Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

biale plamki na paznokciach

> 
Mama Mojzesza
śro, 17 sie 2005 - 21:16
co oznaczaja?
nie pamietam icon_redface.gif
za duzo czy za malo wapnia?
mojzeszowi sie niedawno pojawila jedna, on pije pol litra mleka dziennie, wiec to chyba za duzo icon_sad.gif
poza tym je prawie wylacznie mieso (i ryby) icon_sad.gif
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post śro, 17 sie 2005 - 21:16
Post #1

co oznaczaja?
nie pamietam icon_redface.gif
za duzo czy za malo wapnia?
mojzeszowi sie niedawno pojawila jedna, on pije pol litra mleka dziennie, wiec to chyba za duzo icon_sad.gif
poza tym je prawie wylacznie mieso (i ryby) icon_sad.gif
Bella
śro, 17 sie 2005 - 21:30
ja słyszałam że to jest niedobór jakiejś witaminy, moze rzeczywiście dla niego to za mało wapna ale pewna nie jestem aczej napewno nie jest to za dużo.
Bella


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 169
Dołączył: nie, 03 lip 05 - 22:24
Skąd: Żory
Nr użytkownika: 3,346

GG:


post śro, 17 sie 2005 - 21:30
Post #2

ja słyszałam że to jest niedobór jakiejś witaminy, moze rzeczywiście dla niego to za mało wapna ale pewna nie jestem aczej napewno nie jest to za dużo.
i.
śro, 17 sie 2005 - 21:36
Raczej za mało wapnia i może cynku?
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 17 sie 2005 - 21:36
Post #3

Raczej za mało wapnia i może cynku?
Mama Mojzesza
śro, 17 sie 2005 - 21:52
kurcze to moze on tego wapnia jakos nie przyswaja albo co? bo naprawde pol litra dziennie to minimum, dlatego myslalam ze moze za duzo mleka pije icon_rolleyes.gif
a w czym jest cynk?
dieta mojzesza ostatnio mnie niepokoi icon_sad.gif
oprocz miesa(w ogromnych ilosciach) i mleka je jeszcze: kasze(na mleku icon_rolleyes.gif ), pije soki.
kiedys jadl chleb z maselkiem i dzemem ale teraz juz nie icon_confused.gif
z owocow raz na dluzszy czas zje troszke jablka (b.malo),banany,ananasy. aha, lubi jogurt i czasem zje troche jajka.
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post śro, 17 sie 2005 - 21:52
Post #4

kurcze to moze on tego wapnia jakos nie przyswaja albo co? bo naprawde pol litra dziennie to minimum, dlatego myslalam ze moze za duzo mleka pije icon_rolleyes.gif
a w czym jest cynk?
dieta mojzesza ostatnio mnie niepokoi icon_sad.gif
oprocz miesa(w ogromnych ilosciach) i mleka je jeszcze: kasze(na mleku icon_rolleyes.gif ), pije soki.
kiedys jadl chleb z maselkiem i dzemem ale teraz juz nie icon_confused.gif
z owocow raz na dluzszy czas zje troszke jablka (b.malo),banany,ananasy. aha, lubi jogurt i czasem zje troche jajka.
i.
śro, 17 sie 2005 - 22:01
Źródła cynku:
buraki, kapusta, kiełki pszenicy oraz żółtka jaj, mąka pełnoziarnista, orzechy, żywność pochodzenia morskiego
tyle znalazłam
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 17 sie 2005 - 22:01
Post #5

Źródła cynku:
buraki, kapusta, kiełki pszenicy oraz żółtka jaj, mąka pełnoziarnista, orzechy, żywność pochodzenia morskiego
tyle znalazłam
i.
śro, 17 sie 2005 - 22:04
i jeszcze - kukurydza i groszek
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 17 sie 2005 - 22:04
Post #6

i jeszcze - kukurydza i groszek
Mama Mojzesza
śro, 17 sie 2005 - 22:50
no to mojzesz nie je nic z tej listy icon_confused.gif
do drugiego roku zycia wypijal duzo kaszki kukurydzianej, takiego kleiku dla niemowlat, ale pozniej przerzucilam sie na kasze manne, bo ten kleik to chyba przyczynial sie do jego strasznych zaparc. Kurcze, przeciez nie bede importowac z Afryki pelnoziarnistej maki kukurydzianej icon_confused.gif (dostalam niedawno 1 kg, ale na ile to starczy? icon_sad.gif )
Sluchajcie, tu tez jest maka kukurydziana, troche inna ale czy mozna z niej zrobic kasze manne??? analogicznie, albo np pomieszac: 2lyzeczki zwyklej, 2 tej kukurydzianej polskiej i 2 tanzanskiej? chyba zaczne mu robic taki miks icon_rolleyes.gif ciekawe czy da sie to zjesc icon_razz.gif

dziewczyny, dziekuje
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post śro, 17 sie 2005 - 22:50
Post #7

no to mojzesz nie je nic z tej listy icon_confused.gif
do drugiego roku zycia wypijal duzo kaszki kukurydzianej, takiego kleiku dla niemowlat, ale pozniej przerzucilam sie na kasze manne, bo ten kleik to chyba przyczynial sie do jego strasznych zaparc. Kurcze, przeciez nie bede importowac z Afryki pelnoziarnistej maki kukurydzianej icon_confused.gif (dostalam niedawno 1 kg, ale na ile to starczy? icon_sad.gif )
Sluchajcie, tu tez jest maka kukurydziana, troche inna ale czy mozna z niej zrobic kasze manne??? analogicznie, albo np pomieszac: 2lyzeczki zwyklej, 2 tej kukurydzianej polskiej i 2 tanzanskiej? chyba zaczne mu robic taki miks icon_rolleyes.gif ciekawe czy da sie to zjesc icon_razz.gif

dziewczyny, dziekuje
Dorka
czw, 18 sie 2005 - 07:45
Ale mi sie wydaje, ze u nas też jest kaszka kukurydziana, taka jak pszenna mannna. Ja taka czasem zagęszczam zupę.
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post czw, 18 sie 2005 - 07:45
Post #8

Ale mi sie wydaje, ze u nas też jest kaszka kukurydziana, taka jak pszenna mannna. Ja taka czasem zagęszczam zupę.
Mama Mojzesza
czw, 18 sie 2005 - 09:45
CYTAT(Dorka)
Ale mi sie wydaje, ze u nas też jest kaszka kukurydziana, taka jak pszenna mannna. Ja taka czasem zagęszczam zupę.


Ide do sklepu poszukac icon_redface.gif icon_biggrin.gif
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post czw, 18 sie 2005 - 09:45
Post #9

CYTAT(Dorka)
Ale mi sie wydaje, ze u nas też jest kaszka kukurydziana, taka jak pszenna mannna. Ja taka czasem zagęszczam zupę.


Ide do sklepu poszukac icon_redface.gif icon_biggrin.gif
Edi Zet :)
czw, 18 sie 2005 - 09:47
Ania, takie plamki mogą powstawać kiedy dziecko sobie uszkodzi mechanicznie wał paznokcia. Wtedy daje to odzwiarciedlenie w plamkach na paznokciu. Przyuważ czy Mojżeszek nie gryzie paluszków, nie przytrzasnął sobie ich gdzieś lub czy nie obgryza paznokci....
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post czw, 18 sie 2005 - 09:47
Post #10

Ania, takie plamki mogą powstawać kiedy dziecko sobie uszkodzi mechanicznie wał paznokcia. Wtedy daje to odzwiarciedlenie w plamkach na paznokciu. Przyuważ czy Mojżeszek nie gryzie paluszków, nie przytrzasnął sobie ich gdzieś lub czy nie obgryza paznokci....

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
Mama Mojzesza
czw, 18 sie 2005 - 09:51
CYTAT(Edi @ czyli Edyta Zet.)
Ania, takie plamki mogą powstawać kiedy dziecko sobie uszkodzi mechanicznie wał paznokcia. Wtedy daje to odzwiarciedlenie w plamkach na paznokciu. Przyuważ czy Mojżeszek nie gryzie paluszków, nie przytrzasnął sobie ich gdzieś lub czy nie obgryza paznokci....


a wiesz ze mozliwe icon_rolleyes.gif tzn nie obgryza, tylko rozrabia, i mogl gdzies sobie przytrzasnac. wolalabym zeby to bylo to, ale martwie sie, bo jego dieta pozostawia wiele do zyczenia, i dlatego od razu pomyslalam ze chlopak ma niedobory icon_sad.gif
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post czw, 18 sie 2005 - 09:51
Post #11

CYTAT(Edi @ czyli Edyta Zet.)
Ania, takie plamki mogą powstawać kiedy dziecko sobie uszkodzi mechanicznie wał paznokcia. Wtedy daje to odzwiarciedlenie w plamkach na paznokciu. Przyuważ czy Mojżeszek nie gryzie paluszków, nie przytrzasnął sobie ich gdzieś lub czy nie obgryza paznokci....


a wiesz ze mozliwe icon_rolleyes.gif tzn nie obgryza, tylko rozrabia, i mogl gdzies sobie przytrzasnac. wolalabym zeby to bylo to, ale martwie sie, bo jego dieta pozostawia wiele do zyczenia, i dlatego od razu pomyslalam ze chlopak ma niedobory icon_sad.gif
Edytkax
czw, 18 sie 2005 - 13:34
Ja także zauwazyłam u Wiktora białą plamkę na paznokciu tylko na jednym kciuku. Oczywiście wystraszyłam się, ze za mało witamin itp ale potem przyuwazyłam, ze gryzie własnie tego kciuka icon_wink.gif stąd ta plamka na paznokciu icon_biggrin.gif
Edytkax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 746
Dołączył: nie, 12 gru 04 - 15:19
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,410

GG:


post czw, 18 sie 2005 - 13:34
Post #12

Ja także zauwazyłam u Wiktora białą plamkę na paznokciu tylko na jednym kciuku. Oczywiście wystraszyłam się, ze za mało witamin itp ale potem przyuwazyłam, ze gryzie własnie tego kciuka icon_wink.gif stąd ta plamka na paznokciu icon_biggrin.gif

--------------------
Edyta - mama Wiktora i Weroniki
https://www.DlaWiktora.pl
.uzytkownik.usun...
czw, 18 sie 2005 - 16:22
Nie cynku - fosforu. Rybki trza jeść.

Z
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post czw, 18 sie 2005 - 16:22
Post #13

Nie cynku - fosforu. Rybki trza jeść.

Z
Mama Mojzesza
czw, 18 sie 2005 - 20:09
Zwierzo, ale jak fosforu to chyba takie rybki ze skora, albo chociaz kregoslupkami icon_rolleyes.gif mojzesz je duzo ryb, ale glownie filetow (mintaj/morszczuk) i tunczyka icon_rolleyes.gif widac nie spisuja sie skoro mu ta plamka wyszla.
Swoja droga, on pewnie ma mnostwo innych niedoborow, musze poszukac jak je poznawac icon_sad.gif
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post czw, 18 sie 2005 - 20:09
Post #14

Zwierzo, ale jak fosforu to chyba takie rybki ze skora, albo chociaz kregoslupkami icon_rolleyes.gif mojzesz je duzo ryb, ale glownie filetow (mintaj/morszczuk) i tunczyka icon_rolleyes.gif widac nie spisuja sie skoro mu ta plamka wyszla.
Swoja droga, on pewnie ma mnostwo innych niedoborow, musze poszukac jak je poznawac icon_sad.gif
AJA
pon, 22 sie 2005 - 16:44
Sory ale białe plamki na paznokciach to brak ŻELAZA w organiźmie, ja mam to naokrągło jak tylko zmniejszy mi się poziom żelaza w organiźmie. Polecam natkę pietruszki, ma najwięcej, ewentualnie orzechy włoskie.
AJA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,507
Dołączył: sob, 16 kwi 05 - 11:18
SkÄ…d: SKIERNIEWICE
Nr użytkownika: 3,009




post pon, 22 sie 2005 - 16:44
Post #15

Sory ale białe plamki na paznokciach to brak ŻELAZA w organiźmie, ja mam to naokrągło jak tylko zmniejszy mi się poziom żelaza w organiźmie. Polecam natkę pietruszki, ma najwięcej, ewentualnie orzechy włoskie.

--------------------



.uzytkownik.usun...
pon, 22 sie 2005 - 19:08
Ania, znalazłam jeszcze coś takiego: https://www.forumpediatryczne.pl/forum/vt,41,235,1818. Pasuje?

Z
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post pon, 22 sie 2005 - 19:08
Post #16

Ania, znalazłam jeszcze coś takiego: https://www.forumpediatryczne.pl/forum/vt,41,235,1818. Pasuje?

Z
anime
czw, 25 sie 2005 - 13:09
Biale plamki nie zawsze swiadcza o niedoborze wapnia czy zelaza, ale napewno sa oznaka niedoborow witaminowych.
anime


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: wto, 03 lut 04 - 15:12
Nr użytkownika: 1,406




post czw, 25 sie 2005 - 13:09
Post #17

Biale plamki nie zawsze swiadcza o niedoborze wapnia czy zelaza, ale napewno sa oznaka niedoborow witaminowych.
> biale plamki na paznokciach
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 12:49
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama