Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Kto używa nebulizatora?

> 
tysia24
czw, 16 paź 2008 - 09:04
Ciekawa jestem, kto z Was używa nebulizatora dla swoich pociech, dowiedziałam się ostatnio, że dzięki niemu bardzo szybko wyleczyć można katar i kaszle różnego rodzaju.
Jak się u Was spisują takie cuda?, zastanawiam się też nad skutkami ubocznymi, ktoś coś zauważył?,czy można bezpiecznie stosować tak często jak zajdzie potrzeba?

Zastanawiam siÄ™ na zakupem z tej stronki
https://novamed.pl/sklep3.0/klienci-indywid...atyczne-tlokowe
MEDEL PRO I MEDEL FAMILY, najbardziej mi odpowiadajÄ….

Możecie powiedzieć coś o nich lub polecić inne?
ProszÄ™ o pomoc.
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
SkÄ…d: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post czw, 16 paź 2008 - 09:04
Post #1

Ciekawa jestem, kto z Was używa nebulizatora dla swoich pociech, dowiedziałam się ostatnio, że dzięki niemu bardzo szybko wyleczyć można katar i kaszle różnego rodzaju.
Jak się u Was spisują takie cuda?, zastanawiam się też nad skutkami ubocznymi, ktoś coś zauważył?,czy można bezpiecznie stosować tak często jak zajdzie potrzeba?

Zastanawiam siÄ™ na zakupem z tej stronki
https://novamed.pl/sklep3.0/klienci-indywid...atyczne-tlokowe
MEDEL PRO I MEDEL FAMILY, najbardziej mi odpowiadajÄ….

Możecie powiedzieć coś o nich lub polecić inne?
ProszÄ™ o pomoc.

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

jaAga*
czw, 16 paź 2008 - 09:07
Ja mam ten pierwszy Medel Famili, od 2 tygodni dopiero, więc mało mogę napisać. Starsza córka używa, i mniej kaszle, pki co jestem zadowolona. Młodszej za chiny nie mogę podłączyć icon_wink.gif.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 16 paź 2008 - 09:07
Post #2

Ja mam ten pierwszy Medel Famili, od 2 tygodni dopiero, więc mało mogę napisać. Starsza córka używa, i mniej kaszle, pki co jestem zadowolona. Młodszej za chiny nie mogę podłączyć icon_wink.gif.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Mafia
czw, 16 paź 2008 - 09:10
Nebulizatora używamy od 5 lat. Stosujemy przy katarze i kaszlu. Dość często z samą sola fizjologiczną rozcieńczoną wodą do zastrzyków. Gdy zachodiz potrzeba to używamy też leków - Mucosolvan, Berodual, Flixotide. Leki zawsze po zaleceniu lekarskim.
Lubię go za to, że ułatwia oddychanie przy katarze, rozrzedza wydzielinę. Eliminuje konieczność podawania niektórych leków doustnie.
Tej firmy akurat nie znam, ale myślę, że każdy będzie dobry, bo to w sumie sprężarka powietrza i rurki.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 16 paź 2008 - 09:10
Post #3

Nebulizatora używamy od 5 lat. Stosujemy przy katarze i kaszlu. Dość często z samą sola fizjologiczną rozcieńczoną wodą do zastrzyków. Gdy zachodiz potrzeba to używamy też leków - Mucosolvan, Berodual, Flixotide. Leki zawsze po zaleceniu lekarskim.
Lubię go za to, że ułatwia oddychanie przy katarze, rozrzedza wydzielinę. Eliminuje konieczność podawania niektórych leków doustnie.
Tej firmy akurat nie znam, ale myślę, że każdy będzie dobry, bo to w sumie sprężarka powietrza i rurki.

--------------------
Mafia
renata19750702
czw, 16 paź 2008 - 10:03
Nebulizator mam od 3 lat - stosowałam tylko jak młody miał poważniejsze dolegliwości niż sam katar. W każdym razie dla mnie rewelacja.
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
SkÄ…d: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post czw, 16 paź 2008 - 10:03
Post #4

Nebulizator mam od 3 lat - stosowałam tylko jak młody miał poważniejsze dolegliwości niż sam katar. W każdym razie dla mnie rewelacja.

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
Lipopa
czw, 16 paź 2008 - 10:08
ja mam nebulizator Medel Family od roku i jestem zadowolona - kupiłam go aby walczyć z zielonym gęstym katarem który za nic nei chciał spływać - córci "gotowało" się w nosie i nic..

inhalacje z soli fizjologicznej stosuję bez konsultacji z lekarze, natomiast z uzyciem leków na recepte (np Mucosolvan) - wg wskazań lekarza i trzymam się dawki z ulotki

Ten post edytował Lipopa czw, 16 paź 2008 - 10:09
Lipopa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,561
Dołączył: czw, 31 lip 08 - 22:01
Nr użytkownika: 20,974




post czw, 16 paź 2008 - 10:08
Post #5

ja mam nebulizator Medel Family od roku i jestem zadowolona - kupiłam go aby walczyć z zielonym gęstym katarem który za nic nei chciał spływać - córci "gotowało" się w nosie i nic..

inhalacje z soli fizjologicznej stosuję bez konsultacji z lekarze, natomiast z uzyciem leków na recepte (np Mucosolvan) - wg wskazań lekarza i trzymam się dawki z ulotki
niewidzialna
czw, 16 paź 2008 - 10:52
Nebulizator mamy od roku, jak dla mnie jest super, synek tez go bardzo lubi,czasem to dla niego najlepszy usypiacz używamy go prawie codziennie z sola fizjologiczną, czasem włączam mu na jego życzenie, poza tym gdy tylko zaczyna się katar zazwyczaj udaje się uniknąć czegoś gorszego poza tym nie muszę się męczyć ani malucha z odgilowywaniem
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post czw, 16 paź 2008 - 10:52
Post #6

Nebulizator mamy od roku, jak dla mnie jest super, synek tez go bardzo lubi,czasem to dla niego najlepszy usypiacz używamy go prawie codziennie z sola fizjologiczną, czasem włączam mu na jego życzenie, poza tym gdy tylko zaczyna się katar zazwyczaj udaje się uniknąć czegoś gorszego poza tym nie muszę się męczyć ani malucha z odgilowywaniem

--------------------
TakaSobieJedna



Sabina

Go??







post czw, 16 paź 2008 - 12:09
Post #7

CYTAT(Macia @ Thu, 16 Oct 2008 - 10:10) *
Nebulizatora używamy od 5 lat. Stosujemy przy katarze i kaszlu. Dość często z samą sola fizjologiczną rozcieńczoną wodą do zastrzyków. Gdy zachodiz potrzeba to używamy też leków - Mucosolvan, Berodual, Flixotide. Leki zawsze po zaleceniu lekarskim.
Lubię go za to, że ułatwia oddychanie przy katarze, rozrzedza wydzielinę. Eliminuje konieczność podawania niektórych leków doustnie.
Tej firmy akurat nie znam, ale myślę, że każdy będzie dobry, bo to w sumie sprężarka powietrza i rurki.


My podobnie. Używamy od lat 3.
Naszego tu nie ma. Zwracaliśmy uwagę, żeby nie był zbyt głośny i miał dużo końcówek i plecak do przewożenia (wygodny).
Przy okazji jest Å‚adny icon_smile.gif
justapl
czw, 16 paź 2008 - 12:16
ja używam od trzech lat , Medel Famili silver , i jestem zadowolona , pomimo ze popsuł się po miesiącu , bardzo szybko został wymieniony na nowy i od tamtej pory działa bez zastrzeżeń , choc nie ukrywam że wolałabym żeby chodził troszkę ciszej.
justapl


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: wto, 24 kwi 07 - 22:29
Skąd: ok. wrocławia
Nr użytkownika: 13,311




post czw, 16 paź 2008 - 12:16
Post #8

ja używam od trzech lat , Medel Famili silver , i jestem zadowolona , pomimo ze popsuł się po miesiącu , bardzo szybko został wymieniony na nowy i od tamtej pory działa bez zastrzeżeń , choc nie ukrywam że wolałabym żeby chodził troszkę ciszej.

--------------------
Olgierd , 25.09.2003 i MaciuÅ› 11.06.2005
tysia24
czw, 16 paź 2008 - 14:25
Macia, Niewidzialna, Sabina, jakich używacie? bo zależy mi, żeby kupić nebulizator sprawdzony, dobrej firmy i żeby nie działał jak traktor...
My dostaliśmy skierowanie na inhalacje Pulmicortem w ośrodku zdrowia i była to dla nas męczarnia, dlatego zdecydowałam się na zakup, na pewno w domu odbywać się będzie wszystko spokojniej.
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
SkÄ…d: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post czw, 16 paź 2008 - 14:25
Post #9

Macia, Niewidzialna, Sabina, jakich używacie? bo zależy mi, żeby kupić nebulizator sprawdzony, dobrej firmy i żeby nie działał jak traktor...
My dostaliśmy skierowanie na inhalacje Pulmicortem w ośrodku zdrowia i była to dla nas męczarnia, dlatego zdecydowałam się na zakup, na pewno w domu odbywać się będzie wszystko spokojniej.

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

tissaia
czw, 16 paź 2008 - 14:54
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...;hl=nebulizator

https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...;hl=nebulizator

Tu jest wyczerpujÄ…ca dyskusja na ten temat.
Nie to, zebym się czepiała, ale jeden z tych wątków sama założyłaś...nie wystarczy Ci jeden...?

Ten post edytował Tissaia czw, 16 paź 2008 - 14:55
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post czw, 16 paź 2008 - 14:54
Post #10

https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...;hl=nebulizator

https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...;hl=nebulizator

Tu jest wyczerpujÄ…ca dyskusja na ten temat.
Nie to, zebym się czepiała, ale jeden z tych wątków sama założyłaś...nie wystarczy Ci jeden...?

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
tysia24
czw, 16 paź 2008 - 16:22
Tiss, nie uważam, że się czepiasz icon_wink.gif i wiem, że 1 założyłam, ale niewiele się dowiedziałam, a że temat bardzo mnie interesuje, ponowiłam pytanie.
Ten starszy wątek także już nie raz przeglądałam, z tym, że linki w nim zawarte są już nieaktualne, a zależy mi właśnie na opiniach w związku z konkretnymi modelami icon_razz.gif .
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
SkÄ…d: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post czw, 16 paź 2008 - 16:22
Post #11

Tiss, nie uważam, że się czepiasz icon_wink.gif i wiem, że 1 założyłam, ale niewiele się dowiedziałam, a że temat bardzo mnie interesuje, ponowiłam pytanie.
Ten starszy wątek także już nie raz przeglądałam, z tym, że linki w nim zawarte są już nieaktualne, a zależy mi właśnie na opiniach w związku z konkretnymi modelami icon_razz.gif .

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

niewidzialna
czw, 16 paź 2008 - 23:08
my mamy taki https://vitaline.com.pl/product_info.php/products_id/136 bardzo cichy nie jest,ale nieźle usypia;) trochę szwankuje bo sprężarka czasem zwalnia,ale po połączeniu rurki i podłączeniu przyspiesza, może chodzić 30min na raz,potem trzeba zrobic przerwę, ale zazwyczaj nie ma takiej potrzeby, chociaż dłużej jak 20min u mnie nie chodził bo bałam się że coś się zepsuje
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post czw, 16 paź 2008 - 23:08
Post #12

my mamy taki https://vitaline.com.pl/product_info.php/products_id/136 bardzo cichy nie jest,ale nieźle usypia;) trochę szwankuje bo sprężarka czasem zwalnia,ale po połączeniu rurki i podłączeniu przyspiesza, może chodzić 30min na raz,potem trzeba zrobic przerwę, ale zazwyczaj nie ma takiej potrzeby, chociaż dłużej jak 20min u mnie nie chodził bo bałam się że coś się zepsuje

--------------------
TakaSobieJedna



Ewelinek
pią, 17 paź 2008 - 10:31
My zakupiliśmy Microlife - jak na razie wydaje się całkiem konkretny icon_biggrin.gif Nie jest głośny, ma torbę w komplecie, ustnik, maski: dla dzieci i dorosłych, filtry na wymianę - zobaczymy jak wypadnie przy dłuższym używaniu. A! no i cena w Internecie jest jakaś z kosmosu, od 170 do 180 zł, ja za mój zapłaciłam 130zł w aptece icon_smile.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post pią, 17 paź 2008 - 10:31
Post #13

My zakupiliśmy Microlife - jak na razie wydaje się całkiem konkretny icon_biggrin.gif Nie jest głośny, ma torbę w komplecie, ustnik, maski: dla dzieci i dorosłych, filtry na wymianę - zobaczymy jak wypadnie przy dłuższym używaniu. A! no i cena w Internecie jest jakaś z kosmosu, od 170 do 180 zł, ja za mój zapłaciłam 130zł w aptece icon_smile.gif
Lipopa
pią, 17 paź 2008 - 11:22
CYTAT(Ewelinek @ Fri, 17 Oct 2008 - 11:31) *
A! no i cena w Internecie jest jakaś z kosmosu, od 170 do 180 zł, ja za mój zapłaciłam 130zł w aptece icon_smile.gif


a jeśli chodzi o apteki to u nas kiepścizna - obdzwoniłam chyba wszystkie (15szt) i w żadnej nei mieli żadnego nebulizatora na miejscu a sprowadzić byli w stanie w cenie od 220zł w zwyż - dlatego kupowałam z netu
Lipopa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,561
Dołączył: czw, 31 lip 08 - 22:01
Nr użytkownika: 20,974




post pią, 17 paź 2008 - 11:22
Post #14

CYTAT(Ewelinek @ Fri, 17 Oct 2008 - 11:31) *
A! no i cena w Internecie jest jakaś z kosmosu, od 170 do 180 zł, ja za mój zapłaciłam 130zł w aptece icon_smile.gif


a jeśli chodzi o apteki to u nas kiepścizna - obdzwoniłam chyba wszystkie (15szt) i w żadnej nei mieli żadnego nebulizatora na miejscu a sprowadzić byli w stanie w cenie od 220zł w zwyż - dlatego kupowałam z netu
Ciocia Magda
pią, 17 paź 2008 - 11:27
CYTAT(tysia24 @ Thu, 16 Oct 2008 - 15:25) *
My dostaliśmy skierowanie na inhalacje Pulmicortem w ośrodku zdrowia i była to dla nas męczarnia, dlatego zdecydowałam się na zakup, na pewno w domu odbywać się będzie wszystko spokojniej.

Ja zanim kupiłam własny inhalator, a miałam przepisywane inhalacje dla dzieci - pożyczałam sprzęt z inhalatorium przy ośrodku zdrowia. Kosztowało to chyba 6-8zł/dobę, przy dwójce dzieci zdecydowanie taniej niż zabiegi na miejscu - no i mniej zachodu.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pią, 17 paź 2008 - 11:27
Post #15

CYTAT(tysia24 @ Thu, 16 Oct 2008 - 15:25) *
My dostaliśmy skierowanie na inhalacje Pulmicortem w ośrodku zdrowia i była to dla nas męczarnia, dlatego zdecydowałam się na zakup, na pewno w domu odbywać się będzie wszystko spokojniej.

Ja zanim kupiłam własny inhalator, a miałam przepisywane inhalacje dla dzieci - pożyczałam sprzęt z inhalatorium przy ośrodku zdrowia. Kosztowało to chyba 6-8zł/dobę, przy dwójce dzieci zdecydowanie taniej niż zabiegi na miejscu - no i mniej zachodu.


--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Ewelinek
pią, 17 paź 2008 - 11:29
to chyba powinnam się cieszyć, że u nas takie dobrze zaopatrzone apteki są ;p
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post pią, 17 paź 2008 - 11:29
Post #16

to chyba powinnam się cieszyć, że u nas takie dobrze zaopatrzone apteki są ;p
katiek
pią, 17 paź 2008 - 17:18
Mamy już 2 lata medel family i jest ok.
Za to teraz ponoć odchodzi się od inhalacji solą fizjologiczną (jak byłam w sierpniu w sanatorium to już nie było z soli) tylko wodami mineralnymi albo płynem ringera
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post pią, 17 paź 2008 - 17:18
Post #17

Mamy już 2 lata medel family i jest ok.
Za to teraz ponoć odchodzi się od inhalacji solą fizjologiczną (jak byłam w sierpniu w sanatorium to już nie było z soli) tylko wodami mineralnymi albo płynem ringera
monilka
pią, 17 paź 2008 - 19:43
Ja róznież zakupiłam Medel Famili Silver. jestem bardzo zadowolona. Sprawdza sie przy wszelkiego rodzaju katarkach, które zazwyczaj kończyły się zapaleniem oskrzeli. Mój dzieć chodząc do żłobka potrafi już po dwóch dniach być zakatorzyny. Wystarczają dwie inhalacje i jest ok
Zaintrygowałaś mnie Katiek wodami mineralnymi, albo tym płynem. A nie wiesz dlaczego odchodzi się od inhalacji solą??
monilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: pią, 18 maj 07 - 00:18
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 14,364




post pią, 17 paź 2008 - 19:43
Post #18

Ja róznież zakupiłam Medel Famili Silver. jestem bardzo zadowolona. Sprawdza sie przy wszelkiego rodzaju katarkach, które zazwyczaj kończyły się zapaleniem oskrzeli. Mój dzieć chodząc do żłobka potrafi już po dwóch dniach być zakatorzyny. Wystarczają dwie inhalacje i jest ok
Zaintrygowałaś mnie Katiek wodami mineralnymi, albo tym płynem. A nie wiesz dlaczego odchodzi się od inhalacji solą??
katiek
pią, 17 paź 2008 - 19:52
Z tego co mówili a słyszałam oczywiście nie wszystko to na dłuższą metę ponoć osłabia rzęski w nosie i nos robi się "leniwy" tzn. sam się nie oczyszcza. W sanatorium było o tyle łatwo że wody mineralne mieli na miejscu.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post pią, 17 paź 2008 - 19:52
Post #19

Z tego co mówili a słyszałam oczywiście nie wszystko to na dłuższą metę ponoć osłabia rzęski w nosie i nos robi się "leniwy" tzn. sam się nie oczyszcza. W sanatorium było o tyle łatwo że wody mineralne mieli na miejscu.
olatola
pią, 17 paź 2008 - 20:28
Tak poczytałam ten wątek rano, a po poludniu byłam u lekarza, bo Julka ma katar - gigant. Przy okazji zapytałam o ten nebulizator, a ona mi rzekła, że to tylko u dzieci z astmą sie używa...

Ale chyba dobrze Was zrozumiałam, że Wy używacie przy zwykłych katarach? Bo to chyba zależy od tego, czego się używa do inhalacji...

Tak piszę, bo mnie skołowała ta lekarka, a naszej nie było. Mam rację czy nie?
olatola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,032
Dołączył: wto, 25 kwi 06 - 12:04
Nr użytkownika: 5,663




post pią, 17 paź 2008 - 20:28
Post #20

Tak poczytałam ten wątek rano, a po poludniu byłam u lekarza, bo Julka ma katar - gigant. Przy okazji zapytałam o ten nebulizator, a ona mi rzekła, że to tylko u dzieci z astmą sie używa...

Ale chyba dobrze Was zrozumiałam, że Wy używacie przy zwykłych katarach? Bo to chyba zależy od tego, czego się używa do inhalacji...

Tak piszę, bo mnie skołowała ta lekarka, a naszej nie było. Mam rację czy nie?

--------------------



"Jedna z pułapek dzieciństwa polega na tym, że nie trzeba rozumieć, żeby czuć. Kiedy rozum jest zdolny pojąć, co się wydarzyło, rany w sercu są już zbyt głebokie."

https://www.zlotarybka.pl/
> Kto używa nebulizatora?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 02:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama