Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

jaki materac dla dziecka?!!!

> 
Elak
wto, 14 gru 2004 - 12:14
W sobotę kupiłam łóżko piętrowe dla moich szkrabów, ale nie kupiłam materacy, bo nie byłam przekonana co do ich jakości.
Jak myślicie jaki materac powinno mieć dziecko, twardy, średni, miękki?
na sprężynach czy nie, z kokosem, z lateksem czy jeszcze z czymś innym. Jest duży wybór ceny też duże!
Jak ktoś ma już doświadczenia w wyborze materaca to proszę o radę!
Proszę też o namiary na producentów czy sklepy (choć tam marża wysoka)
Dzięki
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post wto, 14 gru 2004 - 12:14
Post #1

W sobotę kupiłam łóżko piętrowe dla moich szkrabów, ale nie kupiłam materacy, bo nie byłam przekonana co do ich jakości.
Jak myślicie jaki materac powinno mieć dziecko, twardy, średni, miękki?
na sprężynach czy nie, z kokosem, z lateksem czy jeszcze z czymś innym. Jest duży wybór ceny też duże!
Jak ktoś ma już doświadczenia w wyborze materaca to proszę o radę!
Proszę też o namiary na producentów czy sklepy (choć tam marża wysoka)
Dzięki

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 14 gru 2004 - 12:47
Post #2

Elak, my jesteśmy zdecydowani na materac sprężynowy, bonnelowy (taki z każdą sprężyną osobno). O trzech stopniach twardości. Kupujemy po Nowym Roku. Moja Mama, chora na kręgosłup, doznała mega ulgi, odkąd na takowym śpi. Chcesz, dam Ci namiary do sklepu netowego icon_smile.gif
Elak
wto, 14 gru 2004 - 14:15
[użytkownik x] proszę o namiary icon_smile.gif .....

Ten post edytował Elak wto, 09 paź 2012 - 17:02
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post wto, 14 gru 2004 - 14:15
Post #3

[użytkownik x] proszę o namiary icon_smile.gif .....

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Mika
śro, 15 gru 2004 - 18:23
ja jestem właśnie po zakupach wink.gif Na początku też chciałam sprężynowy ale lekarz mi odradził -że za twardy dla takiego małego ciałka które jeszcze będzie rosło
I stanęło na sprężystej piance -materac kupiłam w Ikea-dobrze się dopasowuje do ciała a co najważniejsze "odbija" spowrotem i nie ugniata się
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 15 gru 2004 - 18:23
Post #4

ja jestem właśnie po zakupach wink.gif Na początku też chciałam sprężynowy ale lekarz mi odradził -że za twardy dla takiego małego ciałka które jeszcze będzie rosło
I stanęło na sprężystej piance -materac kupiłam w Ikea-dobrze się dopasowuje do ciała a co najważniejsze "odbija" spowrotem i nie ugniata się

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Gruszka
piÄ…, 31 sie 2012 - 14:33
Odkopuję wątek, bo Emilowy piankowy materac własnie dokonał żywota.

Wyczytałam cały internet icon_wink.gif i dużo informacji o tym, że sprężynowy (kieszeniowy) materac z 7 strefami (jak dla dorosłego) niekoniecznie jest dobry dla kilkulatka. Bo może być za twardy. MOże, ale nie musi. Więc jak to sprawdzić?
Emila już taka mała nie jest - waży 18 kg. To będzie materac pełnowymiarowy (90x200) i to łóżko zapewne posłuży jej kilka lat jak nic. Więc fajnie by było, żeby nadał się także dla młodszej nastolatki - czy to mozliwe?

jakie macie materace dla 5, 6-7 latków?

EDIT: chodziło mi o materac kieszeniowy a nie bonellowy

Ten post edytował Gruszka pią, 31 sie 2012 - 14:35
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post piÄ…, 31 sie 2012 - 14:33
Post #5

Odkopuję wątek, bo Emilowy piankowy materac własnie dokonał żywota.

Wyczytałam cały internet icon_wink.gif i dużo informacji o tym, że sprężynowy (kieszeniowy) materac z 7 strefami (jak dla dorosłego) niekoniecznie jest dobry dla kilkulatka. Bo może być za twardy. MOże, ale nie musi. Więc jak to sprawdzić?
Emila już taka mała nie jest - waży 18 kg. To będzie materac pełnowymiarowy (90x200) i to łóżko zapewne posłuży jej kilka lat jak nic. Więc fajnie by było, żeby nadał się także dla młodszej nastolatki - czy to mozliwe?

jakie macie materace dla 5, 6-7 latków?

EDIT: chodziło mi o materac kieszeniowy a nie bonellowy

--------------------
Gruszka
piÄ…, 31 sie 2012 - 14:45
O, a teraz znalazłam wypowiedź ortopedy, że do 50 kg wagi to jesli sprężynowy (czy kieszeniowy) to tylko miękki...

i wex tu człowieku bądź mądry.
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post piÄ…, 31 sie 2012 - 14:45
Post #6

O, a teraz znalazłam wypowiedź ortopedy, że do 50 kg wagi to jesli sprężynowy (czy kieszeniowy) to tylko miękki...

i wex tu człowieku bądź mądry.

--------------------
pomidorro
piÄ…, 31 sie 2012 - 16:20
Gruszka o widzisz- jak do 50 kg. miękki to kup taki a za 10 lat wymienisz 29.gif
ja tez chętnie poczytam bo zaraz Hana będzie potrzebować icon_smile.gif
ALicja ma taki półtwady sprężynowy- kieszeniowy, z tymi 7 strefami to jakoś przekonana nie byłam ( bo przecież i waga i wzrost nie taki jak u dorosłego czy nastolatka) Ogólnie- mi się wygodnie śpi, Ala nie narzeka icon_smile.gif i mam zamiar żeby jej łóżko długo posluzyło ( ew. materac wymienię bo chyba co jakiś czas powinno się to robić, nie tak jak za czasów moich rodziców_ łózko 30 lat- nie wymieniamy bo sprężyny jeszcze nie wyłażą 29.gif )
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post piÄ…, 31 sie 2012 - 16:20
Post #7

Gruszka o widzisz- jak do 50 kg. miękki to kup taki a za 10 lat wymienisz 29.gif
ja tez chętnie poczytam bo zaraz Hana będzie potrzebować icon_smile.gif
ALicja ma taki półtwady sprężynowy- kieszeniowy, z tymi 7 strefami to jakoś przekonana nie byłam ( bo przecież i waga i wzrost nie taki jak u dorosłego czy nastolatka) Ogólnie- mi się wygodnie śpi, Ala nie narzeka icon_smile.gif i mam zamiar żeby jej łóżko długo posluzyło ( ew. materac wymienię bo chyba co jakiś czas powinno się to robić, nie tak jak za czasów moich rodziców_ łózko 30 lat- nie wymieniamy bo sprężyny jeszcze nie wyłażą 29.gif )

--------------------



Tuni
piÄ…, 31 sie 2012 - 22:37
CYTAT(Gruszka @ Fri, 31 Aug 2012 - 13:45) *
O, a teraz znalazłam wypowiedź ortopedy, że do 50 kg wagi to jesli sprężynowy (czy kieszeniowy) to tylko miękki...

i wex tu człowieku bądź mądry.

Ooo icon_eek.gif a pamiętasz może dlaczego?Bo o ile pamiętam dla noworodka raczej twarde miały być, kokos i te sprawy, to dlaczego następny ma być miękki?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post piÄ…, 31 sie 2012 - 22:37
Post #8

CYTAT(Gruszka @ Fri, 31 Aug 2012 - 13:45) *
O, a teraz znalazłam wypowiedź ortopedy, że do 50 kg wagi to jesli sprężynowy (czy kieszeniowy) to tylko miękki...

i wex tu człowieku bądź mądry.

Ooo icon_eek.gif a pamiętasz może dlaczego?Bo o ile pamiętam dla noworodka raczej twarde miały być, kokos i te sprawy, to dlaczego następny ma być miękki?
henning
nie, 30 wrz 2012 - 11:14
Ja podpisuję się pod pytaniem Tuni, bo przyznam, że mnie to też zastanawia. Ja obstawiałabym, że dla dziecka najlepszy będzie średnio-twardy...
henning


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: wto, 20 gru 11 - 11:14
Nr użytkownika: 38,783




post nie, 30 wrz 2012 - 11:14
Post #9

Ja podpisuję się pod pytaniem Tuni, bo przyznam, że mnie to też zastanawia. Ja obstawiałabym, że dla dziecka najlepszy będzie średnio-twardy...
Gruszka
nie, 30 wrz 2012 - 11:48
Kurde, teraz tego nie znajdę, ale to chodziło o miękki w przypadku spręzynowych. Bo tam było uzasadnienie, że te 7 stref przewidzianych jest na dorosłego - i że ciężar rozkłada się równomiernie, a te strefy jakoś tam pracują niezależnie. Jak na takiej samej powierzchni położymy stosunkowo lekkie dziecko - które tez gabarytem zajmuje mniej miejsca, to ja rozumiem, że ugniata tylko jedną czy dwie z tych stref i jakoś te sprężyny działają inaczej - niekorzystnie - może działa za duża siła? albo coś - tego już nie wiem.

dla niemowlaków to wiecie - jest cienki i bez spręzyn, więc chodzi o to, żeby był twardy i żeby się dzieciak nie zapadał chyba.
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post nie, 30 wrz 2012 - 11:48
Post #10

Kurde, teraz tego nie znajdę, ale to chodziło o miękki w przypadku spręzynowych. Bo tam było uzasadnienie, że te 7 stref przewidzianych jest na dorosłego - i że ciężar rozkłada się równomiernie, a te strefy jakoś tam pracują niezależnie. Jak na takiej samej powierzchni położymy stosunkowo lekkie dziecko - które tez gabarytem zajmuje mniej miejsca, to ja rozumiem, że ugniata tylko jedną czy dwie z tych stref i jakoś te sprężyny działają inaczej - niekorzystnie - może działa za duża siła? albo coś - tego już nie wiem.

dla niemowlaków to wiecie - jest cienki i bez spręzyn, więc chodzi o to, żeby był twardy i żeby się dzieciak nie zapadał chyba.

--------------------
kalarepa78
nie, 30 wrz 2012 - 13:25
KrzyÅ› ma lateksowy.
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post nie, 30 wrz 2012 - 13:25
Post #11

KrzyÅ› ma lateksowy.

--------------------




otylkaw
śro, 08 lis 2017 - 18:01
My zakupiliśmy piankowy, ponieważ są one mało przyjaznym środowiskiem dla roztoczy.
otylkaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: śro, 05 kwi 17 - 21:34
Nr użytkownika: 49,243




post śro, 08 lis 2017 - 18:01
Post #12

My zakupiliśmy piankowy, ponieważ są one mało przyjaznym środowiskiem dla roztoczy.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 31 sty 2018 - 11:37
Post #13

Kiedyś sądziłam,że najlepsze są materace z włóknem kokosowym ale obejrzałam kilka filmów w sieci. Niestety ale jeśli pomieszczenie jest wilgotne to w takim materacu mogą się rozwinąć robaczki.

Polecam zdecydować sie na materac piankowy Twardy albo średnio twardy ( taki właśnie będzie najzdrowszy dla kręgosłupa dzieciaczka). Dobre materace ma sembella. Polecam głównie z racji tego,że są wykonane z hipoalergicznych materiałów, które nie będą uczulały. A pokrowce możńa bez problemu prac w pralce.
https://sembella.pl/wszystkie/bezpieczne-materace-sembella/
feniczkalik
pon, 05 lut 2018 - 11:21
Proponuję zaglądnąć na stronę https://www.fabrykamateracy.info/ , wybrać materac który twoim zdaniem będzie odpowiedni dla dziecka, następnie zadzwonić, zapytać o poradę, czy aby na pewno ten wybrany będzie odpowiedni. Ja sam tak zrobiłem i został polecony mi inny materac który zakupiłem i na prawdę jest świetny !
feniczkalik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 05 lut 18 - 11:14
SkÄ…d: Nowy SÄ…cz
Nr użytkownika: 51,455




post pon, 05 lut 2018 - 11:21
Post #14

Proponuję zaglądnąć na stronę https://www.fabrykamateracy.info/ , wybrać materac który twoim zdaniem będzie odpowiedni dla dziecka, następnie zadzwonić, zapytać o poradę, czy aby na pewno ten wybrany będzie odpowiedni. Ja sam tak zrobiłem i został polecony mi inny materac który zakupiłem i na prawdę jest świetny !

--------------------
hejkinka
pon, 19 lut 2018 - 15:17
Zapraszam na bloga tematycznego z materacami icon_smile.gif dowiesz się jak należy wybrać odpowiedni materac dla Ciebie i twojego dziecka -- > https://fabrykamateracy.blogspot.com/

Ten post edytował hejkinka pon, 19 lut 2018 - 15:17
hejkinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 19 lut 18 - 15:13
SkÄ…d: Nowy SÄ…cz
Nr użytkownika: 51,516




post pon, 19 lut 2018 - 15:17
Post #15

Zapraszam na bloga tematycznego z materacami icon_smile.gif dowiesz się jak należy wybrać odpowiedni materac dla Ciebie i twojego dziecka -- > https://fabrykamateracy.blogspot.com/
sziszka
sob, 26 sty 2019 - 08:55
my kupowaliśmy dla obojga dzieci- 4 latka i maluszka materace w Fiki miki, co prawda stacjonalrnie dostałam ale masz tu ich stronkę https://materacyk.pl/
Dla nie sprawdzona firma, pościele maja nawet specjlane czy materace dla alergików, zdrowe, przebadane a to ważne
sziszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: sob, 26 sty 19 - 08:48
Nr użytkownika: 52,613




post sob, 26 sty 2019 - 08:55
Post #16

my kupowaliśmy dla obojga dzieci- 4 latka i maluszka materace w Fiki miki, co prawda stacjonalrnie dostałam ale masz tu ich stronkę https://materacyk.pl/
Dla nie sprawdzona firma, pościele maja nawet specjlane czy materace dla alergików, zdrowe, przebadane a to ważne
pośrednik28
wto, 29 sty 2019 - 17:32
Ja się słabo na tym znam. Nie będę w stanie pomóc niestety.
pośrednik28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: wto, 29 sty 19 - 17:11
Nr użytkownika: 52,627




post wto, 29 sty 2019 - 17:32
Post #17

Ja się słabo na tym znam. Nie będę w stanie pomóc niestety.

--------------------
Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby na tym człowiek, a stracił kot.
Halka19
śro, 16 paź 2019 - 09:10
Też uważam, że najlepszy będzie materac lateksowy https://expertsnu.pl. Dodatkowo jest antyalergiczny.
Halka19


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 16 paź 19 - 09:05
Nr użytkownika: 53,360




post śro, 16 paź 2019 - 09:10
Post #18

Też uważam, że najlepszy będzie materac lateksowy https://expertsnu.pl. Dodatkowo jest antyalergiczny.
dominss
śro, 16 paź 2019 - 16:03
Witam,
Jakie materace polecacie dla dzieci z alergiÄ… na kurz?
dominss


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 09 paź 19 - 14:28
Nr użytkownika: 53,347




post śro, 16 paź 2019 - 16:03
Post #19

Witam,
Jakie materace polecacie dla dzieci z alergiÄ… na kurz?
śrubka
wto, 19 lis 2019 - 11:53
Poszukaj w internecie, jakie są rodzaje materacy dla dzieci i na co powinno się zwracać uwagę, co się zaleca. Poczytaj o tym może tutaj: https://madrex.pl/materac-do-lozeczka-dziec...usisz-wiedziec/. Może to ci podpowie, czego masz szukać i na co zwracać uwage.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post wto, 19 lis 2019 - 11:53
Post #20

Poszukaj w internecie, jakie są rodzaje materacy dla dzieci i na co powinno się zwracać uwagę, co się zaleca. Poczytaj o tym może tutaj: https://madrex.pl/materac-do-lozeczka-dziec...usisz-wiedziec/. Może to ci podpowie, czego masz szukać i na co zwracać uwage.
> jaki materac dla dziecka?!!!
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 15:27
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama