Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

koślawe pięty - obcas Thomasa

> 
Graz
pon, 08 mar 2004 - 22:35
Czy ktoś stosował obcas Thomasa w leczeniu koślawych pięt? Ortopeda powiedział mi, że każdy szewc zrobi taki obcas ... hm... ale skąd ten szewc bedzie wiedział jaki dokładnie ma byc ten obcas, jakiej wysokości... Czy macie jakies doświadczenia?

A może lepiej kupic te horrendalnie drogie Memo? One sa odpowiednio zbudowane.
Graz
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 08 mar 2004 - 22:35
Post #1

Czy ktoś stosował obcas Thomasa w leczeniu koślawych pięt? Ortopeda powiedział mi, że każdy szewc zrobi taki obcas ... hm... ale skąd ten szewc bedzie wiedział jaki dokładnie ma byc ten obcas, jakiej wysokości... Czy macie jakies doświadczenia?

A może lepiej kupic te horrendalnie drogie Memo? One sa odpowiednio zbudowane.
Graz

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

burek
pon, 08 mar 2004 - 23:37
Zajrzyj na www.tombut.com.pl. Ten obcas Thomasa mi tam gdzieś mignął. Ciekawe też jest to, że żeby kupić u nich butki podajesz długość stopy odrysowanej na papierze w cm i oni sami dobierają rozmiar. Emi całe lato biegała w butkach od nich. Baaardzo fajne były i coś chyba za 35 złotych. icon_biggrin.gif

bur icon_biggrin.gif
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post pon, 08 mar 2004 - 23:37
Post #2

Zajrzyj na www.tombut.com.pl. Ten obcas Thomasa mi tam gdzieś mignął. Ciekawe też jest to, że żeby kupić u nich butki podajesz długość stopy odrysowanej na papierze w cm i oni sami dobierają rozmiar. Emi całe lato biegała w butkach od nich. Baaardzo fajne były i coś chyba za 35 złotych. icon_biggrin.gif

bur icon_biggrin.gif
anonimowy

Go??







post wto, 09 mar 2004 - 07:25
Post #3

Graz, my juz 5 pare ortopedek z obcasem Thomasa zaliczamy. Kinga - 4 pary, Kamila pierwszÄ….

Nie słuchaj ortopedy w kwestii szewca. Nie kazdy zrobi taki obcas. No, chyba ze jest po odpowiednim przeszkoleniu. Ale w Kielcach, na ten przykład, znam tylko dwóch szewców (a znam ich wszystkich), którzy takie szkolenie odbyli. Jeden to mój ojciec, drugi wuj (wiec wiadomosci niejako z pierwszej reki wink.gif ).

Cała sztuka polega na tym, ze obcas ten jest odpowiednio wyprofilowany i w zaleznosci od rozmiaru bucika ma taka a nie inna długosc, grubosc i w odpowiednim miejscu, ze tak powiem, "chudnie" (hmmm.... słów mi jakos brakuje...). W gre wchodza dosłownie milimetry. Doswiadczony szewc, taki który specjalizuje sie w robieniu bucików zdrowotnych problemu miał nie bedzie ale juz na przykład ktos, kto tylko "liznął" podstawy moze i zrobi cos na obraz i podobienstwo obcasu Thomasa ale to nie bedzie to (mój ojciec nie podjał sie zrobienia wnuczkom zdrowotnych butów bo ostatni raz robił takie kilkanascie lat temu i te milimetry mu troche z głowy uleciały).

Nie musisz kupowac Memo. Jest jeszcze Postep. Choc obrzydliwie brzydki to role swoja spełnia znakomicie. I duuuzo tanszy od Memo.

A`propos tombutu, te, o których pisała Berek mimo rzeczonego obcasa, nie nadaja sie dla dzieci z koslawoscia kolan czy kostek, raczej stosuje sie je zapobiegawczo. Maja za krótkie i nie usztywnione bocznie zapietki. Przy koslawosci bucik musi obejmowac kostke byc na tyle sztywny zeby nózka "nie leciała do wewnątrz. Sa i takie w tombucie, odpowiednio drozsze (widziałam je tylko własnie nie moge sobie przypomniec czy sa tak usztywnione jak byc powinny icon_rolleyes.gif ).

A, i jeszcze jedna rzecz, czy ortopeda powiedział Ci ile milimetrów od piony odchylaja sie maemu kostki? Bo to tez jest wazne a nie kazdy lekarz nieswiadomym rodzicom o tym wspomina. Bo jezeli koslawosc jest niewielka (2-3 mm) to powinien wystarczyc tylko obcas Thomasa i cwiczenia (przy codziennym uzywaniu butków i około półgodzinie cwiczen dziennie koslawosc powinna ustapic w ciagu 15 - 20 miesiecy). Jesli wiecej niz 4 mm dobrze byłoby zastosowac bądź wkładke ortopedyczna (dodatkowo) badz dokleic do podeszwy butka odpowiedniej grubosci klin. Bez tych "zabiegów" koslawosc tez powinna ustapic tylko, ze bedzie to trwało odpowiednio dłuzej (jak mnie pamiec nie myli na kazdy milimetr odchylenia od pionu jest bodajze pół roku). Tylko, ze chłopcom takie wady powinno sie korygowac jak najszybciej bo jakos tam inaczej maja ukształtowane panewki biodrowe i niepotrzebne ich obciazanie nie jest wskazane bo cos tam (ja mam dwie córki wiec na meskiej czesci koslawosci jakos niespecjalnie sie skupiałam, prosze o wybaczenie; w razie potrzeby zasiegne jezyka i dam znac; mamy zaprzyjaznionego rehabilitanta, który z przyjemnoscia odpowie na wszystkie panstwa pytania wink.gif icon_lol.gif ).

No, tom dobiero elaborat wysmazyła icon_redface.gif

Prosze o wybaczenie
sdw
wto, 09 mar 2004 - 07:26
Gosc to ja

Ostatnio ciagle mnie wylogowuje icon_evil.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post wto, 09 mar 2004 - 07:26
Post #4

Gosc to ja

Ostatnio ciagle mnie wylogowuje icon_evil.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
kasiask
wto, 09 mar 2004 - 08:11
Z pbcasem Thomasa mozna kupić gotowe obuwie ortopedyczne. Pełna numeracja. Koszt około 80 zł. Do kupienia m.in. w Smyku, albo w lepszych sklepach obuwniczych, albo w sklepach zw sprzętem rehabilitacyjnym. Mojemu dziecku takie buty zalecił lekarz. Nisił je w przedszkolu jako kapcie, a w lecie jako sandały. One yglądają tak jak dawniej buty sprzątaczek, tyle, ze mają usztywnioną pęte. Są wiązane na całej długości.
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post wto, 09 mar 2004 - 08:11
Post #5

Z pbcasem Thomasa mozna kupić gotowe obuwie ortopedyczne. Pełna numeracja. Koszt około 80 zł. Do kupienia m.in. w Smyku, albo w lepszych sklepach obuwniczych, albo w sklepach zw sprzętem rehabilitacyjnym. Mojemu dziecku takie buty zalecił lekarz. Nisił je w przedszkolu jako kapcie, a w lecie jako sandały. One yglądają tak jak dawniej buty sprzątaczek, tyle, ze mają usztywnioną pęte. Są wiązane na całej długości.

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

addera
wto, 09 mar 2004 - 09:10
CYTAT(kasiask)
Z pbcasem Thomasa mozna kupić gotowe obuwie ortopedyczne. Pełna numeracja. Koszt około 80 zł. Do kupienia m.in. w Smyku, albo w lepszych sklepach obuwniczych, albo w sklepach zw sprzętem rehabilitacyjnym. Mojemu dziecku takie buty zalecił lekarz. Nisił je w przedszkolu jako kapcie, a w lecie jako sandały. One yglądają tak jak dawniej buty sprzątaczek, tyle, ze mają usztywnioną pęte. Są wiązane na całej długości.


Buty o których piszesz to chyba Postępy.
Michał tylko takie nosi zamiast kapci.
Buty polecił ortopeda, ale u nas przyczyna była inna - szpotawość stóp.
W każdym razie buty Postęp polecam, poprawa widoczna gołym okiem nie-fachowca icon_wink.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post wto, 09 mar 2004 - 09:10
Post #6

CYTAT(kasiask)
Z pbcasem Thomasa mozna kupić gotowe obuwie ortopedyczne. Pełna numeracja. Koszt około 80 zł. Do kupienia m.in. w Smyku, albo w lepszych sklepach obuwniczych, albo w sklepach zw sprzętem rehabilitacyjnym. Mojemu dziecku takie buty zalecił lekarz. Nisił je w przedszkolu jako kapcie, a w lecie jako sandały. One yglądają tak jak dawniej buty sprzątaczek, tyle, ze mają usztywnioną pęte. Są wiązane na całej długości.


Buty o których piszesz to chyba Postępy.
Michał tylko takie nosi zamiast kapci.
Buty polecił ortopeda, ale u nas przyczyna była inna - szpotawość stóp.
W każdym razie buty Postęp polecam, poprawa widoczna gołym okiem nie-fachowca icon_wink.gif

--------------------



Graz
wto, 09 mar 2004 - 10:49
Dziewczyny, dzięki.

Wiola, Szymek odstawił taka histerię u ortopedy, że o mierzeniu jakichkolwiek milimetrów nie było mowy. Z trudem namówilismy Go, żeby sie kawałek przeszedł. Uff....
Swoją drogą - niby ten lekarz taki miły i pod innymi względami wydawał sie kompetentny - ale żeby polecac każdego szewca icon_rolleyes.gif

Szymek nosił kiedys Postępy, ale nie jestem pewna, czy standardowo sa one wyposażone w ów obcas Thomasa...

Graz
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post wto, 09 mar 2004 - 10:49
Post #7

Dziewczyny, dzięki.

Wiola, Szymek odstawił taka histerię u ortopedy, że o mierzeniu jakichkolwiek milimetrów nie było mowy. Z trudem namówilismy Go, żeby sie kawałek przeszedł. Uff....
Swoją drogą - niby ten lekarz taki miły i pod innymi względami wydawał sie kompetentny - ale żeby polecac każdego szewca icon_rolleyes.gif

Szymek nosił kiedys Postępy, ale nie jestem pewna, czy standardowo sa one wyposażone w ów obcas Thomasa...

Graz

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

addera
wto, 09 mar 2004 - 11:06
CYTAT(Graz)
Dziewczyny, dziÄ™ki.  


SwojÄ… drogÄ… - niby ten lekarz taki miÅ‚y i pod innymi wzglÄ™dami wydawaÅ‚ sie kompetentny - ale żeby polecac każdego szewca icon_rolleyes.gif  

Szymek nosił kiedys Postępy, ale nie jestem pewna, czy standardowo sa one wyposażone w ów obcas Thomasa...

Graz


W Postępach jest cała ulotka informacyjna o butach i obcasie Thomasa też coś tam jest, musiałabyś się przejśc do sklepu i przeczytać Graz.

A co do szewca i zrobienia obcasa, to napisz PW do EZ. Wiem, że ona robiła dla swojej córki obcasy właśnie u szewca. Na pewno udzieli ci informacji.
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post wto, 09 mar 2004 - 11:06
Post #8

CYTAT(Graz)
Dziewczyny, dziÄ™ki.  


SwojÄ… drogÄ… - niby ten lekarz taki miÅ‚y i pod innymi wzglÄ™dami wydawaÅ‚ sie kompetentny - ale żeby polecac każdego szewca icon_rolleyes.gif  

Szymek nosił kiedys Postępy, ale nie jestem pewna, czy standardowo sa one wyposażone w ów obcas Thomasa...

Graz


W Postępach jest cała ulotka informacyjna o butach i obcasie Thomasa też coś tam jest, musiałabyś się przejśc do sklepu i przeczytać Graz.

A co do szewca i zrobienia obcasa, to napisz PW do EZ. Wiem, że ona robiła dla swojej córki obcasy właśnie u szewca. Na pewno udzieli ci informacji.

--------------------



Graz
wto, 09 mar 2004 - 14:45
Kupiłam Szymkowi ortopedy z obcasem Thomasa icon_biggrin.gif firmy Tombud.

Nie wyglÄ…daja jeszcze tak najgorzej.... icon_wink.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post wto, 09 mar 2004 - 14:45
Post #9

Kupiłam Szymkowi ortopedy z obcasem Thomasa icon_biggrin.gif firmy Tombud.

Nie wyglÄ…daja jeszcze tak najgorzej.... icon_wink.gif

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

iff
wto, 09 mar 2004 - 16:15
moje dziecko juz dlugo nosi buty ortopedyczne z tzn wkladka Thomasa, Wiolontela dzieki za takie szczegolwoe wyjasnienie, chodze do ortopedy ktora nie ma takiej wiedzy icon_rolleyes.gif i ktora jeszcze stwierdzila, ze mam buty zostawiac po starszym to beda sie nadawaly na mlodszego (buty ortpoedyczne)

ale szczerze mowiac nie widze zadnego efektu, jak byly wykrzywione te kostki tak nadal sa, a musze powiedziec, zo nie uzywam innego obuwia niz odrtopedyczne z dodatkowa wkladka
a maly juz buty nosi dwa i pol roku

chyba poszukam ortopedy innego
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post wto, 09 mar 2004 - 16:15
Post #10

moje dziecko juz dlugo nosi buty ortopedyczne z tzn wkladka Thomasa, Wiolontela dzieki za takie szczegolwoe wyjasnienie, chodze do ortopedy ktora nie ma takiej wiedzy icon_rolleyes.gif i ktora jeszcze stwierdzila, ze mam buty zostawiac po starszym to beda sie nadawaly na mlodszego (buty ortpoedyczne)

ale szczerze mowiac nie widze zadnego efektu, jak byly wykrzywione te kostki tak nadal sa, a musze powiedziec, zo nie uzywam innego obuwia niz odrtopedyczne z dodatkowa wkladka
a maly juz buty nosi dwa i pol roku

chyba poszukam ortopedy innego
Lila_
wto, 09 mar 2004 - 22:12
Wiolu to ja do Ciebie w takim razie po informacje w dziedzinie koślawości


Syn ma stwierdzona koślawośc z płaskostopiem.
Koslawośc polega na tym, że kolana mu zachaczają - nie wiem jak to wytłumaczyć icon_confused.gif , a poza tym stopy mu tez schodzą się do siebie no i płaskostopie.

Ma zalecone wkładki supinające i ćwiczenia ( a z tym to gorzej icon_redface.gif )

Mam prośbę, jezeli byś mogła się dowiedziec o co chodzi z tymi chłopcami i z taka wadą - jak to się ma na przyszlość.
Mały ma 4,5 lat w tej chwili i jakas poprawa jest - tak lekarz stwierdził.

I jeszcze jedno pytanie - czy taka wada może być genetyczna?
Wydaje mi się patrząc na małego, że mąż ma dokładnie to co mały i trochę mnie to zastanawia.


Pozdrawiam
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post wto, 09 mar 2004 - 22:12
Post #11

Wiolu to ja do Ciebie w takim razie po informacje w dziedzinie koślawości


Syn ma stwierdzona koślawośc z płaskostopiem.
Koslawośc polega na tym, że kolana mu zachaczają - nie wiem jak to wytłumaczyć icon_confused.gif , a poza tym stopy mu tez schodzą się do siebie no i płaskostopie.

Ma zalecone wkładki supinające i ćwiczenia ( a z tym to gorzej icon_redface.gif )

Mam prośbę, jezeli byś mogła się dowiedziec o co chodzi z tymi chłopcami i z taka wadą - jak to się ma na przyszlość.
Mały ma 4,5 lat w tej chwili i jakas poprawa jest - tak lekarz stwierdził.

I jeszcze jedno pytanie - czy taka wada może być genetyczna?
Wydaje mi się patrząc na małego, że mąż ma dokładnie to co mały i trochę mnie to zastanawia.


Pozdrawiam

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

wiolontela - wylogowana

Go??







post śro, 10 mar 2004 - 07:29
Post #12

Lila czy mały ma stwierdzona koslawosc kolan czy kostek? Czy moze jedno i drugie? To wazne bo inny jest tryb postepowania w kazdym z tych przypadków.

Jesli chodzi o koslawosc u chłopców to powinno sie ja korygowac jak najszybciej bo sa zbudowani, hmmm... jak to pwiedziec icon_redface.gif icon_rolleyes.gif , prosto. To znaczy maja proste biodra i jezeli koslawosc jest znaczna i nieleczona albo leczona nieprawidłowo, panewki biodrowe sa obciazone, odkształcaja sie i moze to prowadzic np. do takich zniekształcen, które uniemozliwia normalne funkcjonowanie. Moze to byc tez przyczyna nacieków na kosciach lub zwyrodnien a to juz usuwa sie tylko operacyjnie. Mały moze miec problemy z bieganiem, chodzeniem po schodach, nawet z prowadzeniem samochodu. Poza tym obciazony kregosłup a stad prosta droga do skoliozy. Fachowe słownictwo troche mi z głowy uleciało icon_redface.gif.

Taka wada nie jest wada genetyczna. To, ze maz ma iksowate nogi to tylko i wyłacznie skutek zaniedbania.

Jesli lekarz powiedział, ze jest poprawa to ok. Leczenie koslawosci trwa długo. Najwazniejsze to poilnowac zeby chodził w dobrych butach (jak nie ma na sobie ortopedek to musi nosic takie, które dobrze podtrzymuja kostke. Najlepiej gdyby nosił wkaładke w kazdych bucikach. Pilnuj tez zeby siedzac nie podwijał nóg pod siebie. Najlepszy jest siad po turecku. Jak nie chce cwiczyc a koslawosc nie jest duza (sama mozesz mu zmierzyc ile milimetrów odchyłu ma) to nie zmuszaj ale jak jest wieksza dobrze byłoby jednak cwiczyc (wiem jak to jest kiedy dziecko nie chce icon_wink.gif ). Dobrze na koslawosc wpływa jazda na rowerze, chodzenie boso po trawie czy piasku, gra w "noge".

Jesli widzisz, ze wda ustepuje powoli spytaj lekarza czy nie mozna by małemu do spodu butów zdrwotnych przykleic klinu. Wtedy kostki sa bardziej odchylone na zewnatrz i wda powinna ustepowac szybciej. Tylko przy niewielkiej koslawosci klinów sie nie stosuje. Jezeli koslawosc jest od 5mm w góre klin mozna stosowac (tym bardziej jak dziecko nie chce cwiczyc). Klin powinien miec taka grubosc ile mm odchylenia ma dziecko. Moze (przy duzej koslawosci) byc 1-2 mm wiekszy lub (przy niewielkiej) 1-2 mm mniejszy. Mniejszy klin jest o tyle lepszy, ze stymuluje kostki i kosci sródstopia (co wazne przy płaskostopiu) do prawidłowego rozwoju a nie działa niejako "zamiast".

Mam nadzieje, ze wyrazilam sie w miare jasno icon_wink.gif . Ostatnimi czasy mam problemy z wyrazaniem własnych mysli icon_redface.gif


Wiola
Lila_
śro, 10 mar 2004 - 14:25
Wiola wielkie dzięki icon_smile.gif

Mały ma koślawe kolana - chyba ta koślawoaśc jest większa niz kilka milim. icon_sad.gif

Wystraszyłam się konsekwenacjami niewyleczenia - zarejestruję małego na wizytę.

Na rowerze jeżdził dużo ale latem, wkładki nosi w kazdych butach ale nogi proste nie są icon_sad.gif

Nie sądziłam, że moga być takie kłopoty później .

Raz jeszcze dzięki za uświadomienie ( zapytam się o te kliny).


Lila
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 10 mar 2004 - 14:25
Post #13

Wiola wielkie dzięki icon_smile.gif

Mały ma koślawe kolana - chyba ta koślawoaśc jest większa niz kilka milim. icon_sad.gif

Wystraszyłam się konsekwenacjami niewyleczenia - zarejestruję małego na wizytę.

Na rowerze jeżdził dużo ale latem, wkładki nosi w kazdych butach ale nogi proste nie są icon_sad.gif

Nie sądziłam, że moga być takie kłopoty później .

Raz jeszcze dzięki za uświadomienie ( zapytam się o te kliny).


Lila

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

EwaW
śro, 10 mar 2004 - 14:55
nam taki obcasik Thomasa robił szewc ortopedyczny - ma warsztat na ul. Oczki (boczna Niepodległości), w piwnicy. Warszawa oczywiście icon_rolleyes.gif .
Kosztowało to 20 zł. Dokleił go do zwykłych kapci - tak przynajmniej zalecił nam ortopeda. Marcin nosi te kapcie na razie od 2 m-cy. Teraz na wiosnę zrobimy mu też taki obcas do bucików. Zobaczymy, czy to pomoże

pozdrowienia
Ewa
EwaW


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 51
Dołączył: czw, 11 wrz 03 - 14:01
Skąd: Wrocław/Warszawa
Nr użytkownika: 1,047




post śro, 10 mar 2004 - 14:55
Post #14

nam taki obcasik Thomasa robił szewc ortopedyczny - ma warsztat na ul. Oczki (boczna Niepodległości), w piwnicy. Warszawa oczywiście icon_rolleyes.gif .
Kosztowało to 20 zł. Dokleił go do zwykłych kapci - tak przynajmniej zalecił nam ortopeda. Marcin nosi te kapcie na razie od 2 m-cy. Teraz na wiosnę zrobimy mu też taki obcas do bucików. Zobaczymy, czy to pomoże

pozdrowienia
Ewa

--------------------
EwaW-mama Marcinka (2.07.02)
Graz
śro, 10 mar 2004 - 18:07
Dzięki Ewa, to pewnie sie tam udam icon_biggrin.gif
Jeszcze tylko zastanawiam się, czy da się dokleic taki obcas do butów Bartka, bo one mają podeszwę z takimi wypustkami, no w każdym razie nierówną. Ale kostke trzymaja dobrze.

No kombinuję jak mogę, bo jednak zwykłe ortopedy nie bardzo mi sie podobają. Estetka jestem wink.gif

A, i jeszcze: kto nosił buty memo? I jakie rezultaty? Może zapytam o to równiez w nowym wątku.
Graz
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post śro, 10 mar 2004 - 18:07
Post #15

Dzięki Ewa, to pewnie sie tam udam icon_biggrin.gif
Jeszcze tylko zastanawiam się, czy da się dokleic taki obcas do butów Bartka, bo one mają podeszwę z takimi wypustkami, no w każdym razie nierówną. Ale kostke trzymaja dobrze.

No kombinuję jak mogę, bo jednak zwykłe ortopedy nie bardzo mi sie podobają. Estetka jestem wink.gif

A, i jeszcze: kto nosił buty memo? I jakie rezultaty? Może zapytam o to równiez w nowym wątku.
Graz

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

iff
śro, 10 mar 2004 - 19:37
Graz moje dzieci nosza memo, starszy tylko memo, a wiec sandalki polbuty i zimowki a mlodszy na razie tylko sandalki, jak na razie nie widze zadnych rezultatow u starszego, starszy ma jeszcze dodatkowo wkladki...

w przyszlym tygodniu poszukam ortopedy nowego
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post śro, 10 mar 2004 - 19:37
Post #16

Graz moje dzieci nosza memo, starszy tylko memo, a wiec sandalki polbuty i zimowki a mlodszy na razie tylko sandalki, jak na razie nie widze zadnych rezultatow u starszego, starszy ma jeszcze dodatkowo wkladki...

w przyszlym tygodniu poszukam ortopedy nowego
Graz
śro, 10 mar 2004 - 21:27
Iffona, co to znaczy - dodatkowo nosi wkładki? Myślałam, że w memo nosi sie wkładki nie dodatkowo ale programowo wink.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post śro, 10 mar 2004 - 21:27
Post #17

Iffona, co to znaczy - dodatkowo nosi wkładki? Myślałam, że w memo nosi sie wkładki nie dodatkowo ale programowo wink.gif

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

iff
czw, 11 mar 2004 - 16:37
Graz bo buty memo same w sobie sa profilowane i inne bajery ale moj ma koslawosc stop taka mocna ze same buty nie pomagaja musi dodatkowo nosic wkladki

nie wiem czy nie bedzoie musial nosic tego klina o ktorym wspominala wiolontela, musze sie najpierw wybrac do kompetentnego ortopedy


co do butow memo, trudno mi powiedziec aby pod wzgledem zdrowotnym znaczaco sie roznily od innych ortopedyczno-zdrowotnych bucikow, najlepiej niech Ci przedstawi roznice miedzy nimi jakis nie wiem albo lekarz albo rehabilitant czy kto inny, ktos podawal namiary na sklep w ktorym znajduje sie wiele modeli i mark takich butow, w takim miejscu musi byc osoba kompetentna ktora dokladnie i szczegolowo wszystko objasni, bynajmniej w sklepie ortopedycznym do ktorego chodzimy tak jest i robia oni pomiary oraz sprawdzaja jaki jest postep
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post czw, 11 mar 2004 - 16:37
Post #18

Graz bo buty memo same w sobie sa profilowane i inne bajery ale moj ma koslawosc stop taka mocna ze same buty nie pomagaja musi dodatkowo nosic wkladki

nie wiem czy nie bedzoie musial nosic tego klina o ktorym wspominala wiolontela, musze sie najpierw wybrac do kompetentnego ortopedy


co do butow memo, trudno mi powiedziec aby pod wzgledem zdrowotnym znaczaco sie roznily od innych ortopedyczno-zdrowotnych bucikow, najlepiej niech Ci przedstawi roznice miedzy nimi jakis nie wiem albo lekarz albo rehabilitant czy kto inny, ktos podawal namiary na sklep w ktorym znajduje sie wiele modeli i mark takich butow, w takim miejscu musi byc osoba kompetentna ktora dokladnie i szczegolowo wszystko objasni, bynajmniej w sklepie ortopedycznym do ktorego chodzimy tak jest i robia oni pomiary oraz sprawdzaja jaki jest postep
amorosia
piÄ…, 01 lut 2019 - 20:20
Ja się niestety w ogóle na tym nie znam. Nie jestem w stanie pomóc.
amorosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pią, 01 lut 19 - 19:38
Nr użytkownika: 52,646




post piÄ…, 01 lut 2019 - 20:20
Post #19

Ja się niestety w ogóle na tym nie znam. Nie jestem w stanie pomóc.

--------------------
Cóż to za farsa ten cały współczesny liberalizm. Wolność słowa oznacza w naszej cywilizacji współczesnej, że musimy mówić tylko o mało ważnych rzeczach
MartynaBe
śro, 07 sie 2019 - 17:54
Pierwsze slysze o czyms takim...
MartynaBe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: śro, 07 sie 19 - 17:51
Nr użytkownika: 53,243




post śro, 07 sie 2019 - 17:54
Post #20

Pierwsze slysze o czyms takim...
> koÅ›lawe piÄ™ty - obcas Thomasa
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 10:01
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama