Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

katar u niemowlaka

> 
Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 08 sty 2007 - 13:05
Post #21

Trzy kropki miały być wyrazem zainteresowania, nie złowieszczości icon_wink.gif
emce
pon, 08 sty 2007 - 13:24
CYTAT(mama_do_kwadratu)
Ja pewnie też bym przesunęła, ale twój komentarz z wielokropkiem zabrzmiał deczko złowieszczo.


[użytkownik x], zapytałam, bo zrozumiałam, że sugerujesz szczepienie jako przyczynę kataru icon_cool.gif I też zabrzmiało to dla mnie bardzo złowieszczo wink.gif
Poza tym jestem ostatnio ciut wyczulona na te kwestie, bo zaraz po ostatnim szczepieniu strasznie wysypało mi Krzysia i już ponad tydzień bezskutecznie z tym walczę. icon_evil.gif Zbieg okoliczności?

A co do szczepienia i kataru przed - chyba oczywiste jest przesunięcie icon_cool.gif Zresztą, zawsze przed szczepieniem dziecko jest badane i w stanie wątpliwym jest niedopuszczone do szczepienia icon_biggrin.gif (przynajmniej u nas tak jest wink.gif )
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post pon, 08 sty 2007 - 13:24
Post #22

CYTAT(mama_do_kwadratu)
Ja pewnie też bym przesunęła, ale twój komentarz z wielokropkiem zabrzmiał deczko złowieszczo.


[użytkownik x], zapytałam, bo zrozumiałam, że sugerujesz szczepienie jako przyczynę kataru icon_cool.gif I też zabrzmiało to dla mnie bardzo złowieszczo wink.gif
Poza tym jestem ostatnio ciut wyczulona na te kwestie, bo zaraz po ostatnim szczepieniu strasznie wysypało mi Krzysia i już ponad tydzień bezskutecznie z tym walczę. icon_evil.gif Zbieg okoliczności?

A co do szczepienia i kataru przed - chyba oczywiste jest przesunięcie icon_cool.gif Zresztą, zawsze przed szczepieniem dziecko jest badane i w stanie wątpliwym jest niedopuszczone do szczepienia icon_biggrin.gif (przynajmniej u nas tak jest wink.gif )
mamuśka.chłidz...
pon, 08 sty 2007 - 19:36
CYTAT(Bogusia123456)
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
świetnie tylko jakie olejki i jak wykonać inhalacje u 3 miesięcznego dziecka icon_eek.gif . Wiekszośc preparatów skuteczniejszych jest zabroniona własnie ze względu na skład.


Np olbas ale musi byc ten specjalny dla malych dzieci.
Jest lagodniejszy.

Nadaje sie tez np.eukaliptusowy, drzewo herbaciane (olbas zawiera obydwa). Sosnowy na przeziebienie dodatkowo (tez w skladzie olbas).
Rumianek
Swietny dla noworodkow i niemowlat jest tez niaouli.
Eukaliptus i niaouli wlasnie udrazniaja drogi oddechowe.
Oczywiscie kazdy olejek trzeba najpierw przetestowac czy nie uczyula. Najlepiej nie w czasie choroby tylko wczesniej.
Inhalacje mozna zrobic napuszczajac goracej wody do wanny ( mozna tez do wiekszej miski albo nawet do umywalki ale im wiecej tym lepiej) w zamknietej lazience i do niej pare kropel olejku. Potrzymac malucha w tej lazience troche.
Mozna tez postawic miske z goraca woda pod lozeczkiem dziecka i do tego ze 3 krople olejku. Mozna odrobine na chusteczke i polozyc w takiej odleglosci by dziecko nie siegnelo.
Mozna w koncu kominek aromaterapeutyczny albo sa nawilzacze powietrza do ktorych dodaje sie olejki acz z tymi trzeba z umiarem.

nie wiem jak jest u was ale na naszym Olbas jest napisane, że dla dzieci od 3 roku życia, Mam stare pudełeczko i na nim jest , że powyżej 1 roku życia Nie można go stosowaću tak małych dzieci własnie ze względu na icon_arrow.gif olejek Eukalitpusowy. Wiekszość maści typu Wick tez zawiera i też nie wolno ich stosować własnie z w'w powodu. Tak mnie poinformowano w aptece, znajoma forumka farmaceutka, więc nie wiem skąd masz takie info. icon_eek.gif Powtarzam ja bym takich silnych środków nie podała tak małemu dziecku, ani olejków eterycznych typu eukalitusowy
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post pon, 08 sty 2007 - 19:36
Post #23

CYTAT(Bogusia123456)
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
świetnie tylko jakie olejki i jak wykonać inhalacje u 3 miesięcznego dziecka icon_eek.gif . Wiekszośc preparatów skuteczniejszych jest zabroniona własnie ze względu na skład.


Np olbas ale musi byc ten specjalny dla malych dzieci.
Jest lagodniejszy.

Nadaje sie tez np.eukaliptusowy, drzewo herbaciane (olbas zawiera obydwa). Sosnowy na przeziebienie dodatkowo (tez w skladzie olbas).
Rumianek
Swietny dla noworodkow i niemowlat jest tez niaouli.
Eukaliptus i niaouli wlasnie udrazniaja drogi oddechowe.
Oczywiscie kazdy olejek trzeba najpierw przetestowac czy nie uczyula. Najlepiej nie w czasie choroby tylko wczesniej.
Inhalacje mozna zrobic napuszczajac goracej wody do wanny ( mozna tez do wiekszej miski albo nawet do umywalki ale im wiecej tym lepiej) w zamknietej lazience i do niej pare kropel olejku. Potrzymac malucha w tej lazience troche.
Mozna tez postawic miske z goraca woda pod lozeczkiem dziecka i do tego ze 3 krople olejku. Mozna odrobine na chusteczke i polozyc w takiej odleglosci by dziecko nie siegnelo.
Mozna w koncu kominek aromaterapeutyczny albo sa nawilzacze powietrza do ktorych dodaje sie olejki acz z tymi trzeba z umiarem.

nie wiem jak jest u was ale na naszym Olbas jest napisane, że dla dzieci od 3 roku życia, Mam stare pudełeczko i na nim jest , że powyżej 1 roku życia Nie można go stosowaću tak małych dzieci własnie ze względu na icon_arrow.gif olejek Eukalitpusowy. Wiekszość maści typu Wick tez zawiera i też nie wolno ich stosować własnie z w'w powodu. Tak mnie poinformowano w aptece, znajoma forumka farmaceutka, więc nie wiem skąd masz takie info. icon_eek.gif Powtarzam ja bym takich silnych środków nie podała tak małemu dziecku, ani olejków eterycznych typu eukalitusowy

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
Mika
pon, 08 sty 2007 - 20:25
ja stosowałam oil bas poniżej 12 miesięcy
nie inhalowałam tylko po prostu nakropliłam kilka kropel na poduszkę

to tak szybko paruje,że wątpię żeby miało czas "krzywdę" dziecku zrobić wink.gif

co innego smarować gdzie maść dotyka skóry a co innago wdychanie kilku kropli przez kilka minut


p.s
elmex też był kiedyś "od pierwszego zęba" i połykać go można było -teraz podobno już nie
moje myją odkąd mają zęby i żyją
ba -zÄ…bki pierwsza klasa wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 08 sty 2007 - 20:25
Post #24

ja stosowałam oil bas poniżej 12 miesięcy
nie inhalowałam tylko po prostu nakropliłam kilka kropel na poduszkę

to tak szybko paruje,że wątpię żeby miało czas "krzywdę" dziecku zrobić wink.gif

co innego smarować gdzie maść dotyka skóry a co innago wdychanie kilku kropli przez kilka minut


p.s
elmex też był kiedyś "od pierwszego zęba" i połykać go można było -teraz podobno już nie
moje myją odkąd mają zęby i żyją
ba -zÄ…bki pierwsza klasa wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
mamuśka.chłidz...
pon, 08 sty 2007 - 23:01
ja powiem, że mnie sie bardzo spodobał sposób na inhalacje w łazience. Nie wpadłam na to 37.gif
Własnie też zauważyłam, że wiele środków zmieniło opakowania. Jeśli tak to ja byłam zadowolona z takiej maści jak Pulmexbaby ale na niej było napisane, że od 6m.

Bogusiu rozumiem, że u was są dwa oIlbasy icon_question.gif Któras się u nas spotkała?
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post pon, 08 sty 2007 - 23:01
Post #25

ja powiem, że mnie sie bardzo spodobał sposób na inhalacje w łazience. Nie wpadłam na to 37.gif
Własnie też zauważyłam, że wiele środków zmieniło opakowania. Jeśli tak to ja byłam zadowolona z takiej maści jak Pulmexbaby ale na niej było napisane, że od 6m.

Bogusiu rozumiem, że u was są dwa oIlbasy icon_question.gif Któras się u nas spotkała?

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
Abotak
pon, 08 sty 2007 - 23:55
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Bogusiu rozumiem, że u was są dwa oIlbasy icon_question.gif Któras się u nas spotkała?


Tak sa dwa. Z tym, ze z mojej wiedzy aromaterapeutycznej olejek eukaliptusowy jest jak najbardziej bezpieczny dla noworodkow od samego poczatku. Tak nam mowili na wykladach i tak jest w literaturze.
Moc kazdego olejku zalezy od stopnia jego stezenia (proporcji w stosunku do olejku- bazy. W przypadku noworodkow te proporcje to zazwyczaj 1 kropla olejku eukaliptusowego na 100 ml olejku bazy ( dla dzieci( i nie tylko) na baze nadaje sie np migdalowy) Z tym, ze to do masazu (bezposredni kontakt ze skora i wchlanianie go przez nia).
Natomiast jesli chodzi o inhalacje, kominek aromaterapeutyczny to do tego dodaje sie nierozcienczony olejek i w tym momencie stezenie nie ma znaczenia(co innego do kapieli gdzie kontakt ze skora).
Dodaje sie po prostu 1 krople do wody zamias 5-10 jak dla doroslego.
Tu rowniez nie ma znaczenia czy olbas do takiej inhalacji bedzie wybitnie dla dzieci ponizej roku czy tez ten regularny. Bo kontaktu ze skora nie ma, do nerek nie przeniknie tak jak by przeniknal podczas masazu czy kapieli. Po prostu inna zasada dzialania.
To, ze pisza na buteleczce w Polsce ze powyzej roku to oczywiscie asekuracja i w sumie ja sie nie dziwie(pomijajac tez sposob zastosowania) bo gdy raz np czytalam (zdaje sie, ze nawet byla to porada dyzurnej lekarki na maluchowej stronie) zeby czysty olejek olbas wcierac dziecku w klatke piersiowa icon_eek.gif icon_evil.gif (wcierac mozna, owszem, ale powinien byc dodatkowo rozcienczony- ta wersja dla maluchow pojawila sie dopiero ostatnio na tutejszym rynku a te porady czytalam juz pare lat temu icon_confused.gif )...to w sumie sie nie dziwie, zwlaszcza, ze przecietny uzytkownik tez nie ma zwykle wiedzy dotyczacej zasad stosowania, rozcinczania itd.
A farmaceuta zwykle nie powie nic innego niz to co na ulotce przeczyta icon_cool.gif


O, znalazlam link do olejku tego ponizej roku; Pisza na nim, ze niewskazany dla dzieci ponizej 3 miesiecy
https://www.thinknatural.com/products/11453...inuses-28ml.htm

ten tez:
https://www.health-store.co.uk/acatalog/Olb...r_Children.html
czyli tez jakas tam asekuracja.
Wiem natomiast, ze w skladzie nie ma niczego co by szkodzilo mlodszemu dziecku. Na pewno nie eukaliptus o ile nie do masazu bez rozcienczenia.

Czyli podsumowujac:
do inhalacji dla dzieci ponizej roku moze byc nawet olbas regularny- tylko mniej, 1-2 krople.
Tego w wersji dla dzieci mozna dodac pare kropel do takiej lazienkowej parowki. W sumie na jedno wyjdzie.
Jesli chodzi o masaz czy jako dodatek do kapieli( tez inhaluje) to juz bardziej skomplikowane. Nie pamietam jakie ten dla dzieci ma stezenie i czy go mozna tak bezposrednio na skore u tak malego dziecko stosowac.
Raczej watpie.
Ja akurat wlasna mieszanke robie i do masazu dla starszych 3 krople czystego olejku(olejkow) na 100 ml mieszam. Do inhalacji juz czyste.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 08 sty 2007 - 23:55
Post #26

CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Bogusiu rozumiem, że u was są dwa oIlbasy icon_question.gif Któras się u nas spotkała?


Tak sa dwa. Z tym, ze z mojej wiedzy aromaterapeutycznej olejek eukaliptusowy jest jak najbardziej bezpieczny dla noworodkow od samego poczatku. Tak nam mowili na wykladach i tak jest w literaturze.
Moc kazdego olejku zalezy od stopnia jego stezenia (proporcji w stosunku do olejku- bazy. W przypadku noworodkow te proporcje to zazwyczaj 1 kropla olejku eukaliptusowego na 100 ml olejku bazy ( dla dzieci( i nie tylko) na baze nadaje sie np migdalowy) Z tym, ze to do masazu (bezposredni kontakt ze skora i wchlanianie go przez nia).
Natomiast jesli chodzi o inhalacje, kominek aromaterapeutyczny to do tego dodaje sie nierozcienczony olejek i w tym momencie stezenie nie ma znaczenia(co innego do kapieli gdzie kontakt ze skora).
Dodaje sie po prostu 1 krople do wody zamias 5-10 jak dla doroslego.
Tu rowniez nie ma znaczenia czy olbas do takiej inhalacji bedzie wybitnie dla dzieci ponizej roku czy tez ten regularny. Bo kontaktu ze skora nie ma, do nerek nie przeniknie tak jak by przeniknal podczas masazu czy kapieli. Po prostu inna zasada dzialania.
To, ze pisza na buteleczce w Polsce ze powyzej roku to oczywiscie asekuracja i w sumie ja sie nie dziwie(pomijajac tez sposob zastosowania) bo gdy raz np czytalam (zdaje sie, ze nawet byla to porada dyzurnej lekarki na maluchowej stronie) zeby czysty olejek olbas wcierac dziecku w klatke piersiowa icon_eek.gif icon_evil.gif (wcierac mozna, owszem, ale powinien byc dodatkowo rozcienczony- ta wersja dla maluchow pojawila sie dopiero ostatnio na tutejszym rynku a te porady czytalam juz pare lat temu icon_confused.gif )...to w sumie sie nie dziwie, zwlaszcza, ze przecietny uzytkownik tez nie ma zwykle wiedzy dotyczacej zasad stosowania, rozcinczania itd.
A farmaceuta zwykle nie powie nic innego niz to co na ulotce przeczyta icon_cool.gif


O, znalazlam link do olejku tego ponizej roku; Pisza na nim, ze niewskazany dla dzieci ponizej 3 miesiecy
https://www.thinknatural.com/products/11453...inuses-28ml.htm

ten tez:
https://www.health-store.co.uk/acatalog/Olb...r_Children.html
czyli tez jakas tam asekuracja.
Wiem natomiast, ze w skladzie nie ma niczego co by szkodzilo mlodszemu dziecku. Na pewno nie eukaliptus o ile nie do masazu bez rozcienczenia.

Czyli podsumowujac:
do inhalacji dla dzieci ponizej roku moze byc nawet olbas regularny- tylko mniej, 1-2 krople.
Tego w wersji dla dzieci mozna dodac pare kropel do takiej lazienkowej parowki. W sumie na jedno wyjdzie.
Jesli chodzi o masaz czy jako dodatek do kapieli( tez inhaluje) to juz bardziej skomplikowane. Nie pamietam jakie ten dla dzieci ma stezenie i czy go mozna tak bezposrednio na skore u tak malego dziecko stosowac.
Raczej watpie.
Ja akurat wlasna mieszanke robie i do masazu dla starszych 3 krople czystego olejku(olejkow) na 100 ml mieszam. Do inhalacji juz czyste.
Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 09 sty 2007 - 07:11
Post #27

Ja od maleńkości (od 3 m-cy) stawiałam kropkę Olbasa w rogu łóżeczka. Do dziś Olbas jest podstawowym wyposażeniem naszej apteczki. Zwłaszcza w przypadku Pypcia, który ma przewężenie w nosku i wiecznie przytkany kinolek (bez kataru).
Mika
wto, 09 sty 2007 - 08:05
ja jeszcze odnośnie zapchanego nosa

nie ma nic lepszego (w naszym przypadku) od wody morskiej w spray`u
po zwilżeniu noska wszystko pięknie się wypłukuje,praktycznie wystarczy tylko ciagle pod nosem wycierać

u nas mało tego,że samo zlatuje to jeszcze Antoś jakiś czas temu nauczył się dmuchać więc cała "operacja" przebiega szybko i sprawnie
psikanie-smarkanie-wycieranie wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 09 sty 2007 - 08:05
Post #28

ja jeszcze odnośnie zapchanego nosa

nie ma nic lepszego (w naszym przypadku) od wody morskiej w spray`u
po zwilżeniu noska wszystko pięknie się wypłukuje,praktycznie wystarczy tylko ciagle pod nosem wycierać

u nas mało tego,że samo zlatuje to jeszcze Antoś jakiś czas temu nauczył się dmuchać więc cała "operacja" przebiega szybko i sprawnie
psikanie-smarkanie-wycieranie wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
mamuśka.chłidz...
wto, 09 sty 2007 - 10:18
Bogusiu uprzejmie dziękuje za wyjasnienia. To wyczerpuje temat jak dla mnie i mysle, że przyda się nie tylko mnie icon_wink.gif

[użytkownik x] ja tez stosuje Olbas ale jeszcze nigdy u tak małego dziecka. W związku ze zmiana informacji na ulotce, które namiętnie czytam, ogarnęły mnie watpliwości *przyp. z 1roku-3
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post wto, 09 sty 2007 - 10:18
Post #29

Bogusiu uprzejmie dziękuje za wyjasnienia. To wyczerpuje temat jak dla mnie i mysle, że przyda się nie tylko mnie icon_wink.gif

[użytkownik x] ja tez stosuje Olbas ale jeszcze nigdy u tak małego dziecka. W związku ze zmiana informacji na ulotce, które namiętnie czytam, ogarnęły mnie watpliwości *przyp. z 1roku-3

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 09 sty 2007 - 10:24
Post #30

mamuśka, my mamy taki przykład. Firma La Roche wypuściła GENIALNY specyfik. Nazywa się on LIPIKAR i jest tłustą emulsją, która nie przytyka porów, pięknie się wchłania i GENIALNIE robi na skórę moich Dzieci. Zarówno Julki, jak i Tymka. W przypadku Julki nie było dramatu. Tymoteusz miał AZS i Lipikar ratował Jego skórę w sposób absolutnie nieporównywalny z niczym. Za czasów Julii miał dopuszczenie "od pierwszego miesiąca życia". Ale ponieważ w międzyczasie weszliśmy do UE i przepisy się pogwiazdkowały, a on nie ma jakiegoś tam atestu i NIE jest TYPOWO dziecięcy, zmieniono na "od 6-ściu miesięcy". Bez mrugnięcia powieką maże nim Pypcia, odkąd skończył 4 tygodnie.
mamuśka.chłidz...
wto, 09 sty 2007 - 10:34
takie małe OT do [użytkownik x]: stosujesz cos na swędzenie? Ida ma w strasznym stanie ręce icon_sad.gif Ile kosztuje Lipkar?
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post wto, 09 sty 2007 - 10:34
Post #31

takie małe OT do [użytkownik x]: stosujesz cos na swędzenie? Ida ma w strasznym stanie ręce icon_sad.gif Ile kosztuje Lipkar?

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 09 sty 2007 - 10:39
Post #32

CYTAT(mamuśka.chłidzw)
takie małe OT do [użytkownik x]: stosujesz cos na swędzenie? Ida ma w strasznym stanie ręce icon_sad.gif Ile kosztuje Lipkar?


Jak strasznie swędziało, smarowałam Sanofilem. Przynosiło ewidentnie ulgę. W najgorszym momencie Pip dostawał Fenistil w kroplach (Zyrtecu jeszcze nie mógł).

Drogi jest niestety icon_sad.gif My polujemy na promocje. Wtedy 400 ml kosztuje 72-75 zł. Normalnie za tyle można kupić 300 ml.
mamuśka.chłidz...
wto, 09 sty 2007 - 10:42
to ja za Lichtene 25ml daje 50 zł.
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post wto, 09 sty 2007 - 10:42
Post #33

to ja za Lichtene 25ml daje 50 zł.

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
emce
wto, 09 sty 2007 - 11:10
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Bogusiu uprzejmie dziÄ™kuje za wyjasnienia. To wyczerpuje temat jak dla mnie i mysle, że przyda siÄ™ nie tylko mnie wink.gif  


Dokładnie! Dzieki!!

Bogusiu, jeszcze małe pytanie: co to jest "niaouli"? Pierwsze słyszę...
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post wto, 09 sty 2007 - 11:10
Post #34

CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Bogusiu uprzejmie dziÄ™kuje za wyjasnienia. To wyczerpuje temat jak dla mnie i mysle, że przyda siÄ™ nie tylko mnie wink.gif  


Dokładnie! Dzieki!!

Bogusiu, jeszcze małe pytanie: co to jest "niaouli"? Pierwsze słyszę...
Abotak
wto, 09 sty 2007 - 11:55
CYTAT(mcda)
Bogusiu, jeszcze małe pytanie: co to jest "niaouli"? Pierwsze słyszę...


Niaouli to olejek z tej samej rodziny (Melaleuca) co drzewo herbaciane (tee tree czy tea tree, jak kto woli icon_smile.gif ).
Bardzo nadajacy sie dla dzieci wlasnie.
Po polsku tez niaouli. icon_smile.gif Nazwa botaniczna melaleuca viridiflora

Ma b silne wlasciwosci odkazajace i antybakteryjne.
Swietny przy przeziebieniu.
*odkaza i udraznia drogi oddechowe(przeziebienie, grypa, zap. pluc, oskrzeli, zatok, katar
*odkaza drogi moczowe
*dziala przeciwzapalnie na uklad pokarmowy-pomocny przy zatruciach(biegunce)
*oczyszcza atmosfere
Stosowany tez bezposrednio na skore np przy tradziku.
Bardzo przyspiesza gojenie sie ran. Tez oparzeniowych
Stosowany przy reumatyzmie.
Chyba tyle co do wlasciwosci. icon_smile.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 09 sty 2007 - 11:55
Post #35

CYTAT(mcda)
Bogusiu, jeszcze małe pytanie: co to jest "niaouli"? Pierwsze słyszę...


Niaouli to olejek z tej samej rodziny (Melaleuca) co drzewo herbaciane (tee tree czy tea tree, jak kto woli icon_smile.gif ).
Bardzo nadajacy sie dla dzieci wlasnie.
Po polsku tez niaouli. icon_smile.gif Nazwa botaniczna melaleuca viridiflora

Ma b silne wlasciwosci odkazajace i antybakteryjne.
Swietny przy przeziebieniu.
*odkaza i udraznia drogi oddechowe(przeziebienie, grypa, zap. pluc, oskrzeli, zatok, katar
*odkaza drogi moczowe
*dziala przeciwzapalnie na uklad pokarmowy-pomocny przy zatruciach(biegunce)
*oczyszcza atmosfere
Stosowany tez bezposrednio na skore np przy tradziku.
Bardzo przyspiesza gojenie sie ran. Tez oparzeniowych
Stosowany przy reumatyzmie.
Chyba tyle co do wlasciwosci. icon_smile.gif
mama_oliwki
wto, 09 sty 2007 - 18:43
saro2006 i jak katarek icon_question.gif
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
SkÄ…d: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post wto, 09 sty 2007 - 18:43
Post #36

saro2006 i jak katarek icon_question.gif

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




sara2006
śro, 10 sty 2007 - 10:54
dalej jest katar ma NASTVIN I DO TEGO KATARU JA JESZCZE KASZLE
NIE MAM POJECIA CO JUÅ» MAM ROBIC
sara2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: pią, 03 lis 06 - 12:42
SkÄ…d: przeginia narodowa kolo krakowa
Nr użytkownika: 8,317




post śro, 10 sty 2007 - 10:54
Post #37

dalej jest katar ma NASTVIN I DO TEGO KATARU JA JESZCZE KASZLE
NIE MAM POJECIA CO JUÅ» MAM ROBIC
Mika
śro, 10 sty 2007 - 10:57
jak już kaszle to poszłabym do lekarza

teraz jest masa bezobjawowych zachorowań na zapalenie oskrzeli czy płuc
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 10 sty 2007 - 10:57
Post #38

jak już kaszle to poszłabym do lekarza

teraz jest masa bezobjawowych zachorowań na zapalenie oskrzeli czy płuc

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Użytkownik usunięty

Go??







post śro, 10 sty 2007 - 11:08
Post #39

CYTAT(sara2006)
dalej jest  katar ma NASTVIN I DO TEGO KATARU JA JESZCZE KASZLE
NIE MAM POJECIA CO JUÅ» MAM ROBIC


Do lekarza pójść koniecznie!
U takiego malucha to idzie lawinowo, z godziny na godzinÄ™!
sara2006
śro, 10 sty 2007 - 14:14
tak tylko u niej był juz lekarz i powiedzial ze to kaszel od kataru ze katar spływa i ona sie ksztusi !!!!
sara2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: pią, 03 lis 06 - 12:42
SkÄ…d: przeginia narodowa kolo krakowa
Nr użytkownika: 8,317




post śro, 10 sty 2007 - 14:14
Post #40

tak tylko u niej był juz lekarz i powiedzial ze to kaszel od kataru ze katar spływa i ona sie ksztusi !!!!
> katar u niemowlaka
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 21:08
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama