Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Sklep internetowy , jak założyć?

, proszÄ™ o nie przenoszenie przez kilka dni.
> , proszÄ™ o nie przenoszenie przez kilka dni.
milutka
śro, 08 wrz 2010 - 22:49
Jest taki temat w dziale "praca" , ale tam była tylko jedna odpowiedź, a tutaj wiadomo, że zagląda bardzo dużo osób.

Wpadłam na pomysł żeby sprzedawać ubrania dziecięce, męskie, żeńskie, na przykład na allegro, a kiedyś może i własną stronkę bym stworzyła.

Chcę sprzedawać na allegro ubrania legalnie, czyli muszę założyć działalność gospodarczą, ale od czego zacząć?

Wiem, że trzeba iść najpierw w moim przypadku do Gminy, mieć regon i do urzędu skarbowego, ale czy sprzedając rzeczy tylko przez internet to trzeba te same formalności załatwiać?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 08 wrz 2010 - 22:49
Post #1

Jest taki temat w dziale "praca" , ale tam była tylko jedna odpowiedź, a tutaj wiadomo, że zagląda bardzo dużo osób.

Wpadłam na pomysł żeby sprzedawać ubrania dziecięce, męskie, żeńskie, na przykład na allegro, a kiedyś może i własną stronkę bym stworzyła.

Chcę sprzedawać na allegro ubrania legalnie, czyli muszę założyć działalność gospodarczą, ale od czego zacząć?

Wiem, że trzeba iść najpierw w moim przypadku do Gminy, mieć regon i do urzędu skarbowego, ale czy sprzedając rzeczy tylko przez internet to trzeba te same formalności załatwiać?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi icon_smile.gif

--------------------
odynka

Go??







post śro, 08 wrz 2010 - 22:55
Post #2

trzeba wszystkie formalności załatwiaćicon_wink.gif po prostu zakładasz działalność gospodarczą w której określasz zakres tejże działalności i do dzieła;)

lepiej swój sklep internetowy niż allegro bo odpada prowizja i inne takie ale wiadomo na sklep trzeba wyłożyć trochę pieniędzy:(
Izzy
czw, 09 wrz 2010 - 16:54
Trzeba założyć działalność, żeby legalnie prowadzić sklep internetowy. Wbrew temu co myślą niektórzy założenie i utrzymanie sklepu internetowego też kosztuje.

Ten post edytował Izzy czw, 09 wrz 2010 - 16:55
Izzy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 329
Dołączył: sob, 28 lip 07 - 12:18
Nr użytkownika: 15,591




post czw, 09 wrz 2010 - 16:54
Post #3

Trzeba założyć działalność, żeby legalnie prowadzić sklep internetowy. Wbrew temu co myślą niektórzy założenie i utrzymanie sklepu internetowego też kosztuje.

--------------------
moko.
czw, 09 wrz 2010 - 18:14
Milutko sklep internetowy to DG
Wymyślono "jedno okienko" jako ułatwienie w założeniu DG
Poczytaj sobie informacje o założeniu DG
W ogóle wstukaj w google - jedno okienko założenie DG
i co najwazniejsze okreslic musisz PKD
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 09 wrz 2010 - 18:14
Post #4

Milutko sklep internetowy to DG
Wymyślono "jedno okienko" jako ułatwienie w założeniu DG
Poczytaj sobie informacje o założeniu DG
W ogóle wstukaj w google - jedno okienko założenie DG
i co najwazniejsze okreslic musisz PKD

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
odynka

Go??







post czw, 09 wrz 2010 - 18:26
Post #5

CYTAT(Izzy @ Thu, 09 Sep 2010 - 17:54) *
Trzeba założyć działalność, żeby legalnie prowadzić sklep internetowy. Wbrew temu co myślą niektórzy założenie i utrzymanie sklepu internetowego też kosztuje.


a są tacy co myślą inaczej?icon_wink.gif
m4rusia
czw, 09 wrz 2010 - 18:43
he he. Ja icon_biggrin.gif Oczywiście nie biorąc pod uwagę kosztów oczywistych (wkład własny, zus, podatek). Jakieś inne koszty się ponosi?? I gdzie taki sklep może funkcjonować?? Nie trzeba mieć chyba lokalu żadnego, nie??
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post czw, 09 wrz 2010 - 18:43
Post #6

he he. Ja icon_biggrin.gif Oczywiście nie biorąc pod uwagę kosztów oczywistych (wkład własny, zus, podatek). Jakieś inne koszty się ponosi?? I gdzie taki sklep może funkcjonować?? Nie trzeba mieć chyba lokalu żadnego, nie??

--------------------


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 09 wrz 2010 - 18:45
Post #7

milutka, ja mam sklep internetowy, tez na czyms podobnym do allegro (ebay), ale w Niemczech. wiec od strony prawnej moze to sie roznic. Ja zalozylam dzialalnosc gospodarcza, taka dodatkowa do zawodowej. rozliczam sie raz w roku i wtedy place podatek od dochodu.
Jesli chodzi o prowizje, to faktycznie, troche pochlania tych zyskow, bo u nas tak jest, ze placisz za wstawienie artykulu na aukcje, wiec nawet jesli sie nie sprzeda to i tak placisz.
odynka

Go??







post czw, 09 wrz 2010 - 18:49
Post #8

CYTAT(M4R7U6H4% @ Thu, 09 Sep 2010 - 19:43) *
he he. Ja icon_biggrin.gif Oczywiście nie biorąc pod uwagę kosztów oczywistych (wkład własny, zus, podatek). Jakieś inne koszty się ponosi?? I gdzie taki sklep może funkcjonować?? Nie trzeba mieć chyba lokalu żadnego, nie??


kupno domeny, postawienie sklepu, oprogramowanie itp - to naprawde nie małe koszty;) pozycjonowanie...
m4rusia
czw, 09 wrz 2010 - 18:58
kupno domeny, oprogramowanie- rozumiem. A o co chodzi z postawieniem sklepu i pozycjonowaniem?

Ten post edytował M4R7U6H4% czw, 09 wrz 2010 - 18:59
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post czw, 09 wrz 2010 - 18:58
Post #9

kupno domeny, oprogramowanie- rozumiem. A o co chodzi z postawieniem sklepu i pozycjonowaniem?

--------------------
odynka

Go??







post czw, 09 wrz 2010 - 19:01
Post #10

CYTAT(M4R7U6H4% @ Thu, 09 Sep 2010 - 19:58) *
kupno domeny, oprogramowanie- rozumiem. A o co chodzi z postawieniem sklepu i pozycjonowaniem?


zanim się sklep oprogramuje to ktoś musi Ci go stworzyćicon_smile.gif

jak chcesz to później napisze jakie koszty początkowe i późniejsze ponosi się przy prowadzeniu sklepu internetowego - w końcu nie dość że taki prowadzę to jeszcze zajmujemy się też takich tworzeniem;)
m4rusia
czw, 09 wrz 2010 - 19:04
odi w sumie ja pytam tak tylko z ciekawości icon_smile.gif Te wiadomości nie są mi do niczego konkretniego potrzebne icon_smile.gif A że taki sklepik prowadzisz własnie sie dowiedziałam odwiedzająć Twojego bloga icon_biggrin.gif Byłam ciekawa jak to wygląda od strony prowadzącego taki interes.
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post czw, 09 wrz 2010 - 19:04
Post #11

odi w sumie ja pytam tak tylko z ciekawości icon_smile.gif Te wiadomości nie są mi do niczego konkretniego potrzebne icon_smile.gif A że taki sklepik prowadzisz własnie sie dowiedziałam odwiedzająć Twojego bloga icon_biggrin.gif Byłam ciekawa jak to wygląda od strony prowadzącego taki interes.

--------------------
rysa154
czw, 09 wrz 2010 - 19:06
CYTAT(AmiLa @ Thu, 09 Sep 2010 - 19:45) *
milutka, ja mam sklep internetowy, tez na czyms podobnym do allegro (ebay), ale w Niemczech. wiec od strony prawnej moze to sie roznic. Ja zalozylam dzialalnosc gospodarcza, taka dodatkowa do zawodowej. rozliczam sie raz w roku i wtedy place podatek od dochodu.
Jesli chodzi o prowizje, to faktycznie, troche pochlania tych zyskow, bo u nas tak jest, ze placisz za wstawienie artykulu na aukcje, wiec nawet jesli sie nie sprzeda to i tak placisz.



na allegro tez sie placi za wystawienie aukcji niezaleznie czy sie cos sprzeda

odynka jesli możesz to opisz te koszty...bo sie przymierzam,ale jakoś nie wiem od czego zacząć...
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 09 wrz 2010 - 19:06
Post #12

CYTAT(AmiLa @ Thu, 09 Sep 2010 - 19:45) *
milutka, ja mam sklep internetowy, tez na czyms podobnym do allegro (ebay), ale w Niemczech. wiec od strony prawnej moze to sie roznic. Ja zalozylam dzialalnosc gospodarcza, taka dodatkowa do zawodowej. rozliczam sie raz w roku i wtedy place podatek od dochodu.
Jesli chodzi o prowizje, to faktycznie, troche pochlania tych zyskow, bo u nas tak jest, ze placisz za wstawienie artykulu na aukcje, wiec nawet jesli sie nie sprzeda to i tak placisz.



na allegro tez sie placi za wystawienie aukcji niezaleznie czy sie cos sprzeda

odynka jesli możesz to opisz te koszty...bo sie przymierzam,ale jakoś nie wiem od czego zacząć...

--------------------


m4rusia
czw, 09 wrz 2010 - 19:10
1) a czy zgodne z prawem byłoby wyłapywanie okazji np na allegro i sprzedawanie na swoim allegrowskim koncie juz po wyższej cenie??
2) jeśli odpowiedź na pyt 1 brzmi "tak" to czy trzeba miec wtedy firmowe konto na allegro?? Czy można na swoim prywatnym?? Wiadomo, że wtedy to już nie taki rozmach jak przy sklepie internetowym ale dorobic parę groszy można
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post czw, 09 wrz 2010 - 19:10
Post #13

1) a czy zgodne z prawem byłoby wyłapywanie okazji np na allegro i sprzedawanie na swoim allegrowskim koncie juz po wyższej cenie??
2) jeśli odpowiedź na pyt 1 brzmi "tak" to czy trzeba miec wtedy firmowe konto na allegro?? Czy można na swoim prywatnym?? Wiadomo, że wtedy to już nie taki rozmach jak przy sklepie internetowym ale dorobic parę groszy można

--------------------
odynka

Go??







post czw, 09 wrz 2010 - 19:19
Post #14

no to postaram się zebrać koszty które ponosisz:

hosting - średnio ok 300pln netto rocznie
domena - w promocji możesz dostać za 0pln, potem opłata roczna ok 60-80pln
postawienie sklepu internetowego - samo stworzenie to ok 3000pln - ustalane jest to precyzyjnie już z konkretnym Klientem, w skład tej ceny wchodzi ustalenie szaty graficznej i oprogramowanie; teoretycznie jest to koszt jednorazowy, natomiast można ustalić opłaty miesięczne bądź inne sposoby finansowania...

to wsio potrzebne by uruchomić sklep internetowy...

drugim dość ważnym elementem jest reklama, i tu już zależy wszystko od tego jakim budżetem dysponujesz... dla przykładu - mnie reklama w perspektywie roku kosztowała ok 5tys pln (tu wchodzą ulotki, produkty promocyjne, reklama w Google i innych portalach itp).

trzeci element to pozycjonowanie i tu kosztów nie da się oszacować nie wiedząc czym sklep będzie się zajmował... wszystko jest uzależnione od konkurencji w danej branży - opłata z reguły jest miesięczna...
pozycjonowanie jest to jedna z ważniejszych rzeczy przy prowadzeniu sklepu internetowego - sprawia że strona Twojego sklepu pokazuje się na pierwszych stronach w wynikach wyszukiwania...
i tu trzeba uważać bo często zdarzaja sie naciagacze... a pozycjonowanie to naprawdę cieżki kawał chleba i ktoś musi non stop tego pilnować...
odynka

Go??







post czw, 09 wrz 2010 - 19:22
Post #15

CYTAT(M4R7U6H4% @ Thu, 09 Sep 2010 - 20:10) *
1) a czy zgodne z prawem byłoby wyłapywanie okazji np na allegro i sprzedawanie na swoim allegrowskim koncie juz po wyższej cenie??
2) jeśli odpowiedź na pyt 1 brzmi "tak" to czy trzeba miec wtedy firmowe konto na allegro?? Czy można na swoim prywatnym?? Wiadomo, że wtedy to już nie taki rozmach jak przy sklepie internetowym ale dorobic parę groszy można


jeśli masz firmę to tak, kupujesz taniej, sprzedajesz drożej, podatek i tak odprowadzasz... możesz sprzedawać na prywatnym koncie - nie zmienia to faktu że działalność gospodarczą musisz mieć i podatki odprowadzaćicon_wink.gif

oficjalnie jako osoba prywatna możesz sprzedawać tylko swoje rzeczy, w których posiadaniu jesteś dłużej niż 6 mscy i jest jeszcze kilka obwarowań...

inaczej ryzykujesz;)
rysa154
czw, 09 wrz 2010 - 19:32
odynka a w jakich granicach jest koszt pozycjonowania..?od...do...

mi sie wydawało,że do jakiejś tam granicy dochodów mi jako osobie fiz na all nie musze płacić podatku i jets to legalne... 43.gif

rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 09 wrz 2010 - 19:32
Post #16

odynka a w jakich granicach jest koszt pozycjonowania..?od...do...

mi sie wydawało,że do jakiejś tam granicy dochodów mi jako osobie fiz na all nie musze płacić podatku i jets to legalne... 43.gif



--------------------


odynka

Go??







post czw, 09 wrz 2010 - 19:48
Post #17

CYTAT(ryba154 @ Thu, 09 Sep 2010 - 20:32) *
odynka a w jakich granicach jest koszt pozycjonowania..?od...do...


tak jak napisałam wiele czynników się na to składa, im większa konkurencja w branży tym stronę trudniej wypozycjonować i tym samym tym drożej...
pozycjonowanie jednej frazy może kosztować np 150pln netto miesięcznie ale może i kosztować 1500pln netto miesięcznie;)
to wszystko ustala sie na podstawie analiz...

CYTAT(ryba154 @ Thu, 09 Sep 2010 - 20:32) *
mi sie wydawało,że do jakiejś tam granicy dochodów mi jako osobie fiz na all nie musze płacić podatku i jets to legalne... 43.gif

jeśli sprzedajesz swoje pojedyncze rzeczy to tak:)
m4rusia
czw, 09 wrz 2010 - 20:27
ma czym polega pozycjonowanie? Kto to robi i jak?
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post czw, 09 wrz 2010 - 20:27
Post #18

ma czym polega pozycjonowanie? Kto to robi i jak?

--------------------
odynka

Go??







post czw, 09 wrz 2010 - 20:37
Post #19

CYTAT(M4R7U6H4% @ Thu, 09 Sep 2010 - 21:27) *
ma czym polega pozycjonowanie? Kto to robi i jak?


napisałam powyżej co to jest pozycjonowanie... zajmują sie tym firmy, które maja od tego specjalistów... trzeba non stop pilnować by strona Klienta była na odpowiedniej pozycji i by nie spadła niżej...
naprawdę wystarczy skorzystać z wyszukiwarki np googla by poznać znaczenie słowa;)
m4rusia
czw, 09 wrz 2010 - 21:26
kurcze odynka mogłam skorzystać z porad wujka google również w sprawie allegro i kosztów utrzymania takiego sklepu jednak odniosłam wrażenie, że jako "spec" od sytuacji (tym bardziej chętnie odpowiadający na pierwsze zapytania) zrobisz to przystępniej. Ale dobra... lecę pogooglać icon_wink.gif
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post czw, 09 wrz 2010 - 21:26
Post #20

kurcze odynka mogłam skorzystać z porad wujka google również w sprawie allegro i kosztów utrzymania takiego sklepu jednak odniosłam wrażenie, że jako "spec" od sytuacji (tym bardziej chętnie odpowiadający na pierwsze zapytania) zrobisz to przystępniej. Ale dobra... lecę pogooglać icon_wink.gif

--------------------
> Sklep internetowy , jak zaÅ‚ożyć?, proszÄ™ o nie przenoszenie przez kilka dni.
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:26
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama