze starczają, nawet nadpłata bywa, tylko ta zima, gdy ogrzewa się.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post piÄ…, 29 cze 2012 - 00:16
Post #15

CYTAT(Ewcia! @ Thu, 28 Jun 2012 - 02:24) *
jesli chodzi o te 10 dni, to po to m.in masz kaucjÄ™ icon_smile.gif
A prad rozliczaj z licznikow a nie z zaliczek, uprzedzz ze beda wysokie rachunki


Czyli co miesiac spisywać licznik? tylko, że my już mamy ustalone za wynajem z mediami 900zł, ale zaliczki zawsze starczają, nawet nadpłata bywa, tylko ta zima, gdy ogrzewa się.


--------------------
ulla
piÄ…, 29 cze 2012 - 00:54
CYTAT(Ewcia! @ Thu, 28 Jun 2012 - 02:24) *
A prad rozliczaj z licznikow a nie z zaliczek, uprzedzz ze beda wysokie rachunki


Prąd zasadniczo się tak rozlicza. W samej umowie można dopisać uwagę o wysokich kosztach opłat za sezon zimowy.

Ps. W sumie jak ja wynajmowałam, to ja opłacałam sama wszystkie rachunki, według rozliczeń i prognoz, które elektrownia i gazownia przysyłała - właściciel tylko kontrolował, mniej więcej co 2-3 miesiące, czy rachunki są opłacone. Nawet zgodził się odblokować telefon, bo był tylko z możliwością odbierania, nie można było dzwonić. Ale to w sumie wyższy poziom zaufania chyba był, no i on nie mieszkał w Polsce, tylko w Austrii, więc stan rachunków sprawdzał jak przyjeżdżał i wtedy też płaciłam mu za wynajem.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post piÄ…, 29 cze 2012 - 00:54
Post #16

CYTAT(Ewcia! @ Thu, 28 Jun 2012 - 02:24) *
A prad rozliczaj z licznikow a nie z zaliczek, uprzedzz ze beda wysokie rachunki


Prąd zasadniczo się tak rozlicza. W samej umowie można dopisać uwagę o wysokich kosztach opłat za sezon zimowy.

Ps. W sumie jak ja wynajmowałam, to ja opłacałam sama wszystkie rachunki, według rozliczeń i prognoz, które elektrownia i gazownia przysyłała - właściciel tylko kontrolował, mniej więcej co 2-3 miesiące, czy rachunki są opłacone. Nawet zgodził się odblokować telefon, bo był tylko z możliwością odbierania, nie można było dzwonić. Ale to w sumie wyższy poziom zaufania chyba był, no i on nie mieszkał w Polsce, tylko w Austrii, więc stan rachunków sprawdzał jak przyjeżdżał i wtedy też płaciłam mu za wynajem.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Mafia
piÄ…, 29 cze 2012 - 08:04
Mam kilka zasad:
1. płacą zawsze z góry czyli do 31 za kolejny miesiąc, w tym jest też zaliczkowo za prąd.
2. można sie próbować zabepzieczać na różne sposoby, ale większość najemców niestety kompletnie nie dba o mieszkanie bo nie jest ich. My po 5 latach mieszkania przez lokatorów, musieliśmy wywalić większość mebli (a wszystko było kupione nowe i to byli pierwsi lokatorzy). Nawet drzwi do pokoju im się udało zlikwidować. Sprzątaliśmy kawalerkę przez dwa weekendy. Kaucja tego nie pokryła. icon_sad.gif
3. wszystkie rachunki płacę zawsze osobiście, by miec pewność, że są zapłacone.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post piÄ…, 29 cze 2012 - 08:04
Post #17

Mam kilka zasad:
1. płacą zawsze z góry czyli do 31 za kolejny miesiąc, w tym jest też zaliczkowo za prąd.
2. można sie próbować zabepzieczać na różne sposoby, ale większość najemców niestety kompletnie nie dba o mieszkanie bo nie jest ich. My po 5 latach mieszkania przez lokatorów, musieliśmy wywalić większość mebli (a wszystko było kupione nowe i to byli pierwsi lokatorzy). Nawet drzwi do pokoju im się udało zlikwidować. Sprzątaliśmy kawalerkę przez dwa weekendy. Kaucja tego nie pokryła. icon_sad.gif
3. wszystkie rachunki płacę zawsze osobiście, by miec pewność, że są zapłacone.

--------------------
Mafia
April.
piÄ…, 29 cze 2012 - 10:53
CYTAT(Mafia @ Fri, 29 Jun 2012 - 07:04) *
2. można sie próbować zabepzieczać na różne sposoby, ale większość najemców niestety kompletnie nie dba o mieszkanie bo nie jest ich.



Ja przez te pół roku kiedy wynajmowałam mieszkanie, bez przerwy upominałam wszystkich żeby uważali - bo to nie masze icon_wink.gif
Czułam się jak w gościach icon_smile.gif Zdecydowanie niekomfortowo, więc jak sfinalizowałam zakup własnego, z ulgą odetchnęłam.
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post piÄ…, 29 cze 2012 - 10:53
Post #18

CYTAT(Mafia @ Fri, 29 Jun 2012 - 07:04) *
2. można sie próbować zabepzieczać na różne sposoby, ale większość najemców niestety kompletnie nie dba o mieszkanie bo nie jest ich.



Ja przez te pół roku kiedy wynajmowałam mieszkanie, bez przerwy upominałam wszystkich żeby uważali - bo to nie masze icon_wink.gif
Czułam się jak w gościach icon_smile.gif Zdecydowanie niekomfortowo, więc jak sfinalizowałam zakup własnego, z ulgą odetchnęłam.

--------------------
milutka
piÄ…, 29 cze 2012 - 12:15
Dzięki za cenne rady. Na umowie napiszę, że czynsz plus opłaty za media, ale będą mi wpłacać te 900zł tylko, że podzielone i ja będę płacić rachunki, żeby spać spokojnie .
Na umowie już napisałam, że po okresie zimowym będzie dopłata do prądu, już nawet im mówiłam, że za cay okres zimowy może to być od 800zł, że muszą się z tym liczyć.

Mam nadzieję, że problemów nie będę z nimi miała, wydają się spokojni a jeszcze się zgadaliśmy, że on jest kuzynem moich szwagrów kolegi.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post piÄ…, 29 cze 2012 - 12:15
Post #19

Dzięki za cenne rady. Na umowie napiszę, że czynsz plus opłaty za media, ale będą mi wpłacać te 900zł tylko, że podzielone i ja będę płacić rachunki, żeby spać spokojnie .
Na umowie już napisałam, że po okresie zimowym będzie dopłata do prądu, już nawet im mówiłam, że za cay okres zimowy może to być od 800zł, że muszą się z tym liczyć.

Mam nadzieję, że problemów nie będę z nimi miała, wydają się spokojni a jeszcze się zgadaliśmy, że on jest kuzynem moich szwagrów kolegi.

--------------------
jaAga*
piÄ…, 29 cze 2012 - 12:34
CYTAT(Mafia @ Fri, 29 Jun 2012 - 08:04) *
Mam kilka zasad:
1. płacą zawsze z góry czyli do 31 za kolejny miesiąc, w tym jest też zaliczkowo za prąd.
2. można sie próbować zabepzieczać na różne sposoby, ale większość najemców niestety kompletnie nie dba o mieszkanie bo nie jest ich. My po 5 latach mieszkania przez lokatorów, musieliśmy wywalić większość mebli (a wszystko było kupione nowe i to byli pierwsi lokatorzy). Nawet drzwi do pokoju im się udało zlikwidować. Sprzątaliśmy kawalerkę przez dwa weekendy. Kaucja tego nie pokryła. icon_sad.gif
3. wszystkie rachunki płacę zawsze osobiście, by miec pewność, że są zapłacone.

To ja mam wyjątkowe szczęście, bo moi lokatorzy dbają o mieszkanie bardziej niż ja, szafki kuchenne zawsze lśnią (nie to co u mnie), w łazience kabina zawsze czysta, poziom zaufania też mam wysoki, bo nawet się zakolegowaliśmy...tylko płacą zawsze na koniec miesiąca i nie potrafię ich przez to upomnieć, że nie tak się umawialiśmy icon_wink.gif. Wszystkie rachunki płacą sami, ja dostaję tylko odstępne.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post piÄ…, 29 cze 2012 - 12:34
Post #20

CYTAT(Mafia @ Fri, 29 Jun 2012 - 08:04) *
Mam kilka zasad:
1. płacą zawsze z góry czyli do 31 za kolejny miesiąc, w tym jest też zaliczkowo za prąd.
2. można sie próbować zabepzieczać na różne sposoby, ale większość najemców niestety kompletnie nie dba o mieszkanie bo nie jest ich. My po 5 latach mieszkania przez lokatorów, musieliśmy wywalić większość mebli (a wszystko było kupione nowe i to byli pierwsi lokatorzy). Nawet drzwi do pokoju im się udało zlikwidować. Sprzątaliśmy kawalerkę przez dwa weekendy. Kaucja tego nie pokryła. icon_sad.gif
3. wszystkie rachunki płacę zawsze osobiście, by miec pewność, że są zapłacone.

To ja mam wyjątkowe szczęście, bo moi lokatorzy dbają o mieszkanie bardziej niż ja, szafki kuchenne zawsze lśnią (nie to co u mnie), w łazience kabina zawsze czysta, poziom zaufania też mam wysoki, bo nawet się zakolegowaliśmy...tylko płacą zawsze na koniec miesiąca i nie potrafię ich przez to upomnieć, że nie tak się umawialiśmy icon_wink.gif. Wszystkie rachunki płacą sami, ja dostaję tylko odstępne.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
> Wynajem mieszkania, 19.10.-zajrzyjcie na 2 stronkÄ™ plisssss
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 06:56
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama