Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Koszty opieki nad starszÄ… osobÄ…

, Opieka nocna + dwie dializy otrzewnowe
> , Opieka nocna + dwie dializy otrzewnowe
Nitro
pon, 17 wrz 2012 - 15:51
W najbliższym czasie (sprawa b. pilna) będziemy potrzebować opiekunki (osoba w średnim wieku, niewykwalifikowana w tym kierunku) dla babci. Chodzi konkretnie o dwie dializy (każda trwa ok pól godz, kwestia nauczania procedury) + nocnej opieki nad babcią (podanie czegoś do picia, zmiana pampersa). Pani miałaby swój pokój + wyżywienie (produkty).
I mamy problem.... z oszacowaniem kosztów. Zdaję sobie sprawę ze są one rożne w zależności od miasta, ale może któraś z Was miała do czynienia, wie ile to powinno kosztować....

Opiekunką ma być znajoma mojej teściowej - robi to pierwszy raz i czeka na naszą propozycję.
Nitro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,716
Dołączył: nie, 08 lis 09 - 10:27
SkÄ…d: CK
Nr użytkownika: 30,022




post pon, 17 wrz 2012 - 15:51
Post #1

W najbliższym czasie (sprawa b. pilna) będziemy potrzebować opiekunki (osoba w średnim wieku, niewykwalifikowana w tym kierunku) dla babci. Chodzi konkretnie o dwie dializy (każda trwa ok pól godz, kwestia nauczania procedury) + nocnej opieki nad babcią (podanie czegoś do picia, zmiana pampersa). Pani miałaby swój pokój + wyżywienie (produkty).
I mamy problem.... z oszacowaniem kosztów. Zdaję sobie sprawę ze są one rożne w zależności od miasta, ale może któraś z Was miała do czynienia, wie ile to powinno kosztować....

Opiekunką ma być znajoma mojej teściowej - robi to pierwszy raz i czeka na naszą propozycję.
mamboo
pon, 17 wrz 2012 - 16:26
Kiedyś pytałam w firmie usługowo-opiekuńczej. Ich stawki to 10-15 pln/godzina, w zależności od zakresu świadczeń.
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post pon, 17 wrz 2012 - 16:26
Post #2

Kiedyś pytałam w firmie usługowo-opiekuńczej. Ich stawki to 10-15 pln/godzina, w zależności od zakresu świadczeń.

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
moko.
pon, 17 wrz 2012 - 21:21
Mam małe doświadczenie w tej kwestii, ale małe miasteczko - koszt opieki od 8 zł do 15tu, ale jeśli chodzi o to, ze gwarantujecie zamieszkanie oraz wyżywienie, to myślę ze spokojnie możecie zaproponować stawkę miesięczną, niższą niz godzinowe rozliczenie. Nie wiem, ale dla mnie punktem wyjścia jest stawka 1500 zł, zakładając, ze Pani pracuje w godzinach od 20-21 do rana, 7h w tygodniu.
Jesli masz wątpliwości, to wygooglaj sobie ośrodki świadczące opiekę nad starszymi, oni powinni Ci dość dokładnie podać stawkę usługi.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 17 wrz 2012 - 21:21
Post #3

Mam małe doświadczenie w tej kwestii, ale małe miasteczko - koszt opieki od 8 zł do 15tu, ale jeśli chodzi o to, ze gwarantujecie zamieszkanie oraz wyżywienie, to myślę ze spokojnie możecie zaproponować stawkę miesięczną, niższą niz godzinowe rozliczenie. Nie wiem, ale dla mnie punktem wyjścia jest stawka 1500 zł, zakładając, ze Pani pracuje w godzinach od 20-21 do rana, 7h w tygodniu.
Jesli masz wątpliwości, to wygooglaj sobie ośrodki świadczące opiekę nad starszymi, oni powinni Ci dość dokładnie podać stawkę usługi.


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
aniakuleczka
pon, 17 wrz 2012 - 21:51
też bym obstawiała stawkę miesięczną czyli 1500 i szukała Ukrainek, które mogą sobie w ciągu dnia dorobić, bo jak rozumiem, w dzień opieka nei jest konieczna?
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post pon, 17 wrz 2012 - 21:51
Post #4

też bym obstawiała stawkę miesięczną czyli 1500 i szukała Ukrainek, które mogą sobie w ciągu dnia dorobić, bo jak rozumiem, w dzień opieka nei jest konieczna?

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Ewcia!
pon, 17 wrz 2012 - 22:27
Ale ja rozumiem, że osoba juz jest, tylko została "problem " zapłaty.

kilka lat temu, w Warszawie, płaciłam 10 zł za 1h, noc jako całość 12 h za chyba 80 zł. Pani była zatrudniona za pośrednictwem agencji, z referencjami i świadectwem zdrowia, po kursie.
I 3 lata temu, w tym samym miejscu, pani na stałe , pokój, utrzymanie , rownież przez agencję, dostawała 1700 zł za miesiąc i 2 razy w miesiącu po 2 dni wolnego . Przy rekonwalescentce .
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post pon, 17 wrz 2012 - 22:27
Post #5

Ale ja rozumiem, że osoba juz jest, tylko została "problem " zapłaty.

kilka lat temu, w Warszawie, płaciłam 10 zł za 1h, noc jako całość 12 h za chyba 80 zł. Pani była zatrudniona za pośrednictwem agencji, z referencjami i świadectwem zdrowia, po kursie.
I 3 lata temu, w tym samym miejscu, pani na stałe , pokój, utrzymanie , rownież przez agencję, dostawała 1700 zł za miesiąc i 2 razy w miesiącu po 2 dni wolnego . Przy rekonwalescentce .

--------------------
1234
Pysiaczek
pon, 17 wrz 2012 - 22:46
Ja jestem opiekunem społecznym. W naszym mieście godzina usług zwykłych -(czynności gospodarcze) wynosi 11 zł, natomiast usługi specjalistyczne 16zl. Usługi spec. - to właśnie domowa opieka pielęgniarska.. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę godziny pracy.Generalnie za zmianę nocna jest wyższa stawka.
Pysiaczek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,137
Dołączył: czw, 28 cze 07 - 13:16
SkÄ…d: Lubin
Nr użytkownika: 15,166

GG:


post pon, 17 wrz 2012 - 22:46
Post #6

Ja jestem opiekunem społecznym. W naszym mieście godzina usług zwykłych -(czynności gospodarcze) wynosi 11 zł, natomiast usługi specjalistyczne 16zl. Usługi spec. - to właśnie domowa opieka pielęgniarska.. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę godziny pracy.Generalnie za zmianę nocna jest wyższa stawka.


--------------------
Justyna - mama Julki



Nitro
wto, 18 wrz 2012 - 00:08
Dziękuje Wam bardzo. Dużo, ale tyle sie spodziewalam icon_sad.gif teraz muszę jakoś przekazać to Rodzicom (mama przygotowała sie na kwote śmiesznie małą). W ciagu dnia jest opiekunka z mopru. No nic, najważniejsze zeby Babcia te ostatnie chwile spędziła jak najlepiej.

Edit: "Dużo" odnosi sie do emerytury babci.

Ten post edytował Nitro wto, 18 wrz 2012 - 00:09
Nitro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,716
Dołączył: nie, 08 lis 09 - 10:27
SkÄ…d: CK
Nr użytkownika: 30,022




post wto, 18 wrz 2012 - 00:08
Post #7

Dziękuje Wam bardzo. Dużo, ale tyle sie spodziewalam icon_sad.gif teraz muszę jakoś przekazać to Rodzicom (mama przygotowała sie na kwote śmiesznie małą). W ciagu dnia jest opiekunka z mopru. No nic, najważniejsze zeby Babcia te ostatnie chwile spędziła jak najlepiej.

Edit: "Dużo" odnosi sie do emerytury babci.
Mafia
wto, 18 wrz 2012 - 08:05
W moim mieście kolezanka płaci 2 tys. (plus pani mieszka i zywi sie z podopieczną) za całodobową opiekę. Pracuje Pani z Ukrainy właśnie i ma dwa dni w miesiącu wolne.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 18 wrz 2012 - 08:05
Post #8

W moim mieście kolezanka płaci 2 tys. (plus pani mieszka i zywi sie z podopieczną) za całodobową opiekę. Pracuje Pani z Ukrainy właśnie i ma dwa dni w miesiącu wolne.

--------------------
Mafia
agapii

Go??







post wto, 18 wrz 2012 - 08:39
Post #9

W Kielcach tyle się nie zarabia. Znam osobę która za opiekę nad starszą osobą pracując tylko na noce otrzymuje 40 zł za noc.
Warto zadzwonić do Agencji Opiekuńczych i zorientować się jakie są ceny usług.
anita
wto, 18 wrz 2012 - 09:53
ale wiadomo, że przez Agencje jest drożej.
Ja jak szukałam kogos do babci to wiedziałam na ile moge sobie pozwolic i znalazłam taka panią której to odpowiada. Wiadomo, że każdy chce zarobic jak najwiecej, ale jak jest jakas emerytka czy rencistka która juz jakieś świadczenie ma to chetniej sie zgodzi za niższą stawkę. Lepsze to niż nic. Zaproponujcie kwotę na jaką was stać może jej to odpowiada, albo negoc[użytkownik x] trochę
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post wto, 18 wrz 2012 - 09:53
Post #10

ale wiadomo, że przez Agencje jest drożej.
Ja jak szukałam kogos do babci to wiedziałam na ile moge sobie pozwolic i znalazłam taka panią której to odpowiada. Wiadomo, że każdy chce zarobic jak najwiecej, ale jak jest jakas emerytka czy rencistka która juz jakieś świadczenie ma to chetniej sie zgodzi za niższą stawkę. Lepsze to niż nic. Zaproponujcie kwotę na jaką was stać może jej to odpowiada, albo negoc[użytkownik x] trochę
anuÅ›
wto, 18 wrz 2012 - 12:08
U nas opieka z mieszkaniem i 'jedzeniem' to koszt około 1800-2000zł. Bez agencji - tyle chcą Ukrainki (Polki nawet więcej).
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post wto, 18 wrz 2012 - 12:08
Post #11

U nas opieka z mieszkaniem i 'jedzeniem' to koszt około 1800-2000zł. Bez agencji - tyle chcą Ukrainki (Polki nawet więcej).
anetadr
wto, 18 wrz 2012 - 20:30
Ja płaciłam pani, która się opiekowała moją babcią 5 zł za godz. (50 tys. miasto). Pani miała babci podać śniadanie i obiad, dopilnować, żeby zjadła, wzięła leki, pomóc się umyć, pogadać z nią. Pracowała tylko w dzień.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post wto, 18 wrz 2012 - 20:30
Post #12

Ja płaciłam pani, która się opiekowała moją babcią 5 zł za godz. (50 tys. miasto). Pani miała babci podać śniadanie i obiad, dopilnować, żeby zjadła, wzięła leki, pomóc się umyć, pogadać z nią. Pracowała tylko w dzień.

Aneta


--------------------


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 21 gru 2016 - 21:34
Post #13

Stawki są uzależnione od warunków, choć są dość zbliżone w różnych miastach. Dla przykładu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim ma do dyspozycji pokoje jednoosobowe z łazienką, z który zapłacimy 4000/msc oraz pokoje dwu i trzyosobowe z łazienką za 2500/msc. Poza tym jest pełna opieka opiekuńcza i medyczna - fizjoterapeuci, psychologowie, dietetycy - wszystko co osobie schorowanej niezbędne
Mamineczka
wto, 29 sie 2017 - 22:44
Do mojego dziadka również przyjeżdża opiekunka z tym, że z warszawskiego medikar home care. Jest u niego codziennie i pomaga mu w utrzymaniu domu oraz w czynnościach takich jak mycie, przebieranie się, gotowanie. Bardzo fajna opcja tym bardziej, ze dziadka za nic w świecie nie szło przekonać aby się przeprowadził.
Mamineczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 77
Dołączył: czw, 17 mar 16 - 09:50
Nr użytkownika: 47,275




post wto, 29 sie 2017 - 22:44
Post #14

Do mojego dziadka również przyjeżdża opiekunka z tym, że z warszawskiego medikar home care. Jest u niego codziennie i pomaga mu w utrzymaniu domu oraz w czynnościach takich jak mycie, przebieranie się, gotowanie. Bardzo fajna opcja tym bardziej, ze dziadka za nic w świecie nie szło przekonać aby się przeprowadził.
Monia65
śro, 28 mar 2018 - 02:43
My korzystamy z opieki w www.dzis.eu, dla nas to była najlepsza opcja. Dziadek ma tam zapewnioną dobra opiekę. Nie musze się martwić już, ze czegoś mu zabraknie pod nasza nieobecność.
Monia65


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: pon, 05 lut 18 - 09:31
Nr użytkownika: 51,454




post śro, 28 mar 2018 - 02:43
Post #15

My korzystamy z opieki w www.dzis.eu, dla nas to była najlepsza opcja. Dziadek ma tam zapewnioną dobra opiekę. Nie musze się martwić już, ze czegoś mu zabraknie pod nasza nieobecność.
kasztaniak
śro, 28 mar 2018 - 15:11
ja mam doświadczenie z rynkiem niemieckim i tam jest to koszt 1800-2000 euro
kasztaniak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 28 mar 18 - 15:08
Nr użytkownika: 51,706




post śro, 28 mar 2018 - 15:11
Post #16

ja mam doświadczenie z rynkiem niemieckim i tam jest to koszt 1800-2000 euro
> Koszty opieki nad starszÄ… osobÄ…, Opieka nocna + dwie dializy otrzewnowe
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 13:42
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama