Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
15 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Komunia

> 
marghe.
pią, 19 wrz 2008 - 23:03
Katechetka usilnie nas namawiała na to, żebyśmy posłali dzieci do komunii w naszych parafiach.
Jednogłosnie ją przegłosowaliśmy, Chcemy, żeby dzieci poszły do komunii razem.
Katechetce się to średnio spodobało.. hmm..

Z tego co wiem, komunia 24.05. W małym drewnianym kościele (wybór rodziców z równoległej klasy).. do którego zmieszczą się tylko dzieci , ordzice i chrzestni. Reszta rodziny nie wejdzie.
Obawiam się, że dziadkom będzie b. przykro.

O przygotowaniach nie wiem jeszcze nic

Miałam nadzieję na alby. Niestety będą sukienki
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 19 wrz 2008 - 23:03
Post #1

Katechetka usilnie nas namawiała na to, żebyśmy posłali dzieci do komunii w naszych parafiach.
Jednogłosnie ją przegłosowaliśmy, Chcemy, żeby dzieci poszły do komunii razem.
Katechetce się to średnio spodobało.. hmm..

Z tego co wiem, komunia 24.05. W małym drewnianym kościele (wybór rodziców z równoległej klasy).. do którego zmieszczą się tylko dzieci , ordzice i chrzestni. Reszta rodziny nie wejdzie.
Obawiam się, że dziadkom będzie b. przykro.

O przygotowaniach nie wiem jeszcze nic

Miałam nadzieję na alby. Niestety będą sukienki
Agnieszka AZJ
pią, 19 wrz 2008 - 23:17
U nas 6.06 - jak zawsze w naszej parafii w sobotę przed Bożym Ciałem. Niestety znowu zmienili nam katechetę icon_sad.gif Każdą z moich córek przygotowywał inny. Na szczęście ten robi bardzo sympatyczne wrażenie.

Rejon naszej szkoły jest większy niż teren parafii, ale raczej dzieci przystępują u nas. To naturalne - razem się przygotowują, razem przystępują. Nasza parafia jest bardzo sympatyczna, a odkąd na Bliznem zmienił sie proboszcz, to również ze strony tamtej parafii nie ma problemów.

Nasz kościół też jest mały i dlatego zawsze jest prośba, żeby z dzieckiem do środka wchodzili tylko rodzice i chrzestni. Reszta zostaje na zewnatrz. W środku i tak nic nie widać, a tylko jest duszno i tłoczno. Obejrzą sobie potem nagranie icon_smile.gif

W strojach dowolność icon_sad.gif Proboszcz sugerował jedynie, zeby jednak były liturgiczne, ale nie narzucał jednolitości. Zobaczymy - może się dogadam z mamami najblizszych koleżanek Julki, żeby dziewczyny miały jednakowe.
Dla Ani miałam sukienkę "spadkową", a dla Zosi kupowałam. Jest taka pracownia na Dobrej (koło BUW), chyba nazywa się "Jowanka". Zosia miała prostą sukienkę (odcinaną "pod biustem") z karczkiem z gipiury, zadnych falban, koronek, ozdóbek. Bardzo ładna i niedroga - chyba ok. 200 zł. Niestety na gipiurze jest plama, która się nie daje sprać, więc dla Julki juz się nie nadaje.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 19 wrz 2008 - 23:17
Post #2

U nas 6.06 - jak zawsze w naszej parafii w sobotę przed Bożym Ciałem. Niestety znowu zmienili nam katechetę icon_sad.gif Każdą z moich córek przygotowywał inny. Na szczęście ten robi bardzo sympatyczne wrażenie.

Rejon naszej szkoły jest większy niż teren parafii, ale raczej dzieci przystępują u nas. To naturalne - razem się przygotowują, razem przystępują. Nasza parafia jest bardzo sympatyczna, a odkąd na Bliznem zmienił sie proboszcz, to również ze strony tamtej parafii nie ma problemów.

Nasz kościół też jest mały i dlatego zawsze jest prośba, żeby z dzieckiem do środka wchodzili tylko rodzice i chrzestni. Reszta zostaje na zewnatrz. W środku i tak nic nie widać, a tylko jest duszno i tłoczno. Obejrzą sobie potem nagranie icon_smile.gif

W strojach dowolność icon_sad.gif Proboszcz sugerował jedynie, zeby jednak były liturgiczne, ale nie narzucał jednolitości. Zobaczymy - może się dogadam z mamami najblizszych koleżanek Julki, żeby dziewczyny miały jednakowe.
Dla Ani miałam sukienkę "spadkową", a dla Zosi kupowałam. Jest taka pracownia na Dobrej (koło BUW), chyba nazywa się "Jowanka". Zosia miała prostą sukienkę (odcinaną "pod biustem") z karczkiem z gipiury, zadnych falban, koronek, ozdóbek. Bardzo ładna i niedroga - chyba ok. 200 zł. Niestety na gipiurze jest plama, która się nie daje sprać, więc dla Julki juz się nie nadaje.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
marghe.
pią, 19 wrz 2008 - 23:44
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 20 Sep 2008 - 00:17) *
Dla Ani miałam sukienkę "spadkową", a dla Zosi kupowałam. Jest taka pracownia na Dobrej (koło BUW), chyba nazywa się "Jowanka". Zosia miała prostą sukienkę (odcinaną "pod biustem") z karczkiem z gipiury, zadnych falban, koronek, ozdóbek. Bardzo ładna i niedroga - chyba ok. 200 zł. Niestety na gipiurze jest plama, która się nie daje sprać, więc dla Julki juz się nie nadaje.


I własnie z Jowanki Zosia miała sukienkę?
Bo zastanawiamy się nad tym, żeby dziewczynki miały jednakowe sukienki (szyte) a chłopcy garnitury (tez szyte)
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 19 wrz 2008 - 23:44
Post #3

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 20 Sep 2008 - 00:17) *
Dla Ani miałam sukienkę "spadkową", a dla Zosi kupowałam. Jest taka pracownia na Dobrej (koło BUW), chyba nazywa się "Jowanka". Zosia miała prostą sukienkę (odcinaną "pod biustem") z karczkiem z gipiury, zadnych falban, koronek, ozdóbek. Bardzo ładna i niedroga - chyba ok. 200 zł. Niestety na gipiurze jest plama, która się nie daje sprać, więc dla Julki juz się nie nadaje.


I własnie z Jowanki Zosia miała sukienkę?
Bo zastanawiamy się nad tym, żeby dziewczynki miały jednakowe sukienki (szyte) a chłopcy garnitury (tez szyte)
Agnieszka AZJ
sob, 20 wrz 2008 - 00:20
Tak - stamtąd. Jak znajdę ich katalog, to Ci we wtorek dam.

Ten post edytował Agnieszka AZJ sob, 20 wrz 2008 - 00:21
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 20 wrz 2008 - 00:20
Post #4

Tak - stamtąd. Jak znajdę ich katalog, to Ci we wtorek dam.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Ciocia Magda
sob, 20 wrz 2008 - 09:45
U nas komunia 10.05. W zeszłym roku przystępowało ok. 20 dzieci (małe osiedle) w tym pewnie będzie podobnie. Dziewczynki pójdą do komunii w parafii, razem z częścią dzieci z klasy - reszta jest z innych osiedli i też pójdzie u siebie.. Przygotowaniem do komunii zajmuje się wikary - w zeszlym roku był to naprawdę fajny młody ksiądz, w tym roku niestety jest już nowy - może też fajny, za wcześnie żeby orzekać.

Kościół jest nieduży, ale całe rodziny spokojnie się zmieszczą. Tyle że koleżanka mówiła mi, że w zeszłym roku bezpośrednio za dziećmi usiadły "babcie kościelne", a rodzice musieli stać z tyłu icon_rolleyes.gif

Dzieci idą w albach (wrrr), ale przecież sukienki też muszę im kupić.

Same dziewczynki bardzo boją się zdawania modlitw - chociaż mają ich znacznie mniej niż ja, np. nie będą zdawały Credo. Poza tym komunia dla nich = prezenty.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 20 wrz 2008 - 09:45
Post #5

U nas komunia 10.05. W zeszłym roku przystępowało ok. 20 dzieci (małe osiedle) w tym pewnie będzie podobnie. Dziewczynki pójdą do komunii w parafii, razem z częścią dzieci z klasy - reszta jest z innych osiedli i też pójdzie u siebie.. Przygotowaniem do komunii zajmuje się wikary - w zeszlym roku był to naprawdę fajny młody ksiądz, w tym roku niestety jest już nowy - może też fajny, za wcześnie żeby orzekać.

Kościół jest nieduży, ale całe rodziny spokojnie się zmieszczą. Tyle że koleżanka mówiła mi, że w zeszłym roku bezpośrednio za dziećmi usiadły "babcie kościelne", a rodzice musieli stać z tyłu icon_rolleyes.gif

Dzieci idą w albach (wrrr), ale przecież sukienki też muszę im kupić.

Same dziewczynki bardzo boją się zdawania modlitw - chociaż mają ich znacznie mniej niż ja, np. nie będą zdawały Credo. Poza tym komunia dla nich = prezenty.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
skanna
sob, 20 wrz 2008 - 10:42
CYTAT(Magda EZ @ Sat, 20 Sep 2008 - 09:45) *
Kościół jest nieduży, ale całe rodziny spokojnie się zmieszczą. Tyle że koleżanka mówiła mi, że w zeszłym roku bezpośrednio za dziećmi usiadły "babcie kościelne", a rodzice musieli stać z tyłu icon_rolleyes.gif


Magda, to nauczeni doświadczeniem z ubiegłych lat poproście, żeby ławki zaraz za dziećmi były zarezerwowane dla rodziców. U nas właśnie tak było, kościelny stał na straży i nawet największe oburzenie kościelnych babć nie pomogło.

Tak zajrzałam, z dziką ulgą, że to już za mną i na parę lat mam spokój icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post sob, 20 wrz 2008 - 10:42
Post #6

CYTAT(Magda EZ @ Sat, 20 Sep 2008 - 09:45) *
Kościół jest nieduży, ale całe rodziny spokojnie się zmieszczą. Tyle że koleżanka mówiła mi, że w zeszłym roku bezpośrednio za dziećmi usiadły "babcie kościelne", a rodzice musieli stać z tyłu icon_rolleyes.gif


Magda, to nauczeni doświadczeniem z ubiegłych lat poproście, żeby ławki zaraz za dziećmi były zarezerwowane dla rodziców. U nas właśnie tak było, kościelny stał na straży i nawet największe oburzenie kościelnych babć nie pomogło.

Tak zajrzałam, z dziką ulgą, że to już za mną i na parę lat mam spokój icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Agnieszka AZJ
sob, 20 wrz 2008 - 14:00
CYTAT(Magda EZ @ Sat, 20 Sep 2008 - 10:45) *
Kościół jest nieduży, ale całe rodziny spokojnie się zmieszczą. Tyle że koleżanka mówiła mi, że w zeszłym roku bezpośrednio za dziećmi usiadły "babcie kościelne", a rodzice musieli stać z tyłu icon_rolleyes.gif


Własnie dlatego u nas od lat komunie są w soboty. Dzieki temu kościół jest tylko dla dzieci i ich rodzin. W niedzielę podczas białego tygodnia ksiądz prosi, żeby srodek kościoła zostawić dla dzieci i na ogół ludzie się stosują.

CYTAT
Dzieci idą w albach (wrrr), ale przecież sukienki też muszę im kupić.


Moje starsze szły w sukienkach, ale musialam im kupic drugie, taki bardziej eleganckie, zeby się po powrocie z kościoła przebrały. W sukni kominijnej strach siąść do stołu tudzież bawić się w ogródku z innymi dziećmi.
No, chyba ze chcesz im kupić długie komunijne...
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 20 wrz 2008 - 14:00
Post #7

CYTAT(Magda EZ @ Sat, 20 Sep 2008 - 10:45) *
Kościół jest nieduży, ale całe rodziny spokojnie się zmieszczą. Tyle że koleżanka mówiła mi, że w zeszłym roku bezpośrednio za dziećmi usiadły "babcie kościelne", a rodzice musieli stać z tyłu icon_rolleyes.gif


Własnie dlatego u nas od lat komunie są w soboty. Dzieki temu kościół jest tylko dla dzieci i ich rodzin. W niedzielę podczas białego tygodnia ksiądz prosi, żeby srodek kościoła zostawić dla dzieci i na ogół ludzie się stosują.

CYTAT
Dzieci idą w albach (wrrr), ale przecież sukienki też muszę im kupić.


Moje starsze szły w sukienkach, ale musialam im kupic drugie, taki bardziej eleganckie, zeby się po powrocie z kościoła przebrały. W sukni kominijnej strach siąść do stołu tudzież bawić się w ogródku z innymi dziećmi.
No, chyba ze chcesz im kupić długie komunijne...


--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
mama_do_kwadratu
sob, 20 wrz 2008 - 14:31
a ja jeszcze nic nie wiem...
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 20 wrz 2008 - 14:31
Post #8

a ja jeszcze nic nie wiem...

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Ciocia Magda
sob, 20 wrz 2008 - 17:44
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 20 Sep 2008 - 15:00) *
No, chyba ze chcesz im kupić długie komunijne...


o nie, nie ma mowy icon_lol.gif Ale gdyby miały iść w sukienkach, to pewnie uszyłabym im takie w miarę neutralne, w których mogłyby siedzieć na przyjęciu (hmm, to znaczy "szaleć")
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 20 wrz 2008 - 17:44
Post #9

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 20 Sep 2008 - 15:00) *
No, chyba ze chcesz im kupić długie komunijne...


o nie, nie ma mowy icon_lol.gif Ale gdyby miały iść w sukienkach, to pewnie uszyłabym im takie w miarę neutralne, w których mogłyby siedzieć na przyjęciu (hmm, to znaczy "szaleć")

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 20 wrz 2008 - 18:23
Post #10

Zosia miała skromną sukienkę szytą przez chrzestną. Wyglądała moim zdaniem uroczo, a ja cieszyłam się, że nie musiała iść w albie icon_smile.gif
Jeśli chcecie, to wkleję zdjęcie.
Agnieszka AZJ
sob, 20 wrz 2008 - 23:23
CYTAT(Magda EZ @ Sat, 20 Sep 2008 - 18:44) *
o nie, nie ma mowy icon_lol.gif Ale gdyby miały iść w sukienkach, to pewnie uszyłabym im takie w miarę neutralne, w których mogłyby siedzieć na przyjęciu (hmm, to znaczy "szaleć")


Mimo wszystko pamietaj, że potem jest jeszcze "biały tydzień" i nastepnego dnia sukienka musi się nadawać do włożenia. U nas Zosia zmieniła sukienkę przed chłodnikiem icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 20 wrz 2008 - 23:23
Post #11

CYTAT(Magda EZ @ Sat, 20 Sep 2008 - 18:44) *
o nie, nie ma mowy icon_lol.gif Ale gdyby miały iść w sukienkach, to pewnie uszyłabym im takie w miarę neutralne, w których mogłyby siedzieć na przyjęciu (hmm, to znaczy "szaleć")


Mimo wszystko pamietaj, że potem jest jeszcze "biały tydzień" i nastepnego dnia sukienka musi się nadawać do włożenia. U nas Zosia zmieniła sukienkę przed chłodnikiem icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
pirania
sob, 20 wrz 2008 - 23:51
ja mam jutro spotkanie wiec wszystko przede mna
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post sob, 20 wrz 2008 - 23:51
Post #12

ja mam jutro spotkanie wiec wszystko przede mna


--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

marghe.
nie, 21 wrz 2008 - 00:23
CYTAT(Paka @ Sat, 20 Sep 2008 - 19:23) *
Jeśli chcecie, to wkleję zdjęcie.


chcecie icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post nie, 21 wrz 2008 - 00:23
Post #13

CYTAT(Paka @ Sat, 20 Sep 2008 - 19:23) *
Jeśli chcecie, to wkleję zdjęcie.


chcecie icon_smile.gif
Adasia
nie, 21 wrz 2008 - 09:27
Z racji tego, że mowa o rówieśnikach mojej Julii, wtrącę się icon_wink.gif
U nas były alby (wg mnie to naprawdę niezwykły akcent uroczystości - jednakowe stroje), kupiłam Julii sukienkę na przebranie - chciałam, żeby było tak... no wiecie - jak u innych icon_rolleyes.gif
I ta sukienka była zupełnie bez sensu - ładna, prawie komunijna, więc raczej jej nie założy już więcej - wszystkiego razem było kilka godzin używania.
A kupiłam w Mininiebie...
Gdybym kupiła po prostu ładną, bez wskazania na biel i odświętność, miałby radość z niej dłużej.
Adasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,210
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 12:42
Skąd: z Łodzi
Nr użytkownika: 621

GG:


post nie, 21 wrz 2008 - 09:27
Post #14

Z racji tego, że mowa o rówieśnikach mojej Julii, wtrącę się icon_wink.gif
U nas były alby (wg mnie to naprawdę niezwykły akcent uroczystości - jednakowe stroje), kupiłam Julii sukienkę na przebranie - chciałam, żeby było tak... no wiecie - jak u innych icon_rolleyes.gif
I ta sukienka była zupełnie bez sensu - ładna, prawie komunijna, więc raczej jej nie założy już więcej - wszystkiego razem było kilka godzin używania.
A kupiłam w Mininiebie...
Gdybym kupiła po prostu ładną, bez wskazania na biel i odświętność, miałby radość z niej dłużej.

--------------------
Jakub1998, Julia2000, Zofia2007, Bogumiła2009, Gabrysia2012, Całkiem Nowy Ktoś 05.2017
April.
nie, 21 wrz 2008 - 11:23
CYTAT(Magda EZ @ Sat, 20 Sep 2008 - 08:45) *
U nas komunia 10.05.


U nas też icon_smile.gif Wszystkie idą razem, chyba że rodzice zdecydują inaczej. Chłopcy maja być ubrani w czarne spodnie i komże, dziewczynki w sukienki - ale jest prośba o skromne i proste.

Uroczystość w kościele o 10.30

Przygotowuje ich katechetka i narazie jeszcze nic nie wiem, co będą zdawać i kiedy.
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post nie, 21 wrz 2008 - 11:23
Post #15

CYTAT(Magda EZ @ Sat, 20 Sep 2008 - 08:45) *
U nas komunia 10.05.


U nas też icon_smile.gif Wszystkie idą razem, chyba że rodzice zdecydują inaczej. Chłopcy maja być ubrani w czarne spodnie i komże, dziewczynki w sukienki - ale jest prośba o skromne i proste.

Uroczystość w kościele o 10.30

Przygotowuje ich katechetka i narazie jeszcze nic nie wiem, co będą zdawać i kiedy.

--------------------
Kocurek
nie, 21 wrz 2008 - 13:19
Ja już po spotkaniu, ale jeszcze nie wiem nic.
W miarę trwania spotkania stwierdzałam po kolei, że:
a) ksiądz nawiedzony
b) barak (zwany szumnie kaplicą) to zaledwie wariant garażu dla tira, koszmarrr
c) w środku ciemno i zimno
d) parkingu wokół kościoła i w pobliżu niet (jak dojedziemy taki kawał drogi, dziadkowie+my+chrzestni to 3 samochody, a wiem, że będą rodziny liczniejsze).
Wszystko sprawiało, że ogarniało mnie zwątpienie.
Potem nawiedzony ksiądz dodał, że oni współpracują z kościołem w dzielnicy Wilkowyja (mojej dzielnicy), i tam zwyczajowo jak rodzice chcą dzieci dać do komunii, to jest zgoda. Odetchnęłam icon_smile.gif Nasz kościół prowadzą zakonnicy Pijarowie, duszpasterstwo d.s. trudnej młodzieży 06.gif w każdym razie naprawdę fajni ludzie i fajny klimat. mamy blisko, i kościół jest, a nie barak (Boże wybacz, niby miejsce nie ważne, ale...).
Spotkanie odbędzie sie w następną niedzielę.


Ten post edytował Kocurek nie, 21 wrz 2008 - 13:20
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post nie, 21 wrz 2008 - 13:19
Post #16

Ja już po spotkaniu, ale jeszcze nie wiem nic.
W miarę trwania spotkania stwierdzałam po kolei, że:
a) ksiądz nawiedzony
b) barak (zwany szumnie kaplicą) to zaledwie wariant garażu dla tira, koszmarrr
c) w środku ciemno i zimno
d) parkingu wokół kościoła i w pobliżu niet (jak dojedziemy taki kawał drogi, dziadkowie+my+chrzestni to 3 samochody, a wiem, że będą rodziny liczniejsze).
Wszystko sprawiało, że ogarniało mnie zwątpienie.
Potem nawiedzony ksiądz dodał, że oni współpracują z kościołem w dzielnicy Wilkowyja (mojej dzielnicy), i tam zwyczajowo jak rodzice chcą dzieci dać do komunii, to jest zgoda. Odetchnęłam icon_smile.gif Nasz kościół prowadzą zakonnicy Pijarowie, duszpasterstwo d.s. trudnej młodzieży 06.gif w każdym razie naprawdę fajni ludzie i fajny klimat. mamy blisko, i kościół jest, a nie barak (Boże wybacz, niby miejsce nie ważne, ale...).
Spotkanie odbędzie sie w następną niedzielę.


--------------------
Litka
nie, 21 wrz 2008 - 13:27
u nas spotkanie dopiero 29 września, Piter też idzie w parafii, a nie z klasą
niestety u nas dzieci nie chodzą w albach, ja nie wyobrażam sobie kupowac garnituru, bleeee, ohyda, no chyba, że będzie z lnu, ale gdzie ja mam tego szukać
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post nie, 21 wrz 2008 - 13:27
Post #17

u nas spotkanie dopiero 29 września, Piter też idzie w parafii, a nie z klasą
niestety u nas dzieci nie chodzą w albach, ja nie wyobrażam sobie kupowac garnituru, bleeee, ohyda, no chyba, że będzie z lnu, ale gdzie ja mam tego szukać
Agnieszka AZJ
nie, 21 wrz 2008 - 13:45
CYTAT(Adasia @ Sun, 21 Sep 2008 - 10:27) *
Z racji tego, że mowa o rówieśnikach mojej Julii, wtrącę się icon_wink.gif
U nas były alby (wg mnie to naprawdę niezwykły akcent uroczystości - jednakowe stroje), kupiłam Julii sukienkę na przebranie - chciałam, żeby było tak... no wiecie - jak u innych icon_rolleyes.gif
I ta sukienka była zupełnie bez sensu - ładna, prawie komunijna, więc raczej jej nie założy już więcej - wszystkiego razem było kilka godzin używania.
A kupiłam w Mininiebie...
Gdybym kupiła po prostu ładną, bez wskazania na biel i odświętność, miałby radość z niej dłużej.


Ja kupiłam ładną i odświętną, ale nie białą tylko kremową i dla młodszej siostry taką samą tylko liliową. Nosiły je potem kilka razy przy szczególnie odświętnych okazjach.

W moim wtręcie o sukienkach chodziło mi tylko o to, że trzeba mieć coś adekwatngo do sytuacji, w co dziecko może się przebrać. Li i jedynie 06.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post nie, 21 wrz 2008 - 13:45
Post #18

CYTAT(Adasia @ Sun, 21 Sep 2008 - 10:27) *
Z racji tego, że mowa o rówieśnikach mojej Julii, wtrącę się icon_wink.gif
U nas były alby (wg mnie to naprawdę niezwykły akcent uroczystości - jednakowe stroje), kupiłam Julii sukienkę na przebranie - chciałam, żeby było tak... no wiecie - jak u innych icon_rolleyes.gif
I ta sukienka była zupełnie bez sensu - ładna, prawie komunijna, więc raczej jej nie założy już więcej - wszystkiego razem było kilka godzin używania.
A kupiłam w Mininiebie...
Gdybym kupiła po prostu ładną, bez wskazania na biel i odświętność, miałby radość z niej dłużej.


Ja kupiłam ładną i odświętną, ale nie białą tylko kremową i dla młodszej siostry taką samą tylko liliową. Nosiły je potem kilka razy przy szczególnie odświętnych okazjach.

W moim wtręcie o sukienkach chodziło mi tylko o to, że trzeba mieć coś adekwatngo do sytuacji, w co dziecko może się przebrać. Li i jedynie 06.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
az
nie, 21 wrz 2008 - 13:50
CYTAT(Litka @ Sun, 21 Sep 2008 - 14:27) *
u nas spotkanie dopiero 29 września, Piter też idzie w parafii, a nie z klasą
niestety u nas dzieci nie chodzą w albach, ja nie wyobrażam sobie kupowac garnituru, bleeee, ohyda, no chyba, że będzie z lnu, ale gdzie ja mam tego szukać

Mininiebo?
az


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 813
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 11:27
Skąd: Mysłowice
Nr użytkownika: 2,794




post nie, 21 wrz 2008 - 13:50
Post #19

CYTAT(Litka @ Sun, 21 Sep 2008 - 14:27) *
u nas spotkanie dopiero 29 września, Piter też idzie w parafii, a nie z klasą
niestety u nas dzieci nie chodzą w albach, ja nie wyobrażam sobie kupowac garnituru, bleeee, ohyda, no chyba, że będzie z lnu, ale gdzie ja mam tego szukać

Mininiebo?

--------------------
Zuzia (11/01/04) i Janek (04/10/06)
Adasia
nie, 21 wrz 2008 - 14:05
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sun, 21 Sep 2008 - 12:45) *
Ja kupiłam ładną i odświętną, ale nie białą tylko kremową i dla młodszej siostry taką samą tylko liliową. Nosiły je potem kilka razy przy szczególnie odświętnych okazjach.

W moim wtręcie o sukienkach chodziło mi tylko o to, że trzeba mieć coś adekwatngo do sytuacji, w co dziecko może się przebrać. Li i jedynie 06.gif


No i właśnie rozsądnie zrobiłaś.
Ja li i jedynie swoją nadgorliwą głupotą się dzielę icon_sad.gif
Może kogoś uchroni przed wydatkiem niepotrzebnym.

Chociaż sukienka ładna i czasem sobie z Julą oglądamy icon_wink.gif

az, własnie w Mininiebie (www.mininiebo.pl) mają lniane, jedwabne i jakie tylko chcesz.
Znielubiłam trochę ten sklep, ale sukienki, trzeba przyznać, mają ładne.
Julii kupiłam taką, tylko jedwabną.
Adasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,210
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 12:42
Skąd: z Łodzi
Nr użytkownika: 621

GG:


post nie, 21 wrz 2008 - 14:05
Post #20

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sun, 21 Sep 2008 - 12:45) *
Ja kupiłam ładną i odświętną, ale nie białą tylko kremową i dla młodszej siostry taką samą tylko liliową. Nosiły je potem kilka razy przy szczególnie odświętnych okazjach.

W moim wtręcie o sukienkach chodziło mi tylko o to, że trzeba mieć coś adekwatngo do sytuacji, w co dziecko może się przebrać. Li i jedynie 06.gif


No i właśnie rozsądnie zrobiłaś.
Ja li i jedynie swoją nadgorliwą głupotą się dzielę icon_sad.gif
Może kogoś uchroni przed wydatkiem niepotrzebnym.

Chociaż sukienka ładna i czasem sobie z Julą oglądamy icon_wink.gif

az, własnie w Mininiebie (www.mininiebo.pl) mają lniane, jedwabne i jakie tylko chcesz.
Znielubiłam trochę ten sklep, ale sukienki, trzeba przyznać, mają ładne.
Julii kupiłam taką, tylko jedwabną.

--------------------
Jakub1998, Julia2000, Zofia2007, Bogumiła2009, Gabrysia2012, Całkiem Nowy Ktoś 05.2017
> Komunia
Start new topic
Reply to this topic
15 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 17:28
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama