Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

Oblicz swój index masy ciała i zapotrzebowanie kaloryczne

> 
mamaDawidka
sob, 27 maj 2006 - 21:21
U mnie 20 icon_biggrin.gif w sumie w normie
ale przydałoby się zrzucić pare kilo z bioderek
bo niestety w ciąży przytyło mi się 20 kg ale i tak jest ok icon_lol.gif
mamaDawidka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: sob, 20 maj 06 - 11:31
Skąd: Bieruń
Nr użytkownika: 5,927

GG:


post sob, 27 maj 2006 - 21:21
Post #21

U mnie 20 icon_biggrin.gif w sumie w normie
ale przydałoby się zrzucić pare kilo z bioderek
bo niestety w ciąży przytyło mi się 20 kg ale i tak jest ok icon_lol.gif

--------------------
user posted image
user posted image
mazia
śro, 02 sie 2006 - 21:27
Dziewczyny przy Was wpadam w depresje-ja mam górną granice nadwagi. buuuuuuuuu 32.gif icon_sad.gif
Boże jaki ten świat niesprawiedliwy: moja siostra wygladająca jak szczypior na wietrze nie siada do stołu poniżej 3 parówkowych(grube parówy). A my przecież z jednej matki, z jednego ojca i !!!!!!Ryczę!!!!!
Czy jest tu ktoÅ› z takÄ… nadwagÄ…?!pocieszcie mnie!!!!!!


____________________________________________
Marzena mama Szymcia i Matusia
mazia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,037
Dołączył: nie, 20 lis 05 - 09:27
SkÄ…d: Huciane osiedle
Nr użytkownika: 4,089




post śro, 02 sie 2006 - 21:27
Post #22

Dziewczyny przy Was wpadam w depresje-ja mam górną granice nadwagi. buuuuuuuuu 32.gif icon_sad.gif
Boże jaki ten świat niesprawiedliwy: moja siostra wygladająca jak szczypior na wietrze nie siada do stołu poniżej 3 parówkowych(grube parówy). A my przecież z jednej matki, z jednego ojca i !!!!!!Ryczę!!!!!
Czy jest tu ktoÅ› z takÄ… nadwagÄ…?!pocieszcie mnie!!!!!!


____________________________________________
Marzena mama Szymcia i Matusia
mamaDawidka
sob, 05 sie 2006 - 21:24
Cześć Mazia!
Nie ma się czym martwić, kochanego ciałka nigdy za wiele. A ja waże tyle ile ważyłam przed ciążą ale to chyba tylko dlatego, że mój maluszek miał podejrzenie skazy białkowej i musiałam zrezygnować z kochanego nabiału który bardzo lubię więc po zrezygnowaniu nie zostało mi dużo do wyboru do jedzenie. Kto wie jak bym wyglądała bez diety bez mlecznej.
mamaDawidka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: sob, 20 maj 06 - 11:31
Skąd: Bieruń
Nr użytkownika: 5,927

GG:


post sob, 05 sie 2006 - 21:24
Post #23

Cześć Mazia!
Nie ma się czym martwić, kochanego ciałka nigdy za wiele. A ja waże tyle ile ważyłam przed ciążą ale to chyba tylko dlatego, że mój maluszek miał podejrzenie skazy białkowej i musiałam zrezygnować z kochanego nabiału który bardzo lubię więc po zrezygnowaniu nie zostało mi dużo do wyboru do jedzenie. Kto wie jak bym wyglądała bez diety bez mlecznej.

--------------------
user posted image
user posted image
KM
sob, 05 sie 2006 - 22:52
A która ma zaburzenia hormalne? U mnie to bardzo prawdopodobne wink.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post sob, 05 sie 2006 - 22:52
Post #24

A która ma zaburzenia hormalne? U mnie to bardzo prawdopodobne wink.gif
mazia
nie, 06 sie 2006 - 11:43
MNie zaproponowano badania w kierunku tarczycy. POdobno jak coś z nią jest nie tak-nie wiem czy nadczynnosc czy niedoczynność, to można mieć problemy z nadwagą. Wtedy cieżko jest zrzucić zbedne kg- tak mi powiedziano. MOze rzeczywiście pójde sobie zrobić takie badanie? wiecie cos na ten temat?



___________________________
MArzena mamcia Szymcia iMatusia
mazia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,037
Dołączył: nie, 20 lis 05 - 09:27
SkÄ…d: Huciane osiedle
Nr użytkownika: 4,089




post nie, 06 sie 2006 - 11:43
Post #25

MNie zaproponowano badania w kierunku tarczycy. POdobno jak coś z nią jest nie tak-nie wiem czy nadczynnosc czy niedoczynność, to można mieć problemy z nadwagą. Wtedy cieżko jest zrzucić zbedne kg- tak mi powiedziano. MOze rzeczywiście pójde sobie zrobić takie badanie? wiecie cos na ten temat?



___________________________
MArzena mamcia Szymcia iMatusia
tissaia
pon, 07 sie 2006 - 21:22
Mazia,ja wiem coś na ten temat icon_twisted.gif Przerabiałam mega niedoczynność i guza tarczycy - skutki wagowe mam do dziś dnia, choć minęło już kupę lat icon_confused.gif ( no, w chwili obecnej to co innego icon_biggrin.gif bo to nie ja tyle ważę tylko Dzidziuś icon_wink.gif ) ale przy niedoczynności naprawdę bardzo szybko się tyje i naprawdę bardzo ciężko się tego pozbyć.......Warto skontrolować tarczycę - bo nadwaga to nie jedyny problem gdy jest z nią coś nie tak - ja do końca życia będę "jechać" na tabletkach hormonalnych icon_confused.gif
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post pon, 07 sie 2006 - 21:22
Post #26

Mazia,ja wiem coś na ten temat icon_twisted.gif Przerabiałam mega niedoczynność i guza tarczycy - skutki wagowe mam do dziś dnia, choć minęło już kupę lat icon_confused.gif ( no, w chwili obecnej to co innego icon_biggrin.gif bo to nie ja tyle ważę tylko Dzidziuś icon_wink.gif ) ale przy niedoczynności naprawdę bardzo szybko się tyje i naprawdę bardzo ciężko się tego pozbyć.......Warto skontrolować tarczycę - bo nadwaga to nie jedyny problem gdy jest z nią coś nie tak - ja do końca życia będę "jechać" na tabletkach hormonalnych icon_confused.gif

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
truska
pon, 16 paź 2006 - 23:38
Przez ostanie pół roku zrzuciłam 3 kg, moj wskaznik to 20.32 -rok po porodzie. Zrzucę jeszcze dwa i będę happy icon_smile.gif
truska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,679
Dołączył: pią, 05 sie 05 - 10:17
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 3,468

GG:


post pon, 16 paź 2006 - 23:38
Post #27

Przez ostanie pół roku zrzuciłam 3 kg, moj wskaznik to 20.32 -rok po porodzie. Zrzucę jeszcze dwa i będę happy icon_smile.gif

--------------------
"Nie bój sie du?ych kroków - nie pokonasz przepa?ci dwoma ma?ymi" David Lloyd George

Swietokrzyskie na weekend

13.10.2005- Weroniczka

16.10.2007 Wiktorek

21.07.2013 Nikodem
kejtlin

Go??







post sob, 03 mar 2007 - 19:01
Post #28

Super wyszło mi znaczne niedożywienie icon_biggrin.gif
foczka_82
piÄ…, 23 mar 2007 - 21:28
Wy to macie dobrze ...
ja w ciazy przytylam 25 kg icon_sad.gif
17 spadlo od razu, pozniej znowu przytylam, a teraz probuje schudnac icon_smile.gif i jakos to pooowoli idzie, jestem 6 miesiecy po porodzie,
wskaznik pokazuje ciecale 27 icon_sad.gif jeszcze wiele do zrobienia icon_smile.gif
ah te slodycze.. czy mozna bez nich zyc??? icon_smile.gif
foczka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,831
Dołączył: wto, 20 mar 07 - 10:13
SkÄ…d: torun-berlin
Nr użytkownika: 12,141

GG:


post piÄ…, 23 mar 2007 - 21:28
Post #29

Wy to macie dobrze ...
ja w ciazy przytylam 25 kg icon_sad.gif
17 spadlo od razu, pozniej znowu przytylam, a teraz probuje schudnac icon_smile.gif i jakos to pooowoli idzie, jestem 6 miesiecy po porodzie,
wskaznik pokazuje ciecale 27 icon_sad.gif jeszcze wiele do zrobienia icon_smile.gif
ah te slodycze.. czy mozna bez nich zyc??? icon_smile.gif

--------------------
Hubis 08.09.2006

Fabianek 02.05.2008
ulla
piÄ…, 23 mar 2007 - 23:26
CYTAT(foczka_82)
ah te slodycze.. czy mozna bez nich zyc??? icon_smile.gif


Można, zaweźmij się strasznie i przez jakiś czas nie jedz nic słodzonego/bardzo słodkiego - nie tylko słodyczy, ale też owoców (niestety)...zmienia się smak i potrzeby. Do słodyczy nie ciągnie, i tak nie smakują.
Nie wiem, czy tak jest zawsze, ale u mnie to działa od paru już lat. Znaczy po radykalnej kuracji odwykowej (od słodyczy) smak na słodycze mi nie wrócił...jadam sporadycznie i są to niemal wyłacznie gorzka czekolada, lody i kawałek ciasta (w ilości jedna sztuka, znaczy jeden mały kawałek w święta, ew. kilka pierników).

Ale bywa też, że przez miesiąc-dwa nczego słodkiego nie jem.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post piÄ…, 23 mar 2007 - 23:26
Post #30

CYTAT(foczka_82)
ah te slodycze.. czy mozna bez nich zyc??? icon_smile.gif


Można, zaweźmij się strasznie i przez jakiś czas nie jedz nic słodzonego/bardzo słodkiego - nie tylko słodyczy, ale też owoców (niestety)...zmienia się smak i potrzeby. Do słodyczy nie ciągnie, i tak nie smakują.
Nie wiem, czy tak jest zawsze, ale u mnie to działa od paru już lat. Znaczy po radykalnej kuracji odwykowej (od słodyczy) smak na słodycze mi nie wrócił...jadam sporadycznie i są to niemal wyłacznie gorzka czekolada, lody i kawałek ciasta (w ilości jedna sztuka, znaczy jeden mały kawałek w święta, ew. kilka pierników).

Ale bywa też, że przez miesiąc-dwa nczego słodkiego nie jem.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
foczka_82
piÄ…, 23 mar 2007 - 23:51
karmie piersia i raczej powinnam jesc owocki, bo tam sa witaminki icon_smile.gif
zawzielam sie narazie na pol icon_smile.gif nie jem czekoladowych rzeczy icon_smile.gif a to najbardziej mi smakuje icon_razz.gif dam rade! twarda jestem !!! a jak czasami cos skubne to tez sie nic nie stanie.
foczka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,831
Dołączył: wto, 20 mar 07 - 10:13
SkÄ…d: torun-berlin
Nr użytkownika: 12,141

GG:


post piÄ…, 23 mar 2007 - 23:51
Post #31

karmie piersia i raczej powinnam jesc owocki, bo tam sa witaminki icon_smile.gif
zawzielam sie narazie na pol icon_smile.gif nie jem czekoladowych rzeczy icon_smile.gif a to najbardziej mi smakuje icon_razz.gif dam rade! twarda jestem !!! a jak czasami cos skubne to tez sie nic nie stanie.

--------------------
Hubis 08.09.2006

Fabianek 02.05.2008
ulla
sob, 24 mar 2007 - 00:11
W warzywach witamin jest więcej icon_smile.gif (znaczy więcej całościowo jest wszystkiego). Nawet karmiąc, ze słodyczy i owoców możesz zrezygnować bez żadnej szkody. Co nie znaczy, że koniecznie musisz, ale "odwyk" pomaga. Ale gdyby zamiast owoców były warzywa, to skorzystasz icon_smile.gif
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post sob, 24 mar 2007 - 00:11
Post #32

W warzywach witamin jest więcej icon_smile.gif (znaczy więcej całościowo jest wszystkiego). Nawet karmiąc, ze słodyczy i owoców możesz zrezygnować bez żadnej szkody. Co nie znaczy, że koniecznie musisz, ale "odwyk" pomaga. Ale gdyby zamiast owoców były warzywa, to skorzystasz icon_smile.gif

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
foczka_82
sob, 24 mar 2007 - 09:07
hmm, warzywa... no tak icon_smile.gif z uwagi na to ze jem zbyt malo warzyw jem owocki icon_smile.gif
foczka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,831
Dołączył: wto, 20 mar 07 - 10:13
SkÄ…d: torun-berlin
Nr użytkownika: 12,141

GG:


post sob, 24 mar 2007 - 09:07
Post #33

hmm, warzywa... no tak icon_smile.gif z uwagi na to ze jem zbyt malo warzyw jem owocki icon_smile.gif

--------------------
Hubis 08.09.2006

Fabianek 02.05.2008
kejtlin

Go??







post wto, 15 maj 2007 - 12:50
Post #34

Ja nie uważam że mam dobrze, próbuje jakoś przytyć a kości mi i tak wyłażą aż mnie za przeproszeniem tyłek boli jak siadam, przed lustrem widzę jakiegoś kościotrupa i wszystkiego mi się odechciewa. Z dwojga złego zawsze wolałabym mieć te kilka kilo więcej, i jakieś tam fałdki gdzie nie gdzie, niż żeby wisiały na mnie spodnie w rozmiarze 36. Co w tym fajnego??
tysia24
śro, 30 maj 2007 - 23:06
Kurcze 21,1 więc norma, a ja na siebie patrzeć nie mogę 21.gif . W ciąży 24kg przytułam i już prawie rok mija... robię wszystko żeby brzuch zgubić, a tyłek mi zmalał i,- i tak niewielkie piersi 29.gif aaaaaa i jak to zrobić,żeby ubywało tam gdzie ma,zwariować moża! 41.gif
tysia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 720
Dołączył: nie, 03 gru 06 - 23:03
SkÄ…d: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 8,856

GG:


post śro, 30 maj 2007 - 23:06
Post #35

Kurcze 21,1 więc norma, a ja na siebie patrzeć nie mogę 21.gif . W ciąży 24kg przytułam i już prawie rok mija... robię wszystko żeby brzuch zgubić, a tyłek mi zmalał i,- i tak niewielkie piersi 29.gif aaaaaa i jak to zrobić,żeby ubywało tam gdzie ma,zwariować moża! 41.gif

--------------------
TYSIA i CYPRIANEK

monilka
śro, 30 maj 2007 - 23:46
A mi wyszło 21 w trzy miesiące po porodzie to i tak dobrze.
Chociaz nie wiem co we mnie tyle waży bo nie jem prawie nic 21.gif
monilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: pią, 18 maj 07 - 00:18
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 14,364




post śro, 30 maj 2007 - 23:46
Post #36

A mi wyszło 21 w trzy miesiące po porodzie to i tak dobrze.
Chociaz nie wiem co we mnie tyle waży bo nie jem prawie nic 21.gif
anulasz
piÄ…, 07 wrz 2007 - 08:31
Wy to macie dobrze. Mi wyszło prawie 25!!! Zabieram się za siebie, idzie zima, a to sprzyja jeszcze odkładaniu się tu i tam. Dla mnie zgubne są słodycze, które uwielbiam. Tak bardzo bym chciała żeby mi coś nie smakowało. 32.gif W pracy siedzę 8h, w domu też za dużo się nie ruszam - muszę coś z tym zrobić, bo do wiosny się nie uniosę. Ostatnio czytałam, że duży wpływ na naszą wagę mają znajomi z którymi się spotykamy. Jeśli są otyli, to nam nie zależy na szczupłej sylwetce i porównujemy się do przyjaciół (rodziny). Jeśli przebywamy pomiędzy szczupłymi, to robimy wszystko aby nasza sylwetka też była szczupła. Chyba coś w tym jest. U mnie w rodzinie niestety są same "pączusie" - a największy gigant to moja szwagierka (ma jedno dziecko), 32lata, 155 cm wzrostu i 110 kg żywej wagi. icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif :!:

Ten post edytował anulasz śro, 17 paź 2007 - 14:30
anulasz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 128
Dołączył: pon, 02 lip 07 - 09:43
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 15,215




post piÄ…, 07 wrz 2007 - 08:31
Post #37

Wy to macie dobrze. Mi wyszło prawie 25!!! Zabieram się za siebie, idzie zima, a to sprzyja jeszcze odkładaniu się tu i tam. Dla mnie zgubne są słodycze, które uwielbiam. Tak bardzo bym chciała żeby mi coś nie smakowało. 32.gif W pracy siedzę 8h, w domu też za dużo się nie ruszam - muszę coś z tym zrobić, bo do wiosny się nie uniosę. Ostatnio czytałam, że duży wpływ na naszą wagę mają znajomi z którymi się spotykamy. Jeśli są otyli, to nam nie zależy na szczupłej sylwetce i porównujemy się do przyjaciół (rodziny). Jeśli przebywamy pomiędzy szczupłymi, to robimy wszystko aby nasza sylwetka też była szczupła. Chyba coś w tym jest. U mnie w rodzinie niestety są same "pączusie" - a największy gigant to moja szwagierka (ma jedno dziecko), 32lata, 155 cm wzrostu i 110 kg żywej wagi. icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif :!:
Bez_Nazwy :(
nie, 11 lis 2007 - 20:44
No hej!!! W moim przypadku to się nie sprawdza. Jestem za wysoka (185) i gdybym musiała sprostać temu wyliczeniu, musiała bym ważyć coś ok 100kg... więc posiadając tkankę tłuszczową mam znaaaaaczne niedożywienie . Oczywiście wg tych obliczeń. Dla mnie bzdura.
Bez_Nazwy :(


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,176
Dołączył: pon, 12 mar 07 - 22:04
Nr użytkownika: 11,901




post nie, 11 lis 2007 - 20:44
Post #38

No hej!!! W moim przypadku to się nie sprawdza. Jestem za wysoka (185) i gdybym musiała sprostać temu wyliczeniu, musiała bym ważyć coś ok 100kg... więc posiadając tkankę tłuszczową mam znaaaaaczne niedożywienie . Oczywiście wg tych obliczeń. Dla mnie bzdura.
#Margola
piÄ…, 30 lis 2007 - 12:45
a ja mam 25.28 czyli nadwaga a zawsze szczupła byłam... nawet po pierwszym dziecku..
#Margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 20 kwi 07 - 11:30
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,129

GG:


post piÄ…, 30 lis 2007 - 12:45
Post #39

a ja mam 25.28 czyli nadwaga a zawsze szczupła byłam... nawet po pierwszym dziecku..

--------------------
Natalia (21.01.1998)
Julia   (06.09.2007)

maria.k
pon, 10 gru 2007 - 11:41
zle nie jest ale chyba czasem moglabym przystopowac
maria.k


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: pon, 10 gru 07 - 11:00
Nr użytkownika: 17,172




post pon, 10 gru 2007 - 11:41
Post #40

zle nie jest ale chyba czasem moglabym przystopowac
> Oblicz swój index masy ciaÅ‚a i zapotrzebowanie kaloryczne
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:05
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama