Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
46 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Mamma made in Italy

> 
Coffee
śro, 29 mar 2006 - 19:33
szkoda

ktoras z was logowala sie na forum z Wloch jako Stefa? bo podala niewlasciwy adres email nie mozna wyslac zawiadomienia o aktywacji
pozdrawiam
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post śro, 29 mar 2006 - 19:33
Post #21

szkoda

ktoras z was logowala sie na forum z Wloch jako Stefa? bo podala niewlasciwy adres email nie mozna wyslac zawiadomienia o aktywacji
pozdrawiam

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Mocca
nie, 16 kwi 2006 - 21:49
Hej wszystkim mamuskom, ktore mieszkaja we Wloszech, no i cierpia troche z nostalgii za krajem. icon_cry.gif

Jestem juz w 6tym miesiacu i mimo poczucia szczescia, ze dzidzius urodzi sie w dobrobycie" to brakuje mi Polski. No a teraz to juz w ogole nie wiadomo kiedy pojade.

Chetnie skontaktuje sie z mamami mieszkajacymi w poblizu! icon_biggrin.gif
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post nie, 16 kwi 2006 - 21:49
Post #22

Hej wszystkim mamuskom, ktore mieszkaja we Wloszech, no i cierpia troche z nostalgii za krajem. icon_cry.gif

Jestem juz w 6tym miesiacu i mimo poczucia szczescia, ze dzidzius urodzi sie w dobrobycie" to brakuje mi Polski. No a teraz to juz w ogole nie wiadomo kiedy pojade.

Chetnie skontaktuje sie z mamami mieszkajacymi w poblizu! icon_biggrin.gif
AnnieLo
wto, 18 kwi 2006 - 19:35
CYTAT(Mocca)
Hej wszystkim mamuskom, ktore mieszkaja we Wloszech, no i cierpia troche z nostalgii za krajem.  :cry:  

Jestem juz w 6tym miesiacu i mimo poczucia szczescia, ze dzidzius urodzi sie w dobrobycie" to brakuje mi Polski. No a teraz to juz w ogole nie wiadomo kiedy pojade.

Chetnie skontaktuje sie z mamami mieszkajacymi w poblizu! icon_biggrin.gif


Florencja nie taka daleka od Bolonii - tylko gorki. icon_wink.gif
Ja jestem w trzecim miesiacu. wink.gif Planuje jechac do Polski moze w czerwcu - lekarz polecil lot samolotem jako najbezpieczniejszy "srodek lokomocji". icon_biggrin.gif
Mocca - przeczytalam, ze tez szukasz artykulow na temat dwujezycznosci. Znalazlam troche artykulow w necie, ale szukam profesjonalnej ksiazki po wlosku - masz cos moze na oku. Zaraz wkleje ci linki do tych artykulow. icon_wink.gif Pewnie Cie zainteresuja. icon_smile.gif
AnnieLo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,877
Dołączył: wto, 07 mar 06 - 08:50
Skąd: Italiańsko
Nr użytkownika: 5,156




post wto, 18 kwi 2006 - 19:35
Post #23

CYTAT(Mocca)
Hej wszystkim mamuskom, ktore mieszkaja we Wloszech, no i cierpia troche z nostalgii za krajem.  :cry:  

Jestem juz w 6tym miesiacu i mimo poczucia szczescia, ze dzidzius urodzi sie w dobrobycie" to brakuje mi Polski. No a teraz to juz w ogole nie wiadomo kiedy pojade.

Chetnie skontaktuje sie z mamami mieszkajacymi w poblizu! icon_biggrin.gif


Florencja nie taka daleka od Bolonii - tylko gorki. icon_wink.gif
Ja jestem w trzecim miesiacu. wink.gif Planuje jechac do Polski moze w czerwcu - lekarz polecil lot samolotem jako najbezpieczniejszy "srodek lokomocji". icon_biggrin.gif
Mocca - przeczytalam, ze tez szukasz artykulow na temat dwujezycznosci. Znalazlam troche artykulow w necie, ale szukam profesjonalnej ksiazki po wlosku - masz cos moze na oku. Zaraz wkleje ci linki do tych artykulow. icon_wink.gif Pewnie Cie zainteresuja. icon_smile.gif

--------------------
Leo(nid): 3.11.2006 & Ma®x: 18.04.2008
Mocca
wto, 18 kwi 2006 - 20:51
Odpisalam, ze nie mam na innym forum. Jak znajde to dam znac.

Bolonia ciekawe miasto pelne zycia.
Ja jechalam do Polski w marcu, w 4 miesiacu. Samochodem, 8 godzin dziennie. Spoko, nie bylo zadnych problemow. Samolotem bym sie bardziej obawiala, bo zmiana cisnienia nastepuje i niektorzy zdecydowanie odradzaja.
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 20:51
Post #24

Odpisalam, ze nie mam na innym forum. Jak znajde to dam znac.

Bolonia ciekawe miasto pelne zycia.
Ja jechalam do Polski w marcu, w 4 miesiacu. Samochodem, 8 godzin dziennie. Spoko, nie bylo zadnych problemow. Samolotem bym sie bardziej obawiala, bo zmiana cisnienia nastepuje i niektorzy zdecydowanie odradzaja.

--------------------
Coffee
śro, 19 kwi 2006 - 22:20
AnnieLo i Mocca to teraz mzoecie rozkrecic podforum Wlochy na forum emigrantek icon_biggrin.gif zapraszam icon_cool.gif
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post śro, 19 kwi 2006 - 22:20
Post #25

AnnieLo i Mocca to teraz mzoecie rozkrecic podforum Wlochy na forum emigrantek icon_biggrin.gif zapraszam icon_cool.gif

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
ciao
piÄ…, 02 cze 2006 - 12:28
I ja tu sobie mieszkam w "slonecznej Italii"(choc teraz leje jak z cebra)
Juz tak od paru lat mieszkam pol roku w Polsce a pol w Cattolica(kolo Riminii)
Nie narzekam ale korci zeby sie zatrzymac gdzies na stale........i prawie na pewno bedzie to Polska
Ania
ciao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,908
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 18:23
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 2,595




post piÄ…, 02 cze 2006 - 12:28
Post #26

I ja tu sobie mieszkam w "slonecznej Italii"(choc teraz leje jak z cebra)
Juz tak od paru lat mieszkam pol roku w Polsce a pol w Cattolica(kolo Riminii)
Nie narzekam ale korci zeby sie zatrzymac gdzies na stale........i prawie na pewno bedzie to Polska
Ania
Mocca
piÄ…, 02 cze 2006 - 12:35
Szkoda Ciao, bo we Wloszech nie jest zle, no i cieplo icon_smile.gif
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post piÄ…, 02 cze 2006 - 12:35
Post #27

Szkoda Ciao, bo we Wloszech nie jest zle, no i cieplo icon_smile.gif

--------------------
ciao
piÄ…, 02 cze 2006 - 20:58
moze i szkoda ale to w Polsce mam rodzine do nich mnie ciagnie,bo jak sobie przypomne ponure twarze Polakow to az mi ciarki chodza po grzbiecie.A tu kazdy sie do ciebie usmiechnie,zagada,a jak juz sie idzie z dzieckiem to nie ma sily zeby ktos cie nie zaczepil na spacerze..............moze faktycznie to slonce nastraja ich tak optymistycznie do zycia?
ciao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,908
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 18:23
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 2,595




post piÄ…, 02 cze 2006 - 20:58
Post #28

moze i szkoda ale to w Polsce mam rodzine do nich mnie ciagnie,bo jak sobie przypomne ponure twarze Polakow to az mi ciarki chodza po grzbiecie.A tu kazdy sie do ciebie usmiechnie,zagada,a jak juz sie idzie z dzieckiem to nie ma sily zeby ktos cie nie zaczepil na spacerze..............moze faktycznie to slonce nastraja ich tak optymistycznie do zycia?
Mocca
sob, 03 cze 2006 - 12:52
No mi tez rodzinki brak, ale cos za cos...
Nie wiem czy to slonce, czy wino czy lepsza sytuacja finansowa...
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post sob, 03 cze 2006 - 12:52
Post #29

No mi tez rodzinki brak, ale cos za cos...
Nie wiem czy to slonce, czy wino czy lepsza sytuacja finansowa...

--------------------
progetto30
wto, 04 lip 2006 - 18:25
Witam wszystkich, jestem mama malego chlopca i mieszkam w Mediolanie ok. 13 lat i mam 35 lat. Forum to znam juz jakis czas ale dopiero dzis udalo mi sie zalogowac. Moze inne mamy tez maja taki sam problem jak ja.
Czesto zagladam tez na forum wloskie gazety wyborczej oraz na forum wloskie szlifuj wloski. Przez te dwa fora poznalam juz kilka Polek mieszkajacych w Mediolanie i udalo nam sie nawet spotkac kilka razy.
progetto30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: wto, 04 lip 06 - 17:21
Nr użytkownika: 6,510




post wto, 04 lip 2006 - 18:25
Post #30

Witam wszystkich, jestem mama malego chlopca i mieszkam w Mediolanie ok. 13 lat i mam 35 lat. Forum to znam juz jakis czas ale dopiero dzis udalo mi sie zalogowac. Moze inne mamy tez maja taki sam problem jak ja.
Czesto zagladam tez na forum wloskie gazety wyborczej oraz na forum wloskie szlifuj wloski. Przez te dwa fora poznalam juz kilka Polek mieszkajacych w Mediolanie i udalo nam sie nawet spotkac kilka razy.
Mocca
wto, 04 lip 2006 - 20:16
hej progetto 30...
przytul.gif
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post wto, 04 lip 2006 - 20:16
Post #31

hej progetto 30...
przytul.gif

--------------------
progetto30
śro, 05 lip 2006 - 17:55
Witam rzeczywiscie strasznie tu cicho? Chyba wszyscy siedza na forum GW albo Szlifuj wloski.
Jak tam wasze samopoczucie przyszle mamy przy takim upale. Moja ciaza przebiegala zima, porod byl na wiosne. Chyba nie jest latwo?
progetto30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: wto, 04 lip 06 - 17:21
Nr użytkownika: 6,510




post śro, 05 lip 2006 - 17:55
Post #32

Witam rzeczywiscie strasznie tu cicho? Chyba wszyscy siedza na forum GW albo Szlifuj wloski.
Jak tam wasze samopoczucie przyszle mamy przy takim upale. Moja ciaza przebiegala zima, porod byl na wiosne. Chyba nie jest latwo?
AnnieLo
śro, 05 lip 2006 - 20:09
Sama sie sobie dziwie icon_eek.gif , ale jak na razie dzielnie znosze upaly i wilgotnosc okropna przede wszystkim. Chyba sie juz dostosowalam jak ten kameleon do srodowiska w ktorym zyje. icon_wink.gif
Nie chcialabym tylko w takie upaly rodzic, ale chyba to mi nie grozi bo termin na koncowke pazdziernika. icon_biggrin.gif
AnnieLo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,877
Dołączył: wto, 07 mar 06 - 08:50
Skąd: Italiańsko
Nr użytkownika: 5,156




post śro, 05 lip 2006 - 20:09
Post #33

Sama sie sobie dziwie icon_eek.gif , ale jak na razie dzielnie znosze upaly i wilgotnosc okropna przede wszystkim. Chyba sie juz dostosowalam jak ten kameleon do srodowiska w ktorym zyje. icon_wink.gif
Nie chcialabym tylko w takie upaly rodzic, ale chyba to mi nie grozi bo termin na koncowke pazdziernika. icon_biggrin.gif

--------------------
Leo(nid): 3.11.2006 & Ma®x: 18.04.2008
Mocca
śro, 05 lip 2006 - 22:20
Ja tez calkiem dobrze znosze upalki, choc malo z domu ostatnio wychodze w gorace godziny. Mysle, ze gorzej w takie upaly z niemowlakiem... Mam nadzieje, ze sierpien da sie mniej we znaki....
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post śro, 05 lip 2006 - 22:20
Post #34

Ja tez calkiem dobrze znosze upalki, choc malo z domu ostatnio wychodze w gorace godziny. Mysle, ze gorzej w takie upaly z niemowlakiem... Mam nadzieje, ze sierpien da sie mniej we znaki....

--------------------
AnnieLo
czw, 06 lip 2006 - 14:27
Eh, miejmy nadzieje, ze sierpien bedzie choc o pare stopni chlodniejszy, chociaz... niedawno slyszalam w TV , ze to bedzie lato stulecia... icon_cool.gif
No nic, pozostaje pic hektolitry wody. icon_biggrin.gif I nawadniac sie od srodka.
AnnieLo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,877
Dołączył: wto, 07 mar 06 - 08:50
Skąd: Italiańsko
Nr użytkownika: 5,156




post czw, 06 lip 2006 - 14:27
Post #35

Eh, miejmy nadzieje, ze sierpien bedzie choc o pare stopni chlodniejszy, chociaz... niedawno slyszalam w TV , ze to bedzie lato stulecia... icon_cool.gif
No nic, pozostaje pic hektolitry wody. icon_biggrin.gif I nawadniac sie od srodka.

--------------------
Leo(nid): 3.11.2006 & Ma®x: 18.04.2008
progetto30
czw, 06 lip 2006 - 14:46
A ja juz nie moge zniesc tego upalu icon_confused.gif , nie wiem czy bylyscie juz we Wloszech 3-4 lata temu kiedy upaly zaczely sie w czerwcu a skonczyly sie parktycznie we wrzesniu. Wtedy tez bylo bardzo, bardzo goraca w dzien i w nocy. Kiedy dzwoni do mnie mama i mowi mi, ze wieczorkiem siedzi sobie na tarasie i jest mily chlodek to bardzo chce mi sie polskiego lata. Mam dosc tej okropniej wilgoci, nie wiem jak u was ale w Mediolanie jest nie do zniesienia. Poza tym w Mediolanie chodniki zrobione sa z asfaltu, ktory przy takich temperturach praktycznie sie roztapia, nie wiem dalczego nie klada plyt chodnikowych?
Mam pytanko z skad jestescie w Polsce ? Ja z okolic Warszawy, a do Wloch przygnalo mnie serduszko icon_biggrin.gif .
progetto30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: wto, 04 lip 06 - 17:21
Nr użytkownika: 6,510




post czw, 06 lip 2006 - 14:46
Post #36

A ja juz nie moge zniesc tego upalu icon_confused.gif , nie wiem czy bylyscie juz we Wloszech 3-4 lata temu kiedy upaly zaczely sie w czerwcu a skonczyly sie parktycznie we wrzesniu. Wtedy tez bylo bardzo, bardzo goraca w dzien i w nocy. Kiedy dzwoni do mnie mama i mowi mi, ze wieczorkiem siedzi sobie na tarasie i jest mily chlodek to bardzo chce mi sie polskiego lata. Mam dosc tej okropniej wilgoci, nie wiem jak u was ale w Mediolanie jest nie do zniesienia. Poza tym w Mediolanie chodniki zrobione sa z asfaltu, ktory przy takich temperturach praktycznie sie roztapia, nie wiem dalczego nie klada plyt chodnikowych?
Mam pytanko z skad jestescie w Polsce ? Ja z okolic Warszawy, a do Wloch przygnalo mnie serduszko icon_biggrin.gif .
progetto30
czw, 06 lip 2006 - 14:53
"Mam pytanko z skad jestescie w Polsce ?" oczywiscie chcialam napisac:

Mam pytanko skad jestescie w Polsce?
progetto30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: wto, 04 lip 06 - 17:21
Nr użytkownika: 6,510




post czw, 06 lip 2006 - 14:53
Post #37

"Mam pytanko z skad jestescie w Polsce ?" oczywiscie chcialam napisac:

Mam pytanko skad jestescie w Polsce?
Mocca
czw, 06 lip 2006 - 15:02
Opole icon_biggrin.gif
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post czw, 06 lip 2006 - 15:02
Post #38

Opole icon_biggrin.gif

--------------------
AnnieLo
czw, 06 lip 2006 - 15:38
Praktycznie mozna powiedziec, ze to wlasnie ta wilgotnosc jest najwieksza zmora wloskich upalow. icon_confused.gif Hm, byc moze mieszkajac blizej morza nie odczuwa jej sie tak bardzo, ale za to w okolicach Bolonii jest super odczuwalna. wink.gif Czy to latem, czy zima (te slynne mgly, gdzie czasami nie widac wlasnej wyciagnietej reki... wink.gif ).
Ja z Polski - okolice Wroclawia. icon_biggrin.gif

PS Acha, bylam we Wloszech w to upalne lato (gdzies okolo 5 lat jestem w sumie icon_wink.gif ). Moja mama, ktora wie co znaczy wloskie lato, opowiada, ze TERAZ w Polsce ludzie narzekaja na wielkie upaly, gorac, staruszkow wysylaja do supermarketow gdzie jest klimatyzacja... Ech, czlowiek smieje sie pod nosem, bo tak naprawde TO NIE JEST TO SAMO, co gorace, duszne i wilgotne wloskie lato... 08.gif
AnnieLo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,877
Dołączył: wto, 07 mar 06 - 08:50
Skąd: Italiańsko
Nr użytkownika: 5,156




post czw, 06 lip 2006 - 15:38
Post #39

Praktycznie mozna powiedziec, ze to wlasnie ta wilgotnosc jest najwieksza zmora wloskich upalow. icon_confused.gif Hm, byc moze mieszkajac blizej morza nie odczuwa jej sie tak bardzo, ale za to w okolicach Bolonii jest super odczuwalna. wink.gif Czy to latem, czy zima (te slynne mgly, gdzie czasami nie widac wlasnej wyciagnietej reki... wink.gif ).
Ja z Polski - okolice Wroclawia. icon_biggrin.gif

PS Acha, bylam we Wloszech w to upalne lato (gdzies okolo 5 lat jestem w sumie icon_wink.gif ). Moja mama, ktora wie co znaczy wloskie lato, opowiada, ze TERAZ w Polsce ludzie narzekaja na wielkie upaly, gorac, staruszkow wysylaja do supermarketow gdzie jest klimatyzacja... Ech, czlowiek smieje sie pod nosem, bo tak naprawde TO NIE JEST TO SAMO, co gorace, duszne i wilgotne wloskie lato... 08.gif

--------------------
Leo(nid): 3.11.2006 & Ma®x: 18.04.2008
Mocca
czw, 06 lip 2006 - 15:52
Moja mama mowi, ze sie skarze, bo u nich tez 30. A ja sie pytam: mamo a w nocy?
- No w nocy 17
- 17??? mamo u nas dalej 30! Pocimy sie jak myszy w lozku.. icon_eek.gif

Moze kiedys sie zinwestuje w klimatyzacje....
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post czw, 06 lip 2006 - 15:52
Post #40

Moja mama mowi, ze sie skarze, bo u nich tez 30. A ja sie pytam: mamo a w nocy?
- No w nocy 17
- 17??? mamo u nas dalej 30! Pocimy sie jak myszy w lozku.. icon_eek.gif

Moze kiedys sie zinwestuje w klimatyzacje....

--------------------
> Mamma made in Italy
Start new topic
Reply to this topic
46 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 01:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama