Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Maść na blizny...

> 
Edi Zet :)
pon, 17 maj 2004 - 12:56
...takie pooperacyjne, chirurgiczne, żeby goiły się bez rozstępów. Wkrótce zdjęcie szwów i boję się, że się mi rany rozejdą i porobią się bliznowce. Nie mam dostępu do farmindeksu i nie mogę doczytać co i jak. Może któraś z Was zna takie maści??????
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post pon, 17 maj 2004 - 12:56
Post #1

...takie pooperacyjne, chirurgiczne, żeby goiły się bez rozstępów. Wkrótce zdjęcie szwów i boję się, że się mi rany rozejdą i porobią się bliznowce. Nie mam dostępu do farmindeksu i nie mogę doczytać co i jak. Może któraś z Was zna takie maści??????

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
Marghe
pon, 17 maj 2004 - 13:27
Contratubex
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post pon, 17 maj 2004 - 13:27
Post #2

Contratubex
M.
Anuk
pon, 17 maj 2004 - 14:25
Jest polski odpowiednik, zdecydowanie tańszy, nazywa się CEPAM icon_smile.gif
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post pon, 17 maj 2004 - 14:25
Post #3

Jest polski odpowiednik, zdecydowanie tańszy, nazywa się CEPAM icon_smile.gif

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
cydorka
pon, 17 maj 2004 - 14:27
Contratubex popieram. Sprawdze Ci tylko na jutro jak sie go stosuje bo tak mi sie po glowie kolacze ze chwilke trza odczekac po zdjeciu szwow.
A wlasnie szwow jakich szwow ?????? matko ja cos przegapilam znowu
Pozdr zdezorientowana Cydorka
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 17 maj 2004 - 14:27
Post #4

Contratubex popieram. Sprawdze Ci tylko na jutro jak sie go stosuje bo tak mi sie po glowie kolacze ze chwilke trza odczekac po zdjeciu szwow.
A wlasnie szwow jakich szwow ?????? matko ja cos przegapilam znowu
Pozdr zdezorientowana Cydorka
goÅ›
pon, 17 maj 2004 - 14:28
Cepan, ma więcej wyciągu z cebuli niż Contratubex i dodatkowo oprócz heparyny i alantiony - rumianek.
No i przede wszystkim jest znacznie tańszy od Contratubexu.

Pozdrawiam
goÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 658
Dołączył: wto, 20 kwi 04 - 12:11
Nr użytkownika: 1,677




post pon, 17 maj 2004 - 14:28
Post #5

Cepan, ma więcej wyciągu z cebuli niż Contratubex i dodatkowo oprócz heparyny i alantiony - rumianek.
No i przede wszystkim jest znacznie tańszy od Contratubexu.

Pozdrawiam

--------------------
user posted image
Anuk
pon, 17 maj 2004 - 14:35
Dokładnie, ze stosowaniem obu maści należy poczekać aż rana się zabliźni icon_smile.gif
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post pon, 17 maj 2004 - 14:35
Post #6

Dokładnie, ze stosowaniem obu maści należy poczekać aż rana się zabliźni icon_smile.gif

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
goÅ›
pon, 17 maj 2004 - 14:38
Cepan, ma więcej wyciągu z cebuli niż Contratubex i dodatkowo oprócz heparyny i alantiony - rumianek.
No i przede wszystkim jest znacznie tańszy od Contratubexu.

Pozdrawiam
goÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 658
Dołączył: wto, 20 kwi 04 - 12:11
Nr użytkownika: 1,677




post pon, 17 maj 2004 - 14:38
Post #7

Cepan, ma więcej wyciągu z cebuli niż Contratubex i dodatkowo oprócz heparyny i alantiony - rumianek.
No i przede wszystkim jest znacznie tańszy od Contratubexu.

Pozdrawiam

--------------------
user posted image
Edi Zet :)
pon, 17 maj 2004 - 14:45
No to mam jeszcze trochę czasu, bo zdjęcie szwów mam za kilka dni. Chodzi mi jedynie o to, żeby się dziadostwo nie rozlazło na boki, a słyszałam że te maści mogą pomóc. Dzięki za info.
P.S. Cydorka-nie powiem Ci jak nie dasz przepisu na rybę w pojemniczkach z żelatyną wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif
Papapaapapaaaaaa.... icon_mrgreen.gif
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post pon, 17 maj 2004 - 14:45
Post #8

No to mam jeszcze trochę czasu, bo zdjęcie szwów mam za kilka dni. Chodzi mi jedynie o to, żeby się dziadostwo nie rozlazło na boki, a słyszałam że te maści mogą pomóc. Dzięki za info.
P.S. Cydorka-nie powiem Ci jak nie dasz przepisu na rybę w pojemniczkach z żelatyną wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif
Papapaapapaaaaaa.... icon_mrgreen.gif

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
agabr
pon, 17 maj 2004 - 15:27
Edi moja mama przepisala jedrkowi jakas masc sprowadzana ze Szwajcarii, dosc droga (ponad 100) ale rewelacyjna , zreszta efekty sama widzialas, zapytam o nazwe .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 17 maj 2004 - 15:27
Post #9

Edi moja mama przepisala jedrkowi jakas masc sprowadzana ze Szwajcarii, dosc droga (ponad 100) ale rewelacyjna , zreszta efekty sama widzialas, zapytam o nazwe .b
Edi Zet :)
pon, 17 maj 2004 - 19:41
CYTAT(agnieszkabryndza)
Edi moja mama przepisala jedrkowi jakas masc sprowadzana ze Szwajcarii, dosc droga (ponad 100) ale rewelacyjna , zreszta efekty sama widzialas, zapytam o nazwe .b


Będę b. wdzięczna...
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post pon, 17 maj 2004 - 19:41
Post #10

CYTAT(agnieszkabryndza)
Edi moja mama przepisala jedrkowi jakas masc sprowadzana ze Szwajcarii, dosc droga (ponad 100) ale rewelacyjna , zreszta efekty sama widzialas, zapytam o nazwe .b


Będę b. wdzięczna...

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
Edi Zet :)
pon, 17 maj 2004 - 19:45
CYTAT(Anuk)
Jest polski odpowiednik, zdecydowanie tańszy, nazywa się CEPAM icon_smile.gif


P. w aptece powiedziała, że zdecydowanie Contracośtam jest lepszy. Zaryzykowałam i kupiłam tubkę 20 mg za 23 zł.
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post pon, 17 maj 2004 - 19:45
Post #11

CYTAT(Anuk)
Jest polski odpowiednik, zdecydowanie tańszy, nazywa się CEPAM icon_smile.gif


P. w aptece powiedziała, że zdecydowanie Contracośtam jest lepszy. Zaryzykowałam i kupiłam tubkę 20 mg za 23 zł.

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
milly
wto, 18 maj 2004 - 08:31
no to ja wam powiem, że te Contratubexy i inne Cepany to są o kant d... potłuc. Mój mąż sparuje sobie bliznę już ze 3 miesiące i żadnej poprawy nie ma. O.
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post wto, 18 maj 2004 - 08:31
Post #12

no to ja wam powiem, że te Contratubexy i inne Cepany to są o kant d... potłuc. Mój mąż sparuje sobie bliznę już ze 3 miesiące i żadnej poprawy nie ma. O.
goÅ›
wto, 18 maj 2004 - 08:52
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
CYTAT(Anuk)
Jest polski odpowiednik, zdecydowanie tańszy, nazywa się CEPAM icon_smile.gif


P. w aptece powiedziała, że zdecydowanie Contracośtam jest lepszy. Zaryzykowałam i kupiłam tubkę 20 mg za 23 zł.


To znaczy że Pani ma niestety wyprany mózg przez przedstawicieli koncernu produkującego Contra..., icon_smile.gif bo skład mają (jak pisałam) dokładnie ten sam.
Buźka
goÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 658
Dołączył: wto, 20 kwi 04 - 12:11
Nr użytkownika: 1,677




post wto, 18 maj 2004 - 08:52
Post #13

CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
CYTAT(Anuk)
Jest polski odpowiednik, zdecydowanie tańszy, nazywa się CEPAM icon_smile.gif


P. w aptece powiedziała, że zdecydowanie Contracośtam jest lepszy. Zaryzykowałam i kupiłam tubkę 20 mg za 23 zł.


To znaczy że Pani ma niestety wyprany mózg przez przedstawicieli koncernu produkującego Contra..., icon_smile.gif bo skład mają (jak pisałam) dokładnie ten sam.
Buźka

--------------------
user posted image
Anuk
wto, 18 maj 2004 - 09:11
GoÅ›,
przeważnie da droższy - bo apteka więcej może zarobić icon_smile.gif

Milly - a wciera przez chwilę tę maść czy tylko nią smaruje? Bo to jest jednak pewna różnica!!
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post wto, 18 maj 2004 - 09:11
Post #14

GoÅ›,
przeważnie da droższy - bo apteka więcej może zarobić icon_smile.gif

Milly - a wciera przez chwilę tę maść czy tylko nią smaruje? Bo to jest jednak pewna różnica!!

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
milly
wto, 18 maj 2004 - 09:13
a ma mocno wcierać? tak do pierwszej krwi?
podoba mi siÄ™ icon_cool.gif
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post wto, 18 maj 2004 - 09:13
Post #15

a ma mocno wcierać? tak do pierwszej krwi?
podoba mi siÄ™ icon_cool.gif
addera
wto, 18 maj 2004 - 09:21
Mój mąż też wcierał Contratubex a mimo to blizna jest okropna icon_confused.gif A poza tym gojenie się ran to też chyba sprawa indywidualna oraganizamu. jednym maści nie pomagają, a na innych goi się pięknie bez żadnych specyfików.
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post wto, 18 maj 2004 - 09:21
Post #16

Mój mąż też wcierał Contratubex a mimo to blizna jest okropna icon_confused.gif A poza tym gojenie się ran to też chyba sprawa indywidualna oraganizamu. jednym maści nie pomagają, a na innych goi się pięknie bez żadnych specyfików.

--------------------



cydorka
wto, 18 maj 2004 - 12:41
To ja otóz leki wspolczesnej terapi podaja:
-grupa preparatow do leczenia blizn i bliznowcow zawieraja w roznych proporcjach alantoine, heparyne wyciag z cebuli i wyciag z rumianku

preparat dostepne: Acepalan (herbapol) , Cepan ( firma Unia ), Contratubex (Merz), Tointex (Glaxo),
Sposób uzycia: wycinki wybrane
leczenie po wygojeniu sie rany
leczenie trwa od kilku tyg do kilku miesiecy w zaleznosci od wieku blizny !!!! ( pisza tez ze wynik zalezy od regularnego stosowania!!!!!!!!!, ze nalezy masowac nakladajac
ze nalezy leczenie rozpoczac jak nqajwczesniej po powstaniu blizny


a tak ze swego podworka wam powie ze jak sie ktos zabiera za takie smarowidla np 10 lat po powstaniu blizny bo mu sie ona nie podoba to jmoje doswiadzcenia wskazuje ze nic ztym nie zdziala samymi masciami
co wiecej popieram adderke w calej rozciaglosci skora skorze nie rowna i u kazdego gojenie wyglada inaczej.

Moj kolega chirurg czynil prace zwiazana z ranami- u swioch pacjentow przez siebie operowanymi obserwowal to jak sie rany goja i jakie powstaja blizny- nie ma reguly czasem mowil ze byly osoby u ktorych spodziewal sie zastac okropna blizne a tu sladu nie ma a czasem po drobnym zabiegu szpetna blizna
a chirur ten sam ciecie i szycie podobne
tyle
ale mysle ze ediku mazidlo Ci nie zaszkodzi a moze pomoze? icon_smile.gif
Cydorka
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post wto, 18 maj 2004 - 12:41
Post #17

To ja otóz leki wspolczesnej terapi podaja:
-grupa preparatow do leczenia blizn i bliznowcow zawieraja w roznych proporcjach alantoine, heparyne wyciag z cebuli i wyciag z rumianku

preparat dostepne: Acepalan (herbapol) , Cepan ( firma Unia ), Contratubex (Merz), Tointex (Glaxo),
Sposób uzycia: wycinki wybrane
leczenie po wygojeniu sie rany
leczenie trwa od kilku tyg do kilku miesiecy w zaleznosci od wieku blizny !!!! ( pisza tez ze wynik zalezy od regularnego stosowania!!!!!!!!!, ze nalezy masowac nakladajac
ze nalezy leczenie rozpoczac jak nqajwczesniej po powstaniu blizny


a tak ze swego podworka wam powie ze jak sie ktos zabiera za takie smarowidla np 10 lat po powstaniu blizny bo mu sie ona nie podoba to jmoje doswiadzcenia wskazuje ze nic ztym nie zdziala samymi masciami
co wiecej popieram adderke w calej rozciaglosci skora skorze nie rowna i u kazdego gojenie wyglada inaczej.

Moj kolega chirurg czynil prace zwiazana z ranami- u swioch pacjentow przez siebie operowanymi obserwowal to jak sie rany goja i jakie powstaja blizny- nie ma reguly czasem mowil ze byly osoby u ktorych spodziewal sie zastac okropna blizne a tu sladu nie ma a czasem po drobnym zabiegu szpetna blizna
a chirur ten sam ciecie i szycie podobne
tyle
ale mysle ze ediku mazidlo Ci nie zaszkodzi a moze pomoze? icon_smile.gif
Cydorka
Edi Zet :)
wto, 18 maj 2004 - 12:56
CYTAT(Cydorka)
ale mysle ze ediku mazidlo Ci nie zaszkodzi a moze pomoze? icon_smile.gif
Cydorka


Ano, Cydorku, dlatego już zakupiłam ten specyfik. Trza do niego samozaparcia, cierpliwości...
A Twoje słowa popieram w rozciągłości. Znamiona usuwała mi koleżanka, tzn. sympatia Krzysia-Lekarza. Jemu też usuwała, a że ma on skłonności do bliznowców to niektóre się porozchodziły, ale sam sobie winien, bo świeżo po zdjęciu szwów nosił plecak...Ja mam jedną na głowie, jedną pod piersią, jedną na nadgarstku i aż trzy na plecach (okolice karku i nieco niżej) i przyznam szczerze, że o te na plecach boje się najbardziej...
Wiecie, dźwiganie dzieci, zakupy, odkurzanie....icon_sad.gif
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post wto, 18 maj 2004 - 12:56
Post #18

CYTAT(Cydorka)
ale mysle ze ediku mazidlo Ci nie zaszkodzi a moze pomoze? icon_smile.gif
Cydorka


Ano, Cydorku, dlatego już zakupiłam ten specyfik. Trza do niego samozaparcia, cierpliwości...
A Twoje słowa popieram w rozciągłości. Znamiona usuwała mi koleżanka, tzn. sympatia Krzysia-Lekarza. Jemu też usuwała, a że ma on skłonności do bliznowców to niektóre się porozchodziły, ale sam sobie winien, bo świeżo po zdjęciu szwów nosił plecak...Ja mam jedną na głowie, jedną pod piersią, jedną na nadgarstku i aż trzy na plecach (okolice karku i nieco niżej) i przyznam szczerze, że o te na plecach boje się najbardziej...
Wiecie, dźwiganie dzieci, zakupy, odkurzanie....icon_sad.gif

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
addera
wto, 18 maj 2004 - 13:45
CYTAT(Cydorka)
.

Moj kolega chirurg czynil prace  zwiazana z ranami- u swioch pacjentow przez siebie operowanymi obserwowal to jak sie rany goja i jakie powstaja blizny- nie ma reguly czasem mowil ze byly osoby u ktorych spodziewal sie zastac okropna blizne a tu sladu nie ma a czasem po drobnym zabiegu szpetna blizna
a chirur ten sam ciecie i szycie podobne

Cydorka


Tak, niektórzy nawet mają skłonności genetyczne (to słowa jednego z ortopedów usłyszane wTV) do tworzenia się w miejscu blizny tzw. bliznowców i podobno nie ma na to siły. Czy to prawda, to nie wiem , tylko słyszałam icon_rolleyes.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post wto, 18 maj 2004 - 13:45
Post #19

CYTAT(Cydorka)
.

Moj kolega chirurg czynil prace  zwiazana z ranami- u swioch pacjentow przez siebie operowanymi obserwowal to jak sie rany goja i jakie powstaja blizny- nie ma reguly czasem mowil ze byly osoby u ktorych spodziewal sie zastac okropna blizne a tu sladu nie ma a czasem po drobnym zabiegu szpetna blizna
a chirur ten sam ciecie i szycie podobne

Cydorka


Tak, niektórzy nawet mają skłonności genetyczne (to słowa jednego z ortopedów usłyszane wTV) do tworzenia się w miejscu blizny tzw. bliznowców i podobno nie ma na to siły. Czy to prawda, to nie wiem , tylko słyszałam icon_rolleyes.gif

--------------------



addera
wto, 18 maj 2004 - 13:46
No tak, gapa ze mnie icon_redface.gif Edi juz pisała o bliznowcach wink.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post wto, 18 maj 2004 - 13:46
Post #20

No tak, gapa ze mnie icon_redface.gif Edi juz pisała o bliznowcach wink.gif

--------------------



> Maść na blizny...
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 05:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama