Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

sztućce nasze codzienne

> 
Ciocia Magda
śro, 09 kwi 2008 - 13:39
Chciałabym dokupić sobie sztućce, takie zwykłe, do codziennego użytku - ważne jest dla mnie tylko to, żeby można je było normalnie myć w zmywarce (i żeby nie były za cienkie, jak z wyginanej blachy). Mam jakiś komplet z IKEI, ale instrukcja mówi, że myć w zmywarce można, ale lepiej nie, bo przestają błyszczeć icon_rolleyes.gif

Gdzie kupujecie takie zwykłe sztućce?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 09 kwi 2008 - 13:39
Post #1

Chciałabym dokupić sobie sztućce, takie zwykłe, do codziennego użytku - ważne jest dla mnie tylko to, żeby można je było normalnie myć w zmywarce (i żeby nie były za cienkie, jak z wyginanej blachy). Mam jakiś komplet z IKEI, ale instrukcja mówi, że myć w zmywarce można, ale lepiej nie, bo przestają błyszczeć icon_rolleyes.gif

Gdzie kupujecie takie zwykłe sztućce?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
skanna
śro, 09 kwi 2008 - 14:37
Ja nie powinnam się chyba wypowiadać, bo mam sztućce spadkowe, 30-letnie, mama mi scedowała przy przeprowadzce. Dwa komplety posiadam - codzienny i taki bardziej świateczny (choć o jego świąteczności bardziej świadczy fakt, że nie jest zdekompletowany niż uroda icon_wink.gif).
Oba te komplety są gerlacha i są nie do zdarcia, zmywarka im niestraszna. To znaczy błyszczące też już nie są jakoś specjalnie, no ale wiek to usprawiedliwia.
Gdybymy miała kupować, to kupowałabym Gerlacha, o choćby takie.

Aha, mam jeszcze sztućce deserowe (widelczyki itd.) Odiso z Solingen i są znakomitej jakości, ale z tego co widziałam, to cena nie zachęca do zakupu zwłaszcza kompletu codziennego icon_smile.gif

Edit: takie podobają mi się bardziej icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 09 kwi 2008 - 14:37
Post #2

Ja nie powinnam się chyba wypowiadać, bo mam sztućce spadkowe, 30-letnie, mama mi scedowała przy przeprowadzce. Dwa komplety posiadam - codzienny i taki bardziej świateczny (choć o jego świąteczności bardziej świadczy fakt, że nie jest zdekompletowany niż uroda icon_wink.gif).
Oba te komplety są gerlacha i są nie do zdarcia, zmywarka im niestraszna. To znaczy błyszczące też już nie są jakoś specjalnie, no ale wiek to usprawiedliwia.
Gdybymy miała kupować, to kupowałabym Gerlacha, o choćby takie.

Aha, mam jeszcze sztućce deserowe (widelczyki itd.) Odiso z Solingen i są znakomitej jakości, ale z tego co widziałam, to cena nie zachęca do zakupu zwłaszcza kompletu codziennego icon_smile.gif

Edit: takie podobają mi się bardziej icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
aluc

Go??







post śro, 09 kwi 2008 - 14:40
Post #3

gerlach gerlach i jeszcze raz gerlach, u mnie zresztą funkcjonują jako sztućce i codzienne i odświętne, dostaliśmy od moich rodziców kiedyś dwa komplety, dokupiłam jeszcze gadżety typu łopatka i nóż do tortu, widelczyki deserowe i łyżeczki do kawy, ma tę zaletę, że wzory produkowane są latami
Ciocia Magda
śro, 09 kwi 2008 - 15:18
Skanna, do podlinkowanej firmy mogę podejść pieszo icon_lol.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 09 kwi 2008 - 15:18
Post #4

Skanna, do podlinkowanej firmy mogę podejść pieszo icon_lol.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
wiesiołek
śro, 09 kwi 2008 - 15:33
CYTAT(ms.mez @ Wed, 09 Apr 2008 - 14:39) *
Chciałabym dokupić sobie sztućce, takie zwykłe, do codziennego użytku - ważne jest dla mnie tylko to, żeby można je było normalnie myć w zmywarce (i żeby nie były za cienkie, jak z wyginanej blachy). Mam jakiś komplet z IKEI, ale instrukcja mówi, że myć w zmywarce można, ale lepiej nie, bo przestają błyszczeć icon_rolleyes.gif

Gdzie kupujecie takie zwykłe sztućce?


A ja mam takie z IKEA do zmywarki i nie zauważyłam żeby byl jakiś problem z błyszczeniem. A wygodne są, ergonomiczne więc polecam.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post śro, 09 kwi 2008 - 15:33
Post #5

CYTAT(ms.mez @ Wed, 09 Apr 2008 - 14:39) *
Chciałabym dokupić sobie sztućce, takie zwykłe, do codziennego użytku - ważne jest dla mnie tylko to, żeby można je było normalnie myć w zmywarce (i żeby nie były za cienkie, jak z wyginanej blachy). Mam jakiś komplet z IKEI, ale instrukcja mówi, że myć w zmywarce można, ale lepiej nie, bo przestają błyszczeć icon_rolleyes.gif

Gdzie kupujecie takie zwykłe sztućce?


A ja mam takie z IKEA do zmywarki i nie zauważyłam żeby byl jakiś problem z błyszczeniem. A wygodne są, ergonomiczne więc polecam.
skanna
śro, 09 kwi 2008 - 16:25
CYTAT(ms.mez @ Wed, 09 Apr 2008 - 15:18) *
Skanna, do podlinkowanej firmy mogę podejść pieszo icon_lol.gif



No to tym bardziej stawiam na Gerlacha icon_biggrin.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 09 kwi 2008 - 16:25
Post #6

CYTAT(ms.mez @ Wed, 09 Apr 2008 - 15:18) *
Skanna, do podlinkowanej firmy mogę podejść pieszo icon_lol.gif



No to tym bardziej stawiam na Gerlacha icon_biggrin.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Agnieszka AZJ
śro, 09 kwi 2008 - 16:47
Sztućce Gerlacha, dostane w prezencie ślubnym, używamy na codzień od 18 lat, od 15 myjemy w zmywarce - wcale im to nie wpłyneło na błyszczenie.

Za to moi rodzice zrobili mi "niedźwiedzią przysługę", obdarowujęc nas kompletem pięknych eleganckich sztućców na 12 osób, które nie mogą byc myte w zmywarce 13.gif Nie zwrócili uwagi, bo sami nie mają zmywarki.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 09 kwi 2008 - 16:47
Post #7

Sztućce Gerlacha, dostane w prezencie ślubnym, używamy na codzień od 18 lat, od 15 myjemy w zmywarce - wcale im to nie wpłyneło na błyszczenie.

Za to moi rodzice zrobili mi "niedźwiedzią przysługę", obdarowujęc nas kompletem pięknych eleganckich sztućców na 12 osób, które nie mogą byc myte w zmywarce 13.gif Nie zwrócili uwagi, bo sami nie mają zmywarki.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
amania
śro, 09 kwi 2008 - 17:16
a ja się z radością pozbyłam naszych gerlachów, bo jakoś wcale mnie nie zachwycały
dodatki do nich były raczej drogie, zresztą one same też i w dodatku dokupować musiałam od razu komplet, a u nas niestety sztućce notorycznie zabierają Pożyczalscy icon_wink.gif

teraz mam Ikeowskie, które są tańsze i bardziej mi się podobają
myję je w zmywarce, a jak się zrobią bardzo matowe, to kupię sobie nowe icon_wink.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post śro, 09 kwi 2008 - 17:16
Post #8

a ja się z radością pozbyłam naszych gerlachów, bo jakoś wcale mnie nie zachwycały
dodatki do nich były raczej drogie, zresztą one same też i w dodatku dokupować musiałam od razu komplet, a u nas niestety sztućce notorycznie zabierają Pożyczalscy icon_wink.gif

teraz mam Ikeowskie, które są tańsze i bardziej mi się podobają
myję je w zmywarce, a jak się zrobią bardzo matowe, to kupię sobie nowe icon_wink.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
mamami
śro, 09 kwi 2008 - 20:45
Ja mam Ikeowskie, matowe, one taki fajny kształt mają podłużny. Myje w zmywarce bez problemu. O TAKIE Bardzo wygodnie sie nimi je.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 09 kwi 2008 - 20:45
Post #9

Ja mam Ikeowskie, matowe, one taki fajny kształt mają podłużny. Myje w zmywarce bez problemu. O TAKIE Bardzo wygodnie sie nimi je.
marghe.
śro, 09 kwi 2008 - 22:49
ja jakieś z Duki..
ale nie polecam. Zacieki się robią
Chyba wyciągnę Gerlacha i bede używac na codzień
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 09 kwi 2008 - 22:49
Post #10

ja jakieś z Duki..
ale nie polecam. Zacieki się robią
Chyba wyciągnę Gerlacha i bede używac na codzień
Sabina

Go??







post śro, 09 kwi 2008 - 23:33
Post #11

My mamy te z IKEI (nazwy nie pomnę 29.gif ) i teraz dokupiliśmy drugi identyczny komplet.
Myję codziennie w zmywarce i wygląd na tym nie traci. icon_smile.gif
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 10 kwi 2008 - 00:06
Post #12

[post usunięty]
Tobatka
czw, 10 kwi 2008 - 09:44
A ja mam takie tanie, porządnie wyglądające, zmywarka im nie szkodzi.. Polecam hurtownię typu wszystko i nic na Skórzewie - ja się tam w wiele rzeczy zaopatruję, m.in. w tanie ręczniki icon_smile.gif komplet na 6 osób kosztował koło 30 zł, a ja bardzo chciałam mieć min na 18 osób, a nie bardzo było mnie stać na wydanie 200-30 zł w tym celu....
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 10 kwi 2008 - 09:44
Post #13

A ja mam takie tanie, porządnie wyglądające, zmywarka im nie szkodzi.. Polecam hurtownię typu wszystko i nic na Skórzewie - ja się tam w wiele rzeczy zaopatruję, m.in. w tanie ręczniki icon_smile.gif komplet na 6 osób kosztował koło 30 zł, a ja bardzo chciałam mieć min na 18 osób, a nie bardzo było mnie stać na wydanie 200-30 zł w tym celu....
Gaja
czw, 10 kwi 2008 - 10:15
Mam już drugi komplet z Ikei...
Ale mimo wszystko kiepsko mi się myją w zmywarce. Miejsami pojawia się rdza 21.gif
Mam obecnie TE

Ale marzę o porządnych sztućcach Gerlacha ...
Gaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,200
Dołączył: wto, 20 lip 04 - 20:33
Skąd: ... gdzieś w Puszczy Kampinoskiej
Nr użytkownika: 1,946




post czw, 10 kwi 2008 - 10:15
Post #14

Mam już drugi komplet z Ikei...
Ale mimo wszystko kiepsko mi się myją w zmywarce. Miejsami pojawia się rdza 21.gif
Mam obecnie TE

Ale marzę o porządnych sztućcach Gerlacha ...


--------------------
Kasia i Michał (03.03.2005.)
kaskago
czw, 10 kwi 2008 - 11:38
ostatnio wyczytałam w instrukcji mojej zmywarki, ze rdza może się pojawiać gdy mamy ustawione zbyt duże dozowanie soli zmiękczającej
mi sie czasem pojawia rdza ale tylko na nożach

Ten post edytował kaskago czw, 10 kwi 2008 - 11:39
kaskago


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 650
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 14:09
Skąd: Promno/Poznań
Nr użytkownika: 6,541

GG:


post czw, 10 kwi 2008 - 11:38
Post #15

ostatnio wyczytałam w instrukcji mojej zmywarki, ze rdza może się pojawiać gdy mamy ustawione zbyt duże dozowanie soli zmiękczającej
mi sie czasem pojawia rdza ale tylko na nożach

--------------------
Borys 29.01.2007


Nadia 08.07.2008
Gaja
czw, 10 kwi 2008 - 11:48
CYTAT(kaskago @ Thu, 10 Apr 2008 - 12:38) *
ostatnio wyczytałam w instrukcji mojej zmywarki, ze rdza może się pojawiać gdy mamy ustawione zbyt duże dozowanie soli zmiękczającej
mi sie czasem pojawia rdza ale tylko na nożach
No to ja w ogóle nie dodaję soli zmiękczającej. Tylko tabletki/proszek do prania.
Gaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,200
Dołączył: wto, 20 lip 04 - 20:33
Skąd: ... gdzieś w Puszczy Kampinoskiej
Nr użytkownika: 1,946




post czw, 10 kwi 2008 - 11:48
Post #16

CYTAT(kaskago @ Thu, 10 Apr 2008 - 12:38) *
ostatnio wyczytałam w instrukcji mojej zmywarki, ze rdza może się pojawiać gdy mamy ustawione zbyt duże dozowanie soli zmiękczającej
mi sie czasem pojawia rdza ale tylko na nożach
No to ja w ogóle nie dodaję soli zmiękczającej. Tylko tabletki/proszek do prania.


--------------------
Kasia i Michał (03.03.2005.)
Graz
pią, 11 kwi 2008 - 08:02
Na gerlachu robia mi sie zacieki czasem.
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pią, 11 kwi 2008 - 08:02
Post #17

Na gerlachu robia mi sie zacieki czasem.

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

użytkownik usunięty

Go??







post sob, 12 kwi 2008 - 17:21
Post #18

Ja mam z Duki od niedawna. Chwalę sobie, teściowie mają z Duki i Ikei i twierdzą, że ikeowskim zmywarka gorzej robi.

malflu
wto, 15 kwi 2008 - 09:49
A ja ciągle nie mogę znaleźć sztućcy dla mojego Małża gdzie priorytetem jest widelec z krótkimi "zębami" a dla mnie prosty kształt i mozliwośc kąpieli zmywarkowej. Może ktoś ma cos godnego polecenia 32.gif
malflu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,248
Dołączył: sob, 12 lip 03 - 16:09
Skąd: Z prowincji choć wolałabym Prowansji
Nr użytkownika: 900

GG:


post wto, 15 kwi 2008 - 09:49
Post #19

A ja ciągle nie mogę znaleźć sztućcy dla mojego Małża gdzie priorytetem jest widelec z krótkimi "zębami" a dla mnie prosty kształt i mozliwośc kąpieli zmywarkowej. Może ktoś ma cos godnego polecenia 32.gif

--------------------


"Dzisiaj było jutrem wczoraj"
Kocurek
śro, 16 kwi 2008 - 14:03
Mnie się Gerlachy nie podobają, za to te podlinkowane przez Mamami - bardzo (IKEA 'Data'). Są grube i porządne, mają rewelacyjny kształt.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post śro, 16 kwi 2008 - 14:03
Post #20

Mnie się Gerlachy nie podobają, za to te podlinkowane przez Mamami - bardzo (IKEA 'Data'). Są grube i porządne, mają rewelacyjny kształt.

--------------------
> sztućce nasze codzienne
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 07:53
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama