Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

Niemiecka chemia

, czyli płyny do prania, płukania, kostki do zmywarki i in.
> , czyli pÅ‚yny do prania, pÅ‚ukania, kostki do zmywarki i in.
biedronka83
czw, 23 sie 2012 - 17:47
Mrówa zgadzam się.

Ale ja chcę kupić niemiecki płyn a nie produkowany w Polsce dla Niemiec.

Amila no właśnie do tego zmierzam. W niemieckim rossmanie możesz dostać też płyn produkowany w Polsce albo w innym kraju. Ważne są 3 pierwsze cyfry kodu kreskowego.

No i wydaje mi się że właśnie na allegro sprzedawcy jadą na tym koniu że to niby produkty niemieckie sprzedają a jak ktoś nie doczyta to ma produkt tak na prawdę polski. Może się mylę ale właśnie dlatego założyłam ten temat bo być może ktoś się orientuje jak to jest na prawdę.

biedronka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,833
Dołączył: czw, 02 kwi 09 - 12:09
Skąd: Małopolska
Nr użytkownika: 26,492




post czw, 23 sie 2012 - 17:47
Post #21

Mrówa zgadzam się.

Ale ja chcę kupić niemiecki płyn a nie produkowany w Polsce dla Niemiec.

Amila no właśnie do tego zmierzam. W niemieckim rossmanie możesz dostać też płyn produkowany w Polsce albo w innym kraju. Ważne są 3 pierwsze cyfry kodu kreskowego.

No i wydaje mi się że właśnie na allegro sprzedawcy jadą na tym koniu że to niby produkty niemieckie sprzedają a jak ktoś nie doczyta to ma produkt tak na prawdę polski. Może się mylę ale właśnie dlatego założyłam ten temat bo być może ktoś się orientuje jak to jest na prawdę.



--------------------
Ika
czw, 23 sie 2012 - 17:51
Ale jakie to ma znaczenie, GDZIE? Ważniejsze jest właśnie, na jaki rynek.
W Chinach też produkują na różne rynki - podobno do Stanów najlepsza jakość, Europa zachodnia też okay, dla wschodu najsłabsza. Nie wiem, ile w tym prawdy tak rzeczywiście, bo nie jestem kontrolerem jakości produktów, niemniej spotykałam się wielokrotnie z określeniami, że produkcja "na rynek niemiecki".
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 23 sie 2012 - 17:51
Post #22

Ale jakie to ma znaczenie, GDZIE? Ważniejsze jest właśnie, na jaki rynek.
W Chinach też produkują na różne rynki - podobno do Stanów najlepsza jakość, Europa zachodnia też okay, dla wschodu najsłabsza. Nie wiem, ile w tym prawdy tak rzeczywiście, bo nie jestem kontrolerem jakości produktów, niemniej spotykałam się wielokrotnie z określeniami, że produkcja "na rynek niemiecki".

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
milutka
czw, 23 sie 2012 - 17:57
No właśnie , na rynek niemiecki produkują na pewno lepsze jakościowo niż do Polski icon_wink.gif

AmiLa dzięki za stronkę icon_smile.gif

Dzisiaj obadałam ryneczek, który jest czynny 3 razy w tygodniu, jest mały i ma malutkich 8 stanowisk ze sprzedażą niemieckich rzeczy. My pewnie byśmy mieli najtaniej, bo nam paliwo odpada.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 23 sie 2012 - 17:57
Post #23

No właśnie , na rynek niemiecki produkują na pewno lepsze jakościowo niż do Polski icon_wink.gif

AmiLa dzięki za stronkę icon_smile.gif

Dzisiaj obadałam ryneczek, który jest czynny 3 razy w tygodniu, jest mały i ma malutkich 8 stanowisk ze sprzedażą niemieckich rzeczy. My pewnie byśmy mieli najtaniej, bo nam paliwo odpada.

--------------------
iza1982
czw, 23 sie 2012 - 18:08
ja kiedyś byłam na studenckich praktykach w fabryce masterfoodsa w sochaczewie... I tam nikt nie ukrywał, co jest produkowane na polski rynek, a co np do Niemiec. Kiedyś oglądąłam o tym jakiś reportaż dotyczący producentów chemii ale tez np przypraw i innej spożywki (kawa i herbata!!!! dla nas to chyba zamiatają resztki z podłogi!!!). Nikt się wprost nie przyznał, ze chodzi o nazwijmy to faworyzowanie zamożniejszych. Tłumaczyli się tym, że rózne kraje preferują np różną intensywność aromatów icon_eek.gif
Ale fakt jest faktem, dlatego jest tylu amatorów takich wyrobów...
iza1982


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,587
Dołączył: pią, 17 lip 09 - 17:49
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 28,287




post czw, 23 sie 2012 - 18:08
Post #24

ja kiedyś byłam na studenckich praktykach w fabryce masterfoodsa w sochaczewie... I tam nikt nie ukrywał, co jest produkowane na polski rynek, a co np do Niemiec. Kiedyś oglądąłam o tym jakiś reportaż dotyczący producentów chemii ale tez np przypraw i innej spożywki (kawa i herbata!!!! dla nas to chyba zamiatają resztki z podłogi!!!). Nikt się wprost nie przyznał, ze chodzi o nazwijmy to faworyzowanie zamożniejszych. Tłumaczyli się tym, że rózne kraje preferują np różną intensywność aromatów icon_eek.gif
Ale fakt jest faktem, dlatego jest tylu amatorów takich wyrobów...

--------------------
anax
czw, 23 sie 2012 - 18:21
ciekawy ten temacik icon_smile.gif
wKrakowie jest kilka placów na których sprzedają niemieckie marki.I muszę sprawdzić czy to w polsce produkowane czy w Niemczech
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post czw, 23 sie 2012 - 18:21
Post #25

ciekawy ten temacik icon_smile.gif
wKrakowie jest kilka placów na których sprzedają niemieckie marki.I muszę sprawdzić czy to w polsce produkowane czy w Niemczech

--------------------


rysa154
czw, 23 sie 2012 - 18:58
moj vanish ze sklepu z chemia niemiecka jest z holandii 03.gif

ja czytałam kiedyś artykuł dotyczący np.kawy danego producenta produkowanej do różnych krajów...liczą się również podobno preferencje smakwe danego narodu...mi inaczej smakuje niemiecki i polski np.jacobs, wole nasz...

Ten post edytował rysa154 czw, 23 sie 2012 - 19:06
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 23 sie 2012 - 18:58
Post #26

moj vanish ze sklepu z chemia niemiecka jest z holandii 03.gif

ja czytałam kiedyś artykuł dotyczący np.kawy danego producenta produkowanej do różnych krajów...liczą się również podobno preferencje smakwe danego narodu...mi inaczej smakuje niemiecki i polski np.jacobs, wole nasz...

--------------------


milutka
czw, 23 sie 2012 - 19:07
Znalazłam takie coś na jednej ze stron icon_wink.gif

CYTAT
Kilka powodów dla których warto używać NIEMIECKIEJ chemii gospodarczej:

OSZCZEDNOŚĆ - płacisz mniej niż za polskie gorszej jakości produkty

OSZCZEDNOŚĆ - oszczedzasz środki chemiczne, ponieważ potrzebujesz ich mniej aby osiągnąć ten sam efekt - opakowanie wystarcza na dłużej

JAKOŚĆ - nieporównywalna do krajowych produktów

SKUTECZNOŚĆ - pranie i sprzątanie staną się w końcu przyjemnością

EKOLOGIA - używając mniej środków oszczędzasz środowisko

CZAS - poświęć go najbliższym - nie marnuj czasu na niepotrzebne szorowanie - wysiłek zostaw NIEMIECKIEJ chemii
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 23 sie 2012 - 19:07
Post #27

Znalazłam takie coś na jednej ze stron icon_wink.gif

CYTAT
Kilka powodów dla których warto używać NIEMIECKIEJ chemii gospodarczej:

OSZCZEDNOŚĆ - płacisz mniej niż za polskie gorszej jakości produkty

OSZCZEDNOŚĆ - oszczedzasz środki chemiczne, ponieważ potrzebujesz ich mniej aby osiągnąć ten sam efekt - opakowanie wystarcza na dłużej

JAKOŚĆ - nieporównywalna do krajowych produktów

SKUTECZNOŚĆ - pranie i sprzątanie staną się w końcu przyjemnością

EKOLOGIA - używając mniej środków oszczędzasz środowisko

CZAS - poświęć go najbliższym - nie marnuj czasu na niepotrzebne szorowanie - wysiłek zostaw NIEMIECKIEJ chemii


--------------------
rysa154
czw, 23 sie 2012 - 19:19
z oszczędnością to bym dyskutowała,bo np.proszek jest droższy, przynajmniej tam gdzie kupuje,nie wiem jaką mają marże,no ale porównując do polskiego wychodzi drożej...oczywiście nie jestem w stanie sprawdzić, który lepiej dopiera (mam wrażenie,że niemiecki) czy którego mogę używać mniej, bo i tak sypie na oko...nie wszystko jest droższe,ale proszek dla mnie ma wyzszą cene...
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 23 sie 2012 - 19:19
Post #28

z oszczędnością to bym dyskutowała,bo np.proszek jest droższy, przynajmniej tam gdzie kupuje,nie wiem jaką mają marże,no ale porównując do polskiego wychodzi drożej...oczywiście nie jestem w stanie sprawdzić, który lepiej dopiera (mam wrażenie,że niemiecki) czy którego mogę używać mniej, bo i tak sypie na oko...nie wszystko jest droższe,ale proszek dla mnie ma wyzszą cene...

--------------------


milutka
czw, 23 sie 2012 - 19:22
Mojemu mężowi niemieccy koledzy powiedzieli, aby przy wyborze proszku, nie patrzeć na kg a na ilość prań , to taka mała podpowiedź icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 23 sie 2012 - 19:22
Post #29

Mojemu mężowi niemieccy koledzy powiedzieli, aby przy wyborze proszku, nie patrzeć na kg a na ilość prań , to taka mała podpowiedź icon_smile.gif

--------------------
rysa154
czw, 23 sie 2012 - 19:31
tylko jak to porównać jak na naszych proszkach jest tylko masa.... 21.gif
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 23 sie 2012 - 19:31
Post #30

tylko jak to porównać jak na naszych proszkach jest tylko masa.... 21.gif

--------------------


milutka
czw, 23 sie 2012 - 19:39
CYTAT(rysa154 @ Thu, 23 Aug 2012 - 20:31) *
tylko jak to porównać jak na naszych proszkach jest tylko masa.... 21.gif

Ale to w niemieckich patrzeć, bo się wycwanili i podają proszek xl albo xxxl icon_wink.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 23 sie 2012 - 19:39
Post #31

CYTAT(rysa154 @ Thu, 23 Aug 2012 - 20:31) *
tylko jak to porównać jak na naszych proszkach jest tylko masa.... 21.gif

Ale to w niemieckich patrzeć, bo się wycwanili i podają proszek xl albo xxxl icon_wink.gif


--------------------
Agnieszka_82
czw, 23 sie 2012 - 19:39
Na naszych też coraz częściej widnieje ilośc prań i masa. Np na nowym persilu jest napisane 4,8 kg = 60 prań (i napis "nie patrz na wagę ale na liczbę prań"). Ja często kupuję niemiecką chemię i jestem zadowolona.
Agnieszka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,804
Dołączył: czw, 25 cze 09 - 23:02
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 27,969




post czw, 23 sie 2012 - 19:39
Post #32

Na naszych też coraz częściej widnieje ilośc prań i masa. Np na nowym persilu jest napisane 4,8 kg = 60 prań (i napis "nie patrz na wagę ale na liczbę prań"). Ja często kupuję niemiecką chemię i jestem zadowolona.

--------------------
Nasze Małe Wielkie Szczęście 06/08/2010 r, 18:10 -> 3250 gr, 55 cm


Nasz Drugi Cud 02/02/2015 r, 9:00 -> 3490 gr, 52 cm
biedronka83
czw, 23 sie 2012 - 22:13
Rysa też zauważyłam że ceny proszków są droższe tylko tak sobie myślę że skoro teoretycznie jest lepszy jakościowo i wydajniejszy to wolę spróbować ten niemiecki.
biedronka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,833
Dołączył: czw, 02 kwi 09 - 12:09
Skąd: Małopolska
Nr użytkownika: 26,492




post czw, 23 sie 2012 - 22:13
Post #33

Rysa też zauważyłam że ceny proszków są droższe tylko tak sobie myślę że skoro teoretycznie jest lepszy jakościowo i wydajniejszy to wolę spróbować ten niemiecki.

--------------------


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 23 sie 2012 - 23:19
Post #34

Na niemieckich proszkach i zelach zawsze podaja liczbe pran.
Mi i tak starcza na mniej, bo mam tendencje do sypania/lania wiecej niz potrzeba:-)

Co do cen, to za arien 1,350kg (18 pran) place tutaj niecale 4 euro, za persil w zelu na 16 pran, 1,2 litra tez okolo 4 euro.
Wszystkie plyny do plukania typu Lenor czy Softlan czy Vernel sa czesto w promocji po 1 euro.
sammy
piÄ…, 24 sie 2012 - 00:22
Używam niemieckich żeli do prania - Perwoll i Persil. Używam niemieckiej Akuty lub austriackiej Claro do zmywarki i płynu do mycia naczyń Akuty, używam niemieckich dezodorantów i często kupuję niemieckie mydła i pasty do zębów. I o niebo wolę je niż polskie, bo są dużo bardziej wydajne i daje ich mniej niż polecają, a i tak płuczę dwukrotnie, bomam wrażenie, że są nie do końca wypłukane.

KupujÄ™ je u siebie na placu, albo w Niemczech lub w Austrii.

natomiast jezeli chodzi o płyny do zmiękczania, to od lat jestem wierna niebieskiemu E (płynowi, nie koncentratowi) i żóltemu Lenorowi o zapachu melona.

pozdrawiam
s.

Ten post edytował sammy pią, 24 sie 2012 - 00:26
sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post piÄ…, 24 sie 2012 - 00:22
Post #35

Używam niemieckich żeli do prania - Perwoll i Persil. Używam niemieckiej Akuty lub austriackiej Claro do zmywarki i płynu do mycia naczyń Akuty, używam niemieckich dezodorantów i często kupuję niemieckie mydła i pasty do zębów. I o niebo wolę je niż polskie, bo są dużo bardziej wydajne i daje ich mniej niż polecają, a i tak płuczę dwukrotnie, bomam wrażenie, że są nie do końca wypłukane.

KupujÄ™ je u siebie na placu, albo w Niemczech lub w Austrii.

natomiast jezeli chodzi o płyny do zmiękczania, to od lat jestem wierna niebieskiemu E (płynowi, nie koncentratowi) i żóltemu Lenorowi o zapachu melona.

pozdrawiam
s.

--------------------
Maciejka
piÄ…, 24 sie 2012 - 00:31
Na polskich proszkach jest podana liczba prań.
Moje kontakty z niemiecką chemią nie były udane. Kupiłam domestos. Był dwa razy droższy, mniej skuteczny. Ale faktycznie bardzo ładnie pachniał. Ale wolę polski domestos. A z proszków też mam swój ulubiony polski. Ale może się kiedyś skuszę na niemiecki. Koleżanka stale używa. Podobno największym plusem jest to, ze nie trzeba wsypywać dużo tego proszku.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post piÄ…, 24 sie 2012 - 00:31
Post #36

Na polskich proszkach jest podana liczba prań.
Moje kontakty z niemiecką chemią nie były udane. Kupiłam domestos. Był dwa razy droższy, mniej skuteczny. Ale faktycznie bardzo ładnie pachniał. Ale wolę polski domestos. A z proszków też mam swój ulubiony polski. Ale może się kiedyś skuszę na niemiecki. Koleżanka stale używa. Podobno największym plusem jest to, ze nie trzeba wsypywać dużo tego proszku.

--------------------
Maciejka


milutka
piÄ…, 24 sie 2012 - 01:12
Znów wpadłam na artykuł o chemii niemieckiej icon_wink.gif

https://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/...e-te-same-marki
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post piÄ…, 24 sie 2012 - 01:12
Post #37

Znów wpadłam na artykuł o chemii niemieckiej icon_wink.gif

https://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/...e-te-same-marki

--------------------
Ulinka
piÄ…, 24 sie 2012 - 17:41
Ja od lat piorę w DASHU niemiecki. Jakiś czas prałam w persilu gel, ale po dłuższym czasie używania ubrania zaczęły śmierdzieć mi stęchlizną. Doczytałam się wówczas na jakimś forum, że jego konsystencja zapycha przewody odpływowe. Umyłam pralkę jakimś sposobem polecanym na maluchach i....... Wróciłam znów do dasha i jestem mega zadowolona.
Ulinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: sob, 08 sty 05 - 14:21
SkÄ…d: z nad morza
Nr użytkownika: 2,505

GG:


post piÄ…, 24 sie 2012 - 17:41
Post #38

Ja od lat piorę w DASHU niemiecki. Jakiś czas prałam w persilu gel, ale po dłuższym czasie używania ubrania zaczęły śmierdzieć mi stęchlizną. Doczytałam się wówczas na jakimś forum, że jego konsystencja zapycha przewody odpływowe. Umyłam pralkę jakimś sposobem polecanym na maluchach i....... Wróciłam znów do dasha i jestem mega zadowolona.

--------------------


i



milutka
piÄ…, 24 sie 2012 - 18:19
Dash, oj nie lubię go, ale wiesz co dałaś mi do myślenia, bo odkąd piorę w persilu, ale proszku, moja pralka dziwnie działa, jakby woda nie dochodziła do bębna i jakby prać nie chciała. W ogóle ten proszek nie podoba mi się.


Dziewczyny, a Wy tak marzycie o tych produktach niemieckich, a powiem Wam, że mój mąż już od kilku lat tam pracuje, a żonie nigdy nic nie przywozi, no może czasami jakieś słodycze, no i jak jest promocja to proszek i płyn do płukania kupuje.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post piÄ…, 24 sie 2012 - 18:19
Post #39

Dash, oj nie lubię go, ale wiesz co dałaś mi do myślenia, bo odkąd piorę w persilu, ale proszku, moja pralka dziwnie działa, jakby woda nie dochodziła do bębna i jakby prać nie chciała. W ogóle ten proszek nie podoba mi się.


Dziewczyny, a Wy tak marzycie o tych produktach niemieckich, a powiem Wam, że mój mąż już od kilku lat tam pracuje, a żonie nigdy nic nie przywozi, no może czasami jakieś słodycze, no i jak jest promocja to proszek i płyn do płukania kupuje.

--------------------
mama_do_kwadratu
piÄ…, 24 sie 2012 - 18:33
CYTAT(milutka @ Thu, 23 Aug 2012 - 20:07) *
Znalazłam takie coś na jednej ze stron icon_wink.gif
Kilka powodów dla których warto używać NIEMIECKIEJ chemii gospodarczej:

OSZCZEDNOŚĆ - płacisz mniej niż za polskie gorszej jakości produkty

OSZCZEDNOŚĆ - oszczedzasz środki chemiczne, ponieważ potrzebujesz ich mniej aby osiągnąć ten sam efekt - opakowanie wystarcza na dłużej

JAKOŚĆ - nieporównywalna do krajowych produktów

SKUTECZNOŚĆ - pranie i sprzątanie staną się w końcu przyjemnością

EKOLOGIA - używając mniej środków oszczędzasz środowisko

CZAS - poświęć go najbliższym - nie marnuj czasu na niepotrzebne szorowanie - wysiłek zostaw NIEMIECKIEJ chemii

to chyba ze strony kogoÅ›, kto handluje niemieckÄ… chemiÄ… icon_wink.gif

A tak serio, kupuję czasem proszki, płyny do płukania. Moim zdaniem mają jedynie bardziej intensywny zapach.
I lubię sieć DM, której nie ma w Polsce, a mają świetnie kosmetyki naturalne. Można dostać na Allegro.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post piÄ…, 24 sie 2012 - 18:33
Post #40

CYTAT(milutka @ Thu, 23 Aug 2012 - 20:07) *
Znalazłam takie coś na jednej ze stron icon_wink.gif
Kilka powodów dla których warto używać NIEMIECKIEJ chemii gospodarczej:

OSZCZEDNOŚĆ - płacisz mniej niż za polskie gorszej jakości produkty

OSZCZEDNOŚĆ - oszczedzasz środki chemiczne, ponieważ potrzebujesz ich mniej aby osiągnąć ten sam efekt - opakowanie wystarcza na dłużej

JAKOŚĆ - nieporównywalna do krajowych produktów

SKUTECZNOŚĆ - pranie i sprzątanie staną się w końcu przyjemnością

EKOLOGIA - używając mniej środków oszczędzasz środowisko

CZAS - poświęć go najbliższym - nie marnuj czasu na niepotrzebne szorowanie - wysiłek zostaw NIEMIECKIEJ chemii

to chyba ze strony kogoÅ›, kto handluje niemieckÄ… chemiÄ… icon_wink.gif

A tak serio, kupuję czasem proszki, płyny do płukania. Moim zdaniem mają jedynie bardziej intensywny zapach.
I lubię sieć DM, której nie ma w Polsce, a mają świetnie kosmetyki naturalne. Można dostać na Allegro.


--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
> Niemiecka chemia, czyli pÅ‚yny do prania, pÅ‚ukania, kostki do zmywarki i in.
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 10:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama