Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

prezent dla czterolatki (jaki???)

> 
marsjanka
pon, 28 lut 2005 - 17:49
Oliwia obchodzi w marcu imieniny i urodziny. Patrzę i patrze i właściwie nie wiem czego jej brakuje? A jednak dwie okazje już blisko i wiadomo, że czeka na prezenty. Klocki (różne), ciastoliny, puzzle, domino,książki, kredki, pluszaki, lalki ( i te zwykłe i baby born z akcesoriami i barbie z domkiem, zabawki tematyczne do zabawy w sprzatanie, gotowanie, pieczenie, leczenia,prasowanie, do przeiwjania i karmienia lal, w sklep, we fryzjera, magnetofon z mikrofonem do karaoke, hulajnogę, rower,piłki, zwierzątka,a nawet samochodziki, instrumenty muzyczne . Tego wszystkiego ma od groma. Czego nie ma? Co mają wasze córki bo mnie się pomysły skończyły. A imieniny już za tydzień, a urodziny za 3 tygodnie. Ubrań też ma aż za duzo (około trzy razy wiecej niż ja). I dodatkowo Oliwia ma fantastycznych dziadków i ciocie, wujków więc zaczęły się już telefony co kupić dla Oliwki. A więc muszę wymyśleć przynajmniej 12 prezentów. Proszę, co ja mówię, błagam o pomoc!!!
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post pon, 28 lut 2005 - 17:49
Post #1

Oliwia obchodzi w marcu imieniny i urodziny. Patrzę i patrze i właściwie nie wiem czego jej brakuje? A jednak dwie okazje już blisko i wiadomo, że czeka na prezenty. Klocki (różne), ciastoliny, puzzle, domino,książki, kredki, pluszaki, lalki ( i te zwykłe i baby born z akcesoriami i barbie z domkiem, zabawki tematyczne do zabawy w sprzatanie, gotowanie, pieczenie, leczenia,prasowanie, do przeiwjania i karmienia lal, w sklep, we fryzjera, magnetofon z mikrofonem do karaoke, hulajnogę, rower,piłki, zwierzątka,a nawet samochodziki, instrumenty muzyczne . Tego wszystkiego ma od groma. Czego nie ma? Co mają wasze córki bo mnie się pomysły skończyły. A imieniny już za tydzień, a urodziny za 3 tygodnie. Ubrań też ma aż za duzo (około trzy razy wiecej niż ja). I dodatkowo Oliwia ma fantastycznych dziadków i ciocie, wujków więc zaczęły się już telefony co kupić dla Oliwki. A więc muszę wymyśleć przynajmniej 12 prezentów. Proszę, co ja mówię, błagam o pomoc!!!
marghe.
pon, 28 lut 2005 - 21:06
Mukola.. Gabie nigdy dosyć ksiażek.
Poza tym ostatnio bardzo ładnie sie bawi wyszywankami i koralami . Kupiłysmy olbrzymią wink.gif torbę pełną róznorakich koralików i gumkę do czapek ,, i Gaba siedzi godzinami i nawleka.. No i potem rzecz jasna lata poobwieszana tym rękodziełem icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 28 lut 2005 - 21:06
Post #2

Mukola.. Gabie nigdy dosyć ksiażek.
Poza tym ostatnio bardzo ładnie sie bawi wyszywankami i koralami . Kupiłysmy olbrzymią wink.gif torbę pełną róznorakich koralików i gumkę do czapek ,, i Gaba siedzi godzinami i nawleka.. No i potem rzecz jasna lata poobwieszana tym rękodziełem icon_smile.gif
grzałka
pon, 28 lut 2005 - 21:10
Zupełnie na marginesie: jak to sie dzieje, że dziecko przez zaledwie 3 czy 4 lata zycia gromadzi tak wiele? To juz kolejny post o urodzinach, gdzie okazuje się, że dziecko ma już wszystko....jak to jest?
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 28 lut 2005 - 21:10
Post #3

Zupełnie na marginesie: jak to sie dzieje, że dziecko przez zaledwie 3 czy 4 lata zycia gromadzi tak wiele? To juz kolejny post o urodzinach, gdzie okazuje się, że dziecko ma już wszystko....jak to jest?

--------------------
marghe.
pon, 28 lut 2005 - 21:17
Grzalka.. pewnikiem rodzice kupujÄ… icon_wink.gif
Ja sie powstrzymujÄ™ mocno.. dzieki czemu Gabiszon jeszcze kilku rzeczy nie ma icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 28 lut 2005 - 21:17
Post #4

Grzalka.. pewnikiem rodzice kupujÄ… icon_wink.gif
Ja sie powstrzymujÄ™ mocno.. dzieki czemu Gabiszon jeszcze kilku rzeczy nie ma icon_smile.gif
marsjanka
pon, 28 lut 2005 - 22:21
Oliwia do tej pory jest jedynym dzieckiem zarówno w rodzinie męża jak i mojej. Jedyne więc co stoi na przeszkodzie zalewowi prezentów to mój zdrowy rozsądek i ograniczony metraż mieszkania. Z tymi koralikami to rzeczywiście świetny pomysł ( i mało miejsca zajmuje icon_smile.gif ) A gdzie pomysły na pozostałe? Jak zabronić kupowania prezentu na urodziny? A jak nie powiem konkretów to kupią rzeczy jak te z ubiegłego roku: piłka ogromna z rogami ( i to rozmiar chyba największy) - Oliwia na niej nie skacze a jeszcze miejsca zajmowała kupę.Albo grzechotka, bo było napisane na opakowaniu powyżej 3 roku życia icon_lol.gif .
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post pon, 28 lut 2005 - 22:21
Post #5

Oliwia do tej pory jest jedynym dzieckiem zarówno w rodzinie męża jak i mojej. Jedyne więc co stoi na przeszkodzie zalewowi prezentów to mój zdrowy rozsądek i ograniczony metraż mieszkania. Z tymi koralikami to rzeczywiście świetny pomysł ( i mało miejsca zajmuje icon_smile.gif ) A gdzie pomysły na pozostałe? Jak zabronić kupowania prezentu na urodziny? A jak nie powiem konkretów to kupią rzeczy jak te z ubiegłego roku: piłka ogromna z rogami ( i to rozmiar chyba największy) - Oliwia na niej nie skacze a jeszcze miejsca zajmowała kupę.Albo grzechotka, bo było napisane na opakowaniu powyżej 3 roku życia icon_lol.gif .
marghe.
pon, 28 lut 2005 - 22:24
dobre kasety wideo?
i ksiazki ksiazki ksiażki... kompletowac na zaś..
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 28 lut 2005 - 22:24
Post #6

dobre kasety wideo?
i ksiazki ksiazki ksiażki... kompletowac na zaś..
grzałka
wto, 01 mar 2005 - 08:49
popieram marghe, że książki
i gry - granna ma fajnÄ… ofertÄ™ icon_biggrin.gif

ja skutecznie blokuje zalew prezentów od rodziny, jak się okazuje icon_cool.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post wto, 01 mar 2005 - 08:49
Post #7

popieram marghe, że książki
i gry - granna ma fajnÄ… ofertÄ™ icon_biggrin.gif

ja skutecznie blokuje zalew prezentów od rodziny, jak się okazuje icon_cool.gif

--------------------
kasiarybka

Go??







post wto, 01 mar 2005 - 09:51
Post #8

Książki, książki, książki...wiem, że sie powtarzam, ale to przecudowny prezent na urodziny i nawet jeśli teraz mała nie jest zainteresowana czytaniem, to na "zaś" jak to Marg napisała icon_wink.gif

Farby do szkła...rewelacyjna zabawa icon_smile.gif

Mały zestaw tkacki - wychodza z tego świetne dywaniki do domku z pudełka tekturowego icon_wink.gif
Ciocia Magda
wto, 01 mar 2005 - 10:43
A mi się zrobiło głupio, bo moje dzieci w tym samym wieku a nie mają ponad połowy z wymienionych zabawek - a ja im jeszcze wymyślam, że mają za dużo, skoro nie dają rady posprzątać icon_confused.gif jestem wredna, jak nic.

A co do pomysłu na prezent - to może zamiast prezentu-przedmiotu jakiś prezent-wydarzenie? Typu wyprawa na basen (do jakiegoś aquaparku) albo do kina z ulubioną koleżanką, no nie wiem co tam ona lubi. Może fryzjer i wariacka fryzura na imprezę urodzinową? Albo krawcowa i kreacja? Albo wycieczka do stadniny koni?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 01 mar 2005 - 10:43
Post #9

A mi się zrobiło głupio, bo moje dzieci w tym samym wieku a nie mają ponad połowy z wymienionych zabawek - a ja im jeszcze wymyślam, że mają za dużo, skoro nie dają rady posprzątać icon_confused.gif jestem wredna, jak nic.

A co do pomysłu na prezent - to może zamiast prezentu-przedmiotu jakiś prezent-wydarzenie? Typu wyprawa na basen (do jakiegoś aquaparku) albo do kina z ulubioną koleżanką, no nie wiem co tam ona lubi. Może fryzjer i wariacka fryzura na imprezę urodzinową? Albo krawcowa i kreacja? Albo wycieczka do stadniny koni?
Kasia Sz.
wto, 01 mar 2005 - 11:09
..może książki....? icon_wink.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post wto, 01 mar 2005 - 11:09
Post #10

..może książki....? icon_wink.gif

--------------------
alatanta

Go??







post wto, 01 mar 2005 - 17:55
Post #11

.........
skanna
wto, 01 mar 2005 - 18:00
CYTAT(kasiarybka)
i nawet jeśli teraz mała nie jest zainteresowana czytaniem, to na "zaś" jak to Marg napisała icon_wink.gif


A tu się nie zgodzę. Książki są cudownym prezentem, ale dla kogoś, kto się z nich cieszy. Natomiast jeśli dziecko za książkami nie przepada, to albo będzie mu przykro, albo przykro będzie ofiarodawcy, że prezent po obejrzeniu zostanie obojętnie rzucony w kąt.

Moja się cieszy ze wszystkich filmów Disneya i z programów i gier komputerowych. Książek z kolei mamy w domu tyle, że kolejna, to żadna atrakcja, no chyba, że Pan Kuleczka.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 01 mar 2005 - 18:00
Post #12

CYTAT(kasiarybka)
i nawet jeśli teraz mała nie jest zainteresowana czytaniem, to na "zaś" jak to Marg napisała icon_wink.gif


A tu się nie zgodzę. Książki są cudownym prezentem, ale dla kogoś, kto się z nich cieszy. Natomiast jeśli dziecko za książkami nie przepada, to albo będzie mu przykro, albo przykro będzie ofiarodawcy, że prezent po obejrzeniu zostanie obojętnie rzucony w kąt.

Moja się cieszy ze wszystkich filmów Disneya i z programów i gier komputerowych. Książek z kolei mamy w domu tyle, że kolejna, to żadna atrakcja, no chyba, że Pan Kuleczka.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
marghe.
wto, 01 mar 2005 - 18:28
Przez "na zas" miałam na mysli ksiażki niekoniecznie dostosowane do wieku dziecka icon_lol.gif .. "na wyrost" byłoby lepszym zwrotem..
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 01 mar 2005 - 18:28
Post #13

Przez "na zas" miałam na mysli ksiażki niekoniecznie dostosowane do wieku dziecka icon_lol.gif .. "na wyrost" byłoby lepszym zwrotem..
skanna
wto, 01 mar 2005 - 18:31
CYTAT(marghe.)
Przez "na zas" miaÅ‚am na mysli ksiażki niekoniecznie dostosowane do wieku dziecka   icon_lol.gif .. "na wyrost" byÅ‚oby lepszym zwrotem..


Marghe, ale wytłumacz mi po co? Nie lepiej te książki kupić wtedy, kiedy dziecko się z nich ucieszy?
Kiedyś się rzeczywiście kupowało na zaś i na wyrost, ale to była kwestia totalnych braków w księgarniach i kupowało się to co było, bo nie było gwarancji, że za określony czas się to dostanie. Ale teraz?
Obdarowany ma się cieszyć z prezentu - czy aby na pewno czteroletnie dziecko ucieszy się z książki "na wyrost" ?
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 01 mar 2005 - 18:31
Post #14

CYTAT(marghe.)
Przez "na zas" miaÅ‚am na mysli ksiażki niekoniecznie dostosowane do wieku dziecka   icon_lol.gif .. "na wyrost" byÅ‚oby lepszym zwrotem..


Marghe, ale wytłumacz mi po co? Nie lepiej te książki kupić wtedy, kiedy dziecko się z nich ucieszy?
Kiedyś się rzeczywiście kupowało na zaś i na wyrost, ale to była kwestia totalnych braków w księgarniach i kupowało się to co było, bo nie było gwarancji, że za określony czas się to dostanie. Ale teraz?
Obdarowany ma się cieszyć z prezentu - czy aby na pewno czteroletnie dziecko ucieszy się z książki "na wyrost" ?

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
marghe.
wto, 01 mar 2005 - 18:37
Skanna ja myslę swoimi kategoriami .. a raczej Gabowymi.. i Gaba by sie z takich ksiazek ucieszyła..
Mozna kompletowac serie, ktorych za jakiś czas nie będzie. My jesteśmy w trakcie:)
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 01 mar 2005 - 18:37
Post #15

Skanna ja myslę swoimi kategoriami .. a raczej Gabowymi.. i Gaba by sie z takich ksiazek ucieszyła..
Mozna kompletowac serie, ktorych za jakiś czas nie będzie. My jesteśmy w trakcie:)
agabr
wto, 01 mar 2005 - 18:58
I tu sie zgodze z marghe bo takiego na przyklad malinskiego to mozna czytac na wiele sposobow i kupienie ksiazki , ktora jest uniwersalna dla czterolatka , piecio czy siedmio jest mozliwe .B
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post wto, 01 mar 2005 - 18:58
Post #16

I tu sie zgodze z marghe bo takiego na przyklad malinskiego to mozna czytac na wiele sposobow i kupienie ksiazki , ktora jest uniwersalna dla czterolatka , piecio czy siedmio jest mozliwe .B

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
kamami
śro, 02 mar 2005 - 11:49
CYTAT(grzalka)
Zupełnie na marginesie: jak to sie dzieje, że dziecko przez zaledwie 3 czy 4 lata zycia gromadzi tak wiele? To juz kolejny post o urodzinach, gdzie okazuje się, że dziecko ma już wszystko....jak to jest?

Uwielbiam zabawki icon_biggrin.gif Bardzo lubię budować z klocków Lego garaże, tunele itp. Wyścigi samochodowe też lubię. icon_lol.gif
kamami
kamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 765
Dołączył: sob, 03 kwi 04 - 13:22
Nr użytkownika: 1,634




post śro, 02 mar 2005 - 11:49
Post #17

CYTAT(grzalka)
Zupełnie na marginesie: jak to sie dzieje, że dziecko przez zaledwie 3 czy 4 lata zycia gromadzi tak wiele? To juz kolejny post o urodzinach, gdzie okazuje się, że dziecko ma już wszystko....jak to jest?

Uwielbiam zabawki icon_biggrin.gif Bardzo lubię budować z klocków Lego garaże, tunele itp. Wyścigi samochodowe też lubię. icon_lol.gif
kamami

--------------------
Michał (2001) Marek (2003)
Elak
śro, 02 mar 2005 - 17:12
Moja Julka ucieszyła się strasznie z takiego zestawu flamastry ze stemplami. Dostała od wujka na czwarte urodzinki icon_biggrin.gif
Te stemple to fajna zabawa, ale potem cała jest upaćkana icon_confused.gif
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post śro, 02 mar 2005 - 17:12
Post #18

Moja Julka ucieszyła się strasznie z takiego zestawu flamastry ze stemplami. Dostała od wujka na czwarte urodzinki icon_biggrin.gif
Te stemple to fajna zabawa, ale potem cała jest upaćkana icon_confused.gif

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

alatanta

Go??







post śro, 02 mar 2005 - 20:42
Post #19

.......
beattta
śro, 02 mar 2005 - 22:09
Popieram moje poprzedniczki w propozycji książek. Dla Julki to zawsze dobry prezent, ale jeśli dziecko faktycznie literaturą mało się interesuje to może puzzle, gry, modelina w zestawie czy tablica (w ikei jest fajna, dwustronna z pojemnikiem na kredę i pisaki).
Można jej też dostarczyć inspiracji do samodzielnego wykonywania zabawek, prezentów czy ozdób na różne okoliczności. Znowu książka wink.gif np. "Dzieci robią prezenty" - obie z Julą bardzo ją sobie chwalimy icon_biggrin.gif
beattta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,461
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 18:13
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 217

GG:


post śro, 02 mar 2005 - 22:09
Post #20

Popieram moje poprzedniczki w propozycji książek. Dla Julki to zawsze dobry prezent, ale jeśli dziecko faktycznie literaturą mało się interesuje to może puzzle, gry, modelina w zestawie czy tablica (w ikei jest fajna, dwustronna z pojemnikiem na kredę i pisaki).
Można jej też dostarczyć inspiracji do samodzielnego wykonywania zabawek, prezentów czy ozdób na różne okoliczności. Znowu książka wink.gif np. "Dzieci robią prezenty" - obie z Julą bardzo ją sobie chwalimy icon_biggrin.gif

--------------------
Beata (mama Julki)

> prezent dla czterolatki (jaki???)
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama