Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

czy mały pies.... powinien mieć na zimę ubranko?

> 
A_KA
śro, 13 paź 2010 - 23:20
Jak w tytule. Gabiśka waży 6 kg i raczej do szczuplaczków należy. Choć moja mama stwierdziła dziś, że już przytyło jej się troszkę icon_wink.gif. Sierści też jakiejś specjalnie bujnej nie ma...
Wet (moja kuzynka icon_wink.gif ) powiedziała, że może przydałby się Gabi jakiś kubraczek na zimę...
Ślubny nie chce słyszeć o kubraczku i stwierdził, że z ubranym psem to on nie wyjdzie 08.gif 37.gif

A co Wy myślicie?

To nasz pierwszy mały pies. Nie mam doświadczenia...

Widziałam takie śliczne ubranka dla piesków 37.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 13 paź 2010 - 23:20
Post #1

Jak w tytule. Gabiśka waży 6 kg i raczej do szczuplaczków należy. Choć moja mama stwierdziła dziś, że już przytyło jej się troszkę icon_wink.gif. Sierści też jakiejś specjalnie bujnej nie ma...
Wet (moja kuzynka icon_wink.gif ) powiedziała, że może przydałby się Gabi jakiś kubraczek na zimę...
Ślubny nie chce słyszeć o kubraczku i stwierdził, że z ubranym psem to on nie wyjdzie 08.gif 37.gif

A co Wy myślicie?

To nasz pierwszy mały pies. Nie mam doświadczenia...

Widziałam takie śliczne ubranka dla piesków 37.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Lutnia
czw, 14 paź 2010 - 00:17
Korek ma gustowny płaszczyk icon_smile.gif
Dogi nie majÄ… podszerstka. ZimÄ… marznÄ….

W płaszczyku mój pies dochodził do miejsca, gdzie mógł pobiegać. Tam zdejmowałam mu ubranko i zakładałam gdy wracaliśmy do domu.

Przyznam, że też długo nie mogłam się przekonać do ubranego psa. Jednak gdy po raz kolejny leczyliśmy przeziębienie a podczas spacerów Korek dygotał z zimna dotarło do mnie, że mój upór w tym względzie jest po prostu głupi i zamówiłam płaszczyk ocieplany wewnątrz i nieprzemakalny od wierzchu.
Może wygląda w nim dziwnie, ale było mu ciepło i nie chorował podczas ostatniej zimy. Nosi go tylko podczas najgorszych mrozów.

Ta zima ma być gorsza od poprzedniej, więc - A_KA, jesli chcesz stroić sunię w kubraczki, to jest to chyba dobry pomysł icon_smile.gif
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post czw, 14 paź 2010 - 00:17
Post #2

Korek ma gustowny płaszczyk icon_smile.gif
Dogi nie majÄ… podszerstka. ZimÄ… marznÄ….

W płaszczyku mój pies dochodził do miejsca, gdzie mógł pobiegać. Tam zdejmowałam mu ubranko i zakładałam gdy wracaliśmy do domu.

Przyznam, że też długo nie mogłam się przekonać do ubranego psa. Jednak gdy po raz kolejny leczyliśmy przeziębienie a podczas spacerów Korek dygotał z zimna dotarło do mnie, że mój upór w tym względzie jest po prostu głupi i zamówiłam płaszczyk ocieplany wewnątrz i nieprzemakalny od wierzchu.
Może wygląda w nim dziwnie, ale było mu ciepło i nie chorował podczas ostatniej zimy. Nosi go tylko podczas najgorszych mrozów.

Ta zima ma być gorsza od poprzedniej, więc - A_KA, jesli chcesz stroić sunię w kubraczki, to jest to chyba dobry pomysł icon_smile.gif

--------------------
A_KA
czw, 14 paź 2010 - 00:26
Lutnia... a masz może zdjęcie Korka w tym gustownym płaszczyku? 06.gif

Ciężko mi sobie wyobrazić nawet ubranego doga icon_wink.gif. Musi bosko wyglądać 06.gif

Przeglądałam na allegro ubranka przeróżne. Ale chyba jednak nie skuszę się na zakup przez internet. W zoologiku koło mnie - może ciut drożej... ale za to doradzą, przymierzą...
Widziałam taki fajny dresik jakby icon_wink.gif, z kapturkiem... Tylko, że on z polaru grubszego był chyba. Tak więc nie był nieprzemakalny. Jakby co - to lepiej chyba już w nieprzemakalny inwestować, co?
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 14 paź 2010 - 00:26
Post #3

Lutnia... a masz może zdjęcie Korka w tym gustownym płaszczyku? 06.gif

Ciężko mi sobie wyobrazić nawet ubranego doga icon_wink.gif. Musi bosko wyglądać 06.gif

Przeglądałam na allegro ubranka przeróżne. Ale chyba jednak nie skuszę się na zakup przez internet. W zoologiku koło mnie - może ciut drożej... ale za to doradzą, przymierzą...
Widziałam taki fajny dresik jakby icon_wink.gif, z kapturkiem... Tylko, że on z polaru grubszego był chyba. Tak więc nie był nieprzemakalny. Jakby co - to lepiej chyba już w nieprzemakalny inwestować, co?

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Lutnia
czw, 14 paź 2010 - 00:32
CYTAT(A_KA @ Thu, 14 Oct 2010 - 01:26) *
Lutnia... a masz może zdjęcie Korka w tym gustownym płaszczyku? 06.gif

Ciężko mi sobie wyobrazić nawet ubranego doga icon_wink.gif. Musi bosko wyglądać 06.gif

Przeglądałam na allegro ubranka przeróżne. Ale chyba jednak nie skuszę się na zakup przez internet. W zoologiku koło mnie - może ciut drożej... ale za to doradzą, przymierzą...
Widziałam taki fajny dresik jakby icon_wink.gif, z kapturkiem... Tylko, że on z polaru grubszego był chyba. Tak więc nie był nieprzemakalny. Jakby co - to lepiej chyba już w nieprzemakalny inwestować, co?


Nieprzemakalny i ocieplany od wewnÄ…trz.
Ważna jest długość i to, czy zakrywa szyję.
Kapturek bym sobie darowała (choć brzmi fajnie, hihihihi).

Nie mam fotki Korka w płaszczyku, mam tylko w butkach (gdy byliśmy kiedyś w Szklarskiej Porębie straszliwie solili chodniki, zrobiły mu się rany na "stopach", w butkach śmigał jak szalony, rany mogły spokojnie się zagoić).

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda dog w butach, poszukam i jutro wkleję icon_smile.gif

Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post czw, 14 paź 2010 - 00:32
Post #4

CYTAT(A_KA @ Thu, 14 Oct 2010 - 01:26) *
Lutnia... a masz może zdjęcie Korka w tym gustownym płaszczyku? 06.gif

Ciężko mi sobie wyobrazić nawet ubranego doga icon_wink.gif. Musi bosko wyglądać 06.gif

Przeglądałam na allegro ubranka przeróżne. Ale chyba jednak nie skuszę się na zakup przez internet. W zoologiku koło mnie - może ciut drożej... ale za to doradzą, przymierzą...
Widziałam taki fajny dresik jakby icon_wink.gif, z kapturkiem... Tylko, że on z polaru grubszego był chyba. Tak więc nie był nieprzemakalny. Jakby co - to lepiej chyba już w nieprzemakalny inwestować, co?


Nieprzemakalny i ocieplany od wewnÄ…trz.
Ważna jest długość i to, czy zakrywa szyję.
Kapturek bym sobie darowała (choć brzmi fajnie, hihihihi).

Nie mam fotki Korka w płaszczyku, mam tylko w butkach (gdy byliśmy kiedyś w Szklarskiej Porębie straszliwie solili chodniki, zrobiły mu się rany na "stopach", w butkach śmigał jak szalony, rany mogły spokojnie się zagoić).

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda dog w butach, poszukam i jutro wkleję icon_smile.gif



--------------------
A_KA
czw, 14 paź 2010 - 00:34
CYTAT(Lutnia @ Thu, 14 Oct 2010 - 00:32) *
Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda dog w butach, poszukam i jutro wkleję icon_smile.gif


Pewnie, że chcę icon_wink.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 14 paź 2010 - 00:34
Post #5

CYTAT(Lutnia @ Thu, 14 Oct 2010 - 00:32) *
Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda dog w butach, poszukam i jutro wkleję icon_smile.gif


Pewnie, że chcę icon_wink.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Lutnia
czw, 14 paź 2010 - 08:25
ProszÄ™ bardzo, roczny Koreczek w butach:



Ten post edytował Lutnia czw, 14 paź 2010 - 08:26
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post czw, 14 paź 2010 - 08:25
Post #6

ProszÄ™ bardzo, roczny Koreczek w butach:



--------------------
~just~
czw, 14 paź 2010 - 09:05
Lutnia piękny pies, a w butach wygląda przesłodko.

A_KA ja też uważam, że ubranko na zimę to dobry pomysł. Spróbuj znaleźć coś praktyczniego, a im mniej "bajerów" tym szybciej się pewnie mąż do tego przekona.
~just~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 689
Dołączył: nie, 20 maj 07 - 19:26
SkÄ…d: To tu to tam
Nr użytkownika: 14,438

GG:


post czw, 14 paź 2010 - 09:05
Post #7

Lutnia piękny pies, a w butach wygląda przesłodko.

A_KA ja też uważam, że ubranko na zimę to dobry pomysł. Spróbuj znaleźć coś praktyczniego, a im mniej "bajerów" tym szybciej się pewnie mąż do tego przekona.
Lutnia
czw, 14 paź 2010 - 09:12
[quote name='~just~' date='Thu, 14 Oct 2010 - 10:05' post='8514971']
Lutnia piękny pies, a w butach wygląda przesłodko.

Dzięki icon_smile.gif
To, że je nam szybko dostarczono sprawiło, że urlop spędziliśmy normalnie łażąc, biegając i bawiąc się w śniegu a nie siedząc dwa tygodnie z niewybieganym psem w hotelu gojąc łapy.
Od tamtej pory wybitnie zwiększyłą mi się tolerancja dla ubierania psów.

A_KA - widziałam gdzieś płaszczyk dla małego psa, szary i moro, z napisem na boku "bodyguard" icon_smile.gif Nie pamiętam, gdzie, ale chodzi o samą ideę.
Może tak spróbuj podejść męża: na razie na sportowo/wojskowo/ochronnie a potem zaczniesz przemycać do kolejnych rzeczy więcej kolorów i bajerów icon_wink.gif
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post czw, 14 paź 2010 - 09:12
Post #8

[quote name='~just~' date='Thu, 14 Oct 2010 - 10:05' post='8514971']
Lutnia piękny pies, a w butach wygląda przesłodko.

Dzięki icon_smile.gif
To, że je nam szybko dostarczono sprawiło, że urlop spędziliśmy normalnie łażąc, biegając i bawiąc się w śniegu a nie siedząc dwa tygodnie z niewybieganym psem w hotelu gojąc łapy.
Od tamtej pory wybitnie zwiększyłą mi się tolerancja dla ubierania psów.

A_KA - widziałam gdzieś płaszczyk dla małego psa, szary i moro, z napisem na boku "bodyguard" icon_smile.gif Nie pamiętam, gdzie, ale chodzi o samą ideę.
Może tak spróbuj podejść męża: na razie na sportowo/wojskowo/ochronnie a potem zaczniesz przemycać do kolejnych rzeczy więcej kolorów i bajerów icon_wink.gif

--------------------
chojnol
czw, 14 paź 2010 - 09:24
Moja Szelka (50% papillon + 50% pekińczyk, waga ok 6 kg) nosi kubraczki od 2 lat. Mamy 2 ubranka - sztruksowy i 'narciarski' icon_wink.gif Na widok ubranka sunia szaleje z radości, od czasu ubierania dużo chętniej wychodzi na dwór w okresie jesienno-wiosennym. Shelly ma krótkie nóżki i u nas istotne jest, żeby ubranko miało okrytą klatkę piersiową, bo śnieg potrafił się strasznie przyczepiać do długiej sierści pod szyją i tworzyć wielkie kule.
chojnol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 674
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 303




post czw, 14 paź 2010 - 09:24
Post #9

Moja Szelka (50% papillon + 50% pekińczyk, waga ok 6 kg) nosi kubraczki od 2 lat. Mamy 2 ubranka - sztruksowy i 'narciarski' icon_wink.gif Na widok ubranka sunia szaleje z radości, od czasu ubierania dużo chętniej wychodzi na dwór w okresie jesienno-wiosennym. Shelly ma krótkie nóżki i u nas istotne jest, żeby ubranko miało okrytą klatkę piersiową, bo śnieg potrafił się strasznie przyczepiać do długiej sierści pod szyją i tworzyć wielkie kule.

--------------------
Julcia (20.12.2001) i
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 14 paź 2010 - 10:42
Post #10

A_KA, moje duże suczydła mają futrzyska, więc mogę sobie oszczędzić sweterków. Małe - jak najbardziej chodzą we wdziankach...

Proszę... można się śmiać 43.gif


A_KA
czw, 14 paź 2010 - 10:42
Lutnia - Korek świetny 06.gif

A te butki to na zamówienie? Drogie? Wytrzymałe? Z czego one są zrobione?

A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 14 paź 2010 - 10:42
Post #11

Lutnia - Korek świetny 06.gif

A te butki to na zamówienie? Drogie? Wytrzymałe? Z czego one są zrobione?



--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
A_KA
czw, 14 paź 2010 - 10:46
[użytkownik x]... Nie gniewaj się, ale się troszkę pośmiałam icon_wink.gif. Słoooodko wyglądają, naprawdę 06.gif

Sweterki kupowałaś? Czy własnej roboty? icon_smile.gif

Chcę mamę namówić żeby wydziergała coś dla Gabiśki icon_wink.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 14 paź 2010 - 10:46
Post #12

[użytkownik x]... Nie gniewaj się, ale się troszkę pośmiałam icon_wink.gif. Słoooodko wyglądają, naprawdę 06.gif

Sweterki kupowałaś? Czy własnej roboty? icon_smile.gif

Chcę mamę namówić żeby wydziergała coś dla Gabiśki icon_wink.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Bluśka

Go??







post czw, 14 paź 2010 - 10:58
Post #13

hehe je też się pośmiałam. 06.gif
Ale najważniejsze by psiakom było ciepło. W UK to taka rewia mody u mnie na osiedlu, że boki można zrywać. Na święta pekinczyki w ubrankach świętego mikołaja , na głowie rogi renifera. Na inne okazje, suczk inp, obowiązkowo na różowo, jakieś cekiny i inne badziewia podoczepiane. 29.gif
A_KA
czw, 14 paź 2010 - 11:04
Nie, nie... ja w cekiny, falbanki itp. nie chcę Gabiśki ubierać. Jeśli już to ma to być praktyczne, ciepłe ubranko bez udziwnień icon_wink.gif.
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 14 paź 2010 - 11:04
Post #14

Nie, nie... ja w cekiny, falbanki itp. nie chcę Gabiśki ubierać. Jeśli już to ma to być praktyczne, ciepłe ubranko bez udziwnień icon_wink.gif.


--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 14 paź 2010 - 11:10
Post #15

Nie no... ubranka są wydziergane własnoręcznie (wiem... wiem... zazdrościcie nana.gif ) i są dlatego, że mi suczyska zimą marzną. A że zwykłam traktować psy... jak psy icon_biggrin.gif czyli nie w domku i ciepełku, a w trasie i pełnią płuc... to potrzebne nam były ogrzewanka...

A_KA, a Ty się nie śmiej, bo Gabiszonowi znacznie bliżej do moich swetrzanych stworów, niż do Korczysława 02.gif
A_KA
czw, 14 paź 2010 - 11:21
[użytkownik x]... ale ja się tak serdecznie śmieję, nie po złości icon_wink.gif

I faktycznie - zazdroszczam talentu 37.gif
Szczególnie przypadło mi do gustu ubranko jamniora 06.gif
Podejrzewam, że Gabiśka by wlazła bez problemu w ten rozmiar icon_wink.gif. Bo w ubranku Korczysława to faktycznie mogłaby się lekko podtopić 08.gif

[użytkownik x]... a może poprowadziłabyś jakiś kurs pt.: Jak zrobić własnoręcznie ubranko dla psa? 02.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 14 paź 2010 - 11:21
Post #16

[użytkownik x]... ale ja się tak serdecznie śmieję, nie po złości icon_wink.gif

I faktycznie - zazdroszczam talentu 37.gif
Szczególnie przypadło mi do gustu ubranko jamniora 06.gif
Podejrzewam, że Gabiśka by wlazła bez problemu w ten rozmiar icon_wink.gif. Bo w ubranku Korczysława to faktycznie mogłaby się lekko podtopić 08.gif

[użytkownik x]... a może poprowadziłabyś jakiś kurs pt.: Jak zrobić własnoręcznie ubranko dla psa? 02.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
anita
czw, 14 paź 2010 - 11:29
fajnie wygladajÄ… w tych ubrankach icon_smile.gif
jednak marzy mi się zobaczyć Korka w płaszczyku icon_smile.gif
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post czw, 14 paź 2010 - 11:29
Post #17

fajnie wygladajÄ… w tych ubrankach icon_smile.gif
jednak marzy mi się zobaczyć Korka w płaszczyku icon_smile.gif
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 14 paź 2010 - 11:55
Post #18

CYTAT(A_KA @ Thu, 14 Oct 2010 - 10:21) *
[użytkownik x]... ale ja się tak serdecznie śmieję, nie po złości icon_wink.gif

I faktycznie - zazdroszczam talentu 37.gif
Szczególnie przypadło mi do gustu ubranko jamniora 06.gif
Podejrzewam, że Gabiśka by wlazła bez problemu w ten rozmiar icon_wink.gif. Bo w ubranku Korczysława to faktycznie mogłaby się lekko podtopić 08.gif

[użytkownik x]... a może poprowadziłabyś jakiś kurs pt.: Jak zrobić własnoręcznie ubranko dla psa? 02.gif


A_KA, żartowałam icon_smile.gif Wyczułam serdeczność w Tobie icon_biggrin.gif

Wdzianka robiła moja Mama, jest mistrzynią świata w te klocki... No, w ubranku Aszi mam spory wkład, ponieważ mama zrobiła je z wykonanego przeze mnie w dużej mierze swetra 06.gif
Pecia
czw, 14 paź 2010 - 15:46
kupilam na te zime Montkowi sweterek, czarny icon_smile.gif
MontuÅ› wazy 1,6 kg wiec malenstwo
kuplam na allegro jest teraz duzo robionych na zamowienie ( na miare) kubraczkow
placilam za niego ok 25 zl


nie moglam sie nigdy przekonac do ubranych psow ale jak widzialam jak marzl ostanio przy 2 stopniach
to nie czekalam do zimy
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post czw, 14 paź 2010 - 15:46
Post #19

kupilam na te zime Montkowi sweterek, czarny icon_smile.gif
MontuÅ› wazy 1,6 kg wiec malenstwo
kuplam na allegro jest teraz duzo robionych na zamowienie ( na miare) kubraczkow
placilam za niego ok 25 zl


nie moglam sie nigdy przekonac do ubranych psow ale jak widzialam jak marzl ostanio przy 2 stopniach
to nie czekalam do zimy

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
A_KA
czw, 14 paź 2010 - 16:59
Pecia... jakby co to chętnie zdjęcie maleństwa w sweterku zobaczymy 06.gif
A co to za rasa? Maleńtaśny strasznie icon_wink.gif

Korczysława w kubraku też marzę zobaczyć icon_wink.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 14 paź 2010 - 16:59
Post #20

Pecia... jakby co to chętnie zdjęcie maleństwa w sweterku zobaczymy 06.gif
A co to za rasa? Maleńtaśny strasznie icon_wink.gif

Korczysława w kubraku też marzę zobaczyć icon_wink.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
> czy maÅ‚y pies.... powinien mieć na zimÄ™ ubranko?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:24
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama