Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Jaskinia solna - co o tym myślicie ?

> 
mea815
nie, 23 paź 2005 - 08:42
Wbieram się z moimi pociechami do jaskini solnej,może macie jakieś doświadczenia z jaskinią zwiazane.Jak tam jest i czy wogóle coś daje pobyt w takich warunkach ?
mea815


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 179
Dołączył: czw, 08 wrz 05 - 19:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 3,609




post nie, 23 paź 2005 - 08:42
Post #1

Wbieram się z moimi pociechami do jaskini solnej,może macie jakieś doświadczenia z jaskinią zwiazane.Jak tam jest i czy wogóle coś daje pobyt w takich warunkach ?
marghe.
nie, 23 paź 2005 - 21:40
bylismy kilka razy.. ale zrezygnowalismy po tym jak na kazdej "sesji" było sporo kaszlacych i prychających dzieci

ale nie powiem, bardzo tam jest miło

a tu stary watek na ten temat, zerknij
https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?...hlight=jaskinie
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post nie, 23 paź 2005 - 21:40
Post #2

bylismy kilka razy.. ale zrezygnowalismy po tym jak na kazdej "sesji" było sporo kaszlacych i prychających dzieci

ale nie powiem, bardzo tam jest miło

a tu stary watek na ten temat, zerknij
https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?...hlight=jaskinie
Alrys
nie, 23 paź 2005 - 22:39
Jaskinie solne ok ale w Wieliczce icon_wink.gif u nas nie ponieważ ta sól jaką są wyłożone nasze jaskinie pochodzi z Ukrainy ( z odpadów) i niewiadomo jak za parę lat zareaguje nasz organizm.
Alrys


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 499
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 14:04
Nr użytkownika: 1,652




post nie, 23 paź 2005 - 22:39
Post #3

Jaskinie solne ok ale w Wieliczce icon_wink.gif u nas nie ponieważ ta sól jaką są wyłożone nasze jaskinie pochodzi z Ukrainy ( z odpadów) i niewiadomo jak za parę lat zareaguje nasz organizm.

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">
</a>
Mi?ego Dnia:)
Ciocia Magda
pon, 24 paź 2005 - 09:01
w naszej lokalnej jaskini solnej na podłodze jest sól kłodawska a nie z żadnej Ukrainy (widziałam jak instalowali), a to na ścianach ponoć pochodzi znad Morza Kaspijskiego.

Ponadto są tam tylko trzy miejsca, więc akurat dla moich dziewczynek + tatuś icon_mrgreen.gif .

W zeszłym roku chodziliśmy dość regularnie, dziewczyny faktycznie nie chorowały ale to była część mojej kompleksowej strategii wink.gif
W tym roku byliśmy raz i entuzjazm był trochę mniejszy (ze strony Zosi, ale ona ostatnio ciągle "się nudzi").

Syn mojej koleżanki dostawał ataku kaszlu po każdej wizycie - więc na pewno taka grota nie dla każdego
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 24 paź 2005 - 09:01
Post #4

w naszej lokalnej jaskini solnej na podłodze jest sól kłodawska a nie z żadnej Ukrainy (widziałam jak instalowali), a to na ścianach ponoć pochodzi znad Morza Kaspijskiego.

Ponadto są tam tylko trzy miejsca, więc akurat dla moich dziewczynek + tatuś icon_mrgreen.gif .

W zeszłym roku chodziliśmy dość regularnie, dziewczyny faktycznie nie chorowały ale to była część mojej kompleksowej strategii wink.gif
W tym roku byliśmy raz i entuzjazm był trochę mniejszy (ze strony Zosi, ale ona ostatnio ciągle "się nudzi").

Syn mojej koleżanki dostawał ataku kaszlu po każdej wizycie - więc na pewno taka grota nie dla każdego

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
mea815
pon, 24 paź 2005 - 10:03
Nabrałam wiekszej ochoty żeby tam zajrzeć i samej spróbować.Oczywiście sprawdzę pochodzenie soli,też mi się wydaje,że nasza lepsza
Dzięki icon_biggrin.gif
mea815


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 179
Dołączył: czw, 08 wrz 05 - 19:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 3,609




post pon, 24 paź 2005 - 10:03
Post #5

Nabrałam wiekszej ochoty żeby tam zajrzeć i samej spróbować.Oczywiście sprawdzę pochodzenie soli,też mi się wydaje,że nasza lepsza
Dzięki icon_biggrin.gif
Alrys
pon, 24 paź 2005 - 13:44
Lepiej sprawdzić skąd pochodzi sól tylko czy właściciele jaskiń powiedzą prawdę icon_rolleyes.gif .My jeżdzimy nad morze w kwietniu,lipcu i pażdzierniku i tam się jodujemy i nam bardzo dobrze służy.
Alrys


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 499
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 14:04
Nr użytkownika: 1,652




post pon, 24 paź 2005 - 13:44
Post #6

Lepiej sprawdzić skąd pochodzi sól tylko czy właściciele jaskiń powiedzą prawdę icon_rolleyes.gif .My jeżdzimy nad morze w kwietniu,lipcu i pażdzierniku i tam się jodujemy i nam bardzo dobrze służy.

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">
</a>
Mi?ego Dnia:)
Alrys
pon, 24 paź 2005 - 13:46
A pozatym w okresie grzewczym rozkładam na grzejnikach sól morską taką w kawałkach i powietrze jest rewelacyjne.
Alrys


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 499
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 14:04
Nr użytkownika: 1,652




post pon, 24 paź 2005 - 13:46
Post #7

A pozatym w okresie grzewczym rozkładam na grzejnikach sól morską taką w kawałkach i powietrze jest rewelacyjne.

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">
</a>
Mi?ego Dnia:)
mea815
pon, 24 paź 2005 - 14:01
Już byłam i podobało mi się icon_biggrin.gif ,a jeśli chodzi o sól to podobno pochodzi z Morza Martwego ,ale kto to wie na pewno icon_rolleyes.gif
A ta sól na grzejnikach to wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem
Alrys jesli możesz to napisz jaka to sól ,jakiej firmy i gdzie to mozna kupić bo szczerze mówiąc nigdy za czymś takim się nie rozglądałam icon_redface.gif
mea815


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 179
Dołączył: czw, 08 wrz 05 - 19:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 3,609




post pon, 24 paź 2005 - 14:01
Post #8

Już byłam i podobało mi się icon_biggrin.gif ,a jeśli chodzi o sól to podobno pochodzi z Morza Martwego ,ale kto to wie na pewno icon_rolleyes.gif
A ta sól na grzejnikach to wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem
Alrys jesli możesz to napisz jaka to sól ,jakiej firmy i gdzie to mozna kupić bo szczerze mówiąc nigdy za czymś takim się nie rozglądałam icon_redface.gif
marghe.
pon, 24 paź 2005 - 14:14
zdaje sie,ze mozna tez lupic lampy solne..

nic wiecej o nich nie wiem
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 24 paź 2005 - 14:14
Post #9

zdaje sie,ze mozna tez lupic lampy solne..

nic wiecej o nich nie wiem
Kari07
pon, 24 paź 2005 - 14:17
Nasz laryngolog był dosyć sceptyczny co do jaskiń solnych.
Twierdził, ze można bardziej sie zarazić jakimś świństwem niz wyleczyć.
I raczej ma rację bo zdrowi to tam nie przychodzą, a alergicy i tak osłabieni to mogą załapać wszystko.
Ja w ramach inhalacji dodawałam do kapieli sól bocheńską.
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post pon, 24 paź 2005 - 14:17
Post #10

Nasz laryngolog był dosyć sceptyczny co do jaskiń solnych.
Twierdził, ze można bardziej sie zarazić jakimś świństwem niz wyleczyć.
I raczej ma rację bo zdrowi to tam nie przychodzą, a alergicy i tak osłabieni to mogą załapać wszystko.
Ja w ramach inhalacji dodawałam do kapieli sól bocheńską.

--------------------
Sebastian- październik 2000
moko.
pon, 24 paź 2005 - 14:22
Kari my podobnie. Czasem zamykam się z Oskarem w kuchni, właczam gar z woda i solą bocheńską i wdychamy sobie opary.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 24 paź 2005 - 14:22
Post #11

Kari my podobnie. Czasem zamykam się z Oskarem w kuchni, właczam gar z woda i solą bocheńską i wdychamy sobie opary.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Kari07
pon, 24 paź 2005 - 15:32
Moko- ja dawałam do kąpieli bo mały ma problemy także ze skórą ( alergik) a to jest dobre i na skórę.
W każdym razie uważam że to jest tanie ( chyba 6- 8 zł kosztuje sól) a naprawdę fajnie się tym oddycha.
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post pon, 24 paź 2005 - 15:32
Post #12

Moko- ja dawałam do kąpieli bo mały ma problemy także ze skórą ( alergik) a to jest dobre i na skórę.
W każdym razie uważam że to jest tanie ( chyba 6- 8 zł kosztuje sól) a naprawdę fajnie się tym oddycha.

--------------------
Sebastian- październik 2000
justin
śro, 26 paź 2005 - 06:37
Gdzie mogę kupić tą sól bocheńska.
W aptece?
W drogerii?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post śro, 26 paź 2005 - 06:37
Post #13

Gdzie mogę kupić tą sól bocheńska.
W aptece?
W drogerii?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Kari07
śro, 26 paź 2005 - 10:17
W aptece.
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post śro, 26 paź 2005 - 10:17
Post #14

W aptece.

--------------------
Sebastian- październik 2000
Atena
śro, 26 paź 2005 - 11:03
a tę sól można poprostu do kąpieli dosypywać?.. ile tej soli dosypywać?

i jeszcze napiszcie mi może jakie ma zastosowanie,na co pomaga?

Moja Myszka ma ciągle jakieś uczulenia na skórze(ma atopową skórę) - myślicie,że na to pomoże sól?

Atena.
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post śro, 26 paź 2005 - 11:03
Post #15

a tę sól można poprostu do kąpieli dosypywać?.. ile tej soli dosypywać?

i jeszcze napiszcie mi może jakie ma zastosowanie,na co pomaga?

Moja Myszka ma ciągle jakieś uczulenia na skórze(ma atopową skórę) - myślicie,że na to pomoże sól?

Atena.

--------------------



Jalla
śro, 26 paź 2005 - 11:45
Ja chodziłam do groty solnej będąc w ciąży, ze względu na chore zatoki. Po urodzeniu dziecka byłam jeszcze kilka razy z maluszkiem, bo miałam wykupiony karnet i trzeba go było wykorzystać.

Moja siostra miała nawet skierowanie od lekarza alergologa dla dziecka na inhalacje w grocie solnej. Dzięki niemu za wstęp płaciła opłatę ulgową (za siebie). Dzieci do 3 lat wchodzą za darmo.
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post śro, 26 paź 2005 - 11:45
Post #16

Ja chodziłam do groty solnej będąc w ciąży, ze względu na chore zatoki. Po urodzeniu dziecka byłam jeszcze kilka razy z maluszkiem, bo miałam wykupiony karnet i trzeba go było wykorzystać.

Moja siostra miała nawet skierowanie od lekarza alergologa dla dziecka na inhalacje w grocie solnej. Dzięki niemu za wstęp płaciła opłatę ulgową (za siebie). Dzieci do 3 lat wchodzą za darmo.

--------------------
Kari07
śro, 26 paź 2005 - 12:02
Sól bocheńską wsypuje do wanny jak mały się kąpie.
Tak na oko, może 1/3 opakowania.
Tylko woda musi byc dosyć ciepła żeby to troche tez parowało.
Na skórę tez pomaga, Bastek miał troszke lepszą po kąpielach ale ja stosowałma głównie do oddychania.
Tylko uważaj, zeby na skóże nie było jakis świeżych zadrapań albo ranek bo moze to wtedy trochę piec.
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post śro, 26 paź 2005 - 12:02
Post #17

Sól bocheńską wsypuje do wanny jak mały się kąpie.
Tak na oko, może 1/3 opakowania.
Tylko woda musi byc dosyć ciepła żeby to troche tez parowało.
Na skórę tez pomaga, Bastek miał troszke lepszą po kąpielach ale ja stosowałma głównie do oddychania.
Tylko uważaj, zeby na skóże nie było jakis świeżych zadrapań albo ranek bo moze to wtedy trochę piec.

--------------------
Sebastian- październik 2000
emce
pią, 28 paź 2005 - 22:31
CYTAT(Alrys)
A pozatym w okresie grzewczym rozkładam na grzejnikach sól morską taką w kawałkach i powietrze jest rewelacyjne.


Brzmi ciekawie. A tak dokładnie to co to jest za sól, ile kosztuje i gdzie można ją kupić?
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post pią, 28 paź 2005 - 22:31
Post #18

CYTAT(Alrys)
A pozatym w okresie grzewczym rozkładam na grzejnikach sól morską taką w kawałkach i powietrze jest rewelacyjne.


Brzmi ciekawie. A tak dokładnie to co to jest za sól, ile kosztuje i gdzie można ją kupić?
Kocurek
pią, 28 paź 2005 - 23:14
Takie jaskienie/groty są wykładane solą jak cegiełkami - mają one swoją grubość (nie są zbyt grube) i dlatego ich eksploatacja nie może trwać w nieskończoność. Takie groty w związku z powyższym mają bodajże atesty na tę sól - dokąd zachowuje pełnię właściwości, i warto o to zapytać, idąc.

Koleżanka będąc z dzieckiem w santorium w Rymanowie Zdroju chodziła do takiej groty, zaś o ateście usłyszała ciut za późno: na żądanie pokazano jej dokument, w którym było już 2 miesiące po ateście.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pią, 28 paź 2005 - 23:14
Post #19

Takie jaskienie/groty są wykładane solą jak cegiełkami - mają one swoją grubość (nie są zbyt grube) i dlatego ich eksploatacja nie może trwać w nieskończoność. Takie groty w związku z powyższym mają bodajże atesty na tę sól - dokąd zachowuje pełnię właściwości, i warto o to zapytać, idąc.

Koleżanka będąc z dzieckiem w santorium w Rymanowie Zdroju chodziła do takiej groty, zaś o ateście usłyszała ciut za późno: na żądanie pokazano jej dokument, w którym było już 2 miesiące po ateście.


--------------------
Kingus
sob, 29 paź 2005 - 18:54
Właśnie wróciliśmy z Centrum alergologii ze Szklarskiej. Poszłam z młodymi i okazało się, że Olik ("astma oskrzelowa w czasie diagnostyki") absolutnie się na taką rozrywkę nie nadaje. Duszący kaszel po 15 minutach pobytu, młody "szczekał" do następnego dnia. Lekarz stwierdził, że absolutnie nie powinien chodzić...

K.
Kingus


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,132
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 23:56
SkÄ…d: Berlin
Nr użytkownika: 704




post sob, 29 paź 2005 - 18:54
Post #20

Właśnie wróciliśmy z Centrum alergologii ze Szklarskiej. Poszłam z młodymi i okazało się, że Olik ("astma oskrzelowa w czasie diagnostyki") absolutnie się na taką rozrywkę nie nadaje. Duszący kaszel po 15 minutach pobytu, młody "szczekał" do następnego dnia. Lekarz stwierdził, że absolutnie nie powinien chodzić...

K.

--------------------
Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne...





> Jaskinia solna - co o tym myÅ›licie ?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 05:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama