Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

gdzie się fajnie mieszka w Gdańsku?

> 
Ciocia Magda
pon, 06 wrz 2010 - 11:44
Moja siostra będzie niedługo szukać mieszkania do wynajęcia w Gdańsku - jakie dzielnice/rejony/osiedla byście polecały? Wiem, że lubi klimaty staromiejskie/kamieniczne, ale ma też malutkiego synka więc potrzebne są tereny spacerowe.

edit - bo ja Kali nie umieć deklinacja

Ten post edytował Magda EZ pon, 06 wrz 2010 - 11:47
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 06 wrz 2010 - 11:44
Post #1

Moja siostra będzie niedługo szukać mieszkania do wynajęcia w Gdańsku - jakie dzielnice/rejony/osiedla byście polecały? Wiem, że lubi klimaty staromiejskie/kamieniczne, ale ma też malutkiego synka więc potrzebne są tereny spacerowe.

edit - bo ja Kali nie umieć deklinacja

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
blaire
pon, 06 wrz 2010 - 11:54
Jeśli takie klimaty a przy tym miejsce do spacerów z dzieckiem to starówka lub Wrzeszcz. Ceny tam są jednak sporo wyższe, a w samym centrum gdańskiej starówki czy Wrzeszcza często są jeszcze piece (stare budownictwo).
Może jeszcze stara część Oliwy?
Odradzam zdecydowanie Dolną Orunię, Olszynkę, Dolne Miasto, Nowy Port. To takie miejsca niezbyt przyjemne. Nie tylko dla małego dziecka icon_wink.gif .
Sama mieszkam na Górnej Oruni, na Dolnej Kornel chodzi do przedszkola i uwierz mi, nie przeprowadziłabym się tam za nic.
Jeśli małe dziecko i myślą przyszłościowo to w południowych dzielnicach Gdańska kiepsko jest niestety z przedszkolami właśnie (w naszej dzielnicy tylko jedno, maleńkie przedszkole).
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 06 wrz 2010 - 11:54
Post #2

Jeśli takie klimaty a przy tym miejsce do spacerów z dzieckiem to starówka lub Wrzeszcz. Ceny tam są jednak sporo wyższe, a w samym centrum gdańskiej starówki czy Wrzeszcza często są jeszcze piece (stare budownictwo).
Może jeszcze stara część Oliwy?
Odradzam zdecydowanie Dolną Orunię, Olszynkę, Dolne Miasto, Nowy Port. To takie miejsca niezbyt przyjemne. Nie tylko dla małego dziecka icon_wink.gif .
Sama mieszkam na Górnej Oruni, na Dolnej Kornel chodzi do przedszkola i uwierz mi, nie przeprowadziłabym się tam za nic.
Jeśli małe dziecko i myślą przyszłościowo to w południowych dzielnicach Gdańska kiepsko jest niestety z przedszkolami właśnie (w naszej dzielnicy tylko jedno, maleńkie przedszkole).


--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
brzózka4
pon, 06 wrz 2010 - 15:15
Ja mieszkam na Suchaninie i mimo że to blokowisko to nie narzekam. Jest wiele nowych placów zabaw, sporo miejsc do spacerów dwa przedszkola, szkoła, blisko Gdańska (Starego Miasta) i Wrzeszcza. Szybko można dojechać do obwodnicy i znaleźć się w Gdyni.
brzózka4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,217
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 11:08
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,226




post pon, 06 wrz 2010 - 15:15
Post #3

Ja mieszkam na Suchaninie i mimo że to blokowisko to nie narzekam. Jest wiele nowych placów zabaw, sporo miejsc do spacerów dwa przedszkola, szkoła, blisko Gdańska (Starego Miasta) i Wrzeszcza. Szybko można dojechać do obwodnicy i znaleźć się w Gdyni.
blaire
pon, 06 wrz 2010 - 16:27
Zgadza się, ja się zasugerowałam tą miłością do kamienic. Z blokowisk to i Suchanino, i Zaspa, i Przymorze też nie są złą lokalizacją. No i dobrze skomunikowane, dobre zaplecze edukacyjne i zdrowotne.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 06 wrz 2010 - 16:27
Post #4

Zgadza się, ja się zasugerowałam tą miłością do kamienic. Z blokowisk to i Suchanino, i Zaspa, i Przymorze też nie są złą lokalizacją. No i dobrze skomunikowane, dobre zaplecze edukacyjne i zdrowotne.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Magdula
wto, 07 wrz 2010 - 00:37
Ej Blair, co tak słabno reklamujesz swoją okolicę? Mam tu mieszkanie do wynajęcia 02.gif A przedszkoli to teraz przecież jest dużo, chociaż fakt że to nie pańswowe, ale czy na pewno finansowo są jakieś różnice?
Do dzielnic odradzanych dorzucę Przeróbkę i Stogi. Co do blokowisk to lubie Morenę, a nie cierpie Zaspy, Żabianki, Przymorza za ich płaskość i rozwlekłość.
Magdula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,576
Dołączył: pią, 06 sie 04 - 21:31
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,995

GG:


post wto, 07 wrz 2010 - 00:37
Post #5

Ej Blair, co tak słabno reklamujesz swoją okolicę? Mam tu mieszkanie do wynajęcia 02.gif A przedszkoli to teraz przecież jest dużo, chociaż fakt że to nie pańswowe, ale czy na pewno finansowo są jakieś różnice?
Do dzielnic odradzanych dorzucę Przeróbkę i Stogi. Co do blokowisk to lubie Morenę, a nie cierpie Zaspy, Żabianki, Przymorza za ich płaskość i rozwlekłość.

--------------------
Ewa (2004) i Marysia (2008) lubię paseczki, ale nie chce mi się ich robić

Mój dom :) bardzo nie aktualny link
Gremi
wto, 07 wrz 2010 - 07:43
Magdula - okolica Blair (i moja) to fajna okolica do mieszkania. Przedszkoli jest sporo (choc niestety same prywatne za wyjatkiem jednego - raczej niedostepnego). Jest calkiem sporo (to pojecie wzgledne) zieleni. W miare spokojnie ale .... No wlasnie - niestety całe południe Gdańska jest niemiłosiernie zakorkowane.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post wto, 07 wrz 2010 - 07:43
Post #6

Magdula - okolica Blair (i moja) to fajna okolica do mieszkania. Przedszkoli jest sporo (choc niestety same prywatne za wyjatkiem jednego - raczej niedostepnego). Jest calkiem sporo (to pojecie wzgledne) zieleni. W miare spokojnie ale .... No wlasnie - niestety całe południe Gdańska jest niemiłosiernie zakorkowane.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
Magdula
wto, 07 wrz 2010 - 09:13
Gremi fakt, korki to poważna wada Oruni. Ciekawe czy tramwaj poprawi sytuację. A zieleń mi sie podoba, bo ładnie utrzymana , zróżnicowana i dużo różnych placów zabaw (bardzo nam ich teraz brakuje). No i poza kilkoma wyjątkami domy nie stoją jeden na drugim.

Jak bym miała wynająć to wzielabym pod uwagę miejsce pracy, właśnie po to by nie tracić czasu na dojazdy.
Magdula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,576
Dołączył: pią, 06 sie 04 - 21:31
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,995

GG:


post wto, 07 wrz 2010 - 09:13
Post #7

Gremi fakt, korki to poważna wada Oruni. Ciekawe czy tramwaj poprawi sytuację. A zieleń mi sie podoba, bo ładnie utrzymana , zróżnicowana i dużo różnych placów zabaw (bardzo nam ich teraz brakuje). No i poza kilkoma wyjątkami domy nie stoją jeden na drugim.

Jak bym miała wynająć to wzielabym pod uwagę miejsce pracy, właśnie po to by nie tracić czasu na dojazdy.

--------------------
Ewa (2004) i Marysia (2008) lubię paseczki, ale nie chce mi się ich robić

Mój dom :) bardzo nie aktualny link
blaire
wto, 07 wrz 2010 - 09:21
CYTAT(Magdula @ Mon, 06 Sep 2010 - 23:37) *
Ej Blair, co tak słabno reklamujesz swoją okolicę? Mam tu mieszkanie do wynajęcia 02.gif

A skad ja to miałam wiedzieć? Poważnie? Daj na priw koszty, moja koleżanka będzie szukała czegoś od października lub listopada. Z tym, że ona coś o 2 pokojach mówiła, nie 3.

CYTAT(Magdula @ Mon, 06 Sep 2010 - 23:37) *
A przedszkoli to teraz przecież jest dużo, chociaż fakt że to nie pańswowe, ale czy na pewno finansowo są jakieś różnice?

Magdula, są i to spore. Zwłaszcza teraz. Nie jesteś może jeszcze w temacie, ale zmienił się sposób naliczania opłaty stałej. W tej chwili ja powinnam za przedszkole zapłacić max 300 -350 zł. Z angielskim, logopedą i karate. Podstawowa opłata za same zajęcia + opieka bez wyżywienia to na naszym osiedlu 500 zł. No i w naszej sytuacji odpada cattering, w państwowym przedszkolu Kornel zamiast budyniu dostaje kisiel, zamiast pomidorówki rosół, kanapki z nutellą zastępowane są kanapkami z dżemem czy miodem, żeby też na słodko miał itd. itp.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 07 wrz 2010 - 09:21
Post #8

CYTAT(Magdula @ Mon, 06 Sep 2010 - 23:37) *
Ej Blair, co tak słabno reklamujesz swoją okolicę? Mam tu mieszkanie do wynajęcia 02.gif

A skad ja to miałam wiedzieć? Poważnie? Daj na priw koszty, moja koleżanka będzie szukała czegoś od października lub listopada. Z tym, że ona coś o 2 pokojach mówiła, nie 3.

CYTAT(Magdula @ Mon, 06 Sep 2010 - 23:37) *
A przedszkoli to teraz przecież jest dużo, chociaż fakt że to nie pańswowe, ale czy na pewno finansowo są jakieś różnice?

Magdula, są i to spore. Zwłaszcza teraz. Nie jesteś może jeszcze w temacie, ale zmienił się sposób naliczania opłaty stałej. W tej chwili ja powinnam za przedszkole zapłacić max 300 -350 zł. Z angielskim, logopedą i karate. Podstawowa opłata za same zajęcia + opieka bez wyżywienia to na naszym osiedlu 500 zł. No i w naszej sytuacji odpada cattering, w państwowym przedszkolu Kornel zamiast budyniu dostaje kisiel, zamiast pomidorówki rosół, kanapki z nutellą zastępowane są kanapkami z dżemem czy miodem, żeby też na słodko miał itd. itp.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
blaire
wto, 07 wrz 2010 - 09:24
CYTAT(Magdula @ Tue, 07 Sep 2010 - 08:13) *
Gremi fakt, korki to poważna wada Oruni. Ciekawe czy tramwaj poprawi sytuację.


Mocno wierzę, że tak. Sama mam nadzieję przesiąść się na tramwaj.
Co do korków to zależy, o której godzinie i którędy się jeździ icon_wink.gif. Dojazd do pracy (Stare Miasto) z odstawieniem Kornela do przedszkola (Raduńska, czyli Dolna Orunia) i męża na dworzec zajmował mi jeszcze niedawno max 25 minut. Ciekawe jak będzie wiosną.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 07 wrz 2010 - 09:24
Post #9

CYTAT(Magdula @ Tue, 07 Sep 2010 - 08:13) *
Gremi fakt, korki to poważna wada Oruni. Ciekawe czy tramwaj poprawi sytuację.


Mocno wierzę, że tak. Sama mam nadzieję przesiąść się na tramwaj.
Co do korków to zależy, o której godzinie i którędy się jeździ icon_wink.gif. Dojazd do pracy (Stare Miasto) z odstawieniem Kornela do przedszkola (Raduńska, czyli Dolna Orunia) i męża na dworzec zajmował mi jeszcze niedawno max 25 minut. Ciekawe jak będzie wiosną.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Gremi
wto, 07 wrz 2010 - 09:28
CYTAT(blaire @ Tue, 07 Sep 2010 - 08:24) *
Mocno wierzę, że tak. Sama mam nadzieję przesiąść się na tramwaj.
Co do korków to zależy, o której godzinie i którędy się jeździ icon_wink.gif. Dojazd do pracy (Stare Miasto) z odstawieniem Kornela do przedszkola (Raduńska, czyli Dolna Orunia) i męża na dworzec zajmował mi jeszcze niedawno max 25 minut. Ciekawe jak będzie wiosną.

no kochana to ty masz chyba auto widmo. Albo jezdzisz jakimis objazdami i skrotami. Faktem jest ze ja do centrum jade "góra" czyli Armii Krajowej i tam nie ma opcji zeby dostać sie w 20 minut.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post wto, 07 wrz 2010 - 09:28
Post #10

CYTAT(blaire @ Tue, 07 Sep 2010 - 08:24) *
Mocno wierzę, że tak. Sama mam nadzieję przesiąść się na tramwaj.
Co do korków to zależy, o której godzinie i którędy się jeździ icon_wink.gif. Dojazd do pracy (Stare Miasto) z odstawieniem Kornela do przedszkola (Raduńska, czyli Dolna Orunia) i męża na dworzec zajmował mi jeszcze niedawno max 25 minut. Ciekawe jak będzie wiosną.

no kochana to ty masz chyba auto widmo. Albo jezdzisz jakimis objazdami i skrotami. Faktem jest ze ja do centrum jade "góra" czyli Armii Krajowej i tam nie ma opcji zeby dostać sie w 20 minut.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
blaire
wto, 07 wrz 2010 - 09:47
No Armii Krajowej to pomyłka icon_wink.gif. No i ja wychodziłam z domu ok 6:50. Czasem nieco później. I tak, jeżdżę objazdami icon_wink.gif , eksploatuję mocniej samochód na brukowanych uliczkach, ale zdecydowanie szybciej docieram na miejsce. icon_wink.gif
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 07 wrz 2010 - 09:47
Post #11

No Armii Krajowej to pomyłka icon_wink.gif. No i ja wychodziłam z domu ok 6:50. Czasem nieco później. I tak, jeżdżę objazdami icon_wink.gif , eksploatuję mocniej samochód na brukowanych uliczkach, ale zdecydowanie szybciej docieram na miejsce. icon_wink.gif

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Ciocia Magda
czw, 09 wrz 2010 - 09:37
Dzięki za rady dziewczyny!
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 09 wrz 2010 - 09:37
Post #12

Dzięki za rady dziewczyny!

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Dor
czw, 09 wrz 2010 - 10:45
W Starej Oliwie mieszka się fajnie, ale niestety nie ma tam placów zabaw dla dzieci. Zostaje las, park Oliwski i spacery nad morze.
A co do mieszkania na Dolnej Orunii, ja tam mieszkam i jestem bardzo zadowolona. Kamienica niewielka, na miejscu przedszkole, przychodnia i szkoła (chociaż Michał do niej nie chodzi ze względów organizacyjnych). Do parku bliziutko, dojazd do pracy na 8 rano do centrum zajmuje mi góra 15 minut.
Dor


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 634
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 16:37
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 354




post czw, 09 wrz 2010 - 10:45
Post #13

W Starej Oliwie mieszka się fajnie, ale niestety nie ma tam placów zabaw dla dzieci. Zostaje las, park Oliwski i spacery nad morze.
A co do mieszkania na Dolnej Orunii, ja tam mieszkam i jestem bardzo zadowolona. Kamienica niewielka, na miejscu przedszkole, przychodnia i szkoła (chociaż Michał do niej nie chodzi ze względów organizacyjnych). Do parku bliziutko, dojazd do pracy na 8 rano do centrum zajmuje mi góra 15 minut.

--------------------
Dorota mama Michała 03.07.2000
blaire
czw, 07 paź 2010 - 19:09
Dor, które przedszkole? Bo mój Kornel chodzi też na Dolnej icon_wink.gif
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post czw, 07 paź 2010 - 19:09
Post #14

Dor, które przedszkole? Bo mój Kornel chodzi też na Dolnej icon_wink.gif

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Dor
pią, 08 paź 2010 - 12:24
Michał chodził do przedszkola na Żuławskij
Dor


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 634
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 16:37
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 354




post pią, 08 paź 2010 - 12:24
Post #15

Michał chodził do przedszkola na Żuławskij

--------------------
Dorota mama Michała 03.07.2000
Magdula
pią, 15 paź 2010 - 23:07
Na Żuławskiej pracuje dawna niania mojej Ewy - Pani Wanda. Złota kobieta.
Magdula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,576
Dołączył: pią, 06 sie 04 - 21:31
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,995

GG:


post pią, 15 paź 2010 - 23:07
Post #16

Na Żuławskiej pracuje dawna niania mojej Ewy - Pani Wanda. Złota kobieta.

--------------------
Ewa (2004) i Marysia (2008) lubię paseczki, ale nie chce mi się ich robić

Mój dom :) bardzo nie aktualny link
l_m
śro, 02 lis 2011 - 16:43
Witam wszystkich,
Chcę się przenieść z Gdyni do Gdańska i myślę o kupieniu jakiegoś mieszkania lub apartamentu. Co nieco słyszałam o ..... Okolica wydaje się być ciekawa, budynek tego niczego sobie. Ktoś coś słyszał? Może się podzielić jakimiś opiniami?
l_m


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 02 lis 11 - 16:38
Nr użytkownika: 38,232




post śro, 02 lis 2011 - 16:43
Post #17

Witam wszystkich,
Chcę się przenieść z Gdyni do Gdańska i myślę o kupieniu jakiegoś mieszkania lub apartamentu. Co nieco słyszałam o ..... Okolica wydaje się być ciekawa, budynek tego niczego sobie. Ktoś coś słyszał? Może się podzielić jakimiś opiniami?
Agga
śro, 02 lis 2011 - 17:54
A masz już coś na oku i możesz polecić icon_wink.gif .
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post śro, 02 lis 2011 - 17:54
Post #18

A masz już coś na oku i możesz polecić icon_wink.gif .

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
l_m
czw, 03 lis 2011 - 15:14
No ja właśnie się zastanawiam nad kupnem apartamentu w ...i szukam opinii osób, które wiedzą nieco więcej na temat tego przedsięwzięcia icon_smile.gif
l_m


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 02 lis 11 - 16:38
Nr użytkownika: 38,232




post czw, 03 lis 2011 - 15:14
Post #19

No ja właśnie się zastanawiam nad kupnem apartamentu w ...i szukam opinii osób, które wiedzą nieco więcej na temat tego przedsięwzięcia icon_smile.gif
mama_misia
sob, 06 paź 2012 - 20:51
A czy ktos z Was moze mieszka w Gdyni i mógłby polecic jakieś fajne miejsce, osiedle na którym warto jest zastanowić sie nad kupnem mieszkania ?
mama_misia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 162
Dołączył: śro, 20 lut 08 - 14:27
Nr użytkownika: 18,301




post sob, 06 paź 2012 - 20:51
Post #20

A czy ktos z Was moze mieszka w Gdyni i mógłby polecic jakieś fajne miejsce, osiedle na którym warto jest zastanowić sie nad kupnem mieszkania ?
> gdzie siÄ™ fajnie mieszka w GdaÅ„sku?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 03:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama