Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

potrzebna pomoc dla pewnej rodziny...

, pomoc wstrzymana
> , pomoc wstrzymana
A_KA
śro, 23 paź 2013 - 09:58
Poznałam pewną rodzinę, z dwójką dzieci - dwie dziewczynki, 3,5 roku i 5 lat. Bieda u nich aż piszczy. Matka straciła pracę dwa miesiące temu. Mieszkanie zadłużone bardzo. Ojciec pracuje czasami, często w szpitalu ląduje. Utrzymują się z zasiłku w tej chwili.

Chciałabym im jakoś pomóc. Może chciałybyście jakoś się dołożyć?

Co jest potrzebne? Ciuchy dla dziewczynek - rozm. 110 i 116. Dziewczynki są szczuplutkie. Poza tym również jedzenie, środki czystości, środki higieny...

Nawet pralka im się zepsuła aktualnie. Może ktoś ma na zbyciu akurat?

MieszkajÄ… w Warszawie.

Ten post edytował A_KA pon, 28 paź 2013 - 23:02
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 23 paź 2013 - 09:58
Post #1

Poznałam pewną rodzinę, z dwójką dzieci - dwie dziewczynki, 3,5 roku i 5 lat. Bieda u nich aż piszczy. Matka straciła pracę dwa miesiące temu. Mieszkanie zadłużone bardzo. Ojciec pracuje czasami, często w szpitalu ląduje. Utrzymują się z zasiłku w tej chwili.

Chciałabym im jakoś pomóc. Może chciałybyście jakoś się dołożyć?

Co jest potrzebne? Ciuchy dla dziewczynek - rozm. 110 i 116. Dziewczynki są szczuplutkie. Poza tym również jedzenie, środki czystości, środki higieny...

Nawet pralka im się zepsuła aktualnie. Może ktoś ma na zbyciu akurat?

MieszkajÄ… w Warszawie.

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Joanna 81
śro, 23 paź 2013 - 10:30
CYTAT(A_KA @ Wed, 23 Oct 2013 - 08:58) *
Poznałam pewną rodzinę, z dwójką dzieci - dwie dziewczynki, 3,5 roku i 5 lat. Bieda u nich aż piszczy. Matka straciła pracę dwa miesiące temu. Mieszkanie zadłużone bardzo. Ojciec pracuje czasami, często w szpitalu ląduje. Utrzymują się z zasiłku w tej chwili.

Chciałabym im jakoś pomóc. Może chciałybyście jakoś się dołożyć?

Co jest potrzebne? Ciuchy dla dziewczynek - rozm. 110 i 116. Dziewczynki są szczuplutkie. Poza tym również jedzenie, środki czystości, środki higieny...

Nawet pralka im się zepsuła aktualnie. Może ktoś ma na zbyciu akurat?

MieszkajÄ… w Warszawie.


A_KA mam troszkę ubrań na 110 - 116 dla dziewczynki, oddam za koszt przesyłki.
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
SkÄ…d: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post śro, 23 paź 2013 - 10:30
Post #2

CYTAT(A_KA @ Wed, 23 Oct 2013 - 08:58) *
Poznałam pewną rodzinę, z dwójką dzieci - dwie dziewczynki, 3,5 roku i 5 lat. Bieda u nich aż piszczy. Matka straciła pracę dwa miesiące temu. Mieszkanie zadłużone bardzo. Ojciec pracuje czasami, często w szpitalu ląduje. Utrzymują się z zasiłku w tej chwili.

Chciałabym im jakoś pomóc. Może chciałybyście jakoś się dołożyć?

Co jest potrzebne? Ciuchy dla dziewczynek - rozm. 110 i 116. Dziewczynki są szczuplutkie. Poza tym również jedzenie, środki czystości, środki higieny...

Nawet pralka im się zepsuła aktualnie. Może ktoś ma na zbyciu akurat?

MieszkajÄ… w Warszawie.


A_KA mam troszkę ubrań na 110 - 116 dla dziewczynki, oddam za koszt przesyłki.

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
aniakuleczka
śro, 23 paź 2013 - 10:38
sprawdzÄ™ co z tÄ… pralkÄ….
a powiedz, co z tÄ… mamÄ…? jakiej pracy poszukuje?
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post śro, 23 paź 2013 - 10:38
Post #3

sprawdzÄ™ co z tÄ… pralkÄ….
a powiedz, co z tÄ… mamÄ…? jakiej pracy poszukuje?

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Anitczak
śro, 23 paź 2013 - 10:40
A-Ka chetnie pomoge, czy wchodzi w gre pomoc finansowa żeby nie przesyłac np srodkow czystosci? Matomiast jesli chodzi o ubranka to chetnie kupie sama bo uwielbiam kupowac ubranka dla dzieci tylko jakbys mogla napisac co jest najbardziej potrzebne? Moze byc na priv.
Anitczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 301
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 21:00
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 14,195

GG:


post śro, 23 paź 2013 - 10:40
Post #4

A-Ka chetnie pomoge, czy wchodzi w gre pomoc finansowa żeby nie przesyłac np srodkow czystosci? Matomiast jesli chodzi o ubranka to chetnie kupie sama bo uwielbiam kupowac ubranka dla dzieci tylko jakbys mogla napisac co jest najbardziej potrzebne? Moze byc na priv.
A_KA
śro, 23 paź 2013 - 10:47
Dziewczyny, podopytuję o szczegóły i się odezwę. DZIĘKI wielkie za odzew!!

Ola (mama dziewczynek) jest już naprawdę na skraju wytrzymałości. Myślę, że taka pomoc bardzo się jej przyda - nie tylko finansowo, ale przede wszystkim psychicznie.

Anitczak, myślę, że pomoc finansowa to dobry pomysł. Takie środki czystości swoje ważą i za paczkę się zapłaci sporo. A środki można kupić przecież na miejscu.

Ten post edytował A_KA śro, 23 paź 2013 - 10:49
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 23 paź 2013 - 10:47
Post #5

Dziewczyny, podopytuję o szczegóły i się odezwę. DZIĘKI wielkie za odzew!!

Ola (mama dziewczynek) jest już naprawdę na skraju wytrzymałości. Myślę, że taka pomoc bardzo się jej przyda - nie tylko finansowo, ale przede wszystkim psychicznie.

Anitczak, myślę, że pomoc finansowa to dobry pomysł. Takie środki czystości swoje ważą i za paczkę się zapłaci sporo. A środki można kupić przecież na miejscu.

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Artola
śro, 23 paź 2013 - 11:45
Chętnie się dołączę, czekam na szczegóły.
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post śro, 23 paź 2013 - 11:45
Post #6

Chętnie się dołączę, czekam na szczegóły.

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
justyna-8
śro, 23 paź 2013 - 11:59
Mam trochę ubranek w rozmiarze 116-122. Chętnie wyślę.
justyna-8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 467
Dołączył: śro, 27 cze 07 - 11:59
Skąd: południowy-wschód
Nr użytkownika: 15,141

GG:


post śro, 23 paź 2013 - 11:59
Post #7

Mam trochę ubranek w rozmiarze 116-122. Chętnie wyślę.

--------------------
Justyna, Anto? i Kalinka

Honey*
śro, 23 paź 2013 - 12:16
ja tez mam jakies pozostalosci po Zuzi
podaj adres na pw to wysle im cos
czy do Ciebie wysylac ?
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post śro, 23 paź 2013 - 12:16
Post #8

ja tez mam jakies pozostalosci po Zuzi
podaj adres na pw to wysle im cos
czy do Ciebie wysylac ?

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
A_KA
śro, 23 paź 2013 - 12:29
CYTAT(Honey* @ Wed, 23 Oct 2013 - 12:16) *
czy do Ciebie wysylac ?


Wiecie co, sprawa na tą chwilę wygląda tak, że... mąż Oli nie wie o całej akcji. On nie byłby szczęśliwy, nie lubi prosić. Może się dowie, nie wiem, pozostawiam to już do decyzji Oli.
Gdybyście mogły to ślijcie do mnie, a ja jej to jakoś dyskretnie przekażę. Mieszkamy niedaleko.

Tylko jakby ktoś miał mój stary adres to jest on nieaktualny. Od wakacji mieszkamy w nowym miejscu (ale w tej samej dzielnicy). Napiszę do Was na PW.

Jeszcze raz DZIEKI dziewczyny!! icon_smile.gif

Ten post edytował A_KA śro, 23 paź 2013 - 12:31
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 23 paź 2013 - 12:29
Post #9

CYTAT(Honey* @ Wed, 23 Oct 2013 - 12:16) *
czy do Ciebie wysylac ?


Wiecie co, sprawa na tą chwilę wygląda tak, że... mąż Oli nie wie o całej akcji. On nie byłby szczęśliwy, nie lubi prosić. Może się dowie, nie wiem, pozostawiam to już do decyzji Oli.
Gdybyście mogły to ślijcie do mnie, a ja jej to jakoś dyskretnie przekażę. Mieszkamy niedaleko.

Tylko jakby ktoś miał mój stary adres to jest on nieaktualny. Od wakacji mieszkamy w nowym miejscu (ale w tej samej dzielnicy). Napiszę do Was na PW.

Jeszcze raz DZIEKI dziewczyny!! icon_smile.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
jaAga*
śro, 23 paź 2013 - 13:09
Ja mogę ubranka wysłać - mam np. 3 kurtki zimowe w rozm. 116-122 icon_wink.gif. Poprosze o adres na pw.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 23 paź 2013 - 13:09
Post #10

Ja mogę ubranka wysłać - mam np. 3 kurtki zimowe w rozm. 116-122 icon_wink.gif. Poprosze o adres na pw.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Artola
śro, 23 paź 2013 - 13:17
CYTAT(A_KA @ Wed, 23 Oct 2013 - 13:29) *
Wiecie co, sprawa na tą chwilę wygląda tak, że... mąż Oli nie wie o całej akcji. (...)
Gdybyście mogły to ślijcie do mnie, a ja jej to jakoś dyskretnie przekażę. Mieszkamy niedaleko.

Hmmm...Nie jestem przekonana, jak macie zamiar to zrobić dyskretnie...Czy mąż nie zauważy nagłego pęcznienia ilości ubranek dziecięcych? Nie zastanowi go to? Bo patrząc na odzew forumowy to nie kwestia jednej bluzeczki czy rajstopek, co rzeczywiście dałoby się jakoś przemycić...
Tym bardziej zaintrygowała mnie sprawa dyskretnie przekazanej potencjalnej pralki icon_cool.gif
Poproszę o adres na pv i ewentualnie rozmiar noszony przez mamę, może dla niej coś znajdę.
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post śro, 23 paź 2013 - 13:17
Post #11

CYTAT(A_KA @ Wed, 23 Oct 2013 - 13:29) *
Wiecie co, sprawa na tą chwilę wygląda tak, że... mąż Oli nie wie o całej akcji. (...)
Gdybyście mogły to ślijcie do mnie, a ja jej to jakoś dyskretnie przekażę. Mieszkamy niedaleko.

Hmmm...Nie jestem przekonana, jak macie zamiar to zrobić dyskretnie...Czy mąż nie zauważy nagłego pęcznienia ilości ubranek dziecięcych? Nie zastanowi go to? Bo patrząc na odzew forumowy to nie kwestia jednej bluzeczki czy rajstopek, co rzeczywiście dałoby się jakoś przemycić...
Tym bardziej zaintrygowała mnie sprawa dyskretnie przekazanej potencjalnej pralki icon_cool.gif
Poproszę o adres na pv i ewentualnie rozmiar noszony przez mamę, może dla niej coś znajdę.

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
A_KA
śro, 23 paź 2013 - 13:29
CYTAT(Artola @ Wed, 23 Oct 2013 - 13:17) *
Hmmm...Nie jestem przekonana, jak macie zamiar to zrobić dyskretnie...Czy mąż nie zauważy nagłego pęcznienia ilości ubranek dziecięcych? Nie zastanowi go to? Bo patrząc na odzew forumowy to nie kwestia jednej bluzeczki czy rajstopek, co rzeczywiście dałoby się jakoś przemycić...
Tym bardziej zaintrygowała mnie sprawa dyskretnie przekazanej potencjalnej pralki icon_cool.gif
Poproszę o adres na pv i ewentualnie rozmiar noszony przez mamę, może dla niej coś znajdę.



Pralki się dyskretnie już nie da, z pewnością icon_wink.gif.

Mąż pewnie zauważy pęczniejącą ilość ubranek (ja myślę, że nie ma co przesadzać z tą ilością), ale jak mówię pozostawiam to już do decyzji Oli icon_wink.gif. Ona pewnie sama się nie spodziewa, że jakaś większa pomoc do niej trafi icon_wink.gif.
Póki co powiedziałam jej tylko, że mam źródła. Nie zdradzałam jakie icon_wink.gif. I że sama pomogę ile będę mogła.

Udało mi się skontaktować z Olą. Na razie mamy kontakt mailowy tylko (z komputera korzysta grzecznościowo), w weekend prawdodobnie uda nam się spotkać. Ola dla siebie nic nie chce. Prosi tylko o rzeczy dla dziewczynek: kurtki, sweterki, bluzeczki, spodnie - jesienno/zimowe. Ale najbardziej zależy jej na żywności i środkach czystości.

Adres jutro będę słała. Muszę pomyśleć jaki podawać, czy do mnie czy do pracy mojego męża.

Ten post edytował A_KA śro, 23 paź 2013 - 13:40
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 23 paź 2013 - 13:29
Post #12

CYTAT(Artola @ Wed, 23 Oct 2013 - 13:17) *
Hmmm...Nie jestem przekonana, jak macie zamiar to zrobić dyskretnie...Czy mąż nie zauważy nagłego pęcznienia ilości ubranek dziecięcych? Nie zastanowi go to? Bo patrząc na odzew forumowy to nie kwestia jednej bluzeczki czy rajstopek, co rzeczywiście dałoby się jakoś przemycić...
Tym bardziej zaintrygowała mnie sprawa dyskretnie przekazanej potencjalnej pralki icon_cool.gif
Poproszę o adres na pv i ewentualnie rozmiar noszony przez mamę, może dla niej coś znajdę.



Pralki się dyskretnie już nie da, z pewnością icon_wink.gif.

Mąż pewnie zauważy pęczniejącą ilość ubranek (ja myślę, że nie ma co przesadzać z tą ilością), ale jak mówię pozostawiam to już do decyzji Oli icon_wink.gif. Ona pewnie sama się nie spodziewa, że jakaś większa pomoc do niej trafi icon_wink.gif.
Póki co powiedziałam jej tylko, że mam źródła. Nie zdradzałam jakie icon_wink.gif. I że sama pomogę ile będę mogła.

Udało mi się skontaktować z Olą. Na razie mamy kontakt mailowy tylko (z komputera korzysta grzecznościowo), w weekend prawdodobnie uda nam się spotkać. Ola dla siebie nic nie chce. Prosi tylko o rzeczy dla dziewczynek: kurtki, sweterki, bluzeczki, spodnie - jesienno/zimowe. Ale najbardziej zależy jej na żywności i środkach czystości.

Adres jutro będę słała. Muszę pomyśleć jaki podawać, czy do mnie czy do pracy mojego męża.

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
jaAga*
śro, 23 paź 2013 - 13:30
OT. mój mąż by nie zauważył icon_wink.gif.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 23 paź 2013 - 13:30
Post #13

OT. mój mąż by nie zauważył icon_wink.gif.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
A_KA
śro, 23 paź 2013 - 13:38
CYTAT(jaAga* @ Wed, 23 Oct 2013 - 13:30) *
OT. mój mąż by nie zauważył icon_wink.gif.


Mój też icon_wink.gif. Tzn. ciuchów, bo pralkę to pewnie tak 06.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 23 paź 2013 - 13:38
Post #14

CYTAT(jaAga* @ Wed, 23 Oct 2013 - 13:30) *
OT. mój mąż by nie zauważył icon_wink.gif.


Mój też icon_wink.gif. Tzn. ciuchów, bo pralkę to pewnie tak 06.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
A_KA
śro, 23 paź 2013 - 13:39
... zdublowało mi się icon_wink.gif

Ten post edytował A_KA śro, 23 paź 2013 - 13:40
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 23 paź 2013 - 13:39
Post #15

... zdublowało mi się icon_wink.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Artola
śro, 23 paź 2013 - 14:00
04.gif

To ja deklaruję coś z kosmetyków i jedzenia, bo ciuchowo nie bardzo, bom matka chłopów 06.gif
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post śro, 23 paź 2013 - 14:00
Post #16

04.gif

To ja deklaruję coś z kosmetyków i jedzenia, bo ciuchowo nie bardzo, bom matka chłopów 06.gif

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
jaAga*
śro, 23 paź 2013 - 14:51
CYTAT(A_KA @ Wed, 23 Oct 2013 - 13:38) *
Mój też icon_wink.gif. Tzn. ciuchów, bo pralkę to pewnie tak 06.gif

Ciuchy miałam na myśli.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 23 paź 2013 - 14:51
Post #17

CYTAT(A_KA @ Wed, 23 Oct 2013 - 13:38) *
Mój też icon_wink.gif. Tzn. ciuchów, bo pralkę to pewnie tak 06.gif

Ciuchy miałam na myśli.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Ammm
śro, 23 paź 2013 - 14:54
Ja mogę przygotować jakąś paczkę z jedzeniem, takim które się nie psuje (makarony, ryż, kisiel, galaretka, cukier, mąka) i Ci jakoś podrzucić. Gdzie mieszkasz?

Poza tym mam jakieś puzzle, które mogę oddać dla młodszej.

A mama z ubrań naprawdę nic nie potrzebuje? Nie wiem, czy się zgrałybyśmy rozmiarowo, ale być może udałoby mi się coś znaleźć.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post śro, 23 paź 2013 - 14:54
Post #18

Ja mogę przygotować jakąś paczkę z jedzeniem, takim które się nie psuje (makarony, ryż, kisiel, galaretka, cukier, mąka) i Ci jakoś podrzucić. Gdzie mieszkasz?

Poza tym mam jakieś puzzle, które mogę oddać dla młodszej.

A mama z ubrań naprawdę nic nie potrzebuje? Nie wiem, czy się zgrałybyśmy rozmiarowo, ale być może udałoby mi się coś znaleźć.

--------------------

domi
śro, 23 paź 2013 - 15:51
CYTAT(A_KA @ Wed, 23 Oct 2013 - 15:38) *
Mój też icon_wink.gif. Tzn. ciuchów, bo pralkę to pewnie tak 06.gif

Mój tez nie, mało spostrzegawczy jest. Wczoraj dopiero zauważył kwiata na komodzie... a stoi tam od m-ca. Pralki tez ine zauwazyłby od razu.... jestem pewna!

A na marginesie, to ten tata nie musi prosić, ale nie powinien odmawiać gdy chcą pomóc. Jak ktoś wniesie nową pralkę, to co.... wywali gościa z tą pralką? Ubrań dziewczynek może nie zauważyć, jeśli nie interesuje się tym co nosza na sobie. Chyba, że sie same pochwalą z radości.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post śro, 23 paź 2013 - 15:51
Post #19

CYTAT(A_KA @ Wed, 23 Oct 2013 - 15:38) *
Mój też icon_wink.gif. Tzn. ciuchów, bo pralkę to pewnie tak 06.gif

Mój tez nie, mało spostrzegawczy jest. Wczoraj dopiero zauważył kwiata na komodzie... a stoi tam od m-ca. Pralki tez ine zauwazyłby od razu.... jestem pewna!

A na marginesie, to ten tata nie musi prosić, ale nie powinien odmawiać gdy chcą pomóc. Jak ktoś wniesie nową pralkę, to co.... wywali gościa z tą pralką? Ubrań dziewczynek może nie zauważyć, jeśli nie interesuje się tym co nosza na sobie. Chyba, że sie same pochwalą z radości.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
iza1982
śro, 23 paź 2013 - 16:21
a ja wolałabym przelać pieniążki, czy mogę prosić a jakiś nr konta?
iza1982


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,587
Dołączył: pią, 17 lip 09 - 17:49
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 28,287




post śro, 23 paź 2013 - 16:21
Post #20

a ja wolałabym przelać pieniążki, czy mogę prosić a jakiś nr konta?

--------------------
> potrzebna pomoc dla pewnej rodziny..., pomoc wstrzymana
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama