Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
10 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Siepiniowo-wrześniowe dzieciaki

, Zaczynamy wspólnie, świątecznie
> , Zaczynamy wspólnie, świątecznie
Tusiol
czw, 19 maj 2011 - 14:49
Jan dostał się do państwowego przedszkola. Z odwołania, ale udało się. Dzwoniła dyrektor dzisiaj. A już jest w sumie po ogłoszeniu wyników odwołań.
Jeszcze szkoła Bartka.
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post czw, 19 maj 2011 - 14:49
Post #21

Jan dostał się do państwowego przedszkola. Z odwołania, ale udało się. Dzwoniła dyrektor dzisiaj. A już jest w sumie po ogłoszeniu wyników odwołań.
Jeszcze szkoła Bartka.

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Martalka
pią, 20 maj 2011 - 15:20
O Tusiolku, fajnie icon_smile.gif I Bartek też się dostanie pewnie icon_smile.gif


a i u nas do przodu. M dostał kontrakt na stałe 06.gif
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post pią, 20 maj 2011 - 15:20
Post #22

O Tusiolku, fajnie icon_smile.gif I Bartek też się dostanie pewnie icon_smile.gif


a i u nas do przodu. M dostał kontrakt na stałe 06.gif

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
Tusiol
pią, 20 maj 2011 - 18:57
CYTAT(Martalka @ Fri, 20 May 2011 - 14:20) *
a i u nas do przodu. M dostał kontrakt na stałe 06.gif


To kiedy zjeżdżacie do M??
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post pią, 20 maj 2011 - 18:57
Post #23

CYTAT(Martalka @ Fri, 20 May 2011 - 14:20) *
a i u nas do przodu. M dostał kontrakt na stałe 06.gif


To kiedy zjeżdżacie do M??

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
menada
sob, 21 maj 2011 - 22:28
Gratulacje Dziewczyny icon_smile.gif

Ja startowałam w rekrutacji do państwowego żłobka. Szanse mizerne, ale jest w fantastycznym prywatnym icon_smile.gif Ostatnio zaczął strasznie marudzić, jęczeć i krzyczeć. Jękolił,kiedy odbierałam go w piątek ze żłobka, więc pytam "Cioci", czy im też tak marudzi. Ona na to, że kiedy jest na rączkach - to nie 43.gif Zreflektowała się mówi, że czasem zabawi się na 15 minut 06.gif Teraz wszystko jasne 37.gif

Honia dziś się popłakała bo nie umiała podjąć decyzji, czy jechać z dziadkami i Fabciem na wieś, czy zostać we Wrocławiu (w przedszkolu ma występ recytatorski, taneczny, Dzień Dziecka i piknik majowy). Myślała i ryczała przy tym pół godziny i wybrała wyjazd na wieś.
menada


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,205
Dołączył: sob, 28 lut 04 - 11:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,502

GG:


post sob, 21 maj 2011 - 22:28
Post #24

Gratulacje Dziewczyny icon_smile.gif

Ja startowałam w rekrutacji do państwowego żłobka. Szanse mizerne, ale jest w fantastycznym prywatnym icon_smile.gif Ostatnio zaczął strasznie marudzić, jęczeć i krzyczeć. Jękolił,kiedy odbierałam go w piątek ze żłobka, więc pytam "Cioci", czy im też tak marudzi. Ona na to, że kiedy jest na rączkach - to nie 43.gif Zreflektowała się mówi, że czasem zabawi się na 15 minut 06.gif Teraz wszystko jasne 37.gif

Honia dziś się popłakała bo nie umiała podjąć decyzji, czy jechać z dziadkami i Fabciem na wieś, czy zostać we Wrocławiu (w przedszkolu ma występ recytatorski, taneczny, Dzień Dziecka i piknik majowy). Myślała i ryczała przy tym pół godziny i wybrała wyjazd na wieś.

--------------------




Tusiol
sob, 21 maj 2011 - 23:44
CYTAT(menada @ Sat, 21 May 2011 - 21:28) *
Honia dziś się popłakała bo nie umiała podjąć decyzji, czy jechać z dziadkami i Fabciem na wieś, czy zostać we Wrocławiu (w przedszkolu ma występ recytatorski, taneczny, Dzień Dziecka i piknik majowy). Myślała i ryczała przy tym pół godziny i wybrała wyjazd na wieś.


U nas też był dylemat.
Zawody rowerowe w tym samym czasie, co urodziny kolegi na placu zabaw.
Wybrał zawody rowerowe.
I dobrze.
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post sob, 21 maj 2011 - 23:44
Post #25

CYTAT(menada @ Sat, 21 May 2011 - 21:28) *
Honia dziś się popłakała bo nie umiała podjąć decyzji, czy jechać z dziadkami i Fabciem na wieś, czy zostać we Wrocławiu (w przedszkolu ma występ recytatorski, taneczny, Dzień Dziecka i piknik majowy). Myślała i ryczała przy tym pół godziny i wybrała wyjazd na wieś.


U nas też był dylemat.
Zawody rowerowe w tym samym czasie, co urodziny kolegi na placu zabaw.
Wybrał zawody rowerowe.
I dobrze.

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Tusiol
pon, 23 maj 2011 - 13:36
Bartosz dostał się do klasy pływackiej.
06.gif 06.gif 06.gif
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post pon, 23 maj 2011 - 13:36
Post #26

Bartosz dostał się do klasy pływackiej.
06.gif 06.gif 06.gif

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Jalla
pon, 23 maj 2011 - 18:57
Tusiol, gratulacje dla Bartosza!

Martalka, gratuluję kontraktu. W sumie szybko poszło. Nie to co w Polsce - 3 miesięczny okres próbny, a i później też nie wiadomo czy umowa na stałe.

Menada, to Melek ma w tym żłobku naprawdę komfortowo, jak tak ciągle na rączkach. 06.gif Teraz trzeba będzie wprowadzić odwyk.

Ja mam w pracy przeprowadzkę. Zmieniamy biuro na większe. Pozytywną stroną jest też fakt, że będę miała trochę bliżej i od września wygodniejszy dojazd po Kajtka do szkoły.
Wcześniej chyba nawet nie pisałam, że Kajetan dostał się do szkoły muzycznej (dziennej).
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post pon, 23 maj 2011 - 18:57
Post #27

Tusiol, gratulacje dla Bartosza!

Martalka, gratuluję kontraktu. W sumie szybko poszło. Nie to co w Polsce - 3 miesięczny okres próbny, a i później też nie wiadomo czy umowa na stałe.

Menada, to Melek ma w tym żłobku naprawdę komfortowo, jak tak ciągle na rączkach. 06.gif Teraz trzeba będzie wprowadzić odwyk.

Ja mam w pracy przeprowadzkę. Zmieniamy biuro na większe. Pozytywną stroną jest też fakt, że będę miała trochę bliżej i od września wygodniejszy dojazd po Kajtka do szkoły.
Wcześniej chyba nawet nie pisałam, że Kajetan dostał się do szkoły muzycznej (dziennej).

--------------------
Paula.
pon, 23 maj 2011 - 19:26
Gratulacje dla Bartucha. Super, że Jasiu dostał się do przedszkola.

Jalla mały muzyk Wam rośnie, gratulacje.

Martalka super, gratulacje, trzymam kciuki za wyjazd!

Ale gratulacyjny post icon_smile.gif
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post pon, 23 maj 2011 - 19:26
Post #28

Gratulacje dla Bartucha. Super, że Jasiu dostał się do przedszkola.

Jalla mały muzyk Wam rośnie, gratulacje.

Martalka super, gratulacje, trzymam kciuki za wyjazd!

Ale gratulacyjny post icon_smile.gif

--------------------
Paula
Delfinka
pon, 23 maj 2011 - 19:55
Wow! Jalla czyli to szkoła podstawowa muzyczna? Bo kiedys jak kopałam to znalazłam ale że zajęcia popołudniu. Więc legal do szkoły a potem heja do muzycznej. U nas część osób też szlo na egazmin ale nie wiedziałam właśnie na jakich zasadach szkoła funkcjonuje.
Delfinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,424
Dołączył: wto, 23 gru 03 - 17:54
Nr użytkownika: 1,283




post pon, 23 maj 2011 - 19:55
Post #29

Wow! Jalla czyli to szkoła podstawowa muzyczna? Bo kiedys jak kopałam to znalazłam ale że zajęcia popołudniu. Więc legal do szkoły a potem heja do muzycznej. U nas część osób też szlo na egazmin ale nie wiedziałam właśnie na jakich zasadach szkoła funkcjonuje.

--------------------

menada
pon, 23 maj 2011 - 22:44
Gratulacje dla Bartucha i Kajtka icon_smile.gif

Jalla, do której szkoły dostała się Kajtek ? Na Łowiecką ?
menada


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,205
Dołączył: sob, 28 lut 04 - 11:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,502

GG:


post pon, 23 maj 2011 - 22:44
Post #30

Gratulacje dla Bartucha i Kajtka icon_smile.gif

Jalla, do której szkoły dostała się Kajtek ? Na Łowiecką ?

--------------------




Jalla
wto, 24 maj 2011 - 19:18
Dziękuję.

Menada, Łowiecka dla nas za daleko. Znaleźliśmy inną bliżej.

Delf, szkoła jest dzienna i jest też popołudniowa. My idąc na dzień otwarty zastanawialiśmy się tylko nad tą popołudniową. Jednak jedna z nauczycielek nauczania początkowego przekonała nas, że ta popołudniowa jest dla dziecka męcząca i żeby próbować od razu do dziennej. Zresztą jak się sami zastanowiliśmy to organizowanie dowożenia Kajtka popołudniami byłoby dla nas bardzo kłopotliwe.
A w dziennej to sama rano zawiozę go przed pracą i sama dam radę odebrać go do 17 ze świetlicy.
Natomiast jakby poszedł do szkoły rejonowej to wychowawczyni widywałaby matkę tylko na zebraniach. Zresztą tak jest teraz w żłobku Tymka, że panie znają tylko tatę i dziadka Tymka, a ja tam byłam tylko 4 razy włączając w to złożenie podania do żłobka. 13.gif

Co do szkoły muzycznej to ja do końca nie jestem przekonana czy to moje dziecko sobie w niej poradzi, ale chce grać to niech próbuje.

Ten post edytował Jalla czw, 26 maj 2011 - 19:35
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post wto, 24 maj 2011 - 19:18
Post #31

Dziękuję.

Menada, Łowiecka dla nas za daleko. Znaleźliśmy inną bliżej.

Delf, szkoła jest dzienna i jest też popołudniowa. My idąc na dzień otwarty zastanawialiśmy się tylko nad tą popołudniową. Jednak jedna z nauczycielek nauczania początkowego przekonała nas, że ta popołudniowa jest dla dziecka męcząca i żeby próbować od razu do dziennej. Zresztą jak się sami zastanowiliśmy to organizowanie dowożenia Kajtka popołudniami byłoby dla nas bardzo kłopotliwe.
A w dziennej to sama rano zawiozę go przed pracą i sama dam radę odebrać go do 17 ze świetlicy.
Natomiast jakby poszedł do szkoły rejonowej to wychowawczyni widywałaby matkę tylko na zebraniach. Zresztą tak jest teraz w żłobku Tymka, że panie znają tylko tatę i dziadka Tymka, a ja tam byłam tylko 4 razy włączając w to złożenie podania do żłobka. 13.gif

Co do szkoły muzycznej to ja do końca nie jestem przekonana czy to moje dziecko sobie w niej poradzi, ale chce grać to niech próbuje.

--------------------
Tusiol
wto, 24 maj 2011 - 20:16
Jalla brawa dla Kajtka.
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post wto, 24 maj 2011 - 20:16
Post #32

Jalla brawa dla Kajtka.

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Martalka
wto, 24 maj 2011 - 22:38
Brawo dla waszych dzieciaków- uzdolnione dzieci macie icon_smile.gif

Tusiol, mój Bartek oznajmił mi, że on w UK pójdzie też do klasy pływackiej 37.gif Ale raz, że pływać nie umie (tzn tylko w rękawkach- czyli on twierdzi, że umie), dwa- gdzie ja w wakacje znajdę tam taką szkołę 03.gif Muszę coś wymyślić...
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post wto, 24 maj 2011 - 22:38
Post #33

Brawo dla waszych dzieciaków- uzdolnione dzieci macie icon_smile.gif

Tusiol, mój Bartek oznajmił mi, że on w UK pójdzie też do klasy pływackiej 37.gif Ale raz, że pływać nie umie (tzn tylko w rękawkach- czyli on twierdzi, że umie), dwa- gdzie ja w wakacje znajdę tam taką szkołę 03.gif Muszę coś wymyślić...


--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
Paula.
pią, 27 maj 2011 - 00:46
Kinga miała dzisiaj pierwszy publiczny występ – tańczyła wraz ze swoim zespołem na koncercie charytatywnym. Zaskoczyła nas totalnie tym, że nie miała zupełnie tremy – hala sportowa pełna ludzi, a ona nic.

Dostaliśmy właśnie ocenę Kingi z przedszkola, która nas dla odmiany nie zaskoczyła. Kinga jest oceniana bardzo dobrze, poza jednym: że jest mało pewna siebie. Wiemy to doskonale, ocena jest w 100% zgodna z naszymi odczuciami. Tylko jak mamy wzmacniać wiarę w siebie.
Jak patrzę na mała to z coraz większym przerażeniem stwierdzam jak wiele po mnie odziedziczyła (gdyby nie oczy i włosy po T., to był by to mój klon i to nie tylko fizyczny) - nawet dolna prawa jedynka (na razie stałe ma tylko dolne jedynki) rośnie jej tak samo krzywo jak mnie (na szczęście mniej i jest szansa, że ją wyprostujemy). No, ale ta jedynka to nie problem, jak będzie trzeba to aparat ortodontyczny będzie miała, ale jak wzmacniać pewność siebie skoro ja sama mam z tym problemy i nie wiem jak się za to zabrać.

Taki tekst dzisiaj usłyszałam:
Mamusiu dziękuję, że dzięki Tobie jestem.
Jestem dzięki temu, że kochasz tatusia, a on ciebie i bardzo wam za to dziękuję.
Ale nie zawsze mam ochotę dziękować.
Ja: a kiedy nie?
Kiedy np Wiktoria nie chciała się ze mną bawić, wtedy się nie miałam ochoty dziękować.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post pią, 27 maj 2011 - 00:46
Post #34

Kinga miała dzisiaj pierwszy publiczny występ – tańczyła wraz ze swoim zespołem na koncercie charytatywnym. Zaskoczyła nas totalnie tym, że nie miała zupełnie tremy – hala sportowa pełna ludzi, a ona nic.

Dostaliśmy właśnie ocenę Kingi z przedszkola, która nas dla odmiany nie zaskoczyła. Kinga jest oceniana bardzo dobrze, poza jednym: że jest mało pewna siebie. Wiemy to doskonale, ocena jest w 100% zgodna z naszymi odczuciami. Tylko jak mamy wzmacniać wiarę w siebie.
Jak patrzę na mała to z coraz większym przerażeniem stwierdzam jak wiele po mnie odziedziczyła (gdyby nie oczy i włosy po T., to był by to mój klon i to nie tylko fizyczny) - nawet dolna prawa jedynka (na razie stałe ma tylko dolne jedynki) rośnie jej tak samo krzywo jak mnie (na szczęście mniej i jest szansa, że ją wyprostujemy). No, ale ta jedynka to nie problem, jak będzie trzeba to aparat ortodontyczny będzie miała, ale jak wzmacniać pewność siebie skoro ja sama mam z tym problemy i nie wiem jak się za to zabrać.

Taki tekst dzisiaj usłyszałam:
Mamusiu dziękuję, że dzięki Tobie jestem.
Jestem dzięki temu, że kochasz tatusia, a on ciebie i bardzo wam za to dziękuję.
Ale nie zawsze mam ochotę dziękować.
Ja: a kiedy nie?
Kiedy np Wiktoria nie chciała się ze mną bawić, wtedy się nie miałam ochoty dziękować.

--------------------
Paula
Jalla
pią, 27 maj 2011 - 09:12
Delf, jak tam wyniki rekrutacji?

Ja jestem załamana, bo Tymek nie dostał się do żadnego przedszkola. 32.gif
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post pią, 27 maj 2011 - 09:12
Post #35

Delf, jak tam wyniki rekrutacji?

Ja jestem załamana, bo Tymek nie dostał się do żadnego przedszkola. 32.gif

--------------------
Delfinka
pią, 27 maj 2011 - 09:50
Dostał się do 3 go wyboru. Kijowo bo to miała być już ostateczna ostateczność że wybraliśmy to przedszkole ale oczywiscie lepsze to niż nigdzie. Współczuję :/
Właśnie czytałam jaka masakryczna ilosć dzieci zostało bez przedszkola :/
Delfinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,424
Dołączył: wto, 23 gru 03 - 17:54
Nr użytkownika: 1,283




post pią, 27 maj 2011 - 09:50
Post #36

Dostał się do 3 go wyboru. Kijowo bo to miała być już ostateczna ostateczność że wybraliśmy to przedszkole ale oczywiscie lepsze to niż nigdzie. Współczuję :/
Właśnie czytałam jaka masakryczna ilosć dzieci zostało bez przedszkola :/

--------------------

Paula.
wto, 31 maj 2011 - 22:39
Nieciekawie macie z przedszkolami.

Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 31 maj 2011 - 22:39
Post #37

Nieciekawie macie z przedszkolami.



--------------------
Paula
Paula.
sob, 11 cze 2011 - 14:56
Cisz tu niesamowita.
Żeby chociaż troszkę coś rozruszać zdjęci Kingi z występu podsumowującego rok pracy w zespole tanecznym, Kinga idzie ostatnia:


Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post sob, 11 cze 2011 - 14:56
Post #38

Cisz tu niesamowita.
Żeby chociaż troszkę coś rozruszać zdjęci Kingi z występu podsumowującego rok pracy w zespole tanecznym, Kinga idzie ostatnia:




--------------------
Paula
menada
pon, 13 cze 2011 - 22:49
Super icon_smile.gif Kinga bardzo wydoroślała icon_smile.gif

Honia w środę ma zakończenie zerówki i już przeżywa szkołę.
Melek sam siada i wstaje icon_smile.gif Jest bardzo ruchliwy, więc będziemy musieli nieźle się nabiegać
menada


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,205
Dołączył: sob, 28 lut 04 - 11:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,502

GG:


post pon, 13 cze 2011 - 22:49
Post #39

Super icon_smile.gif Kinga bardzo wydoroślała icon_smile.gif

Honia w środę ma zakończenie zerówki i już przeżywa szkołę.
Melek sam siada i wstaje icon_smile.gif Jest bardzo ruchliwy, więc będziemy musieli nieźle się nabiegać

--------------------




Paula.
pon, 13 cze 2011 - 23:54
Kinga zakończenie w przedszkolu miała już w minioną środę.
A dzisiaj byliśmy na pierwszym zebraniu w przedszkolu.
Mama bardzo pozytywne wrażenia i nadzieję, na to, że mimo beznadziejnego obecnie programu pani jednak czegoś nauczy te dzieciaki. Nauczycielka jest jeszcze z gwardii pamiętającej stary system (ma jakoś po 40) i mam nadzieję, że będzie uczyć wg starych zasad. Dzieciaki poza książkami i ćwiczeniami mają mieć także zeszyty. Na początku będą pisać ołówkiem, a potem piórem ze stalówką.
Jedyne co mnie przeraża to, że w klasie jest aż 27 dzieci.
Praca na zmiany też mnie nie cieszy, ale z tym sobie jakoś poradzimy. Zastanawiamy się z T. czy zapisywać Kingę na świetlicę, mamy czas na przemyślenie do września.


Martalka jak tam przeprowadzka?
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post pon, 13 cze 2011 - 23:54
Post #40

Kinga zakończenie w przedszkolu miała już w minioną środę.
A dzisiaj byliśmy na pierwszym zebraniu w przedszkolu.
Mama bardzo pozytywne wrażenia i nadzieję, na to, że mimo beznadziejnego obecnie programu pani jednak czegoś nauczy te dzieciaki. Nauczycielka jest jeszcze z gwardii pamiętającej stary system (ma jakoś po 40) i mam nadzieję, że będzie uczyć wg starych zasad. Dzieciaki poza książkami i ćwiczeniami mają mieć także zeszyty. Na początku będą pisać ołówkiem, a potem piórem ze stalówką.
Jedyne co mnie przeraża to, że w klasie jest aż 27 dzieci.
Praca na zmiany też mnie nie cieszy, ale z tym sobie jakoś poradzimy. Zastanawiamy się z T. czy zapisywać Kingę na świetlicę, mamy czas na przemyślenie do września.


Martalka jak tam przeprowadzka?

--------------------
Paula
> Siepiniowo-wrześniowe dzieciaki, Zaczynamy wspólnie, świątecznie
Start new topic
Reply to this topic
10 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 02:37
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama