Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Kwiecien 2002

> 
Agnieszka
czw, 05 gru 2002 - 09:31
Co sychać u kwietniowych dzieci??
Agnieszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 88
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:03
Skąd: Katowice-Wełnowiec
Nr użytkownika: 5




post czw, 05 gru 2002 - 09:31
Post #1

Co sychać u kwietniowych dzieci??

--------------------
Agnieszka mama Szymona i Kamila (dwóch łobuziaków)
pienko

Go??







post wto, 11 mar 2003 - 12:06
Post #2

witam, czy odezwa sie tutaj mamy dzieciaczkow kwietniowych? Co u was slychac? jak wasze pociechy? niedlugo konczymy roczek icon_lol.gif
ganga
śro, 02 kwi 2003 - 21:34
a my juz po pierwszych urodzinkach - dokladnie wczoraj icon_exclaim.gif
I wiecie co - nie sie nie zmienilo icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
ganga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 20:06
SkÄ…d: Francja (Alzacja)
Nr użytkownika: 307




post śro, 02 kwi 2003 - 21:34
Post #3

a my juz po pierwszych urodzinkach - dokladnie wczoraj icon_exclaim.gif
I wiecie co - nie sie nie zmienilo icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
ganga, mama Misi i Adusi
EwaKW
śro, 02 kwi 2003 - 21:54
CYTAT(Agnieszka)
Co sychać u kwietniowych dzieci??
EwaKW


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,011
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 08:05
SkÄ…d: Zielonki
Nr użytkownika: 225

GG:


post śro, 02 kwi 2003 - 21:54
Post #4

CYTAT(Agnieszka)
Co sychać u kwietniowych dzieci??


--------------------
Kuba (14.09.02)
mamazuzi
czw, 03 kwi 2003 - 10:47
Moja Zuzanka 26 kwietnia skończy roczek!!!!!
Czy Wam też ten czas tak zleciał?
Pozdrawiamy wszystkie dzieciaczki i ich mamy icon_wink.gif
PS. To mój pierwszy post na "maluchach" i czuję
siÄ™ trochÄ™ nieswojo.
mamazuzi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: pią, 14 lut 03 - 11:04
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 83

GG:


post czw, 03 kwi 2003 - 10:47
Post #5

Moja Zuzanka 26 kwietnia skończy roczek!!!!!
Czy Wam też ten czas tak zleciał?
Pozdrawiamy wszystkie dzieciaczki i ich mamy icon_wink.gif
PS. To mój pierwszy post na "maluchach" i czuję
siÄ™ trochÄ™ nieswojo.
eOla
czw, 03 kwi 2003 - 10:54
Witamy Kwietniowe Mamy i Maluchy!

Mój Kuba 07.04 skończy rok icon_biggrin.gif Tak, mnie też ten rok zleciał jak szalony! Nie wiem kiedy, tyle sie zmieniło, tyle sie wydarzyło!
Pozdrawiam serdecznie!!
eOla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 127
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 20:20
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 220

GG:


post czw, 03 kwi 2003 - 10:54
Post #6

Witamy Kwietniowe Mamy i Maluchy!

Mój Kuba 07.04 skończy rok icon_biggrin.gif Tak, mnie też ten rok zleciał jak szalony! Nie wiem kiedy, tyle sie zmieniło, tyle sie wydarzyło!
Pozdrawiam serdecznie!!

--------------------
eOla

Mama Zuzi




i

ganga
czw, 03 kwi 2003 - 13:09
moja (roczna juz icon_lol.gif ) Aduia zrobila sie malym niejadkiem. Pal licho, niech je ile chce, nie umrze z glodu, ale martwie sie bo nie chce za chiny jesc rzeczy niepapkowatych icon_cry.gif . Kazda proba konczy sie porazka, nawet jak sama sobie pakuje cos do buzi. Ma bardzo silnie rozwiniety odruch wymiotny. Niestety... Jak to jest u waszych maluchow?

Co i czy ktos karmi jeszcze piersia roczniaki?
ganga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 20:06
SkÄ…d: Francja (Alzacja)
Nr użytkownika: 307




post czw, 03 kwi 2003 - 13:09
Post #7

moja (roczna juz icon_lol.gif ) Aduia zrobila sie malym niejadkiem. Pal licho, niech je ile chce, nie umrze z glodu, ale martwie sie bo nie chce za chiny jesc rzeczy niepapkowatych icon_cry.gif . Kazda proba konczy sie porazka, nawet jak sama sobie pakuje cos do buzi. Ma bardzo silnie rozwiniety odruch wymiotny. Niestety... Jak to jest u waszych maluchow?

Co i czy ktos karmi jeszcze piersia roczniaki?

--------------------
ganga, mama Misi i Adusi
mamazuzi
czw, 03 kwi 2003 - 13:19
"nie chce za chiny jesc rzeczy niepapkowatych icon_cry.gif . Kazda proba konczy sie porazka, nawet jak sama sobie pakuje cos do buzi."

Moja Zuza też - żadnej "niepapkowatej" rzeczy nie przełknie.
Nie wiem jak to będzie dalej, może jak ząbki w końcu wyrosną
(jescze ich nie ma ale już czuć pod palcem).
Pozdrawiam
Kaśka vel Habina vel mamazuzi wink.gif
mamazuzi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: pią, 14 lut 03 - 11:04
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 83

GG:


post czw, 03 kwi 2003 - 13:19
Post #8

"nie chce za chiny jesc rzeczy niepapkowatych icon_cry.gif . Kazda proba konczy sie porazka, nawet jak sama sobie pakuje cos do buzi."

Moja Zuza też - żadnej "niepapkowatej" rzeczy nie przełknie.
Nie wiem jak to będzie dalej, może jak ząbki w końcu wyrosną
(jescze ich nie ma ale już czuć pod palcem).
Pozdrawiam
Kaśka vel Habina vel mamazuzi wink.gif
ganga
czw, 03 kwi 2003 - 13:22
Adsuia ma od ponad miesiaca 4 zeby... i wcale jej to nie pomaga
ganga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 20:06
SkÄ…d: Francja (Alzacja)
Nr użytkownika: 307




post czw, 03 kwi 2003 - 13:22
Post #9

Adsuia ma od ponad miesiaca 4 zeby... i wcale jej to nie pomaga

--------------------
ganga, mama Misi i Adusi
adriana-ja

Go??







post piÄ…, 04 kwi 2003 - 10:08
Post #10

Witam kwietniowe mamy!

My z naszym Piotrulą świętujemy 12.04 , a już w pod koniec sierpnia spodziewamy się nowego lokatora (lokatorki?) icon_biggrin.gif , szybko co?

Co prawda nie mamy problemów z gryzieniem (9 zębów i ciągle przybywa - mi siniaków na rękach i śladów ostrych kłów także icon_exclaim.gif ),
ale może poradzimy;
Czy próbowałyście stopniować papkowatość papki? Po kilku dniach można już przemycać w zupce całkiem spore kawałki rozgotowanych warzyw (tak było u mnie). A jak dzieciaczki reagują na chrupki kukurydziane ( mój Piotruś je uwielbia) i biszkopciki?

Pozdrawiam i powodzenia
ganga
piÄ…, 04 kwi 2003 - 13:14
Adriana, wiesz moja Adusia (zreszta tez Adrianna icon_biggrin.gif ) to moja druga coreczka wiec sposobow znam bez liku, ktore pomogly Misi nauczyc sie jesc grubsze kawalki.... a i tak zaden na Adsuie nie dziala icon_confused.gif
Ona nawet chrupkow kukurydzianych nie che wziac do buzi icon_sad.gif , o biszkopcikach nie wspomne. Mysle ze musze jeszcze poczekac, by powiedzmy - dojrzala do tego.
ganga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 20:06
SkÄ…d: Francja (Alzacja)
Nr użytkownika: 307




post piÄ…, 04 kwi 2003 - 13:14
Post #11

Adriana, wiesz moja Adusia (zreszta tez Adrianna icon_biggrin.gif ) to moja druga coreczka wiec sposobow znam bez liku, ktore pomogly Misi nauczyc sie jesc grubsze kawalki.... a i tak zaden na Adsuie nie dziala icon_confused.gif
Ona nawet chrupkow kukurydzianych nie che wziac do buzi icon_sad.gif , o biszkopcikach nie wspomne. Mysle ze musze jeszcze poczekac, by powiedzmy - dojrzala do tego.

--------------------
ganga, mama Misi i Adusi
mamazuzi
piÄ…, 04 kwi 2003 - 14:24
Dokładnie tak samo jak moja Zuza - nic nie lubi brać do buźki do gryzienia, ostatnio gdy byliśmy na lodach dawaliśmy jej wafelek (ten od loda) i nawet wcinała - to jedyne "niepapkowe" rzeczy, które moja córcia wsunęła bez dławienia wink.gif
Pozdrawiam Kaśka
mamazuzi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: pią, 14 lut 03 - 11:04
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 83

GG:


post piÄ…, 04 kwi 2003 - 14:24
Post #12

Dokładnie tak samo jak moja Zuza - nic nie lubi brać do buźki do gryzienia, ostatnio gdy byliśmy na lodach dawaliśmy jej wafelek (ten od loda) i nawet wcinała - to jedyne "niepapkowe" rzeczy, które moja córcia wsunęła bez dławienia wink.gif
Pozdrawiam Kaśka

--------------------
Pozdrawia Kasia z Rzeszowa (vel Habina)
razem z ZuzaneczkÄ… (26.04.2002)
ganga
piÄ…, 04 kwi 2003 - 21:50
jestem w szoku icon_eek.gif
Ja tu narzekam na moja Dusię, a ona dzis po raz pierwszy zażądała jedzenia z mojego talerza podczas kolacji. Posadzilam ja jak zwylke przy stole na krzeselku, a ona raczki wyciaga do jedzonka. A ze mialam akurat zapiekanke brokulowo-makaronowa i marchewke z groszkiem, nie wiele myslac, podziubalam to troche widelcem, nalozylam na lyzeczke i... siup do buzi Adisowej. Przelknela bez grymasu, dlawienia sie itp.
Czyzby poczatek nowej ery?? icon_eek.gif
Nie chce zapeszyc, wiec juz jej nie chwale...
ganga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 20:06
SkÄ…d: Francja (Alzacja)
Nr użytkownika: 307




post piÄ…, 04 kwi 2003 - 21:50
Post #13

jestem w szoku icon_eek.gif
Ja tu narzekam na moja Dusię, a ona dzis po raz pierwszy zażądała jedzenia z mojego talerza podczas kolacji. Posadzilam ja jak zwylke przy stole na krzeselku, a ona raczki wyciaga do jedzonka. A ze mialam akurat zapiekanke brokulowo-makaronowa i marchewke z groszkiem, nie wiele myslac, podziubalam to troche widelcem, nalozylam na lyzeczke i... siup do buzi Adisowej. Przelknela bez grymasu, dlawienia sie itp.
Czyzby poczatek nowej ery?? icon_eek.gif
Nie chce zapeszyc, wiec juz jej nie chwale...

--------------------
ganga, mama Misi i Adusi
eKas

Go??







post sob, 05 kwi 2003 - 13:52
Post #14

Mój Fifi kończy 18 kwietnia -1 ROCZEK
i oczywiscie dla mnie jest cudownym dzieckiem icon_wink.gif
Właśnie dzisiaj robił co nie co do nocniczka HUURRRA, od 3 tygodni tupta...
je wszystko (co jest zdatne do jedzenia, np. cebula, ogórki kiszone itp.)
ale za to jest wielkim terrorystą, wymuszaczem, histerykiem, gdy coś nie jest po jego myśli to wczeszczy i zanosi sie od płaczu!!!! dla mnie istny horror!
Czyżby sprawdzał moje granice wytrzymałości, ćwiczył charakterek (ach te Barany icon_twisted.gif )
Pzdr
eKas mama Fifi
wikibar
nie, 06 kwi 2003 - 21:38
Witam! icon_smile.gif Moja Wiki kończy rok dopiero 27 kwietnia. Chodzi już sprawnie, ma 6 zębów. Jeśli chodzi o jedzenie, to mamy inny problem: Wiki nie zje niczego co jest papką i nie trzeba tego gryźć, wyjątkiem jest jogurt. A najbardziej nie cierpi kaszek. Ostatnio coraz częściej podjada z mojego talerza. Dalej jest na cycu, w dzień rzadko, ale rekompensuje sobie nocą. Pozdrawiamy wszystkie Mamy i nie małe już Maluchy!
wikibar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 20:37
SkÄ…d: Opole
Nr użytkownika: 450




post nie, 06 kwi 2003 - 21:38
Post #15

Witam! icon_smile.gif Moja Wiki kończy rok dopiero 27 kwietnia. Chodzi już sprawnie, ma 6 zębów. Jeśli chodzi o jedzenie, to mamy inny problem: Wiki nie zje niczego co jest papką i nie trzeba tego gryźć, wyjątkiem jest jogurt. A najbardziej nie cierpi kaszek. Ostatnio coraz częściej podjada z mojego talerza. Dalej jest na cycu, w dzień rzadko, ale rekompensuje sobie nocą. Pozdrawiamy wszystkie Mamy i nie małe już Maluchy!
madama
pon, 07 kwi 2003 - 08:54
Piotruś też nie cierpi kaszek, już dawno z nich zrezygnowałam ( może to przypadłość opolskich dzieci wink.gif )
Próbuję mu to rekompensować jogurtami i serkami , bo mój mały pierś jeszcze ciągnie (głownie w nocy icon_rolleyes.gif ), ale mleka to ja mam niewiele - bardziej chyba traktuje mnie jako smoczek.
I tu mały problem, Piotrulka jest bardzo przywiązany do tego "smoczka", a w sierpniu przychodzi na świat drugi maluch icon_biggrin.gif. Piotrka muszę więc jak najszybciej odstawić, a dobrze wiem jak mu to się nie spodoba icon_sad.gif .
Nie mam pojęcia jak do tego podejść, bo mój syncio potrafi nawet kilka razy icon_exclaim.gif domagać się w nocy piersi. Co prawda usypia natychmiast, ale musi sobie jeszcze jakiś czas pocmokać , zanim go przeniesiemy do łóżeczka. Dodam, że kiedy po przebudzeniu mąż próbuje go zakołysać, mały protestuje na tyle stanowczo, że w większości przypadków kapitulujemy.
Ciekawe czy są mamy, które odstawiły swoje dzieci bez bólu?
Pozdrawiam Adriana
madama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:33
Nr użytkownika: 363




post pon, 07 kwi 2003 - 08:54
Post #16

Piotruś też nie cierpi kaszek, już dawno z nich zrezygnowałam ( może to przypadłość opolskich dzieci wink.gif )
Próbuję mu to rekompensować jogurtami i serkami , bo mój mały pierś jeszcze ciągnie (głownie w nocy icon_rolleyes.gif ), ale mleka to ja mam niewiele - bardziej chyba traktuje mnie jako smoczek.
I tu mały problem, Piotrulka jest bardzo przywiązany do tego "smoczka", a w sierpniu przychodzi na świat drugi maluch icon_biggrin.gif. Piotrka muszę więc jak najszybciej odstawić, a dobrze wiem jak mu to się nie spodoba icon_sad.gif .
Nie mam pojęcia jak do tego podejść, bo mój syncio potrafi nawet kilka razy icon_exclaim.gif domagać się w nocy piersi. Co prawda usypia natychmiast, ale musi sobie jeszcze jakiś czas pocmokać , zanim go przeniesiemy do łóżeczka. Dodam, że kiedy po przebudzeniu mąż próbuje go zakołysać, mały protestuje na tyle stanowczo, że w większości przypadków kapitulujemy.
Ciekawe czy są mamy, które odstawiły swoje dzieci bez bólu?
Pozdrawiam Adriana
ganga
pon, 07 kwi 2003 - 09:17
Ha, wlasnie chcialam o tym napisac. Poskarzyc sie na moja Adusie icon_cry.gif
Bo mam wrazenie, ze od wczoraj odstawila sie sama od cycusia. Stanowczo protesuje przy kazdej probie przystawienia jej do piersi. Nie chce i juz. Nawet w nocy! Nawet sie pobawic. A jeszcze przed wczoraj bardzo tego potrzebowala... Powtarza sie historia ktora przezylam z Misia, ktora tez sam zdecydowala o momencie zrezygnowania z cycusia (z tym ze ona miala wtedy 15 miesiecy, a Adusia tylko rok i 1 tydzien)
Troche mi szkoda, bo bylam gotowa karmic ja dluzej...
ganga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 20:06
SkÄ…d: Francja (Alzacja)
Nr użytkownika: 307




post pon, 07 kwi 2003 - 09:17
Post #17

Ha, wlasnie chcialam o tym napisac. Poskarzyc sie na moja Adusie icon_cry.gif
Bo mam wrazenie, ze od wczoraj odstawila sie sama od cycusia. Stanowczo protesuje przy kazdej probie przystawienia jej do piersi. Nie chce i juz. Nawet w nocy! Nawet sie pobawic. A jeszcze przed wczoraj bardzo tego potrzebowala... Powtarza sie historia ktora przezylam z Misia, ktora tez sam zdecydowala o momencie zrezygnowania z cycusia (z tym ze ona miala wtedy 15 miesiecy, a Adusia tylko rok i 1 tydzien)
Troche mi szkoda, bo bylam gotowa karmic ja dluzej...

--------------------
ganga, mama Misi i Adusi
madama
pon, 07 kwi 2003 - 09:26
NaprawdÄ™ icon_question.gif icon_exclaim.gif
Może mam jakąś szansę, ale to pewnie bardzo mało prawdopodobne, żeby Piotrusiowi się odwidziało do sierpnia.... ale kto to może wiedzieć
Pozdrawiam Adusię icon_smile.gif i idę kłaść spać Piotrusia
madama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:33
Nr użytkownika: 363




post pon, 07 kwi 2003 - 09:26
Post #18

NaprawdÄ™ icon_question.gif icon_exclaim.gif
Może mam jakąś szansę, ale to pewnie bardzo mało prawdopodobne, żeby Piotrusiowi się odwidziało do sierpnia.... ale kto to może wiedzieć
Pozdrawiam Adusię icon_smile.gif i idę kłaść spać Piotrusia
kas
wto, 08 kwi 2003 - 20:28
Co i czy ktos karmi jeszcze piersia roczniaki?[/quote]

Ja karmię prawie rocznego chłopa!!! I dodam, że grzdyl ten nie chce sztucznego mleka (a wypróbowałam juz z tysiące icon_twisted.gif ). Poza tym szamie prawie wszystko: oprócz smażonego i słodyczy (typu czekolada, słodkie ciasta).
Kocha kiszone ogórasy icon_wink.gif
Pzdr
Kas
kas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 435
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 23:25
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 276

GG:


post wto, 08 kwi 2003 - 20:28
Post #19

Co i czy ktos karmi jeszcze piersia roczniaki?[/quote]

Ja karmię prawie rocznego chłopa!!! I dodam, że grzdyl ten nie chce sztucznego mleka (a wypróbowałam juz z tysiące icon_twisted.gif ). Poza tym szamie prawie wszystko: oprócz smażonego i słodyczy (typu czekolada, słodkie ciasta).
Kocha kiszone ogórasy icon_wink.gif
Pzdr
Kas

--------------------
mama Fifi user posted image
user posted image
anecik
czw, 10 kwi 2003 - 22:55
WitamyMateuszek za tydzień skończy roczekale bedzie bal.Ma 6 zębów którymi zaczyna mnie podgryzaćjeszcze nie chodzi ale bardzo by juz chciał.Zaczełam mu gotować zupki ale on woli te ze sklepu.Przestałam go karmić piersią.Ile mleczka z butli powinien wypijać,przedtem o tym nie myslałam ile wypija.

aneta i mateusz
anecik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 23:56
Nr użytkownika: 511




post czw, 10 kwi 2003 - 22:55
Post #20

WitamyMateuszek za tydzień skończy roczekale bedzie bal.Ma 6 zębów którymi zaczyna mnie podgryzaćjeszcze nie chodzi ale bardzo by juz chciał.Zaczełam mu gotować zupki ale on woli te ze sklepu.Przestałam go karmić piersią.Ile mleczka z butli powinien wypijać,przedtem o tym nie myslałam ile wypija.

aneta i mateusz
> Kwiecien 2002
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 03:10
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama