Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wysoka prolaktyna

> 
charlie74
wto, 13 sty 2015 - 13:43
Witam,

miałam proble z regularnością miesiączek, ginekolog zlecił badania hormonalne, okazało się że dość znacznie przekroczobny mam poziom PRL. Ginekolog dał mi skierowanie do endokrynologa, ale wizyta dopiero za kilka m-cy.
Czy wysoki poziom tego hormonu może wpływać na płodność, bo staramy się z mężem o dziecko ale po roku bez rezultatu.
charlie74


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 08 sty 15 - 10:51
Nr użytkownika: 45,146




post wto, 13 sty 2015 - 13:43
Post #1

Witam,

miałam proble z regularnością miesiączek, ginekolog zlecił badania hormonalne, okazało się że dość znacznie przekroczobny mam poziom PRL. Ginekolog dał mi skierowanie do endokrynologa, ale wizyta dopiero za kilka m-cy.
Czy wysoki poziom tego hormonu może wpływać na płodność, bo staramy się z mężem o dziecko ale po roku bez rezultatu.
ania.m
wto, 13 sty 2015 - 18:04
Gdyby wpływy to nie miało, lekarz by Ciebie nie pokierował na badanie prolaktyny.

A teraz by znaleźć przyczynę takiego stanu kieruje Ciebie do endokrynologa (który zapewne zleci Ci zbadanie hormonów tarczycy). Jeśli tarczyca zostanie wykluczona, pewnie będzie sprawdzał czy nie stoi za tym (tzn. za wysoką prolaktyną) gruczolak przysadki mózgowej.

I nie martw się - można to unormować!

Ten post edytował ania.m wto, 13 sty 2015 - 18:05
ania.m


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,411
Dołączył: czw, 01 wrz 11 - 14:45
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 37,612




post wto, 13 sty 2015 - 18:04
Post #2

Gdyby wpływy to nie miało, lekarz by Ciebie nie pokierował na badanie prolaktyny.

A teraz by znaleźć przyczynę takiego stanu kieruje Ciebie do endokrynologa (który zapewne zleci Ci zbadanie hormonów tarczycy). Jeśli tarczyca zostanie wykluczona, pewnie będzie sprawdzał czy nie stoi za tym (tzn. za wysoką prolaktyną) gruczolak przysadki mózgowej.

I nie martw się - można to unormować!

--------------------
D.(uża) 2011 i M.(ały) 2013
charlie74
śro, 14 sty 2015 - 12:19
Dzięki za odpowiedź. Gruczolak nie brzmi najlepiej... No nic, zobaczę co powie endokrynolog.
charlie74


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: czw, 08 sty 15 - 10:51
Nr użytkownika: 45,146




post śro, 14 sty 2015 - 12:19
Post #3

Dzięki za odpowiedź. Gruczolak nie brzmi najlepiej... No nic, zobaczę co powie endokrynolog.
Tigerek
śro, 14 sty 2015 - 18:14
Gruczolak to nie tragedia, leczy się tabletkami. Nie zawsze za nadczynnością przysadki od razu stoi gruczolak, spokojnie icon_wink.gif - za wysoki poziom prolaktyny po pierwsze ingeruje w owulacje, "zapobiega im" stąd nieregularność cykli, organizm działa jak w trybie karmienia niemowlęcia, na zasadzie że jedno przy piersi - nie pozwólmy na drugie póki pierwsze nie będzie starsze.
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post śro, 14 sty 2015 - 18:14
Post #4

Gruczolak to nie tragedia, leczy się tabletkami. Nie zawsze za nadczynnością przysadki od razu stoi gruczolak, spokojnie icon_wink.gif - za wysoki poziom prolaktyny po pierwsze ingeruje w owulacje, "zapobiega im" stąd nieregularność cykli, organizm działa jak w trybie karmienia niemowlęcia, na zasadzie że jedno przy piersi - nie pozwólmy na drugie póki pierwsze nie będzie starsze.

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
joanaz
czw, 15 sty 2015 - 09:17
Miałam problem z zajściem w druga ciąże. Okazało sie sięza wysoki poziom prolaktyny. Było to o tyle dziwne, że miesiączki miałam regularne. Tylko nadal miałam mleko pomomo, że karmienie piersia skoćzyłam około roku wczesniej.
Zaczęłam sie leczyć (tabletki bromergon). Po około 2 miesiącach zaszłam w ciąże, ale poroniłam w 6 tygodniu. Brałam bromergon nadal i mam wspaniała drugą córkę.
Tabletki przepisywała mi lekarka ginekolog.

joanna
joanaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,857
Dołączył: pią, 29 lip 05 - 14:33
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 3,448




post czw, 15 sty 2015 - 09:17
Post #5

Miałam problem z zajściem w druga ciąże. Okazało sie sięza wysoki poziom prolaktyny. Było to o tyle dziwne, że miesiączki miałam regularne. Tylko nadal miałam mleko pomomo, że karmienie piersia skoćzyłam około roku wczesniej.
Zaczęłam sie leczyć (tabletki bromergon). Po około 2 miesiącach zaszłam w ciąże, ale poroniłam w 6 tygodniu. Brałam bromergon nadal i mam wspaniała drugą córkę.
Tabletki przepisywała mi lekarka ginekolog.

joanna

--------------------
mama Zofii (luty 2001) i Heleny (sierpień 2004)
dazacadocelu
wto, 03 kwi 2018 - 18:22
hej ja tez się staram o dzidziusia własnie wróciłam ze szpitala gdzie mi zrobili wszystkie badania na horomony i się okazało ze mam wysoka prolaktynę i już jestem umówiona do mojego lekarza i czekam co mi powie
dazacadocelu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 03 kwi 18 - 18:08
Nr użytkownika: 51,731




post wto, 03 kwi 2018 - 18:22
Post #6

hej ja tez się staram o dzidziusia własnie wróciłam ze szpitala gdzie mi zrobili wszystkie badania na horomony i się okazało ze mam wysoka prolaktynę i już jestem umówiona do mojego lekarza i czekam co mi powie
Patunia009
sob, 21 lip 2018 - 00:12
U mnie było podobnie, podwyższona prolaktyna, problem z zajściem w ciążę icon_sad.gif Ale na szczęście się udało więc trzymam kciuki :*
Patunia009


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 69
Dołączył: pią, 20 kwi 18 - 17:01
Nr użytkownika: 51,786




post sob, 21 lip 2018 - 00:12
Post #7

U mnie było podobnie, podwyższona prolaktyna, problem z zajściem w ciążę icon_sad.gif Ale na szczęście się udało więc trzymam kciuki :*
magdapalslonce
pon, 01 kwi 2019 - 23:17
Patunia009, Cieszę się, ja też miałam problemy z tym hormonem. Często prolaktyna jest nazywana hormonem stresu..teraz wiem, czemu byłam taka zdenerwowana icon_sad.gif A gdzie robiłaś badania?
magdapalslonce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: czw, 14 mar 19 - 13:30
Nr użytkownika: 52,828




post pon, 01 kwi 2019 - 23:17
Post #8

Patunia009, Cieszę się, ja też miałam problemy z tym hormonem. Często prolaktyna jest nazywana hormonem stresu..teraz wiem, czemu byłam taka zdenerwowana icon_sad.gif A gdzie robiłaś badania?
> wysoka prolaktyna
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:26
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama