Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Brak napływu mleka do piersi

, Stres
> , Stres
Dirty Diana
piÄ…, 02 lip 2010 - 07:56
Dziewczyny, siedzę i płaczę. Od wczoraj mam jakiś kryzys. Nie napływa mi pokarm. Dziś Jarema w nocy ciągnął 2 godziny, zanim mleko napłynęło do piersi. Wczorajszej nocy było podobnie. Nie jadł w efekcie mleka przez 9 godzin. ciągnął piersi, ale napływu nie było. wiem, bo ja od początku czuję go bardzo wyraźnie. Teraz, jak mam go karmić, od razu ogarnia mnie stres. Nie potrafię się wyluzować. Pomóżcie jakoś, bo nie chcę przestać karmić. Jeszcze nie teraz.
I, proszÄ™, nie piszcie: " Wyluzuj siÄ™", bo ja nie mogÄ™.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post piÄ…, 02 lip 2010 - 07:56
Post #1

Dziewczyny, siedzę i płaczę. Od wczoraj mam jakiś kryzys. Nie napływa mi pokarm. Dziś Jarema w nocy ciągnął 2 godziny, zanim mleko napłynęło do piersi. Wczorajszej nocy było podobnie. Nie jadł w efekcie mleka przez 9 godzin. ciągnął piersi, ale napływu nie było. wiem, bo ja od początku czuję go bardzo wyraźnie. Teraz, jak mam go karmić, od razu ogarnia mnie stres. Nie potrafię się wyluzować. Pomóżcie jakoś, bo nie chcę przestać karmić. Jeszcze nie teraz.
I, proszÄ™, nie piszcie: " Wyluzuj siÄ™", bo ja nie mogÄ™.

--------------------
Eta
piÄ…, 02 lip 2010 - 08:16
Kalesa nie mogę nie napisać tego wyluzuj, bo tu wyraźnie problem polega na tym że się stresujesz. Mleko jak widać przecież masz, tylko nie chce lecieć. Pij więcej, zwłaszcza teraz, gdy jest tak ciepło i spróbuj wziąć gorący prysznic przed karmieniem, zwłaszcza na piersi w okolicach pach. Spróbuj też masowania.
A najlepiej zadzwoń, bądź pzejdź się do poradni laktacyjnej.
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post piÄ…, 02 lip 2010 - 08:16
Post #2

Kalesa nie mogę nie napisać tego wyluzuj, bo tu wyraźnie problem polega na tym że się stresujesz. Mleko jak widać przecież masz, tylko nie chce lecieć. Pij więcej, zwłaszcza teraz, gdy jest tak ciepło i spróbuj wziąć gorący prysznic przed karmieniem, zwłaszcza na piersi w okolicach pach. Spróbuj też masowania.
A najlepiej zadzwoń, bądź pzejdź się do poradni laktacyjnej.

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Dirty Diana
piÄ…, 02 lip 2010 - 21:50
Eto, dziękuję, że się odezwałaś. Rozmawiałam z doradcą laktacyjnym, ale niewiele mi ta rozmowa dała.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post piÄ…, 02 lip 2010 - 21:50
Post #3

Eto, dziękuję, że się odezwałaś. Rozmawiałam z doradcą laktacyjnym, ale niewiele mi ta rozmowa dała.

--------------------
ewela
piÄ…, 02 lip 2010 - 21:54
Kaelsa przytul.gif polecam herbatkę melkopędną-ale tą z Fito mixu IV-do kupienia w aptece. U mnie jedynie ta herbatka działa jak nalezy.
Badz dzielna!!!!!

Pozdrawiam
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post piÄ…, 02 lip 2010 - 21:54
Post #4

Kaelsa przytul.gif polecam herbatkę melkopędną-ale tą z Fito mixu IV-do kupienia w aptece. U mnie jedynie ta herbatka działa jak nalezy.
Badz dzielna!!!!!

Pozdrawiam
mama_do_kwadratu
piÄ…, 02 lip 2010 - 21:59
Miałam (co prawda 10 lat temu, matko jedyna...) podobną sytuację po powrocie ze szpitala do domu. Dzieci ryczą, teściowie od razu przyjechali obejrzeć synów i ja mam brak pokarmu. Mąż poszedł do apteki po jakiś ALPREM, czy coś w ten deseń (musieli pić mleko dla wcześniaków), podałam. Chłopcy się najedli, ja się uspokoiłam i wszystko wróciło do normy.

Czego i Tobie życzę.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post piÄ…, 02 lip 2010 - 21:59
Post #5

Miałam (co prawda 10 lat temu, matko jedyna...) podobną sytuację po powrocie ze szpitala do domu. Dzieci ryczą, teściowie od razu przyjechali obejrzeć synów i ja mam brak pokarmu. Mąż poszedł do apteki po jakiś ALPREM, czy coś w ten deseń (musieli pić mleko dla wcześniaków), podałam. Chłopcy się najedli, ja się uspokoiłam i wszystko wróciło do normy.

Czego i Tobie życzę.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Graz
pon, 05 lip 2010 - 00:43
Obstawiam, że to po prostu kryzys laktacyjny -coś, co opisano w ksiązkach jako norme, więc nie ma co się denerwować. Wtłocz sobie do głowy, że mleko wypłynie, zrób wizualizację krainy mlekiem płynącej, przystawiaj jak najczęściej, dużo pij, jak masz odciągacz, to np. w nocy odciągaj - to pobudza. Pij zioła mlekopędne. Pij piwo Karmi. W góle duzo pij. Możesz wziąć granulki homeopatyczne Ricinus communis 5CH - w aptece mozna zamówic. Będzie dobrze, skoro przez ponad 6 mcy karmiłas, to niby dlaczego miałoby sie to nagle zatrzymać?
I ja tez nie mogę nie naisac - wyluzuj. Bo to jest klucz do wszystkiego. Stres zwęża kanaliki, więc jesli chcesz, żeby mleko płyneło, NIE WOLNO Ci sie denerwować. No nie wiem, może pomoże zakup mieszanki - ja mam jedno opakowanie kupione zaraz po porodzie na zasadzie terapeutycznej - bo gdyby nagle z jakiegos powodu zabrakło mleka, to przecież dziecko z głodu nie umrze, bo mam te mieszanke w zanadzru.

Powodzenia. W karmieniu najwazniejsza jest głowa.
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 05 lip 2010 - 00:43
Post #6

Obstawiam, że to po prostu kryzys laktacyjny -coś, co opisano w ksiązkach jako norme, więc nie ma co się denerwować. Wtłocz sobie do głowy, że mleko wypłynie, zrób wizualizację krainy mlekiem płynącej, przystawiaj jak najczęściej, dużo pij, jak masz odciągacz, to np. w nocy odciągaj - to pobudza. Pij zioła mlekopędne. Pij piwo Karmi. W góle duzo pij. Możesz wziąć granulki homeopatyczne Ricinus communis 5CH - w aptece mozna zamówic. Będzie dobrze, skoro przez ponad 6 mcy karmiłas, to niby dlaczego miałoby sie to nagle zatrzymać?
I ja tez nie mogę nie naisac - wyluzuj. Bo to jest klucz do wszystkiego. Stres zwęża kanaliki, więc jesli chcesz, żeby mleko płyneło, NIE WOLNO Ci sie denerwować. No nie wiem, może pomoże zakup mieszanki - ja mam jedno opakowanie kupione zaraz po porodzie na zasadzie terapeutycznej - bo gdyby nagle z jakiegos powodu zabrakło mleka, to przecież dziecko z głodu nie umrze, bo mam te mieszanke w zanadzru.

Powodzenia. W karmieniu najwazniejsza jest głowa.

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

Dirty Diana
wto, 06 lip 2010 - 13:04
CYTAT(Graz @ Mon, 05 Jul 2010 - 00:43) *
Powodzenia. W karmieniu najwazniejsza jest głowa.



Ba, wiem.
Czasem nie panujÄ™ nad stresem. Na razie z karmieniem w miarÄ™ dobrze. Czasem w nocy jest problem, ale radzimy sobie. WalczÄ™ dzielnie o naturalne karmienie. 08.gif
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post wto, 06 lip 2010 - 13:04
Post #7

CYTAT(Graz @ Mon, 05 Jul 2010 - 00:43) *
Powodzenia. W karmieniu najwazniejsza jest głowa.



Ba, wiem.
Czasem nie panujÄ™ nad stresem. Na razie z karmieniem w miarÄ™ dobrze. Czasem w nocy jest problem, ale radzimy sobie. WalczÄ™ dzielnie o naturalne karmienie. 08.gif

--------------------
> Brak napÅ‚ywu mleka do piersi, Stres
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 22:04
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama