Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

co dajecie na katar alergiczny i zatkany nos?

> 
Ulinka
śro, 24 lis 2010 - 14:22
Jeśli jest to typowo alergiczny karat to na pewno dobry by był jakiś lek przeciw alergii (zyrtek, clarytyna), a do noska woda morska i częste oczyszczanie nosa i u Nas w czasie częstych i długich katarów, które przechodziły zazwyczaj sprawdził się FLIXONOSE

Ten post edytował Ulinka śro, 24 lis 2010 - 14:22
Ulinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: sob, 08 sty 05 - 14:21
SkÄ…d: z nad morza
Nr użytkownika: 2,505

GG:


post śro, 24 lis 2010 - 14:22
Post #21

Jeśli jest to typowo alergiczny karat to na pewno dobry by był jakiś lek przeciw alergii (zyrtek, clarytyna), a do noska woda morska i częste oczyszczanie nosa i u Nas w czasie częstych i długich katarów, które przechodziły zazwyczaj sprawdził się FLIXONOSE

--------------------


i



bumbum
śro, 24 lis 2010 - 14:42
CYTAT(Kajtolo @ Wed, 24 Nov 2010 - 14:05) *
Dawno tu nikogo nie było, ale ja właśnie mam też katarowy kłopot z Syniem i ze sobą od prawie 3 m-cy. I szukam rozwiązań. Piszę do dziewczyn chwalących sobie euphorbium. Nie stosowałam, ale byłam po Waszych opisach bliska kupna. Jednak moja znajoma lekarka zwróciła mi uwagę, że te krople są homeopatyczne. Jeśli się na to godzicie, proszę bardzo. Skoro to jedyny ratunek był dla Was. Osobiście nie zdecydowałam się. Nie chciałabym Maluszka wpędzać w homeopatię. Piszę, bo nie wiem czy świadomie stosujecie czy nikt nie poinformował.
Pozdrawiam i zdrówka dla pociech:)

A co jest złego w lekach homeopatycznych?
bumbum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,724
Dołączył: pią, 23 lut 07 - 10:40
Skąd: dołączyła 6 list.2006
Nr użytkownika: 11,360




post śro, 24 lis 2010 - 14:42
Post #22

CYTAT(Kajtolo @ Wed, 24 Nov 2010 - 14:05) *
Dawno tu nikogo nie było, ale ja właśnie mam też katarowy kłopot z Syniem i ze sobą od prawie 3 m-cy. I szukam rozwiązań. Piszę do dziewczyn chwalących sobie euphorbium. Nie stosowałam, ale byłam po Waszych opisach bliska kupna. Jednak moja znajoma lekarka zwróciła mi uwagę, że te krople są homeopatyczne. Jeśli się na to godzicie, proszę bardzo. Skoro to jedyny ratunek był dla Was. Osobiście nie zdecydowałam się. Nie chciałabym Maluszka wpędzać w homeopatię. Piszę, bo nie wiem czy świadomie stosujecie czy nikt nie poinformował.
Pozdrawiam i zdrówka dla pociech:)

A co jest złego w lekach homeopatycznych?

--------------------
Z - 20.12.2007
I - 03.10.2010
mari_emzet
śro, 24 lis 2010 - 17:04
My na poważniejsze katarki używamy Aerius lub Claritine w syropie.
I standardowo Nasivin. U nas siÄ™ sprawdza.
Plus woda morska lub sól fizjologiczna, i inhalacje z soli fizj.
mari_emzet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: śro, 07 kwi 10 - 12:07
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 32,424

GG:


post śro, 24 lis 2010 - 17:04
Post #23

My na poważniejsze katarki używamy Aerius lub Claritine w syropie.
I standardowo Nasivin. U nas siÄ™ sprawdza.
Plus woda morska lub sól fizjologiczna, i inhalacje z soli fizj.
kala101
śro, 24 lis 2010 - 19:47
Mi w dzieciństwie nikt nie umiał wyleczyć kataru aż jedna laryngolog przepisała euphorbium pomogło i to na zawsze teraz nawet przy chorobie żadko zdarza się że mam katar a jak już mam to zakraplam euphorbium i przechodzi.
Córa teraz 2 miesiące też miała w sumie od urodzenia katar (lekarka twierdziła że to sapka) dopuki nie było kaszlu to tylko wodą morską jej nosek nawilżałam ale jak z tego katarku zaczeła kaszleć to się przestraszyłam i podałam jej też euphorbium i katar po 2 dniach przeszedł (a męczyła się od urodzenia)
kala101


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,275
Dołączył: czw, 01 mar 07 - 18:46
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 11,557

GG:


post śro, 24 lis 2010 - 19:47
Post #24

Mi w dzieciństwie nikt nie umiał wyleczyć kataru aż jedna laryngolog przepisała euphorbium pomogło i to na zawsze teraz nawet przy chorobie żadko zdarza się że mam katar a jak już mam to zakraplam euphorbium i przechodzi.
Córa teraz 2 miesiące też miała w sumie od urodzenia katar (lekarka twierdziła że to sapka) dopuki nie było kaszlu to tylko wodą morską jej nosek nawilżałam ale jak z tego katarku zaczeła kaszleć to się przestraszyłam i podałam jej też euphorbium i katar po 2 dniach przeszedł (a męczyła się od urodzenia)


--------------------




NAKARM JEDNO DZIECKO - www.pajacyk.pl - KLIKNIJ TO NIC NIE KOSZTUJE
Ceda
czw, 25 mar 2021 - 13:25
Sama mam. Co pomogło
ograniczenie kurzołapów w domu
zmniejszenie ilości tekstyliów
regularne wycieranie kurzu

Ale co najbardziej? Wizyta u alergologa, dzięki której zostały mi przypisane odpowiednie leki antyalergiczne.Nic bardziej mi nie pomogło.
https://fizjoterapiainfo.pl/objawy-uczulen-...-do-alergologa/

Ten post edytował Ceda śro, 31 mar 2021 - 12:29
Ceda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 233
Dołączył: wto, 26 lut 19 - 08:28
Nr użytkownika: 52,752




post czw, 25 mar 2021 - 13:25
Post #25

Sama mam. Co pomogło
ograniczenie kurzołapów w domu
zmniejszenie ilości tekstyliów
regularne wycieranie kurzu

Ale co najbardziej? Wizyta u alergologa, dzięki której zostały mi przypisane odpowiednie leki antyalergiczne.Nic bardziej mi nie pomogło.
https://fizjoterapiainfo.pl/objawy-uczulen-...-do-alergologa/
Blare
śro, 26 maj 2021 - 19:22
U nas obowiązkowo w apteczce i często w użyciu spray do nosa Marimer Baby, to hipertoniczna woda morska, sprawdza się nawet u maluszka.
Blare


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 146
Dołączył: pią, 29 kwi 16 - 22:25
Nr użytkownika: 47,494




post śro, 26 maj 2021 - 19:22
Post #26

U nas obowiązkowo w apteczce i często w użyciu spray do nosa Marimer Baby, to hipertoniczna woda morska, sprawdza się nawet u maluszka.
Mięta
wto, 18 kwi 2023 - 12:07
Katar może być również objawem alergii pokarmowej (jak w przypadku naszej córki), a alergia może tez być na jabłko-coraz częściej diagnozowana u dzieci (córka)…

W sytuacji, w której katar utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Bo może się okazać, ze nie jest to katar wirusowy, czy katar bakteryjny ale po prostu katar alergiczny:
https://www.pediatrakielce.com/

Od siebie daję namiar na pediatrę w Kielcach, czasami lepiej jest to skonsultować z lekarzem.
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 386
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post wto, 18 kwi 2023 - 12:07
Post #27

Katar może być również objawem alergii pokarmowej (jak w przypadku naszej córki), a alergia może tez być na jabłko-coraz częściej diagnozowana u dzieci (córka)…

W sytuacji, w której katar utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Bo może się okazać, ze nie jest to katar wirusowy, czy katar bakteryjny ale po prostu katar alergiczny:
https://www.pediatrakielce.com/

Od siebie daję namiar na pediatrę w Kielcach, czasami lepiej jest to skonsultować z lekarzem.
> co dajecie na katar alergiczny i zatkany nos?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:44
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama