Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

5- latki i sport

> 
Ludek
śro, 08 mar 2006 - 12:11
Podłączę się pod wątek choć Diana jest z 2001 r., ale 2 miesiące chyba nie robią różnicy icon_smile.gif.

Diana jest typem bardzo spokojnym, manualnym i mało usportowionym. Jednak zeszły rok był okresem intensywnego rozwoju w kierunku sportowym.
1. Nauczyła się jeździć na rowerze na dwóch kółkach. Niestety jeździła tylko na rowerku 12”, za nic nie chciała przesiąść się na większy.
2. Nauczyła się jeździć na rolkach, które wcześniej zakładała i po przejechaniu 20 m zdejmowała.
3. Polubiła też hulajnogę
4. W zimę założyła łyżwy i pojechała J

Oprócz tego od zawsze uwielbia basen, jak to wodnik icon_smile.gif.

Przetestowaliśmy kilka rodzajów zajęć zaczynając od plastycznych. Wydawało mi się, że najbardziej będą jej odpowiadać. I zdziwiłam się bardzo, bo wybrała łyżwiarstwo i gimnastykę artystyczną/akrobatyczną. I na te zajęcia chodzi.

A i jeszcze zapomniałam o nartach. To najnowsza umiejętność. Na początku było ciężko. Wytrzymywała 30-40 min i miała dość. Przełamała się na czwartej lekcji i była rozpacz, że lekcja się skończyła. Śmiga teraz szybciej od mamusi:).

CYTAT(Ms. MEZ)
Największy problem to chodzenie  :shock: - przejście na sąsiednie osiedle to już duży problem. Ot dzieci samochodowe.


U nas to tez problem icon_sad.gif.

CYTAT(pirania)
moja chodzi na gimnastyke artystyczna- 2 razy w tygodniu teoretycznie godzinka, ale mozna zostac na druga, wiec zostaje na ogol przynajmniej pol godziny.


Chodzi na AWF?
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post śro, 08 mar 2006 - 12:11
Post #21

Podłączę się pod wątek choć Diana jest z 2001 r., ale 2 miesiące chyba nie robią różnicy icon_smile.gif.

Diana jest typem bardzo spokojnym, manualnym i mało usportowionym. Jednak zeszły rok był okresem intensywnego rozwoju w kierunku sportowym.
1. Nauczyła się jeździć na rowerze na dwóch kółkach. Niestety jeździła tylko na rowerku 12”, za nic nie chciała przesiąść się na większy.
2. Nauczyła się jeździć na rolkach, które wcześniej zakładała i po przejechaniu 20 m zdejmowała.
3. Polubiła też hulajnogę
4. W zimę założyła łyżwy i pojechała J

Oprócz tego od zawsze uwielbia basen, jak to wodnik icon_smile.gif.

Przetestowaliśmy kilka rodzajów zajęć zaczynając od plastycznych. Wydawało mi się, że najbardziej będą jej odpowiadać. I zdziwiłam się bardzo, bo wybrała łyżwiarstwo i gimnastykę artystyczną/akrobatyczną. I na te zajęcia chodzi.

A i jeszcze zapomniałam o nartach. To najnowsza umiejętność. Na początku było ciężko. Wytrzymywała 30-40 min i miała dość. Przełamała się na czwartej lekcji i była rozpacz, że lekcja się skończyła. Śmiga teraz szybciej od mamusi:).

CYTAT(Ms. MEZ)
Największy problem to chodzenie  :shock: - przejście na sąsiednie osiedle to już duży problem. Ot dzieci samochodowe.


U nas to tez problem icon_sad.gif.

CYTAT(pirania)
moja chodzi na gimnastyke artystyczna- 2 razy w tygodniu teoretycznie godzinka, ale mozna zostac na druga, wiec zostaje na ogol przynajmniej pol godziny.


Chodzi na AWF?

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
marghe.
śro, 08 mar 2006 - 14:23
CYTAT(Tynia)
CYTAT(marg.)
CYTAT(Tynia)
A my chodzimy na kurs tańca, bo Mateusz jest zbyt bojacy na cokolwiek innego. Muszę jednak przyznać, że kurs tańca w naszym przypadku to był strzał w dziesiątkę. Mały chodzi chętnie i widać postępy po każdych zajęciach.  No i na rowerze jeżdzi, ale na 4 kółkach.


Tyniu, gdzie chodzicie??
Bo nam własnie zlikwidowanop zajęcia taneczne.. icon_evil.gif

Chodzimy do klubu Lira, zajęcia są w poniedziałki i środy o 16.30, prowadzą je Sylwia i Marcin Ścieglińscy (Studio Tańca Brava), koszt 50zł/miesiąc

a gdzie sie owa Lira mieści?
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 08 mar 2006 - 14:23
Post #22

CYTAT(Tynia)
CYTAT(marg.)
CYTAT(Tynia)
A my chodzimy na kurs tańca, bo Mateusz jest zbyt bojacy na cokolwiek innego. Muszę jednak przyznać, że kurs tańca w naszym przypadku to był strzał w dziesiątkę. Mały chodzi chętnie i widać postępy po każdych zajęciach.  No i na rowerze jeżdzi, ale na 4 kółkach.


Tyniu, gdzie chodzicie??
Bo nam własnie zlikwidowanop zajęcia taneczne.. icon_evil.gif

Chodzimy do klubu Lira, zajęcia są w poniedziałki i środy o 16.30, prowadzą je Sylwia i Marcin Ścieglińscy (Studio Tańca Brava), koszt 50zł/miesiąc

a gdzie sie owa Lira mieści?
akuka
śro, 08 mar 2006 - 14:38
Ej, no Marghe, nie wiesz, gdzie jest Lira ??? icon_eek.gif wink.gif

Przy Łojewskiej, na odcinku międzu Chodecką i Łabiszyńską.
Idąc od Chodeckiej, to po prawej stronie, 1 przystanek icon_lol.gif

Julka troszkę pływa, teraz wróciliśmy z nart - trochę liznęła, ale zacięcia do tego nie miała.

Poza tym jeżdzi na rowerze dość dobrze (na 2 kółkach).
No i chętnie i szybko biega.

Też myślałam o tenisie. No na coś na pewno w tym roku muszę ją zapisać, bo mi z nadmiaru energii dom latem rozniesie wink.gif
akuka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,110
Dołączył: wto, 22 cze 04 - 15:40
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,880




post śro, 08 mar 2006 - 14:38
Post #23

Ej, no Marghe, nie wiesz, gdzie jest Lira ??? icon_eek.gif wink.gif

Przy Łojewskiej, na odcinku międzu Chodecką i Łabiszyńską.
Idąc od Chodeckiej, to po prawej stronie, 1 przystanek icon_lol.gif

Julka troszkę pływa, teraz wróciliśmy z nart - trochę liznęła, ale zacięcia do tego nie miała.

Poza tym jeżdzi na rowerze dość dobrze (na 2 kółkach).
No i chętnie i szybko biega.

Też myślałam o tenisie. No na coś na pewno w tym roku muszę ją zapisać, bo mi z nadmiaru energii dom latem rozniesie wink.gif

--------------------
Gaga
Julka (29.08.2000r)
user posted image
Kacperek (21.02.2005r)
marghe.
śro, 08 mar 2006 - 14:47
ano nie wiem
a powinnam ? icon_biggrin.gif
a Ty wiesz gdzie dzwoneczek? icon_razz.gif

Gaba nadal dośc nieruchawa.. po mamusi icon_redface.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 08 mar 2006 - 14:47
Post #24

ano nie wiem
a powinnam ? icon_biggrin.gif
a Ty wiesz gdzie dzwoneczek? icon_razz.gif

Gaba nadal dośc nieruchawa.. po mamusi icon_redface.gif
Tynia
śro, 08 mar 2006 - 18:59
No ja wiem gdzie jest dzwoneczek icon_biggrin.gif , a Lira jest dokładnie tam gdzie napisała Akuka
Tynia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 142
Dołączył: czw, 25 sie 05 - 11:30
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,548




post śro, 08 mar 2006 - 18:59
Post #25

No ja wiem gdzie jest dzwoneczek icon_biggrin.gif , a Lira jest dokładnie tam gdzie napisała Akuka
Five
sob, 27 maj 2006 - 21:23
ja bym bardzo chciała Natalkę od września zapisać na taniec towarzyski, ale finanse 41.gif i jak Ludzik dojdzie 37.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
Skąd: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post sob, 27 maj 2006 - 21:23
Post #26

ja bym bardzo chciała Natalkę od września zapisać na taniec towarzyski, ale finanse 41.gif i jak Ludzik dojdzie 37.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
hogata
nie, 04 cze 2006 - 18:34
Moja Natala od roku chodzi na zajęcia taneczne i bardzo jest zadowolona.
Żadnych sportów wyczynowych nie uprawia jak narazie, chociaż... właściwie wszystko czego się "czepi" wygląda wyczynowo:rower (2 kółka), narty, huśtawka... Aż mi się czasem robi słabo...! 37.gif
hogata


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,423
Dołączył: czw, 09 mar 06 - 01:25
Nr użytkownika: 5,176

GG:


post nie, 04 cze 2006 - 18:34
Post #27

Moja Natala od roku chodzi na zajęcia taneczne i bardzo jest zadowolona.
Żadnych sportów wyczynowych nie uprawia jak narazie, chociaż... właściwie wszystko czego się "czepi" wygląda wyczynowo:rower (2 kółka), narty, huśtawka... Aż mi się czasem robi słabo...! 37.gif

--------------------
...nabieram dystansu...
Five
nie, 04 cze 2006 - 19:16
fajnie icon_smile.gif
Moja ani 2 kółek, ani nart, ani nie tańczy icon_sad.gif
ale umie czytać, liczyć i pisać icon_smile.gif
raczej taka spokojna jest i bardziej jej w główkę idzie,a nie na siłę wink.gif zupełny kontrast Emlki icon_twisted.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
Skąd: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post nie, 04 cze 2006 - 19:16
Post #28

fajnie icon_smile.gif
Moja ani 2 kółek, ani nart, ani nie tańczy icon_sad.gif
ale umie czytać, liczyć i pisać icon_smile.gif
raczej taka spokojna jest i bardziej jej w główkę idzie,a nie na siłę wink.gif zupełny kontrast Emlki icon_twisted.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
Kasia2006
nie, 18 cze 2006 - 14:28
czesc,
zerknęłam do Was bo się ostatnio troszke zalamalismy ze nasz synek (styczen 2000) nie uprawia sportow.
I poczytalam i troche mi lepiej, moze te nasze pociechy z 2000rocznika to beda intelektualiści hihihi.
Młody tak naprawde to umie jeździć na nartach - sami się zastanawiamy jak to sie stało- biorąc pod uwagę że cała reszta czyli rower, pływanie, rolki- tylko liźnięte, bo rodzice się uparli.
Ale jak nie trzeba to najchętniej rysuje, bawi sie lego, no generalnie nie przemęcza się fizycznie:-)

Wiem że dla dziecka ważny jest ruch , ale nie wiem już czy powinniśmy go zmuszać do czegokolwiek.???

Chciałąm się jeszcze Was zapytać do jakiej szkoły zapisujecie swoje pociechy? I jak z W-fem tam i zajęciami sportowymi??

Czy tez sie tym przejmujecie, i radzicie odpuścić temat i poczekać??

dzieki wielkie.

ps. tańca próbowaliśmy- ale ..."to dla dziewczyn"- chociaz lubi bardzo sam w domu tańczyć, hihihihi. icon_lol.gif
Kasia2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 65
Dołączył: sob, 29 paź 05 - 20:02
Skąd: w-wa
Nr użytkownika: 3,942

GG:


post nie, 18 cze 2006 - 14:28
Post #29

czesc,
zerknęłam do Was bo się ostatnio troszke zalamalismy ze nasz synek (styczen 2000) nie uprawia sportow.
I poczytalam i troche mi lepiej, moze te nasze pociechy z 2000rocznika to beda intelektualiści hihihi.
Młody tak naprawde to umie jeździć na nartach - sami się zastanawiamy jak to sie stało- biorąc pod uwagę że cała reszta czyli rower, pływanie, rolki- tylko liźnięte, bo rodzice się uparli.
Ale jak nie trzeba to najchętniej rysuje, bawi sie lego, no generalnie nie przemęcza się fizycznie:-)

Wiem że dla dziecka ważny jest ruch , ale nie wiem już czy powinniśmy go zmuszać do czegokolwiek.???

Chciałąm się jeszcze Was zapytać do jakiej szkoły zapisujecie swoje pociechy? I jak z W-fem tam i zajęciami sportowymi??

Czy tez sie tym przejmujecie, i radzicie odpuścić temat i poczekać??

dzieki wielkie.

ps. tańca próbowaliśmy- ale ..."to dla dziewczyn"- chociaz lubi bardzo sam w domu tańczyć, hihihihi. icon_lol.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
Five
pon, 19 cze 2006 - 15:50
CYTAT(Kasia2006)
ps. tańca próbowaliśmy- ale ..."to dla dziewczyn"- chociaz lubi bardzo sam w domu tańczyć, hihihihi. icon_lol.gif

moja znajoma na początku jakby "zmusiła" syna aby poszedł na tańce, na początku nie chciał chodzić ,teraz tańczy już 5 lat jeździ na turnieje i był nawet na mistrzostwach Polski i nie wyobraża sobie życia bez tańca icon_smile.gif
Moja Natalka to raczej chyba rzeczywiście intelektualistką będzie icon_wink.gif Zupełnie inaczej niż Emilka icon_smile.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
Skąd: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post pon, 19 cze 2006 - 15:50
Post #30

CYTAT(Kasia2006)
ps. tańca próbowaliśmy- ale ..."to dla dziewczyn"- chociaz lubi bardzo sam w domu tańczyć, hihihihi. icon_lol.gif

moja znajoma na początku jakby "zmusiła" syna aby poszedł na tańce, na początku nie chciał chodzić ,teraz tańczy już 5 lat jeździ na turnieje i był nawet na mistrzostwach Polski i nie wyobraża sobie życia bez tańca icon_smile.gif
Moja Natalka to raczej chyba rzeczywiście intelektualistką będzie icon_wink.gif Zupełnie inaczej niż Emilka icon_smile.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
Małgorzata
pon, 27 lis 2006 - 01:18
Ja dziewczyn do niczego nie zmuszam. Pływanie z nurkowaniem (nurkowanie nawet lepiej niż pływanie icon_cool.gif ) bez rękawków i ze skokami do wody. To są po prostu wodne dzieci. W szkole i w przedszkolu jest taniec - więc obie automatycznie biorą udział w zajęciach. Marysia całkiem dobrze jeździ na rowerze, bo u nas na wsi, to jest wręcz konieczność i dodatkowo od czasu do czasu z różnym zapałem chodzi na karate. Jak chce - to chodzi, jak nie chce - to jej nie wyganiam na siłę. Zapomniałam jeszcze o konikach, ale to już naprawdę nieregularnie i trudno to nazwać prawdziwą jazdą konną
Małgorzata


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 442
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:04
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 191




post pon, 27 lis 2006 - 01:18
Post #31

Ja dziewczyn do niczego nie zmuszam. Pływanie z nurkowaniem (nurkowanie nawet lepiej niż pływanie icon_cool.gif ) bez rękawków i ze skokami do wody. To są po prostu wodne dzieci. W szkole i w przedszkolu jest taniec - więc obie automatycznie biorą udział w zajęciach. Marysia całkiem dobrze jeździ na rowerze, bo u nas na wsi, to jest wręcz konieczność i dodatkowo od czasu do czasu z różnym zapałem chodzi na karate. Jak chce - to chodzi, jak nie chce - to jej nie wyganiam na siłę. Zapomniałam jeszcze o konikach, ale to już naprawdę nieregularnie i trudno to nazwać prawdziwą jazdą konną
> 5- latki i sport
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 13:42
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama