Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

dlaczego nie można nauczyć się języka w szkole?

, publicznej, zwykłej
> , publicznej, zwykÅ‚ej
kasiunia
sob, 13 paź 2012 - 02:21
niestety ja się zgodzę z tym, że nauczycielom się nie chce. uczę czasem grupy po innych nauczycielach i kiedy już otrząsają się z pierwszego szoku icon_wink.gif i zaczynają ze mną rozmawiać, okazuje się, że angielskiego to za bardzo nie było, ale za to świetnie znają historię choroby synka pani Ewy, albo pani zadawała ćwiczenie i - uwaga cytuję - czegoś szukała w torbie, itd itp. Nauczycieli z pasją jest baaardzo baaardzo mało.

Ten post edytował kasiunia sob, 13 paź 2012 - 02:25
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post sob, 13 paź 2012 - 02:21
Post #41

niestety ja się zgodzę z tym, że nauczycielom się nie chce. uczę czasem grupy po innych nauczycielach i kiedy już otrząsają się z pierwszego szoku icon_wink.gif i zaczynają ze mną rozmawiać, okazuje się, że angielskiego to za bardzo nie było, ale za to świetnie znają historię choroby synka pani Ewy, albo pani zadawała ćwiczenie i - uwaga cytuję - czegoś szukała w torbie, itd itp. Nauczycieli z pasją jest baaardzo baaardzo mało.

--------------------
pozdrawiam
kasia

ewela
czw, 29 lis 2012 - 07:58
hejka
podciÄ…gnÄ™ temat
ja miałam cudownych nauczycieli językków obcych: francuski, łacina i niemiecki. Naprawde edukacja na wysokim poziomie.

Moja córka......uczy się j. angielskiego do 3r.zycia (ale wiadomo,ze to była nauka przez zabawę).

Teraz jest w klasie drugiej....i ma Panią, ktora swoje studia konczyła chyba korespondencyjnie...
Brak metod aktywizyjÄ…cych itp itd.
Temat lekcji to ja realizujÄ™ z dzieckiem w domu-4zadania domowe z danej lekcji (4 zadania do danej lekcji, ktore sa przypisane do danego tematu- w ksiazce). Czyli wlasciwie 2x 45 minut zmarnowane....bo i tak realizujemy temat w domu.

ehhhhh

w rodzinie tez mam taka nauczycielkę j. obcego.......szkoda słow,szkoda czasu, szkoda jej uczniów...

Pozdrawiam
Ewela

Ten post edytował ewela czw, 29 lis 2012 - 08:06
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post czw, 29 lis 2012 - 07:58
Post #42

hejka
podciÄ…gnÄ™ temat
ja miałam cudownych nauczycieli językków obcych: francuski, łacina i niemiecki. Naprawde edukacja na wysokim poziomie.

Moja córka......uczy się j. angielskiego do 3r.zycia (ale wiadomo,ze to była nauka przez zabawę).

Teraz jest w klasie drugiej....i ma Panią, ktora swoje studia konczyła chyba korespondencyjnie...
Brak metod aktywizyjÄ…cych itp itd.
Temat lekcji to ja realizujÄ™ z dzieckiem w domu-4zadania domowe z danej lekcji (4 zadania do danej lekcji, ktore sa przypisane do danego tematu- w ksiazce). Czyli wlasciwie 2x 45 minut zmarnowane....bo i tak realizujemy temat w domu.

ehhhhh

w rodzinie tez mam taka nauczycielkę j. obcego.......szkoda słow,szkoda czasu, szkoda jej uczniów...

Pozdrawiam
Ewela
~Luna~
czw, 13 gru 2012 - 10:53
Wyciągam temat, bo muszę o coś spytać .

Powiedzcie mi, jak siÄ™ WYMAWIA po angielsku kolor fioletowy ?
Chodzi mi o wymowÄ™ , nie o pisowniÄ™.

Nie pytam dlatego, że nie wiem, bo wiem, a przynajmniej tak mi się do wczoraj wydawało.
PotrzebujÄ™ konsultacji, chodzi o zadanie domowe dziecka.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post czw, 13 gru 2012 - 10:53
Post #43

Wyciągam temat, bo muszę o coś spytać .

Powiedzcie mi, jak siÄ™ WYMAWIA po angielsku kolor fioletowy ?
Chodzi mi o wymowÄ™ , nie o pisowniÄ™.

Nie pytam dlatego, że nie wiem, bo wiem, a przynajmniej tak mi się do wczoraj wydawało.
PotrzebujÄ™ konsultacji, chodzi o zadanie domowe dziecka.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
bb
czw, 13 gru 2012 - 10:58
zalezy jaki fioletowy: purple- odsluchaj sobie brtyjska wymowe tutaj:
https://www.macmillandictionary.com/pronunc.../british/purple

czy violet?
https://www.macmillandictionary.com/dictionary/british/violet

Ten post edytował bb czw, 13 gru 2012 - 11:00
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post czw, 13 gru 2012 - 10:58
Post #44

zalezy jaki fioletowy: purple- odsluchaj sobie brtyjska wymowe tutaj:
https://www.macmillandictionary.com/pronunc.../british/purple

czy violet?
https://www.macmillandictionary.com/dictionary/british/violet

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
mama_do_kwadratu
czw, 13 gru 2012 - 11:01
wpisz np tutaj: https://www.howjsay.com/

Ten post edytował mama_do_kwadratu czw, 13 gru 2012 - 11:02
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 13 gru 2012 - 11:01
Post #45

wpisz np tutaj: https://www.howjsay.com/

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
~Luna~
czw, 13 gru 2012 - 11:18
Chodzi o fioletowy "purple".

Weszłam w dwa linki podane przez Was i w każdym jest inna wymowa icon_rolleyes.gif

Syn uczy się wiersza o kolorach, do nauki używamy płyty, która dołączona była do podręcznika.
Niestety niektóre nagrania są tak niewyraźne, że trudno jest się domyśleć wymowy .

Syn uparcie twierdzi, że Pani kazała im mówić kolor "papu", a ja obstaje przy "perpl" (w wymowie oczywiście) - na płycie nie można jednoznacznie zrozumieć.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post czw, 13 gru 2012 - 11:18
Post #46

Chodzi o fioletowy "purple".

Weszłam w dwa linki podane przez Was i w każdym jest inna wymowa icon_rolleyes.gif

Syn uczy się wiersza o kolorach, do nauki używamy płyty, która dołączona była do podręcznika.
Niestety niektóre nagrania są tak niewyraźne, że trudno jest się domyśleć wymowy .

Syn uparcie twierdzi, że Pani kazała im mówić kolor "papu", a ja obstaje przy "perpl" (w wymowie oczywiście) - na płycie nie można jednoznacznie zrozumieć.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
bb
czw, 13 gru 2012 - 11:28
No PAPU to jest innowacja 37.gif
W obydwu slychac PE... a nie PA....
Wg Oxford dictionary: ˈpɜːrpl

bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post czw, 13 gru 2012 - 11:28
Post #47

No PAPU to jest innowacja 37.gif
W obydwu slychac PE... a nie PA....
Wg Oxford dictionary: ˈpɜːrpl



--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
pirania
czw, 13 gru 2012 - 11:28
Luna naucz go wymowy standardowej jednej z dwoch proponwanych- co uwazasz. Albo ze slownika Merriam Webster. Iles tam wariacji wymowy jest dopuszczalna wazne zyby purple nie mowil icon_smile.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post czw, 13 gru 2012 - 11:28
Post #48

Luna naucz go wymowy standardowej jednej z dwoch proponwanych- co uwazasz. Albo ze slownika Merriam Webster. Iles tam wariacji wymowy jest dopuszczalna wazne zyby purple nie mowil icon_smile.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

madama
czw, 13 gru 2012 - 11:37
CYTAT(~Luna~ @ Thu, 13 Dec 2012 - 11:18) *
Chodzi o fioletowy "purple".

Weszłam w dwa linki podane przez Was i w każdym jest inna wymowa icon_rolleyes.gif

Syn uczy się wiersza o kolorach, do nauki używamy płyty, która dołączona była do podręcznika.
Niestety niektóre nagrania są tak niewyraźne, że trudno jest się domyśleć wymowy .

Syn uparcie twierdzi, że Pani kazała im mówić kolor "papu", a ja obstaje przy "perpl" (w wymowie oczywiście) - na płycie nie można jednoznacznie zrozumieć.


Nie sądzę, żeby Pani kazała wymawiać 'papu';), aczkolwiek nie dziwię sie, że syn tak twierdzi.icon_wink.gif
Niech wymawia 'perpl' - ale tak, żeby 'r' nie było słychaćicon_wink.gif, czyli bardziej 'pepl'.
madama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:33
Nr użytkownika: 363




post czw, 13 gru 2012 - 11:37
Post #49

CYTAT(~Luna~ @ Thu, 13 Dec 2012 - 11:18) *
Chodzi o fioletowy "purple".

Weszłam w dwa linki podane przez Was i w każdym jest inna wymowa icon_rolleyes.gif

Syn uczy się wiersza o kolorach, do nauki używamy płyty, która dołączona była do podręcznika.
Niestety niektóre nagrania są tak niewyraźne, że trudno jest się domyśleć wymowy .

Syn uparcie twierdzi, że Pani kazała im mówić kolor "papu", a ja obstaje przy "perpl" (w wymowie oczywiście) - na płycie nie można jednoznacznie zrozumieć.


Nie sądzę, żeby Pani kazała wymawiać 'papu';), aczkolwiek nie dziwię sie, że syn tak twierdzi.icon_wink.gif
Niech wymawia 'perpl' - ale tak, żeby 'r' nie było słychaćicon_wink.gif, czyli bardziej 'pepl'.
Ciocia Magda
czw, 13 gru 2012 - 11:51
CYTAT(madama @ Thu, 13 Dec 2012 - 11:37) *
Nie sądzę, żeby Pani kazała wymawiać 'papu';), aczkolwiek nie dziwię sie, że syn tak twierdzi.icon_wink.gif

A mnie to papu nie dziwi - wiecie jak u nas siÄ™ wymawia TinÄ™ Turner - Tarner (czyli pisze siÄ™ "u", czyta siÄ™ "a" icon_rolleyes.gif )

edit: dla porządku, bo może to nie wynika z mojej wypowiedzi - taka wymowa NIE JEST prawidłowa. Może puść synowi piosenkę Purple Rain Prince'a, to da się przekonać? icon_wink.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 13 gru 2012 - 11:51
Post #50

CYTAT(madama @ Thu, 13 Dec 2012 - 11:37) *
Nie sądzę, żeby Pani kazała wymawiać 'papu';), aczkolwiek nie dziwię sie, że syn tak twierdzi.icon_wink.gif

A mnie to papu nie dziwi - wiecie jak u nas siÄ™ wymawia TinÄ™ Turner - Tarner (czyli pisze siÄ™ "u", czyta siÄ™ "a" icon_rolleyes.gif )

edit: dla porządku, bo może to nie wynika z mojej wypowiedzi - taka wymowa NIE JEST prawidłowa. Może puść synowi piosenkę Purple Rain Prince'a, to da się przekonać? icon_wink.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
~Luna~
czw, 13 gru 2012 - 15:33
No właśnie, mi ten "papu" za skarby nie pasuje, no ale szkołę kończyłam ...hm, spory czas temu.
I kiedy młody się tak upiera przy tym "papu', to pomyślałam, że może przez lata coś się zmieniło, wszak język wciąż się zmienia, rozwija, tworzone są jakieś dziwne słowne twory, więc kto wie.

Ciężko będzie przekonać go do innej wymowy niż "papu", młody z płaczem upiera się przy swoim, a raczej przy tym, że Pani tak im kazała mówić.
Wiersz ma umieć na jutro.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post czw, 13 gru 2012 - 15:33
Post #51

No właśnie, mi ten "papu" za skarby nie pasuje, no ale szkołę kończyłam ...hm, spory czas temu.
I kiedy młody się tak upiera przy tym "papu', to pomyślałam, że może przez lata coś się zmieniło, wszak język wciąż się zmienia, rozwija, tworzone są jakieś dziwne słowne twory, więc kto wie.

Ciężko będzie przekonać go do innej wymowy niż "papu", młody z płaczem upiera się przy swoim, a raczej przy tym, że Pani tak im kazała mówić.
Wiersz ma umieć na jutro.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
bb
czw, 13 gru 2012 - 16:00
Ok, to pozwol mu zadeklamowac PAPU. Wszak to raz tylko bedzie. I licz na to, ze potem zapomni. 29.gif
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post czw, 13 gru 2012 - 16:00
Post #52

Ok, to pozwol mu zadeklamowac PAPU. Wszak to raz tylko bedzie. I licz na to, ze potem zapomni. 29.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
mama_do_kwadratu
czw, 13 gru 2012 - 18:36
ja myślę, że (niestety), może mu to PAPU utkwić w pamięci- często tak jest
ucz go poprawnie, niech posłucha nagrań
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 13 gru 2012 - 18:36
Post #53

ja myślę, że (niestety), może mu to PAPU utkwić w pamięci- często tak jest
ucz go poprawnie, niech posłucha nagrań

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Danale
czw, 13 gru 2012 - 20:14
Ja tez jestem za poprawianiem.
To moga wyjsc niezle kwiatki.

Tutaj np. wymawiaja brother: błaza 37.gif 37.gif

My tez miewalismy dyskusje w domu, bo pani mowila tak a ja kazalam inaczej.



Danale


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: śro, 06 paź 04 - 19:43
SkÄ…d: Hamm/Niemcy
Nr użytkownika: 2,163




post czw, 13 gru 2012 - 20:14
Post #54

Ja tez jestem za poprawianiem.
To moga wyjsc niezle kwiatki.

Tutaj np. wymawiaja brother: błaza 37.gif 37.gif

My tez miewalismy dyskusje w domu, bo pani mowila tak a ja kazalam inaczej.





--------------------
Agnieszka
mama Daniela (02.09.2000) i Ala (01.07.2002)
Tigerek
czw, 13 gru 2012 - 21:24
Ja od dzisiaj pamiętam moją anglistkę ze studiów, która kazała nam wymawiać "kabycz" (akcent na 2. sylabie + wymowa) = kapusta i "pupyl" = people.

Masakra.
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post czw, 13 gru 2012 - 21:24
Post #55

Ja od dzisiaj pamiętam moją anglistkę ze studiów, która kazała nam wymawiać "kabycz" (akcent na 2. sylabie + wymowa) = kapusta i "pupyl" = people.

Masakra.

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
Danale
czw, 13 gru 2012 - 22:48
Ja mialam problemy z interpretacja tlumaczenia mojej anglistki czasownika to rain.
No za Chiny nie umialam zajarzyc , ze: to rain = "padaćodeszczu"
Danale


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: śro, 06 paź 04 - 19:43
SkÄ…d: Hamm/Niemcy
Nr użytkownika: 2,163




post czw, 13 gru 2012 - 22:48
Post #56

Ja mialam problemy z interpretacja tlumaczenia mojej anglistki czasownika to rain.
No za Chiny nie umialam zajarzyc , ze: to rain = "padaćodeszczu"

--------------------
Agnieszka
mama Daniela (02.09.2000) i Ala (01.07.2002)
JoCi
pon, 11 lut 2013 - 12:42
Witam Wszystkich.

Niestety, wyniki większości dzieciaków pokazują, że szkoła nie uczy języka.
Bo za mało godzin, za krótki czas wykorzystany na zajęcia w czasie 45minut (wspomniana wyżej "biurokracja" klasowa), bo MEN narzuca materiał i tempo, bo koledzy siedzą w ławce i gra w statki jest bardziej pociągająca... Przykłady można mnożyć.
Dlatego po roku nauki w liceum i wielu praktykach w szkołach podstawowych poszłam "na swoje". Moja 14 już (prawie) praktyka pokazuje, że nie ma dzieci niewyuczalnych. Za to każde z nich jest indywidualistą, do którego trzeba podejść indywidualnie - z odpowiednim programem, w odpowiedni sposób. Jeśli jedna metoda zawodzi - szukać innej. W szkole nie ma na to czasu, bo szkoła za jednostkę pojmuje klasę, a nie dziecko każde z osobna. I trudno się w sumie temu dziwić. Trudno w ciągu 45 minut poświęcić każdemu z 20 osób czas na podejście do niego indywidualnie.
Dlatego mądry rodzic, zauważając problem, powinien wyjść poza szkołę. Prywatne zajęcia, czy szkoła językowa w małych grupach to dobre rozwiązanie. Z tym, że dochodzi nam tutaj "problem" dodatkowych zajęć w ciągu dnia dla dziecka, czyli zajmujemy mu czas, który mógłby wykorzystać na zabawę, czy naukę innych przemiotów. Tutaj konieczna jest rozmowa z dzieckiem i wytłumaczenie mu, dlaczego mu ten czas odbieramy. Jeśli podejdziemy do tego uczciwie, to najprawdopodobniej dziecko nas zrozumie. W innym przypadku możemy mieć do czynienia z efektem zniechęcenia na zasadzie "rodzice chcą, żebym miał korki", co zaowocuje efektem podobnym jak w szkole i oporem do tego stopnia, że nawet najlepszy nauczyciel korepetytor nie będzie w stanie zmotywować dziecka.

I jeszcze jedna rzecz. Interesujmy się nauką dziecka. Jeśli są to zajęcia indywidualne w domu, pamiętajmy o tym, by:
1. rozmawiać z nauczycielem o postępach i problemach,
2. sprawdzać, czy odrobiona została praca domowa,
3. zachęcać dziecko do samodzielnej nauki i powtarzania materiału,
4. być nastawionym na regularność spotkań z korepetytorem, nie odwoływać zajęć z błahych powodów bądź odrabiać je w innym terminie, jeśli odwołanie lekcji jest koniecznością.
JoCi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pon, 11 lut 13 - 12:15
Nr użytkownika: 41,661

GG:


post pon, 11 lut 2013 - 12:42
Post #57

Witam Wszystkich.

Niestety, wyniki większości dzieciaków pokazują, że szkoła nie uczy języka.
Bo za mało godzin, za krótki czas wykorzystany na zajęcia w czasie 45minut (wspomniana wyżej "biurokracja" klasowa), bo MEN narzuca materiał i tempo, bo koledzy siedzą w ławce i gra w statki jest bardziej pociągająca... Przykłady można mnożyć.
Dlatego po roku nauki w liceum i wielu praktykach w szkołach podstawowych poszłam "na swoje". Moja 14 już (prawie) praktyka pokazuje, że nie ma dzieci niewyuczalnych. Za to każde z nich jest indywidualistą, do którego trzeba podejść indywidualnie - z odpowiednim programem, w odpowiedni sposób. Jeśli jedna metoda zawodzi - szukać innej. W szkole nie ma na to czasu, bo szkoła za jednostkę pojmuje klasę, a nie dziecko każde z osobna. I trudno się w sumie temu dziwić. Trudno w ciągu 45 minut poświęcić każdemu z 20 osób czas na podejście do niego indywidualnie.
Dlatego mądry rodzic, zauważając problem, powinien wyjść poza szkołę. Prywatne zajęcia, czy szkoła językowa w małych grupach to dobre rozwiązanie. Z tym, że dochodzi nam tutaj "problem" dodatkowych zajęć w ciągu dnia dla dziecka, czyli zajmujemy mu czas, który mógłby wykorzystać na zabawę, czy naukę innych przemiotów. Tutaj konieczna jest rozmowa z dzieckiem i wytłumaczenie mu, dlaczego mu ten czas odbieramy. Jeśli podejdziemy do tego uczciwie, to najprawdopodobniej dziecko nas zrozumie. W innym przypadku możemy mieć do czynienia z efektem zniechęcenia na zasadzie "rodzice chcą, żebym miał korki", co zaowocuje efektem podobnym jak w szkole i oporem do tego stopnia, że nawet najlepszy nauczyciel korepetytor nie będzie w stanie zmotywować dziecka.

I jeszcze jedna rzecz. Interesujmy się nauką dziecka. Jeśli są to zajęcia indywidualne w domu, pamiętajmy o tym, by:
1. rozmawiać z nauczycielem o postępach i problemach,
2. sprawdzać, czy odrobiona została praca domowa,
3. zachęcać dziecko do samodzielnej nauki i powtarzania materiału,
4. być nastawionym na regularność spotkań z korepetytorem, nie odwoływać zajęć z błahych powodów bądź odrabiać je w innym terminie, jeśli odwołanie lekcji jest koniecznością.
Mrok435
piÄ…, 12 lip 2013 - 14:05
[edit: moderacja, powód: reklama]
Mrok435


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 05 cze 13 - 22:37
Nr użytkownika: 42,278




post piÄ…, 12 lip 2013 - 14:05
Post #58

[edit: moderacja, powód: reklama]
Joana123

Go??







post pon, 18 sie 2014 - 12:51
Post #59

Moim zdaniem ważna jest nie tylko motywacja a właściwie jej brak
w szkołach publicznych. Na obecną chwilę dziecko idzie do szkoły "bo musi".
Takie jest przeświadczenie w większości przypadków. Zatem nie uczy się języka obcego bo chce.
Drugą sprawą jest brak "oswajania" dziecka z językiem obcym od najmłodszych lat.
Chociaż to akurat ulega małymi kroczkami, zmianie.
Inanna
piÄ…, 22 sie 2014 - 21:55
CYTAT(Joana123 @ Mon, 18 Aug 2014 - 13:51) *
Drugą sprawą jest brak "oswajania" dziecka z językiem obcym od najmłodszych lat.
Chociaż to akurat ulega małymi kroczkami, zmianie.


Jak to nie oswaja się dziecka z językiem? W radiu ciągle lecą angielskie piosenki, a większość filmów w tym kraju czyta lektor - tekst oryginalny w tle. Zatem każde polskie dziecko jest oswojone z językiem angielskim od niemowlęctwa.
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post piÄ…, 22 sie 2014 - 21:55
Post #60

CYTAT(Joana123 @ Mon, 18 Aug 2014 - 13:51) *
Drugą sprawą jest brak "oswajania" dziecka z językiem obcym od najmłodszych lat.
Chociaż to akurat ulega małymi kroczkami, zmianie.


Jak to nie oswaja się dziecka z językiem? W radiu ciągle lecą angielskie piosenki, a większość filmów w tym kraju czyta lektor - tekst oryginalny w tle. Zatem każde polskie dziecko jest oswojone z językiem angielskim od niemowlęctwa.

--------------------



> dlaczego nie można nauczyć siÄ™ jÄ™zyka w szkole?, publicznej, zwykÅ‚ej
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:42
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama