Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wyjazd z maluchem z niemiec za granice

> 
flo
piÄ…, 09 mar 2007 - 13:43
witaam icon_smile.gif

w lato planuje wyjechac z moja corcia do pl i moze jeszcze gdzies na urlopik i zastanawiam sie czy trzeba wyrabiac malej paszport albo dac wpisac ja w moj paszport? gdzie to zrobic? nno i ile to moze trwac? (mam pl paszport)

bede wdzieczna jesli ktos z was zna odpowiedz.
flo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,215
Dołączył: pon, 07 sie 06 - 12:49
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 6,882

GG:


post piÄ…, 09 mar 2007 - 13:43
Post #1

witaam icon_smile.gif

w lato planuje wyjechac z moja corcia do pl i moze jeszcze gdzies na urlopik i zastanawiam sie czy trzeba wyrabiac malej paszport albo dac wpisac ja w moj paszport? gdzie to zrobic? nno i ile to moze trwac? (mam pl paszport)

bede wdzieczna jesli ktos z was zna odpowiedz.

--------------------
Zapraszam do wspólnego gotowania:
FLOWEREK.COM

Odwiedz mnie na FACEBOOKU

Louisa 14.12.2006

Gabriela 04.03.2009

"I´m fat, and I´m lazy, and I´m proud of it ! " Garfield
blaire
piÄ…, 09 mar 2007 - 14:33
Myślę, że działa to tak jak przy wyjeździe z Polski do Niemiec, czyli potrzebny paszport, dziecko wpisane do paszportu lub tymczasowy dowód. Dziecko ma polskie obywatelstwo? Teraz chyba się czeka ok 3 tygodni.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post piÄ…, 09 mar 2007 - 14:33
Post #2

Myślę, że działa to tak jak przy wyjeździe z Polski do Niemiec, czyli potrzebny paszport, dziecko wpisane do paszportu lub tymczasowy dowód. Dziecko ma polskie obywatelstwo? Teraz chyba się czeka ok 3 tygodni.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
blaire
piÄ…, 09 mar 2007 - 14:37
Mogę też przy okazji pytanie zadać?
Czy ja mogę na dowód do Niemiec jechać? Bo wątpliwości we mnie mnóstwo, a wyjazd w czerwcu, więc chciałabym zlożyć w ostateczności wniosek zanim czas na wyrobienie się wydłuży.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post piÄ…, 09 mar 2007 - 14:37
Post #3

Mogę też przy okazji pytanie zadać?
Czy ja mogę na dowód do Niemiec jechać? Bo wątpliwości we mnie mnóstwo, a wyjazd w czerwcu, więc chciałabym zlożyć w ostateczności wniosek zanim czas na wyrobienie się wydłuży.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
flo
piÄ…, 09 mar 2007 - 15:00
blair dzieki za odpowiedz icon_smile.gif mozesz do Niemiec na dowod jechac icon_smile.gif

to sie w czerwcu wymienimy ja do 3miasta a ty do Niemiec icon_biggrin.gif
flo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,215
Dołączył: pon, 07 sie 06 - 12:49
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 6,882

GG:


post piÄ…, 09 mar 2007 - 15:00
Post #4

blair dzieki za odpowiedz icon_smile.gif mozesz do Niemiec na dowod jechac icon_smile.gif

to sie w czerwcu wymienimy ja do 3miasta a ty do Niemiec icon_biggrin.gif

--------------------
Zapraszam do wspólnego gotowania:
FLOWEREK.COM

Odwiedz mnie na FACEBOOKU

Louisa 14.12.2006

Gabriela 04.03.2009

"I´m fat, and I´m lazy, and I´m proud of it ! " Garfield
blaire
piÄ…, 09 mar 2007 - 15:21
O widzisz, ja lecę z chłopakami. Im paszporty wyrobiłam już w ub roku. Nie wiem tylko co z paszportem Kornelka, czy się nie przyczepią do zdjęcia... Jak miał robione miał całe 4 miesiące icon_wink.gif
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post piÄ…, 09 mar 2007 - 15:21
Post #5

O widzisz, ja lecę z chłopakami. Im paszporty wyrobiłam już w ub roku. Nie wiem tylko co z paszportem Kornelka, czy się nie przyczepią do zdjęcia... Jak miał robione miał całe 4 miesiące icon_wink.gif

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
flo
piÄ…, 09 mar 2007 - 16:19
no teraz to sobie mozna polatac icon_biggrin.gif chyba bede musiala lou wyrobic paszport. lou ma niemieckie obywatelstwo.
flo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,215
Dołączył: pon, 07 sie 06 - 12:49
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 6,882

GG:


post piÄ…, 09 mar 2007 - 16:19
Post #6

no teraz to sobie mozna polatac icon_biggrin.gif chyba bede musiala lou wyrobic paszport. lou ma niemieckie obywatelstwo.

--------------------
Zapraszam do wspólnego gotowania:
FLOWEREK.COM

Odwiedz mnie na FACEBOOKU

Louisa 14.12.2006

Gabriela 04.03.2009

"I´m fat, and I´m lazy, and I´m proud of it ! " Garfield
Agnes-3
piÄ…, 09 mar 2007 - 16:51
Jezeli Twoja mala ma obywatelstwo niemieckie to musisz wyrobic jej paszport w Niemczech.Nawet gdybys bardzo chciala wladze Niemiec ani zadnego innego kraju nie maja prawa robic wpisow w twoim polskim paszporcie.Z tego co mi sie ostatnio obilo o uszy to juz podobno i w PL tego nie robia.W Danii gdzie mieszkam na paszport czeka sie tylko 3 dni-jezeli powiemy ze nam sie bardzo spieszy a tak normalnie do 10 dni.
Pozdrawiam i milej podrozy:)
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post piÄ…, 09 mar 2007 - 16:51
Post #7

Jezeli Twoja mala ma obywatelstwo niemieckie to musisz wyrobic jej paszport w Niemczech.Nawet gdybys bardzo chciala wladze Niemiec ani zadnego innego kraju nie maja prawa robic wpisow w twoim polskim paszporcie.Z tego co mi sie ostatnio obilo o uszy to juz podobno i w PL tego nie robia.W Danii gdzie mieszkam na paszport czeka sie tylko 3 dni-jezeli powiemy ze nam sie bardzo spieszy a tak normalnie do 10 dni.
Pozdrawiam i milej podrozy:)
Mama Anka
pon, 19 mar 2007 - 14:13
Do polskiego paszportu w zadnej ambasadzie badz w konsulacie Ci malej nie dopisza, a to z tego wzgledu, ze taki wpis tu nie jest jednoznaczny z rejestracja dziecka w Polsce i robi sie balagan, wiec odstapili od tego. Dziecko musi miec obywatelstwo polskie, co oczywiscie ma teoretycznie po rodzicu, ale praktycznie wiaze sie to z rejestracja w urzedzie miejskim w Polsce. potrzebne swiadectwo urodzenia.
Jezeli chodzi o paszport dla malej niemiecki to potrzebujesz biometryczne zdjecie i to musisz zaznaczyc u fotografa, bodajze 13,- euro i ojca badz podpis ojca i Jego dokument z takim samym podpisem, mi nie uznali, ale wyrobili z zaznaczeniem, ze ojciec dziecka mial paszport odebrac.
W Hamburgu wyrabiaja natychmiast. icon_wink.gif
Mama Anka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,356
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 08:44
SkÄ…d: z miasta
Nr użytkownika: 1,252

GG:


post pon, 19 mar 2007 - 14:13
Post #8

Do polskiego paszportu w zadnej ambasadzie badz w konsulacie Ci malej nie dopisza, a to z tego wzgledu, ze taki wpis tu nie jest jednoznaczny z rejestracja dziecka w Polsce i robi sie balagan, wiec odstapili od tego. Dziecko musi miec obywatelstwo polskie, co oczywiscie ma teoretycznie po rodzicu, ale praktycznie wiaze sie to z rejestracja w urzedzie miejskim w Polsce. potrzebne swiadectwo urodzenia.
Jezeli chodzi o paszport dla malej niemiecki to potrzebujesz biometryczne zdjecie i to musisz zaznaczyc u fotografa, bodajze 13,- euro i ojca badz podpis ojca i Jego dokument z takim samym podpisem, mi nie uznali, ale wyrobili z zaznaczeniem, ze ojciec dziecka mial paszport odebrac.
W Hamburgu wyrabiaja natychmiast. icon_wink.gif

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
flo
pon, 19 mar 2007 - 23:03
dzieki dziewczyny za odpowiedzi. zrobie fotke malej i wysle tatusia niech zalatwia reszte icon_smile.gif
flo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,215
Dołączył: pon, 07 sie 06 - 12:49
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 6,882

GG:


post pon, 19 mar 2007 - 23:03
Post #9

dzieki dziewczyny za odpowiedzi. zrobie fotke malej i wysle tatusia niech zalatwia reszte icon_smile.gif

--------------------
Zapraszam do wspólnego gotowania:
FLOWEREK.COM

Odwiedz mnie na FACEBOOKU

Louisa 14.12.2006

Gabriela 04.03.2009

"I´m fat, and I´m lazy, and I´m proud of it ! " Garfield
Mama Anka
wto, 20 mar 2007 - 13:25
Flo Ty tez musisz tam byc, chyba, ze wczesniej podpiszesz formularz i dasz swoj dowod/paszport. Moga byc podejrzliwi, mi nie wydali paszportu syna, musial ojciec osobiscie odebrac jak juz pisalam.
Mama Anka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,356
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 08:44
SkÄ…d: z miasta
Nr użytkownika: 1,252

GG:


post wto, 20 mar 2007 - 13:25
Post #10

Flo Ty tez musisz tam byc, chyba, ze wczesniej podpiszesz formularz i dasz swoj dowod/paszport. Moga byc podejrzliwi, mi nie wydali paszportu syna, musial ojciec osobiscie odebrac jak juz pisalam.

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
flo
wto, 20 mar 2007 - 15:09
Mama Anka eeehh no tak, bo tu nie ma nic na "piekne oczy" icon_smile.gif wszytsko musi sie zgadzac icon_wink.gif dzieki icon_smile.gif
flo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,215
Dołączył: pon, 07 sie 06 - 12:49
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 6,882

GG:


post wto, 20 mar 2007 - 15:09
Post #11

Mama Anka eeehh no tak, bo tu nie ma nic na "piekne oczy" icon_smile.gif wszytsko musi sie zgadzac icon_wink.gif dzieki icon_smile.gif

--------------------
Zapraszam do wspólnego gotowania:
FLOWEREK.COM

Odwiedz mnie na FACEBOOKU

Louisa 14.12.2006

Gabriela 04.03.2009

"I´m fat, and I´m lazy, and I´m proud of it ! " Garfield
foczka_82
wto, 20 mar 2007 - 22:31
akurat w tym temacie jestem na bierzaco icon_smile.gif wyrobilismy synkowi paszport jak mial niecaly miesiac icon_smile.gif pierwsze wyrobie jest bezplatne ,drugie kosztuje ok 13 euro, potrzebne jest tylko zdjecie dziecka, w berlinie wyrobili nam na miejscu, tam gdzie zalatwia sie zameldowanie trwalo to moze z 10 minut, musza byc przy tym rodzice i trzeba zabrac swoje dokumenty, pass albo dowod.
foczka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,831
Dołączył: wto, 20 mar 07 - 10:13
SkÄ…d: torun-berlin
Nr użytkownika: 12,141

GG:


post wto, 20 mar 2007 - 22:31
Post #12

akurat w tym temacie jestem na bierzaco icon_smile.gif wyrobilismy synkowi paszport jak mial niecaly miesiac icon_smile.gif pierwsze wyrobie jest bezplatne ,drugie kosztuje ok 13 euro, potrzebne jest tylko zdjecie dziecka, w berlinie wyrobili nam na miejscu, tam gdzie zalatwia sie zameldowanie trwalo to moze z 10 minut, musza byc przy tym rodzice i trzeba zabrac swoje dokumenty, pass albo dowod.
flo
sob, 14 kwi 2007 - 17:36
foczka juz paszport mam. tu (schleswig-holstein) pierwsze wyrobienie kosztuje 13 euro. malz wyrabial i wystarczylo mu upowaznienie ode mnie. dzieki za podpowiedzi icon_smile.gif
flo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,215
Dołączył: pon, 07 sie 06 - 12:49
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 6,882

GG:


post sob, 14 kwi 2007 - 17:36
Post #13

foczka juz paszport mam. tu (schleswig-holstein) pierwsze wyrobienie kosztuje 13 euro. malz wyrabial i wystarczylo mu upowaznienie ode mnie. dzieki za podpowiedzi icon_smile.gif

--------------------
Zapraszam do wspólnego gotowania:
FLOWEREK.COM

Odwiedz mnie na FACEBOOKU

Louisa 14.12.2006

Gabriela 04.03.2009

"I´m fat, and I´m lazy, and I´m proud of it ! " Garfield
> wyjazd z maluchem z niemiec za granice
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 18:56
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama