Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
67 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

maj 2004

> 
Ava_mama_Wi

Go??







post pon, 07 cze 2004 - 10:54
Post #21

Wiesz co Aniu?? Mieszka się wygodnie. Piotrek pracuje długo, więc zawsze jest mama do pomocy, ja mam jeszcze problemy z palcem, po wycinaniu tego naczyniaka i nie moge moczyc ręki, więc pomaga mi przy kąpaniu itp. ale i tak wolelibyśmy sami mieszkać, zawsze to więcej swobody i czujesz się jak u siebie...
Byłyśmy dziś na ważeniu i Wiki waży już 3800, mały pulpecik icon_smile.gif ciągle je icon_lol.gif
podrowionka
Ania 26
pon, 07 cze 2004 - 22:45
Nasze szkraby Å‚adnie tyjÄ… na tych naszych cycusiach icon_razz.gif !!!.
Cieszę się , że miesza się Wam dobrze z rodzicami , oczywiście zasze lepiej na swoim ale takie rozwiązanie ma również ogromną ilość plusów. Ja mam problem z odbieraniem synka z przedszkola bo np jak pada deszcz to czy chciał czy nie muszę malutką ubierać i wędrować icon_confused.gif.

Może któraś z Was będzie wiedziała po jakim czasie to co my zjadamy przedostaje się do pokarmu , zupełnie nie mogę znaleźć informacji na ten temat icon_question.gif

Agataka ma 18 szczepienie i wtedy będę ją ważyła , i znajac możliwości moich dzieci to waży już pewnie ponad 5 kg . Fasolka urodziła się 3770 a po 3 tyg ważyła 4700 , aż strach pomysleć ile teraz będzie icon_redface.gif icon_razz.gif wink.gif
Synek też był mały tłuścioszkiem ale gdy zaczął raczkować natychmiast zrobił się szczypioreczkiem icon_smile.gif .

Jutro Marcinek jedzie z dziadkami na działkę na parę dni , więc mam nadzieję , że będę miałą troszeczkę więcej czasu i częściej zawitam na forum.

A i zapomniałabym o naszym "sukcesie" Agatka w końcu zaczeła ssać smoczka , staram się jej nie dawać za często ale widzę ,że dzięki temu nie traktuje cycusia jako smoczka i zasypia sama w łóżeczku icon_razz.gif
Ja troszeczkę odżyję bo z cyckiem na wierzchu potrafiłam siedzieć 1,5 godzinki icon_smile.gif .

A jak Wy usypiacie Wasze szkraby ???? może coś podpowiecie żebym nie popełniła błędu od samego początku , właśnie przy cycu synek usypiał i potem był ogromny problem gdy próbowałam go odstawić od piersi bo miał trudność z usypianiem icon_sad.gif .

Buziaczki
Ania mama Marcinka 6 latek i Agatki 1 mc
Ania 26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 199
Dołączył: czw, 27 lis 03 - 12:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,220




post pon, 07 cze 2004 - 22:45
Post #22

Nasze szkraby Å‚adnie tyjÄ… na tych naszych cycusiach icon_razz.gif !!!.
Cieszę się , że miesza się Wam dobrze z rodzicami , oczywiście zasze lepiej na swoim ale takie rozwiązanie ma również ogromną ilość plusów. Ja mam problem z odbieraniem synka z przedszkola bo np jak pada deszcz to czy chciał czy nie muszę malutką ubierać i wędrować icon_confused.gif.

Może któraś z Was będzie wiedziała po jakim czasie to co my zjadamy przedostaje się do pokarmu , zupełnie nie mogę znaleźć informacji na ten temat icon_question.gif

Agataka ma 18 szczepienie i wtedy będę ją ważyła , i znajac możliwości moich dzieci to waży już pewnie ponad 5 kg . Fasolka urodziła się 3770 a po 3 tyg ważyła 4700 , aż strach pomysleć ile teraz będzie icon_redface.gif icon_razz.gif wink.gif
Synek też był mały tłuścioszkiem ale gdy zaczął raczkować natychmiast zrobił się szczypioreczkiem icon_smile.gif .

Jutro Marcinek jedzie z dziadkami na działkę na parę dni , więc mam nadzieję , że będę miałą troszeczkę więcej czasu i częściej zawitam na forum.

A i zapomniałabym o naszym "sukcesie" Agatka w końcu zaczeła ssać smoczka , staram się jej nie dawać za często ale widzę ,że dzięki temu nie traktuje cycusia jako smoczka i zasypia sama w łóżeczku icon_razz.gif
Ja troszeczkę odżyję bo z cyckiem na wierzchu potrafiłam siedzieć 1,5 godzinki icon_smile.gif .

A jak Wy usypiacie Wasze szkraby ???? może coś podpowiecie żebym nie popełniła błędu od samego początku , właśnie przy cycu synek usypiał i potem był ogromny problem gdy próbowałam go odstawić od piersi bo miał trudność z usypianiem icon_sad.gif .

Buziaczki
Ania mama Marcinka 6 latek i Agatki 1 mc
Arra
śro, 09 cze 2004 - 21:31
Witam!
Jednak Marcelek ma alergię. Te krostki na twarzy przeobraziły się w place - czerwone, twarde skorupy. Byłam przerażona. Alergolog dał nam maści i nareszcie dziś widać minimalną poprawę...
Najgorzej że jeszcze nie wiemy na co jest uczulony. Jestem na razie na diecie bezmlecznej i bez jajek... icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

Musimy go kąpać w specjalnych kosmetykach OILAMTU. Cenę też mają specjalną ale sa na serio rewelacyjne. Żadnych Johnsonów itp. Dla alergika to samobójstwo...

Jest marudny i absorbujący. Dzisiaj cały dzień wisiał na cycku. Od 4 rano. Nawet na spacerze mu się nie podobało... Oj ciężko jest! Dobrze że jutro święto i tata będzie z nami całe 4 dni icon_biggrin.gif

Idę go pokarmić bo znowu płacze icon_cry.gif

PA
Arra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 246
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 12:42
SkÄ…d: Warszawa - Tarchomin
Nr użytkownika: 1,180

GG:


post śro, 09 cze 2004 - 21:31
Post #23

Witam!
Jednak Marcelek ma alergię. Te krostki na twarzy przeobraziły się w place - czerwone, twarde skorupy. Byłam przerażona. Alergolog dał nam maści i nareszcie dziś widać minimalną poprawę...
Najgorzej że jeszcze nie wiemy na co jest uczulony. Jestem na razie na diecie bezmlecznej i bez jajek... icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

Musimy go kąpać w specjalnych kosmetykach OILAMTU. Cenę też mają specjalną ale sa na serio rewelacyjne. Żadnych Johnsonów itp. Dla alergika to samobójstwo...

Jest marudny i absorbujący. Dzisiaj cały dzień wisiał na cycku. Od 4 rano. Nawet na spacerze mu się nie podobało... Oj ciężko jest! Dobrze że jutro święto i tata będzie z nami całe 4 dni icon_biggrin.gif

Idę go pokarmić bo znowu płacze icon_cry.gif

PA

--------------------
user posted image
mama Marcelka ur 7 maja 2004
user posted image
Ania 26
czw, 10 cze 2004 - 12:01
Arra nie przejmuj się alergią maluszka powinien z tego wyrosnąć tylko żeczywiście trzeba teraz wykluczyć wszelkie uczulające pokrmy. Mój synek też miał alergie na nabiał i na szczęście wyrósł z tego.

Nasza malutka jest naprawdę grzeczną dziewczynką ale za to synek dał nam "popalić " chyba za piątkę dzieci więc rozumiem cię że jesteś padnięta. Podobno jeśli jedno dziecko jest spokojne to drugie na odwrót , u nas się sprawdziło , więc teraz poczekamy na wasze " wyniki .... icon_razz.gif icon_razz.gif wink.gif wink.gif

Ja chyba zwiedziłam już wszelkie bazarki , sklepiki itp. spacery mamy długie i męczące jak wracam to jetsem padnięta ale za to Agatka wyspana i gotowa do wzięcia na rączki . icon_razz.gif wink.gif .
Jedyne czego unikam to supermarkety ponieważ jak wracaliśmy z tamtąd to malutka był a rozdrażniona i niespokojna , chyba nie lubi tłumów
Buziaczki
Ania
Ania 26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 199
Dołączył: czw, 27 lis 03 - 12:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,220




post czw, 10 cze 2004 - 12:01
Post #24

Arra nie przejmuj się alergią maluszka powinien z tego wyrosnąć tylko żeczywiście trzeba teraz wykluczyć wszelkie uczulające pokrmy. Mój synek też miał alergie na nabiał i na szczęście wyrósł z tego.

Nasza malutka jest naprawdę grzeczną dziewczynką ale za to synek dał nam "popalić " chyba za piątkę dzieci więc rozumiem cię że jesteś padnięta. Podobno jeśli jedno dziecko jest spokojne to drugie na odwrót , u nas się sprawdziło , więc teraz poczekamy na wasze " wyniki .... icon_razz.gif icon_razz.gif wink.gif wink.gif

Ja chyba zwiedziłam już wszelkie bazarki , sklepiki itp. spacery mamy długie i męczące jak wracam to jetsem padnięta ale za to Agatka wyspana i gotowa do wzięcia na rączki . icon_razz.gif wink.gif .
Jedyne czego unikam to supermarkety ponieważ jak wracaliśmy z tamtąd to malutka był a rozdrażniona i niespokojna , chyba nie lubi tłumów
Buziaczki
Ania
Ava_mama_Wi

Go??







post nie, 13 cze 2004 - 20:14
Post #25

Cześć dziewczynki
Ja króciutko
długi weekend b. udany Wiki nauczyła sie ssać smoka i ciagle leżała na dworze i była wyraźnie tym zachwycona
my ją usypiamy bez problemu, jak jest najedzona to sama zasypia, czasem trzeba ją tylko pokołysać
Arra moja Wiki też ma takie uczulenie, dopiero idziemy do alergologa, ale też odstawiłam mleczne i Johnsona, no i ma jakąś maść (od pediatry - CUTIVATE) i właśnie po niej krostki zbiegły się w placki, potem zrobiły się strupki i dopiero teraz zaczynają blednąć i znikać
Jak się rozpakujemy i będę miała chwilkę to jeszcze zajrzę
Chomik przeprowadziła się z rodzinką do Leszna, Lenka podobno rośnie zdrowo i ostatnio ważyła 3500 Chomiczku odezwij się jak się już się zaklimatyzujecie
Arratrzymaj siÄ™ dziewczyno jakoÅ› przez to przebrniecie!!!
Aniu jak egzaminy???
Buziale dla Was i dzidziusiów
Ania 26
wto, 15 cze 2004 - 21:44
Mamusie jakoÅ› siÄ™ nie odzywajÄ… icon_cry.gif !! malutko nas tutaj icon_cry.gif .

Egzaminy poszły mi nie najlepiej (nie dziwię się bo wogóle ni ezaglądałam do książek icon_confused.gif ) wyglądało to tak ,że w przerwach jeździłam do domku z cyckami pełnymi mleka , malutka szybciutko ssała i z powrotem wracałam do szkoły icon_eek.gif . Najeździłam się okropnie ale dzięki temu wogóle nie stresowałam sie , miałam inne zmartwienie na głowie niż , jakieś egzaminy wink.gif . Za dwa tygodnie mam powtórkę szalonego dnia i mam nadziję , że tym razem pójdzie mi troszeczkę lepiej icon_redface.gif .
Malutka nasza czuje siÄ™ dobrze, w tym tygodniu idziemy do ortopedy i na szczepienie icon_confused.gif
Napiszcie jak wasze maleństwa icon_razz.gif
Buziaczki Ania
Ania 26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 199
Dołączył: czw, 27 lis 03 - 12:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,220




post wto, 15 cze 2004 - 21:44
Post #26

Mamusie jakoÅ› siÄ™ nie odzywajÄ… icon_cry.gif !! malutko nas tutaj icon_cry.gif .

Egzaminy poszły mi nie najlepiej (nie dziwię się bo wogóle ni ezaglądałam do książek icon_confused.gif ) wyglądało to tak ,że w przerwach jeździłam do domku z cyckami pełnymi mleka , malutka szybciutko ssała i z powrotem wracałam do szkoły icon_eek.gif . Najeździłam się okropnie ale dzięki temu wogóle nie stresowałam sie , miałam inne zmartwienie na głowie niż , jakieś egzaminy wink.gif . Za dwa tygodnie mam powtórkę szalonego dnia i mam nadziję , że tym razem pójdzie mi troszeczkę lepiej icon_redface.gif .
Malutka nasza czuje siÄ™ dobrze, w tym tygodniu idziemy do ortopedy i na szczepienie icon_confused.gif
Napiszcie jak wasze maleństwa icon_razz.gif
Buziaczki Ania
Ava_mama_Wi

Go??







post wto, 15 cze 2004 - 22:01
Post #27

No właśnie jakoś pusto bardzo u nas icon_sad.gif
My dzisiaj byłyśmy u ortopedy i powiedział, że Wiki jest "wiotka" ( icon_question.gif icon_confused.gif ) nie bardzo wiem o co mu chodzi, ale wydaje mi się, że gdyby coś mialo być nie tak to by mi powiedział icon_confused.gif kontrola za 6 tyg. ogólnie powiedział, że jest w porządku Aniu gdzie idziecie do tego ortopedy? my byłyśmy na szlenkierów w przychodni. Może Wasz okaże się lepszy?
Odzywajcie siÄ™ dziewczyny.
Aniu powodzenia !!!
Ania 26
wto, 15 cze 2004 - 22:48
Madziu !!!
My idziemy do ortopedy do Szpitala Bielańskiegi lub do przychodni na ul.Żeromskiego , sama nie wiem gdzie lepiej icon_confused.gif . Ze szpitala Bielanskiego mam niemiłe doświadczenia , jak chodziliśmy z synkiem na badania kontrolne to pani doktor Marcinkiem zajmowała się dosłownie 3 min natomiast nad reklamą "fantastycznych" bucików , które ona poleca rozwodziła się co najmniej 15 min ( cena bucików 270 zł za sandałki icon_eek.gif icon_twisted.gif ) oczywiście jak wychodziliśmy to wręczya nam wizytówkę sklepów w których prowadzona jest sprzedaż takich bucików nie zapominając postawić przy tym swojej pieczątki ( kolejny dowód na to , że dla nich liczy się tylko kasa) icon_cry.gif .
A jeśli chodzi o twoją niunię to ja również nie mam pojęcia co to znaczy "wiotak" ale z całą pewnością jakby był coś nie tak to napewno by powiedzieli i skierowali na dodatkowe badania lub konsultacje. Więc nie martw się icon_razz.gif wszystko jest dobrze icon_razz.gif .

Åšciskam mocniutko
Ania
Ania 26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 199
Dołączył: czw, 27 lis 03 - 12:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,220




post wto, 15 cze 2004 - 22:48
Post #28

Madziu !!!
My idziemy do ortopedy do Szpitala Bielańskiegi lub do przychodni na ul.Żeromskiego , sama nie wiem gdzie lepiej icon_confused.gif . Ze szpitala Bielanskiego mam niemiłe doświadczenia , jak chodziliśmy z synkiem na badania kontrolne to pani doktor Marcinkiem zajmowała się dosłownie 3 min natomiast nad reklamą "fantastycznych" bucików , które ona poleca rozwodziła się co najmniej 15 min ( cena bucików 270 zł za sandałki icon_eek.gif icon_twisted.gif ) oczywiście jak wychodziliśmy to wręczya nam wizytówkę sklepów w których prowadzona jest sprzedaż takich bucików nie zapominając postawić przy tym swojej pieczątki ( kolejny dowód na to , że dla nich liczy się tylko kasa) icon_cry.gif .
A jeśli chodzi o twoją niunię to ja również nie mam pojęcia co to znaczy "wiotak" ale z całą pewnością jakby był coś nie tak to napewno by powiedzieli i skierowali na dodatkowe badania lub konsultacje. Więc nie martw się icon_razz.gif wszystko jest dobrze icon_razz.gif .

Åšciskam mocniutko
Ania
Ava_mama_Wi

Go??







post śro, 16 cze 2004 - 11:06
Post #29

dzięki Aniu!!!
Ania 26
śro, 16 cze 2004 - 12:37
Cześć mamusie!!

Dzisiaj zrobiłam sobie poranek tylko dla siebie, mianowicie poszłam do fryzjera i zmieniłam całkowicie fryzurę i kolor icon_razz.gif icon_eek.gif . Z blondynki w ciągu trzech godzinek stałam się brunetką z czerwonymi pasemkami icon_lol.gif . Mąż mnie nie poznał jak wróciłam, i powiem Wam , że dobrze mi zrobiło takie wyjście , a co do koloru włosów to nadal nie moge się przyzwyczaić jakoś mi tak dziwnie jak patrzę w lusterko icon_eek.gif .
Malutka i tatuś w czasie mojej nieobecności byli dzielni , mleko z butelki pochłoneła calutkie , a jak wróciłam to cycusia okupowała przez godzinkę . I mocno się zdziwiłam bo gdy synek był malutki , a ja wychodziłam to tatuś po moim powrocie wyglądał jakby do samochód potrącił ( ze zmęczenia wink.gif ) a teraz Piotrek był uśmiechniety i zadowolony. icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif

Buziaczki Ania
Ania 26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 199
Dołączył: czw, 27 lis 03 - 12:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,220




post śro, 16 cze 2004 - 12:37
Post #30

Cześć mamusie!!

Dzisiaj zrobiłam sobie poranek tylko dla siebie, mianowicie poszłam do fryzjera i zmieniłam całkowicie fryzurę i kolor icon_razz.gif icon_eek.gif . Z blondynki w ciągu trzech godzinek stałam się brunetką z czerwonymi pasemkami icon_lol.gif . Mąż mnie nie poznał jak wróciłam, i powiem Wam , że dobrze mi zrobiło takie wyjście , a co do koloru włosów to nadal nie moge się przyzwyczaić jakoś mi tak dziwnie jak patrzę w lusterko icon_eek.gif .
Malutka i tatuś w czasie mojej nieobecności byli dzielni , mleko z butelki pochłoneła calutkie , a jak wróciłam to cycusia okupowała przez godzinkę . I mocno się zdziwiłam bo gdy synek był malutki , a ja wychodziłam to tatuś po moim powrocie wyglądał jakby do samochód potrącił ( ze zmęczenia wink.gif ) a teraz Piotrek był uśmiechniety i zadowolony. icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif

Buziaczki Ania
Arra
śro, 16 cze 2004 - 16:20
HeY!

Dziewczyny czy do ortopedy trzeba iść obowiązkowo czy same tak chciałyście?
Mówili mi w szpitalu żebyśmy zrobili tylko USG stawów biodrowych.
Czy robiłyście takie?
Już sama nie wiem czy mam iść na USG czy do ortopedy. Czy z USG do ortopedy, a może najperw do ortopedy a później na USG...

RATUNKU! Już nic nie rozumiem...

Całuski

Arra
Arra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 246
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 12:42
SkÄ…d: Warszawa - Tarchomin
Nr użytkownika: 1,180

GG:


post śro, 16 cze 2004 - 16:20
Post #31

HeY!

Dziewczyny czy do ortopedy trzeba iść obowiązkowo czy same tak chciałyście?
Mówili mi w szpitalu żebyśmy zrobili tylko USG stawów biodrowych.
Czy robiłyście takie?
Już sama nie wiem czy mam iść na USG czy do ortopedy. Czy z USG do ortopedy, a może najperw do ortopedy a później na USG...

RATUNKU! Już nic nie rozumiem...

Całuski

Arra

--------------------
user posted image
mama Marcelka ur 7 maja 2004
user posted image
Ania 26
czw, 17 cze 2004 - 08:53
Arra !!
To właśnie ortopeda robi usg maleństwu , przynajmniej tak było kiedyś . A skierowanie daje lekarz pediatra w twoim rejonie icon_razz.gif .Napisz jak maleństwo się czuje icon_razz.gif .
Buziaczki Ania
Ania 26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 199
Dołączył: czw, 27 lis 03 - 12:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,220




post czw, 17 cze 2004 - 08:53
Post #32

Arra !!
To właśnie ortopeda robi usg maleństwu , przynajmniej tak było kiedyś . A skierowanie daje lekarz pediatra w twoim rejonie icon_razz.gif .Napisz jak maleństwo się czuje icon_razz.gif .
Buziaczki Ania
Arra
czw, 17 cze 2004 - 21:03
Aniu dzięki za info. icon_biggrin.gif
A Marcel dziś cały dzień marudzi. Jestem WYKOŃCZONA. Chce ciągle jeść - trochę possie i zaraz zaczyna się wiercić, szarpie sutka i się pręży. Kurcze chyba mam mało pokarmu... Pewnie z tej beznadziejnej diety i stresów icon_cry.gif

Jutro idziemy do lekarza to się zważymy i zobaczymy czy przybiera na wadze. Chciałabym go karmić tylko piersią te pół roku ale nie wiem co z tego wyjdzie... icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

Straszny dzień. Tak bym chciała się oderwać od wszystkiego. Iść gdzieś, wypić kilka drinków zapalić papieroska i mieć wszystko w gdzieś! A co!

Dziwczyny czy Wasze maluchy potrafią spokojnie poleżeć jak nie śpią?
Bo Marcel to albo je albo śpi albo płacze. Nigdy nie umie tak spokojnie poleżeć. Trzeba go zabawiać bujaniem lub czymś takim...

Pozdrawiam

Podłamana mama Arra
Arra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 246
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 12:42
SkÄ…d: Warszawa - Tarchomin
Nr użytkownika: 1,180

GG:


post czw, 17 cze 2004 - 21:03
Post #33

Aniu dzięki za info. icon_biggrin.gif
A Marcel dziś cały dzień marudzi. Jestem WYKOŃCZONA. Chce ciągle jeść - trochę possie i zaraz zaczyna się wiercić, szarpie sutka i się pręży. Kurcze chyba mam mało pokarmu... Pewnie z tej beznadziejnej diety i stresów icon_cry.gif

Jutro idziemy do lekarza to się zważymy i zobaczymy czy przybiera na wadze. Chciałabym go karmić tylko piersią te pół roku ale nie wiem co z tego wyjdzie... icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

Straszny dzień. Tak bym chciała się oderwać od wszystkiego. Iść gdzieś, wypić kilka drinków zapalić papieroska i mieć wszystko w gdzieś! A co!

Dziwczyny czy Wasze maluchy potrafią spokojnie poleżeć jak nie śpią?
Bo Marcel to albo je albo śpi albo płacze. Nigdy nie umie tak spokojnie poleżeć. Trzeba go zabawiać bujaniem lub czymś takim...

Pozdrawiam

Podłamana mama Arra

--------------------
user posted image
mama Marcelka ur 7 maja 2004
user posted image
Ava_mama_Wi

Go??







post piÄ…, 18 cze 2004 - 13:14
Post #34

Arra moja Wiki dokładnie tak samo się zachowuje przy jedzeniu, ciagnie, pręży się i denerwuje... no i jak się ją tylko położy do łóżeczka to od razu zaczyna się wiercić i denerwować, a jak się jej nie weźmie na rączki to zaczyna płakać. Nie przejmuj się widocznie Marcel potrzebuje więcej czułości, jest bardziej towarzyski wink.gif
Moja Myszka miała wczoraj kolkę icon_cry.gif strasznie to przeżyłyśmy, płakała cały wieczór i strasznie się męczyła i w ogóle... ale jak już zasnęła to spała strasznie długo. Na szczęście już wszystko w porządku, ale dziewczyny nie życzę nikomu kolki u dzidzi coś okropnego icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif
Pozdrowionka
NATI
nie, 20 cze 2004 - 19:31
Cześć dziewczyny !!!
Bardzo długo sie nie odzywałam, i teraz tez krucho z czasem , ale postaram się skrobnąć coś od czasu do czasu icon_biggrin.gif
Mój bobas tak sobie mnie wyszkolił (i mojego "Misia" tyż), że nie wiem jużco mam robić
Pediatra mówi - karmić co ok. 3 godz. (co ok. tyle powinno byc pewnie żądanie mlaczka - haha). No i raz w ciągu doby najlepiej w nocy 4 godzinna przerwa.
No i karmić ok. 15 minut
No a on chce od jakiegoÅ› czasu NON STOP
Dochodzi do tego że budzi się (po 15 - 30 minutach od położenia) i żada cyca.
Nie wystarcza mu pobyt na rÄ…czkach i noszenie.
Wygina siÄ™ we wszystkie strony, wrzeszczy i szuka cyca.
Jak nie dostaje to wkurza się i drze że hej (nie mylic z płaczem).
No więc ja wogóle nie spię i chodze nieprzytomna.
Ten katarek co ma (a nic nie leci) to wiotkość krtani.
Przejdzie ponoc za pól roku
A on z tego powodu ma buźke non stop otwarta i przez nią musi oddychać. No i pewnie tu pojawił się jeden z kłopotliwych czynników.
Bo powiedzmy naje się , lakko zaśnie, odłożę go , chwilkę pośpi i nagle tak "harknie" tym zapchanym noskiem i jest obudzony.
Odrazu krzyk na maxa i szukanie jedzonka na moim ciele.
Poza tym przez to oddychanie buźką ma pewnie sucho i też mocniej chce mu się pić.
Już go dopajam, ale to tylko trochę pomaga.
Potrafi wypić w ciągu doby 4 butelki po 100 ml.
I to w dodatku bezpośrednio po cycu i często chce jeszcze odrazu z drugiego.
Jeszcze to darcie siÄ™ przy zmianie pieluchy i kÄ…pieli brrr.
Chyba kupiÄ™ se stopery
Czekam na dobre sprawdzone pomysły co mam zrobić .
Bo dużo osób radzi aby nie reagować na ten wrzask i spróbować przeczekać aż sam skończy -ale on tak dłuuugo potrafi i jeszcze boję się aby mu przepuklina nie wyszła.
Mam juz lekką depresję, bo od wyjścia ze szpitala z każdym dniem skraca mi się czasna cokolwiek.
Nawet z toalety mam problem skorzystać w ciągu dnia
pomocy !!!
PA PA
Nati , BartuÅ› i Taurunia
NATI


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,112
Dołączył: sob, 17 sty 04 - 23:16
Nr użytkownika: 1,339

GG:


post nie, 20 cze 2004 - 19:31
Post #35

Cześć dziewczyny !!!
Bardzo długo sie nie odzywałam, i teraz tez krucho z czasem , ale postaram się skrobnąć coś od czasu do czasu icon_biggrin.gif
Mój bobas tak sobie mnie wyszkolił (i mojego "Misia" tyż), że nie wiem jużco mam robić
Pediatra mówi - karmić co ok. 3 godz. (co ok. tyle powinno byc pewnie żądanie mlaczka - haha). No i raz w ciągu doby najlepiej w nocy 4 godzinna przerwa.
No i karmić ok. 15 minut
No a on chce od jakiegoÅ› czasu NON STOP
Dochodzi do tego że budzi się (po 15 - 30 minutach od położenia) i żada cyca.
Nie wystarcza mu pobyt na rÄ…czkach i noszenie.
Wygina siÄ™ we wszystkie strony, wrzeszczy i szuka cyca.
Jak nie dostaje to wkurza się i drze że hej (nie mylic z płaczem).
No więc ja wogóle nie spię i chodze nieprzytomna.
Ten katarek co ma (a nic nie leci) to wiotkość krtani.
Przejdzie ponoc za pól roku
A on z tego powodu ma buźke non stop otwarta i przez nią musi oddychać. No i pewnie tu pojawił się jeden z kłopotliwych czynników.
Bo powiedzmy naje się , lakko zaśnie, odłożę go , chwilkę pośpi i nagle tak "harknie" tym zapchanym noskiem i jest obudzony.
Odrazu krzyk na maxa i szukanie jedzonka na moim ciele.
Poza tym przez to oddychanie buźką ma pewnie sucho i też mocniej chce mu się pić.
Już go dopajam, ale to tylko trochę pomaga.
Potrafi wypić w ciągu doby 4 butelki po 100 ml.
I to w dodatku bezpośrednio po cycu i często chce jeszcze odrazu z drugiego.
Jeszcze to darcie siÄ™ przy zmianie pieluchy i kÄ…pieli brrr.
Chyba kupiÄ™ se stopery
Czekam na dobre sprawdzone pomysły co mam zrobić .
Bo dużo osób radzi aby nie reagować na ten wrzask i spróbować przeczekać aż sam skończy -ale on tak dłuuugo potrafi i jeszcze boję się aby mu przepuklina nie wyszła.
Mam juz lekką depresję, bo od wyjścia ze szpitala z każdym dniem skraca mi się czasna cokolwiek.
Nawet z toalety mam problem skorzystać w ciągu dnia
pomocy !!!
PA PA
Nati , BartuÅ› i Taurunia
Ava_mama_Wi

Go??







post nie, 20 cze 2004 - 22:19
Post #36

Nati wiem co czujesz...na prawdę, z tą tylko różnicą, że Wiki w kąpieli bardzo się uspokaja icon_wink.gif Jeżeli chodzi o karmienie, to ja karmię na żadanie, czyli mniej więcej co 30 minut, chyba, że Wiki ma ochotę pospać w dzień troszkę dłużej. Lekarz powiedział, że to jest zupełnie naturalne zachowanie u takich maluchów, które mają niewykształcony do końca układ pokarmowy, jeszcze nie przystosowany żołądek, dlatego tak często są głodne i tak często robią kupki. Nie ma się czym martwić, karmić kiedy dziecko jest głodne, w 2-3 miesiącu to się jakoś zacznie samo regulować (odstępy czasu będą coraz dłuższe i krótsze chwile karmienia) moim zdaniem nie powinnaś się w tej kwestii sugerować tym co mówi lekarz, tylko karmić swoje maleństwo tak jak tego potrzebuje, chyba, że ma jakieś problemy zdrowotne i dlatego takie zalecenia...
Przy zmianie pieluszki natomiast włączam Wiktorii pozytywkę, ona sobie słucha, co odwraca jej uwagę od tego co mama z nią wyprawia i idzie nam to szybko i sprawnie. A z tego co słyszałam, to jeżeli dzidzia płacze w kąpieli to woda powinna być odrobinkę cieplejsza, dziecko się wtedy uspokaja, ale to tylko zasłyszane icon_wink.gif Tyle co Ci mogę poradzić. Powodzenia i przede wszystkim nie załamuj się. Ja podobnie nie dawałam sobie rady, teraz jakoś powoli się z Wiki "dogaujemy" i daje mamie nawet troszkę pospać i wwziąć prysznic, a czasem nawet zajć się trochę sprzątaniem w ciągu dnia. Jakoś nam się wszystko uregulowało. I Wam się uda, ale na to trzeba czasu i cierpliwości icon_smile.gif
Wiki potrafi spać teraz od 21 (po kąpieli i karmieniu) do 4 rano, a potem je około 30 minut i znów zasypia do 7-8 rano. W dzień potrafi się wyspać mniej więcej około 3 godzin nawet(ale tylko na powietrzu) więc stawiam wózek na balkonie, albo wychodzimy na spacer.
Ostatnio zauważyłam, w miejscu po szczepionce przeciwko gruźlicy ( icon_question.gif icon_question.gif ) na ramionku krostkę, która podeszła żółtą ropką. Wiecie może co to znaczy?
Chyba jutro pójdziemy zapytać lekarza...
Pozrawiamy serdecznie mamusie i dzidzie!!!
Arra
pon, 21 cze 2004 - 18:13
Ava Marcel też ma takie na rączce. Jest to zupełnie normalne po szczepieiu przeciw gruźlicy.

Nati ja też Cię rozumiem. Marcel chciał wisieć na cycku cały czas... W nocy spał ładnie ale w dzień to tragedia. Nic nie mogłam zrobić. Moje nerwy już były na wyczerpaniu. Stwierdziłam że moje zdrowie psychiczne też jest ważne. Pogadałam z lekarzem i kupiłam smoczka. Mały załapał od razu i ssie go że hey. Dzięki temu mogę iść z nim na spacer, a w dzień coś porobić w domu. Wiem że smok zaburza prawidłowy odruch ssania ale trudno najwyżej będę ściągać mleczko i go karmić.

Doktor nam powiedział że Marcel jest dość nerwowy i trochę nadpobudliwy. 26 czerwca będziemy mu robić USG główki - aby sprawdzić czy wszystko OK. Strasznie się denerwuję. Ale lekarz mówił że to tak na wszelki wypadek.

I już mi się palić odechciało hi hi hi

A pozatym zaczęłam jeździć na rolkach. Hubert wraca z pracy a ja czmych na roleczki. Jak się tak zmęczę pożądnie to do razu mi lepiej. No i oczywiście to ma mi pomóc schudnąć icon_cool.gif
Arra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 246
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 12:42
SkÄ…d: Warszawa - Tarchomin
Nr użytkownika: 1,180

GG:


post pon, 21 cze 2004 - 18:13
Post #37

Ava Marcel też ma takie na rączce. Jest to zupełnie normalne po szczepieiu przeciw gruźlicy.

Nati ja też Cię rozumiem. Marcel chciał wisieć na cycku cały czas... W nocy spał ładnie ale w dzień to tragedia. Nic nie mogłam zrobić. Moje nerwy już były na wyczerpaniu. Stwierdziłam że moje zdrowie psychiczne też jest ważne. Pogadałam z lekarzem i kupiłam smoczka. Mały załapał od razu i ssie go że hey. Dzięki temu mogę iść z nim na spacer, a w dzień coś porobić w domu. Wiem że smok zaburza prawidłowy odruch ssania ale trudno najwyżej będę ściągać mleczko i go karmić.

Doktor nam powiedział że Marcel jest dość nerwowy i trochę nadpobudliwy. 26 czerwca będziemy mu robić USG główki - aby sprawdzić czy wszystko OK. Strasznie się denerwuję. Ale lekarz mówił że to tak na wszelki wypadek.

I już mi się palić odechciało hi hi hi

A pozatym zaczęłam jeździć na rolkach. Hubert wraca z pracy a ja czmych na roleczki. Jak się tak zmęczę pożądnie to do razu mi lepiej. No i oczywiście to ma mi pomóc schudnąć icon_cool.gif

--------------------
user posted image
mama Marcelka ur 7 maja 2004
user posted image
NATI
pon, 21 cze 2004 - 19:50
A co to za USG główki będziesz robić ??
Może ja mojemu nerwusowi też powinnam ??
Albo chociaż zasugerowac pediatrze coś takiego ??
NATI
NATI


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,112
Dołączył: sob, 17 sty 04 - 23:16
Nr użytkownika: 1,339

GG:


post pon, 21 cze 2004 - 19:50
Post #38

A co to za USG główki będziesz robić ??
Może ja mojemu nerwusowi też powinnam ??
Albo chociaż zasugerowac pediatrze coś takiego ??
NATI

--------------------
Natalia , mama Bartoszka ur. 19 maja 2004 :))
user posted imageuser posted image
Ava_mama_Wi

Go??







post wto, 22 cze 2004 - 14:52
Post #39

no właśnie Arra, ja też jestem ciekawa...
icon_lol.gif
Ava_mama_Wi

Go??







post wto, 22 cze 2004 - 15:17
Post #40

No i zapomniałam opowiedzieć Wam co u nas...
No więc Wiktoria waży 4430 !!! icon_eek.gif Rośnie jak na drożdżach icon_wink.gif jest słodziutka i kochana
Byłam dziś u swojego gina i dostałam już tabletki anty takie dla karmiących Cerezzete, może słyszałyście o nich???
Hmmm... zastanawiałam się też nad zastrzykiem, ale jak usłyszałam o skutkach ubocznych, jakie mogą wystąpić to zwątpiłam icon_rolleyes.gif
Strasznie się cieszę, bo może w tym tygodniu kupimy Wiki nowy wózek icon_biggrin.gif ten, który kupiliśmy zanim się urodziła do niczego się nie nadaje, po prostu się rozpada. icon_mad.gif Nigdy więcej nie kupię czegoś takiego jak wózek z ogłoszenia!!!
Pozdrowionka
> maj 2004
Start new topic
Reply to this topic
67 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:02
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama