Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

wielkimi krokami zbliża sie koniec szóstej klasy

, jak Wam z tym??
> , jak Wam z tym??
semi
sob, 19 sty 2013 - 21:51
Ja tam jestem przerażona. Mój nadpobudliwy dyslektyk w podstawówce radzi sobie świetnie, ale to mała szkoła-230 dzieci-cieplarnia. Jedyne u nas gimnazjum to moloch cieszacy się złą opinią. Myslimy o katolickim 20 km od domu, ale...to ranne wstawanie..... - o 7.30 ciężko Leo śsciągnąc z łózka, o 6. wydaje mi się to niemożliwością.. Poza tym byłby tam sam-wszyscy koledzy idą do miejscowego. Ech..
Na razie ciesze się z 35 punktów uzyskanych na próbnym teście. Miło, zwłaszcza, ze oczywiście się nie uczy.

Wy jak??
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post sob, 19 sty 2013 - 21:51
Post #1

Ja tam jestem przerażona. Mój nadpobudliwy dyslektyk w podstawówce radzi sobie świetnie, ale to mała szkoła-230 dzieci-cieplarnia. Jedyne u nas gimnazjum to moloch cieszacy się złą opinią. Myslimy o katolickim 20 km od domu, ale...to ranne wstawanie..... - o 7.30 ciężko Leo śsciągnąc z łózka, o 6. wydaje mi się to niemożliwością.. Poza tym byłby tam sam-wszyscy koledzy idą do miejscowego. Ech..
Na razie ciesze się z 35 punktów uzyskanych na próbnym teście. Miło, zwłaszcza, ze oczywiście się nie uczy.

Wy jak??

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Agnieszka AZJ
sob, 19 sty 2013 - 21:58
Ja na spokojnie. Trzeci raz to już rutyna icon_wink.gif
Gimnazjum w zespole z podstawówka, częśc nauczycieli uczy i tu, i tu, budynek ten sam, więc zmiana niewielka.
Jakby się jeszcze udało namówic dyrekcję, żeby nie dzielić dzieciaków na nowe klasy w I gimnazjum, to byłaby w większości ta sama klasa i byc może ta sama wychowawczyni.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 19 sty 2013 - 21:58
Post #2

Ja na spokojnie. Trzeci raz to już rutyna icon_wink.gif
Gimnazjum w zespole z podstawówka, częśc nauczycieli uczy i tu, i tu, budynek ten sam, więc zmiana niewielka.
Jakby się jeszcze udało namówic dyrekcję, żeby nie dzielić dzieciaków na nowe klasy w I gimnazjum, to byłaby w większości ta sama klasa i byc może ta sama wychowawczyni.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
mama_do_kwadratu
sob, 19 sty 2013 - 22:08
Stresa mam jak nie wiem co.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 19 sty 2013 - 22:08
Post #3

Stresa mam jak nie wiem co.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
semi
śro, 23 sty 2013 - 20:39
jak miło, że nie tylko ja, mamo;). Agnieszka, u nas tez budynek ten sam, ale zupelnie inna bajka...
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post śro, 23 sty 2013 - 20:39
Post #4

jak miło, że nie tylko ja, mamo;). Agnieszka, u nas tez budynek ten sam, ale zupelnie inna bajka...

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

April.
śro, 23 sty 2013 - 21:05
Ja tak jak Agnieszka, spokojnie. W końcu u mnie to już czwarty raz icon_wink.gif
Szkoła jest mi znana, mam nadzieję, że tak jak w poprzednich latach wszystko będzie OK.
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post śro, 23 sty 2013 - 21:05
Post #5

Ja tak jak Agnieszka, spokojnie. W końcu u mnie to już czwarty raz icon_wink.gif
Szkoła jest mi znana, mam nadzieję, że tak jak w poprzednich latach wszystko będzie OK.

--------------------
Ciocia Magda
śro, 23 sty 2013 - 21:14
U mnie spory stres. Nie wiem, do jakiej klasy dziewczynki zapisać - a one mi w ogóle nie pomagają. Dziś na kolędzie ksiądz zapytał, do którego gimnazjum Zosia się wybiera, a ona na to, że nie wie.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 23 sty 2013 - 21:14
Post #6

U mnie spory stres. Nie wiem, do jakiej klasy dziewczynki zapisać - a one mi w ogóle nie pomagają. Dziś na kolędzie ksiądz zapytał, do którego gimnazjum Zosia się wybiera, a ona na to, że nie wie.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
marghe.
śro, 13 lut 2013 - 23:11
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sun, 20 Jan 2013 - 00:08) *
Stresa mam jak nie wiem co.

ja też.
Tyle się słyszy złego o gimnazjach..
To skok na głeboką wodę, a nie wiem czy Gaba umie aż tak dobrze pływać.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 13 lut 2013 - 23:11
Post #7

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sun, 20 Jan 2013 - 00:08) *
Stresa mam jak nie wiem co.

ja też.
Tyle się słyszy złego o gimnazjach..
To skok na głeboką wodę, a nie wiem czy Gaba umie aż tak dobrze pływać.
malgog
czw, 14 lut 2013 - 08:58
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 19 Jan 2013 - 23:58) *
Ja na spokojnie. Trzeci raz to już rutyna icon_wink.gif
Gimnazjum w zespole z podstawówka, częśc nauczycieli uczy i tu, i tu, budynek ten sam, więc zmiana niewielka.
Jakby się jeszcze udało namówic dyrekcję, żeby nie dzielić dzieciaków na nowe klasy w I gimnazjum, to byłaby w większości ta sama klasa i byc może ta sama wychowawczyni.


u nas juz wiadomo na 99%, że Kuba będzie chodzil do tego samego co Julka Agnieszki AZJ icon_smile.gif
w związku z tym mam kilka pytań ale to już na priv

dziewczyny piszecie o punktach z testów...Kuba w szkole ma testy co miesiąc, więc były już 4, każdy jest omawiany na zebraniu z rodzicami, mogę zobaczyć co poszlo źle
Ile testów mieli wasi szóstoklasiści ?

w domu robimy 2 tygodniowo, na bieżąco wyłapuję co powtórzyć, niestety to umysł ścisły więc część polonistyczna to orka na ugorze
malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post czw, 14 lut 2013 - 08:58
Post #8

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 19 Jan 2013 - 23:58) *
Ja na spokojnie. Trzeci raz to już rutyna icon_wink.gif
Gimnazjum w zespole z podstawówka, częśc nauczycieli uczy i tu, i tu, budynek ten sam, więc zmiana niewielka.
Jakby się jeszcze udało namówic dyrekcję, żeby nie dzielić dzieciaków na nowe klasy w I gimnazjum, to byłaby w większości ta sama klasa i byc może ta sama wychowawczyni.


u nas juz wiadomo na 99%, że Kuba będzie chodzil do tego samego co Julka Agnieszki AZJ icon_smile.gif
w związku z tym mam kilka pytań ale to już na priv

dziewczyny piszecie o punktach z testów...Kuba w szkole ma testy co miesiąc, więc były już 4, każdy jest omawiany na zebraniu z rodzicami, mogę zobaczyć co poszlo źle
Ile testów mieli wasi szóstoklasiści ?

w domu robimy 2 tygodniowo, na bieżąco wyłapuję co powtórzyć, niestety to umysł ścisły więc część polonistyczna to orka na ugorze

--------------------
user posted image
user posted image
Ciocia Magda
czw, 14 lut 2013 - 09:28
Moje dziewczynki miały pierwszy próbny test w piątej klasie, teraz w szóstej mieli już dwa. Malgog, skąd bierzesz testy do ćwiczenia w domu?

U nas wielki dylemat gimnazjalny, biorę pod uwagę dwie szkoły - naszą obwodową, gdzie jest bardzo wysoki poziom, ale za to średnia atmosfera (bardzo duży nacisk jest kładziony na dobre wyniki), no i drugą - bardziej średnią, ale z ciekawymi klasami profilowanymi. Jak rozmawiam z rodzicami świeżo upieczonych gimnazjalistów, to ci z pierwszej szkoły narzekają - dzieci przeżywają tam ogromny stres. Moje dziewczyny mają dobre średnie (5.1), ale nie przychodzi im to z łatwością, przykładają się do nauki i martwią złymi stopniami, dlatego boję się, że duża presja ze strony szkoły nie będzie dla nich zdrowa.

Z drugiej strony mówi się, że lepiej mieć gorsze stopnie w dobrej szkole, niż super stopnie w słabej.

Najgorsze jest to, że od dzieci nie dowiem się niczego. E. chce iść tam, gdzie najlepsza koleżanka - co zawęża jej wybór, bo koleżanka ma znacznie gorszą średnią, a Zosi jest wszystko jedno. Czy Wasze dzieci mają coś do powiedzenia w temacie wyboru szkoły/klasy?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 14 lut 2013 - 09:28
Post #9

Moje dziewczynki miały pierwszy próbny test w piątej klasie, teraz w szóstej mieli już dwa. Malgog, skąd bierzesz testy do ćwiczenia w domu?

U nas wielki dylemat gimnazjalny, biorę pod uwagę dwie szkoły - naszą obwodową, gdzie jest bardzo wysoki poziom, ale za to średnia atmosfera (bardzo duży nacisk jest kładziony na dobre wyniki), no i drugą - bardziej średnią, ale z ciekawymi klasami profilowanymi. Jak rozmawiam z rodzicami świeżo upieczonych gimnazjalistów, to ci z pierwszej szkoły narzekają - dzieci przeżywają tam ogromny stres. Moje dziewczyny mają dobre średnie (5.1), ale nie przychodzi im to z łatwością, przykładają się do nauki i martwią złymi stopniami, dlatego boję się, że duża presja ze strony szkoły nie będzie dla nich zdrowa.

Z drugiej strony mówi się, że lepiej mieć gorsze stopnie w dobrej szkole, niż super stopnie w słabej.

Najgorsze jest to, że od dzieci nie dowiem się niczego. E. chce iść tam, gdzie najlepsza koleżanka - co zawęża jej wybór, bo koleżanka ma znacznie gorszą średnią, a Zosi jest wszystko jedno. Czy Wasze dzieci mają coś do powiedzenia w temacie wyboru szkoły/klasy?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
grzałka
czw, 14 lut 2013 - 09:36
Testy są w Victorze Juniorze na przykład, ostatnio był w GW.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 14 lut 2013 - 09:36
Post #10

Testy są w Victorze Juniorze na przykład, ostatnio był w GW.

--------------------
malgog
czw, 14 lut 2013 - 09:39
CYTAT(grzałka @ Thu, 14 Feb 2013 - 11:36) *
Testy są w Victorze Juniorze na przykład, ostatnio był w GW.


też, Victor to 2-tygodnik
ja kupilam w księgarni różne wydawnictwa i robimy z książek (są oczywiście odpowiedzi)
malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post czw, 14 lut 2013 - 09:39
Post #11

CYTAT(grzałka @ Thu, 14 Feb 2013 - 11:36) *
Testy są w Victorze Juniorze na przykład, ostatnio był w GW.


też, Victor to 2-tygodnik
ja kupilam w księgarni różne wydawnictwa i robimy z książek (są oczywiście odpowiedzi)

--------------------
user posted image
user posted image
agarad
czw, 14 lut 2013 - 10:02
U nas w szkole mają dwie godziny tygodniowo dadatkowo na których rozwiązuja testy - w domu nic nie robimy.
W szkole pisza test jeden w miesiącu, od lutego będą pisać już bardziej profesjonalnie icon_wink.gif tzn. strój galowy i podział na grupy jaki będzie miał miejsce już na prawdziwym teście + inna sala.
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
Skąd: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post czw, 14 lut 2013 - 10:02
Post #12

U nas w szkole mają dwie godziny tygodniowo dadatkowo na których rozwiązuja testy - w domu nic nie robimy.
W szkole pisza test jeden w miesiącu, od lutego będą pisać już bardziej profesjonalnie icon_wink.gif tzn. strój galowy i podział na grupy jaki będzie miał miejsce już na prawdziwym teście + inna sala.

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

marghe.
czw, 14 lut 2013 - 11:23
Gaby klasa pisze jestem test miesięcznie.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 14 lut 2013 - 11:23
Post #13

Gaby klasa pisze jestem test miesięcznie.
agarad
czw, 14 lut 2013 - 22:27
Ja to mam jeszcze problem, które szkoły wybrać i w jakiej kolejności /dla niewtajemniczonych w w-wie jest system elektroniczny/.
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
Skąd: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post czw, 14 lut 2013 - 22:27
Post #14

Ja to mam jeszcze problem, które szkoły wybrać i w jakiej kolejności /dla niewtajemniczonych w w-wie jest system elektroniczny/.

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

Agnieszka AZJ
czw, 14 lut 2013 - 23:10
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 19 Jan 2013 - 21:58) *
Jakby się jeszcze udało namówic dyrekcję, żeby nie dzielić dzieciaków na nowe klasy w I gimnazjum, to byłaby w większości ta sama klasa i byc może ta sama wychowawczyni.



I chyba się nie uda 21.gif Napisaliśmy pismo - bardzo ładne, odwołujące się m.in. do Korczaka icon_wink.gif i złozyliśmy, ale... tylko my icon_sad.gif Pozostałe szóste klasy (w sensie: rodzice) stwierdziły, że im nie zależy, wręcz przeciwnie - chcą nowego otwarcia w gimnazjum. I d... blada 37.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 14 lut 2013 - 23:10
Post #15

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 19 Jan 2013 - 21:58) *
Jakby się jeszcze udało namówic dyrekcję, żeby nie dzielić dzieciaków na nowe klasy w I gimnazjum, to byłaby w większości ta sama klasa i byc może ta sama wychowawczyni.



I chyba się nie uda 21.gif Napisaliśmy pismo - bardzo ładne, odwołujące się m.in. do Korczaka icon_wink.gif i złozyliśmy, ale... tylko my icon_sad.gif Pozostałe szóste klasy (w sensie: rodzice) stwierdziły, że im nie zależy, wręcz przeciwnie - chcą nowego otwarcia w gimnazjum. I d... blada 37.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Dor
pią, 15 lut 2013 - 14:51
U Michała był jeden próbny test. Ja mu drukuję testy z lat ubiegłych i je rozwiązuje.
Co do wyboru szkoły, zostawiłam Młodemu wybór, oczywiście w granicach rozsądku,
oprócz poziomu i atrakcyjności w naszym przypadku ważny jest też dojazd.
Dzieć uczy się bardzo dobrze, więc myślę, że nie będzie kłopotu z przyjęciem do innej szkoły niz rejonowa, tej nie bierzemy wcale pod uwagę.
Dor


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 634
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 16:37
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 354




post pią, 15 lut 2013 - 14:51
Post #16

U Michała był jeden próbny test. Ja mu drukuję testy z lat ubiegłych i je rozwiązuje.
Co do wyboru szkoły, zostawiłam Młodemu wybór, oczywiście w granicach rozsądku,
oprócz poziomu i atrakcyjności w naszym przypadku ważny jest też dojazd.
Dzieć uczy się bardzo dobrze, więc myślę, że nie będzie kłopotu z przyjęciem do innej szkoły niz rejonowa, tej nie bierzemy wcale pod uwagę.

--------------------
Dorota mama Michała 03.07.2000
Kocurek
pon, 18 lut 2013 - 20:16
A ja ubolewam nad kiepskimi wynikami w nauce Mikołaja. Leń, i obibok.
Brak dziennika elektronicznego zaowocował tym, że nie dopilnowałam ocen, bo syn sie postarał i oszukał mnie jak nigdy dotąd icon_sad.gif
Komp zabrany od ponad miesiąca (za karę) ale cóż nafika, jak oceny z półrocza liczą sie wraz z testem końcowym do oceny kwalifikacyjnej do gimnazjum?
Do wyboru mamy dwa, oba w tej samej odległości. Jedno jest nr 2 na liście wyników w mieście, a drugie nr 3. Pierwszą lokatę ma gimnazjum katolickie prowadzone przez siostry na dugim końcu miasta (odpada).
Też mam pietra icon_sad.gif.

Ten post edytował Kocurek pon, 18 lut 2013 - 20:17
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pon, 18 lut 2013 - 20:16
Post #17

A ja ubolewam nad kiepskimi wynikami w nauce Mikołaja. Leń, i obibok.
Brak dziennika elektronicznego zaowocował tym, że nie dopilnowałam ocen, bo syn sie postarał i oszukał mnie jak nigdy dotąd icon_sad.gif
Komp zabrany od ponad miesiąca (za karę) ale cóż nafika, jak oceny z półrocza liczą sie wraz z testem końcowym do oceny kwalifikacyjnej do gimnazjum?
Do wyboru mamy dwa, oba w tej samej odległości. Jedno jest nr 2 na liście wyników w mieście, a drugie nr 3. Pierwszą lokatę ma gimnazjum katolickie prowadzone przez siostry na dugim końcu miasta (odpada).
Też mam pietra icon_sad.gif.

--------------------
semi
pon, 18 lut 2013 - 20:19
dzisiaj oddano test próbny z OKE-pierwszy z operony Leo napisał na 35. Dzisiejszy na 31. Dobrze jest.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post pon, 18 lut 2013 - 20:19
Post #18

dzisiaj oddano test próbny z OKE-pierwszy z operony Leo napisał na 35. Dzisiejszy na 31. Dobrze jest.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Ciocia Magda
sob, 23 lut 2013 - 18:56
Dziewczyny, pytałam na starszakach ale bezskutecznie, więc zapytam Was też tu: kto u Was podejmuje decyzję o gimnazjum/klasie? Wasze dzieci wiedzą, gdzie chcą iść? Kierują się profilem, reputacją szkoły? Idą tam gdzie koledzy? Czy składacie po prostu papiery do obwodowego gimnazjum i niech dyrektor decyduje? icon_wink.gif


Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 23 lut 2013 - 18:56
Post #19

Dziewczyny, pytałam na starszakach ale bezskutecznie, więc zapytam Was też tu: kto u Was podejmuje decyzję o gimnazjum/klasie? Wasze dzieci wiedzą, gdzie chcą iść? Kierują się profilem, reputacją szkoły? Idą tam gdzie koledzy? Czy składacie po prostu papiery do obwodowego gimnazjum i niech dyrektor decyduje? icon_wink.gif




--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
grzałka
sob, 23 lut 2013 - 20:19
Ja co prawda mam jeszcze rok (znaczy dziecko, nie ja) ale widzę, że głównym kryterium dla dzieci są koleżanki/koledzy. Więc gimnazjum wybiorę ja. Na wybór liceum też wpłynę icon_twisted.gif .
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post sob, 23 lut 2013 - 20:19
Post #20

Ja co prawda mam jeszcze rok (znaczy dziecko, nie ja) ale widzę, że głównym kryterium dla dzieci są koleżanki/koledzy. Więc gimnazjum wybiorę ja. Na wybór liceum też wpłynę icon_twisted.gif .

--------------------
> wielkimi krokami zbliża sie koniec szóstej klasy, jak Wam z tym??
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 08:11
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama