IPB WARNING [2] reset() expects parameter 1 to be array, boolean given (Line: 1711 of /sources/action_public/topics.php)
IPB WARNING [2] Invalid argument supplied for foreach() (Line: 1713 of /sources/action_public/topics.php)
Seks - oÅ›wiećcie mnie... - Forum dla rodziców: maluchy.pl « ciąża, poród, zdrowie dzieci - babskie pogaduchy ;) « forum maluchy.pl

Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Seks - oświećcie mnie...

, proszÄ™...
> , proszÄ™...
Seks - pytanie
Suma głosów: 216
GoÅ›cie nie mogÄ… gÅ‚osować 
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 26 sty 2012 - 20:06
Post #1

Nurtuje mnie to od jakiegoś czasu... Czy naprawdę "przeciętna, normalna kobieta" traktuje seks jak obowiązek, udaje orgazmy, nie czuje z seksu przyjemności, nie bawi jej to? Czy kobiety, które mają frajdę ze współżycia (nie tylko z powodu, że jest "miło", ale w rozumieniu satysfakcji fizycznej) wykraczają poza "normę"? Bardzo Was proszę o ustosunkowanie się w ankiecie, nie wiem, czy są jakieś badania w tym temacie, a jest to dla mnie spora zagwozdka.

Nie pytam Was o powody, dla których uprawiacie seks, ani o jego emocjonalne podłoże. Ale po prostu - czy lubicie seks jako taki. Dlatego pytania są najprostsze z możliwych.

Uff.... może teraz się uda z ankietą.
semi
czw, 26 sty 2012 - 20:49
a skad masz taki pomysł? znane mi, przecietne i normalne;), kobiety maja z seksu duzo frajdy. przelecialam w myslach kolezanki ( 04.gif ) - nie mam ani jednej, dla ktorej seks bylby obowiazkiem. dla mnie to b. wazna sfera zycia. lubie:)
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post czw, 26 sty 2012 - 20:49
Post #2

a skad masz taki pomysł? znane mi, przecietne i normalne;), kobiety maja z seksu duzo frajdy. przelecialam w myslach kolezanki ( 04.gif ) - nie mam ani jednej, dla ktorej seks bylby obowiazkiem. dla mnie to b. wazna sfera zycia. lubie:)

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Pilawianka
czw, 26 sty 2012 - 20:57
[użytkownik x] ja też jestem bardzo ciekawa skąd założenie, że "przeciętna, normalna kobieta" nie lubi seksu. Proszę o odpowiedź, bo zaczęło mnie to nurtować.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post czw, 26 sty 2012 - 20:57
Post #3

[użytkownik x] ja też jestem bardzo ciekawa skąd założenie, że "przeciętna, normalna kobieta" nie lubi seksu. Proszę o odpowiedź, bo zaczęło mnie to nurtować.


--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

KrzyÅ› 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im Å‚atwiej, bo sÄ… razem,
i jest im trudniej, bo sÄ… razem."
Dirty Diana
czw, 26 sty 2012 - 20:59
CYTAT(semi @ Thu, 26 Jan 2012 - 20:49) *
a skad masz taki pomysł? znane mi, przecietne i normalne;), kobiety maja z seksu duzo frajdy. przelecialam w myslach kolezanki ( 04.gif ) - nie mam ani jednej, dla ktorej seks bylby obowiazkiem. dla mnie to b. wazna sfera zycia. lubie:)

Słowo "Przeleciałam" jest kuluczowe?
29.gif
GÅ‚upawka...
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post czw, 26 sty 2012 - 20:59
Post #4

CYTAT(semi @ Thu, 26 Jan 2012 - 20:49) *
a skad masz taki pomysł? znane mi, przecietne i normalne;), kobiety maja z seksu duzo frajdy. przelecialam w myslach kolezanki ( 04.gif ) - nie mam ani jednej, dla ktorej seks bylby obowiazkiem. dla mnie to b. wazna sfera zycia. lubie:)

Słowo "Przeleciałam" jest kuluczowe?
29.gif
GÅ‚upawka...

--------------------
MamaJulki
czw, 26 sty 2012 - 21:02
ja myślę, że jeśli para jest dopasowana pod tym względem to czerpie z seksu wiele radości icon_wink.gif w życiu nie myślałam o seksie jak o obowiązku i nigdy nie przyszło by mi do głowy udawać orgazmu 37.gif wg mnie ważne jest też by ze sobą o tym rozmawiać, czego oczekujemy, jakie mamy potrzeby no i słuchać potrzeb partnera/ki icon_wink.gif
hehe czyli, że co nie jestem normalna ? 29.gif ja też proszę o wyjaśnienie skąd Ci to przyszło do głowy ?
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post czw, 26 sty 2012 - 21:02
Post #5

ja myślę, że jeśli para jest dopasowana pod tym względem to czerpie z seksu wiele radości icon_wink.gif w życiu nie myślałam o seksie jak o obowiązku i nigdy nie przyszło by mi do głowy udawać orgazmu 37.gif wg mnie ważne jest też by ze sobą o tym rozmawiać, czego oczekujemy, jakie mamy potrzeby no i słuchać potrzeb partnera/ki icon_wink.gif
hehe czyli, że co nie jestem normalna ? 29.gif ja też proszę o wyjaśnienie skąd Ci to przyszło do głowy ?
MamaJulki
czw, 26 sty 2012 - 21:03
CYTAT(Kaelsa @ Thu, 26 Jan 2012 - 21:59) *
Słowo "Przeleciałam" jest kuluczowe?
29.gif
GÅ‚upawka...


też się go chciałam uczepić 08.gif
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post czw, 26 sty 2012 - 21:03
Post #6

CYTAT(Kaelsa @ Thu, 26 Jan 2012 - 21:59) *
Słowo "Przeleciałam" jest kuluczowe?
29.gif
GÅ‚upawka...


też się go chciałam uczepić 08.gif
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 26 sty 2012 - 21:05
Post #7

CYTAT(Kaelsa @ Thu, 26 Jan 2012 - 20:59) *
Słowo "Przeleciałam" jest kuluczowe?
29.gif
GÅ‚upawka...


Kaleso, nasze myśli są jednością w tym momencie 04.gif

Skąd takie założenie? Ano w rozmowie dzisiaj usłyszałam, że kobiety "leżą jak kłody" i udają orgazmy, a mężczyźni nie mają z nimi więzi, ale z nimi współżyją. Do tego była dołożona "normalna, przeciętna kobieta". Zresztą rusza mnie to nie pierwszy raz. Ja się próbuję tutaj delikatnie poruszać, jutro rozwinę, bo teraz muszę utaptać narybek icon_sad.gif
MamaJulki
czw, 26 sty 2012 - 21:09
CYTAT([użytkownik x] @ Thu, 26 Jan 2012 - 22:05) *
Kaleso, nasze myśli są jednością w tym momencie 04.gif

Skąd takie założenie? Ano w rozmowie dzisiaj usłyszałam, że kobiety "leżą jak kłody" i udają orgazmy, a mężczyźni nie mają z nimi więzi, ale z nimi współżyją. Do tego była dołożona "normalna, przeciętna kobieta". Zresztą rusza mnie to nie pierwszy raz. Ja się próbuję tutaj delikatnie poruszać, jutro rozwinę, bo teraz muszę utaptać narybek icon_sad.gif


ja uważam, że to jednak nie jest przeciętna kobieta, choć rzeczywiście z mojego otoczenia mogłabym przytoczyć takie przykłady...
ale dla mnie to kwestia przede wszystkim braku rozmowy między partnerami...
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post czw, 26 sty 2012 - 21:09
Post #8

CYTAT([użytkownik x] @ Thu, 26 Jan 2012 - 22:05) *
Kaleso, nasze myśli są jednością w tym momencie 04.gif

Skąd takie założenie? Ano w rozmowie dzisiaj usłyszałam, że kobiety "leżą jak kłody" i udają orgazmy, a mężczyźni nie mają z nimi więzi, ale z nimi współżyją. Do tego była dołożona "normalna, przeciętna kobieta". Zresztą rusza mnie to nie pierwszy raz. Ja się próbuję tutaj delikatnie poruszać, jutro rozwinę, bo teraz muszę utaptać narybek icon_sad.gif


ja uważam, że to jednak nie jest przeciętna kobieta, choć rzeczywiście z mojego otoczenia mogłabym przytoczyć takie przykłady...
ale dla mnie to kwestia przede wszystkim braku rozmowy między partnerami...
wiewiórczak
czw, 26 sty 2012 - 21:19
CYTAT([użytkownik x] @ Thu, 26 Jan 2012 - 21:05) *
Skąd takie założenie? Ano w rozmowie dzisiaj usłyszałam, że kobiety "leżą jak kłody" i udają orgazmy, a mężczyźni nie mają z nimi więzi, ale z nimi współżyją. Do tego była dołożona "normalna, przeciętna kobieta".


Wedle tych słów nie jestem normalną, przeciętną kobietą.
I dobrze, a nawet rozkosznie mi z tym icon_wink.gif
wiewiórczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,654
Dołączył: śro, 30 maj 07 - 17:51
Nr użytkownika: 14,671




post czw, 26 sty 2012 - 21:19
Post #9

CYTAT([użytkownik x] @ Thu, 26 Jan 2012 - 21:05) *
Skąd takie założenie? Ano w rozmowie dzisiaj usłyszałam, że kobiety "leżą jak kłody" i udają orgazmy, a mężczyźni nie mają z nimi więzi, ale z nimi współżyją. Do tego była dołożona "normalna, przeciętna kobieta".


Wedle tych słów nie jestem normalną, przeciętną kobietą.
I dobrze, a nawet rozkosznie mi z tym icon_wink.gif

--------------------
Uświadamiasz sobie, że jesteś w średnim wieku, kiedy wspomnienia stają się ważniejsze od marzeń.
Macio

Go??







post czw, 26 sty 2012 - 21:22
Post #10

Miałam blokadę po pierwszej ciąży, dość długo. PO drugiej już nie, znam natomiast dokładnie 3 młode kobiety ( w tym dwie matki), które sex tarktują jako obowiązek. Jedna z nich wręcz nie lubi, druga ma blokadę po ciąży (Alek ma 2 lata).
Helena
czw, 26 sty 2012 - 21:24
ech [użytkownik x] zawiodłam się...liczyłam na pytanie o jakieś "zboczeństwa", żeby cię oświecić a może czegoś nowego samemu się dowiedzieć icon_wink.gif
Helena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,119
Dołączył: sob, 30 paź 04 - 13:41
Skąd: P-ków
Nr użytkownika: 2,259

GG:


post czw, 26 sty 2012 - 21:24
Post #11

ech [użytkownik x] zawiodłam się...liczyłam na pytanie o jakieś "zboczeństwa", żeby cię oświecić a może czegoś nowego samemu się dowiedzieć icon_wink.gif

--------------------
semi
czw, 26 sty 2012 - 21:26
CYTAT(Kaelsa @ Thu, 26 Jan 2012 - 20:59) *
Słowo "Przeleciałam" jest kuluczowe?
29.gif
GÅ‚upawka...


tez sie ucieszyłam , kiedy do mnie dotarło co napisałam:)- stad usmiech w nawiasie obok icon_lol.gif

Ten post edytował semi czw, 26 sty 2012 - 21:27
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post czw, 26 sty 2012 - 21:26
Post #12

CYTAT(Kaelsa @ Thu, 26 Jan 2012 - 20:59) *
Słowo "Przeleciałam" jest kuluczowe?
29.gif
GÅ‚upawka...


tez sie ucieszyłam , kiedy do mnie dotarło co napisałam:)- stad usmiech w nawiasie obok icon_lol.gif

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Dirty Diana
czw, 26 sty 2012 - 21:31
Zobacz, [użytkownik x], ile osób czyta wątek. Wniosek z tego taki, że lubimy seks albo inaczej, że jest on istotnym elementem w naszym życiu. Na pewno nie jest nam obojętny. Myślę, że kobiety, które nie lubią go uprawiać, nie są normalnymi i przeciętnymi. To rodzaj jakiejś blokady, zaburzenia, wynik traumy czy złych doświadczeń.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post czw, 26 sty 2012 - 21:31
Post #13

Zobacz, [użytkownik x], ile osób czyta wątek. Wniosek z tego taki, że lubimy seks albo inaczej, że jest on istotnym elementem w naszym życiu. Na pewno nie jest nam obojętny. Myślę, że kobiety, które nie lubią go uprawiać, nie są normalnymi i przeciętnymi. To rodzaj jakiejś blokady, zaburzenia, wynik traumy czy złych doświadczeń.

--------------------
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 26 sty 2012 - 21:41
Post #14

Ja też raczej znam kobiety seks lubiące, choć rzeczywiście znam i jedną, która od niego stroni i nie lubi. Jednak z moich obserwacji jednak normą jest to pierwsze.
gozar
czw, 26 sty 2012 - 21:46
szkoda , że nie ma odpowiedzi pomiędzy tymi dwoma. Bo generalnie lubię seks, ale mam momenty, w życiu że mógłby on dla mnie nie istnieć. I były tego różne powody typu: blokada poporodowa, tabletki anty, kryzysy małżeńskie, okresy totalnego przemęczenia.
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post czw, 26 sty 2012 - 21:46
Post #15

szkoda , że nie ma odpowiedzi pomiędzy tymi dwoma. Bo generalnie lubię seks, ale mam momenty, w życiu że mógłby on dla mnie nie istnieć. I były tego różne powody typu: blokada poporodowa, tabletki anty, kryzysy małżeńskie, okresy totalnego przemęczenia.

--------------------
menenka

Go??







post czw, 26 sty 2012 - 21:52
Post #16

CYTAT(MamaJulki @ Thu, 26 Jan 2012 - 20:02) *
ja myślę, że jeśli para jest dopasowana pod tym względem to czerpie z seksu wiele radości icon_wink.gif


Zawsze sie zastanawialam, co to dokladnie znaczy Co znaczy byc dopasowanym? Lubic w sferze lozkowej to samo co partner? Co znaczy, ze z jednym jest ok, z drugim nie koniecznie?


CYTAT(Kaelsa @ Thu, 26 Jan 2012 - 20:31) *
Myślę, że kobiety, które nie lubią go uprawiać, nie są normalnymi i przeciętnymi. To rodzaj jakiejś blokady, zaburzenia, wynik traumy czy złych doświadczeń.


1/3 w tej ankiecie odpowiedziala, ze nie lubi seksu. 33% to sporo. Ja sie zaliczam do tej wlasnie grupy. Nie mam ani blokady, nie mam traumy, moim jedynym partnerem byl/jest moj maz, wiec nie mam zlych doswiadczen. Moze mam jakies zaburzenie. icon_rolleyes.gif Po prostu nie lubie, nie mam z tego przyjemnosci. I chcialabym sie kiedys dowiedziec co to orgazm, na razie nie dane mi bylo.
grzałka
czw, 26 sty 2012 - 21:54
to Wy tak te Wasze koleżanki przy kawie wypytujecie o seks z mężem czy kiedy?

i co to znaczy utaptać narybek?
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 26 sty 2012 - 21:54
Post #17

to Wy tak te Wasze koleżanki przy kawie wypytujecie o seks z mężem czy kiedy?

i co to znaczy utaptać narybek?

--------------------
ruda_kasia
czw, 26 sty 2012 - 22:06
mam dwie przyjaciółki, z którymi znamy się ponad 30 lat. Przy kawie, przy drinku, rozmawiamy, nie o seksie z mężem/kochankiem, ale o naszych potrzebach i reakcjach.
Więc różne rzeczy można wiedzieć przy okazji. Albo usłyszałam kilkakrotnie komentarze, dośc wyważone mniej zaprzyjaźnionych osób w tym np. mojej siostry.
Nie jest to nic nadzwyczajnego, choć nikt się nie umwia na kawę omawiać szczegóły życia erotycznego. Dziwi mnie jednak np. nie wiedzieć, co to orgazm, bo się sama do niego doprowadziłam - z ciekawości, czy tam czego innego, jak byłam nastolatką.
Natomiast droga autorko wątku, jeśli jesteś kobietą, która zawsze, nieodwołalnie ma ochotę na seks i przeżywa regularne orgazmy, to dar od góry albo dołu icon_wink.gif. Ja teraz przed 40-tką, mogę powiedzieć, że mam pewność, że jeest, jak chcę. Ale jeszcze 10 lat temu to była pewna loteria, choć co do zasady nie miałam wątpliwości, co zrobić, żeby orgazm przeżyc, ale i tak nie zawsze chciałam.

ort, o matko....

Ten post edytował ruda_kasia pią, 27 sty 2012 - 13:06
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post czw, 26 sty 2012 - 22:06
Post #18

mam dwie przyjaciółki, z którymi znamy się ponad 30 lat. Przy kawie, przy drinku, rozmawiamy, nie o seksie z mężem/kochankiem, ale o naszych potrzebach i reakcjach.
Więc różne rzeczy można wiedzieć przy okazji. Albo usłyszałam kilkakrotnie komentarze, dośc wyważone mniej zaprzyjaźnionych osób w tym np. mojej siostry.
Nie jest to nic nadzwyczajnego, choć nikt się nie umwia na kawę omawiać szczegóły życia erotycznego. Dziwi mnie jednak np. nie wiedzieć, co to orgazm, bo się sama do niego doprowadziłam - z ciekawości, czy tam czego innego, jak byłam nastolatką.
Natomiast droga autorko wątku, jeśli jesteś kobietą, która zawsze, nieodwołalnie ma ochotę na seks i przeżywa regularne orgazmy, to dar od góry albo dołu icon_wink.gif. Ja teraz przed 40-tką, mogę powiedzieć, że mam pewność, że jeest, jak chcę. Ale jeszcze 10 lat temu to była pewna loteria, choć co do zasady nie miałam wątpliwości, co zrobić, żeby orgazm przeżyc, ale i tak nie zawsze chciałam.

ort, o matko....
semi
czw, 26 sty 2012 - 22:21
CYTAT(grzałka @ Thu, 26 Jan 2012 - 21:54) *
to Wy tak te Wasze koleżanki przy kawie wypytujecie o seks z mężem czy kiedy?

i co to znaczy utaptać narybek?


nie wypytuję. seks jest jednym z tematów, o których rozmawiamy.

utaptanie narybku też mnie zaciekawiło:)
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post czw, 26 sty 2012 - 22:21
Post #19

CYTAT(grzałka @ Thu, 26 Jan 2012 - 21:54) *
to Wy tak te Wasze koleżanki przy kawie wypytujecie o seks z mężem czy kiedy?

i co to znaczy utaptać narybek?


nie wypytuję. seks jest jednym z tematów, o których rozmawiamy.

utaptanie narybku też mnie zaciekawiło:)

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 26 sty 2012 - 22:39
Post #20

CYTAT(semi @ Thu, 26 Jan 2012 - 22:21) *
nie wypytuję. seks jest jednym z tematów, o których rozmawiamy.

utaptanie narybku też mnie zaciekawiło:)


Oj, bo Córka mi czytała wierszyk o myszkach, które "taptały" w błocie. Co mi się skojarzyło z "udeptaniem", czyli uśpieniem. Co sądząc po ilości kroków, które muszę wykonać przy okazji wieczornego oporządzania szkodników (kuchnia-łazienka-pokój_Pypcia-łazienka-pokój_Julki-łazienka itd.), wcale nie jest bezpodstawne icon_wink.gif

Natomiast nie umawiam siÄ™ i nie wypytujÄ™. Nie celebrujÄ™ tego tematu, po prostu o tym rozmawiamy.

ruda_kasiu, mniejsza z tym, czy mam ochotę zawsze, czy nie zawsze. Czy mam orgazm, czy go nie mam. Tu nie ma to żadnego znaczenia. Tyle że za każdym razem uderza mnie stwierdzenie, że "normalna, przeciętna kobieta" do udanego seksu potrzebuje wymierzonej ekwilibrystyki w postaci zabiegów mentalnych. No i chciałabym się dowiedziec, czym właściwie jest seks dla tej "normalnej, przeciętnej kobiety".

Statystyka w ankiecie mnie zasmuca.

I napawa mnie zdziwieniem i naprawdę zaskoczeniem, kiedy słyszę od kobiety współżyjącej, że nie wie co to orgazm. I raczej nie skłaniam się ku wyrzucaniu jej poza widełki, a zastanawiam się nad jej partnerem 43.gif
> Seks - oÅ›wiećcie mnie..., proszÄ™...
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama