Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

prezent na chrzest

, dla chłopca
> , dla chÅ‚opca
pati.n
piÄ…, 06 cze 2008 - 13:19
Pilnie poszukuję prezenty na chrzest dla dwu miesiecznego chłopca. Praktycznego (by mu się przydał) i taniego, bo jestem spłukana, ale jestem też chrzesną.... POMÓŻCIE proszę icon_smile.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post piÄ…, 06 cze 2008 - 13:19
Post #1

Pilnie poszukuję prezenty na chrzest dla dwu miesiecznego chłopca. Praktycznego (by mu się przydał) i taniego, bo jestem spłukana, ale jestem też chrzesną.... POMÓŻCIE proszę icon_smile.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
semi
piÄ…, 06 cze 2008 - 14:23
mata edukacyjna?na allergo chyba można kupic już za niewielkie pieniądze. o tu np. https://www.allegro.pl/item372865932_mamtu_...ki_2modele.html
albo tu: https://www.allegro.pl/item373032471_nowa_m..._lew_i_mis.html
ewentualnie taki pałąk do łózeczka czy wózka - również duży wybór na allegro.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post piÄ…, 06 cze 2008 - 14:23
Post #2

mata edukacyjna?na allergo chyba można kupic już za niewielkie pieniądze. o tu np. https://www.allegro.pl/item372865932_mamtu_...ki_2modele.html
albo tu: https://www.allegro.pl/item373032471_nowa_m..._lew_i_mis.html
ewentualnie taki pałąk do łózeczka czy wózka - również duży wybór na allegro.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

pati.n
piÄ…, 06 cze 2008 - 23:12
emi ma juz jedno i drugie 32.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post piÄ…, 06 cze 2008 - 23:12
Post #3

emi ma juz jedno i drugie 32.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
semi
sob, 07 cze 2008 - 10:50
zawsze możesz kupić jakiś pamiatkowy drobizg - srebrną łyzeczkę z wygrawerowanym imieniem i datą chrztu np, czy medalik. Cięxzko kupić coś praktycznego dwumiesięczniakowi. Mój synek dostał od swojej chrzestnej złoty medalik i samochód jeździk. Od chrzestnego ślimaka sorter klocków fisher price. Tyle, ze był parę miesięcy starszy. Ale może własnie jakaś fajna zabawka Fisher Price?taka adekwatna do wieku?
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post sob, 07 cze 2008 - 10:50
Post #4

zawsze możesz kupić jakiś pamiatkowy drobizg - srebrną łyzeczkę z wygrawerowanym imieniem i datą chrztu np, czy medalik. Cięxzko kupić coś praktycznego dwumiesięczniakowi. Mój synek dostał od swojej chrzestnej złoty medalik i samochód jeździk. Od chrzestnego ślimaka sorter klocków fisher price. Tyle, ze był parę miesięcy starszy. Ale może własnie jakaś fajna zabawka Fisher Price?taka adekwatna do wieku?

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Brydzia
sob, 07 cze 2008 - 14:29
Może samochodzic jeździk, taki gdzie dziecko odpycha sie nóżkami? Mój synek uwielbiał na takim siedziec juz wieku 6 miesięcy a potem jeździł non stop, ukochana zabawka.
Teraz maluch ma dwa miesiace ale czas szybko leci i mozesz mu kupic cos na potem. Dwu miesięcznemu dziecku zabawke trudno dobrać, jedynie grzechotke ale na chrzciny...
Brydzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 714
Dołączył: pią, 22 kwi 05 - 21:33
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 3,031




post sob, 07 cze 2008 - 14:29
Post #5

Może samochodzic jeździk, taki gdzie dziecko odpycha sie nóżkami? Mój synek uwielbiał na takim siedziec juz wieku 6 miesięcy a potem jeździł non stop, ukochana zabawka.
Teraz maluch ma dwa miesiace ale czas szybko leci i mozesz mu kupic cos na potem. Dwu miesięcznemu dziecku zabawke trudno dobrać, jedynie grzechotke ale na chrzciny...
domi
sob, 17 sty 2009 - 16:10
CZy waszym zdaniem mozna dac na chrzest kartkę-pamiątkę z pieniędzmi? Większosc uważa, że nie wypada. Ja dostałam na chrzest Dominiki kasiorkę i kupiłam jej co mi jeszcze brakowało. Mam ogromny dylamat co kupić, rodzice twierdzą, że wszyskto mają po poprzednim dziecku....co sie praktycznie zgadza. Jestem przeciwniczką kupowania łańcuszków, krzyżyków, łyzeczek i innych prezentów, które będą leżec kilka lat nieużywane. Można dawać pieniądze na chrzest?
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post sob, 17 sty 2009 - 16:10
Post #6

CZy waszym zdaniem mozna dac na chrzest kartkę-pamiątkę z pieniędzmi? Większosc uważa, że nie wypada. Ja dostałam na chrzest Dominiki kasiorkę i kupiłam jej co mi jeszcze brakowało. Mam ogromny dylamat co kupić, rodzice twierdzą, że wszyskto mają po poprzednim dziecku....co sie praktycznie zgadza. Jestem przeciwniczką kupowania łańcuszków, krzyżyków, łyzeczek i innych prezentów, które będą leżec kilka lat nieużywane. Można dawać pieniądze na chrzest?

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
#Margola
sob, 17 sty 2009 - 17:12
CYTAT(domi @ Sat, 17 Jan 2009 - 16:10) *
CZy waszym zdaniem mozna dac na chrzest kartkę-pamiątkę z pieniędzmi? Większosc uważa, że nie wypada. Ja dostałam na chrzest Dominiki kasiorkę i kupiłam jej co mi jeszcze brakowało. Mam ogromny dylamat co kupić, rodzice twierdzą, że wszyskto mają po poprzednim dziecku....co sie praktycznie zgadza. Jestem przeciwniczką kupowania łańcuszków, krzyżyków, łyzeczek i innych prezentów, które będą leżec kilka lat nieużywane. Można dawać pieniądze na chrzest?


nic złego w tym nie widze. My jak chrzcilismy Julcie to przekazalismy wszystkim ze chcemy kase bo potem jej kupimy cos konkretnego.... W sumie prosba była po nieudanym prezencie na roczek <chrzcilismy małą 3 tyg po roczku>
Dostała chodzik... a zaczeła samodzielnie chodzic w wieku 10 miesiecy
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post sob, 17 sty 2009 - 17:12
Post #7

CYTAT(domi @ Sat, 17 Jan 2009 - 16:10) *
CZy waszym zdaniem mozna dac na chrzest kartkę-pamiątkę z pieniędzmi? Większosc uważa, że nie wypada. Ja dostałam na chrzest Dominiki kasiorkę i kupiłam jej co mi jeszcze brakowało. Mam ogromny dylamat co kupić, rodzice twierdzą, że wszyskto mają po poprzednim dziecku....co sie praktycznie zgadza. Jestem przeciwniczką kupowania łańcuszków, krzyżyków, łyzeczek i innych prezentów, które będą leżec kilka lat nieużywane. Można dawać pieniądze na chrzest?


nic złego w tym nie widze. My jak chrzcilismy Julcie to przekazalismy wszystkim ze chcemy kase bo potem jej kupimy cos konkretnego.... W sumie prosba była po nieudanym prezencie na roczek <chrzcilismy małą 3 tyg po roczku>
Dostała chodzik... a zaczeła samodzielnie chodzic w wieku 10 miesiecy

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

krolewienka
sob, 17 sty 2009 - 20:19
no nie mogÄ™ z tego robaka Marioli 03.gif

osobiście w kopertach też nie widzę nic złego. ale co do prezentu - upieram się przy książkach z bajkami, jakimś fajnym wydaniu. moja Zuzia dostała od chrzestnego, są prześliczne i wiem, że będzie z tego korzystać (najpierw my, później ona).

jeśli Cię to interesuje - popatrz może w wydawnictwie WILGA, mają sklep internetowy, a książki naprawdę fajne i niezbyt drogie icon_smile.gif
krolewienka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,907
Dołączył: śro, 18 cze 08 - 10:12
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 20,350




post sob, 17 sty 2009 - 20:19
Post #8

no nie mogÄ™ z tego robaka Marioli 03.gif

osobiście w kopertach też nie widzę nic złego. ale co do prezentu - upieram się przy książkach z bajkami, jakimś fajnym wydaniu. moja Zuzia dostała od chrzestnego, są prześliczne i wiem, że będzie z tego korzystać (najpierw my, później ona).

jeśli Cię to interesuje - popatrz może w wydawnictwie WILGA, mają sklep internetowy, a książki naprawdę fajne i niezbyt drogie icon_smile.gif

--------------------


Filip_inka
nie, 01 lut 2009 - 00:11
Ja jestem za pamiatkami jesli chodzi o prezenty od chrzestnych. Z zabawki szybko maluch wyrasta.
Podoba mi sie pomysl z ksiazkami. Moja kolezanka kupila Filkowi na chrzest Biblie dla dzieci. Piekne kolorowe wydanie i z tego co wiem nie jest to zbyt duzy wydatek, sama ja o to poprosilam jak dopytywala co ma kupic.
Filip_inka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,384
Dołączył: śro, 06 cze 07 - 13:32
Nr użytkownika: 14,790

GG:


post nie, 01 lut 2009 - 00:11
Post #9

Ja jestem za pamiatkami jesli chodzi o prezenty od chrzestnych. Z zabawki szybko maluch wyrasta.
Podoba mi sie pomysl z ksiazkami. Moja kolezanka kupila Filkowi na chrzest Biblie dla dzieci. Piekne kolorowe wydanie i z tego co wiem nie jest to zbyt duzy wydatek, sama ja o to poprosilam jak dopytywala co ma kupic.

--------------------


Nie kochać tylko dla zalet, kochać pomimo wad...
Beciak1
nie, 01 lut 2009 - 23:21
Również jestem za książką. Piękne wydanie bajek czy biblia dla dzieci z dedykacją będą pamiątką na cale życie.
Beciak1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,029
Dołączył: czw, 06 lis 08 - 12:28
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 23,415




post nie, 01 lut 2009 - 23:21
Post #10

Również jestem za książką. Piękne wydanie bajek czy biblia dla dzieci z dedykacją będą pamiątką na cale życie.

--------------------
Wojtas (14.03.2005), Martyna i Karina (11.09.2008)

Nie jutro. DziÅ›!!!
Maciejonka
pon, 02 lut 2009 - 22:03
A możecie podać jakieś konkretne linki do Biblii? przegladnęłam allegro, ale trochę tego tam jest a poza tym skąd wiedzieć która ładnie wydana?
Ewentualnie linki do książek które macie i możecie polecić?
Przed nami też chrzciny. I też chłopak.
Maciejonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,077
Dołączył: śro, 23 lip 03 - 13:51
Skąd: Jastrzębie
Nr użytkownika: 920

GG:


post pon, 02 lut 2009 - 22:03
Post #11

A możecie podać jakieś konkretne linki do Biblii? przegladnęłam allegro, ale trochę tego tam jest a poza tym skąd wiedzieć która ładnie wydana?
Ewentualnie linki do książek które macie i możecie polecić?
Przed nami też chrzciny. I też chłopak.

--------------------
Asia. Mama Szymonka (08.01.2004) i Piotrusia (23.07.2007)





WSTAĆ
PRZEŻYĆ
IŚĆ SPAĆ
Beciak1
śro, 04 lut 2009 - 09:19
Wydaje mi się, że najlepiej zajrzeć do najbliższego sklepu z dewocjonaliami czy księgarni i tam coś wybrać.
Przy takiej uroczystości nie ryzykowalabym zakupu na allegro, ze zdjeciami i opisami różnie bywa, a tak kupuję to co zobaczylam, dotknęlam icon_smile.gif
Beciak1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,029
Dołączył: czw, 06 lis 08 - 12:28
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 23,415




post śro, 04 lut 2009 - 09:19
Post #12

Wydaje mi się, że najlepiej zajrzeć do najbliższego sklepu z dewocjonaliami czy księgarni i tam coś wybrać.
Przy takiej uroczystości nie ryzykowalabym zakupu na allegro, ze zdjeciami i opisami różnie bywa, a tak kupuję to co zobaczylam, dotknęlam icon_smile.gif

--------------------
Wojtas (14.03.2005), Martyna i Karina (11.09.2008)

Nie jutro. DziÅ›!!!
Edytkax
śro, 04 lut 2009 - 09:37
Uważam jak dziewczyny, że zabawki to można kupić na urodziny, mikołaja itp a jednak na chrzest powinno kupić się pamiątkę, coś co zostanie itd bardzo dobrym prezentem jest książka, może właśnie biblia dla małych dzieci.
Nie widzę nic złego w dawaniu pieniędzy na chrzest przez inne osoby zaproszone, uważam, ze dziecko powinno mieć z tego dnia jakąś pamiątkę od chrzestnych.
Edytkax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 746
Dołączył: nie, 12 gru 04 - 15:19
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,410

GG:


post śro, 04 lut 2009 - 09:37
Post #13

Uważam jak dziewczyny, że zabawki to można kupić na urodziny, mikołaja itp a jednak na chrzest powinno kupić się pamiątkę, coś co zostanie itd bardzo dobrym prezentem jest książka, może właśnie biblia dla małych dzieci.
Nie widzę nic złego w dawaniu pieniędzy na chrzest przez inne osoby zaproszone, uważam, ze dziecko powinno mieć z tego dnia jakąś pamiątkę od chrzestnych.

--------------------
Edyta - mama Wiktora i Weroniki
https://www.DlaWiktora.pl
Aga H
śro, 04 lut 2009 - 17:17
Moja Emilka od swojego ojca i babci (wspólnie) dostała obrazek na ścianę z matką boską i dedykacją na odwrocie - jako drobiazg i kasę. Moim zdaniem fajny prezent
Od chrzestnej chodzik - no cóż...
od chrzestnego - nie pamiętam, nie kasę, bo to mój młodszy brat i jeszcze wtedy nie zarabiał. Chyba leżaczek.

U nas koperty były standardem. Cieszyłam się z tego bardzo, bo już wtedy stukałam na remont mieszkania i tę kasę przeznaczyłam na pokój Emilki - generalnie drobiazgi, bo meble były, ale fajnie było mieć kasę specjalnie dla niej.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post śro, 04 lut 2009 - 17:17
Post #14

Moja Emilka od swojego ojca i babci (wspólnie) dostała obrazek na ścianę z matką boską i dedykacją na odwrocie - jako drobiazg i kasę. Moim zdaniem fajny prezent
Od chrzestnej chodzik - no cóż...
od chrzestnego - nie pamiętam, nie kasę, bo to mój młodszy brat i jeszcze wtedy nie zarabiał. Chyba leżaczek.

U nas koperty były standardem. Cieszyłam się z tego bardzo, bo już wtedy stukałam na remont mieszkania i tę kasę przeznaczyłam na pokój Emilki - generalnie drobiazgi, bo meble były, ale fajnie było mieć kasę specjalnie dla niej.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
dariok
śro, 28 gru 2016 - 09:12
Dla dzieci w tym wieku kupuje się prezenty, jakie zażyczą sobie rodzice (oczywiście w granicach rozsądku). No wiecie - jaki jest sens kupienia kilku mat edukacyjnych, biliona kocyków i tym podobnych prezentów? Rodzice powinni wskazać, czego potrzebują i to tak, aby prezenty się nie duplikowały.
dariok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: śro, 28 gru 16 - 08:44
Nr użytkownika: 48,616




post śro, 28 gru 2016 - 09:12
Post #15

Dla dzieci w tym wieku kupuje się prezenty, jakie zażyczą sobie rodzice (oczywiście w granicach rozsądku). No wiecie - jaki jest sens kupienia kilku mat edukacyjnych, biliona kocyków i tym podobnych prezentów? Rodzice powinni wskazać, czego potrzebują i to tak, aby prezenty się nie duplikowały.
kidkeeperka
czw, 12 sty 2017 - 20:12
Witam,
Dla Wszystkich, którzy poszukują aktualnie - bądź będą to robić w przyszłości - wyjątkowego pomysłu na prezent dla dziecka z okazji chrztu św. polecam lekturę artykułu: https://www.podarujkarte.pl/prezenty/wszystko-dla-dzieci/ Znajdziecie tam mnóstwo oryginalnych i inspirujących podpowiedzi na taki prezent. Sami zresztą ocenicie icon_smile.gif Pozdrawiam
kidkeeperka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: wto, 10 maj 16 - 10:52
Nr użytkownika: 47,523




post czw, 12 sty 2017 - 20:12
Post #16

Witam,
Dla Wszystkich, którzy poszukują aktualnie - bądź będą to robić w przyszłości - wyjątkowego pomysłu na prezent dla dziecka z okazji chrztu św. polecam lekturę artykułu: https://www.podarujkarte.pl/prezenty/wszystko-dla-dzieci/ Znajdziecie tam mnóstwo oryginalnych i inspirujących podpowiedzi na taki prezent. Sami zresztą ocenicie icon_smile.gif Pozdrawiam
stapka18
pon, 29 maj 2017 - 13:56
Myślę, że w każdym przypadku sprawdzi się taki zestaw: Biblia, biżuteria, jakaś zabawka. Sama kupuję dzieciakom chrześniakom zabawki sensoryczne. Rozwijają ich wyobraźnię, pomagają w kształtowaniu umiejętności. Duży wybór jest na stronie DodoBabies.
stapka18


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 36
Dołączył: pią, 04 lis 16 - 15:21
Nr użytkownika: 48,356




post pon, 29 maj 2017 - 13:56
Post #17

Myślę, że w każdym przypadku sprawdzi się taki zestaw: Biblia, biżuteria, jakaś zabawka. Sama kupuję dzieciakom chrześniakom zabawki sensoryczne. Rozwijają ich wyobraźnię, pomagają w kształtowaniu umiejętności. Duży wybór jest na stronie DodoBabies.
śrubka
wto, 13 cze 2017 - 09:51
Ja bym celowała w coś bardziej symbolicznego, medalik, jakaś pamiątka.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post wto, 13 cze 2017 - 09:51
Post #18

Ja bym celowała w coś bardziej symbolicznego, medalik, jakaś pamiątka.
Peggie
pon, 31 lip 2017 - 19:00
Ja z doświadczenia mogę polecić stronę z zabawkami https://www.urwis.pl/ na którą też trafiłam, szukając odpowiedniego prezentu dla chrześniaka. Chciałam wybrać coś wartościowego, edukacyjnego i coś, za co nie zapłacę majątku. Ta strona to idealne rozwiązanie dla tych,którzy chcą tego samego.
Peggie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: czw, 23 mar 17 - 13:11
Nr użytkownika: 49,066




post pon, 31 lip 2017 - 19:00
Post #19

Ja z doświadczenia mogę polecić stronę z zabawkami https://www.urwis.pl/ na którą też trafiłam, szukając odpowiedniego prezentu dla chrześniaka. Chciałam wybrać coś wartościowego, edukacyjnego i coś, za co nie zapłacę majątku. Ta strona to idealne rozwiązanie dla tych,którzy chcą tego samego.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 25 wrz 2017 - 07:00
Post #20

pluszak faktycznie się sprawdzi icon_smile.gif zerknij sobie na misiedwa.pl bo tam są pluszaki w fajnych cenach. i jest pewność, że misiek nie został zmacany przez setki osób, tak jak w hipermarkecie i nie przeniesie żadnego choróbska xd
> prezent na chrzest, dla chÅ‚opca
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 04:31
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama