Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Przedłużenie umowy o pracy na L4 w ciąży

, Można?
> , Można?
Zyta87
czw, 03 maj 2012 - 10:18
Witam

Mam umowę do września tego roku no i jestem w ciąży, na zwonieniu jestem prawie od początku, czyli od kwietnia.

I moje pytanie, wiem, że umowa automatycznie przedłuza się do dnia porodu, a czy pracodawca może mi przedłużyć umowe na dłużej niż do dnia porodu?, Bo słyszałam opinie, że nie ma takiego prawa.

Że jak chce bym dalej pracowała, to może mnie na nowo zatrudnić po urlopie macierzyńskim.

Orientujecie siÄ™ jak to jest??

Ten post edytował Zyta87 czw, 03 maj 2012 - 11:04
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post czw, 03 maj 2012 - 10:18
Post #1

Witam

Mam umowę do września tego roku no i jestem w ciąży, na zwonieniu jestem prawie od początku, czyli od kwietnia.

I moje pytanie, wiem, że umowa automatycznie przedłuza się do dnia porodu, a czy pracodawca może mi przedłużyć umowe na dłużej niż do dnia porodu?, Bo słyszałam opinie, że nie ma takiego prawa.

Że jak chce bym dalej pracowała, to może mnie na nowo zatrudnić po urlopie macierzyńskim.

Orientujecie siÄ™ jak to jest??

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

KubuÅ› urodzony: 4.11.2006 :)
aga_dabkowa
czw, 03 maj 2012 - 12:39
Ja miałam umowę na czas określony, która kończyła mi się w czasie ciąży. Pracodawca musi Ci ją przedłużyć do dnia porodu (później otrzymujesz zasiłek macierzyński z zusu). Natomiast to chyba tylko jego dobra wola, czy przedłuży umowę na dłuższy czas. Tak to niestety jest w naszym cudownym kraju - chcą, żebyśmy rodziły, ale co potem to już twój problem....... szkoda słów....
aga_dabkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 159
Dołączył: nie, 22 lis 09 - 20:27
Skąd: z pięknych okolic :)
Nr użytkownika: 30,286




post czw, 03 maj 2012 - 12:39
Post #2

Ja miałam umowę na czas określony, która kończyła mi się w czasie ciąży. Pracodawca musi Ci ją przedłużyć do dnia porodu (później otrzymujesz zasiłek macierzyński z zusu). Natomiast to chyba tylko jego dobra wola, czy przedłuży umowę na dłuższy czas. Tak to niestety jest w naszym cudownym kraju - chcą, żebyśmy rodziły, ale co potem to już twój problem....... szkoda słów....
moko.
czw, 03 maj 2012 - 17:40
Z mocy prawa umowa przedluza sie do dnia porodu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracodawca przedluzyl tę umowę na dluższy okres. Przepisy tego nie zabraniają icon_wink.gif

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracodawca przedluzyl umowe tylko do nia porodu a potem podpisal kolejnÄ… po okresie wykorzystania urlopow.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 03 maj 2012 - 17:40
Post #3

Z mocy prawa umowa przedluza sie do dnia porodu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracodawca przedluzyl tę umowę na dluższy okres. Przepisy tego nie zabraniają icon_wink.gif

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracodawca przedluzyl umowe tylko do nia porodu a potem podpisal kolejnÄ… po okresie wykorzystania urlopow.


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Zyta87
piÄ…, 04 maj 2012 - 10:49
A mając umowe tylko do dnia porodu, to zasiłek macierzyński jest też wypłacany przez ZUS, czy wtedy się go nie dostaje?

A jeśli umowa jest na dłużej, to kto wypłaca zasiłek macierzyński??
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post piÄ…, 04 maj 2012 - 10:49
Post #4

A mając umowe tylko do dnia porodu, to zasiłek macierzyński jest też wypłacany przez ZUS, czy wtedy się go nie dostaje?

A jeśli umowa jest na dłużej, to kto wypłaca zasiłek macierzyński??

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

KubuÅ› urodzony: 4.11.2006 :)
moko.
piÄ…, 04 maj 2012 - 13:59
1. Po ustaniu zatrudnienia, zasiłek mac. wypłacany jest przez ZUS.
2. W trakcie zatrudnienia zasiłek wypłacany jest przez pracodawcę jeśli jest do tego upraniowny (na dzień 30.11.2011-zatrudniał min 20 osób) jeśli nie jest uprawniony, to zasiłek wypłaca ZUS.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 04 maj 2012 - 13:59
Post #5

1. Po ustaniu zatrudnienia, zasiłek mac. wypłacany jest przez ZUS.
2. W trakcie zatrudnienia zasiłek wypłacany jest przez pracodawcę jeśli jest do tego upraniowny (na dzień 30.11.2011-zatrudniał min 20 osób) jeśli nie jest uprawniony, to zasiłek wypłaca ZUS.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Zyta87
piÄ…, 04 maj 2012 - 15:37
To dobrze, że mała firma i ZUS mi wypłaci, bo od niego nie dostałabym ani złotówki...

To w sumie nie zależy mi na tym, zeby mi umowe przedłuzył, bo i tak miałam w planie zmienić pracę...

Dziękuję Ci ślicznie moko. za odpowiedź, myślałam, że mając umowę do września, to że jak mi się przedłuży tylko do dnia porodu, to, że na macierzyńskim zostane bez dochodu.

Dzięki za odpowiedź
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post piÄ…, 04 maj 2012 - 15:37
Post #6

To dobrze, że mała firma i ZUS mi wypłaci, bo od niego nie dostałabym ani złotówki...

To w sumie nie zależy mi na tym, zeby mi umowe przedłuzył, bo i tak miałam w planie zmienić pracę...

Dziękuję Ci ślicznie moko. za odpowiedź, myślałam, że mając umowę do września, to że jak mi się przedłuży tylko do dnia porodu, to, że na macierzyńskim zostane bez dochodu.

Dzięki za odpowiedź

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

KubuÅ› urodzony: 4.11.2006 :)
> PrzedÅ‚użenie umowy o pracy na L4 w ciąży, Można?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama