Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wiotkość krtani i charczenie

> 
AnkaSkakanka
pią, 18 paź 2013 - 01:44
Witajcie,
mam pytanko do Mam wcześniaczków.
Ale najpierw wstęp. Nasza Misia (wcześniak 31tydz.c.) miała dużą wiotkość krtani.
Pewnie dalej ją ma, z tym, że już nie charcze tak charakterystycznie jak wcześniej. Nawet od dłuższego już czasu icon_smile.gif
Ale! Od 3 dni charcze dziwnie inaczej. Naśladując ją - ten charkot przypomina mi coś w rodzaju
odksztuszania wydzieliny z tylnej ściany gardła. Pochrząkiwania, ale jest tai... inny, jakby się miała udusić
za chwilę. icon_sad.gif Zatyka jej też się nosek mimo nawilżania i przykręconych
grzejników. We fridzie nie ma nic prócz soli, którą zapuszczam i jednego białego glutka.
Nic nie leje się z noska i dr nasza domowa powiedziała, że gardło, oskrzela, płucka i reszta jest
na medal. Oczywiście Misia nie była uprzejma zaprezentować charkotu przy pani dr.
Największy jest w nocy i przy jedzeniu icon_sad.gif
Przeraża mnie i martwi. Zaczęłam podejrzewać alergię i zapuchnięcie krtani - acz pewnie
doświadczony lekarz raczej by to widział - nie?
Daję jej sól fiz. oczyszczam nos nie za często, jak już całkiem nie może oddychać nosem
ratujemy siÄ™ nasivinem.
Pytanie.
Czy możliwy jest - ja wiem, wszystko jest możliwe :-/ - że ten charkot jest od suchego powietrza?
Alergii?
U tak małego dziecka?
Misia ma niecałe 7ms. korygowane 5ms.
Moje pytanie jest do Mam, których wcześniaczek miał wiotkość krtani tudzież podobny problem.. icon_sad.gif
Nie chodzi mi o teoretyzowanie.

z góry dziękuję za każe słowo na temat!
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post pią, 18 paź 2013 - 01:44
Post #1

Witajcie,
mam pytanko do Mam wcześniaczków.
Ale najpierw wstęp. Nasza Misia (wcześniak 31tydz.c.) miała dużą wiotkość krtani.
Pewnie dalej ją ma, z tym, że już nie charcze tak charakterystycznie jak wcześniej. Nawet od dłuższego już czasu icon_smile.gif
Ale! Od 3 dni charcze dziwnie inaczej. Naśladując ją - ten charkot przypomina mi coś w rodzaju
odksztuszania wydzieliny z tylnej ściany gardła. Pochrząkiwania, ale jest tai... inny, jakby się miała udusić
za chwilę. icon_sad.gif Zatyka jej też się nosek mimo nawilżania i przykręconych
grzejników. We fridzie nie ma nic prócz soli, którą zapuszczam i jednego białego glutka.
Nic nie leje się z noska i dr nasza domowa powiedziała, że gardło, oskrzela, płucka i reszta jest
na medal. Oczywiście Misia nie była uprzejma zaprezentować charkotu przy pani dr.
Największy jest w nocy i przy jedzeniu icon_sad.gif
Przeraża mnie i martwi. Zaczęłam podejrzewać alergię i zapuchnięcie krtani - acz pewnie
doświadczony lekarz raczej by to widział - nie?
Daję jej sól fiz. oczyszczam nos nie za często, jak już całkiem nie może oddychać nosem
ratujemy siÄ™ nasivinem.
Pytanie.
Czy możliwy jest - ja wiem, wszystko jest możliwe :-/ - że ten charkot jest od suchego powietrza?
Alergii?
U tak małego dziecka?
Misia ma niecałe 7ms. korygowane 5ms.
Moje pytanie jest do Mam, których wcześniaczek miał wiotkość krtani tudzież podobny problem.. icon_sad.gif
Nie chodzi mi o teoretyzowanie.

z góry dziękuję za każe słowo na temat!


--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
dankin-82
pon, 21 paź 2013 - 09:50
konkretnie w temacie nie pomogę ale skoro podejrzewasz alergię to może lekarka przemyśli zrobić badanie alergenów z krwi?


a to nie jest czasem tak że wiotkość krtani nasila się u dziecka leżącego na plecach, wtedy miękkie tkanki blokują drogi oddechowe i to samo występuje właśnie przy jedzeniu
jeśli nie macie refluksu, nie ulewacie itp to raczej to jest normalne przy tej przypadłości i trzeba monitorować; jeśli macie problemy z oddychaniem i przełykaniem to zgłosiłabym się do lekarza raz jeszcze

dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post pon, 21 paź 2013 - 09:50
Post #2

konkretnie w temacie nie pomogę ale skoro podejrzewasz alergię to może lekarka przemyśli zrobić badanie alergenów z krwi?


a to nie jest czasem tak że wiotkość krtani nasila się u dziecka leżącego na plecach, wtedy miękkie tkanki blokują drogi oddechowe i to samo występuje właśnie przy jedzeniu
jeśli nie macie refluksu, nie ulewacie itp to raczej to jest normalne przy tej przypadłości i trzeba monitorować; jeśli macie problemy z oddychaniem i przełykaniem to zgłosiłabym się do lekarza raz jeszcze



--------------------
m4rusia
wto, 29 paź 2013 - 14:32
Anka, ja nie mam doświadczenia w wcześniakami (moje dzieci wolały się przeterminować, niż wyleźć za szybko) ale takie charczenie jest mi znane z niemowlęctwa Lenuta. Charczała jakby chciałą coś odkrztusić, tak jakby coś jej zalegało, wisiało tam, a ona nie dawała rady odkrztusić... Chodziłam z tym do lekarza i ten mi tłumaczył, że do roczku dziecko tak może charczeć. Obrazowo to tłumaczył jako "farfocle" które gdzies tam są, dziecko jest małe, odkrztuszać nie umie i tak będzie. Faktycznie około roku mineło. Może poczekac trzeba?
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post wto, 29 paź 2013 - 14:32
Post #3

Anka, ja nie mam doświadczenia w wcześniakami (moje dzieci wolały się przeterminować, niż wyleźć za szybko) ale takie charczenie jest mi znane z niemowlęctwa Lenuta. Charczała jakby chciałą coś odkrztusić, tak jakby coś jej zalegało, wisiało tam, a ona nie dawała rady odkrztusić... Chodziłam z tym do lekarza i ten mi tłumaczył, że do roczku dziecko tak może charczeć. Obrazowo to tłumaczył jako "farfocle" które gdzies tam są, dziecko jest małe, odkrztuszać nie umie i tak będzie. Faktycznie około roku mineło. Może poczekac trzeba?

--------------------
karoleenka
wto, 29 paź 2013 - 14:49
mój też tak do roku charczał mimo, że w terminie sie urodził - miał tzw sapkę chyba ?
mojej znajomej wczesniak też tak charczy zwłaszcza przy jedzeniu
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post wto, 29 paź 2013 - 14:49
Post #4

mój też tak do roku charczał mimo, że w terminie sie urodził - miał tzw sapkę chyba ?
mojej znajomej wczesniak też tak charczy zwłaszcza przy jedzeniu

--------------------





> wiotkość krtani i charczenie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama