Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3  

eeg biofeedback

, sposób na poprawę koncentracji u dziecka i lepsze uczenie się?
> , sposób na poprawÄ™ koncentracji u dziecka i lepsze uczenie siÄ™?
sdw
wto, 12 mar 2013 - 23:40
Rysa, Ty o treningach dl synka myślisz, tak? Z serca Ci poradzę - daj se na razie spokój z biofeedbackiem. Serio. Nich Ci to dziecko trochę podrośnie. Tak jeszcze ze dwa, trzy lata choć mu daj.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post wto, 12 mar 2013 - 23:40
Post #41

Rysa, Ty o treningach dl synka myślisz, tak? Z serca Ci poradzę - daj se na razie spokój z biofeedbackiem. Serio. Nich Ci to dziecko trochę podrośnie. Tak jeszcze ze dwa, trzy lata choć mu daj.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
rysa154
śro, 13 mar 2013 - 08:54
sdw myślisz że za mały?jak on ma teraz zaburzenia w rozwoju
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post śro, 13 mar 2013 - 08:54
Post #42

sdw myślisz że za mały?jak on ma teraz zaburzenia w rozwoju

--------------------


Madziara.
śro, 13 mar 2013 - 10:19
CYTAT(sdw @ Wed, 13 Mar 2013 - 01:32) *
Madziara, czyli wyście nie mieli przeprowadzonej ŻADNEJ diagozy? To na jakiej podstawie przystapila do treningu? icon_rolleyes.gif


Dokładnie. Ja pojechałam do tej psycholog z przekonaniem że jest to właśnie typowy psycholog dziecięcy. Na samym początku powiedziałam z jakimi problemami przyjechałam (niedojrzałość szkolna). Pamiętam że byłam zdziwiona, że nawet zemną jakiegoś dokładnego wywiadu nie przeprowadziła, raptem kilka pytań o przebieg ciąży. Po czym zaczęła "instalować" cały ten sprzęt.
Madziara.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,287
Dołączył: pon, 22 maj 06 - 13:48
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 5,949

GG:


post śro, 13 mar 2013 - 10:19
Post #43

CYTAT(sdw @ Wed, 13 Mar 2013 - 01:32) *
Madziara, czyli wyście nie mieli przeprowadzonej ŻADNEJ diagozy? To na jakiej podstawie przystapila do treningu? icon_rolleyes.gif


Dokładnie. Ja pojechałam do tej psycholog z przekonaniem że jest to właśnie typowy psycholog dziecięcy. Na samym początku powiedziałam z jakimi problemami przyjechałam (niedojrzałość szkolna). Pamiętam że byłam zdziwiona, że nawet zemną jakiegoś dokładnego wywiadu nie przeprowadziła, raptem kilka pytań o przebieg ciąży. Po czym zaczęła "instalować" cały ten sprzęt.
sdw
śro, 20 mar 2013 - 23:26
Rysa, tak wlasnie myślę. Oczywiście - można prowadzić treningi z dziećmi w tym wieku ale zdaniem moim i nie tylko moim (wśród neuroterapetów jest to dośc powszechna opinia, acz nie wiem, czy sprzedawana pacjentom na szeroką skalę) treningi takie mogą nie być efektywne ze względu na naturalne fazy rozwojowe dziecka. Poza tym przedwczesna stymulacja naprawdę nie musi wyjśc na dobre.

Ryso, skieruj sily na inny rodzaj terapii. Si, choćby.

Madziara, wybraź sobie sytuację, w której pzychodzisz do lekarza i mówisz, że dziecko kaszle. Doktor pyta, czy bardzo? Doktor pyta, jak często? I doktor przepisuje receptę na antybiotyk. BEZ badania chorego. No mię się to w pale nie mieści. A Twoja pani neuroterapeutka tak wlaśnie sie zachowala. Dowalila antybiotyk na kaszel, być moze alergiczny icon_wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post śro, 20 mar 2013 - 23:26
Post #44

Rysa, tak wlasnie myślę. Oczywiście - można prowadzić treningi z dziećmi w tym wieku ale zdaniem moim i nie tylko moim (wśród neuroterapetów jest to dośc powszechna opinia, acz nie wiem, czy sprzedawana pacjentom na szeroką skalę) treningi takie mogą nie być efektywne ze względu na naturalne fazy rozwojowe dziecka. Poza tym przedwczesna stymulacja naprawdę nie musi wyjśc na dobre.

Ryso, skieruj sily na inny rodzaj terapii. Si, choćby.

Madziara, wybraź sobie sytuację, w której pzychodzisz do lekarza i mówisz, że dziecko kaszle. Doktor pyta, czy bardzo? Doktor pyta, jak często? I doktor przepisuje receptę na antybiotyk. BEZ badania chorego. No mię się to w pale nie mieści. A Twoja pani neuroterapeutka tak wlaśnie sie zachowala. Dowalila antybiotyk na kaszel, być moze alergiczny icon_wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
rysa154
piÄ…, 22 mar 2013 - 08:49
sdw to od jakiego wieku jest optymalnie?
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post piÄ…, 22 mar 2013 - 08:49
Post #45

sdw to od jakiego wieku jest optymalnie?

--------------------


sdw
sob, 23 mar 2013 - 09:47
Rysa, siedem/osiem lat to imho minimum. Choć to tez zależy od dziecka, bo jedno będzie wspólpracowalo w wieku lat siedmiu, a inne dopiero dziesięciu. Różnie też się przecież rozwijają, jedne szybciej nabywają pewne umiejętności, inne później.

Rysa, znam niejeden przypadek, w którym rodzice klną na ten rodzaj terapii. Tylko dlatego, że zostal na nią skierowani zbyt wcześnie. I później jest darcie szat, że dzieciakowi nie pomaga, a kasa plyyynieee, albo dziecku szkodzi (częste stwierdzenie wśród rodziców adhadowców) - też dlatego, ze za wcześnie.

Z biofeebackiem nie jest tak, że jak się go zacznie wcześniej, to szybciej przyniesie efekty.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post sob, 23 mar 2013 - 09:47
Post #46

Rysa, siedem/osiem lat to imho minimum. Choć to tez zależy od dziecka, bo jedno będzie wspólpracowalo w wieku lat siedmiu, a inne dopiero dziesięciu. Różnie też się przecież rozwijają, jedne szybciej nabywają pewne umiejętności, inne później.

Rysa, znam niejeden przypadek, w którym rodzice klną na ten rodzaj terapii. Tylko dlatego, że zostal na nią skierowani zbyt wcześnie. I później jest darcie szat, że dzieciakowi nie pomaga, a kasa plyyynieee, albo dziecku szkodzi (częste stwierdzenie wśród rodziców adhadowców) - też dlatego, ze za wcześnie.

Z biofeebackiem nie jest tak, że jak się go zacznie wcześniej, to szybciej przyniesie efekty.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
rysa154
sob, 23 mar 2013 - 17:22
CYTAT(sdw @ Sat, 23 Mar 2013 - 11:47) *
Rysa, siedem/osiem lat to imho minimum. Choć to tez zależy od dziecka, bo jedno będzie wspólpracowalo w wieku lat siedmiu, a inne dopiero dziesięciu. Różnie też się przecież rozwijają, jedne szybciej nabywają pewne umiejętności, inne później.

Rysa, znam niejeden przypadek, w którym rodzice klną na ten rodzaj terapii. Tylko dlatego, że zostal na nią skierowani zbyt wcześnie. I później jest darcie szat, że dzieciakowi nie pomaga, a kasa plyyynieee, albo dziecku szkodzi (częste stwierdzenie wśród rodziców adhadowców) - też dlatego, ze za wcześnie.

Z biofeebackiem nie jest tak, że jak się go zacznie wcześniej, to szybciej przyniesie efekty.


ja tez o tym nie wiedziałam, wiadomo,ze w prywatnym gabinecie rzadko można taka opinie poznać...dziękuje za uświadomienie.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post sob, 23 mar 2013 - 17:22
Post #47

CYTAT(sdw @ Sat, 23 Mar 2013 - 11:47) *
Rysa, siedem/osiem lat to imho minimum. Choć to tez zależy od dziecka, bo jedno będzie wspólpracowalo w wieku lat siedmiu, a inne dopiero dziesięciu. Różnie też się przecież rozwijają, jedne szybciej nabywają pewne umiejętności, inne później.

Rysa, znam niejeden przypadek, w którym rodzice klną na ten rodzaj terapii. Tylko dlatego, że zostal na nią skierowani zbyt wcześnie. I później jest darcie szat, że dzieciakowi nie pomaga, a kasa plyyynieee, albo dziecku szkodzi (częste stwierdzenie wśród rodziców adhadowców) - też dlatego, ze za wcześnie.

Z biofeebackiem nie jest tak, że jak się go zacznie wcześniej, to szybciej przyniesie efekty.


ja tez o tym nie wiedziałam, wiadomo,ze w prywatnym gabinecie rzadko można taka opinie poznać...dziękuje za uświadomienie.

--------------------


rysa154
wto, 16 kwi 2013 - 11:11
a tak z ciekawości biofeedback jest też na nfz?kto wystawia ewentualne skierowanie?
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post wto, 16 kwi 2013 - 11:11
Post #48

a tak z ciekawości biofeedback jest też na nfz?kto wystawia ewentualne skierowanie?

--------------------


A_KA
wto, 16 kwi 2013 - 11:21
CYTAT(rysa154 @ Tue, 16 Apr 2013 - 11:11) *
a tak z ciekawości biofeedback jest też na nfz?kto wystawia ewentualne skierowanie?


Tak, jest. U nas w Poradni PP trzeba iść na wizytę do psychologa (który zajmuje się biofeedback) i ten kieruje bądź odradza taką terapię.
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post wto, 16 kwi 2013 - 11:21
Post #49

CYTAT(rysa154 @ Tue, 16 Apr 2013 - 11:11) *
a tak z ciekawości biofeedback jest też na nfz?kto wystawia ewentualne skierowanie?


Tak, jest. U nas w Poradni PP trzeba iść na wizytę do psychologa (który zajmuje się biofeedback) i ten kieruje bądź odradza taką terapię.

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
rysa154
wto, 16 kwi 2013 - 18:45
pytam dlatego,ze zobaczyłam u mnie w miescie,ze na rehabilitacji tez mają biofeedback.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post wto, 16 kwi 2013 - 18:45
Post #50

pytam dlatego,ze zobaczyłam u mnie w miescie,ze na rehabilitacji tez mają biofeedback.

--------------------


rysa154
śro, 05 cze 2013 - 21:29
neurolog namawia nas,zebyÅ› skorzystali z tej terapii.


sÄ… jakieÅ› skutki uboczne?
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post śro, 05 cze 2013 - 21:29
Post #51

neurolog namawia nas,zebyÅ› skorzystali z tej terapii.


sÄ… jakieÅ› skutki uboczne?

--------------------


rysa154
sob, 23 lis 2013 - 07:07
Jesteśmy w po 20sesjach,czyli w połowie,jak dla mnie efekty b.dobre.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post sob, 23 lis 2013 - 07:07
Post #52

Jesteśmy w po 20sesjach,czyli w połowie,jak dla mnie efekty b.dobre.

--------------------


anninka
czw, 12 gru 2013 - 11:54
Czy terapia biofeedback jest refundowana czy tylko prywatnie? Ile kosztuje sesja w Waszym mieście?
anninka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: pon, 09 gru 13 - 21:18
Nr użytkownika: 43,270




post czw, 12 gru 2013 - 11:54
Post #53

Czy terapia biofeedback jest refundowana czy tylko prywatnie? Ile kosztuje sesja w Waszym mieście?

--------------------
[sygnatura niezgodna z Regulaminem Forum]
rysa154
czw, 12 gru 2013 - 21:18
Nie wiem nic o refundacji.
U nas sesja to koszt 40-50zl/optymalnie robi sie 40sesji,u nas co 10 pani robi qeeg
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 12 gru 2013 - 21:18
Post #54

Nie wiem nic o refundacji.
U nas sesja to koszt 40-50zl/optymalnie robi sie 40sesji,u nas co 10 pani robi qeeg

--------------------


Kalina Juchniewi...
pon, 12 wrz 2016 - 14:53
Polecam Krainę Skarbów, która zajmuje się we Wrocławiu metodią EEG Biofeedback. Mają
najlepszego neurologopedę we Wrocławiu, najlepszy gabinet neurologopedyczny i dobry gabinet integracji sensorycznej. Właśnie w tym gabinecie neurologopedycznym prowadzą terapię ręki i najlepszą integrację sensoryczną.

Biofeedback Wrocław


Po więcej informacji czym jest metoda EEG Biofeedback
Kliknij Tutaj!
Kalina Juchniewi...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 12 wrz 16 - 14:32
Nr użytkownika: 48,125




post pon, 12 wrz 2016 - 14:53
Post #55

Polecam Krainę Skarbów, która zajmuje się we Wrocławiu metodią EEG Biofeedback. Mają
najlepszego neurologopedę we Wrocławiu, najlepszy gabinet neurologopedyczny i dobry gabinet integracji sensorycznej. Właśnie w tym gabinecie neurologopedycznym prowadzą terapię ręki i najlepszą integrację sensoryczną.

Biofeedback Wrocław


Po więcej informacji czym jest metoda EEG Biofeedback
Kliknij Tutaj!
> eeg biofeedback, sposób na poprawÄ™ koncentracji u dziecka i lepsze uczenie siÄ™?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 11:13
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama