Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Brita - dzbankowy filtr do wody - czy warto?

> 
Pronto
śro, 25 kwi 2007 - 09:39
Mam możliwość nabyć filtr do wody Brita, o taki:

https://www.brita.net/pl/jugs_details.html?...9&p_id=240&cat=

Nie mam pojęcia, czy warto, nigdy nie korzystałam i nie znam nikogo kto korzystał. Ale za to mam koszmarną wodę w kranie i desperacko szukam rozwiązania tego problemu. Mineralną wykluczam ze względów ekonomicznych.

Czy któraś z Was używała może takiego wynalazku? Czy faktycznie jest użyteczny i skuteczny, czy to tylko bajka dla desperatów takich jak ja?
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post śro, 25 kwi 2007 - 09:39
Post #1

Mam możliwość nabyć filtr do wody Brita, o taki:

https://www.brita.net/pl/jugs_details.html?...9&p_id=240&cat=

Nie mam pojęcia, czy warto, nigdy nie korzystałam i nie znam nikogo kto korzystał. Ale za to mam koszmarną wodę w kranie i desperacko szukam rozwiązania tego problemu. Mineralną wykluczam ze względów ekonomicznych.

Czy któraś z Was używała może takiego wynalazku? Czy faktycznie jest użyteczny i skuteczny, czy to tylko bajka dla desperatów takich jak ja?
bumbunia
śro, 25 kwi 2007 - 10:11
Polecam, jak najbardziej!!!! Używam od paru lat. Obecnie mam nowszy model, gdyż kilka miesięcy temu stwierdziłam, że stary już mi się znudził. Nie wyobrażam sobie obecnie mojej kuchni bez tego wynalazku wink.gif Kupuj i się nie zastanawiaj. Herbata smakuje lepiej, wodę można również pić bezpośrednio po przefiltrowaniu, czajnik nie zarasta kamieniem itd, itp. Filtr wymieniasz co 4 tygodnie i specjalnie nie odczujesz finansowego obciążenia icon_smile.gif
bumbunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 411
Dołączył: wto, 30 sty 07 - 14:39
Skąd: z Warmii
Nr użytkownika: 10,479




post śro, 25 kwi 2007 - 10:11
Post #2

Polecam, jak najbardziej!!!! Używam od paru lat. Obecnie mam nowszy model, gdyż kilka miesięcy temu stwierdziłam, że stary już mi się znudził. Nie wyobrażam sobie obecnie mojej kuchni bez tego wynalazku wink.gif Kupuj i się nie zastanawiaj. Herbata smakuje lepiej, wodę można również pić bezpośrednio po przefiltrowaniu, czajnik nie zarasta kamieniem itd, itp. Filtr wymieniasz co 4 tygodnie i specjalnie nie odczujesz finansowego obciążenia icon_smile.gif

--------------------
Bumbunia mama synka (2003) i córeczki (2006)
Agnieszka.zg
śro, 25 kwi 2007 - 15:32
ja też używam od ponad dwóch lat i jestem bardzo zadowolona .wody do picia nie musisz gotować osobno tylko przepuszczasz przez filtr i gotowe!!!!!
A tak ku ciekawości filtra nie wymieniam co miesiąc tylko co dwa gdyż koleżanka mi kedyś powiedziałą że jej znajomy przeprowadził badania w laboratorium i okazało się że wystarczy w zupelności co dwa mies.
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post śro, 25 kwi 2007 - 15:32
Post #3

ja też używam od ponad dwóch lat i jestem bardzo zadowolona .wody do picia nie musisz gotować osobno tylko przepuszczasz przez filtr i gotowe!!!!!
A tak ku ciekawości filtra nie wymieniam co miesiąc tylko co dwa gdyż koleżanka mi kedyś powiedziałą że jej znajomy przeprowadził badania w laboratorium i okazało się że wystarczy w zupelności co dwa mies.

--------------------
Tuni
śro, 25 kwi 2007 - 22:09
CYTAT(Agnieszka.zg)
...  i okazało się że wystarczy w zupelności co dwa mies.


Bo to zależy od ilości przefiltrowanej wody a nie od czasu icon_biggrin.gif
W instrukcji będziesz miała napisane ile litrów średnio oczyszcza.
A jak przegapisz ten moment, to wymień najpóźniej jak zacznie Ci się robić mętna herbatka icon_wink.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post śro, 25 kwi 2007 - 22:09
Post #4

CYTAT(Agnieszka.zg)
...  i okazało się że wystarczy w zupelności co dwa mies.


Bo to zależy od ilości przefiltrowanej wody a nie od czasu icon_biggrin.gif
W instrukcji będziesz miała napisane ile litrów średnio oczyszcza.
A jak przegapisz ten moment, to wymień najpóźniej jak zacznie Ci się robić mętna herbatka icon_wink.gif
Pronto
śro, 25 kwi 2007 - 22:24
Dzięki Dziewczyny! icon_biggrin.gif
Zamówiłam to cudo i zobaczę, jaki efekt. Ale przy mojej wodzie to każdy filtr byłby pewnie zjawiskowy, więc się raczej nie rozczaruję. icon_biggrin.gif
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post śro, 25 kwi 2007 - 22:24
Post #5

Dzięki Dziewczyny! icon_biggrin.gif
Zamówiłam to cudo i zobaczę, jaki efekt. Ale przy mojej wodzie to każdy filtr byłby pewnie zjawiskowy, więc się raczej nie rozczaruję. icon_biggrin.gif
justin
czw, 26 kwi 2007 - 08:12
Hm, zaciekawiłyście mnie i chyba magryłyście kolejnego klienta. Poważnie się zastanawiam nad zakupem, bo wodę mamy paskudną. Czajnik odkamieniam co tydzień icon_rolleyes.gif icon_confused.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post czw, 26 kwi 2007 - 08:12
Post #6

Hm, zaciekawiłyście mnie i chyba magryłyście kolejnego klienta. Poważnie się zastanawiam nad zakupem, bo wodę mamy paskudną. Czajnik odkamieniam co tydzień icon_rolleyes.gif icon_confused.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Pronto
czw, 26 kwi 2007 - 08:17
CYTAT(justinian)
Czajnik odkamieniam co tydzień icon_rolleyes.gif  :?


Ja też... icon_evil.gif
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post czw, 26 kwi 2007 - 08:17
Post #7

CYTAT(justinian)
Czajnik odkamieniam co tydzień icon_rolleyes.gif  :?


Ja też... icon_evil.gif
justin
czw, 26 kwi 2007 - 08:23
Liberi,
a jakie to są koszty?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post czw, 26 kwi 2007 - 08:23
Post #8

Liberi,
a jakie to są koszty?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Pronto
czw, 26 kwi 2007 - 08:49
justinian - dla mnie w tej chwili żadne. Mogłam sobie wybrać nagrodę za punkty spośród kilku innych i wybrałam ten dzbanek. Nie wiem nawet ile on kosztuje... icon_redface.gif
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post czw, 26 kwi 2007 - 08:49
Post #9

justinian - dla mnie w tej chwili żadne. Mogłam sobie wybrać nagrodę za punkty spośród kilku innych i wybrałam ten dzbanek. Nie wiem nawet ile on kosztuje... icon_redface.gif
Agnieszka.zg
czw, 26 kwi 2007 - 15:39
CYTAT(Tunisiek)
CYTAT(Agnieszka.zg)
...  i okazało się że wystarczy w zupelności co dwa mies.


Bo to zależy od ilości przefiltrowanej wody a nie od czasu icon_biggrin.gif
W instrukcji będziesz miała napisane ile litrów średnio oczyszcza.
A jak przegapisz ten moment, to wymień najpóźniej jak zacznie Ci się robić mętna herbatka wink.gif

ja filtruję średnio dziennie 3-5 litrów w więc w sklai miesiąca to 90-150 litrów wody . nigdy nie miałam mętnej wody nawet jak jeśli filtrowałam bardzo dużo wody ale i tak polecam !!!
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post czw, 26 kwi 2007 - 15:39
Post #10

CYTAT(Tunisiek)
CYTAT(Agnieszka.zg)
...  i okazało się że wystarczy w zupelności co dwa mies.


Bo to zależy od ilości przefiltrowanej wody a nie od czasu icon_biggrin.gif
W instrukcji będziesz miała napisane ile litrów średnio oczyszcza.
A jak przegapisz ten moment, to wymień najpóźniej jak zacznie Ci się robić mętna herbatka wink.gif

ja filtruję średnio dziennie 3-5 litrów w więc w sklai miesiąca to 90-150 litrów wody . nigdy nie miałam mętnej wody nawet jak jeśli filtrowałam bardzo dużo wody ale i tak polecam !!!

--------------------
bumbunia
czw, 26 kwi 2007 - 17:09
CYTAT
zależy od ilości przefiltrowanej wody a nie od czasu


Tak orientacyjnie jest napisane, że należy wymieniać filtr co 4 tygodnie. Jeśli zużywasz mniej wody, napewno wystarczy wymieniać co 2 miesiące lub jeszcze rzadziej. W instrukcji piszą, że jeden filtr oczyści ok. 150 litrów. U nas pije się dużo, filtr pracuje dość często, więc raz w miesiącu wymiana jest obowiązkowa. icon_rolleyes.gif
bumbunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 411
Dołączył: wto, 30 sty 07 - 14:39
Skąd: z Warmii
Nr użytkownika: 10,479




post czw, 26 kwi 2007 - 17:09
Post #11

CYTAT
zależy od ilości przefiltrowanej wody a nie od czasu


Tak orientacyjnie jest napisane, że należy wymieniać filtr co 4 tygodnie. Jeśli zużywasz mniej wody, napewno wystarczy wymieniać co 2 miesiące lub jeszcze rzadziej. W instrukcji piszą, że jeden filtr oczyści ok. 150 litrów. U nas pije się dużo, filtr pracuje dość często, więc raz w miesiącu wymiana jest obowiązkowa. icon_rolleyes.gif

--------------------
Bumbunia mama synka (2003) i córeczki (2006)
Pronto
czw, 26 kwi 2007 - 17:18
A jak on w ogóle działa?
Czy woda długo się filtruje, czy po prostu wlewam i już jest gotowa?
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post czw, 26 kwi 2007 - 17:18
Post #12

A jak on w ogóle działa?
Czy woda długo się filtruje, czy po prostu wlewam i już jest gotowa?
bumbunia
czw, 26 kwi 2007 - 17:25
Nie, no musisz chwilkę zaczekać. Gdy wlejesz pełen dzbanek do przefiltrowania - czas oczekiwania trwa ze dwie, trzy minuty. Nigdy nie sprawdzałam icon_confused.gif W tym czasie możesz zająć sie czymś innym wink.gif
Ale naprawdę jest to bardzo dobra rzecz. Przekonuję sie o tym codziennie icon_smile.gif Czajnika nie odkamieniam już od wielu miesięcy. Nie ma osadu na szklankach czy kubkach. A kiedyś to doszorować nie mogłam icon_mad.gif
Kupuj i już icon_exclaim.gif
Zobaczysz, że będziesz zadowolona...
bumbunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 411
Dołączył: wto, 30 sty 07 - 14:39
Skąd: z Warmii
Nr użytkownika: 10,479




post czw, 26 kwi 2007 - 17:25
Post #13

Nie, no musisz chwilkę zaczekać. Gdy wlejesz pełen dzbanek do przefiltrowania - czas oczekiwania trwa ze dwie, trzy minuty. Nigdy nie sprawdzałam icon_confused.gif W tym czasie możesz zająć sie czymś innym wink.gif
Ale naprawdę jest to bardzo dobra rzecz. Przekonuję sie o tym codziennie icon_smile.gif Czajnika nie odkamieniam już od wielu miesięcy. Nie ma osadu na szklankach czy kubkach. A kiedyś to doszorować nie mogłam icon_mad.gif
Kupuj i już icon_exclaim.gif
Zobaczysz, że będziesz zadowolona...

--------------------
Bumbunia mama synka (2003) i córeczki (2006)
Pronto
czw, 26 kwi 2007 - 17:35
Hehe, już zamówiłam i czekam, aż przyniosą. icon_biggrin.gif Ale ciekawość mnie zżera i dlatego pytam. icon_biggrin.gif
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post czw, 26 kwi 2007 - 17:35
Post #14

Hehe, już zamówiłam i czekam, aż przyniosą. icon_biggrin.gif Ale ciekawość mnie zżera i dlatego pytam. icon_biggrin.gif
Agnieszka.zg
czw, 26 kwi 2007 - 18:48
CYTAT(Liberi)
Hehe, już zamówiłam i czekam, aż przyniosą. icon_biggrin.gif Ale ciekawość mnie zżera i dlatego pytam. icon_biggrin.gif

a gdzie go kupowałaś??? bo tanio jest teraz w makro (dostałam ulotkę) i tam 3 litrowy kosztuje od 30-55 zł. - ja za taki sam 2 lata temu płaciłam prawie 80zł. ale kupowałam w Auchanie
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post czw, 26 kwi 2007 - 18:48
Post #15

CYTAT(Liberi)
Hehe, już zamówiłam i czekam, aż przyniosą. icon_biggrin.gif Ale ciekawość mnie zżera i dlatego pytam. icon_biggrin.gif

a gdzie go kupowałaś??? bo tanio jest teraz w makro (dostałam ulotkę) i tam 3 litrowy kosztuje od 30-55 zł. - ja za taki sam 2 lata temu płaciłam prawie 80zł. ale kupowałam w Auchanie

--------------------
justin
pią, 27 kwi 2007 - 07:47
dzbanek ok. 50 zł, a wklady ile?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pią, 27 kwi 2007 - 07:47
Post #16

dzbanek ok. 50 zł, a wklady ile?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Mariena
pią, 27 kwi 2007 - 10:04
wklad maxtra (ten nowszy, kwadratowy0 to ok. 19-20 zlotych. Różnice między sklepami mogą być do 2 zlotych za sztukę.
Mam taki sam dzbanek jak zamówilaś, Liberi i tak jak dziewczyny - jestem bardzo zadowolona. calą ciążę pilam wodę z niego, nawet nie gotowaną, ale gotowana ma jednak lepszy smak.
U nas w domu już wiele miesięcy - jeszcze przed urodzeniem się Ani robi się tak, że tę filtrowaną wodę gotuję, odlewam do garnka czy dzbanka i po ostudzeniu normalnie ją pijemy jako "mineralkę". Wodę mineralną kupuję tylko na wyjazdach icon_biggrin.gif
a Ania od urodzenia pije taką wlaśnie wodę i nic jej nie jest. A pije ją też samą, bez dodatków.

Zaznaczam, że bez filtrowania nasza woda jest wstrętna, chlorowana i taka jakaś twarda bardzo, niesmaczna kompletnie.
Mariena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,668
Dołączył: czw, 06 kwi 06 - 10:43
Skąd: spod Łodzi
Nr użytkownika: 5,501




post pią, 27 kwi 2007 - 10:04
Post #17

wklad maxtra (ten nowszy, kwadratowy0 to ok. 19-20 zlotych. Różnice między sklepami mogą być do 2 zlotych za sztukę.
Mam taki sam dzbanek jak zamówilaś, Liberi i tak jak dziewczyny - jestem bardzo zadowolona. calą ciążę pilam wodę z niego, nawet nie gotowaną, ale gotowana ma jednak lepszy smak.
U nas w domu już wiele miesięcy - jeszcze przed urodzeniem się Ani robi się tak, że tę filtrowaną wodę gotuję, odlewam do garnka czy dzbanka i po ostudzeniu normalnie ją pijemy jako "mineralkę". Wodę mineralną kupuję tylko na wyjazdach icon_biggrin.gif
a Ania od urodzenia pije taką wlaśnie wodę i nic jej nie jest. A pije ją też samą, bez dodatków.

Zaznaczam, że bez filtrowania nasza woda jest wstrętna, chlorowana i taka jakaś twarda bardzo, niesmaczna kompletnie.

--------------------
Swieca mi teraz dwa slonca i dobrze mi z tym :)



Agnieszka.zg
pią, 27 kwi 2007 - 17:41
za wkład płacę niecałe 18 zł. mam ten podłużny maxtra wodę pijemy tylko przefiltrowaną nie gotujemy specjalnie do picia no chyba że na kawkę
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post pią, 27 kwi 2007 - 17:41
Post #18

za wkład płacę niecałe 18 zł. mam ten podłużny maxtra wodę pijemy tylko przefiltrowaną nie gotujemy specjalnie do picia no chyba że na kawkę

--------------------
Pronto
pią, 27 kwi 2007 - 23:39
Agnieszka.zg - ja nic nie płacę, bo dostaję go jako nagrodę za punkty.

Dzisiaj przysłali maila, że wysłany, więc pewnie w poniedziałek dojdzie. icon_biggrin.gif
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post pią, 27 kwi 2007 - 23:39
Post #19

Agnieszka.zg - ja nic nie płacę, bo dostaję go jako nagrodę za punkty.

Dzisiaj przysłali maila, że wysłany, więc pewnie w poniedziałek dojdzie. icon_biggrin.gif
Agnieszka.zg
sob, 28 kwi 2007 - 08:23
ale jakie punkty??? gdzie je zbierasz?
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post sob, 28 kwi 2007 - 08:23
Post #20

ale jakie punkty??? gdzie je zbierasz?

--------------------
> Brita - dzbankowy filtr do wody - czy warto?
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 00:18
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama